't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Ho. 2108. Zaterdag 29 April 1893 21ste Jaargang. KALENDER DER WEEK. NIEUWSTIJDINGEN. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." Bureau: Zuidstraat. Telefoonn*. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 38. Opkomst der Zon 4 u. 32 m. Onderg. 7 u. 23 m. APRIL, (Grasmaand, 30 dagen.) Zondag 30 Volle Maan. MEI, (Bloeimaand, 31 dagen.) Maandag 1 Dinsdag 2 Woensdag 3 Donderdag 4 Vrijdag 5 Zaterdag 6 HELDER, 28 April 1893. Voor den aanleg van filters enz., bij de Heldersche duinwaterleiding zijn inge komen 13 inschrijvingsbiljetten De laagste inschrijver was de heer F. J. van Zijl, te Giesendam en bedroeg 12,900 de hoogste inschrijving bedroeg f 18,888. Door den eerstaanwezenden ingenieur der Genie alhier zijn op Dinsdag 25 dezer de navolgende werken aanbesteed 1. Het verbeteren van aardewerken en uitdiepen van grachten in de Stelliug van den Helder (raming f2550). Ingekomen 6 inschrij vingsbiljetten, als van de heeren G. D. van Doorn, te Amsterdam f 2990Gebr. Janzen f2930; W. de Jong f2850; D. de Vries f2686; F. Steeman f2668 en A. Bos f2638. 2. Het verbeteren van het glaci3 boven de Bteenglooiiog aan de zeezijde van het fort „Kijkduin" alhier, (raming f 1650). Ingekomen 6 inschrijviagsbiljetten, als van de heeren G. D. van Doorn, te Amsterdam f 1950 Gebrs. Janzen f 1930 F. Steeman f 1684 W. de Jong f 1680A. Bos f 1538 en D. de Vries f 1465. Maandag a.s. zal 't Hollandsch Too- neelgezelschap, dir. A. van Lier, voor 't laatst in dit seizoen optreden met de voor stelling van het drama in vijf bedrijven «Jace Shore" de koningin van één dag. Als gast zal daarbij optreden mej. Julia Cuypers, van 't Nationaal Tooneel te Brus sel. Aan een goede opkomst van 't too- neelminnend publiek valt dus niet te twij felen. (Zie verder annonce.) ANDREAS IIOFER. De oorlogen, in 't begin dezer eeuw door keizer Napoleon I gevoerd, met het doel om geheel Europa onder zijn ijzeren scepter te doen buigen, getuigden vaak van een hard- nekkigen kamp der volkeren, ter handhaving hunner vrijheden en rechten. In dit opzicht heeft zich vooral het bergvolk van Tyrol be roemd gemaakt en onder hen de man, wiens naam nog steeds met groote eer genoemd wordt Andreas Hofer. Aan onvergeljjkelijken persoonlijken moed paarde hy een trouw aan de Oostenryksche regeering, die hij niet verloochende, ook zelfs niet toen die regeering, door de macht der Fransche wapenen gedwon gen, het hoofd in den schoot moest leggen. En toen de Oostenrijksche keizer zelfs geen poging bleek te doen, om den heldhaftigen ver dediger des lands te bevrijden, stierf Hofer als een held. Voor de vryheid van land en volk, viel hij als een offer van zijn trouw aan het Oostenrijksche Stamhuis. Door verraad kregen de Franschen den forsch gebouwden man, dien zij vreesden, in handen. Hij werd tot den ko gel veroordeeld. Op de gerechtsplaats aange komen, verzocht hy, zelf het commando te mogen voeren en zonder blinddoek voor de oogen het noodlottige schot te ontvangen. Na den kreet, dien hy den hem omringenden, ver baasden Franschen deed hooren «Leve keizer Frans van Oostenryk commandeerde hy met vaste stem.vuur!' op eene wyze, dat de manschappen, met de uitvoering van het von nis belast, verbijsterd geraakten. De held werd afgemaakt, maar zijn naam en zijne glorierijke daden leven nog voort in de herinnering zijns volks en het geschiedboek eert den grooten en getrouwen Tyroler, aan wiens moed en trouw het late Dageslacht nog hulde en erken telijkheid zal wyden. Om dit huldebetoon te bevorderen en de gedachtenis van den beroemden held in eere te houden, zal eerlang in Tyrol een gedenk- teeken voor Andreas Hofer worden opgericht. We maken hiervan bijzondere melding, omdat in deze gemeente familieleden van den genoem den held woonachtig zijn. De broeder van Hofer verliet zyn vaderland te midden der droevige gebeurtenissen van dien tyd, en ves tigde zich te Amsterdam. Bij een bezoek aan Monnikendam, leerde hij daar een meisje van 't eiland Urk kennen, met wie hij in 't huwelijk trad. Toen do man overleden was, trok zyne weduwe met haar zoontje naar hare vroegere woonplaats terug en vandaar dat zich onder de Urker vischhan- delaren familieleden van den held uit Tyrol bevinden. By de onthulling van 't standbeeld zou het zeker hoogst interessant zijn, als, te midden der mannen en vrouwen des lands, die de nagedachtenis van hunnen grooten Vaderlander vereeren, zich in Urker visschers- costuum een familielid bevond, in de gemeente Helder woonachtig, den naam voerende van JAN ANDREAS HOFER. Woensdag- en Donderdagavond hield de heer G. Dahne in Tivoli voordrachten voor een vrij goed opgekomen publiek. 't Onderwerp ter behandeling was 't licht en wel meer bepaald 't electrische. Als lichtbron werd hier aangewend een Grove-batterij (zink en platina) van 70 elementen. Duidelijk werd hier gewezen, hoe men in den lichtboog van Volta, die een warmte van 3600 grad. C. kan ontwikkelen, metalen kan laten verdam pen en kool tot gloeihitte brengen. De stroom wisseling bij verschillenden stand der koolspitsen word vervolgens aangetoond. Na bespreking van 't wezen en den oorsprong des lichts, werd hulde gebracht aan de theorie van onzen geuialen landgenoot Hnygens. Fraai waren de proeven van de breking der lichtstralen door glas, kalkspaath, etc., waar uit werden afgeleid de volgende hoofdmetho den om licht te polariseeren, nl. door dubbel- breking, door absorbeeren en door breking en spiegeling. Na een analyse van 't polarisch licht, werden de wetenschappelijke en practi- sche aanwending daarvan behandeld, bij 't on derzoeken van krystallographie, edelgesteenten, mineralogie, suikerfabrikatie en lensen voor optische instrumenten. Bijzonder schoon waren de lichtbeelden van Dahne, tot verklaring der polarisatie, en het ontstaan der kleuren, door middel van een cylinder-lens en een klein prisma. De voordracht eindigde met een prachtige vertooning v«n de reflectie van 't electriach licht in een waterstraal. Bij lagen waterstand zijn in de haven van Texel vele zware steenen op den zee bodem ontdekt, benevens 42 stompen van oude palen. Daar dit gevaarlijk werd ge acht voor diepgeladen vaartuigen, is men thans druk bezig met de opruiming van die hinderpalen. De dames A. Rab en A. P. Boon, beiden van Texel, hebben te Amsterdam acte als onderwijzeres bekomen. In liet donkerste Amsterdam. Een vreemdeling, een Belg, die te dezer stede vertoeft, begaf zich Dinsdagnacht in de O. Z. Armsteeg. Een politieagant, die op den hoek van die steeg op post staat, om de bezoekers te waarschuwen, dat het daar bij nacht niet vertrouwd is, gaf ook dezen vreemdeling den goeden raad om maar liever terug te keeren. De man stoorde zich echter niet aan deze waarschuwing maar ging het steegje binnen en liet zich een huis binnenlokken. Een kwartier later kwam de man zich reeds beklagen, dat hij in die steeg bin nenshuis totaal was uitgeschud. Nauwelijks was de deur achter hem dicht aldus luidde zijn verhaal of hij werd beetgenomen en beroofd van alles wat hij bij zich had. Vooreerst van een portemon- naie met vijftig gulden, een aandeel in een Russische Spoorwegmaatschappij groot 1250 roebel, benevens een deposito-bewijs op zijn naam, van de Nederlandsche bank, groot 14000 gulden. Ook zijn gouden remontoir horloge raakte hij kwijt. De bestolene heeft onmiddellijk aangif te gedaan bij de politie, maar tot nog toe zijn de brutale roovers niet ontdekt. Het Haagsche krankzinnigengesticht Na de onthullingen van mevrouw Stuten omtrent het Haagsche krankzinnigenge sticht, heeft men weinig meer van die geschiedenis gehoord. Toch is zij niet dood gebloed. Men schrijft; uit 's Gravenhage dat aldaar in alle opzichten ontzaglijk veel verbeterd is. Het is er dubbel zoo goed als vroeger en de lijders worden uitmuntend behandeld. De regenten hebben thans aan den raad verzocht het verplegingsgeld van f 4.35 op f 4.90 te brengen voor arme krankzinnigen. Het gesticht munt uit door reinheid en het geheele personeel van hoog tot laag is met toewijding bezield. Wie over de tegenwoordige droogte te klagen hebben, zeker niet Z.Exc. den minister van oorlog, die tegen de adviezen van alle deskundigen in, de militie dit jaar twee maanden vroeger onder de wapens deed komen, niettegenstaande door Z.Exc. geen enkele loods gebouwd werd om de miliciens bij slecht weder daarin te kunnen oefenenSedert de eerste dagen van Maart hebben de oefeningen schier ongestoord in de open lucht kunnen plaats vinden en is door den 'genomen maatregel het groote nut verkregen, dat men nu gedurende de beste maanden des jaars met afgeëxerceerde manschappen oefeningen op grooter schaal kan houden. Vooral voor de oefeningen van het kader is uit een zeer groot voor deel. Bij de vele verwijten, waaraan onze mi nisters in den regel blootstaan, vermeenen wij den kolonel Syffardt onze gelukwen- schen voor dit succes niet te mogen ont houden. (Telegraaf). Een treurige brand heeft te Heusden bij den schilder Nefkens plaats gehad. De brand brak Maandagnacht ongeveer half-een uit en zette het huis spoedig in lichtelaaie. De bewoners, pas in hun eersten slaap, bemerkten niets van den brand vóór een buurman, door ruiten in te slaan, hen wekte. Pogingen om het huis door den winkel te ontvluchten waren vruchteloos, zoodat zij met moeite door een poortje achter het huis konden ontsnappen. Een zuster der vrouw, een meisje van 28 jaar, mej. M. de Hart, die twee dagen bij de familie kwam doorbrengrn, sliep op een bovenkamer. Men riep haar toe om spoedig te vluchten, doch de rook belette zulks waarschijnlijk. Enkele raenschen zagen nog even haar gedaante voor het raam en bemerkten haar vertwijfeling, doch waar schijnlijk heeft zij den uitgang niet kun nen bereiken en moest zij dus haar einde door verstikking vinden. De schrik en de ontsteltenis van een ieder, en van de familie in het bijzonder, zijn groot. Toen men de vlammen na een paar uren meester was, vond men slechts haar verkoold lichaam. Een vreeselijke beproeving is het voor haar familie te Gorinchem, die in plaats van haar dochter thuis te ontvangen, zulk een treurig einde van een geliefd kind moest vernemen. Beroepen te Medemblik ds. J. D. C. Koch, predikant bij de Hervormde gemeente te Zuid-Zijpe. Te Hoogkarspel is in een waterput een partij manufacturen gevonden, zeer waarschijnlijk afkomstig van den diefstal met inbraak, welke voor een paar jaren te Grootebroek werd gepleegd. Met zware steenen hebben de daders de stoffen laten zinken, en men zou ook thans het goed niet opgemerkt hebben, indien niet de lang durige droogte de menschen gedwongen had van het water in den put gebruik te maken. Bedrog in de koopwaar. Meermalen leest men in de couranten ad- vertentiën van uitverkoopen tegen ongelooflijk lage pryzen, en maar al te dikwijls ondervin den de menschen, die zich door zulke „prach tige* aanbiedingen laten verlokken, zich lee- lijk by den neus genomen. Zoo kwamen onlangs in het „Nieuws van den Dag* en de «Utrechtsche Courant* ad- verten tien voor, in het oogloopend geplaatst, waarby door het magazijn «De Tapjjthandel,* gevestigd in de Van Dyckstraat 63 te 's Gra venhage, wegens opheffing van den tapythan- del, karpetten, van «uitmuntende* qualiteit natuurlijk, groot 3 maal 3 M., werden aan geboden tegen toezending van een postwissel van f 2.50. Tal van personen, vooral van buiten de re sidentie, liepen er in. In genoemd perceel was geen tapjjthandel, doch bij ontvangst van den postwissel werd een kleedje gekocht bij de firma P. aldaar, ter waarde van pl. m. f 1.10, en dit in plaats van het mooie karpet van 8 maal 3 M. toe gezonden. Natuurlijk volgde protest van de zijde der koopers, die een kleedje om voor het bed of voor een deur te leggen, ontvingen; maar die klachten bleven onbeantwoord en de leveran- tiën werden niet verbeterd. Dit mooie kunstje zoude zijn uitgevoerd door G. B., gescheiden huisvrouw van A. d. V., en J. W. v. O., beiden te 's Gravenhage, die zich Dinsdag voor de arrond.-rechtbank aldaar hadden te verantwoorden. De bekl. v. O. was niet verschenen en de bekl. G. B. stond, ge lijk zy beweerde, heelemaal buiten de zaak. De ware schuldige zou zijn zekere Jansen, Rozengracht te Amsterdam, die door de politie echter vruchteloos was gezocht. Deze Jansen kwam een paar malen per week in Den Haag en dreef van daar, uit perceel v. Dyckstraat 63, zijn handel Hoe mooi dit verhaaltje echter in elkaar was gezet, de subst.-oft. v. justitie mr. Pleyte, geloofde er niets van en vorderde, daar hy hot samenweefsel van listige kunstgrepen hier aanwezig uchtte, ter zake van oplichting, sub sidiair wegens bedrog in de koopwaar, de ver oordeeling van ieder der beklaagden tot 9 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Gothenburg, 21 April. Kapt. Pat ten, gezagvoerder van het ss. »Cameo,« rapporteert op 100 mijlen WZW. van Hantsholmen een reddingboot aangetroffen te hebben van het ss. «Noranside,* waarin zich vijf lijken bevonden. Alles in de boot duidde aan, dat de bemanning op staanden voet en geheel onvoorbereid in de boot moest springen om het leven te redden. Het stoomschip Noranside waarvan een boot met vjjf lijken in de Noordzee werd aangetroffen, vertrok 1 April van Blyth naar Neufahrwasser en is daar nog niet gearriveerd. Hoe Engelsclie flesschentrekkers gestraft worden. Eenige maanden geleden werd melding gemaakt van een zwendelarij op groote schaal, door te Londen gevestigde personen gepleegd en waarbij ook een Amsterdamsch huis betrokken was. Er werd een aan klacht ingediend, die tengevolge bad dat het openbaar ministerie een vervolging in stelde en nu drie dezer flesschentrekkers veroordeeld zijn. Den eerste is een gevan genisstraf van vijf jaar opgelegd, den tweede een van vier jaar en den derde van ander half jaar. Bovendien heeft de Arasterdam- sche firma al hare goederen terug gekre gen, alsmede de kosten van 't proces. Uit dit geval blijkt dat Engeland wel weet iets tegenover zwendelaars uit te richten. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooat-lndlë: Ver zending» weg. Datum der ter Tijd»t. d.laat post-bezorg. bu»l.ahPo»tk 5 Mei. 28 Apr. 2 Mei. 9 28 Apr. 6 Mei. 7.15 '«at. 7.15'aar. 12,80'» nam 12.80'tnam. 715'» av. 8.45's mor. 8.45'» mor. 7.15'aav. 7.15 'aav. 7.15 'aar. St. Martin, 7.15'» ar. 12.80'anam, p. zeepost ria Amsterdam. p. zeepost via Rotterdam p. Hollandsche mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p. Fransche mail via Marseille p. Engelsche mail via Brindiai p. Dnitsche mail via Brindiai Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via AmsterdamI 17 Mei j p. mail over Engeland8 Mei p. mail m St. Nazaire. 7 Naar Cura$ao, Bonaire en Aruba, St. Euatatius en Saba p. zeepost via Amsterdam. .1 17 Mei I p. mail via Southampton .1 29 Apr. Naar Hr. Ma. „Van Speyk" te'.Naw-Yorkvla Southampton, 29 April 12.30 's namidd. (aan komst der mail te New-York 8 Mei). Burgerlijke Stand, gem. Heider. Van 24 tot en met 26 April 1893. ONDERTROUWD: A GETROUWD: Geene" BEVALLEN M. BakkerWezelman d. A. A. KaratenJanzen, z. G. BeurtsVolker d. A. van WijkVos 2 z. M. Damen Wijkhuizen z. A. C. KoomanPoulie z. M. J. KoperSpel z C. de MunckBlikken- horst z. M. VaderIJfs d. A. Slikker Vader z. OVERLEDEN F. A. Tabeling, 3 maanden. C. Molenaar, 50 jaren. F. Greven, 69 jaar. H. Kljjn, 11 maanden. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! Door onderstaand tchryven in uw veelgelezen blad op te nemen, zoudt gij ondergeteekende ieer verplichten. De behartiging van het onderwijs door den Raad. Hoe het mogelijk is dat er nog «en Raadslid durft «preken van schoolgeld verhooging, ondergeteekende een raadsel. Heeft dit Raadslid zich in allen ernst afgevraagd „is het ouderwijs in den Helder wel meer geld waard Ondergeteekende gelooft het niet, want wanneer hij zag hoe men op de verschillende scholen moet rondspringen om de zaken gaande te houden, dan zou hij zeer zeker tot andere gedachten komen. Immers door de vele vaca turen krijgen de kinderen niet wat hnn toekomt. Sedert 1 December 1892 bestaat er eene vacature aan dc ge meenteschool No. 3sedert 23 Januari één aan de gemeenteschool No. 6 sedert 1 Maart één aan de ge- BEWERKT DOOR AM O. (17 „Maar, baron, hoe kan u denken „Ge zijt een zwak menschenkind, mijn waarde heer Knablein, en uw ziekelijke neiging tot eerlijkheid, die ge nog niet geheel hebt over wonnen, zou my misschien in ongelegenheid kunnen brengen. Maar ik verzeker u, jonge vriend, dat ik dan zonder aarzelen de geheimen van de heeren Vogel en Knablein zou ver raden, die op groote schaal bedrog hebben ge pleegd met valsche wissels op Londen, Parjjs en Berlijn." »Ge hebt my gisteren nog gezegd, baron, dat alle verantwoordelijkheid op u vait dat ik niets ben, dan de pen, waarmee u schryft... .Dat heeft mijnheer Vogel u gezegd, maar nu spreek ik als baron Hoffman en dan moet ik u zeggen, dat het gerecht geen genoegen neemt met zulke gezochte onderscheidingen als mynheer Vogel gemaakt heeft om uw geweten gerust te stellen." Het scheen, dat Knablein nog maar niet begreep welk onderscheid bestaan kon tusschen mijnheer Vogel en baren Hoffmann, aangezien die twee namen toch slee :cs en persoon be doelden en met verwondering keek Knablein den man aan, die hem in zulke gevaarlijke zaken had meegesleept. De vrees voor de po litie deed hem het zweet uitbreken. Hy zag hoe de baron het echte testament van graaf Czerny en het valsche in zijn borstzak stak en hy gevoelde grooten lust om zyn werk terag te eischen. Maar dat zou toch tevergeefs zyn. Hij was geheel in de macht van dezen man, die van de politie en van het gerecht sprak, alsof 't de onschuldigste dingen van de wereld waren. Ge weet nu, mijn waarde, wat u te wach ten staat als go soms lust krijgt om wat veel te praten, zei de baron, terwijl hij zyn jas dichtknoopte. .Kom, ga nu mee, om uw be looning van vijf duizend gulden in ontvangst te nemen. Morgen koopt ge een nieuw stel kleeren, een gouden horloge en een fraaien ring, ge laat uw haar door don kapper frisee ren, en brengt dan een bezoek aan Eefje. Ge zult dan eens zien, of de verandering die uw persoon heeft ondergaan, geen invloed heeft op het hart van bet schoone kind. Kom aan. voorwaarts, myn waarde Terwijl dit gesprek gevoerd werd, keerde de schoone Minona van een rijtoertje terug. Gedurende het rijden was zjj zeer opgeruimd geweest en had met genoegen geluisterd naar de opmerkingen, die haar kamenier maakte. Doch thuis gekomen, werd zjj weer erg onge rust. Het uur naderde, dat de baron zou ko men om het valsche testament te brengen en binnen weinig tijds zou beslist woaden of het waagstuk gelukte of niet. Deze vrouw was bij zonder jjdel, de bewonderende blikken, die op haar geworpen waren gedurende haar rjjtoer, beschouwde zij als een hulde aan haar schoon heid, en die hulde bedwelmde haar meer en meer. Men bewonderde haar, dat had zjj den avond te voren reeds opgemerkt, toen alle too- neelkijkers op hare loge gericht werden. En haar triomfen te vieren in deze stad, waar zooveel vrouwelijke schoonheden waren, dat was haar eenigste begeerte, en om daar toe te geraken had zjj de millioenen van den overleden graaf noodig. Elk middel om tot haar doel te geraken scheen haar geoorloofd, zij had dan ook geen oogenblik getwyfeldeen weg te betreden, waar zij telkens govaar liep in botsing te komen met wet en recht. Zij trad aan het venster en trommelde met haar vingers tegen de roiten. Even later bracht de kamenier de lamp en nu nam Minona op de sofa plaats met een boek in de hand, doch de lectuur kon haar niet boeien. Zij staarde strak voor zich heen en scheen verdiept in gedachten van minder aanzenamen aard. Daar werd zij uit haar droomeryen gewekt door het geluid der huisbeler werd driemaal kort na elkaar gescheld. Dat was het afgesproken teeken,dat haar de komst van den baron meldde, „Eindelijk,* riep zo en haar hart begon sneller te kloppen. Zjj stond op en trad den baron te gemoet, die op den drempel verscheen, terwijl mynheer Knablein achterbleef. .Wel, mijn vriend, wat brengt ge?" vroeg zjj, hem de hand toestekende. „Ik bon niet alleen schoone gravindaar om wensch ik u gaarne onder vier oogen te spreken.* »Kom dan even mee." De gravin sloeg de portière open, die naar haar boudoir voerde en sloot daarna de denr, die zjj met een knop uit de wand te voorschyn trok. Nu, baron, hoe staat het? Brengt ge mij het bewaste testament?" „Helaas, alleen het origineel, dierbare Mi nona," antwoordde de baron, terwijl hy zyn best deed om een terneergeslagen gezicht te zetten. «Wat? Is het dus niet mogelijk geweest De baron trok intusschen een geschrift uit zijn borstzak en ontvouwde het. •Het is het handschrift van een stervenden grijsaard,' zeide hij, „en de man, in wiens bekwaamheid ik vertrouwen stelde en die werkelijk een meester in de kunst is, ver klaarde my, dat het onmogelijk was het hand schrift van zoo'n half verstijfde hand getrouw na te maken.* De schoone vrouw fronste het voorhoofd, terwijl ze een blik op het papier wierp. «Ah, dat is verschrikkelijk,* zei ze. «En gisteren waart ge zoo vol vertrouwen op eeu goeden uitslag." „Herkent u het origineel? Herinnert ge u goed het schrift van den graaf?" .Welzeker!" antwoordde Minona, nog al tijd op het papier starende. «Maar leez dan toch, wat er staat." „Wel dat is «Dat is het vervalschte testament, dat u tot eenige erfgename benoemt." «Maar dat is niet mogeljjkik zou er op gezworen hebben en toch Waar is het echte testament „Het echte stnk bestaat niet meer!' „Hoe? Bestaat het niet meer?" „Deze wyze van vervalsching is kunstig, niet waar? Het is een scheikundige bewer king, waarbjj het oorspronkelijke stuk verlo ren gaat.* «Hmdat verontrust me Waarom?* «Als het nu toch eens bestondAls men er eens misbruik van maakte Wees daar maar niet bang voor, Minona U Zjjt ge dan zeker dat de man, van wien ge u bediend hebt, van het echte stuk niets meer in handen heeft «Daar ben ik zeker van, liefsteik kan er mijn eere woord op verpanden Dan ben ik gerust I* ..Geef my nu den briefomslag om daarop te laten zetten .Myn laatste wil" en geef me dan ook het zegel van den graaf.* „Dadelyk, myn vriend I Nog ietsdat pa pier heeft voor mij een waarde van vijf mil- lioen. Het is dus noodig den man goed te be talen, die zoo bekwaam is. Hoeveel verlangt hij I .Niet zoo heel weinig, die heeren laten «ich tamelijk duur betalen zij weten, dat men door een ruime belooning tevens hun mond gesloten houdt." «Hoeveel vraagt hij «Vijftienduizend gulden.* „Hm, dat is meer dan ik op het oogenblik op kas heb.* «Dat hindert niemendal. Hoeveel hebt ge in kas

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1