>'t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT® ÏÏÜSÏ VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. 'SUST No. 2068. Zaterdag 18 Februari 1898. 21ste Jaargang. KALENDER DER WEEK. NIEUW STIJDINGEN. BLANCA's GEHEIM. was eerst niet te constateeren. Nu blijken 26 booten, te zarnen met 140 menschen. vergaan te zijn. De publieke weldadigheid doet haar best het lot hunner betrekkin gen te verzachten. Een eigenaardig verzoek ontving Keizer Wilhelm dezer dagen. Hij kreeg namelijk een brief van een weduwe, die hem vroeg, haar te helpen een vak te leeren, om den kost te verdienen voor haarzelve en haar kind, en hem tevens verzocht eens aan de keizerin te vragen of zij niet een oude japon voor haar had of een pakje, dat zy voor haar jongen gebruiken kon. Het 'is voor de arme vrouw te hopen, dat de Keizer een juister begrip heeft van haar toestand, dan zij heeft omtrent de afleggertjes" van Keizerinnen. Ingezonden. Door orde en spaarzaamheid tot Welvaart." Door beleefde uitnoodfging van het Bestuur van genoemde vereeniging woonde ik de Siste jaarhjksche algemeene vergadering op Donderdag 9 Februari 11. bij. en hoorde daar veel wat mij belangstelling inboezemde. In bet afgeloopen jaar is in de verschillende afdeelingen voor een bedrag van ruim 80.000 gulden omgezet en daarmede een winst behaald van circa 10.000 gulden, dat is 12* pCt., een bewijs dat er niet te duur verkocht wordt en waarvan weder een groot gedeelte terugkeert in den zak der leden. Vooral het begrafenisfonds trok mijne aandacht met een getal van 3000 leden en niettegenstaande de kleine wekelijksche contributie, kleiner dan die van alle bestaande fondsen van dien aard, kon het bestunr 59 pCt., das meer dan de helft der contributie aan de leden terugbetalen. Bedenkt men nn met welke kleine middelen en met hoe weinig geldelijken steun van ieder der leden deze uitkomsten worden verkregen, dan moet men tot de erkentenis komen dat er in Coöperatie een kracht schuilt, die nog lang niet genoeg ge kend en gewaardeerd wordt en die tot uitkom sten kan leiden, wier gunstigen invloed op den werkman, en bieronder ve-sta ik niet alleen den ambachtsman, die hoofdzakelijk alleen met zijn handen werkt, maar ook de duizenden die door hersenwerkzaamheid in hun onderhoud moeten voorzien, nog niet te overzien is. Maar vooral trof mij de tegenstelling in het geen ook weder in dezen winter op vele plaatsen is geschied en hetgeen ik hier aanschouwde. Dé&r oproerigheid, geweldpleging, verzet tegen de orde, hier kalmte en rustdéér alles verwachtende van en zelfs eischen stellende aan de overheid, hier hulp en stenn zoekende in zich zelven. Behoef ik nog te vragen wie op den goeden weg is P Onder de leus, „door orde en spaarzaamheid tat welvaart," gaat onze werkmans-vereeniging kalm haren gaug, zonder geschetter stil en krach tig bewandelt zij een eenmaal goed bevonden weg en ziet haar ledental geregeld aangroeien, zoodat het nu reeds 770 bedraagt. Zij tracht, getrouw aan haar devies, haar leden het meest mogelijke voordeel te bezorgen, en al zijn er ook onder de leden ontevredenen, en waar vindt men die niet, zij blijft aan hare lens getrouw en gedachtig aan de spreuk „leeringen wekken, voorbeelden trek ken," laat zij zich niet verlokken tot afwijkin gen van den weg, dien zij nu reeds 21 jaren be wandeld heeft en waarvan het jaarlijksch reultaat in klinkende munt bewijst, dat hij verre te ver kiezen is boven de bedriegelijke voorspiegelingen van alle socialisten, wier eendelingen hier tot nog toe weinig of geen resultaat hebben mogen zien van de hersenschimmige voorstellingen van den toekomstigen sociaalstaat. Zeker, er bestaan misbruiken, die opgeheven kunnen en moeten wordende verbondingen van den arbeid tot het kapitaal zijn voor verbetering vatbaarvan den werkman wordt maar al te dikwijls den meest mogelijken arbeid voor een matig of te klein loon gevergder wordt te dik wijls vergeten dat de werkman geen machine, of erger nog, geen aanvulling van een machine is, maar een denkend wezen, dat behoefte heeft aan ontspanning en rust; wiens spieren en zenuwen niet zijn van staal als van een machine, en die nog meer behoeft dan enkel wat karig voedsel, kleediug en woning. Vroeger evenwel was dit nog erger dan thans wij gaan dus vooruit en in de laatste jaren met snelle schredenveel is reeds verbeterd en hoe wel er nog veel te doen overblijft, de hand is aan den ploeg geslagen en de verstandige werkman zal inzien, dat niet alles in eens kan gedaan wor den, en dat een wijziging van bestaande toestan den niet alleen te verkrijgen is door wetten en besluiten, maar de belanghebbende zelf daarbij zijne krachten, ieder naar zijn vermogen, moet inspannen, om in zijn eigen belang datgene te doen, waardoor zijn positie in de maatschappij verbeterd kan worden. Ik aoht het niet noodig, de middelen, die daar toe leiden kunnen, aan te geven. Ik geloof, en de ondervinding heeft mijn geloof versterkt, dat de werkman zelf wel in Btaat is die middelen te beoordeelen en de juiste te kiezen; maar ik ge loof ook, neen ik ben er zeker van, dat hij wel zal inzien, dat die middelen alleen te vinden zijn langs den wettigen en wettelijken weg en dat een van die middelen, en wel het eerste en nooit te verzuimen middel, iB Door Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart. B. L. VRIES. De heer G. Dahne, luitenant van de K. Sach- sische landweer, die in den laatsten tijd in ver schillende steden van ons land, populaire voor drachten over licht en eleotriciteit heeft gehouden, heeft het voornemen ook te Den Helder twee voordrachten te houden. Vele buitenlandsehe natuurkundigen, waaronder van de meest bekende, en ook de hoogleeraren in de natuurkunde te Amsterdam, Leiden en Utrecht, hebben den heer Dahne de meest vlei ende getuigschriften uitgereikt. Eén onzer, die onlangs te Amsterdam een voordracht van den heer Dabne heeft bijgewoond, kan het algemeene oordeel bevestigen, dat de heer Dahne over uitstekende instrumenten beschikt en daarmee talrijke zeer fraaie proe ven met groote zekerheid verricht. De verklaring der proeven wordt in aangenamen en bevattelijken vorm gegeven. Ook voor hen, die geene studie van natuurkunde hebben gemaakt, zijn die proeven zeer interessant, 6n de vele dames, die de voordrachten vaa den heer Dahne hebben bijgewoond, zullen de over tuiging gekregen hebben, dat de natuurkundige wetenschap op vele verschijnselen kan wijzen, die door schoonheid uitmunten. Aan de genoemde voordraohten zijn groote kosten verbonden, o. a. van bet onderbond eener batterij van 70 zink-platina-elementen van elec- trisch booglicht. De heer Dahne kan daarom slechts uitvoering geven aan zijn plan, indien vooraf een voldoend aantal personen hebben in- geteekend. Wij wekken daarom Helder's ingeze tenen op, tot teekening op eece lijst, die dezer dagen zal circuleeren, of op eene lijst bij de firma de Buisonje Zoon. Eene kaart voor beide voordraohten samen kost f2.voor volwassenen; f 1.voor scho lieren. De dagen waarop de voordrachten wor den gehouden, zullen ten spoedigste bekend ge maakt worden. Den Helder, 14 Febr. 1893. Dr. P. C. F. FROWEIN. Pr. H. J. OOSTINQ. Een vuile plek. Wie de verlengde Vroonstraat bezoekt, werpe eens een blik in de dwarsstraat, welke dient tot verbindingsweg tusschen genoemde straat en de Hoogstraat. Van rioleering is daar en in den omtrek hoegenaamd geen sprake en het gevolg daarvan is, dat de weg vaak totaal onbegaanbaar is. Er wonen nog menschen in die dwarsstraat. Ze zullen zeker dikwyls veel moeite hebben, om door de moddpr en het slijk heen te komen. Uitzicht op verbetering is er niet veel, want ook zelfs de verlengde Vroonstraat mist riolen, die het water zouden kunnen afvoeren. Het winkelhuis op den hoek der dwarsstraat wacht op nieuwe huurders het schijnt, dat men niet veel lust heeft, ddar zyne tenten op te slaan, 't Gevaar blyft ech ter bestaan, dat zoo'n toestand nadeelig werkt op de gezondheid der nabijwonenden. We meenen ons te herinneren, dat de eigenaars der perceelen aldaar zich aleens tot den Ge meenteraad hebben gewend, met bet verzoek om verbetering in den bestaanden treurigen toestand. Zouden zy, vóór zy weêr zulk een poging deden, niet eens trachten zich tever- eebigen in het samenbrengen eener geldsom, ter gedeeltelijke bekostiging van het riool werk daar ter plaatse? Roelof. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van af 13 tot en met 15 Feb. 1893. ONDERTROUWD:) Q GETROUWD j ^eene- BEVALLEN C. van ScheijenDalmeyer, z. A. KwinkelenbergWilner, z. A. Kap- teynSalvesen, d. G. LooyPoldervaart, d. H. W. KosterGysberts, d. J. van Pelt van Rigteren, d. T. ter Burgde la Court, z. M. KaterSmit, d. C. H. Isaksson—r. d. Poll, z. F. M. N. Bosmanvan Stralen, d. G. Veenvan Driel, z. A. Heeroma de Jong, d. G. BlokkerSnyders, z. G. BlankmanDekker, d. M. VisserPronk, z. OVERLEDENT. Biersteker, 29 j. C. J. J. Ouwehand, 9 m. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 8 14 Februari' ONDERTROUWDD. Barendse en N, Dogger. J. A. Eelman en A. Knaap. GETROUWD: Geene. GEBOREN Albertina Cornelia, d. v. J. Buis en F. Mets. Elisabeth, d. v. S. Zym en N. Maas. Cornelis, z. v. D. Bakker en J. Roeper. Sjoerd, z. v. R. Kuperus en K. Oos terhaven. Dirk, z. v. D. Hemelryk en J. Scha- gen. Maarten, z. v. C. Koorn en R. Lap. OVERLEDENJ. Bruin, 60 jaren, geh. met N. Kikkert. Trijntje Bakker, 7 weken, d. v. B. Bakker en C. de Ridder. A. Hollander 72 jaren, weduwe van J. Bruin. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen naar Nederlandsch Oost- en West-Indië en naar de bnitenlandsche havenplaatsen, waarheen, voor zoover ons bekend is, oorlogsschepen der Koninklyke Nederlandsche Marine van hier vertrokken zyn. Naar Oost-lndifi: Verzending» weg. Datum der ter post-bezorg. Tijdat. d.lnat. busl.ahPostk p. zeepost via Amsterdam. p. zeepost via Rotterdam p. Hollandsche mail via Genna p. Holl. mail via Marseille p. Fransche mail via Marseille p. Engelsche mail via Brindisi p. Dnitache mail via Brindisi 24 Feb- 17 21 28 17 24 n ISMrt. 7.15 'a av. 7.16 'a«T. 12.80 's nam. 12.80 'anam. 7.15 's av. 8.45 'amor 8.45 'amor Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam.1 22 Feb.l 7.15 'sar. p. mail over Engeland27 7.15 'sav. p. mail via St. Nazaire. 7Mrt.| 7.15'sav. Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Martin, St. Eustatius en Saba p. zeepost via Amsterdam. I 22 Feb.l 7.16 av. p. mail via Soutbampton I 21 I 12.30's nam. Naar Hr. Ms. «Van Speyk" te St. Vincent; via Lissabon, 23 Februari 3.30 's namiddags (aan komst der mail te St. Vincent 5 Maart). Marine en Leger. Bij het korpB mariniers zijn toegekend voor 50jarigen trouwen en eerlijken dienBtde groote gouden medaille aan den adjudant-onderofficier Opkomst der Zon 7 u. 10 m. Onderg. 5 u. 19 m. FEBRUARI, (Sprokkelmaand, 28 dagen.) Zondag 19 Quadragesima. Maandag 20 Dinsdag 21 Woensdag 22 Quatertemper. Donderdag 23 Nieuwe Maan. Vrijdag 24 Quatertemper. Zaterdag 25 id. HELDER, 17 Febr. 1893. Van de 11,000 miliciens van de lich ting van 1893, die in de volgende maand onder de wapenen moeten komen, zullen 600 voor den dienst ter zee worden be stemd en de overigen ingedeeld8035 bg de infanterie, 460 bij de cavalerie, 2145 bij de artillerie, 95 bg het korps ponton niers, 70 bg het korps torpedisten en 195 bij het korps genietroepen. Een voor Texel nieuwe tak van industrie, welke ten nauwste in verband staat met landbouw en veeteelt, schijnt meer uitbreiding te gemoet te gaan. Aan de Waal werd het vorige jaar een kaas- fabriek opgericht, welke naar het sehgnt gunstig werkt en aanleiding geeft dat er niet alleen op dat dorp nog een gemaakt wordt, maar ook te den Hoorn en te Ooste rend er onderscheidenlijk een en twee in werking zullen gebracht worden, 'tls waar schijnlijk in de hoop op goed succes dat het weiland thans goed ten genoege der verhuurders wordt verhuurd. De Kiesv. Nieuw Leven,te Texel, is opgehevenverscheidene harer leden hebben zich aangesloten bij de «Liberale Kiesvereeniging,» welke zich niet inlaat met gemeenteraadsverkiezingen. Door den Raad is het bedrag van den hoofdelijken omslag over 1893 bepaald op f 14,516. Men meldt ons van IJmuiden Jl. Maandag gaf dè tooneelvereeniging Vriendenkring" alhier, een uitvoering in 't lokaal Willem Barends". Er werd opgevoerd «Glaw de Noorman* en de »Twee dooven." Beide stukken werden uit stekend vertolkt, vooral de hoofdrollen. Van dillettanten zagen wij het zelden beter. Een zeer gezellig bal besloot dezen avond. De heer H., hoofdcommies der pos tergen te Amsterdam, is aan de Van Len- nepkade aldaar in het water geraakt en verdronken. Vermoedelijk is het ongeluk te wijten aan bijziendheid. Een telegram uit Kota-Radja in het «Bat. Nbld.« meldt, dat de sergeant Tim mermans 6ii de fuselier Reinik den 15den Januari door een fanatieken Aiyeher zijn vermoord. Verkeer met Engeland Wellicht zal binnenkort een belangrijke versnelling van bet verkeer met Engeland verkregen worden. De «Great Eastern- spoorwegmaatschappij* is voornemens snel varende booten in de vaart te brengen tus schen Harwich en den Hoek yan Holland. Van daar zouden dan de reizigers door de Hollandscbe spoor onmiddellijk naar Am sterdam worden vervoerd, waar zij, na omstreeks 8 uur den vorigen avond uit Londen te zgn vertrokken, reeds vóór ne gen uur des morgens zouden aankomen. BEWESKT DOOI 62.) AM O. Hy keek op de klok. Als hy zóó wegliep, zonder van kleeding te verwisselen, dan kon hy oog juist den trein halen. Hy verloor geen minuut, nam een plaatskaartje en spoorde nacht en dag door. «New-Yorkriep de conducteur eindelijk, eindelijk. Charles nam een rijtuig en by het vallen van den avond bereikte hy de woning van zijn mama. Beatrice ontving hem onder een stroom van tranen. «Is het reeds te laat vroeg hij dadelijk. »Neen I Nog leeft ze Ia luidde het antwoord. Vermoeid zonk hij op een stoel neer, hij kon niet goed meer bleven staan, zoo vermoeid en overspannen was hy. »Wat scheelt haar?* vroeg hij. «Ja, wat De geneesheeren weten het eigen lijk zelf niet. Maar wat geeft dat, of we den naam van de ziekte weten Ze hebben alle hoop opgegeven.' Zy barstte in snikken uit, Charles zat als verlamd. Zyn oogen schenen uit hun kassen te willen treden, terwyl hy zyn znster aanstaarde. «Is er geen hoop meer «Waar leven is, is altyd nog hoop, zei ze, alleen om hem wat op te beuren. «Het droe vigst is, dat ze naar den dood verlangt. Ik geloof, dat zo niets meer aan het leven hecht. Dinsdagmiddag is de assistent der controle bij de Holl. IJzeren Spoorweg maatschappij Van Heel, nabij de Spaarne- brug bg Haarlem, van trein 70 gevallen. De man was, toen hg opgenomen werd, reeds overleden. Uit Leur wordt van 13 Februari gemeld Heden heeft hier een afschuwelijke moord plaats gehad. De koopman Z. uit Breda kreeg in een herberg twist met eenige door drank verhitte jonge kerels, die hem, toen hij de herberg verlaten had, achtervolgden en verraderlyk met een mes in den buik staken, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Door de politie zijn de vermoedelijke da ders opgespoord en aan de justitie over geleverd. Ockeloen, wiens veroordeeling wegens doodslag, gepleegd op een politie-agent te Rotterdam, door het bof te 's Gravenhage is bevestigd, zoodat zgn straf op tien jaren blijft bepaald, beeft in die uitspraak berust. Dat het niet alles is om met een klein kind op reis te gaan, vooral niet wanneer men daarby ook nog op een me nigte pakjes enz. heeft te letten, ondervond Zaterdagmiddag een buitenvrouw, toen zij met den trein aan bet Centraalstation te Utrecht aankwam en niet wist boe zij alles mee zou dragen. Gelukkig zat er echter met haar in de zelfde coupé een juffertje, dat, hare ver legenheid ziende, terstond bereid was haar een handje te helpen, te meer omdat zij evenals de buitenvrouw, toch ook op den trein naar Alfen moest wachten. Toen de trein dan ook aankwam, be lastte bet juffertje zich met een bandkof fertje, dat zij zeide met hare bagage maar eerst even naar de wachtkamer te zullen brengen, waarna zij zou terugkomen om bare reisgenoote verder te helpen. Zooals zich laat denken, werd dit aan bod gretig aangenomen, doch wie ook te rugkwam, de juffrouw niet, zoodat de vrouw ten slotte ongerust geworden, de hulp van een politieagent inriep, die terstond met haar een onderzoek instelde, zonder echter van bet koffertje of de juffrouw eenig spoor te ontdekken. Bitter bedroefd over het door haar gele den verlies, vertrok bet vrouwtje met den inmiddels aangekomen trein naar Alfen, de overtuiging medenemende, dat zg met een slimme dievegge had te doen gehad en baar koffertje, o. m. ook baar geld in houdende, dus wel niet meer zou terugzien Men meldt uit Oostwoud Twee meisjes van 4 en 5 jaar, kinderen van den bakker C. P. alhier, lagen dezer dagen, terwijl de buisgenooten reeds waren opgestaan en aan den arbeid gegaan, wakker te bed. De een klaagd eover koude voetjes. De ander zegt dat zg baar zusje wel helpen zal; «zij zal een vuurtje aansteken." Een lucifer, spoedig gevonden, wordt brandende in bet bedstroo gestoken, en spoedig brandt bet vuurtje lustig op. Zeer verblijd over den goeden uitslag, verlaat de kleine vaur- aanmaakster nogmaals bet bed en roept getuigen bg bare heldendaad. Gelukkig nog niet te laat, om den brand in zgn begin te stuiten, De laatste winterstormen hebben op de Noorscbe kusten ontzettende onheilen aangericht. Het aantal vermiste visscbers Kort geleden zei ze«Yan den beginne af is mijn leven verongelukt. IJdelheid en verkeerde eerzucht hebben me verleid om aan ijdelen glans meer waarde te hechten, dan ze ver dienen." Ze heeft haar testament ge maakt, zoodra ze ziek*werd, Charles. Ze heeft je tot haar universeelen erfgenaam benoemd. Hy antwoordde niet, zyn blik zwierf over het drukke gewoel op straat. »Arme Bertha," hervatte Beatrice weer. «Ze heeft aan allen gedacht, ook aan mij. En 's nachts, als zy ijlt, roept ze onophoudelijk om je en dan smeekt ze zoo hartroerend om ver giffenis, dat ik besloot, je spoedig hier te roepen. «Weet ze daarvan?" stamelde hij. «Neen," antwoordde Beatrice, die wel be merkte hoe hy was aangedaan, «zij heeft uit drukkelijk bevolen, je niet te waarschuwen, voor het met haar afgeloopen was. Dan moest ik je ook vertellen van haar huwelijk en van het noodlottige geheim, waarvoor de graaf met zijn geluk en ten slotte met zijn leven moest boeten. Wil je dat nu hooren, Charles Hij knikte en toen verhaalde zij het treurig noodlot van de familie Norton, het ongeluk van den vader en van den zoon. Zij sprak van den dag, waarop het huwelijk gesloten was en wat er vervolgens met beiden was voorgevallen. Het was geheel donker gewor den, toen het verhaal ten einde was. Er volgde een poos van drukkende stilte. Toen vroeg hy zacht «Wanneer kan ik haar zien «Elk oogenblik,antwoordde zij bedroefd. «Alles, wat zy nog verlangt, wordt toegestaan. Als er nog redding mogelijk is, dan moet die van jon komen Mama en Stella zijn by haar.* Zy draalde een oogenblik. Charles, je moet er niet boos om worden, maar zy denkt d-^t je met Stella verloofd bentDie woorden troffen hem smartelijk, maar hij antwoordde niets. Zyn gedachten waren bij Bertha, die hy zou terugzien als een stervende. Weinige minuten later waren zij reeds op weg naar het hotel, waar Bertha haar intrek had genomen. Eerst trad Beatrice de ziekenkamer binnen en trof daar den geneesheer aau. Deze pa tiënte was een der moeilijkste, die hy ooit had gehad, omdat zy geen begeerte had om weer gezond te worden, zoodat haar geest niets mee werkte tot haar herstel. Beatrice deelde hem mede, dat haar broeder uit St. Louis was over gekomen en slechts op de toestemming van den dokter wachtte om binnen te treden. «Laat hem gernst binnenkomen,a antwoordde de geneesheer. «Men behoeft niets meer te laten uit vrees van haar toestand te verergeren.* «Zou zy hem nog herkennen?" vroeg Beatice. «Ja, nog wel." Beatrice snelde heen om haar broeder te halen. Charles waggelde naar binnen en trad voor het bedBarmhartige God, was dat Bertha Kermend zonk hy by het bed op een stoel neer en vatte haar hand. Die aanrakiug deed haar de oogen opslaan. «Charlesfluisterde zy en een straal van vreugde verhelderde haar vervallen gelaat. «Hm,* bromde de dokter, niet weinig ver rast door de plotselinge verandering, die hy opmerkte. «Laten wy deze twee niet storen, fluisterde hij Beatrice toe, «dat schynt haar goed te doen. In alle stilte verlieten ze de kamer, zonder dat Charles of Bertha het bemerkten. Zy wa ren aan de wereld ontrukt en lieten hun oogen in eikaars ziel lezen. Zoo verliepen eenige minuten. »Charles,* fluisterde Bertha toen, «ik wensch- te je zoo gaarne nog eens te zien voor mijn dood. En je bent gekomenHaat je me niet meer »Ik je haten Zij lachte droevig. «Weet je niet meer, dat je dat gezegd hebt Ik had ook niet beter verdiend, maar ge lukkig was ik nooit, Charles 1 Nu is alles spoe dig voorbij. Eón ding nog, Charles Als je gelukkig wordt, als je haar tot vrouw hebt genomen Bliksemsnel richtte hij het hoofd op en keek haar verbaasd aan. «Als wie mijn vrouw is vroeg hij gejaagd. rAls wie Wie bedoel je?« «Wel, wie anders dan Stella 1" antwoordde zij zacht. «Zy is je waard en zij bemint je, CharlesJe zult haar gelukkig ma Houd opriep hy uit. t Je verkeert in een groote dwaling, Bertha Kan je misschien je nog iets herinnerf n van dat roeitochtje op het meer van Glengariff?* Bertha trilde over al haar leden. Wist zij dal werkelijk niet meer, wat hij toen gezegd had, of «Ik zei toen, dat ik je zon beminnen, zoo lang ik leef 1 Ik heb myn woord gehouden Wanneer jy mijn vrouw niet werd, dan werd het toch niemand anders Geen mensch ter wereld kan dat voor me zijn, wat jij voor my geweest bent en wat je blyven zult in eeuwigheid, in leven en in dood l« Haar oogen schitterden met helderen glans. «Eindelijk, eindelykfluisterde ze, over- en overgelukkig. «Eindelyk, nu het te laat is! Ach, Charles, mocht ik myn leven nog eens beginnen, hoe anders zou ik dan hande len 1 Ik zou, geloof ik, den eeuwigen slaap rustiger slapen, als ik wist, dat op myn graf steen den naam «Bertha Staart* werd ge beiteld.* Zijn oog hing aan haar, by haar laatste woorden helderde zyn gelaat op. «Ia je dat ernst, Bertha vroeg hy, zich over haar heen buigende. «Zou het je gelukkig maken, als je myn vrouw werd, of je sterft of in leven blyft?* «Het is te laat," fluisterde zy mat, maar haar oogen verrieden duidelijk hoe innig h&ar begeerte naar hem was. «Het is nooit te laat!" sprak hij. «Nog heden worden wy man en vrouw 1" «Charles «Bertha, myn Bertha, zuchtte hij, innig ge roerd. «Ach, waarom moesten wy elkaar ver laten Hy sidderde niet minder, dan zy, toen hy haar in zyn armen sloot. Toen liet hij haar zacht in de kussens neer. Nooit nog had ze zich zoo gelukkig gevoeldEindelyk zou ze aan hem toebehooren 1 (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1