Café „Vereeniging" Café „Rust", Thee- Speeltuin Advertentiën. .ONTWAAKT BIJ TIJDS". Aan de leden der Herv. Kerk. ALGEMEEN ADVERTENTIE-BUREAU, PARK TIVOLI. ie r- op Zondag 28 Mei 1893. BAL-MUZIEK Molenplein, M Schippersgat. G. DRIESSEN. Goeie consumptie en nette heiienim. een Kleermakersleerling. De machinist le kl. J. F. A. Mattern, de machinisten 2de kl. F. F. Dubber, N. C. van der Leeuw en L. B. van Boven en de id. 3e kl. K. C. E. W. Hantsch en H. J. P. ten Bruggen Cate, ziju op non-activiteit gesteld. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Voorwaarts,» van Amster dam, arr. 22 Mei te Padang. Het stoomschip „Utrecht,naar Rotterdam, vertrok 24 Mei vau Batavia. Het stoomschip «Prins Alexander," naar Amsterdam^ pass. 23 Mei Kaap 8t. Viucent. Het stoomschip «Oonrad," van Amsterdam, vertrok 23 Mei van Southampton. Het stoomschip ?Bromo,« van Rotterdam, arriv. 24 Mei te Marseille. Het stoomschip «Salak," van Rotterdam, vertrok 21 Mei van Perim. Het stoomschip „Prins Hendrik" van Am sterdam, vertrok 24 Mei van Suez. Het stoomschip «Burgemeester den Tex« naar Amsterdam, arr. 25 Mui te Suez. te Schagen, op Maandag 12 Juni e. k. Na afdoening der huishoudelijke aangelegenheden, zullen besprekingen plaats hebben over de navolgende onderwerpen1. Welke waarde heeft het onderwys in Handenarbeid voor de volksschool? Inleider de heer Th. Roep, on derwijzer te Schagen. 2. „Belasting naar draagkracht", een beginsel óók toepassen op de lagere school. Inleider de heer A. Blad, Hoofd der school te Harenkarspel. 3. Ons notenschrift. Inleider do heer P. E. C. Mcl- chior, Hoofd der school te Oudesluis. 4. Do noodzakelijkheid van kleine scholen. In leider de heer L. van der Ploeg, Onderwijzer te Helder. Marktberichten. Purmerend, 23 Mei. Aangevoerd 400 run deren, 17 stieren, prijshoudend, 232 vette kalveren f 0,50 a f0,85 per P., 216 nucht. dito t'4 a 12, 25 paarden, - veulen, 1413 schapen, 970 lammeren, lager in prijs, 152 vette varkens f 0,42 a 0,51 per P., 153 magere dito 1' 15 a 30, 246 biggen f8 a 13, kleine kaas f 30,50, middelbare t aangevoerd 220 stapels, Boter f 1,20 a 1,80 per K.G., aan gevoerd 10661/g K.G., Kipeieren f 3 a 3,50, Eendeneieren 1 3,25 per 100. Schagen, 25 Moi. Aangevoerd 4 paarden f 70 a 180, 10 stieren f 50 a 180, 96 geldekoei- en f80 a 285, 60 kalfkoeion f100 a 200, 40 vaarzen f60 a 140,hokkelingen a 52 nucht. kalveren 14 a 10, 360 schapen f 7 a 22, 1756 lammeren f4 a 10, 40 ma gere varkens f 17 a 20, 20 biggen f 10 a 14, boter per kop f 0,50 a 0,55, kipeieren f 3 a 3,50, eendeneieren f 3,10 a 3,25 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 24 Mei. Aangebracht 300-tal haring per tnl 45 n 50 cent, 40-tal geep per tal f 3,65 a 4. Van Texelaar» en vletten 300 roggen p. st. 75 a 80 cent. 25 korders met 5 tot 50 tongen p. st. 40 a 45 ct., 1 tot 3 maud kleine schol p. m. f 2,50, 1 tot 2 mand schar p. ra. t' 1,50, 2 tot 5 roggen p. st. 75 cent, 4 tarbotten p. st. f 5 a 8. 25 Mei. 80-tal geep per tal f 4 a 4,^5, 50-tal ha ring per tal 65 cent. Van Texelaars en vletten 300 roggeü p. st. 65 a 75 cent. 50 korders met 20 tot 100 tongen p. st.^35 a 40 cent, 5 tot 20 kleine ton gen p. al. 15 cent, 6 tarbotten p. at. f 5 a 8, 1 tot 6 mand kleine schol p. m. f 1,50 a 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1,25, 2 tot 8 roggen p. st. 70 ceat. 26 Mei. 20 korders met 10 tot 40 tongen p. st. 30 a 35 cent, 5 tot 20 kleine tongen p. st. 15 cent, 6 tarbotten p. et. 5 a 7, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 1,50, 1 tot 5 roggen p. st. 65 cent. Tijdstippen vau verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndlë: Verzending» wag. Datum der ter post-bezorg. 2 Juni. 26 Mei. 30 ii 6 Jnni. 26 Mei. 2 Jnni 5 n Tijdat. d.laat buil.ah Postic 7.15'»av. 7.15 'sav. 12,30'snam. 12.30 'snam 715's nv. 8.45's mor 8.45'» mor. p. zeepost via Amsterdam. p. zeepost via Rotterdam p. Hollandscho muil via Genua p. Holl. mail via Marseille p. Fransche mail via Marseille p. Engel»che mail via ilrindisi p. Duitsche mail via Brindisi Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam.1 7 Juni I 7.15'sav. p. mail over Kngelaud5 7.15'sav. p. mail via St. Nazaire. 7 Juni 7.15 'sav. Naar Cu^ao, Bonaire en Aruba, St. Martin, St. Eustatius en Saba p. zeepost via Am»t«rdam. p. mail via Southampton 7 Jnni «lken Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. 7.15 '8 av. 12.30 'snam. Afloop der openbare Varkooping, gehouden op Woensdag 24 dezer, des avonds ten 8 ure, in het lokaal „Musis Saerum," al hier, ten overstaan van den notaris P. S. Hordijk 1. Een huis en erf, Vlamingstraat 25koo- per de heer C. J. Bat, voor 1 801. 2. Een huis en erf, Vlamingstraat 32 koo- per de heer R. Roerdomp, voor f 624. 3. Twee woningen onder éón dak en erf, Wachtstraat, hoek Kloksteeg, 15 en 2; kooper de heer W. II. Burgers, voor f 320. 4. Een perceel bouwterrein, Schagendwars- straat, kavel 88kooper de beer H. J. Gil- huijs, voor f 100. 5. Een perceel bouwterrein naast het vorige, kavel 87kooper de heer H. Wijker, voor f 95. 6. Een perceel bouwterrein naast het vorige, kavel 86; kooper dezelfde, voor f 110. 7. Een perceel bouwterrein, naast het vorige kavel 85; kooper de heer H. J. Gilhuijs, voor f 100. 8. Eon huis en erf, Kanaal weg 136koo per de heer P. de Waard qq., voor f 2254. 9. Een heerenhuis en erf, Binnenhaven, hoek Telegraafsteeg, 48kooper de heer P. Spruit qq. voor f 4300. politieT GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II1 wandelstok, 1 zeemlee- ren handschoen No. 18402 1 bruinleeren por- temonnaic en één koperen huisdeurslente]. Adres Burean 11 glazenmakers-diamant 3 bewyzen van koop met recht van wederin- koop. Adres Bureau Raadhuis1 bril in étui, 1 boezelaar. Vervolg der Berichten. Door het Bestour van de plaatselijke afdeeliog der Hollandsche Maatschappij van Landbouw is heden by den Voorzitter van den Raad dezer gemeente ingediend een adres, hoadende verzoek om eene toelage uit de ge meentekas, ten behoeve van een in den loop van dezen zomer alhier te houden harddra verij. Dc jaarlyksche algemeene vergadering der onderwyzers en onderwijzeressen in het Arrondissement Helder zal, onder presidium van den Schoolopziener, den heer Mr. M. Büchncr, gehouden worden in de Kolfbaan van den heer Blauw, aan de Gedempte gracht Jl. Woensdagavond werd in't lokaal Tivoli alhier een algemeene vergadering gehouden door de Liberale Kiesvereeniging «Burgerplicht», onder presidium van den heer C. D. Zurrnuhlen. De opkomst der leden was, waarschijnlijk tengevolge eener gelijktijdig plaats hebbende veiling van vaste goederen in Musis Sacrutn, niet tal rijk. Door den secretaris werd, namens het bestuur, het verslag omtrent den toe stand der vereeniging en hare werkzaam heid in 1892 uitgebracht, 't Bleek daaruit, dat het ledental 130 bedraagt, en dat af drukken vau statuten en reglement, ten vorigen jare herzien, aan de leden zijn ter hand gesteld. Op de wijziging der Statuten was de goedkeuring van H. M. de Koningin-Regentes verkregen, 't Verslag bevatte verder mededeelingen aangaande den verkiezingsstrijd in 't vorige jaar, en ten aanzien van de beide gehoudene mee tings, de eerste ter zake van het Zuiderzee- vraagstuk, de tweede ter bevordering der toekenning van het kiesrecht aan de meer derjarige militairen beneden den rang van officier. Eindelijk vermeldde nog 't verslag, dat door het Bestuur adressen zijn inge diend bij ZExc. den Minister van W. H. N. en bij de Provinciale Staten van Noordholland, ten gunste van den aanleg van een scheepvaartkanaal van Schagen naar Stolpen. De rekening en verant woording van den penningmeester over 1892, sluitende n\ét een klein batig saldo, werd, staande de" vergadering, door een commissie onderzocht en accoord bevonden. Een voorstel van een der leden, om art. 3 al. 2 der statuten tijdelijk buiten werking te stellen, werd, na discussie, door den voorsteller ingetrokken. Een ander voorstel, tot wijziging van art. 13 van het huishoudelijk reglement, werd behoudens nadere goedkeuring der redactie, in be ginsel goedgekeurd. De heeren L. Klompe en G. T. von Oterendorp, die aan de beurt waren om als leden des bestuurs af te treden, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Er werd een lijst van voorlöopige candidaten voor de a.s. verkiezing van leden voor den ge meenteraad opgemaakt, Uit deze lijst, die nog kan worden aangevuld, zullen in de in 't laatst van Juni te houden meene veigadering de definitieve candidaten der vereeniging gekozen worden. Op Donderdag 15 Juni zal door het Prov. bestuur te Haarlem worden aanbe steed Het maken van een verkenmerk of kaap, tevens dienende tot toevluchtsoord voor schipbreukelingen op de Noorderhaaks, ge naamd Onrust. Raming f2700. Door het provinciaal bestuur van Noord holland is gisteren bij enkele inschrijving aanbesteed Het verbeteren van de zeeweringen langs het Noorderstrand op het eiland Vlieland, behoorende tot de zeewerken in Noordholland. (Raming f 30,500b Minste inschrijver Th. Volker Cz. te Sliedrecht voor f 22,500. Het verbeteren van rijkszeewerken op het eiland Wieringen, provincie Noordholland. (Raming f 10,000). Minste inschrijver I. Blok, te Medemblik, voor f 8798. Het verrichten van eeuige bestratingen op den weg van Alkmaar naar Nieuwediep, be hoorende tot de groote rijkswegen in de pro vincie Noordholland. (Raming f 1500). Minste inschrijver A. Trap, te Helder, voor f 1255. Uit het volgend feit blijkt dat het flesscbentrekkersgilde ook hier niet zonder succes gewerkt heeft. De groentenkoopman de B. ontving eenigen tijd geleden uit de hoofdstad een in netten vorm gesteld schrij ven van een zich noemende mevrouw Winter Hall, om eenige mudden aardap pelen de toezegging was dat postwissel na ontvangst volgen zou. De afzending ge schiedde, maar de belofte van geldzending werd niet gehouden. De koopman, die aanvankelijk verheugd was een bestelling uit Amsterdam ontvangen te hebben, wordt aandachtig bjj de ontvangst van een tweede schrijven, nu geteekend door mevrouw Winter Koene; ook een opdracht tot leve ring van het product. Hieraan weid niet voldaan, maar ook zijn pogingen om be taling voor 't reeds geleverde te verkrijgen, mislukten geheel. Hetgeen hierbij verder aan het licht kwam, was mede voldoende om te gelooven, dat de koopman hier te doen had met een deel der bende, die men met den zonderlingen naam van flesschen- trekkers betiteld. Men zij hier op z'n hoede. Men schrijft uit Urk aan „De Stan daard Naar aanleiding der in verschillende bladen voorkomende berichten (het eerste bericht was van het „Vliegend Blaadje" te Helder) om trent een afstammeling of afstammelingen van den Tyrolschen held Andreas Hofer, welke zich te Nieuwediep en ook daar bevinden, wil ik u het volgende melden Joh&n (on nietzooals in sommige bladen Jan) Andreas Höfer, oud 71 jaar en reeds 25 jaar te Nieuwediep wonende, woonde voorheen op dit eilandtrouwens hij huwde in 1854, den 13den Mei, alhier, met een Urker weduwe. Velen alhier, althans menschen van meer dan 70 jaar, weten zich zeer goed te herinneren, dat bovengenoemde Johan Andreas Höfer een zoon is van een Urker vrouw, die, aan den vasten wal wonende, nu en dan, zeer rijk ge kleed, te Urk kwam, en later, in 1823, als weduwe met haar éénjarig zoontje Johan naar hier kwam, doch weer vertrok, men zegt naar Amsterdam. Johan Andreas Höfer kwam op 8 a lOjarigen leeftijd weer naar Urk, waar hij ooms en tantes had en huwde in 1854 op 13 Mei bovengezegd ook met een Urker vrouw. Uit liet register van den burgerlijken stand alhier van dat jaar 1854 blijkt, dat meerge noemde Johan Andreas Höfer, thans te Nieu wediep wonende, is geboren te Rijsen. prov. Overijsel, den 13 September 1822, uit het hu- welyk, gesloten tusschen Aloysius Höfer en Ja- coba Schouten, welke laatste een Urksche was. Nu is het meer dan waarschijnlijk, dat Aloy- Höfer, vader van Johan Andreas Höfer, werkelijk de broeder was van Andreas Höfer, „de held van Tyrol." Redenen hiervoor zijn, dat Aloysius Höfor aan zijn zoontje bij den naam van Johan ook dien van Andreas voegde, zeker om den naam van zijn overleden broeder Andreas te doen herdenken. De jaartallen der geboorte van Johan Andreas 1822 en het ster ven van den held van Tyrol 1810, komen dan ook te duidelijk overeen, om aan (le echtheid het verhaal te twijfelen, als zou Johan Andreas Höfer, thans te Nieuwediep, geen bloedverwant zyn van den held van Tyrol, Andreas Höfor. Toch mogen we ten slotte niet verzwijgen, dat Johan Andreas Höfer te Nieuwediep, ook nog twee andere broers heeft of gehad heeft, welker namen zyn geweest Jozef en Willem, zoodat de te Nieuwediep wonende Höfer wel eeu echte, maar niet do eenige afstammeling is van den held van Tyrol of beter van diens broeder Aloysius. Alhier bevinden zich twee dochters van Johan Andreas Höfer, welke beiden gehuwd zyn te Nieuwediep bevinden zich drie zoons van hem. Texel, 25 Mei. Yier veestoombooten, benevens eenige tjalken, vervoerden heden van hier naar de Leidsche markt 5860 lammeren. 1 Amsterdam 23 Mei. Volgens bij de eederij ontvangen telegram uit Reval van gisteravond is het Ned. barkschip «Heemse» kapt. Visser, 2 Mei van hier naar Kroon stad vertrokken, bij Reval gezonken. Het volk is gered. Dinsdagmiddag is te Leeuwarden tusschen de turven, in den mestkoker van een in de stadsgracht liggend turfschip, het lijk gevonden van zekeren A., gepen- sionneerd O.-I. militair. De ongelukkige stond ongeveer op het hoofd en moet een vreeselijken dood hebben gehad. Het lijk is naar het ziekenhuis overge bracht om te worden geschouwd. De jus titie doet onderzoek hoe de man op die voor hem vreemde en moeielijk bereikbare plaats is gekomen, zonder door iemand der bewoners van het schip te zyn gezien. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft tegen P. De Bie, in voorloopige hech tenis in zake den moord te Osch, bevel tot gevangenhouding gegeven. Een buitengewone trein met varkens, die bestemd waren voor de pinkstermarkt, is, zooals reeds kort gemeld werd; te Tra- lee in Ierland verongelukt. De trein be stond uit 7 wagens vol varkens, drie per sonen-rijtuigen en den conducteurswagen. Bij het afrijden van een zeer steile helling wilde de rem niet werken, zoodat de trein in volle vaart op het viaduct over een bergkloof aanreed. Met bliksemsnelheid be reikte de trein de brug. Deze, hoewel ze hevig schudde, weerstond de dreuning, doch by een bocht aan het eind sprong de lo comotief uit het spoor en sleurde den trein mede met uitzondering van de beide laat ste personen-waggons, waarvan de koppe ling brak en die daardoor alleen ontspoor den, zoodat de reizigers met den schrik vrij kwamen. In het dal lagen verbrijzelde wagens, verminkte menschen en varkens op een hoop hulp vau de bevolking kon meu niet onmiddellijk krygen. De machi nist en de stoker waren dadelijk dood, een weg-inspecteur, die den rit medemaakte, was zoo [deerlijk gewond, dat hij spoedig nadat hij van onder de overblijfselen der waggons te voorschijn was gebracht, stierf Van de 12 zwaar gewonden zullen enkelen waarschijnlijk nog aan de bekomen kneu zingen sterven. Uit Tralee werden dokters en heelmeesters ontboden. Het opruimings- werk is in vollen gang. Liefde in de Vermogensbelasting! Hy: «Beste Marie, hoeveel denk je dat jou papa wel op het formulier voor de Vermo gensbelasting heeft ingevuld? Zy: «O, een beetje over de twee ton, ver moed ik." Hy: «Lieve hemel, ik bemin je veel meer, dan ik zelf wel dacht 1" Op den 3 Juni a.s. hopen onze geliefde Oom en Tante CHRISTIAAN va* der EIJK en ELIZABETH JOZINA SCHWARTZE, te Amsterdam, hunne 25-jarige Rchtvereeniging te herdenken. Helder, 26 Mei 1893. Namens hunne Neef en Nichten, D. van der EIJK. G. van der EIJK. A. van der EIJK. C. van der EIJK. Ingezonden. Wegverbetering. Ieder bezoeker van Huisduinen klaagt over den hoogst ODgunstigen toestand van den weg bij den ingaug van het dorp, en menigeen vraagt zich afis daar nu niets aan te doen Jawel zei een der wandelaars langs dat haast onbegaanbaar pad als de hoogten maar werden weggenomen, die het land in den polder van den oqenbaren weg afscheiden. Hij meende vast, dat, als dit geschiedde en de weg overigens hard gemaakt werd, dat niemand zich dan meer over het te volgen pad zou beklagen, 't Is bovendien akelig om te zien, hoe de paarden zich afsloven, om de rytnigen door het mulle zand heen te trekken, 'k Hoorde zeggen, dat hh. huurkoetsiers zich by adres tot den Raad zullen wenden, teneinde wegverbetering te vragen, 'tls te hopen, dat zij het doen. Zy zullen ook de wandelaars daardoor een dienst bewyzen. En de Edel- Achtbare Heeren zullen stellig wel gezind worden bevonden, om in deze de ingezetenen ter wille te zyn. R. Heden ZONDAG 28 MEI ho- fë pen mijn geliefde Ouders: Adolf Willem Duijvclshoff en Maria Cornelia Pot, hun 25-Jarig Huwelijksfeest te herdenken. Dordrecht, 23 Mei 1893. Uit naam van hun dankbaren Zooa: A. C. DUIJVELSHOFF— PONTON.^ Strekkende tot algemeene kennisgeving. Vlet van 27 September 1892 (Stbl. n. 223). De Inspecteur der Registratie en Domei nen te Alkmaar maakt bekend, dat Belas tingplichtigen uit de Gemeenten den Helder en Wieringendie inlichtingen wenschen te ontvangen, in zake de VERMOGENS BELASTING, zich daartoe kunnen vervoe gen ten kantore van den Ontvanger der Registratie en Domeinen te den Helder en by hem Inspecteur (te A IkmaarKennemer- straatweg no. 12) dagelijks van 93 «ur, uitgezonderd des Zondags: a. Zij, die een billet ontvingen van den ondergeteekende, gedurende 20 da gen na den dag van uitreiking van dat billet en b. Zij, die geen billet ontvingen tot en met den 14 Juni a.s. Ieder belastingplichtige, die geen billet ontving, vervoege zich, overeenkomstig art. 16 van voormelde wet, ter kostelooze ver krijging daarvan, ten kantore van voor noemden Ontvanger of ter Secretarie zijner woonplaats. De Inspecteur voornoemd. Ondertrouwd FRANS VAN DER BEN, Machinist K. N. M., en CORNELIA GO VERS. Helder, 19 Mei 1893. Receptie 28 Mei, Spoorgracht 28. Ondertrouwd WILLEM BOON en TRIJNTJE VAN METEREN. Helder, 25 Mei 1893. Bevallen van een Dochter C. C. KORVING-DE VRIES. Helder, 26 Mei 1893. Geboren JAN, Zoon van P. DUINKER en N. DUINKER-SINJEWEL. Helder, 25 Mei 1893. De ondergeteekende betuigt zijnen wel- gemeenden dank, voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling, betoond bij gelegenheid zijner benoeming tot Broeder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Helder, 25 Mei 1893. J. J. BAKKER, Kapt. SS. «Hercules.' De Heer en Mevrouw GIESBERTS bren gen hun hartelyken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Kraamvisites worden by voorkeur afge wacht Maandag 29 Mei, van 2 4 uur. VEREENIGING Feestvierende Vergadering van de Vereeniging „Ontwaakt bü Tijds" ter gelegenheid van het 20-Jarig Bestaan op ZONDAG den 28en MEI 1893, des avonds ten 71/2 uur, in bet Lokaal «TIVOLI". F* Leden met hunne Vrouwen hebben F* recht op introductie. Het Bestuur. By deze betuig ik en mijne kinderen onzen hartelijken dank voor de vele be wijzen van deelneming, bij 't overlijden van mijn Echtgenoot en onzen Vader, zoowel buiten als binnen deze gemeente ondervon den, alsook onzen innigen dank aan HH. Dragers voor de laatste eer, aan [den over ledene bewezen. Helder, 26 Mei 1893. Wed. L. SCHILDER-Mak. Mede uit naam der Kinderen en Behuwdkinderen. Aan allen die tijdens de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broe- "der bewijzen van deelneming gaven, betui gen wij onzen hartelyken dank. In het by zonder aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. H. BITTER Jr., voor de onvermoeide hulp, tijdens zijne ziekte en aan H.H. Dragers voor de laatste eer, den overledene bewezen. Wed. D. KLAASSEN, Kinderen en Familie. EVANGELISATIE. - PALMSTRAAT. ZONDAG 28 MEI voormidd. 10 ure: Ds. VOORHOEVE, van Amsterdam. Tan A. J. MAAS, Dijkstraat 16. Plaatsing wan Advertentiën in alle Counantenzonder prijswerhooging. te geven door het HARMONlÉ-ORCHEST van het STAFMUZIEKKORPS DER KON. NED. MARINE, onder directie van den Kapelmeeeter J. KONINC, AANVANG 81/. U.™- Voor niet-leden is de Entrée-prys HEERENf 0.50. DAMES en KINDEREN ieder - 0.25. Namens de Commissie van beheer voor 't Stafmuziekkorps der K. N. Marine de kapelmeester, J. KONING. Ieder, die iets te vorderen heeft van den ondergeteekende, wordt verzocht daarvan tegen den len Juni a.Si, opgave te doen. W. i. C0HEN STUART, Havenplein. die iets te vorde ren heeft van- of verschuldigd is aan de nalatenschap van den Heer M. W. RUIJGH, in leven Hout handelaar, alhier overleden 29 April dezes jaars, wordt verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór 15 Juni a.s ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN. Rustoord „Ti li/en hof", nabij Huisduinen. op ZON DAG 28 MEI a.s., des middags 3 ure. De ondergeteekende beveelt zijn CAFÉ tot het honden van vergaderingen bij Ilclder's ingezetenen aan. Achtend, UEd. dw. dn HELDER, 26 Mei 1893. gelegen aan het N.-H -Kanaal, tegenover het fort Oostoever, opnieuw gerestaureerd, met fraai uitzicht op het Kanaal en Omstreken en schaduw rijke zitplaatsen, noodigt Wandelaars t. een bezoek uit. AanbevelendT. L. TEENSMA. Gevraagd. Adres L. PRINS, Weststraat 84. MevrT oUDRAAT, toofdgracM 23, vraagt, met 15 Juni, een f I i n k l DIENSTBODE, kunnende koken. Gevraagd een JONGEN, om in het Schildersvak te worden opgeleid, by J TIELROOIJ, Westgracht. Een DIENSTMEISJE gevraagd, niet beneden de 16 jaar. Wasch buiten's huis. Adres Bureau dezer Courant. Gevraagd een net DAGMEISJE. Adre» Boekhandel. A. J. MAAS, Helder,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2