«'t Vliegend Blaadje. igr KLEINE COURANT* VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Ho. 2094. Zaterdag 11 Maart 1893. 21ste Jaargang. KALENDER DER WEEK. Gemeenteraad van Helder. NIEUWSTIJDINGEN. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0.36: Opkomst der Zon 6 u. 23 m. Onderg. v 5 a. 58 m. MAART, (Lentemaand, 31 dagen.) Zondag 12 Maandag 13 Dinsdag 14 Woensdag 15 Donderdag 16 Vrydag 17 Zaterdag 18 Nienwe Maan. Zitting van Dinsdag 7 Maart 1893. Voorzitter de heer Burgemeester. Tegenwoordig zyn 17 leden. De heeren Hoogenbosch en over de Linden zyn afwezig. De tribune is vooral in den aanvang tal rijk bezet. Na de opening der vergadering en de voor lezing en goedkeuring van de notulen der beide laatstgehouden zittingen, wordt aan de orde gesteld de herstemming over het in de laatstgehouden zitting door B. en W. aange boden voorstel tot wijziging van art. 69a der Algemeene Politie-Verordening, welk artikel de strekking heeft, om den vischafslag, anders dan door tusschenkomst van gemeente-ambte naren geschiedende, te verbieden. De voor gestelde wijziging werd door HH. Gedep. Staten noodig geacht, en daarvan werd de goedkeuring van genoemd artikel afhankelijk gesteld. In de vorige zitting hadden over het voorstel van B. en W. tot het aanbrengen dier wyziging de stemmen gestaakt (8 tegen 8) Nu verklaren zich 9 leden tegen en 8 vóór, zoodat het voorstel is verworpen. Vóór stemden de heeren Van Neck, Oortgij- sen, Kor ver, Spruit, Maalsteed, Vos, Groen en de Voorzitter. Tegen stemden de heeren Bakker, Klik, Oudenhoven, Hordyk, Franken, Zurmühlen, Govers, Vcrfaille en Van Twisk. Voorlezing geschiedt -«n een adres van den heer J. Pot, van Alkmaar, die, onder mededeeling van zijn plan, om een tramlyn aan te leggen van af 't Wierhoofd op den Zeedijk langs Kaaphoofd naar hetBad-Paviljoen te Huisduinen, met voortstuwende beweging door gas-motors, gelijk te Ginniken, den in houd van een adres te dezer zake aanbiedt, door hem aan Z.Exc. den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid gezonden. In dit adres deelt de heer Pot een aantal bijzonder heden omtrent de door hem voorgenomen aan leg mede. Het doel van den aanvrager blykt te zyn èn personenvervoer in ten deele opene wagens èn vervoer van materialen, benoodigd voor 't onderhoud der kust, welke materialen thans door gewone vrachtwagens van af het Westplein worden aangevoerd. Bij verkregen vergunning zou het plan bestaan om met de exploitatie reeds primo Juli e. k. aan te vangen. De Voorzitter verzekert, dat dit plan by het Dag. Best. een punt van ernstige over weging heeft uitgemaaktdat B. en W. wel gaarne eene tram-verbinding door deze ge meente zouden willen zien, ten genoege van 't publiekdoch dat er h. i. tegen het voor gedragen plan ernstige bezwaren bestaan. Hy wyst op het bezwaar by den afrit van den Zeedyk, op de overwegen o. a. over het West plein en op de ongevallen, die allicht door deze wijze van exploitatie kunnen ontstaan, terwijl onderscheidene ingezetenen in hun be- dryf zouden worden geschaad. De heer Hordyk beveelt aan, om de stukken, door den heer Pot ingezonden, in handen eener Commis sie te stellen en binnen korten tijd opnieuw te vergaderen, teneinde over het rapport dier Commissie te beraadslagen. Hierop volgt eena discussie, waarin twyfel wordt geopperd, of in deze de Raad wel om inlichting is gevraagd en bevoegd is inlichting te geven, 't Voorstel Hordyk wordt ten slotte met 9 tegen 8 stem men verworpen. Vóór stemden de heeren Zurmühlen, Franken, Klik, Oortgijsen, Ouden hoven, Van Twisk, Govers en Hordyk. Op de vraag van den Voorzitter, of door de leden wordt gedeeld in de door B. en W. geopperde bezwaren, tegen den bedoelden tram- aanleg met zijlijnen, wordt met eenparige stemmen bevestigend geantwoord. De heeren Franken, Zurmühlen, Oudenhoven en Hordyk houden zich hierby buiten stemming. In de plaats van den heer Helderman wordt gekozen tot Commissaris van het Ziekenhuis en de Apotheek der gemeente de heer H. F. van Berk, apotheker bij de marine, met 14 stemmen. Er waren 3 briefjes in blanco. Met ingang van 1 Maart 11. wordt, op haar daartoe gedaan verzoek, wegens vertrek naar 's Gravenhage, een eervol ontslag verleend aan mej. C. C. Beukenkamp, onderwijzeres aan de Gemeenteschool no. 7a, en een eervol ontslag met 10 April a.s. aan den onderwijzer C. H. de Bruijn, onderwijzer aan genoemde school, wegenB vertrek naar Amsterdam. Voorlezing geschiedt van een adres van de Wed. C. de Boer alhier, die, op grond dat haar overleden echtgenoot van 1849 tot 1889 is geweest ambtenaar der gemeente, 't laatst onbezoldigd, wegens opdracht der betrekking van vischafslager, vraagt om eene gratificatie of jaarlyksche toelage. Vroeger werd zy ge steund door haar zoon, die als afslager zyn vader was opgevolgd; nu die zoon van een tractement moet leven, is hij niet in staat sijne moeder te onderhouden. Onderschei dene leden voeren het woord, naar aanleiding van het door den Voorzitter, namens B. en W. gedane voorstel, om aan adressante eene gratificatie ad f 100 te verleeuen. Ten slotte wordt, op voorstel van den heer Oudenhoven, het nemen eener beschikking op dit adres verdaagd tot de volgende zitting, opdat de leden in staat gesteld zouden zijn, inmiddels onder zoek naar den meerderen of minderen welstand van adressante in te stellen. Ter vervulling der vacature, ontstaan door het eervol ontslag aan mej. de Wed. London Stoel verleend, wordt met algemeene stem men benoemd tot plaatselijke vroedvrouw mej. N. Kiske, alhier. Er was 1 briefje in blanco. Aan de straten in de nabijheid der Sluis dijkstraat worden deze namen gegeven Bas- straat, Schagenstraat, Sbhagen-dwarsstraat, Goversstraat, en le en 2e Goversdwarsstraat. Aan de straten in de nieuwe wyk achter de R.-K. Parochie-kerk worden do namen gege ven van Wilhelminastraat, Kikkertstraat, le en 2e Rozenstraat en Veldstraat. Aan de orde komt nu een voorstel van den heer Klik, strekkende tot bevordering der waterverversching in het Heldersche kanaal. De begrooting van kosten door aanleg van een duiker, was f 15.000. Bij het voorstel was gevraagd een situatie-kaart, die, staande de vergadering, door eenige leden wordt bezichtigd. De Voorzitter stelt de vraag of men in be ginsel met dit plan zou kunnen medegaan. Eene levendige discussie ontspruit zich over deze vraag. Al spoedig komt de heer Ouden hoven te berde met het voorstel, om eene zaak, van zooveel gewicht, niet maar voet stoots te behandelen. Hy wil eene Commissie van onderzoek, zooveel mogelyk gevormd uit deskundigen. Uit de verdere discussie blijkt, dat het voorstel-Klik reeds door B. en W. in vereeniging met de Commissie van bystand voor de Gemeentewerken is onderzocht, 't Blijkt ook, dat er nóg een plan tot verver- sching bestaat, 't welk f 24.000 zou moeten kosten. Eenige leden, met de plannen bekend, twyfelen echter of ze by uitvoering afdoende zouden blyken. Gedurig wordt door den heer Zurmuhlen herhaald, dat hy, met eenige wyziging, het voorstel-Oudenhoven heeft over genomen, om nl. het plan, door den heer Klik ingezonden, nogmaals om bericht en raad in handen te stellen van de Commissie van by stand in zake de Gemeentewerken, doch nu met machtiging, om zich technische personen toe te voegen. Dit voorstel wordt ten slotte met 12 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Verfaille, Govers, Korver, Vos en van Twisk. Voorlezing geschiedde van een brief van den heer J. Pot te Alkmaar, de mededeeling in houdende van zijn plan om, nevens Zaandam en Alkmaar, ook deze gemeente te doen aan sluiten aan het Algemeen Nederlandsch Tele foonnet. De bijzonderheden, op deze zaak be trekking hebbende, zyn te uitvoerig om ze hier in dit verslag eenigszins volledig mede te deelen. Uit de infichtigingen, door den Voor- zitfer verstrekt, blijkt, dat de heer Pot eene bijdrage zou wenschen uit de gemeentekas van f 1250. Een en ander is echter niet volkomen duidelijk, 't geen tengevolge heeft, dat de in gezonden stukken eenvoudig voor kennisgeving worden aangenomen. Een adres wordt voorgelezen van de alhier bestaande Timmerlieden-Vereeniging «Door Eendracht Welvaart," aan welke Vereeniging indertyd door den Raad eene subsidie ad f 100 is toegekend, uit te keeren aL zy rechtsper soonlijkheid zou hebben verkregen. Thans be richt het Bestuur van „D. E. W.,« dat de Ver eeniging als rechtspersoon is erkend en komt tot den Raad met de vraag, of het bedrag der subsidie kan worden in ontvangst genomen. Het antwoord is natuurlijk bevestigend. De mededeeling in 't adres, dat de teekenlessen op Woensdag en Vrijdagavond van 810 ure gegeven worden en dat de leden van den Raad tot een bezoek worden uitgenoodigd, wordt voor kennisgeving aangenomen. Op eene bemer king van den heer Zurmuhlen, dat hy verno men heeft, dat in die Vereeniging nogal op ruiende gevoelens worden bevorderd, laat de Voorzitter de aansporing volgen, om zich dan door een bezoek te overtuigen. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling, dat de ambtenaren der gemeente belastingen, wier jaarweddon onlangs eenige verhooging hebben ondergaan, daarvoor hunnen dank aan den Raad hebben betuigd. De mededeeling des Voorzitters, dat de Zee vaartkundige school alhier, op 1 April a. s. zal worden geopend, was voorafgegaan door de voorlezing van een brief van Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zaken, houdende ken nisgeving der goedkeuring van de benoeming der heeren S. Visser, W. B:»kker, A. v. Dissel en F. Dekker tot leeraren aan die inrichting en van de verplichting, dat de subsidie voor- loopig, voor den tyd van 1 jaar aan de gemeente wordt toegelegd. By de gewone rondvraag bespreekt de heer Korver eenige vroeger door hem behandelde onderwerpen 1. de overneming door de ge meente van de duinwaterleiding2. de stich ting eener ambachtschool3. de verzekering van werklieden, in dienst van de gemeente. De Voorzitter antwoordt, dat, blijkens de be staande overeenkomst, van de overneming der Waterleiding geen sprake kan zyn; dat de ambachtschool uitgaven zou vorderen, verre boven de draagkracht der gemeente, en dat ook de verzekering van werklieden tegen on gevallen nogal veel geld zou kosten. Voor het onder sub 3 genoemde biedt de heer Ouden hoven aan, den Voorzitter de meest gunstige voorwaarden mede te deelen. Door den heer Zür Muhlen wordt aanbevolen den termijn, waarop de stukken ter behandeling in de Raads zittingen ter inzage liggen, langer dan 3 da gen te stellen. Hij zou dien termyn op 8 dagen gesteld willen hebben. De heer Oudenhoven beveelt ten slotte aan bespoediging van de vernieuwing en verbouwing van de politie- bureaux, waartoe indertyd is besloten en meer dere publiciteit te geven aan de verkiezing van leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De zitting wordt hierop voor ge sloten verklaard. HELDER, 10 Maart 1893. Maandagavond hield de S. en G. Ver eeniging Oefening kweekt Kunst", hare jaarvergadering in «Tivoli." Uit 't verslag van den secretaris bleek 't volgendeIn 't afgeloopen jaar was 't tien jarig bestaan der Vereeniging gevierd, waar bij een nieuwe banier door een vereeniging van jonge dames was geschonkeneen ge combineerde uitvoering was gehouden op 31.Aug. in 't fort Erfprins; succes be haald met de motie, voorgesteld op de Alg. Verg. van 't Ned. Gym. Verbond en eindelijk 't welgeslaagde Gecostumeerde IJsfeest. - De sterkte bestaat uit: 7 eere leden, 31 werkende en 52 kunstl. leden, terwijl de voorbereidingsklasse 19, de ad- spiranten afd. 65 en de meisjesklasse 27 leden telt. De schietclub telt 11 en het brandweercorps 27 leden. - Tot secretaris werd gekozen de hr. D. M. Grunwald en tot vice-president herkozen de hr. N. van Riel. - Besloten werd dat op 15 April e.k. de a.s. uitvoering zou gegeven worden. Bij koninklijk besluit van 2 dezer is aan den opzichter bij de magazijnen bij 's Rijks werf alhier, J. Dekkers, de zilveren eere-medaille der orde van Oranje-Nassau verleend. De reeks der Volksbyeenkomsten, in het ten einde spoedend winterseizoen alhier gehouden, zah op Vrijdag 17 dezer worden gesloten met de zesde en laatste samen komst. Twee verdienstelijke, plaatselijke Vereenigingen zullen dien avond werkzaam zyn de Onderofficiers-Vereeniging Vader land en Oranje,die het tooneelstuk in 3 bedrijven Lichtvaardig Oordeel* zal op voeren, en de Scherm- en Gymnastiek- Vereeniging >Oefeniging kweekt Kunst,* die eenige uitvoeringen zal ten beste geven. We behoeven de belangstelling van het publiek in deze samenkomsten niet meer op te wekken. Ware de vergaderzaal grooter, er zou door het Bestuur aan de veelvuldige aanvragen om plaats kunnen voldaan worden. De onderofficiers-vereeniging voor Land- en Zeemacht Vaderland en Oranje* alhier, opgericht den 1 Maart 1872, stelt zich voor op morgen (Zaterdag) avond, op de bovenzaal van het Grand Café Cen tral* van den heer Gilhuijs, haar 21-jarig bestaan feestelijk te vieren. Beschuldigd van diefstal, is tegen den ontslagen bediende van een Hotel alhier, genaamd J. S. door het Openbaar Minis terie der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar een gevangenisstraf geëischt van 6 maanden. Noodlottige brand in de Van Wou- straat te Amsterdam. Dinsdagavond heeft wederom een weinig be- teekenende brand eenige slachtoffers geëischt. Omstreeks kwart voor elven viel op het tweede bovenhuis van perceel 49 in de Van Woustraat de petroleumlamp om. Bedoelde verdieping werd bewoond door de familie J. C. Mulder. Van dit gezin, bestaande uit man, vrouw en 80- jarige dochter, was alleen laatstgenoemde thuis. De petroleumlamp viel om, het vuur greep om zich heen, en het meisje vluchtte in bij den kruier beneden. Op het derde bovenhuis woonde de wed. C. B. Malssen en dochtertje, bij wie als commensaal inwoonde de diamantslijper O. Eijlders, terwijl op de achterkamer huisden de ruim 65- jarige P. Levering en diens vrouw. Allen lagen reeds te bed toen de brand uit barstte. Juffrouw Malssen vluchtte met haar kind op straat. De oude juffrouw Levering, die geen uitweg wist, vertoonde zich aan het venster der derde verdieping. Een paar voorbijgangers riepen haar toe uit het raam te springen en zouden haar in eeB de ken opvangen. Zij waagde den sprong, dooh kwam met de voeten terecht op het kozijn van het tweede bovenhuis, sloeg door den schok om en viel bewusteloos naast de deken op straat, aan het hoofd ernstig gewond en inwendig gekneusd. Dadelijk werd zij naar de naastbijzijnde apo theek op den hoek van de Van Woustraat en Stadhouderskade gebracht, waar zij met medehulp van twee semi-artsen voorloopig werd verbonden en toen per raderbaar naar het Binnengasthuis vervoerd. Juffrouw Malssen, haar commensaal missende, dacht dat deze het gasthuiskarretje was gevolgd. De brandweer welke Bpoedig ter plaatse was, zag bij haar komst niet veel meer dan zwaren rook. Den brandwaohts, die het perceel binnengedron gen waren en geen personen gevonden hadden, wachtte na de blussohing op den zolder nog een vreeselijk tooneel. Zij vonden op den solder^bij het dakvenster, de lijken van den ouden Levering van Eijlders. Deze ongelukkigen. niet meer kunnende vluch ten, hebben bepaald pogingen gedaan om van den zolder op het dak te komen, doch zijn daar, wijl die poging mislukte, door den rook gestikt. Juffrouw Levering is kort na haar opname in het gasthnis aldaar overleden. Voor de woning van den burgemees ter van Schoterland bleef Zondagavond de socialist S. uit een nabuurschap stilstaan en riep daar voor H. M. de Koningin be- leedigende uitdrukkingen uit. De burge meester verliet terstond zijn woning en ar resteerde den majesteitschenner. Reeds grasboter De landbouwer L. v. d. Berg in den Prins Alexanderpolder heeft wegens de groote hoeveelheid gras en het gunstige weer zyn koeien reeds in de wei gedaan, zoodat hy reeds de eerste grasboter kon afleveren. Aan de Prins Hendrik-Stichting te Egmond aan Zee, is door nu wyle Mej. A. van Loon, onlangs te Rotterdam over leden, een legaat vermaakt groot f 2000. Afloop der veiling van Huizen en Erven, gehouden op Woensdag 8 Maart 1892, in «tMusia Sacrum," ten overstaan van Notaris HATTINGA RAVEN. 1. Een Woonhuis en Erf, Kanaalweg 19, kooper de heer B. E. C. Seignette qq., voor f 1660, 2. Het Ge bouw, dienende tot bijeenkomst van het Leger des Heils," Spoorgracht 88, kooper de heer Bandjes, te Soeat, f2820. 3. Een Woonhois en Erf. Westgrucht 49. kooper de heer Tj. Smit, f 980. 4. Een Woonhuis en Erf, Ach tergracht-Westzijde 64, kooper de heer J. Bethlehem, f 440. 5. Een Woonhuis en Erf, Wachtatraat 54, kooper de heer A. Visser, f262. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot en met 8 Maart 1893. ONDERTROUWD:) n GETROUWD: Ueene- BEVALLENT. KlynKoenders, z. M. R. MullerScbraver, z. L. van Haaien Schouten, z. D. LubVos, z. W. WynNooy, d. A. J. AdriaanseVergouwen, z. C. Groot Kooger, z. OVERLEDENH. J. Thesingh, 3 maan den. J. Swart, 21 maanden. P. Schotvanger, 26 jaar. C. van Baar, 5 maanden. T. J. Ber- keljon, 10 maanden. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 1 7 dezer. ONDERTROUWD: Teeke Boon en Cornelia Kok. Pieter Willem Roeper en Albertina Johanna Keijser Cornelia Zutphen en Antje Vlaming. GETROUWD Diederich Barendae sn Nteltjs Doggsr. Jakob Huisman en Antje Gortsr. GEBORENElisa, dochter van Jan Kiljan ee Adri- aantje Gielea. Klaas, zoon van Hendrik Troost en Anijs Abbenes. OVERLEDEN Martje Smit, 68 jaren, weduwe van Zachariaa Schoenmaker. BÏWERKT DOOR AM O. 4) Een groot deel van den dag is reeds ver- loopen, maar de jonge weduwe heeft haar bed slechts verlaten om op den divan in haar boudoir plaats te nemen. Hier ligt zy in een witten, ryk met kant gegarneerden huisjapon, haar hoofd rust op haar rechterarm, die half bedekt wordt door haar lange zwarte lokken in haar linkerarm heeft ze een Franschen ro man, die echter niet boeiend genoeg is om haar lusteloosheid te overwinnen, die uit geheel haar houding spreekt. Nu eens glyden haar oogen van het boek naar de berenvacht, die voor den divan ligt, dan weer slnit zy de oogen en schynt in te sluimeren. Wordt zij dan plotse ling wakker, als het boek haar hand ontglipt, dan keert zy zich met een diepen zucht om en op den rug liggende, richt zij haar donkere ogen op de bontgekleurde sterren, die op het plafond geschilderd zyn. Die afwisseling tusschen slapen en waken, dia onrustige bewegingen, die zuchten, welke zy van tyd tot tyd slaakt, dat alles duidt aan, dat die jonge vrouw ten prooi is aan een groote ongerustheid, en deze gemoedsgesteld heid drukt eeu eigenaardig stempel op haar schoonheid. De doffe droomerigheid verleent Mn haar blik iets zwaarmoedigs, dat de be koorlijkheid van haar fijne bleeke trekken nog verhoogt. Haar groote donkere oogen, die zoo juist passen bij haar andere bekoorlijkheden, wedyveren met haar schoone zwarte lokken. Haar gelaat is een weinig smal, de lippen zyn niet zoo rozig en vol als wy ze ons by een ideale schoonheid denken. Het gelaat toont ook die strenge koele trekken, eigen aan de berekenende vromwen, die beurtelings weten aan te trekken en af te stooten, al naar zy verkiezen. By haar eigenaardige schoonheid was alles in schoone overeenstemmingde fraaie Romeinsche neus maakte met het smalle profiel een klassieken indruk en het donkere haar verleende aan haar bleeke trekken een bijzondere bekoorlijkheid. Haar gestalte was slank en toch vertoonden boezem, armen en hals de volmaakte vormen van een antiek beel. De schoone vrouw heeft juist haar boek van de berenvacht opgeraapt om het lezen voort te zetten, toen de portière wordt opengesla gen en het gelaat der kamenier zichtbaar wordt. „Mevrouw, hy is er I" fluistert de kamenier. Wie „Wie anders dan de baron «Eindelyk," klonk het als een verlichting van de lippen der jonge vrouw. „Laat hem binnenkomen," voegde ze erby en richtte zich half op. «Wil mevrouw zich niet eerst wat kleeden vroeg de kamenier. „Laat hem binnenkomen. En schnifdedenr op den grendel. Ik ben voor niemand thuis, begrepen „Zeer goed, mevrouw, antwoordde de kame nier in het Italiaansch, waarin dit korte ge sprek geheel gevoerd was. Weinige oogenblikken later hoorde men het gekraak van laarzen op het tapyt. De por tière werd opengeslagen en de slanke gestalte van een man, omstreeks dertig jaar oud, werd op den drempel zichtbaar. Men kon het den binnentredenden man zeer goed aanzien, dat hij gewoon was zich in de voorname wereld te bewegen. Hy was onbe rispelijk gekleed in een langen, zwarten rok en gryzen pantalon, hij had een zijden cylinder- hoed in de linker-, een stokje met gouden knop in de rechterhand. Zijn voorkomen was niet onbevallig. Hij had bruin zwart haar, en een vollen baard, die alleen by de kin was weg geschoren zijn lippen konden misschien iets minder dik geweest zijn. Achter de glazen van zyn gouden lorgnet glinsterden een paar oogen, wier kleur het midden hield tusschen licht blauw en grjjs. Had de kamenier het kaartje van den be zoeker binnengebracht, dan zouden wy ver nomen hebben, dat hy Frederik, ridder von Hoffman heette. „Minonariep hy, op den drempel staan blijvende, als verwachtte hy, dat de schoone vrouw hem tegemoet zou snellen om hem in de vrengde des wederziens te omhelzen. Een vriendelijk lachje vloog over Minona's marmeren trekkenzonder van honding te veranderen stak zy hem haar hand toe. «Wel kom, mijn vriend fluisterde zy. «Kom nader Ach, wat heb ik op u gewacht I* «Minona! eindelyk zie ik je weder. En scheiden doen we nu nooit meer, niet waar?* O, dierbare Minona, ik bemin je zoo teer." Hij boog om haar in zijn armen te slniten, doch zij weerde hem af. „Niet zoo oustuimig myn waarde," sprak ze en schoof met een vlugge beweging naar den hoek van den divan. Je weet dat ik rekening moet houden met Rekening houden Met wien vroeg hij spottend. „Met je kamenier Je weet, dat Ametta een voorbeeld van bescheidenheid is. Waarmee dan «Ik ben alleen maar ik ben weduwe.* «Juist en nog pas korten tyd. Neen, myn engel, je weduwkleed schrikt me niet af. Ik zie je hier niet in een zwarten sluier, maar in een bekoorlyk huisjnponnetjel dat je aller liefst staat en wat een betooverende geur ruik ik hier. Eu denk je, dat ik kalm kan blijven, als ik de schoonste vrouw der wereld voor my zie de vrouw, die ik weken lang niet gezien heb en die ik met een vurige liefde bemin, Minona?" Hij had haar aan zyn borst getrokken en hield haar in een stormachtige omhelzing vast. Zy wilde iets zeggen, doch hy sloot haar den mond met zijn hartstochtelijke kassen. „Terug!* riep zy eindelyk onwillig, haar gelaat werd rood van toorn en haar oogen schoten vuur, «Terug, zeg ik Verschrikt en in verwarring liet hy haar los Minona, ontvang je me zoo Moest ik dat verwachten, na je mooie brieven Je scheen daarin van verlangen te verteren om hem weer te zien, die eenmaal aan je liefde mocht gelooven. En nn je vry bent, nu een gelukkig toeval my nader aan myn wenschen heeft gebracht «Ga zitten myn vriend,* sprak zy nu be daard, terwyl haar toorn scheen te verdwynen. En met een glimlach vervolgde zy „Wees zoo bedaard als mogelyk is, en luister rustig □aar hetgeen ik je te zeggen heb. Beloof je me dat?* «Goed," antwoordde hy, «ik beloof het je. Maar „Geen maar Wees bedaard en luister goed wat ik je zal vertellen. Het zyn ernstige zaken, die wy te bespreken hebben. Zoo uitgelaten je nu ben, zoo terneergeslagen zal je wezen, afsje gehoord hebt, wat ik je heb mede te deelen." „Wat beduidt dat, Minona? Je maakt me werkelijk ongerust. Wat is er gebeurd?* «Luister danJe komt bij de vrouw, die de weduwe is van graaf Michaël Cherney en die gjj voor de erfgename houdt van een ver mogen van vyf millioen.* „Natuorlyk. Verder?* nik ben een bedelaarster, myn waarde ba ron. In een laatste beschikking, twee uren voor zyn dood, heeft de graaf een jaarlijksch inkomen van tien duizend gulden voor my vastgezet Ziedaar alles, wat ik heb en je begrijpt, dat dit in mijn omstandigheden ar moede en ellende beduidt* (Wordt vervolgd*}

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1