't Vliegend Blaadje KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL Katerdag; 22 April 1893. 21ste Jaargang. KALENDER DER WEEK. NIEUWSTIJDINGEN. IusezondexL. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." «o. 2106. Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0.42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 86; Opkomst der Zon 4 u. 47 m. Onderg. 7 u. 11 m. APRIL, (Grasmaand, 30 dagen.) Zondag 23 Eerste Kwartier. Maandag 24 Dinsdag 25 Woensdag 26 Donderdag 27 Vrijdag 28 Zaterdag 29 HELDER, 21 April 1893. We bevelen onzen plaatsgenooten, ter afwisseling van de gewone route bij 't maken eener wandeling, een bezoek in de nieuwe wijk nabij de Sluisdijkstraat aan. Op verschillende punten is men ijverig aan 't bouwen van nieuwe woningen, in zoo grooten getale, dat men zich haast ver wonderen moet, dat de oudere huizen in deze gemeente nog bewoners hebben. Aan den Paralelweg is men druk in de weêr met den bouw van den kinder-speeltuin, die, naar het zich laat aanzien, over niet langen tijd de jeugd tot zich zal lokken. Op de vroegere weilanden, ingesloten door de Keizerstraat, de Sluisdijkstraat en den Paralelweg is in de drie laatste jaren heel wat verandering gekomen. Een uit gebreide, nieuwe wijk is aan deze gemeente toegevoegd. Ter voldoening aan het bepaalde in de alsnog vigeerende kieswet, zijn dezer dagen de lijsten der kiezers in deze gemeente gesloten en vastgesteld. Het aantal kiezers bedraagtvoor leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal 1628, voorleden der Provinciale Statën 1627 en voor leden van den Gemeenteraad 1625. De heer C. A. van Neck, aannemer alhier, is de minste inschrijver geweest bij de door de directie der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappy gehouden aanbe steding van eenige werken op het gemeen schappelijk station-emplacement Almeloo. Het bedrag der inschrijving is geweest f 11.483. De heer J. Piscaer is bij het laatst gehouden examen te Amsterdam geslaagd voor derden stuurman bjj de groote zeilvaart. Bij Kon. besluit van 13 dezer is o. a. bepaald, dat een Raad van Beroep voor de uitspraken op de bezwaarschriften be treffende de Vermogensbelasting zal geves tigd zijn te Alkmaar, voor de aanslagen in de kringen der kantoren voor de suc cessie-rechten te Alkmaar, Schagen, Hel der en Texel. De Rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuur man aan boord van koopvaardijschepen zal, aanvangende den 9en Mei, te 9ys uur, zitting honden te Rotterdam, in het Gebouw der Loge aldaar. De Rijksnormaallessen te Texel zijn opgeheven. Zes kweekelingen nemen deel aan het examen dat nu in Amsterdam gehouden wordt, en de eenige kweekeling die nog niet mocht opgaan naar het exa men, is voor een jaar aan de Normaal school te Haarlem geplaatst. Dinsdagmorgen, bij het aanbreken van den dag, zag een politie-agent, dat boven den hoofdingang van de kazerne Oranje-Nassau te Amsterdam, een ongeveer 4 meter lange, roode vlag was uitgestoken. Hij meldde zich aan 'bij den sergeant van de wacht en maakte hem opmerkzaam op wat hij gezien had, niet anders den kende of de roode vaan zou onmiddellijk worden verwijderd. De sergeant verklaarde echter daar niets aan te kunnen doen. Toen vond de agent, Veendam genaamd, het noodig, zelf naar boven te gaan. Hij nam de vlag weg en deponeerde haar aan 't politie-bureau. In de kazerne is een gestreng onderzoek ingesteld en aan eenige personen arrest gegeven. Het 8teenkolenmagazijn der marine aan de Hembrug te Amsterdam, is thans in gereedheid gebracht om de oorlogssche pen ook des nachts van steenkolen te voorzien. De minister van oorlog heeft ter kennis gebracht van het leger, dat, als verdacht van desertie, bij vonnis van den krijgsraad in het 5e militaire arrondisse ment, vervallen is verklaard van zijn mi litaire charge met verbanning buiten het grondgebied van den staat, de 2e luit. L. C. J. P. de Bourbon, van het 8e reg. inf. Nopens in de Staatscourant van 6 dezer, no. 85, vermelde krijgsverrichtingen in Tamiang (Oostkust van Sumatra), zpn bij het departement van koloniën nog de volgende mededeelingen per telegram van den Gouv.-Gen. van Ned. Indië ontvangen Wegens bemoeilijking der communicatie met Seroeway zijn op 30 Maart 500 man der land- en zeemacht onder kolonel van de Pol de Tamiaug-rivier opgestoomd Bij Rantau-Pakara werd een zware versperring opgeruimd en werden 7 versterkingen ge nomen. Gesneuveld een mindere militair negen gewonden. 2 April werden vier bentingbs bij Toempa-Tengah door 280 man der infanterie en 90 der landingsdi visie stormenderhand genomen. De vijand liet 63 dooden, allen Atjehers achter. De houding der expeditie was bewonderens waardig. Behalve luit. Van der Schroef zyn gesneuveld of kort na het gevecht aan hun wonden overleden vijf mindere mili tairen. Verder gewond luitenant Engelen licht, zeeofficieren Mensert en Zeeman, de laatste licht, en 32 minderen. Uit 's Hertogenbosch wordt nader gemeld, dat een der drie in hechtenis ge nomen personen uit Osch aan de justitie reeds genoeg heeft medegedeeld, om te kunnen verwachten, dat de schuldigen aan den moord op den wachtmeester Hoekman weldra ontmaskerd zullen worden. Voorts meldt men, dat de schennis, het wandalisme, van het graf oorzaak is ge weest, dat een inwoner van Osch, daar over hevig verontwaardigd, de thans in hechtenis genomen personen bij den waar- nemenden brigade-commandant te Osch sig naleerde, Gijsbertns van Gelderen als de moordenaar en A. van Galen en G. J. de Bie als diens medeplichtigen. Eerstge noemde is een broodjager en gepensionneerd O.-I. militair, 29 jaar oud de beide an deren zijn arbeiders van 32- en 27jarigen leeftijd. Het door de justitie aanstonds aange vangen onderzoek werd gedurende den ge- heelen dag voortgezet. Te Sneek waren Dinsdag circa 10.000 kievitseieren aangevoerd, die verkocht wer den tegen den prijs van 14 cents per stuk. Voor een viertal jaren, werd bij ge legenheid der Amersfoortsche kermis een meisje vermist. Dezer dagen vertoefde de vader te Laren en ontdekte zijn kind, thans een elfjarig meisje, bij een troep kermis reizigers. Door den burgemeester werd on middellijk beslag op het kind gelegd, dat door de inmiddels aangekomen moeder ter stond werd herkend. Dinsdag is de Duitsche baronesse uit haar gevangenschap te 's Gravenhage we gens oplichting, aan de Duitsche regeering door twee rijksveldwachters in burgerklee- ding te Emmerik uitgeleverd. Berichteu uit België. Brussel, 18 April. In de zitting van Dinsdag jl. in de Bel gische Kamer is het voorstel van den heer Nyssens (algemeen stemrecht, met meervoudige stemuitbrenging) met groote meerderheid aan genomen. Dit besluit heeft in hot geheele land een ware verlichting teweeg gebracht. De opgewondenheid was evonwel Dinsdag overal nog zeer groot, vooral te Autwerpen heeft het zeer gespannen. Het »Hbld.' meldt daarvan het volgende Van officieele zijde hadden wy de zooeven geseinde mededeeling, dat Antwerpen tot rust was gekomen. Dit is onjuistde opgewonden heid is zeer groot. De werkstakers vallen de booten in de haven aan, en komen daardoor telkens in botsing met de politie. Van weers kanten wordt daarbij van vuurwapenen gebruik gemaaktop sommige plaatsen is de straat rood van het bloed. Om de Place St. Gilles schoon te vegen, hebben de gendurmos op de dreigende menigte geschoten. Alles doet ern stige gebeurtenissen iu den loop van den avond voorzien. 9 uur 45. Op een meeting in de open lucht zeide oen socialistHeden heeft de politie het bloed onzer broeders gestort, morgen zullen wij allen voorzien zijn van wapens en liet bloed der politie storten.* De opruier en nog een andere zijn ingerekend. In de dokken is de opgewondenheid buiten gewoon. Meer dan 3000 werkstakers trekken in vyf troepen langs de kaden. Onophoudelijk hebben er botsingen met de politic plaats. Alle dienst in de haven staat stil. De werkstakers hebben opnieuw een aanval gedaan op do stoomboot ffHansen,« waarvan het personeel bleef weigeren het werk te sta ken, omdat de boot moest vertrekken. Een der muitelingen sprong daarop aan boord en vroeg den kapitein te spreken deze weigerde en heesch de Doensche vlag, daarmede te kennen gevende, dat hy oppermachtig gebieder op zijn schip was. Toen men hem nog verder lastig viel, liet de kapitein de betoogers met kokend water bespuiten. De betoogers antwoordden met een hagelbui van straatsteenen, waardoor verscheiden matrozen gekwetst werden. De kapitein gaf toen aan de bemanning bevel om te voreneen dertigtal revolverschoten weer klonken en drio socialisten werden gekwetst. Door de politie werden een groot aantal be toogers in hechtenis genomen, maar het volk deed een aanval op de politie en bevrydde de gevangenen. In het dok Mexico heeft men al het ma terieel van een schuitenvoerder vernield. De vreeseijjke vechtpartij had plaats by de stoomboot .Bertha," waarop de werkstakers een aanval deden. Toen ontstond een bloedig gevecht tusschen de politie, de jagers en de scherpschutters eenerzijdn, en do werkstakers anderzijds, waarbij 15 gewonden vielen. De grond was bedekt met bloed, en bezaaid met stukken van stokken en sabels. Verder zijn er een aantal revolverschoten gewisseld tusschen de schutters en de werk stakers van de laatsten werd er één doode- lijk gewond. De socialisten zijn woedend, zij staan voor niets. Als razenden loopen zij tegen de wapens der militairen en politie-agenten in. Luik, 18 April. Toen de aanneming van het voorstel-Nysscns hier bekend werd, hoerschte er dadelijk een ware blijdschap onder de bur gerij in do stad. Niet aldus bij de werklieden. Eenige woord voerders deelden mede, dat het algemeen stem recht verworpen was. De in dezen vorm ge- kleede tijding lokte levendige protesten uit. De woordvoerders spoorden tot revolutie aaD, en hielden lange betoogingen, waarin veel voor kwam van burgeroorlog, barricades, bloed en vuur. Hedenavond werd hier een hevige ontplof fing gehoord. Men houdt het er voor, dat te Seraing, Silleur of Jemeppe een dynamiet-ont- ploffing plaats gehad. Gent, 18 April. De werkman, die gisteren bij een opstootje gewond werd, is hedenavond gestorven. Den geheelen dag hebben patrouilles gen darmerie en soldaten de stad doorkruist. Op de markt, waar de gendarmes den werkstakers bevalen door te loopen, werd met steenen ge gooid de gendarmen trokken toen de revolver, gereed om vuur te geven. Later waren zij genoodzaakt een charge te maken, waarbij ver scheiden betoogers gekwetst werdeneen ligt er zelfs op het uiterste. Een groot aantal miliciens, die opgeroepen waren, trokken heden door de stad onder het zingen van oproerige liederen. Een deel hunner, die naar het socialistisch lokaal .Vooruit" gingen, werden door de politie daarnit gezet. Brosse!, 19 April. De uitslag der stemming in de Kamer en het besluit der werklieden om het werk te hervatten, hebben de gemoe deren hier zeer gerustgesteld. Te Antwerpen on op vele andere plaatsen zijn byna alle arbeiders weer aan het werk gegaan. De stemming heeft de werkliedenpartij te vreden gesteld en heeft een staatkundige ver broedering tot stand gebracht, waarby alle par tijen in het parlement, die tot een vorgelyk zochten te komen, zich kunnen nederleggen. Zij zal de rust en de eendracht in België doen woderkeeren. Bergen, 19 April. In ,/Borinage" zal de werkstaking nog eenige dagen voortduren, ingevolge de verbittering over het neerschieten van werkstakers te Bergen. De begrafenis dezer slachtoffers zal waarschijnlijk nog aan leiding geven tot eenige botsingen, maar Maandag zullen toch alle mijnwerkers in de »Borinage« het werk hebben hervat. Zante, 19 April. Er heerscht een onbe schrijfelijke paniek. Nieuwe aardschokken zyn gevoeld. In den loop der volgende maand zullen te Spandau officieele proefnemingen geschieden met de kogelpantserstof van den Mannheimschen kleedermaker Dowe, In militaire kringen gelooft men niet dat de Regeering de nieuwe uitvinding zal koopen. De gebouwen der wereldtentoonstel ling te Chicago kosten, volgens een officieele opgaaf, 17,900,000 dollars (f 42,500,000) dat is meer dan het dubbele van de som, welke die der Parysche tentoonstel ling van 1889 hebben gekost. Een melkleiding. Echt Amerikaansch is de onderneming van een vennootschap te New-York volgens de ■Illustraticn" om, evenals met het drinkwater, het gas, de electriciteit, ook de melk door middel eener geleiding aan de huizen der stedelingen te bezorgen. Door canalisatie wil men de melk rechtstreeks van de boerderyen in een kring van 50 kilometer om de stad in een reservoir te zamen la 21 Apr. 2 Mei. 25 Apr. p. zeepost via Amsterdam. p. zeepost via Rotterdam p. Hollandache mail via Geuna p. Holl. mail via Marseille p. Fronsche mail via Marseille p. Engelsche mail via Brindisi I 5 Mei I p. Duitsche mail via Brindisi 8 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam. .1 2ft April.I p. mail over Engelandj 24,1 p. mail via St. Nazaire. 7 Mei Naar CuraQao, Bonaire en Aruba, St. Eustatius en Saba p. zeepoat via Amsterdam. .1 26 Apr.l p. mail via Southampton 25 en 27 ten vloeien en van daar uit met drukmachine8 en dunnere buizen in de huizen der verbruikers. Hoe men echter het zuurworden der melk daarby voorko men wil, staat niet vermeld Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndië: Verzendingtweg. Datum der ter Tijdst. d.laat post-bezorg, busl.ah Postk 7.15 'sav. 7.15'sav. 12,80'» nam. 12.30 'snam 715's av. 8.45's mor 3.45's mor 7.15 'sav. 7.15 's av. 7.15 'sar. St. Martin, 7.15's av. 12.30'snam. Naar Hr. Ms. „Van Speyk" te New-York: via Southampton, 25 April 12.30 'snaruidd. (aan komst der mail te New-York 4 Mei). Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 17 tot en met 19 April 1893. ONDERTROUWD:) n GETROUWD: i ^eene" BEVALLENA. R. van NesOosting, d. A. DuifOostendorp, z. W. M. de Greuve Knol, d. T. BrouwerReuvers, z. F. Louis Kuiper, z. M. Kramervan Pelt, z. A. Prins van der Plas, d. C. C. EsselaarMatthysen, z. G. Postdo Vries, z. G. VinkZweeras, z. OVERLEDEN F. K. F. Ter Haar, 31 jaar. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 12 tot 18 dezer. ONDERTROUWD: P. Bakelaar en M. Blom. GETROUWD S. Kuiper en A. Schaatsen- borg. GEBOREN: Alida, d. v. J. Bakker en D. Buis. Catharina, Reinetta, d. v. J. Bakker en It. G. Bakker. OVERLEDENGeene. Levenl. aangeg. 1. Correspondentie. H. merkte indertyd met genoegen op, dat door den aanleg van een rioolstelsel in 't wes telijk deel der gemeente de opruiming werd bevorderd en verhaast der aloude dorpsgoten, achter de erven aldaar. Dat die dorpsgoten echter nog niet geheel zyn weggeruimd daarvan overtuigde hy zich dezer dagen, toen hy, van uit de Wachtslraat gaande naar de Artilleriestraat, de Hospitaalsteeg (Boulevard' de l'Hóspital passeerde. De toestand is daar nog heel treurig. De dorpsgoot loopt over den openbaren weg en de ziudelijkheid laat er heel veel te wenschen over. Het toezicht mocht daar wel vorscherpt en de goot beneden den beganen grond gebracht worden. Niet zooals hier. Terwijl hier bezwaar wordt gezien in het bezigen van een deel van 't reserve-kapitaal der Nuts-Spaarbank voor de stichting van nieuwe instellingen, die van het Nuts-depar- tement uitgaan, vernemen wy uit Nieuw-Lck- kerkerk, dat door de Directie der Nuts-Spaar bank de stichting mogelyk gemaakt wordt van een instelling tot aankoop van land, ten be hoeve der arbeiders aldaar. Het dool dezer /Instelling" is, het aangekochte land aan ar beiders op zulke een wijze te verhuren, dat 3EWEBKT DOOR AM O. (15 Eefje wilde hierop antwoorden, maar de spraakzame oude liet haar niet aan het woord komen. Neem toch plaats, mynheer von Thurnfels," zeide zy, op de sofa wyzende, »neem toch plaats. Of u nog een verontschuldiging noodig had, als zoo'n net heer uit de stad zulke ge ringe lieden buiten in Wahring komt opzoeken." #Met uw verlof,hy nam een stoel en nam plaats tegenover het meisje, dat by het raam zat. ■En hoe vriendelyk van u, mijnheer von Thurnfels, dat u naar onzen welstand komt vernemen,' vervolgde de oude. «Ik was hevig verschrikt en den geheelen avond zag ik de koppen van de paarden voor me, maar nu vermindert dat al en er blijft niets over van het geheele voorval dan de dankbaarheid, die we onzen redder schuldig zyn. Niet waar, Eefje Maar waarom zeg jij heelemaal niets Wel, u laat me niet aan het woord komen,» gaf Eefje lachend ten antwoord. Ik dank u ook wel voor de aangename verrassing van uw bezoek." //Was het werkelijk een verrassing voorn? Had u myn bezoek niet verwacht?» Zy schudde het hoofd. //Zulke eenvoudige lieden als wy,* sei ze. Die leven nog lang in de herinnering, aan hetgeen ons gisteren is overkomen en aan al het schoone, dat wij ge zien en gehoord hebben. Maar dat beteekent niemendal voor een voornaam heer, die van het eene vermaak naar het andere snelt en die den volgenden dag zoo'n klein avontuur vergeten heeft, waar wy nog lang aan denken." Maar mijn komst is toch zeker wel het bewijs, dat ik zoo'n klein avontunr niet ver geet.» »U heeft gelyk wy zij u daar dankbaar voor, zei Eefje, die haar werk weer opvatte. Dan moet u my ook niet verkeerd beoor- deelen, juffronw,* vervolgde de jonge graaf, die hier slechts bekend was onder dén naam Thurnfels. »Ik behoor niet tot die lieden, die verzot zijn op vermaken. Wellicht zou n daarom gaan denken, dat ik verzadigd ben van de vermaken, die door anderen zoo yverig wor den nagejaagd, maar dat is niet zooik heb er nooit smaak in gehad.' ■Dat kan men u wel aanzien, mynheer von Thurnfels," viel de oude in. »Bij den eersten blik ziet men wel, dat u niet is als andere lieden, die alleen voor hun pleizier leven. In nw wezen ligt iets defttgs, dat eerbied inboe zemt. Waarschijnlijk is u niet ouder dan myn zoon Karei, maar wat een groot verschil. Maar ziet u, mijn jongen is een echte Weener knaap, die liever in het koffiehnis zit dan ernstig te arbeiden." En juffrouw Nisser, die zich onder hot spre ken weer opwond, begon nu aan haar bezoe ker haar hart uit te storten en over de licht zinnigheid van haar zoon te klagen. Bemerkte zy eindelyk aan do verlegenheid op Eefjes gelaat, dat zij van dingen sprak, die haar gast geen belang inboezemden, of begreep zij einde lijk, dat de jongelieden gaarne een oogenblik alleen wilden zyn Hoe dit zy ze wendde drukke bezigheden voor om zich aan het ge sprek te onttrekken en verliet de kamer. //Heeft u een broeder vroeg de jonge man, zoodra de oude juffrouw weg was. //En is dat uw geheele familie?» ■Ja,» antwoordde Eefje. «Maar vóér den middag heeft hij bezigheden, ik weet niet eens waar, als secretaris van een hooggeplaatst amb tenaar, geloof ik. Moeder heeft wel gelyk hij is wel een beetje lichtzinnig, maar hy is zoo goed van aard, dat men niet recht boos op hem kan worden.* ■Dan is u zeker wel veel alleen, juffrouw Eefje Zoo mag ik u immers wel noemen Zij knikte en lachte hem vriendelijk toe. //Zeker beu ik veel alleen, antwoordde zij toen, maar geloof daarom niet, dat ik my ver veel. Ik heb gelukkig een goed humeur en ik stel belang in allerlei kleinigheden, die voor een ander niets te beduiden hebben. De bloe men hier aan het venster, die ik begiet, myn vogeltje, dat ik verzorg. Stil toch Hansje, wat maakt dat beest een leven als hy hoort spreken, mijn naaldwerk en dan een goed boek en aan eens uitkijken op straat het is sa men genomeD nog niet veel, maar ik heb toch bezigheid en ik denk dat men toch wel een recht voorname dAmu moet wezen om zich te kunnen vervelen." »En dan leven wy toch ook niet zoo van de wereld afgesloten, dat ik me eenzaam kan gevoelen. Wel komt het zel den voor, dat we naar de opera gaan ik had gisteren dat genoegen, omdat ik pas kort ge leden jarig was. Wat heb ik mij de oogen uitgekeken 1» Ik heb u gezien viel Thnrnfels in. »Heeft u het niet opgemerkt //Ik moest neen zeggen," antwoordde zij, terwyl zy de oogen neersloeg, »maar toch be merkte wel is mevr. Nilsson u beval len Och hoe kan ik dat nog vragen Iedereen was in verrukkingHeeft u misschien nog grootcre zangeressen gehoord Hij antwoordde niet dadelijk op deze vraag, want hy was geheel verdiept in de aanschou wing van dit bekoorlijke schepsel. Hij had in dit kamertje in de voorstad een nienwe we reld ontdekt, klein en eng, maar vol poëzie. Zoo iets was dus mogelyk in een stad, waar hy s'echts twee soorten van vrouwen had leeren kennen, nl. de vrouwen volgens het vereischte gangbare model van onze samenleving en de vrouwen, die door hun buitensporige natuur alle vrouwelijke bekoorlijkheden verloren heb ben. Terwyl zy sprak, had hij haar nauwkeu rig gadegeslagen en zijn ervaren oog had niets ontdekt van die coq.uetterie, welke zich dik wijls verbergt achter het masker der naïveteit. Neen, zij was zuiver natnurljjkWas hy gisteren reeds betooverd, toen hij uit de verte dit schoono meisje kon beschouwen, nu hij in haar onmiddellijke nabijheid was, stond hy ge heel onder den invloed van haar frissche be» koorlij kheid. //Misschien wel," antwoordde hy eindelyk. «Ik zou u Patti kunnen noemen, maar laten wij liever over iets anders spreken. Met u wil ik alleen over n zelve spreken. Verhaal me toch van alles wat u bezighoudt, hoe u loeft. Brengt u ook den zomer in deze be dompte nanwe straat door?* Peinzend over den zin van deze vraag keek zy hem een oogenblik onderzoekend aan. Stelde hij dan werkelyk belang in 'tgeon haar betrof? r Welzeker,* antwoordde zy, het oog weer op haar werk richtende, »wy zyn niet rijk ge noeg om den zomer te Ischl of te Baden-Ba- den door te brengen. Ik ben nog niet verder geweest dan Brühndaar woont een zuster van mijn moeder. Als wy 's Zondags een groot uitstapje doen, dan gaan we naar Weinlingau of naar Brübl bij Mödling. Maar één keer zyn we toch op den Sommering geweest. Dat was een pret voor me, zoo bergopwaarts. U kan wel begrijpen, dat het voor moeder zoo ge makkelijk niet was.* Verder vertelde ze, dat ze 's zomers wel gaarne buiten zou wezen, maar nu het eenmaal niet kon, gevoelde zy het gemis niet al te zwaar. Achter het huis had zij een tuintje, dat moeder voor een bil lijken prys had gehuurd. In de lente had zy daar drnkte genoeg met 't planten van bloemen en het zaaien van groenten, maar in den zomer was het 's avonds wel prettig in het priëel te zitten. Ook zocht zij dan dikwijls een vrien din op, wier familie den zomer op een villa te Obur-Döbling doorbracht, en op feest dagen deed zy met moeder en Karei kleine uitstapjes naar Dornbach, Hütteldorf of Weid- lingau. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1