't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER. OTEDWEDIEP EU TEXEL. "SET No. 2098. Woensdag 8 Haart 1898. 21ste Jaargang. ÉI i ill i HP m a „DE ERFGENAME VAN WINDECK." Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 7 Maart 1893. Vrijdagavond, op de vergadering door Patrimonium, afdeeling Helder, uitgeschreven, trad als spreker op de heer A. P. Staal man. „Te wapen tegen volksmisleiders" was 't onderwerp zyner toespraak. De groote saai van Tivoli was vol belangstellenden. Spreker achtte 't noodig, daar in den laat- steu tyd alhier op listige wijze de zaden der revolutie werden uitgestrooid, en men zelfs een tuinman van beroep had ontboden om de roode plantjes te zaaien, namens Patrimonium daar tegen te waarschuwen. «Volksmisleiders noemt hy de leiders der sociale beweging en heeft hier meer bepaald 't oog op den heer v. d. Goes. Die belooft den armen werkman een toestand van ongekende welvaart, zooals ieder een wel beloven kan, onder anderen spreker zelf, die 't zoover dreef om te voorspellen dat b.v. een timmerman f 3000 per jaar zou verdienen, enz. Daarna wijst hij op Sequah, wiens medicijnen men met f 1.25 moet betalen, ter wijl de medecyn die de armoede uit de leden der Maatschappij drijft, slechts 1 dubbeltje (entree) kost. Verder wyst spreker er op, dat 't niet de nyvere werkman is, die veel op heeft met 't afschaffen van 't privaat bezit, waartoe ook 't weinige zou behooren dat hij door vlyt heeft verworven, maar wel luiaards, dronkaards, of snoepers, enz. Volksmisleiding noemt hij het, te durven voorspellen, hoe 't er zal uitzien na een onbepaalden tijd en toont 't ongerijmde aan van 't denkbeeld, dat de wereld een groot huisgezin zou kunnen zyn, waar elk in ruimte zyn bestaan zou vinden en men in vrede zou leven. Zelfs in kleine gezinnen wordt die vrede vaak niet eens aangetroffen. Volksmisleiders zyn zy, die een man als Ockeloen dermate rara 't rechte spoor wisten te brengen, dat hij een politieagent neerschoot, waarvoor hy 10 jaar gevangenisstraf moet on dergaan ook zy, die van den nood der werke- loozen in 't noorden van ons land misbruik maken om tot daden van geweld aan te sporen, zooals 't treurig voorbeeld van Poutsma be wijst. Ook hen, rekent spreker er onder, die in Amsterdam aanspoorden tot 't plunderen van bakkerswinkels. In tegenstelling met de bewering van den hr. v. d. Goes, wijst spreker op de woorden van Christus, die tot onder werping aan de gestelde machten aanmanen, wanneer hy zegt„Geef den Keizer wat des Keizers is en Gode wat Gode is. 't Evangelie van Christus heeft geleid tot stichtingen als Neerbosch, Zetten en vele an dere liefdadige instellingen, terwijl dat van Domela Nieuwenhuis oproer, moord en doodslag predikt, in plaats van den armen te geven wat ze noodig hebben. Door leugen en bedrog worden de mislei den integendeel aangespoord tot revolutie, tot omverwerping der bestaande orde, en daarom dienen we te waken, dat we niet in handen der socialisten vervallen (applaus.) Na de pauze zette spreker uiteen, hoe Pa trimonium den toestand tracht te verbeteren. Uitgaande van de stelling «Vreest God, eert den Koning", dringt deze vereeniging van Chr. werklieden, die reeds 10000 leden telt, er op aan bij 's lands regeering, dat 't kiesrecht worde uitgebreid, dat de arbeid beter worde geregeld, dat de noodige schepen voor de marine in ons land worden gemaakt, enz. Wijst de socialist, terwyl hy de bezitters voor dieven uitscheldt er op, waar men zich revolvers kan aanschaffen, Patrimonium, be wogen met 't ongelukkig lot van zooveel werklieden, brengt zyne bezwaren eerbiedig voor den troon van Oranje. Vereenigen we ons, was sprekers herhaalde aandrang, met elkander tegen de volksmis leiders. Met 't zingen van «Bescherm o God, bewaar den grond» eindigde deze toespraak, die een daverend applaus uitlokte. Daarna trad op de hr. Hermans, uit Amster dam, die begon met zich voor te stellen als een der volksmisleiders, die naar bloed dorsten, die 't liefst op barricaden slapen, etc. 't Afschaffen van privaatbezit noemde spre ker een praatje, waaraan geen ernstig man geloof slaat en zegt, liever langs vredelievenden weg te willen komen tot de opheffing der wanverhouding, maar ook niet voor geweld terug te deinzen, daar de S. niet zoo geduldig zijn als de leden van Patrimonium. Socialisten hebben ook geen leiders, daar ze niet als schapen aan den leiband willen loopenen de voordeelen, die de zoogenaamde leiders beha len, bestaan in slagen en gevangenzetting. Maar ze laten hunne partygenooten niet los, zooals blykt uit de verkregen gratie voorden socialist Geel. Spreker verhaalde dat hij bij zijn eerste op treden er afkwam met een gescheurde jas, de volgende maal met een gedeukten hoed en voor de derde maal met een blauw oog en noodigde den hr. S. uit hem eens een bezoek te bren gen, waarbij hij beloofde hem niet van de trappen te zullen werpen, dan kan hij zien hoe ryk Hermans is. By de socialen heerscht vryheid van denken en geen bandeloosheid. Ieder kan op hunne vergaderingen voor zijn gevoelen uitkomen. Volksmisleiding is 'tbyv. om te zeggen dat Domela Nieuwenhuis villa's laat zetten, heer lijke biefstuk eet, fijnen wyn drinkt en geurige Havanna's rookt: want D. N. is vegetarier, drinkt nooit wyn en heeft van rooken een af keer. Volksmisleiders zeggen ook dat socialis ten dronkaards zyn, en toch wordt op hunne vergaderingen sterke drank geweerd, terwijl zy 't zijn die telkens de regeering de woorden toevoegen „Sluit Schiedam Opruien noemt spreker uitdrukkingen van S., als: „Duld ze niet langer, die socialisten 1" Hebben de werkeloozen op dreigenden toon onderstand geëischt of bakkerswinkels geplun derd, dan moet men bedenken, waartoe de honger al niet kan voeren, iets dat iemand, die altijd aan een goed voorziene tafel heeft gezeten, zich niet kan voorstellen. •Schoon noemde spreker 't woord van Dr. Pierson. „Ik, die zelf een overtuiging heb, kan die ook in anderen eerbiedigen." „Gy" (socialisten) „zult ons niet voorbijstre ven in liefde," had de beer Staalman gezegd. Spreker vindt 't onlogisch dat S. liefde ver onderstelt bij socialisten. Wanneer dergelijke verkeerde en onware voorstellingen aan 't volk worden verkondigd, meent spreker recht te hebben 't woord „Volks misleiders" op de tegenparty te mogen toe passen. Met den uitroep „Leve 't socialismever liet de hr. Hermans den catheter. Die uitroep werd gevolgd door applaus en gefluit. Nadat vervolgens de heer Staalman, de hr. Hermans en wederom de hr. Staalman 't woord hadden gevoerd, nadat de hr. Vastenou 't socialisme gevaarlijk voor den Staat had genoemd, werd de vergadering door den pre sident van «Patrimonium" gesloten. Morgen(Woensdag) zal 's avonds te 8 ure in »'t Centrum" een vergadering worden ge houden van de afdeeling Helder der Ver eeniging tot bevordering der Nederlandsche Vissehery. De groote belangen, welke deze vereeniging vertegènwoordigt, maken het zeer wenschelyk dat de leden niet ver zuimen daaraan deel te nemen. De vergadering, Zaterdag jl. in Casino te houden door den Bond voor Alg. K. en S., kon niet doorgaan, daar de heer v. d. Goes, die als spreker zou optreden, verhinderd was te komen. De ontvanger der reg. en domeinen alhier, A. Gordon, is als zoodanig benoemd te Bergen op Zoom. Tot onderwijzer aan de school met den Bijbel te Vlissingen, is benoemd W. Stroo, te Helder. De minister van oorlog heeft bepaald dat de roomsch-katholieke militairen op hun erkende feestdagen dezelfde vrijstel lingen zullen genieten alg den Israëlieten tijdens hun godsdienstfeesten wordt ver leend. Uit het „Historisch Overzicht" omtrent het gebruik van alcoholische dranken, voor komende in het weekblad „de Nederlandsche Drankwet" stippen wy de volgende opgaven aan In een aantal gemeenten giug gedurende de jaren, dat de Drankwet in werking is het con8umptiecijfer min of meer sterk terug. In Noordholland b. v. te Helder van 14,83 L. per persoon op 11,13; te Opmeer van 12,37 op 7,23; te Petten van 15,99 op 7,76; te De Rijp van 12,98 op 8,36 te Uitgeest van 11,93 op 7,77te Diemen van 26,87 op 10,73 en te Velzen van 15,67 op 11,11. Uit de lijst der gemeenten uit ons geheele land schijnt men te mogen opmaken, dat, vooral ten platte lande 7£ L. het normaal cyfer is. De gemeente Tuil en 't Waal schynt een exemplaire plaats te zyndaar is het drank verbruik van 12,14 tot 2,44 L. p. p. teruggegaan. Er zyn 38 gemeenten in het Ryk, alwaar nog geen liter gedistilleerd per hoofd in't jaar werd verbruikt. In Noordholland vindt men één zulke gemeente. Aan tegenhangers kunnen wy vermelden, dat er 29 gemeenten in ons land zijn, waar in 1872 minder en in 1890 daarentegen meer dan 10 L. sterke drank per hoofd werd ver bruikt. In Noordholland behooren daartoe Bussum, Hilversum, Monnikendam, Muiden, Schagen en Zaandam. Als plaatsen, waar het verbruik zeer groot is worden genoemd Veur 18.77, Groningen 18.07, Leeuwarden 15.81 en Sneek 15.59 L. Men schrijft uit Rozendaal Eindelijk is by het gemeentebestuur be richt ontvangen omtrent de twee gevon den drenkelingen. Zy .hoorden werkelijk thuis te Brussel (St. Jan-Molenbeek). Hunne namen zyn bekend en het is gebleken, dat zy sedert eenige dagen rondzwierven. Bei den zyn Donderdag alhier begraven. Een Engelschman voer vier weken lang iederen dag met de boot van Keulen naar Mainz en van Mainz naar Keulen. Op zekeren dag zei de kapitein tot hem »de Rijnstreek schijnt u by zonder te beval len, mijnheer.* «Wat Rijnstreek,* ant woordde de Engelschman. «Ik ben te Na pels en te Constantinopel geweest, ik heb veel schooner streken gezien, maar zoo lekkere biefstuk als op deze boot heb ik nergens gegeten, en daarom ben ik voor nemens nog eenige weken op en neer te varen. Twee alleenwonende dames zyn te Pont Andomar nabij Rijssel vermoord in haar woning gevonden. De moordenaars hadden een bedrag van 164.000 francs aan effecten meegenomen. Een treurige geschiedenis. Op nood lottige wyze werd te Weenen het geluk ver woest van een pas in den echt verbonden paar, dat zich op de huwelijksreis bevond van Bn- dapest naar Italië. De ongelukkige jonge vrouw, die naüwelyks 18 jaren telde, verloor den 23sten Februari, tengevolge van een nood lottig ^ongeluk, A het leven, na een gelukkige echtvereeniging van slechts 2 dagen. Den 4den Februari had te Budapest de hu welijksvoltrekking plaats tusschen Margot Ehmel, de eenige dochter van een ryken pia no-fabrikant en den jongen grondeigenaar Geza v. Walla. Het was een huwelijk van twee menschen, die elkaar innig lief hadden. Zondag 5 Febr. stapten de heer en mevrouw v. Walla te Weenen af in het Hotel «Imperial.» De jonggehuwden wilden daar eenige dagen door brengen en dan naar Nizza gaan. Maandag den 6den echter had een noodlottige gebeurtenis plaats. De heer v. Walla had zich naar be neden begeven om zich te laten scheren, ter wijl de jonge vrouw zich inmiddels liet fri seeren. Toen het friseeren was afgeloopen, bleef zy eenige oogenblikken alleen.Het kon nog enkele minuten aanloopen vóór haar man terug was. Mevrouw Von Walla was nog in haar morgenjapon en zyden rok, met kanten afgezetzy was bezig een brief te lezen, dien zij na de lezing in het haardvuur wierp. Het ontging haar aandacht echter, dat het papier, hetwelk inmiddels vlam had gevat, uit den open haard op den grond viel, zoodat de sleep van haar japon vlam vatte. In waanzinnigen angst, van haar verstand als beroofd, deed de jonge vrouw, die zoo gemakkelyk te redden zou zijn geweest, geen stap, die hare redding mogelijk maakte. Zij liep slechts handenwrin gend en weeklagend op en neer en inmiddels brandde haar japon al verder en verder. Een der buren, baron Born, hoorde eindelijk het hulpgeroep, waarop hij te hulp snelde. Hij kwam juist, toen de ongelukkige met brandende kleeren uitgeput op den grond viel. Met en kele karaffen en emmers water werden de vlammen gedoofd, maar het was te laat. De ontsteltenis van den jongen man, toen men hem de treurige tijding mededeelde, laat zich nauwelijks beschrijven nog geen vijf mi nuten geleden had hij zijn in gezondheid bloei end vrouwtje verlaten en thans vond hij haar buiten kennis, in verkoolde vodden gehuld en het lichaam met brandwonden overdekt. Het vertrek der jonggehuwden werd tot ziekenka mer ingerichtdrie doctoren behandelden de jonge vrouw. De brandwonden waren even wel zoo erg niet, als niet haar geschokte ze nuwen en de angst, die zij had uitgestaan, haar zoo hadden aangepakt. Meer dan veertien da gen lang lag zij ziek. Dag en nacht vertoefde haar man aan het ziekbed en ook haar ouders, die spoedig uit Budapest waren overgekomen, waren bij haar. Den 23 Februari maakte de dood een einde aan het lijden der jonge on- ;elukkige. Opnieuw heeft te Berlijn een soldaat op een burger geschoten. De soldaat Heim- warth stond op post en werd beschimpt door een voorbijganger de soldaat wees hem af, maar de man, die wat veel ge dronken had, trachtte Heimwarth een stomp te geven, waarop deze zyn aanrander over mande en in zyn schilderhuis bracht. Toen laadde hy, overeenkomstig zyn orders, zyn geweer. Opeens echter sprong zijn gevan gene uit het schilderhuis en liep weg. De soldaat riep driemaal Halten toen dit zonder gevolg bleef, vuurde hy zyn geweer tweemaal af. By het tweede schot viel de vluchteling, hoewel hy niet getroffen was. De soldaat achterhaalde hem toen en wist hem in de wacht te brengen, echter niet dan nadat hy nog een duchtigen klap met een stok had ontvangen van zyn aanrander, die de tooneelspeler Schaffer bleek te zijn. Heimwarth werd terstond afgelost. Te Berlijn stond deze week een vrouw terecht wegens bedriegeryen, gepleegd door middel van huwelijksadvertenties. Zij bood hare bemiddelling aan om aan trouwlustige heeren vrouwen met 200,000, ja 400,000 mark vermogen te bezorgen. Een achttal liet zich beetnemen en zond haar ieder een paar .honderd mark voor onkosten en reizen, die zy niet volbracht. By hare aanhonding erkende zy geen rijke bruiden «in voorraad" te hebben maar voor den rechter verzekerde zij die wel degelyk te kennen, maar zich by eede tegenover de «voorname familiën" te hebben verbonden geen namen te noemen. De rechter was hardvochtig genoeg dit niet te gelooven en haar tot een jaar gevangenisstraf te veroordeelen. Vijf maanden geslapen. In het zie kenhuis te Vésinet lag sedert 5 maanden een meisje van dertien jaar, van goede familie, in den toestand van lethargie. Het meisje is onlaDgs door dr. Reffegeau tot bewustzijn teruggebracht. Zy lag ge woonlijk met den mond open en met ont- bloote keel. De geneesheer merkte op, dat een van de keelklieren was uitgezet en hij besloot deze met een gloeiend ijzer aan te raken. Zelfs al geraakte het meisje niet tot bewustzijn, dan zou toch deze aanra king in haar belang wezen. Het meisje, dat niet het minste bewijs had gegeven, lichamelijke pijnen haar aangedaan, te ge voelen, gaf een kreet, toen ze met het ijzer werd aangeraakt. Zy ontwaakte lang zamerhand en vroeg: Waar ben ik? De lyderes herinnerde zich volstrekt niets van hetgeen in die vijf maanden om haar heen voorviel. Zy was zeer verbaasd te hooren, dat zy vijf maanden achtereen had gesla pen. Het meisje geniet thans een uitste kende gezondheid. Correspondentiepartij tusschen H. S. te Hel der en de Arnhemsche Schaakvereeniging. Wit (Arnhem). Zwart (Helder) 30T d 5d7 31T e7Xd7 R e6X<17 32 b3b4 Stand der partij na den 32aten zet van wit. Helder. wM mm\ M, i -fi- i i m WL k M 9 W, k k abcdefgh Arnhem. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van af 2 tot en met 4 Maart. ONDERTROUWDS. J. Pardoen, muzi kant bij de marine en Th. M. W. Pardoen. P. van Os, konstabelsmaat en J. van Marion. J. Pieters, bankwerker en L. P. Hoffman.C. Kuit, schilder ee J. Breet. GETROUWD: A. Henkes en M. Smak. A. L. v. d. Ham en G. Strikker. BEVALLEN J. LankrijerPhilippi, z. A. van WijnenGlim, d. G. Kuiperv. d. Poll z. T. Kikkert—Schraa, z. H. Vry vogel Rietvoort, z. M. van BoxcelSchellart, z. C. BakkerRan, z, OVERLEDENW. J. Marbus, 8 maanden. M. M. Monnichmann, 3 weken. 1 Levenloos aangegeven. Marktberichten. Hoorn, 4 Mrt. Aangevoerd tarwe f 6,25 a 8, Gerst f^4,50 a 5, Haver f 3 a 4, witte erw- bewerkt door AM O. 3) «Hm, hmLaat eens hoorenHet is zeker een passende partij voor me «Bij uitstek passend. De jonge dame is van ouden adel en ryk, zelfis zeer ryk.* «Knap voorkomen «Zeer mooi. neen dat drukt veel te wei nig uit: Zy is een schoonheid.' „Een schoonheid van goede famielie zeer rijk maar dan moest ik haar kennen." „Neen, ik geloof niet, dat je zelfs maar wist, dat ze bestond „Woont ze hier dan niet in Weenen „Tot nog toe niet, zij zal echter voortaan een sieraad van onze aristocratische kringen zyn.* «En dit meisje „Er is geen sprake van een meisje." „Dus een weduwe „Juist. een weduwe." „Nog nooit heb ik me een weduwe als myn toekomstige vrouw voorgesteld. Steeds dacht ik aan een bekoorlyke maagd als myn bruid.* „Wacht maar, myn waarde. Ik wil eens zien, of je weerstand kan bieden aan zooveel schoonheid en zooveel beminnelyke lieftallig heid. Ik zal je aan haar voorstellen en dan met den dichter uitroepen„Zie daar dan deze schoonheid, Zorg dat uw hart niet lijdt.' ,Maar oom, als u niet altijd zoo'n kalm mensch was «Ja wel! spot maar „Dan zou ik met dienzelfden dichter zeggen Hoe schoon die dame wezen moet, Die 's grysaards harte blaken doet.* «In allen ernst, ze is werkelijk een schoon heid. Misschien herinner je je nog het por tret wel van Catharine Cornaro, dat in 1873 door Makart op de schilderyen-tentoonstelling werd ingezonden.* «Welzeker, oom.* „Welnu,, stel je zulk een profiel voor, als je een begrip wil krygen van haar schoone ge laatstrekken «Zy is natuurlijk in de beste jaren «Twintig jaar.* „Hm, een weduwe van twintig jaar.' «Die sleehts een half jaar getrouwd is ge weest.* «Zoo, slechts een half jaar «Om zoo te zeggeneen maagdelyke we duwe.* „En hoe lang is ze weduwe «Pas vier weken.' „Vier weken pas? En denkt ze nu reeds weer aan trouwen «Dat weet ik niet myn waarde. Ik weet alleen dat zy onmogelijk liefde kon gevoelen voor haar ouden echtgenoot, die als een vader voor haar waszoo'n schoone rijke jonge vrouw mag iets van het leven eischen, nu het lot haar de vryheid heeft geschonken. Het zal haar niet aan aanbidders ontbreken, en als je genegen bent, je naar mijn plannen te schik ken, zou het niet kwaad zijn, als je bijtijds met haar in kennis kwam.* „Oom, ik geloof dat u met uw plannen niet veel geluk zal hebben.' „Waarom niet?* „Zou ik nu eindelyk den naam mogen we ten van die schoone weduwe?" «Eerst was ik van plan je den naam te noemen, maar ik ben van inzicht veranderd. Vanavond zeg ik haar naam niet, ten eerste tot straf voor je spotten, ten tweede schynt het me bevorderlijk aan mijn plannen je dien naam voorloopig te verzwijgen.' „Waarom „Wel, mijn waarde, de nieuwsgierigheid maakt de belangstelling gaande, en uit de be langstelling ontstaat de liefde. Begryp je me Je zal nu aan die onbekende denken, als je in je bed licht, je droomt misschien van een dame, zoo schoon als Catharina Cornaro, en morgen by het ontwaken denk je er weer aan. En nu goeden nacht, myn jongenJe zal wel vermoeid zijn en morgen kunnen wij by het ontbyt ons gesprek wel voortzetten.' t Goeden nacht, oom Als wy de waarheid hulde willen doen, dan moeten wij bekennen, dat de berekening van den ouden heer niet geheel mis was. Nadat Bruno zyn legerstede had opgezocht, waren zyn gedachten nog een geruimen tyd bezig met de geheimzinnige onbekende. Het beeld der schoone Catharina Cornaro stond hem dui- delyk voor den geest en hy sliep met een glimlach op het gelaat. TWEEDE HOOFDSTUK. Weinige dagen geleden was de tweede ver dieping van een der fraaiste huizen in de Maximiliaanstraat in gebruik genomen door een dame, welke de nieuwsgierigheid der om ringende buren niet weinig opwekte. In haar pels gehuld had men haar vlug de trap zien opgaan en seder den dag van haar komst had zy slechts éénmaal in de scheme ring het huis verlaten en was na verloop van een uur teruggekeerd. Niemand van de huis bewoners had de trekken van haar gelaat kunnen onderscheiden en toch noemde nie mand haar anders dan «de schoone gravin,' want als gravin Minona Cherny had de por tier van het huis haar ingeschreven. Zij had een oude kamenier meegebracht, een Italiaansche, Anetta Galloni geheeten, die slechts gebroken Duitsch sprak. Terwijl de gravin byna nooit haar boudoir verliet, bewoog de kamenier zich in de nieuwe woning als ware zij de meesteres en liet alles met vorstelyke pracht inrichten. Zij behield slechts een deel der aanwezige meubelen, voor het overige moesten meubelmakers en behan gers druk arbeiden om de gehuurde vertrok ken binnen twee dagen te veranderen in een te huis voor een aan weelde gewone dame uit de hoogste kringen der maatschappij. Wie was die geheimzinnige onbekende? Ook in het huis no. 15 der Maximiliaanstraat was het gerucht doorgedrongen, dat zy de weduwe was van een graaf, die weinig tyds geleden was gestorven. De levendige verbeelding der huisbewoners wist van dit feit een groot ver haal te vormen. Men wist elkaar te vertellen, dat de onde graaf, als zestigjarige grysaard, het beeldschoone zeventienjarige meisje ge huwd haddat hy zoo jaloersch was als een Othello en gedurende de drie jaren van zyn huwelyk zijn landgoed niet verlaten had om zyn jonge vrouw buiten alle aanraking met de wereld te houden. Verder wist men te ver tellen, dat de dood van den ouden heer de jonge levenslustige vrouw nu uit haar kerker had verlost, en dat zij naar Weenen was gekomen om de genietingen van het leven te smaken, waarop zy volgens haar jeugd en schoonheid aanspraak maken mocht en die haar schadeloos moesten stellen voor die jaren van treurige eenzaamheid. De teruggetrokken levenswijze der schoone gravin wist men zeer goed overeen te brengen met de verzonnen onderstellingen. Wel ja, de welvoegelykheid vorderde, dat zy haar vreugdevolle verwach tingen van een nieuw leven althans voor een korten tyd, verborg achter haar weduwen sluier. Dat die overgangstijd echter niet van langen duur zou zyn, merkte men op uit de weelde rige inrichting van haar nieuwe woniDg. En hoe zou men ook geloof slaan aan deoprecht- heid van haar weduwenrouw, terwijl haar echtgenoot een oud man was, die zyn jonge vrouw tien millioen had nagelaten? Ten minste, op tien millioen schatte men haar. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1