Di\H. BITTER Jr. ADR. BIERSTEKER, GoetoojeireMeiiïü, Alliance IsraëlOmerselle. fipililtt vu W1EF1IAAIERS Advertentie n. „VOORUITGANG". is deze week NIET TE CON SULTEEREN. tm- De prak tijk zal worden waargeno men door de Hoeren BITTER Sr. en DRIJVER. eert Burgerdochter, Een flinke Dienstbode; Marine en Leger. Hr. Ma. stoomschip „Bonaire", commandant de kapt.>lait. ter zee A. J. Krabbe, is Zaterdag jl. alhier binnengekomen, komende van Huelva. Gerepatrieerd uit Oost-Indië en te Hellevoet- sluis op non-activiteit gesteld, de machinisten 9e klasse: L. J. J. Dorniokx en J. v. d. Vaart. Geplaatst aan boord van -Hr. Ms. wachteoh.ip te Hellevoetsluis, komende van non-actief, de machinist 3e kl. J. Sehild. Met 1 September van non-actief geplaatst aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, ma chinist 2e kl. J. v. d. Vaart. De detacheering aan boord Hr. Ms. „Vulkaan", van den machinist 2e klasse A. Elstove, is in getrokken. Stoomvaartberichten. Qet stoomschip «Soerabaja", van Botterdam, arriv. 21 Aug. te Southampton. Het stoomschip »Sumatra", naar Amsterdam, vertrok 20 Aug. van Port-Said. Het stoomschip »Ardjoeno", naar Botterdam, pass. 21 Aug. Ouessant. Het stoomschip «Batavia", naar Botterdam, vertrok 21 Aug. van Perim. Het stoomschip »Prinses Wilhelmina", van Amsterdam, pass. 20 Aug. Kaap St. Vincent. Het stoomschip Prinses Sophie", van Am sterdam, arriv. 20 Aug. te Padang. Het stoomschip vPrins van Oranje', naar Amsterdam, pass. 19 Aug. Ouessant. Marktberichten. Alkmaar, 20 Aug. Aangevoerd 7 paarden f 70 a 250, 26 koeien en ossen f 120 a 230, 24 nucht. kalveren £8 a 21,147 magere seha- pen f 8 a 16, 102' magere varkens f 16 a 22, 200 biggen f8,50 a 11,50, 9 bokken en geiten f 2 a 7, boter per p. f 0,576 a 0,67®, eieren f 3 a 4 per 100. Hoorn, 20 Aug. Aangevoerd tarwe f 7,25 a f9,25, Gerst f4,50 a 5,50, Haver f 3,50 a 4, witte erwten f9,50 a 11, groene f 12 a 14, vale f 7,75 a 10, bruine boonen f 8,50 a 10, karweizaad 110 a f 10,25, mosterd f20 a 21, 34 paarden f70 a 165, 3 koeien fl25a 240, 98 schapen f 16 a 23, 6 kalveren f9 a 15, 28 varkens f12 a 22, 7 zeugen f20 a 50, 110 biggen f5 a 10, kipeieren f3,75, 1025 kop boter f 0,60 a 0,65 per kop. Visscherijberichten. Nieuwediep, 20 Aug. Aangebracht door 125 korders 10 tot 100 tongen p. st. 40, 60 a 80 cent, 10 tot 78 kleine tongen p. st. 25 cent, 13 tarbotten p. st. f 6 a 8, 1 tot 5 mand kleine schol p. m. f 1 a 9, 1 tot 4 mand sohar p- m. f 2,50, 2 tot 10 roggen p. st. 80 cent. 22 Aug. Niets binnen. 23 Aug. v.m. 8 u. Niets binnen, schuiten in zee. Ingezouden. Meststoffen. Zou er niet iets aan te doen zyn, om de kostbare meststoffen, dSo nu van onderscheidene kanten in hot Heldersche kanaal vloeien, op andore wyze te verzamelen Zou het niet mo gelijk zijn, die stoffen, in plaats dat ze, bü vermenging met het kanaalwater, ons reuk orgaan onaangenaam aandoen en de volksge zondheid in gevaar brengen, over te voeren ■aar den aan de zuidzijde van deze gemeente gelegen polder «Koegras Deze polder heeft aan bemesting zoozeer behoefte deze ge meente heeft zoozeer behoefte aan het kwijt raken .van stoffen, die voor de landerijen zeer heilzaam, doch bij oplossing in ons grachtwater hoogst schadelijk zyn. Als middel tot verbete ring werd in'tertyd het denkbeeld geopperd, om het houden van beerputten te verbieden en, evenals te Alkmaar, het tonnenstelsel in te voeren. Deze invoering van het bekende en door zeer velen aanbevolen stelsel zou zeker groote kosten veroorzaken, maar als daardoor de verontreiniging van het Heldersche kanaal kon worden voorkomen, zou zeker het meerdere geld, aan den reinigingsdienst besteed, hoogst nuttig zyn aangewend. In ieder geval verdient het denkbeeld ernstige overweging, vooral in deze dagen, nu het op den weg der gemeente besturen ligt, om in de eerste plaats voor den gezondheidstoestand der ingezetenen te waken en het binnendringen van epidemiën, zoo mo gelijk, te voorkomen. Zoo zoo, en wat zegt ge daarvan een kinderspeeltuin en een buiten-societeit dat is de moeite waard maar zou die plaats ook niet te vinden zijn aan de Sluisdijkstraat, zijnde de zés aaneengelegen erven bouwgrond, de laatste zes van de geheele straat of zouden die perceelen grond aaneen ook beter zyn voor een timmerman, een bakker, voor een rookery of wel een drogerij? Een smid, kachel-smid, zou er ook een goede plaats vin- en en een flinke fopjes-winkel niet minder. 1er heeft zoo zyn kyk en zoo zal ik eindi- 4 met den kyk van een verzoek, om dezen v/geen plaatsje te willen geven in uw eerst- eigende uitgave, Waarde Bedaeteur. Uw dienaar, P. Correspondentie. Een onzer abonné's schrijft ons over het onlangs in eene alhier gehouden Gemeente- raads-zitting geopperde denkbeeld, om het Heldersche kanaal door een aan te leggen duiker met het Marsdiep in verbinding te bren gen, dat de uitvoering daarvan de financiëele krachten dezer gemeente zeker zeer verre zou te boven gaan. 't Zou noodig, zelfs gebiedend noodzakelijk zyn, om, vóór het openmaken van den zeedyk, in 't Marsdiep eëh dam te leg gen, niet minder sterk en zwaar dan die djjk zelve. De kosten hiervan, gevoegd by de ove rige te wachten uitgaven, zouden ongetwijfeld zóó hoog zijn, dat de voorsteller het wellicht bij voorloopige bespreking zal laten blijven, 't Zou bovendien nog ernstig de vraag zijn, of de Begeering ooit hare toestemming tot de uitvoering zou willen geven. Vervolg der Berichten. Gisteren verspreidde zich door deze ge meente het bericht, dat de gepensionneerde Vice-Admiraal, de heer C. H. Bogaert, in het Marine-Hospitaal alhier was overleden. Tot ons leedwezen, werd dit bericht tegen den avond bevestigd. De algemeen geachte en beminde Vlootvoogd is na een lijden van eenige maanden bezweken. Zeker zullen allen, die den waardigen man in zyn nuttig, werkzaam leven leerden kennen, met ons zijn dood betreuren. Men had hem gaarne langer zijne gewichtige betrekking van Directeur en Commandant der Marine alhier en van Bevelhebber in deze Stelling zien vervullen; doch toen hem de ziekte overviel, die een einde maakte aan zijn leven en al aanstonds begon zyne krachten te sloopen, zag hy zich genoodzaakt, den dienst vaarwel te zeggen. Hy laat by zyn verschei den de herinnering achter, op hoogst eervolle en verdienstelijke wyze zyne diensten aan het Vaderland en aan 't Nederlandsche Zeewezen verleend te hebben. Op 1 September 1853 trad de heer Bogaert op 18 jarigen leeftyd als adelborst lste klasse in dienst; op 1 Januari 1856 werd hy be vorderd tot luit. ter zee der 2e, den 1 April 1866 tot luit. ter zee der le klasse, op 1 Juli 1875 tot kapt.-luit., op 1 Februari 1885 tot kapt. ter zee, den 1 Maart 1890 tot Schout bij-nacht en den 1 Mei 11. tot Vice-Admi- raal. De overledene was ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, van de Militaire Willemsorde en van de Kroon van Pruisen, terwijl zijn borst versierd was met de Atjeh- medaille. Het stoffelijk overschot wordt Woensdag morgen per lsten trein van hier naar Maastricht overgebracht om daar ter aarde te worden besteld. Aan de Buitenhaven vond de politie agent Jansen jl. Zondag namiddag een onbekenden man bewusteloos aan den weg liggen. Yan een der in de haven liggende oorlogsschepen werd terstond een officier van gezondheid te hulp geroepen. Deze constateerde den dood. 't Lijk werd eerst naar 't nabijgelegen politiebureau en daarna naar 't Gemeente-ziekenhuis vervoerd. De man schijnt uit Schermerhorn afkomstig te zyn. Waarschijnlijk tengevolge van een plotseling ontstaan lichaamsgebrek, is jl. Zaterdagnamiddag het paard van den ma joor Regenbogen van de artillerie met zyn berijder van den Helderschen zeedyk ge stort. De majoor heeft zich by den val aan de hand bezeerd. Het paard was on middellijk dood. Jl. Vrij dag is een span paarden, dat gebezigd werd by het lossen van steen aan 't Westplein, voor het onderhoud en herstel der glooiing op den Helderschen Zeedyk, in 't Heldersche kanaal gevallen en niet dan met veel moeite weder op het droge gebracht. Van het korps torpedisten uit den Briel zyn hier tot het houden van torpedo oefeningen pl. m. 80 onderofficieren en manschappen gedetacheerd en gekazerneerd in de Oostbatterij. Deze manschappen hebben een onderling muziekkorps. Door het ge,ven van muziek-uitvoeringen ver schaffen zij een groote maar gepaste vroo- lijkheid in de buurt. De beide compagniën van het 4de reg. vest.-art. één uit 's Gravenhage en een uit Hellevoetsluis die gedurende 14 dagen alhier hebben vertoefd, om aan de vuuroefeningen met het kustgeschut deel te nemen, zyn jl. Zaterdag weder naar hunne garnizoenen teruggekeerd, en op gisteren, mede ter deelneming aan ge noemde oefeningen, vervangen door de 3de en 4de compagniën van dat regiment, respectievelijk uit Willemstad en 's Gra venhage. We maken onze lezers opmerkzaam op de Donderdag a.s. door Dr. M. Wolff, leeraar aan het gymnasium te Haarlem, te houden lezing in het Casino-gebouw van den heer M. P. Polak, aan den Kanaalweg, betreffende het doel en het streven van de Alliance Israëlite Universelle. (Zie annonce in dit Blad.) In 't Koegras is een werkman, ter- wyl hij zich op zekere plaats bevond, plotseling doodgebleven. De Gemeenteraden in het noordelyk deel dezer provincie hebben, bijna zonder uitzon dering, gehoor verleend aan de uitnoodiging van den Baad der gemeente Schagen, om, ter zake van den aanleg van een scheepvaartka naal StolpenSchagen, adhaesie-adreasen te zenden aan Z.Exc. den minister van Water staat, Handel en Ny verheid en aan de Pro vinciale Staten van Noordholland. De Gemeen teraad van Texel heeft het nemen eener be slissing in deze verdaagd en de Baad van Callantsoog heeft geene termen gevonden, om aan het verzoek van Schagen te voldoen. Dit besluit verdient te meer opmerking, omdat de Burgemeester van Callantsoog, de heer Holst, lid is van het Bestuur der Westfriesche Ka- naalvereeniging. Ook buiten de Gemeenteraden in Holland's Noorderkwartier, boy veren zich andere Colle- giën, om het kanaalplan zoo ijverig mogelyk te steunen. Werd door ons in ons vorig nummer met ingenomenheid vermeld, dat door de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier adhaesie-adressen zyn ingezonden, thans kunnen we medeelen, dat ook het Polderbestuur van het Koegras, door de inzending van adreesen, mede van zyne belangstelling in de bewuste zaak heeft doen blijken. Te Almeloo sloeg Vrydag de blik sem in het huis van zekeren B., wonende op de Knoopshofte. Een meisje van 14 jaar werd zoodanig getroffen, dat zij tot nu toe nog gedeeltelijk verlamd is. Ook werd nog eenige materiëele schade, doch geen brand veroorzaakt. Moord te Rotterdam. Zaterdag is te Botterdam een politie-agent vermoord. Het «Hblad" ontving daaromtrent het volgende bericht. Deden Zaterdagavond te Amsterdam de so cialisten weer eens van zich spreken, niet minder is dat hier ter stede het geval geweest. Jammer maar, dat daardoor een agent van politie als slachtoffer van zijn plicht is geval len. Voor zoover uit de meest tegenstrijdige berichten, die gisteren en heden nog de ronde doen, kan worden opgemaakt, moet het geval zich als volgt hebben toegedragen. In de Delftsche straat is een koffiehuis, waar de socialisten gewoonlyk byeenkomen. Ook Za terdagavond waren een groot aantal leden der partij daar aanwezig en het ging er nogal rumoerig toe. Des avonds om ongeveer half elf kwamen een viertal personen er binnen, die al spoedig met sommigen der aanwezigen twist kregen. Het gevolg daarvan was een vechtpartij en naar het bureau van politie in de Meermansstraat werd toen om adsistentie gezonden. Een tweetal agenten gaf aan die roepstem gehoor en begaf zich naar het lo kaal. Voor de deur gekomen, werd deze eens klaps opengerukt en trad een man naar bui ten, die een revolver uit den zak haalde en deze bout portant op den dichstbij zij oden agent B. van den Berg afschoot, met het nood lottig gevolg, dat deze onmiddellijk een lijk was. De kogel raakte hem achter in het lin ker oor en verliet aan de rechterzyde het hoofd weder. Yolgens sommigen zou de dader bij het lossen van het schot geroepen hebben «wat doe je hier, je hoort hier niet." Ook omtrent den persoon, die de daad be ging, verkeerde men langen tijd in het on zekere. Eerst werd de socialist Helsdingen er van verdacht en ook gearresteerd. Er is echter gebleken dat deze niet schuldig was, waarom hij weer op vrije voeten is gesteld. Later is gevangen genomen een 23-jarig hor logemaker, genaamd Ockeloen, die ook reeds naar de strafgevangenis is overgebracht. De gedoode agent, die als een oppassend man bekend stond, laat een weduwe en vier kinderen na. Gisterenmiddag zou zijn lijk in het ziekenhuis worden geschouwd. Een paar uur vroeger had een andere Bot- terdamsche politieagent het eveneens moeten ontgelden. Twee personen maakten in half beschonken toestand in de stoomtram op den Nieuwen Binnenweg spektakel. Nadat de hulp der politie was ingeroepen, maakte een der belhamels van een onbewaakt oogenblik gebruik om een agent zijn hartsvanger te ontrukken en hem daarmede aan het voor hoofd te verwonden. Door de hulp der bur gerij gelukte het beiden, ondanks hun verzet, naar het bureau te brengen. Omstreeks 12 uren in den nacht van Zaterdag bracht Adriaan de Baad, een 20jarig matroos, een bezoek aan de tapperij Het Mo lentje, in de Zandstraat te Botterdam, in welke tapperij zyn meisje, Jacoba Besselink, oud 19 jaren, als dienstbode in betrekking was. Door jaloezie was hunne verhouding meermalen ge spannen en reeds vroeger had hy gedreigd, haar te zullen doodschieten, indien zij weder om met andere jongens danste, hetgeen nog al eens voorkwam. Toen nu de Baad Zondag nacht reeds eenigen tijd in de tappery ver toefd had, gebeurde het wederom dat zyn meisje met een anderen jongen danste. Dit schijnt in hevige mate zijn gramschap te heb ben opgewektalthans liij loste eensklaps, byna h bout portant, een revolverschot op het meisje, waardoor zij, in de borst getroffen, op den vloer viel. Hy nam de vlucht, loste, vol gens ooggetuigen, een schot in zijn mond, hetgeen niet doodelijk bleek, wierp daarna de revolver weg en verdween, zonder dat tot nu toe eenig spoor van hem te vinden is. Som migen beweren dat hy aan de Coolvest in het water gesprongen is en zich verdronken heeft. Het meisje werd inmiddels door de politie naar het Ziekenhuis vervoerd, waar gebleken is dat de kogel in de long is doorgedrongen. Haar toestand is vooralsnog niet gevaarlyk. De revolver is in de Zandstraat op straat gevonden. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur, heeft aan boord van het stoomschip »Conrad" der maatschappij «Nederland" een ongeval plaats gehad. De «Conrad" lag aan een der steigers by bet Koniaginnedok te Amsterdam om her stellingen te ondergaan. Terwyl men bezig was den schoorsteen in te zetten, brak een der stalen hangers. De schoorsteen stortte te wa ter en sleurde in zijn val een werkman mede, die zich op de brug bevond. Onmiddellijk kwamen eenige werklieden met een vlet te hulp en haalden den ongelukkige uit het wa ter, die een wond aan het hoofd had gekregen en bewusteloos was. Naar de Handelskade overgebracht, kwam de man by en kon hy vervoerd worden naar het Burgerziekenhuis. Daar overleed hy echter des middags te 6 uur aan de gevolgen. De ongelukkige heette Hendrik Bierling, was 58 jaren oud, en sedert zeer langen tyd bij de maatschappij Nederland als vast werkman ki dienst. Het schijnt, dat hy in zyn val met den schoorsteen in aanraking is gekomen en daardoor de wonde aan het hoofd ontving en zijn bewustzyn verloor. Uit Amsterdam wordt gemeld De bekende socialistische colporteur Bos, die vóór anderhalf jaar een gevangenisstraf van acht maanden untweek door naar het buiten land te vlochten, is hier ter stede teruggekeerd. Zaterdagavond trok hy met een aantal la waaimakende partygenooten, gedurende ander half uur door de Kalverstraat. Eenige re chercheurs, die, vergezeld van vier agenten, den man trachtten te arresteeren, stuitten aan het einde der Sint Luciensteeg op ernstig ver zet. De politie heeft daarop met stok en sa bel de menigte uiteengedreven. Eerst later slaagde men er in Bos te arresteeren. Door dit standje was het verder in den avond woelig in de Damstraat en omliggende buurt. De politie moest af en toe handelend optreden, maar ontmoette verder geen ernstig verzet. Alleen bleef een troep jongens, door talryke nieuwsgierigen gevolgd, rondtrekken. Door buren veroordeeld In het begin van deze week werd uit de Dijksgracht te Amsterdam het lijk op- gevischt van een 15jarig meisje. Zij was in ongenade, zoo vertellen de buren, bij haar moeder (stiefmoeder) en deze was oor zaak, dat ook de vader nu en dan wel hard tegen haar was. Verscheidene avonden, zelfs tot laat in den nacht, was zy op straat, daar zy bevreesd was thuis te ko men. By de ontdekking van het lijk, liepen ook de ouders uit, om te zien wat er gaande was, en \na eenigen tyd zeiden zij met het kalmste gezicht, dat het hunne dochter was, niettegenstaande zy reeds 6 dagen vermist werd. Deze zaken brachten de gemoederen op het Mariniereplein in be weging, hetgeen nog erger werd, doordat een paar familieleden uit Nieuwediep wa ren overgekomen, die krasse woorden tegen de stiefmoeder durfden uiten, zoodat de politie tusschen beide moest komen, om erger zaken te verhoeden. Den geheelen Woensdag werd het huis door agenten be waakt en waren zij maar een paar passen verwijderd, dan stonden weer dadelijk de buren voor de deur. Donderdagmorgen, bij de begrafenis van het meisje, herhaalden zich de ongeregeld heden opnieuw. Bij het instijgen in het rijtuig moesten drie politieagenten de woe dende buurvrouwen van de ouders afhou den, terwijl hen van alle zijden ernstige beschuldigingen naar het hoofd werden geslingerd. Toen de stoet weggereden was, sloeg men van nijd de ruiten in en wierp afval enz. in het huis, waarna de huisheer de ramen met planken liet bespijkeren. Men kan alles uitkiezen zijn vrouw, meubels, dienstbooien, alleen niet zyn kin deren en logé's, en daar kan men het meeste displeizier van hebben, was een opmerking van een verwoed huwelijkshater, tegen iemand, die hem de genoegens van het samenleven mooi had afgeschilderd. Nu, over kinderlast valt niet meer te spreken. Maar dat je van logé's ook minder aangename ervaringen op kunt doen, bleek kortelings mevrouw de wed. Van O., te Amsterdam. Haar zoon had een kennis, die tijdelijk buiten betrekking was. En, gastvrij als jongelui voor hun vrienden zyn, wist de jonge Yan O. zyn moeder over te halen Willebrordus Cornelis R. zoolang als logé by zich in huis te nemen. Deze jonge man had geen cent op zak. En om er aan te komen, maakte hy een treurig misbruik van het in hem gestelde vertrouwen. Uit een openstaande kast nam hij eerst een granaten broche van de doch ter des huizes weg en beleende die voor twee kwartjes. En een week daarna stal hy twee dia manten oorbellen van mevr. Yan 0., die hy op haar naam in een bank van leening voor f 30 beleende. Toen de vermissing bleek, werd het al lerlaatst aan den logé gedacht, maar kort daarna vond de meid by de opmaking van diens bed zyn portemonnaie nog onder het oorkussen en daarin het beleenbriefje van de oorbellen. Toen was de dief in huis gevonden. Hy is tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Voorspoedig bevallen van een Zoon FRANCISCA D. W. v. d. LAAR— geb. Liebeegs. Olehleh, 17 Juni 1892. Met diep leedwezen vervul ik den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden op den 22sten dezer, van mijn geliefden Echtgenoot Z. Ex. den Heer C. H. BOGAERT, oud Vice-AdmiraalRidder der Ned. Orden, enz. Wed. Y. BOGAERT, Heusch. Nieuwediep, 23 Aug. 1892. Heden overleed te Utrecht, in den ouderdom van ruim 72 jaren, onze geliefde Vader en Behuwdvader J. VAN MEETEREN. Helder, 22 Aug. 1892. E. MANIKUS—v. Meeteren. C. MULDERv. Meeteren. H. M. MANIKUS. F. MULDER. (Eenige kennisgeving.) Den 18den Augustus overleed te Utrecht, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten der stervenden, na een korte ongesteldheid, ten gevolge van een droevig ongeluk, mijn eenige Zuster en der kinderen liefhebbende Tante, Mevrouw MARIE BOVINK, Weduwe van wijlen den WelEdelen Heer H. WEGMAN, in den ouder dom van ruim 73 jaren. Helder, 23 Aug. 1892. Wed. F. M. MARX— BOVINK. Heden overleed plotseling onze geliefde Echtgenoot en zorgvolle Vader Cs. GORTER, in den ouderdom van een-en-zestig jaar en tien maanden. Koegras, 20 Augustus 1892. Wed. S. GORTER geb. Braaf. Mede namens Zoon en verdere Familie. Tevens mijn hartelijken dank aan allen, die ons zoo bereidwillig heb ben ter zijde gestaan. De WelEd. Zeergeleerde Heer De Heer Dr. M. WOLFF, Leeraar aan het Gymnasium te Haarlem, zal Donderdag 25 Augustus a.s., 's avonds ten acht ure, in het lokaal CASINO 9 aan den Kanaalweg alhier, een lezing houden, betreffende het doel en streven van bovengenoemd Bond. Introductiën op den dag, van 2 tot 6 ure, gratis te bekomen aan bovengenoemd lokaal. A A HESi Lid der A j Uf Godsdienstige Zangvereeniging De repetitie van bovengenoemde Ver- eeniging zal heden (Dinsdagavond) weder hervat worden op den gewonen tyd. De Directeur W. KUIJK. op Vrijdag 26 Augustus 1892, 's avonds 7 uur, in HET FORTUIN, van den Heer D. LONT, te Wieringen. Komt allen die er belang bij hebben om het oude gemaaide Zeegras kwijt te raken. TANDARTS (Nieuwe wet), Amsterdam. is iederen WOENSDAG aan de KERKCRACHT 47, te Helder, te consulteeren voor Tandheelkundige Ope- ratiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 12 tot 3 uur. Voor de inrichting van het gebouw, ter ver pleging van lijders aan besmette lijke ziekten, zijn benoodigd eenige KRIBBEN, MATRASSEN, enz. Gegadigden voor de levering van een en ander kunnen informatiën bekomen by den Heer J. KLUIN, Directeur van het Zie kenhuis, aan de Kerkgracht,;tot Donderdag 25 Augustus 1892, des namiddags 4 uur. H0LLANDSCHE IJZEREN SPOORWEG-MAATSCHAPPIJ. op Dinsdag 30 Augustus 1892, vanden HelderAnna-PaulotonaSchagen N.-ScharwoudeHeerhugowaardAlkmaar HeilooCastricumen Uitgeest, naar: Leiden, den HaagSchiedam en Rotterdam en terug. Prijs voor heen en terug voor de Statious den Helder tot en met Alkmaar in de 2e klasse ƒ2.00, in de 3e klasse ƒ1.25, voor de overige stations in de 2e kl. 1.50, in de 3e kl. ƒ1.00. VERTREK van den Helder 's morgens 5.50, van Alkmaar 7.00. TERUG van Rotterdam 's avonds 7.00, van Schiedam 7.10, van den Haag 7.40, van Leiden 8.05. Zie verder de aanplakbiljetten. DE ADMINISTRATEUR. Er biedt zich aan om te dienen by fatsoenlijke familie, zeer handig in een huisgezin en met handwer ken op de hoogte. Salaris geen vereischte. Br. lett. J. H. Bureau van dit Blad. Gevraagd om terstond in dienst te treden, goed met de wasch kunnende omgaan is vereischte. Adres ZUIDSTRAAT No. 32.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2