't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Ho. 2114. Zaterdag 20 Mei 1893. 21gte Jaargang. KALENDER DER WEER. NIEUWSTIJDINGEN. Afloop fler Opta Vertoom Propmia van iel 2de Zomer-Concert, „DE ERFGENAME VAN WINDECK." Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 36: Opkomst der Zon 3 u. 57 m. Onderg. 7 u. 57 m. MEI, (Bloeimaand, 31 dagen.) Zondag 21 Pinkster. Maandag 22 2e Pinksterdag. E. K. Dinsdag 23 Woensdag 24 Qaatertemper. Donderdag 25 Vrydag 26 id. Zaterdag 27id. HELDER, 19 Mei 1893. De Kapitein, Eerstaanwezend Ingenieur alhier zal, op Woensdag 31 Mei a.s. in het openbaar by enkele inschrijving aanbesteden: lo. Het doen van voorzieniagen aan en bij militaire gebouwen en werken in de stelling van den Helder. (Raming f 2550). 2o. Het verbeteren van het fort op de Harssens. (Ra ming f1850). Het maken van een steenen wach terswoning met bijbehoorende werken aan den overweg Middenvlietweg, in den pol der het Koegras, door de Holl. IJz. Spoor weg-Maatschappij aanbesteed, is aangeno men door den heer K. Zeeman alhier, voor f 4089.- Naar wy vernemen zal door de liberale kiesvereeniging Burgerplichtalhier op Woensdag 24 dezer in het lokaal TivoH een algemeene vergadering worden gehou den. Onder de punten van behandeling komt o.a. voorsamenstelling eener voor- loopige candidaten-lgst voor het lidmaat schap van den Gemeenteraad. Zonder buitengewone omstandigheden zullen dit jaar geene verkiezingen voor leden der Tweede Kamer en der Provinci ale Staten plaats hebben, wèl voor leden van den Gemeenteraad. In alle gemeenten des lands treedt op 1 September e. k. het 1/8 gedeelte der gemeenteraadsleden af. Alhier zijn aan de beurt van aftreding de heeren Beukenkamp, Hoogenbosch, Korver, van Twisk, Klik en Spruit. Volgens de bestaande wet, moeten de verkiezingen bij periodieke aftreding op den derden Dins dag in de maand Juli dit jaar dus op den 18en plaats hebben. Reeds vroeger hebben wij gemeld, dat, volgens de nieuw opgemaakte en on langs vastgestelde kiezerslijsten, het aantal kiezers voor den Gemeenteraad alhier be draagt 1625. Thans kunnen we daaraan toevoegen, dat volgens de lijsten, opge maakt voor de verschillende onder-kies districten, het aantal kiezers voor een lid van de Tweede Kamer in het hoofdkies district Helder bedraagt 3690, waarvan te Helder 1628, te Texel 569, te Vlieland 72, te Terschelling 284, te Wieringen 324, te Anna Paulowna 214, te Zijpe 517, te Callantsoog 66 en te Petten 16Voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten is het hoofdkiesdistrict Helder an ders samengesteld. Het telt dan 2543 kie zers, waarvan te Helder 1626, te Texel 561, te Vlieland 72 en te Terschelling 284. De heer K. de Vries, ambtenaar ter femeente-secretarie alhier, heeft voor de enoeming tot commies-griffier ter secretarie te Zierikzee bedankt. De zaal van Tivoli was Woensdag middag bij de kindervoorstelling vol. De kinderen waren opgetogen over de werk zaamheden der beren. Jammer dat velen er niet genoeg van konden zien. Dit gaf wel eenige ontevredenheid maar gelukkig de tuindeuren waren open en nu vonden de kinderen afleiding onder de groene hoornen. Draaimolen, zweefmolen, schom mel en wip waren dadelijk bezet, zoodat men zich in elk geval uitmuntend vermaakt heeft. Naar wij vernemen, hebben een aan tal eigenaars en bewoners van perceelen in de zoogenaamde nieuwe stad achter de R. K. parochie-kerk bezwaren tegen de stichting eener kleeren-wasscherij door stoom gedreven, in de Wilhelminastraat alhier. Zij vreezen, dat zy nadeel of last zullen hebben van den zich door den schoor steen dier inrichting te ontlasten rook. Inzonderheid huismoeders maken zich be zorgd over het waschgoed, dat zij op de bleekvelden achter hare woningen zullen leggen. We vernamen van een der be langhebbenden, dat men zich met 't bezwaar tot het Dag. Best. der gemeente wenden en er op wijzen zal, dat een inrichting als de bedoelde niet behoort te worden gesticht te midden eener bevolkte wijk, evenmin als indertijd de oprichting kon worden geduld van eene bokkingrookerij in de Verlengde Vroonstraat. De wedstrijden der adspiranten van de Gymnastiek en Exerc. Vereeniging »Pro Pa- tria" zyn gehouden den 3den en den 12den Mei 11., gevolgd door een feestelijk samenzijn. Flink en net werden de beide oefeningen aan ringen, rek en brug afgewerkt. Als jury leden de heeren: M. P. van Hooijdonk, Schlahmilch, Hagenaar, Bruinvis, J. C. Schul- maijer en A. van der Plaats. Uitslag: a. oudste adsp. kl., de jongeheeren J. Go- vers, lste diploma met pr.; C. Jonker, 2de dipl. met pr.; P. Thijssen, 3de dipl. met pr., F. Boon, 4de dipl. en J. Vos, 5de diploma. Aantal deelnemers 19, absent 3. b. jongste adsp. kl., de jongeheeren J. de Vries, lste dipl. met pr., J. Schulmaijer; 2de dipl. met pr., P. Berkhout; 3de dipl. met pr. J. van der Lee; 4de dipl. en H. Charbon; 5de diploma. Aantal deelnemers 18, absent 3. Als gevolg van den wedstrijd zijn de jonge gymnasten anders ingedeeld en zal het gym nastiekonderwijs in het vervolg weder meer doeltreffende gegeven kunnen worden. De heer L. alhier, ontving onlangs 't volgende schrijven in 't Fransch, waar van we de vertaling hier weergeven: Mijnheer J. L. Hoewel mijn gevoel van eigenwaarde zich sterk verzet tegen 't schrijven aan u, daar 't onderwerp zeer buiten gewoon en van delicaten aard is, ga ik er toch eindelijk toe over, daar mijn gezondheid en krachten langzamer hand afnemen, tengevolge van mijn langdurig verblijf in de gevangenis, daartoe aangezet door mijn geweten en door de raadgevingen van den eerwaarden vader(geeste- lijke) die mij nu en dan bezoekt, 't Doel van mijn schrijven moet dan ook dienen om 't welzijn en de toe komst van mijn dochter te bevorderen. Daar ik niet weet of u nog in leven zijt en op dezelfde plaats woont waar ik u goede hoedanigheden leerde kennen, kan ik u niet nader over de zaak schrijven voor en aleer ge my geantwoord hebt. Om uw geweten gerost te stellen, begin ik vooraf te verklaren, dat ik onschuldig gevangen zit; dat dingen van 'thoogste gewicht (schat ten) in den omtrek uwer woonplaats verborgen zijn en dat ik n verzoek voor gezamenlijke rekening daaromtrent nader tb handelen't is een zaak die ge als man van eer gernat op u kont nemen. Aan uwe eer wil ik dan ook 't groot® geheim mijns levens en de toekomst mijner dochter toevertrouwen. Ik reken er op dat ik niet te vergeefs een heroep op uwe eer zal doen. Door de omstandigheid dat ik een gevangene ben, moet u niet direct aan mij schrijven en evenmin aan den eerw. vader, maar aan 't adres dat onderaan mijn schrij ven wordt opgegeven. Deze persoon is de schoonbroeder van zyn Eerw., aan wien hij den brief zal ter hand stellen. Op die wijze zal nw achrijven in mijn bezit geraken. Indien n nit mijn Fransch niet wijs kont worden, verzoek dan een vriend, in wien ge't grootst vertrouwen stelt, den brief te vertalen en vorder dan hem dat hij 't geheim beware. Zend me uw antwoord in dnbbele enveloppe gesloten en zet op de bnitenste dit adres: Espana Senor Don Leopoldo Sanehez. Calle de la Cequiciola No 14, baja Valencia. Uw dienaar, ARTURO XIMENEZ. Hierbg was gevoegd een soort attest tot aanbeveling, in tamelijk algemeene bewoordingen en geteekend J. Romero, voorzien van een stempel met randschrift Iglesia Parrocuial de San Pedro Sagunta. Tot nadere verklaring van dit vreemdsoortig schrijven, herinneren we onze lezers aan de berichten, die van tijd tot tijd voorkomen omtrent een zekeren Spanjaard, die geld tracht los te krijgen van dezen of genen, waarvoor hun zal medegedeeld worden waar een schat begraven ligt. Of er nu en dan een onnoozele is ingeloopen, die niet begrijpt dat één vogel in de hand beter is dan tien in de lacht, kunnen wc niet bevestigen, maar wel zou men 't vermoeden, daar deze manier van flesschentrekker(j voortdurend wordt herhaald. 't Geheim van den gevaugen Spanjaard is hiermede aan onze lezers bekend gemaakt, voor zoover wc er toe in staat zijn, on heeft iemand lust zijn goede geld er aan te wagen, dan is hem 't adros bekend, waar hij zich kan vervoegen. —- Bij het dep. van Marine is het be richt ontvangen van het overlijden van den machinist 3de klasse J. H. van Santen, op 24-jarigen leeftijd, aan boord van het schroefstoomschip lste kl. «Van Galen, op de terugreis naar Nederland. Onder het bijzonder groot aantal de serteurs van de schepen die deelnamen aan de internationale vlootparade te New-York voor het meerendeel Engelsche matro zen moeten ook 30 man van het Ne- derlandsch fregat «Van Speyk® zijn ge weest. Voorts liepen er 15 man van de Duitsche, 15 van de Italiaansche en 10 van de Fransche schepen weg. Uit het Westland zijn reeds de eerste kruisbessen (voorpluk) naar de buitenland- sche markten verzonden. Reeds voor medio Mei is er «bloei® ge vonden in de natuurdruiven, een ongehoord feit in de druivencultuur- In 't tijdschrift over «De Natuur," vindt men opgegeven, dat water, verzadigd met suiker-oplossing, een uitstekend middel is, wanneer met kalspatten in 't oog heeft gekregen. Verzadigd beteekent, dat er suiker on- gesmolten naar den bodem zakt. Te Osch is Maandag, nadat de justi tie aldaar het onderzoek in zake den moord op den wachtmeester G. Hoekmau had voortgezet, zekere P. de Bie in hechtenis genomen en des avonds door de maré chaussee gevankeljjk overgebracht naar 's Hertogen bosch. Bij arrest van het Hof te Amsterdam is bevestigd het vonnis van de 4de kamer der Rechtbank, waarbij Van der Voort wegens poging tot moord op zijn schoon zuster Jannetje Nap, veroordeeld werd tot 5 jaren gevangenisstraf. De zakkenroller op de tram A. J. de Haan is door de Amsterdamsche recht bank wegens het rollen van een horloge veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. Vrouw Junge, de Duitsche waardin, die Jacob Ederzeel door een revolverschot doodelijk verwondde, toen deze in gezel schap van kornuiten, baldadigheden in haar café beging en haar man mishandelde en deswege tot 6 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld, heeft Dinsdag een ver zoekschrift opgezonden aan de Koningin, waarin zij kwijtschelding van straf vraagt. Een dame uit Apeldoorn, die Maan dag te Amsterdam vertoefde, werd dien ochtend in of bij het postkantoor beroofd van haar portemonnaie, waarin elf gouden tientjes en f 35 ander geld, benevens hel bagagereiju van haar reiskoffer, welke reeds onderweg was naar het buitenland. De zakkenroller is tot dusver onbekend - In het bekende Engelsche weekblad fFair play" van 5 Mei jl. komt het volgend bericht voor De commissie van het Tyne district van het „Shipping Federation benefit fund® heeft verleden week een aanvraag voor eene toelage behandeld, die wel waard is vermeld te wor den. Het geval betrof den lste officier van een stoomschip. Terwyl deze zich aan boord van zijn schip by stormweder en hoogloopende zeeën op wacht bevond, zag hy een vreemde bark in nood en stuurde op haar aan. Daar de duisternis inviel, beloofde de kapitein van den stoomer bij de bark te blijven tot den volgenden morgen. De in nood verkeerende bemanning van de bark, die zich in het tuig had vastgebonden, gaf echter te kennen, dat zy het niet langer kon houden, waarop da lste officier vrijwilligers opriep, om een sloep te strijken en de in nood verkeerende schipbreu kelingen te redden. Geen van de Engelsche zeelieden gaf aan die roepstem gehoor, maar drie Hollandsche matrozen boden hunne dien sten aan en met hun hulp werden 7 man ge red. Door middel van hun toegeworpen lynen werden zij door het water in de boot gehaald. Bij een tweede poging tot redding wilden slechts twee man den lste officier vergezellen. Hun poging had het gelukkig gevolg dat de overigen van de bemanning veilig door hen aan boord van het stoomschip werden gebracht. De lste officier is ten gevolge van een val in de sloep en een gevatte koudo op een vol gende reis bezweken en de bovengenoemde commissie van het Tyne district heeft de volle toelage van 75 pond sterling toegekend aan zijne weduwe. Van eene belooning der moedige Hol landsche matrozen wier namen wij tot ons groot leedwezen niet kunnen modedeelen wordt echter geene melding gemaakt. In de «Temps® schrijft Cauiille Flammarion over het merkwaardige tijd perk van droogte, dat in een groot deel van Europa reeds sedert het eind van Februari byna zonder tussclienpoos aan houdt Van 1 Maart tot 9 Mei zijn te en om Parijs slechts 11.5 millimeter regen gevallen, ofschoon de gemiddelde regenval in Maart 35, in April 40 millimeter be draagt. In geen der 200 laatste jaren, gedurende welke waarnemingen zyn gedaan, vindt men zulk een langdurig droog voor jaar opgeteekend. Op 9 en 10 Mei vielen eenige stortbuien, maar sedert is de baro meter weder gestegen en tevens de warmte. Tot groot nadeel voor de gezondheidde sterfte is meer dan een vierde boven de gewone. Terwijl het in Midden en West-Europa te droog was, hebben Schotland, Scandi navië en Rusland zware stormen met stort buien en sneeuwvlagen gehad. En ook in Hongarije, Turkije, Syrië en Italië is over vloedig regen gevallen. In Palestina herinnert men zich niet dat ooit in Maart en April zooveel water is neergekomen als dit jaar. Er is dus compensatie in de natuur. Maar zoolang de wind niet naar het zuid westen draait met dalenden barometer, zal het in het westen droog blijven Tydstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oo»t-lnd15: Verzending» weg. Datum der ter Tijdat. d.laat poat-bezorg. butl.ahPostk p. zeepost via Amsterdam. 19 Mei. 7.15'»av. p. zeepost via Rotterdam 26 7.15 'sar. p. Hollandsche mail via Genua j 30 12,30'snam. p. Holl. mail via Marseille j 23 12.30'snam. p. Fransche mail viaMarseille i 26 715'» av. p. Engelsche mail via Brindisi 2 Juni 8.45'» mor p. Duitsche mail via Brindisi 5 8.45'» mor. Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via AmsterdamI 7 Juni p. iflail over Engeland22 Mei p. mail via St. Nazaire. 7 Juni Naar CuraQao, Bonaire en Aruba, St. Martin St. Eustatius en Saba p. zeepost via Amsterdam. .1 17 Juni eiken Dinsdag, p. mail via Southampton Donderdag en Zaterdag. Naar Hr. Ms. ,/Van Speyk'' te New-York: via LISSABON, 20 en 23 Mei 12.30 's namiddags (aankomst der Mail te New-York 29 Mei en 1 Juni). 7.15'atv. 7.15av. 7.15 W. 7.15'sav. 12.30'snam. op Woensdag 17 Mei 1893. in het lokaal fMusis Sacrum," ten overstaan van Notaris HATTINGA RAVEN 1. Een Heerenhnis met erf en tuin te Hel der, Koningstraat 108, kooper de heer Deelder qq. f 3200. 2. Een Woonhuis en Erf, Keizerstraat 54, mej. Hemelrijk f 1068. 3. Een Woonhuis en Erf, Kerkgracht 27, de heer P. Thomasz f 1050. 4. Een Woonhuis en Erf, Kerkgracht 28, dezelfde f 931. 5. Een Woonhuis en Erf, Kerkgracht 29, de hr. Proost qq. f950. 6. Een Woonhuis en Erf, Kerkgracht 30, de hr. P. Thomasz f 990. 7. Een Woonhuis en Erf, Kerkgracht 30, W. de Jong f 1080. 8. Een Woonhuis en Erf, Dykw. 1, opgeh. 9. Een Woon- on Winkelhuis met Erf en Pakhuis, Middenstraat 78, opgeh. 10. 11 en 12. Drie Woonhuizen op Onrust en Weltevreden, kooper de hr. A. Bels f830. op AI AAN DAG 22 MEI 1893, 's middags 21/4 uur. 1. „Pas redoublé" sur 1'Operette: „Mam' zelle Nitoche", F. Hervé. 2. «Akademische Fest-Ouverture", Johannes Brahms. 3. »Songe d'ameur après le Bal", Intermezzo, A. Czi- bulka. 4. Fantaisie brillante sur des motifs de '1 opéra: »Hamlet". Alusiquo Ambroise Thomas. Joh. M. Coenon. PAUZE. 5. Ouverture «Sailors afloat» Franz von Suppé. 6. Souvenir de 1' opéra- comiqne »Coeur et la Main", Charles Lecocq. 7. -O schoner Mail" Walzer, Johann Strauss. Nos. 1, 4 on 5 eerste uitvoering Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 15 tot en met 17 Mei 1893. ONDERTROUWD Geene. GETROUWD: W. Wissekerko en F. J. Querelle. J. H. Putman en M. B. Mulders. A. v. d. Poll en T. Gravemaker. BEVALLEN.- M. C. SchoutenSchmeddes d. W. H. de Boekde Boer, z. K. Spier Englander, z. A. C. v. d. BurgFrese, d. G. S. de Beursde Wit, d. J. E. Hermsen Noevers, z. E. v. d. WieleSmit, d. P. M. C. PfaffPutters, z. E.- JongsmaSuwyo, z. OVERLEDENGeene. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van" 10 16 Mei. ONDERTROUWD Pietcr Johannes Zoe telief en Tryntje Graaf. BEWERKT DOOR AM O. (23 »Neen, niets l* Om halftien kwam Vogel met het rytuig voor zyn woning, no. 87 in de Mariahilferstraat en had nog de stoutmoe digheid den portier te vragen bij het paard wacht te houden tot aan zyn terugkomst. Na tuurlijk kwam hy niet terug, maar veranderde zich binnen weinige minuten in den baron Frédéric d' Hoffmann. Zooals u uit mijn rap port wel gezien zal hebben, staat het huis no. 37 in de Mariahilferstraat in verbinding met huis no. 5 van de Windmolenstraat. De schurk behoefde slechts over een hekje te klimmen om zyn woning in de Windmolen straat te bereiken. Wy vonden daar op zijn waschtafel nog eenige voorwerpen, die gediend hadden tot verwisseling van gedaante. Wat voor hem van waarde was had hy haastig bijeengepakt en toen de woning verlatenhy zal daar waarschijnlijk niet terugkeeren, nu hy weet, dat de politie hem vervolgt. Ik houd het er voor, dat hy op het oogenblik Weenen reeds heeft verlaten.» /rik heb reeds bevel gegeven tot zyn ver volging," zei de raadsheer nu. „Uit de beken tenis van Knablein blykt, dat gravin Czerny gehandeld heeft in overeenstemming met dien Vogel. De schrijver werd in haar woning ont boden on ontving daar bet loon voor zyn werk. Op een telegram van my heb ik tot antwoord gekregen, dat er nog geen testament van den overleden graaf Czerny aan het gerecht is overgelegd, en dat men tot heden te vergeefs naar zijn uiterste wilsbeschikking heeft gezocht." „Het ligt voor de hand, dat in de eerstvol gende dagen het valsche testament aan de rechtbank zal overgelegd worden." «Het echte testament dat in handen is van dien schurk, heeft voor ons natuurlyk de grootste waarde. Gelnkkig herinnert de schry- ver zich nog nauwkeurig alle bepalingen en zijn bekentenis is voor ons van groot nat. Vóór alle andere dingen hebben we opheldering noodig omtrent één punt. De graaf heeft al zijn goederen nagelaten aan een persoon, waarvan de schry ver Knablein den naam niet kan opgeven. Nadere aanduiding van dien per soon moeten te vinden zyn in een acte, welke in een geheim vakje van zyn schrijftafel ver borgen is. Heeft men die acte gevonden en reeds vernietigd, of bestaat ze nog? Het eerste is het meest waarschynlyke, het laatste is echter ook mogelyk. Maar in elk geval mag men aannemen, dat degene, die de bedoelde acte uit zyn geheime bergplaats te voorschyn gehaald heeft, ook kennis heeft genomen van den in houd en ons inlichtingen kan verschaffen. Onze taak is het nu dit geheim te leeren kennen geweld kan ons daarby niet helpen. Ik draag dit aan u op, mynheer Nisseri Vertrek nog hedenavond naar het kasteel Windeck. Giste renavond heeft de gravin haar woning hier ter stede verlaten, waarschijnlijk is zy dus reeds op het kasteel aangekomen om haar aanspraken op de erfenis te laten gelden. Zij zal wel een verklaring weten te vinden voor de vreemde omstandigheid, dat eerst nu het testament van den graaf te voorschyn komt. Het echte testament spreekt van een geheim vakje in de schrijftafel en zij zal daarvan bij haar verklaring wel gebruik maken. Handel dus met slim overleg. Het is een zeer gewich tige zending, die ik u opdraag, en als ge die tot een goed eind brengt, knnt ge op bevor dering tot hoogeren rang vast rekenen.® Toen Karei Nisser een half uur later thuis kwam, vond hy zyn moeder nog steeds in een toestand van opgewonden zenuwachtigheid, die door zyn komst nog scheen te verergeren. De gebeurtenissen van dezen dag hadden haar zeer aangegrepenEen politieagent was in haar huis door een misdadiger bewusteloos ge slagen En die schrijver, die zij altijd voor een stil fatsoenlyk mensch gehouden had, stond in betrekking tot schurken en misdadigers Wat moest een mensch toch beleven 1 Veertien dagen geleden, toen Knablein ziek was had ze nog soep voor hem gekookt on ze bij hem boven gebracht. En zooals de buren vertelden, was haar zoon de man, die de misdaad ont dekt en den geheimzinnigen onbekende gevat hadja, haar zoon, die lanterfant, waar ze zooveel zorg over had. «Hoor eens, Karei," zei de oude dame, toen hy haar onder de oogen kwam, fis het waar wat de mecschen zeggen Is het waar, dat je een spion van de politie ben „Ze kunnen wel gelijk hebben," antwoordde hy. „Ja. wat zy een spion van de politie noe men, dat ben ik werkelijk." „Zoo! Dus de voorname heer, by wien je in dienst heette te zyn «Was de keizerlijke politie.® „Schaam je," riep de oude dame uit. «Je hadt werkelijk wel een ander vak kunnen kiezen.» «Zoo moeder, meent u dat werkelyk? Wie zorgt er dan voor, dat u rustig in nw huis slaapt Wie waakt over uw geld en uw spaar bankboekje, dat in de linnenkast ligt Dat doet de politie, geloof ik. En als 's nachts een dief by u inbreekt Roept u dan niet aller eerst om de politie Maar u spreekt als de overstandige menschen, die de politie altijd lastig en indringend vinden en die er liefet nooit mee te doen willen hebben. Ik geef toe, dat de politie haar gebreken heeft, maar het is toch onverstandig met zooveel minachting te spreken over de ambtenaren, die voor de rust en de veiligheid der burgers zorgen. Me nigmaal lag u rustig te slapen, als ik 's nachts myn ambtsplicht vervulde denk maar niet, dat het zoo gemakkelijk omspringen is met oen onverschilligen kerel, die zich verdedigt, als hy onschadelijk wordt gemaakt. Het had dezen morgen best kunnen gebeuren, dat die kerel mij tegen den grond geslagen had, zooals hy het dien politieagent deed dan kon u op dit oogenblik mijn bebloede hoofd telkens van nieuwe omslagen voorzien. Noem mij gerust een spion van de poliie, ik zelf ben er trotsch op, dat ik nuttig werkzaam ben voor mijne medeburgers, al zien zij niet in, dat wy voor hun rust en veiligheid zorgen." Met groote oogen en open mond rustten juffrouw NissePs blikken op haar zoon, die haar thans in een geheel ander licht verscheen. „Wel, wel, ik krijg wezenlijk achting voor je," verzekerde z\j. tMaar ben je zelf niet de oor zaak, dat ik je altijd voor een leeglooper heb gehouden Waarom heb je me dan niet ge zegd, dat je een betrekking by de politie heb fOm het aan de heele wereld bekend te maken, jawelHet spijt me genoeg, dat u het nu door deze geschiedenis vernomen heeft want nu kan ik er op rekenen, dat morgen de heele buurt het weet." «Geloof je, dat je moeder zoo'n babbelkous is? Je moest je schamen. Geen mensch zal het van mij hooreo, ook Eeije niet." „Wie is er bij Eefje vroeg Karei. „Ik hoor stemmen in de woonkamer." Er is bezoek. Die aardige jonge heer is bij haar, waarvan ik je verteld heb, dat hy ons gered heeft.» ,Die bouwmeester?" rJa, zoo iets is hy. Een braaf mensch, dat ziet men dadelijk, hij meent het bepaald op recht met Eefje. Nu, als het tot een huwe lijk komt, zal het my genoegen doen.® fZoo? Deokt u dadelijk aan trouwen Zoo zijn jelui, vrouwen. Het is de vraag, of hij er aau denkt. Ik moet eens kennis met hem ma ken, ik moet afscheid nemen van Eefje.» „Afscheid nemen? Wat beduidt dat?» «Het beduidt, dat ik op reis ga.® „Ga je op reis? Wanneer?" (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1