ADR. BIERSTEKER, CH.DICEENS.-m« Advertentiën. Ynnrstolers-Ver. Welvaart ea Vooroitpi. Rekeningen LEZERS Gevraagd een linie LOOPJONGEN. Tegen 1 Mei of eerier een, peeïe- leerie ZIT- ee SLAAPKAMER ie leer, mei of zeeier pension. Te koopeen ijzeren eBDmans Ledikant, Openbare Verkooping. de adelborsten le kl. W. J. Tijl, L. A. C. 8tef- felaar, J. C. van Iterson, E. H. Fridericha, D. E. Keus, J. Lugt, A. Qaispel, J. Tissot van Patot, E. J. vuu der Esch, J. de Lange, A. van der Sluis, E. B. J. Elias, C. van der Burg, J. A. M. J. Beretta, A. F, A. graaf van Hogendorp, Q. A. F. Raland en C. W. F. baron Mackay de off.van gez. le kl. dr. J. A. Portengen en die der 2e kl. J. A. Sonnenberg, de adjunct.-adm. W. Obbes en de off. machiniBt 2e kl. JM. Sporry. Bij gemeld* Kon. besluit wordt het bevel over Hr. Ms. ramsobip „Schorpioen" opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee JDalen onder eervolle ontheffing van het thaus door hem gevoerde bevel over Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, waarin hij wordt vervangen door den kapt.-luit. ter zee C. H. Cornelissen. Bij kon. besluit van den I4eu dezer is de luit. ter zee 2e kl. T. B. W. Dompseler, op zijn ver zoek, met ingang van den 16en April a.s., eer vol uit den zeedienst ontslagen. Naar wij vernemen, is de heer J. M. van Baak, lste luit-kwurtiermeester bij het 5c bat. le reg. inianterie alhier, bestemd om als zoodanig op te treden bij de Cadettenschool te Alkmaar. De 2de luits. J. L. Bels en N. N. H. Doppler, van het 4de reg. vest artillene, zijn geplaatst bij de pantserfort-compagnie, die, onder het bevel van den kapt. L. C. Dijxhoorn, met 1 Mei e. k. te Muiden zal worden gevormd. De 2de comp. van het 4de reg. vest.-art., onder commando van den kapt. J. J. A. F. Kannemans, zal met 1 Mei a. s. van hier naar's Gravenhage vertrekken, om voortaan aldaar garnizoen te houden. Stoumvaartberichten. Het stoomschip Zuid-Holland,* van Rotter dam," vertrok 15 April naar Batavia. Het stoomschip «Prinses Marie," van Ara sterdam, pass. 15 April Vincent. Het stoomschip .Soerabaija,* naar Rotter dam, paes. 15 April Gibraltar. Het stoomschip «Koningin Emmao, van Am sterdam, vortrok 17 April van Columbo. Het stoomschip «Prinses Amalia*, van Am sterdam, arr. 17 April te Padang. Het stoomschip Voorwaarts#, van Amster dam, pass. 16 April Dungeness. Visscherijberichten. Nieuwcdiep. 15 April. Aangebracht door 120 korders 15 tot 110 tougen p. at. 30 a 35 cent, 5 tot 20 kleine tongen p. et. 20 cent, 0 tarbotten p. st. f 7 a 10, 2 tot 12 mand kleine Bchol p. m. f 1,25 a 1,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1,50, 3 tot 20 roggen p. st. a C5 cent. Van Texelaars en vletten 400 roggen p. st. 55 u 65 cent. 50-tal baring per tal f 1. 1 tal geep per tal 1' 20. 17 April. 150-tal haring per tal f 1 a 1,25. tal geep p. st. 6 cent. Van Texelaars en vletten 300 roggen p. st. 65 a 70 cent. 1 sloep, schipper B. Meijboom, met 500 schelvisch, waarvan 200 lev. per 100 f 23, 50 lev. kabelj. p. st. 90 cent, 500 doode kabelj. p. st. 30 cent, 17 levende lengen p. st. f 1.40. 13 doode lengen p. st. 65 cent, 2 heilbotjcs voor f 15, 3 punten roggen per punt f 4,50. 18 April, v.m. 8 u. Niets binnen. Tijdstippen v»n verzending Brievenmalen. Naar Oost-lndie der Verz.ndiDg.weg, D.tumderfcr Tjji.t. l.la»t post-bezorg. busl.ahi'oatk p. zeepost via Amsterdam. 21 Apr. 7 15'sav. p. zeepost via Rotterdam 28 7.15'sav. p. Hollundscbe mail via Genua 2 Mei. 12,30'snam. p. lloll. mail via .Marseille 25 Apr. 12.30'snam p. Frunsche mail via Marseillc 28 715'sav. p. Engelscbe muil via Brindisi 21 8.45'smor. p. Duitsche mail via Brindisi 8 Mei 8.45'smor. Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam.1 26 April. I 7.15'sav. p. mail over Kngeland. 24 7.15'sav. p. mail via St. Nazaire. 7 Mei 7.15 'suv. Naar Cura$ao, Bonaire en Aruba, St. Martin, St. Eustatius en Saba p. zeepost via Amsterdam. 26 Apr.j 7.15 's av. p. mail via Southumpton .18 en 20 12.30'snam. Naar Hr. Ms. «Van Speyk" te New-York: via t Southampton, 18 en 20 April 12.30's namidd. (aankomst der mail te New-York 27 en 29 April). IrLSezonden. M ij n heer de Kedactenrl Beleefd verzoek ik u onderstaanden in uw veel gele zen blad tc plaatsen. Daar wij IJ. Dinsdag zeilende wa ren naar Harlingen, en wij den ateeneudatn oen 150 meter wuren gepasscert, stootten wij op een scherp voor werp, hetwelk onze schuit in drie minuten tijd deed zinken. Na onderzoek is mij gebleken, dat daar zink stokken liggen met zware stcenen. Nu ligt et een zwarte ton, 3 o 4 meter van deu dam; tot die ton toe schijnt zij tc liggen. Nu vraag ik, is een zwarte ton voldoen de, om de plaats aan te duiden van een blinden steen klip. Zon het niet hoognoodig zijn, dat daar twee keu- tonnen, zoogenaamde wraktonnen gelegd werden en bij nacht zulks aangeduid werd door een vuur. Mij dunkt, het is meer dan tijd, want hadden wij geen boot bij ons gehad, dan hadden wy groot gevaar gehad er bij te verdrinken; uu hebben wy groote schade aan schuit en inventaris en het verlies vau onze visch, hetwelk ons al eeu groot bezwaar is. U bij voorbaat dank zeggende voor de plaatsruimte mij verleend. Uw dw. dienaar, G. PLAATSMAN PZN. Oost Texel, 17 April 1893. Vervolg der Berichten. Door den eerstaanwegenden Ingenieur der Genie alhier zyn heden aanbesteed de navolgeude werken I. Het éénjarig onderhoud van de werken, de kazeme-gobouwen, enz. te Helder en op Texel (raming f8140.) Ingekomen 5 bil jetten, als van de heeren" J. C. Ran f9950; Gebr. Van Pelt f9510; A. Krijnen f 9480F. Steeman 9008 W. de Jong f 8960. II. Eene vorviog van gebouwen en werken te Helder, (raming 1800.) Ingekomen 2 biljetten, als van de hceren S. Golsteen te Haarlem f1632; Jb. Hoo- gerduin f1580. III. Het doen van voorzieningen aan en by militaire gebouwen en werken in de Stelling van den Helder (raming f2550.) Ingeko men 3 biljetten, als van de keeren J. C. Ran f 3660W. de Jong f 2800 F. Steemair f 2708. De heer P. Groen, alhier, is door den Czaar van Rusland benoemd tot ridder 3de kl. der orde van St. Anna. Jl. Zaterdag is het lijk van J. S., sedert 4 maanden alhier vermist, in vergevor- den staat van ontbinding opgevischt en ter stond naar 't lykenhuis bij de alg. begraaf plaats vervoerd. Gisteren is het lijk ter aarde besteld. Van de troepen der landmacht, alhier in garnizoen, zijn dezer dagen naar den krijgs raad in het IVde arrondissement (te Haarlem) verwezen de kanonnier der lste kl. L., we gens diefstal van een stuk koperen gewicht uit het Oorlogs-Magazijn alhier en de milicion- kauonnier B., uithoofde van beloodiging van agenten - van politie. Zondag is in het Burger-Ziekenhuis te Amsterdam de kapitein ter zee P. G. Bruch iu don ouderdom vau 50 jaar overleden. Gepasseerdeu Zondag werd de jaarl. onderl. schietwedstrijd der Gymn. en Exerc. Ver. «Pro Patria" gehouden. De uitslag is als volgtvaste baan: de heeren F. C. H. Schlahmilcli, lste prijs, W. van Iicijst, 2de prijs, H. Buhse, 3 prijs, M. F. Oortgijsen, 4de prijs, J. C. Schülmayer, 5de pr., H. J. A. Verhoeve Bruinvis, 6do prijs. lste vrije baan: de heeren Ph. Polak, lste pr., A. D. van Woerden, 2de pr., K. F. Oortgijsen, 3de pr. 2de vrije baan: de heeren Ph. Polak, lste pr., G. D. Hagenaar, 2de pr. Araateurswedstryd: de heeren H. J. A. Verhoeve Bruinvis, lste pr., M. F. Oort gijsen, 2de pr. De rozenprys werd uitgereikt aan den heer G. D. Hagenaar, die weder de eer genoot, tot schutterkoning te worden uitgeroepen. Het bericht in ons no. van 12 April, betreflende de benoeming van den heor H. J. Pool tot hoofd der school te Wieringén, door ons aan een ander blad ontleend, blijkt onjuist te zijn geweest, daar de heer Pool eerst in de zitting van den raad van 14 April is benoemd. HH. MM. de Koningin en de Koningin Regentes zijn gisterenmorgen ten 10 ure weder vau Amsterdam naar het Loo vertrokken. Texel, 17 April. Even na do avond schemering, te ruim 8 uur hedenavoud, werd bier in noordelijke richting een sterklichtende vuurbol aan de lucht waargenomen. Het lucht verschijnsel bewoog zich nagenoeg horizontaal van het WNW. naai- het OZO. cn daalde toen plotseling naar'omlaag, om terstond nit hel gezicht te verdwijnen. Of hier aan een meteoor gedacht moet wor den is natuurlijk niet met zekerheid uit te maken. Volgens bij de Maatschappij Nederland' ontvangen telegram uit Messiua is het stoom schip «Conrad", vau Batavia naar Amsterdam, door het stoomschip «Sardegue» 16 April te Messina binnengesleept. De stoorazuiger van de lagedruk-cylinder was in de straat van Messina defect geraakt. Bij Kaap Faro word naar Messina aan den agent der Maatschappij geseind om een sleepboot en werd de «Sar- degne* naar dè Conrad" afgezonden, die het stoomschip ook zooals bovenvermeld te Mes sina binnensleepte. Een zuiger die zich aan boord bevindt wordt ingezet en het stoomschip zou vermoedelijk 17 April de reis voortzetten. Iu de vorige week vierde ds. A. S. En- tingb, predikant bij de Gereformeerde gemeente te Rotterdam, zijce 40jarige ambtsbediening. Gedurende 2^ jaar van April 1865 tot Octob. 1867 was hij-leeraar bij de Christelijke Gereformeerde gemeente alhier. Uit 's Hértogenbosch wordt geseind, dat drie mannen: Van Gelder, Van Galen en De Bic in voorloopige hechtenis zijn genomen, als verdacht van den moord op Hoekman te Oscli. Zaterdagnacht is het graf vau den ver moorden wachtmeester der maréchaussees Hoek man te Osch ellendig geschonden geworden. Berichten uit België. Charleroi, 16 April. Het heeft ia degeheele strook eeu diepen indruk gemaakt, dat gisteren te Jolimont door het vuur der soldaten oen vrouw gedood ou drie werkstakers ge woud zyn. Do bladen spreken er bijna niet van, waarschijn lijk om de gemoederen niet nog meer op te winden. Brussel, 16 April. De proclamatie van den burgemeester, waarbij de burgers worden uitgenoodigd thuis te blijven* wordt over het algemeen slecht opgenomen. De Re'forme noemt het een schande en een schandaal, dat men dergelijke bedreigingen* tot het volk durft richten. Het «Journal de Bruxelles" laat zich aldus uit: «Men hakt op de menschen in als een slager op het vleeschop deze manier maakt men revolutionnairen vau alloo, die het volk willen bevrijden, en die voortaan slechts ver trouwen op hun overmacht, want tegenwoor dig geldt het recht van don sterkste.» Heden, Dinsdag, als do nieuwe voorstellen tot grondwetsherziening in de Kamer behan deld worden, zal er een raonsterbetooging wor den gehouden in de voorsteden en te Brussel, waar samenscholingen verboden zijn. Ook in Vlaanderen breidt de werkstaking zich uit. Te Gent hebben 25,000 werklieden den arbeid gestaaktin het dal van de Dender, te Grammont, Ronaix, Kortryk en andere plaat sen, wordt tegen heden een algomeene strike aangekondigd. De socialistische leiders voeren een oprui ende taalzij sporen de werklieden aan weer stand te bieden aan de gewapende macht en geweld te gebruiken ter verkrijging van de iuwilliging hunner rechten. De burgemeester van Brussel, de heer Buis, is door een der werkstakers met een stok met looden knop op het hoofd geslagen en bewus teloos neergevallen. Dadelyk schoten eenige gendarmes toe, maar nu werd door de betoogers met revolvers ge vuurd, waardoor een inspecteur van politie een kogel in den rug kreeg. De gendarmes maak-, ten ecu charge op de betoogers en namen twoo der belhamels in hechtenis. De heer Buis, die verschrikkelijk bloedde, werd naar zijne in de nabyheid gelegen wo ning gebracht, waar twee dokters hem een ver band aanlegden. De geneesheeren hebben vol strekte rust bevolen. De wethouder André zal tydclyk als burgemeester optreden. De kogel, waardoor de inspecteur van politie getroffen werd, is reeds verwijderd. De Gentsche volksman Auseelc verklaarde in een onderhoud met de Kamerleden van Gent: «Als de Kamer Dinsdag de rechten des volks schendt, zal de toestand uiterst ernstig worden.Na dit onderhoud ging hij den uit slag zyner zending mededeelen aan de Gent sche socialisten, die ten getale van 15000 in de open lucht vergaderd waren en op zijne terugkomst wachtten. «Als het volk niet al- geheele voldoening heeft gekregen, riep hij toen uit, «zullen wij op deze zelfde plaats we der bijeenkomen, en dan zal een strijd op leven en dood beslissen. Alles voorspelt dus, dat Dinsdag de beslis sende dag der crisis zal zijn. Brussel, 17 April. Wegens den zeer over spannen toestand der gemoederen is de betoo ging van Dinsdagmorgen verboden. Het is te vreezen, dat dit verbod aanleiding zal geven tot daden van geweld van den kant der socia listen. De staatsspoorwegen zullen geen werkstakers uit de provinciën hierheen voeren bijzonder strenge maatregelen zijn door de burgerlijke en de militaire overheden genomen. Antwerpen, 17 April. Meer dan 1000 arbeiders, die op de kade werkten, hebben het werk gestaakt. Zij hebben loopbruggen en koopwaren in het water goworpen. Eenige regimenten zijn naar plaatsen in de provincie vertrokken. Te Bergen is het Zondag tot een formeel gevecht gekomen; 8000 werkstakers begroet ten de troepen met allerlei projectielen. Ver scheidene schutters werden hevig gewond. De troepen gaven vuur4 werkstakers vie len dood neder en 5 werden ernstig gewond. Te Brussel hebben de letterzetters den ar beid gestaakt. Er verschijnen nu geen dag bladen. Uit verschillende plaatsen komen berichten van ernstige gevechten tusscken de politie en burgerij. De toestand is overal zeer ernstig. Met het oog op den ernst van den toestand, heeft de minister van oorlog de laatste lich tingen der militie onder de wapenen geroepen. Marktberichten. Alkmaar, 15 April. Aangevoerd 4 paarden f 50 a 250, koeien f130 a 160, 234 nncht. kalveren f5 a 9, 322 magere schapen f 8 a 18, 10 lammeren f3.50 a f7.50, 102 magere varkens f 15 a 19, 207 biggen f9 a 13, 5 bokken en geiten f 3 a f 7, 4 kleine bokjes f 0,20 a 0,30, Boter p. P., 0,525 a 0,60, kipeieren f2,75 a 3,25, eenden dito f3,25 per 100. Gemeenteraad van Wieringen. Vergadering van 14 April 1893. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen worden na voorlezing vastgesteld. Aan de orde is de benoeming van een QoOfd der 8chool op Westerland. De Voorzitter wijst er op, dat reeds in liet begiu der week, zoowel in de Alkmaarscbe Courant als in het Vliegend Blaadje een bericht voorkwam, dat de keerH. J. Pool als zoodanig zou benoemd zijn, terwijl die be noeming toch eerst heden zal plaats hebben, hetgeen voorzeker niet pleit voor de betrouwbaarheid van hen, van wie deze bladen bet bericht ontvangen hebben. De Voorzitter spreekt zijn vertrouwen uit dat uiettegen- staaude dit voorbarig bericht, de Raad zal benoemen naar plicht en geweten. Do voordracht alphabetisch op gemaakt, bestaat uit dc hcerenJ. Bos te Mideland, R. W. Heemstra te Medemblik, C. W. H. Lomvs te Helder, H. J. Pool te Wieriugeu. Bij steminiug wordt dc beer H. J. Pool benoemd met 6 stemmen, terwijl 1 stem was uitgebracht op den heer C. W. H. Louws. Dc Voorzitter deelt mede dat H.H. Gedep. Staten hunne goedkeuring hebben verleend aan.- lo. Het besluit tot het aangaan eener geldleening voor den afkoop der tieuden. 2o. Het kohier van de gemeentebelasting. 3o. De verhooging van jaarwedde van deu onderwijzer F. Keulen. 4o. de wijziging der politie-vcrordening betref lende het ryden met hondenkarren cn het vastleggen der honden. Vervolgeus leest de Voorzitter het proces-verbaul voor wegens hel afsluiten der boeken van den op verzoek eer vol ontslagen gemeente-ontvanger, waaruit tevens blykt dat deze zich met de tijdelijke waarneming heeft belast. De Raad neemt het vereisehte besluit tot af en over schrijving op het afgeloopen dienstjaar. Bij de gewone rondvraag stelt een der leden voor, om in het politiewezen in het dorp den Oever te voorzien. Na bespreking besluit de Raad jaarlijks f 100.beschik baar te stellen voor een politcbeambte aan den Oever. Eindelyk stelt de Voorzitter voor, den invoer van vee in deze gemeente bij verordening te regelen met het oog op de heerschende ziekte. Met algemeene stemmen besluit de Raad geen vee uit Zuidholland, Utrecht of uit gemeenten in Noordhol land ten zuiden van het IJ en het kauaal door Holland op zijn Smalst, toe te laten en vau ander vee overleg ging te vorderen van een certificaat van gezondheid, alles op straffe als bij de verordening bepaald, waarna de ver gadering wordt gesloten. Ondertrouwd JACOBUS STADEGAARD, en van Koegras, CLASINA MEEREBOER, van Zijpe. j 15 April 1893. Getrouwd CORNELIS VAN DER MEER REINIERA JOHANNA BONIFACIUS. Harlingen, Helder, 13 April 1893. Geboren JoHANNA MlLENE ZARA AnTONIA HeNEJETT, Dochter van W. G. VAN NES en A. R. VAN NES- Nieuwediep, OOSTING. 15 April 1893. Geboren: BERNARDUS BRAUNS. Zoon van A. M. LOUïS en T. LOUïS—KUIPER. Helder, 15 April 1893. Bevallen van een Zoon, C. C. ESSELAAR-MATTHIJSEN. Helder, 16 April 1893. Algemeene kennisgeving. GeborenNELLIE JOHANNA, Doch ter van J. HOUTKOOP en G. HOUTKOOP geb. Remmers. Huisduinen, 14 April 1893. Heden overleed zacht en kalm, na een smartelijk doch geduldig lijden van circa zes maanden, onze innig geliefde Echtgenooten Vader 1JF BLOKKER, in den ouderdom vau 64 jaar en 7 maanden. Zwaar treft ons deze slag, doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Huisduinen, 16 April 1893. Namens Ecbtgenoote, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wed. IJ. BLOKKER—Boodt. Mede namens Familie, Broeders en Zusters. Heden behaagde het den Almach tige ook nog ons oudste en laatste dochtertje CORNELIA tot zich te nemen, in den ouderdom van 5 jaar. Diep betreurd door ons allen, G. A. GOMES. A. GOMES—DIENAAR, en Familie. Den Haag, 15 April 1893. Oudshoornstraat 25. De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk, zoowel van buiten als binnen deze gemeente ondervonden. RIPPENS, en Ecbtgenoote. De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg bunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij bun huwelijk, zoowel van buiten als binnen deze gemeente ondervonden. A, OVERTOOM, en Ecbtgenoote. Bij deze betuig ik mijn hartelijken dank aan den schipper en verdere bemanning van de Texelsche Loodsschuit No. 5, voor de liefderijke hulp, ons betoond, bij het van onze gezonken schuit naar de haven van Harlingen brengen. Ook mijn innigen dank aan kapitein J. DE VISSER, van de Sleepboot «Waterweg," voor de verdere hulp ons verleend verder mijn hartelijken dank aan den schipper Jb. J. KUIPER, Jb. P. DAALDER en diens knechts voor de liefderijke hulp, ons betoond bg bet boven water breDgen van onze schuit. Oost, op Texel, 17 April 1893. G. PLAATSMAN Pzn. „T I VJ) L I». De voorstelling Les 28 jours de Clairette", is voorloopig uitgesteld Loodsen-Vereenlginy „Recht door Zee". Buitengewone Vergadering op VRIJDAG 21 APRIL, 's avonds 8 uur, in 't gewone lokaal. Getrouwe opkomst wordt dringend verzocht. Het Bestuur. Buitengewone vergadering op WOENS DAG 19 APRIL a.s., des avonds 8 uur in het «Militair Tehuis". Alleen leden wor- den toegelaten. HET BESTUUR. De ondergeteekende verzoekt inzending van rekeningen vóór ZATERDAG 22 APRIL. T. B. BLOOS, Algemeen W eesbuis te Helder, over bet jaar 1892, worden vóór 1 Mei a.s. ingewacht. Helder, 15 April 1893. HET BESTUUR. der Bibliotheek HOOGSTRAAT, wor den verzocht liunne Boeken H E D E N- avond van 7 tot 8 uur terug te brengen. Het Bestuur. TANDARTS (Nieuwe wet), Amsterdam, is iederen WOENSDAG aan de KERKGRACHT 47, te Helder, te consulteeren voor Tandheelkundige Ope- ratiën en bet plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 4 tot 71/, uur. Mevrouw KROL VAN DER HOEK, Hoofdgracht 40a, vraagt een DIENST MEID, om dadelijk of met 1 Mei in dienst te treden. Gunstige getuigschriften worden vereischt. Mevrouw UHLENBECK vraagt een be kwame Keukenmeid, voorzien van goede getuigen. Wordt gevraagd een flinke Broodbakkersleerling, bij J. P. BREMER, Oudeschild op Texel. HUISHOUDSTER gevraagd, tusschen 35 en 45 jaar, Prot. Godsdienst, om huishouden en winkel waar te nemen. Brieven onder letter K., aan 't Bureau van dit Blad. Een flinke Loopjongen gevraagd in de Pettenfabriek van C. TROOST. Gevraagd een Loopjongrn. Wed. A. VAN WILLIGEN, Molengr.29-30. Gevraagd een flinke Dienstbode. Adres Bureau van dit Blad. Er biedt zich aan een Wascb- of Werkvrouw. Adres BERKHOUT en Co. Adres: Magazijn *De Concurrent Gevraagd een Loopknecht. Adres Th. ESSELAAR, Binnenhaven. Wordt direct gevraagdeen bekwame KEUKENMEID. Spreekuur tusschen 8 en 9 uur. Adres KONINGSTRAAT No. 19. Jb. METZELAAR, Middenstraat, vraagt een Brood- en .Bescbuitbakkerskneclit, P.G. Een zindelijke Dagmeid gevraagd, niet beneden 18 jaren, P.G.loon f 1.50 groote wasch buitens huis. Adres Boekhandel A. J. MAAS, Helder. Terstond gevraagd een derde Broodbak- kerskneebt. Adres J. M. BRUIN, Langestraat. Ten spoedigste gevraagd een gevorderde Meubelmakersleering. Adres J. BARNEVELD, Mr. Meubel maker, Plantsoenstraat. Ten spoedigste gevraagd 2 KLEERMA KERSJONGENS, die met het vak bekend zijn. H. J. SEEBOLDT, Mr. Kleermaker, Spoorstraat No. 6. Een Weduwe vraagt beleefd eenig NAAIWERK aan huis. AdresWaagsteeg No. 6. open gesneden, wordt aangeboden. Te bevragen Boekb. P. SPRUIT Jr. PLANTSOENSTRAAT No. 1. Te koop gevraagd een paar Jonge TORTELDUIVEN. Apres Westgracht 35. Ter overname gevraagd: een Affaire of Winkelzaak, die door een Vrouw kan worden waargenomen. Adres met br. ond. lett. A, bij BERKHOUT Co. Een Winkelbuis te huur in de Vau Berk straat. Te bevragen WESTGRACHT 25. Te buur een net Burger-Woonhuis in de Hoogstraat. Adres MOLENGRACHT 20. Tc koop voor spotprijs een Mahonie houten LINNENKAST, zes STOELEN met springveeren Zittingen en een best Veeren BED met toebehooren. M. L. BEEK, le Molenstraat. Te huur een HTJIS, boek Langestraat, Helder. Huurprijs f 2.—. Adres P. VERFAILLE. Wordt ter leen gevraagd: de som van SOO Gulden, om een zaak over te nemen, op driemaan- delijkscke afbetaling met pensioen. Adres met brieven onder lett. A, Bureau dezer Courant. Uit de hand te koop eeu uieuw Winkelhuis met Kruideniers- Affaire, voor billijken prijs. Adres J. KRAMER, Basstraat. met hemel, zoo goed als nieuw, voor spot prijs. Adres BERKHOUT en Co. Voor billijken prijs te koop een Winkelhuis met Bovenhuis, met aparten" opgang, bevattende 4 Kamers staande Achtergracht Zuidzijde, hoek Trechtersteeg No. 50. Adres: Bureau v. d. Blad. LIEFHEBBERSI Te koop, wegens omstandig heden, voor spotprijs i Een stel Kanarievogels dat paart; een Pop met 2 jongen, 1 week oud, met dub bele Broedkooi, groot 60 X 35 cM. Een groote Vlucbtkooi, 50 X ^0, op standaard, met 2 jonge vogels, 7 weken oud. Een groote Zangkooi, groot 1 X 0*75 M., met 12 verschillende apartementen. Drie Broed- Kooien met Poppen, waarvan 1 stel paart, Saksisch met bastaard; bovendien nog 2 Zangkooien met jonge mannen, broed 16 Januari 1893. Adres J. PRINS, Bas- Dwarsstraat, No. 9. Deurwaarder H. KWANT, te Helder, zal aldaar op WOENSDAG 19 APRIL 1893, des voorm. 10 uur, op het Gemeente-ter- rein aan de Vischmarkt, publiek verkoopen Een belangrijke partij I1PEN- en andere BOOMSTAMMEN, zeer geschikt vonr Werk- hout, benevens zwaar ea licht SNOEIHOUT. Voorts nog een partijte SNOEIHOUT, oud IJZER en KOPER, VLACGEOOEK. enz., een en ander te zien aan het Brandspuithaisje ia de Vroonstraat. Op den verkoopdag aldaar te bezichtigen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2