't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Mo. 2099. Woensdag 29 Maart 1993. 21ste Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN, „DE ERFGENAME VAN WINDECK." Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0.36; HELDER, 28 Maart 1893. Ds. D. Hossen, predikant bij de Doopsgezinde gemeente alhier, heeft voor het beroep naar Aardenburg bedankt. Ds. Granpré Moliere, alhier, komt voor op het twaalftal predikanten bg de Hervormde gemeente te Franeker. Ondeschild, 24 Maart. Gisteren had een onzer visschuiten al een griezelige vangst. In het net bevond zich nl. een menschenhoofd. 't Is te begrepen, dat het in meer dan vergevorderden staat van ontbinding ver keerde. Aangezien de verpachting der gronden nabjj Wieringen voor oestercultuur, zeer •chadelyk is voor de vrije uitoefening van verschillende visseherijen, en ook al niet voordeelig blijkt voor de aandeelhouders in de oesterplanterij, zijn vele visschers voornemens een request aan de regeering te zenden met verzoek de waarden om Wieringen voortaan niet meer te verpachten. Men schryft van Terschelling aan het Hbld. Nu de mooie dagen weder aankomen, wordt hier opnieuw veel gesproken over het wrak der «Lutine.Niettegenstaande de teleurstelling, welke men in de laatste jaren moest ondervinden bjj de pogingen om het wrak met zijne waarde men spreekt van millioenen bloot te zuigen, pogingen die volkomen mislukten, geeft de heer W. H. ter Meulen sedert 1867 de wachter der »Lutine« den moed nog niet op. Hg heeft zijn plan om dat wrak te be werken door een model"^van een door hem gevonden zandduiker verduidelijkt en een photographie van dat model met een beschrijving voor belangstellenden verkrijg baar gesteld. Zijne uitvinding komt hier op neer, dat een helmduiker in het kunst matig vloeibaar gemaakte zand duikt, alsof er geen zand, alleen maar water op de »Lutinec lag. De betrekking van gemeentekloklui- der te Bodegrave, welke ruim 300 jaren door kosters en schoolmeesters, door boven- en ondermeesters, door hoofdonderwijzers en schoolhoofden bekleed is geworden, zal, wat 't 12-uursche gelui betreft, in andere handen overgaan. In de Bommelerwaard weten de boe ren niet hoe ze van de aardappelen mos ten afkomen. Nog honderden mudden zoogenaamde blauwen zijn aanwezig. Vraag is er bijna niet. De prijs van een gulden per mud. waarvoor de boer gaarne zijne aardappelen franco aan boord levert, wenscht de op- kooper niet te besteden. Een diéven-familie. Terwijl men te Hedel een populier velde, waarin verleden jaar een eksters-familie domicilie gekozen had, kwam een geldbeursje met eenig geld, dat de vrouw van den in de nabijheid wo nenden landbouwer v. d. B. verleden jaar vermiste, weer boven water; het had al dien tjjd in het eksternest doorgebracht. In een der bladen vonden we de vol gende advertentie, die van groote belang stelling in het lot van een medereiziger getuigt»De heer, die Donderdag 16 dezer met den locaaltrein van 11.50 uit Deventer naar Zutfen reisde en die zijn meisje ver loren had, wordt beleefd verzocht, aan een belangstellend mede-reiziger mede te deelen of hij hetzelve te Zntfen heeft terugge vonden.* Op denzelfden dag dat een geschsiden man opnieuw het burgsrlyk huwelijk aan ging, hertrouwde ook zijn voormalige vrouw. Beide paren vertoefden met weder- zijdsche familiebetrekkingen gelijktijdig in de trouwkamer van het Raadhuis te Amers foort. Oranje-Ka. Een Utrechtsch student is dezer dagen ken nis gaan maken met vrouw Blommers, alias Oranje Ka", welbekend door haar optreden tegen de socialisten, aan wien zij, uit liefde voor het Koningshuis, een vurigen haat ge zworen heefr. Dat zij intusschen niet enkel door demonstraties en handtastelijkheden de sociaal-democraten bestrijdt, maar ze ook .met den mond goed aandurft, blijkt uit het verslag door den student in de «Minerva gegeven", over een socialistische vergadering, door Oranje Ka bijgewoond. laailichters, brandbrievenschrijvers, dronkelap pen en overspelers. Ik wil ze je wel aanwij zen ook.' Kijk daar zit er een, die hoort bij jullie, en die heeft vier maanden in de col gezeten, omdat hij eon paar laaien gelicht heeften daar heb je er een, die heeft een paar brandbrieven op zijn geweten, ik zou hem de adressen nog wel kunnen noemen. En daar gindsch loert er een, die heeft voor een paar jaar zijn vrouw laten zitten met zes kinderen ze wonen bij ons in de buurtde kinderen krijgen nog wel eens een stuk brood van me. Zie je, menheer de socialist, zulke lui houden jullie er op na, en dan kom je nog praten over armoeNee, dan zal ik je eens vertel len wat armoe isKa is tweemaal getrouwd geweest, en met haar eersten man had ze 't wel zoo armoedig, dat de buren eten kwamen brengen voor de kat, en toch is de kat nog van honger gestorven, want Ka at dat eten zelf op. Maar nou gaat 't gelukkig beter, en dat heb ik met deze handen verdiend. «Ja juffrouw, ze zijn niet zoo mooi als do uwe, maar ik heb er met eer en deugd myn kinderen mee groot gebracht. «Nee, mijnheer de socialist, je hoeft ons hier in Utrecht niet te komen vertellen, wat 't Was tegen twaalven, aldus schrijft hij. armoe of werkeloosheid is, en van dat ge- Zoo terstond zou in 't lokaal der socialisten in de Ridderschapstraat een juffrouw spreken over de «werkeloosheid". Reeds was een en kele socialist in 't lokaal gekomen, maar ver reweg de meeste plaatsen waren nog onbezet, en 't bestuur trok reeds een bedenkelijk ge zicht. Doch daar komen plotseling groepen vait drie de zaal binnen. Voorop twee mannen, waartusschen vrouw Blommers, en dan, drie aan drie «d'er jongens", die allen hun dub beltje entree betaald hebben, maar nu ook vooraan willen zitten, of voor een deel een plaats op de gaanderij kiezen, om een beter overzicht over 't geheel te hebben. Toen allen gezeten waren begon de juffrouw. Weldra toonde zich groote ontevredenheid op 't gezicht van Ka, en 't duurde dan ook niet lang of zij stond op en ging tegen de tribune leunen, met haar rug naar de spreekster. Eindelijk had de juffrouw uitgesproken, en de enkele geestverwanten hadden met handen en voeten to gelijk hun volle instemming be tuigd, als wilden ze laten merken dat er nog wel socialisten waren. Daar vroeg de pre sident of nog iemand 't woord verlangde. «Jawel menheer de socialist", en met draaide Oranje Ka zich om, en plaatste zich met haar groot lichaam recht tegenover de tribune en begon toen «Zie je, menheer de socialist, ik begrijp niet dat die juffrouw hier nog dnrft te komen spreken over werkeloosheid, want 'tgeld voor de reis moet ze óf verdiend, of gestolen heb ben, en als er dan toch zooveel werkeloosheid is, dan zou ik dat geld maar liever bewaard hebben voor slechtere tijden. Maar menheer de socialist, als die juffrouw ons hier wil ko men vertellen, dat er in Utrecht zooveel werk loosheid is, dan weet ze niet wat dat is, en dan liegt ze. Ik zal je dan vertellen, mqnheer de socialist, dat menschen bij de laatste sneeuw- opruiming drie gulden verdienden en dat er nog wel vijftig zijn, die hun geld niet afge haald hebben is dat werkloosheid En de bakkers kunnen hun brood van den vorigen dag niet kwijt worden op de broodbriefjes, de heeren willen versch broodis dat armoe Nee, de juffrouw weet niet wat armoe of werk loosheid is, en 't was beter dat zij thuis bleef om de kousen van de kinderen te stoppen, dan zou haar linnenkast er vrij wat beter uitzien." »Ja, zie je vrouwtje, dat is nu juist zoo'n treurig voorbeeld bij mij thuis, mijn man heeft al in geen twee jaar werk gehad." «Ja juffrouw, zegt u dat wel, dat hij in geen twee jaar werk heeft gehad, maar zeg er dan ook by, dat hij al twee jaar in de cel zit. Nee, je komt voor niks anders hier dan om vier soorten van menschen te maken zeur van 't socia'isme, daar willen we niks mee te doen hebben. Nee, laten we dan maar liever een versje zingen kom jongens I" Daar klonk en daverdo 't »Wien Neerlandsch Bloed", en onderwijl haalde Ka van onder de roksbanden een vlaggestok te voorschijn de Oranjevlag werd er aangebonden, en hiermede zwaaide ze de maat, zelf dapper raedezingende. Weldra volgde 'r «Wilhemus", teen 't Oranje Boven. En toen dat in 't rond klonk en mede gezongen werd door 't volk dat voor de deur was blijven staan, toen dropen langzamerhand de socialisten stilletjes door de achterdeur af voorop de laailichter en de brandstichter, en achter hen de juffrouw. Toen ging 't naar de deur, al dansende op de maat van hophop 1 hop En-buiten werd de menigte steeds grooter 't gezang steeds harder, en vooruit ging het naar wijk C, terwijl Oranje Ka aan 't hoofd ging, met haar vlag den weg wijzende. In de omstreken van Haarlem begin nen de bloembollenvelden wederom de prachtigste giuren te ontwikkelen. De bloeitijd is dit jaar al zeer vroegblijft het gunstige weder aanhouden, dan is er kans, dat met Paschen de velden in vollen bloei zullen zijn, wat zeker in die feest dagen een druk bezoek aan de scboone dorpen tusschen Haarlem en Leiden zal tengevolge hebben. Uit Overveen zijn reeds de eerste afge sneden hyacintken naar Engeland verzonden. De kievits zijn begonnen zich te vertoonen, en daarmede komen vanzelf verhalen over hooge prijzen voor de eer stelingen hunne onvergelijke eieren. Het hoogste bedrag dat ooit genoemd werd, is f 4.50 per stuk voor een partijtje, dat eenige dagen geleden te Berlijn in veiling kwam. Natuurlijk moeten bijzondere omstandig heden saamgewerkt hebben om een of meer liefhebbers tot zulk een buitengewone ver spilling te bewegen, maar ook onder nor male omstandigheden kan de prgs in den allereersten tijd iemand wel eens tegenval len. Eenige jaren geleden ondervond een aanzienlek vreemdeling dat in een der sociëteiten te Amsterdam. Toen hij er in het middaguur kwam en er een van de aanwezigen bezig zag met bet verorberen van een kievitseitje, bekroop hem de lust naar een dergelijke versnapering, met het gevolg dat bij zich de weelde van zes kie - vitseieren veroorloofde. De kellner legde een nota van f 15 voor. Sedert dien tijd is de vreemdeling over kievitseieren niet best te spreken. Een gevecht met dynamiet. Twee Italiaansche arbeiders aan den spoorweg van New-York naar Searsdale en West- Chester kregen twist en werden handge meen. Ongelukkig had de een eenige dy- namiet-patronen, die bij de werken gebruikt werden, in den zak. Deze ontploften, toen de arbeiders op den grond vielen. Van beider lichamen is zoo goed als niets overgebleven. Een wijk te Liverpool beeft belang wekkende statistische gegevens met bet oog op drankgebruik. In die wijk is geen en kele herberg of tapperij. Eerstijds namelijk behoorde deze grond aan één persoon, die hem in erfpacht uitgegeven beeft, op voor waarde, dat er geen huizen op zouden wor den gebouwd waar sterke drank werd ver kocht. De sterfte is daar 10 a 14 per 1000 tegen 40 per duizend in districten waar veel drankgelegenheden zijn. De armenbelasting is 10 pence of 1 sh. per pond, in plaats van 2 s. 6 d. De waarde der huizen is drie maal hooger. Pandjesbuizen bestaan er na genoeg nietbet schoolbezoek is zeer be vredigend. In 't geheel vormt dit deel van het district Toxteth (Oost-Toxteth) een gun stige tegenstelling met het andere deel, waar deze bepaling niet bestaat. De hertog van Bedford, een van de vier rijkste Londenscbe grondbezitters, is in zijn stoel dood gevonden. Die plotse linge dood wekt te meer opzien, omdat de vader van den hertog in 1891 door een pistoolschot een eind aan zijn leven heeft gemaakt. Ondoordringbare uniformen. Onze Berlijnsche correspondent schryft ons Het schijnt inderdaad waar te zijn, wat men voor een uitstrooisel der aanhangers van het legerontworp bield, dat nl. een kleermaker te Mannheim, de heer Dowe, een lichte en lenige stof heeft uitgedacht, die geen kogels doorlaat. Allereerst sloegen de Duitsche militairen er geen geloof aan er wordt zooveel uitge vonden maar men verzekert nu, dat de proeven, die men met deze stof genomen heeft, zeer goed geslaagd zijn. Natuurlijk kan ik u niet zoggen hoe deze stof is samengesteld. Dat is het geheim van den uitvindermaar dat zy kogelvrij is lydt geen twijfel. De heer Dowe heeft, voor hij zijne uitvinding bekend maakte, zelf eerst vele proeven genomen, en in 'teerst bezat do stof nog niet genoeg weer standsvermogen. Hij verbeti-rde haar voortdu rend en eindelijk was hij zóó ver, dat hij zijne uitvinding voorstelde aan den bevelhebber van het Manheimscho regiment grenadiers, kolonel Van Oppen. Deze militair schonk geen ge loof aan de zaak, maar eindelijk stond hy den heer Dowe toe militaire schietoefeningen met zijn staf te houden. De schietschijf werd met het Dowe-preparaat bedekt eu de proeven met de militaire geweren slaagden in zooverre, dat de kogels, die anders zelfs op zeer grooten afstand doorgaan, nu wel doordrongen, maar platgedrukt in de stof bleven steken. Opnieuw verbeterde de heer Dowe zijn werk, tot hij .eindelyk gereed was met zyn kogelvry uni form", waarvoor hy octrooi heeft aangevraagd. Het is een soort van pantser ter bescherming van borst en, lyf der soldatenhet ziet er uit als gewoon laken en is even lenig. Het pant ser is zoo gemaakt, dat het zeer gemakkelijk aan de uniform der soldaten kan worden be- Het wordt aan de schouderknoopen maar zes pond weegt, bezwaart het niet, te minder omdat het de bewegingen van het lichaam geheel vrijlaat. Armen en beenen blyven, 't is waar, nog onbedekt, maar daar juist in den oorlog de gevaarlijkste wonden in borst en buik worden ontvangen, is 't reeds van groot nut dat deze nu kogelvrij worden gemaakt. Ook te Berlijn is het Dowe-pantser beproefd met denzelfden gunstigen uitslag. De kogels bleven platgedrukt in de stof steken. Deskundigen nemen aan, dat zelfs op een afstand van 100—200 meter de kogelslag den door het pantser beschermden soldaat wèl om verwerpt, misschien machteloos maakt, maar niet voor goed buiten gevecht stelt. Geen wonder dat deze vinding zeer de aan dacht trekt, en niet onkel in militaire kringen («Hbl.*; Koningin Victoria heeft dezer dagen een trouwen aanbidder verloren een man die 52 jaren in bet krankzinnigen gesticht te Bedlam heeft doorgebracht. Die man, bekend onder zijn bij naam Mo" (een verkorting van monomanie), bad als jong- mensch de toen nog jonge Koningin op een wandelrit in Hyde Park tegengehou den, om haar te verklaren Mevrouw ik heb u lief!" Hg werd toen in hechtenis genomen en in het krankzinnigengesticht opgesloten, waar hij bleef, ofschoon, naar men verzekert, verscheidene krankzinnigen dokters verklaard hebben, dat hg niet gek was. »Mo" droeg zijn lot geduldig en hij bleef tot het laatst toe getrouw aan zyn dweepende vereering voor Queen Victoria. De drie Noorsche matrozen van bet barkschip «Thekla," die terechtstonden wegens canniballisrae zij hadden, zoo als men zich berinneren zal, bg het zwal ken in een open boot, een Hollander geslacht en opgegeten zyn op vrije voeten gesteld, daar de rechtbank het niet over haar hart kon krijgen om die onge- lukkigen te veroordeelen. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen Naar Oost-lndië: Verzendingsweg. jDatum dur ter Tijdtt. d.lant post-bezorg. busl.ahPostk |7 en 21 Apr 7.15'«»v. 81 Mrt. 7.1* 4 en 18 Apr.j 12,50'* oara. 12.31 715'b ar. 8.45'amor. 8.45'b mor 7.15 7.15 7.15 '»«t. p. zeepoBt via Amsterdam. p. zeejwst via Rotterdam p. Hollandscbe mail via Genua p. Holl. mail via Mnrseille 11 en 25 p. Fransche muil viuMarseillo i 31 Mrt p. Engelsche mail via Briudisi 7 en 21 Apr. p. Duitsehe mail via Brindisi I 10 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via AmsterdamI 29 Mrt. j p. mail over Engeland. i lOen 24 April, p. mail via St. Nazaire. 7 Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Martin» St. Eustatiua en Saba p. zeepost via Amsterdam. I 6 en 26 Apr.l 7-15 av. p. muil via Southampton 30Mrt. 12.30'unam, Naar Hr. Ms. «Van Speyk" te Hampton-Road», (in Virginië) via Southampton, 13 en 15 April 12.30 '8 namiddags (aankomst der mail te Hampton-Roads 23 en 25 April). Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 23 tot en met 25 Maart 1893. ONDERTROUWD: J. Lastdrager, timmer man en J. A. van Hartovelt. N. de Wyn, metselaar en G. Badart. J. H. Blokhoff, werk man en J. Roosloot. GETROUWD: C. Kuit en J. Breek P. van Os en J. van Marion. W. van Gyn en A. J. H. La Maire. BEVALLEN.- J. de HaanBels, z. W. KlerkFormer, d. A. G. DonEijlkens, z. hem met een onverstoorbaar effen gezicht vastgemaakt en aan de heupen, en daar het H. de GraafUbas, d. A. M. L. Kamp BBWBRKT DOOR AM O. 9) Thurnfels herhaalde de naam der oudere dame. Emilie Nisser, Wahring, het zou niet moeilijk vallen het adres te vinden. Had hy door het voorval op straat geen recht om daar een bezoek te brengen Een item in zijn binnenste zeide hem, dat het meisje niet ge schapen was om er een lichtzinnig avontuur mee te beginnen. En toch als hy, Bruno graaf von Thurnfels, met het burgermeisje in nadere aanraking wilde komen, wat kon dan anders zijn bedoeling zyn Hy richtte zijn opmerkzaamheid op het too- neel en het duet tusschen Faure en Nilson boeide voor een oogenblik zyn aandacht, Maar toen het scherm viel na de eerste acte, keerde hy zich om en keek met zijn tooneelkijker rond, of hy het lieve meisje ergens ontdekte. En ja! daar zag hy haar. Ze zat op de voorste ry van de eerste galery. Met blijk baar genoegen keek zij vroolijk rond, men kon haar aanzien, dat het genoegen van dezen avond voor haar iets byzonders was. Zy had haar mantel opengeslagen en den hoed afge zet, zoodat haar taille gunstig uitkwam °en haar lokken, van dwang bevryd, om haar hals fladderden. Daar nam zy den kyker van de oudere dame over en liet haar blik door de zaal zwerven, toen Haar blik ontmoette den zijne, verschrikt liet zij den kijker zakken en begon met haar moeder te spreken, doch zy kon haar kleur niet goed verbergen al leunde zij het hoofd in de rechterhand. Toen ze de hand wegnam, speelde een fijn lachje om haar mond, dat een mengeling scheen van verlegenheid en vreugde. Zij wist, dat de aandacht van zeker iemand op haar gevestigd was, en dat maakte haar beschroomd en tevens gelukkig. Maar waarom was Bruno toch naar de opera gegaan? Juist, nu dacht hij er aan. Vreemd toch, dat hy daar nu pas aan dacht. Hij zou hier voor de eerste maal de vrouw zien, die zyn oom voor hem bestemd had. Hy richtte den kyker naar don tweeden rang, rechts de derde loge Ja, dat was zij Zij alleen kon het zijn. Al had hy het nommer van de logo vergeteD, hy zou toch nergens anders gezocht kunnen heb ben. Wat een indrukwekkende verschijning. Welk een eigenaardige schoonheid En wat een tegenstelling met de maagdelijke bekoor lijkheid van het meisje uit Wahring Ja zij leek wel op Catharina Carnaro, zooals zijn oom hem gezegd had. Het was werkelyk geen wonder, dat bijna alle heeren hun kijker dien avond eens of meermalen opbaar gericht hadden. «Goeden avond, waarde graaf,» hoorde de jonge man onverwacht naast zich. «Wat een verrassingDus ge zijt weer hier Bruno keerde zich om en groette een klein man met blonden baard en een gouden lorgnet op den neus. Hy herkende een oud school kameraad van het Theresianum, dien hij later de Jockey-Club meermalen ontmoet had, het was baron Bourbonnó. «Sedert gisteren avond, waarde heer baron Hoe gaat het met u iOh, dat gaat wel, mijn vriend Maar vertel me nu eens hoe is Italië u bevallen Mooie beelden .en mooie vrouwen, hè i Maar behoeft men daarvoor naar Italië te reizen Misschien wel om de mooie beelden, maar waar ter wereld vindt men zulke mooie vrouwen als in Weenen Kijk eens rond, myn vriend, hebt ge in het San Carlo-theater of in la Scala zulk een menigte schoone dames by elkaar gezien? Wat? Prachtig hè? En weet ge waar de schoonste onder de schoonen te vin den is Mijn waarde baron," sprak de graaf lachend, «ge overstelpt me met zooveel vragen, dat ik ze onmogelyk zoo spoedig alle beantwoorden kan.' Beantwoord me dan alleen deze vraag: Aan welke dame zondt ge hier den prijs der schoonheid toekennen, als ge scheidsrechter waart Nu «Hm Misschien aan gravin Liebenfeld, die daar ginds haar schoonheid tentoon spreidt." »Een mooie gestalte,» meende de baron, «wel het penseel van myn vriend Makart waardigmaar vindt ge haar schoonheid niet overryp Het is waar, ze is nog een ster van de eerste grootte, maar haar glans wordt thans verduisterd door een nieuwe opgaande zon." «Ah, ik begryp u, daar ginder op den twee den rang, de derde loge van het tooneel," zei de graaf lachend. «Kan daaraan getwijfeld worden, mijn waar de vervolgdo de baron, terwijl hij zijn blik ken naar rechts richtte. .Wat een profiel! wat oogen en haar »Ge zyt in verrukking, waarde baron, en ik moet zeggen, dat uw bewondering opnieuw getuigenis geeft van uw goedon smaak. Maar zeg me eens, voor wien bloeien al die bekoor lijkheden .Voor niemand.* «Hoe zoo «Zij is weduwe en leeft zeer teruggetrok ken met haar juffrouw van gezelschap, die naast haar zit." «En ze he'et «Gravin Czertiy." «Gravin Czeruy «Gravin Minona Czerny, weduwe van den ouden Czerny, die eenige weken geleden is gestorven. Zooals ge wel begrypen zult, is ze meer een weeze, die haar vader dan een vrouw, die haar echtgenoot verloren heeft. In verband met de millioenen, die zy geërfd heeft, maakt dit haar verschijning nog interessanter. Maar daar begint de muziek. Hoe bevalt u mijn vriend Faure Prachtig, hè Ik ken hem nog van Parijs. Nu, tot weerziens mijn waarde." Zonder antwoord af te wachten, snelde de baron naar zyn plaats terug. VIJFDE HOOFDSTUK. De voorstelling was afgeloopen en het publiek stroomde door de uitgangen naar buiten. Aan de voorstelling had Bruno slechts ge deeltelijk zyn aandacht gewijd, zijn gedachten waren met iets anders bezig. Nu kende hij den naam der geheimzinnige onbekende, waar van zyn oom met zooveel ingenomenheid had gesproken. Werkelyk, zyn schildering van haar schoonheid was niet overdreven geweest. En toch, dit beeld verbleekte als hij aan het lieve meisje dacht, dat ginds op de eerste galery zat. Haar beeld zweefde hem ook voor de oogeD, toen hij de opera verliet. Daar zag hij ze wederHy zag hoe ze met de oudere dame naar een tram snelde. Zij hielp deze instappen en volgde toen ook ze ver dween in het rijtuig. Verdween ze voor immer Neen, dat mocht niet zijn. Hy moest haar wederzien en wilde zich tegelijkertijd zekerheid verschaffen, waar hij haar moet zoeken. Hij riep een huurkoetsier aan, die voor een koffiehuis stond en gaf bevel langzaam den tram te volgen, steeds op een kleinen afstand blijvende. Waarom had hy zich deze vreemde jacht niet bespaard en eenvoudig haar adres gevraagd om haar een bezoek te kunnen brengen Toen hij afscheid van haar nam, was hy niet van plan het avontuur door te zetten en nu hy in zijn rytnig naar een tram zat te ky- ken, was hy in angstige spanning, dat hy haar uit het oog zou verliezen. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1