't Vliegend Blaadje. VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Mo. 2118. Zaterdag 8 Juni 1893. 21ste Jaargang. KALENDER DER WEEK. Gemeenteraad van Helder. NIEUWSTIJDINGEN. Proiramma van Iet 4de Zomer-Concert, „DE ERFGENAME VAN WINDECK." KLEINE COURANT Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 36; Opkomst der Zon 3 u. 43 m. Onderg. 8 u. 14 m. JUNI (Zomermaand, 30 dagen.) Zondag 4 Maandag 5 Dinsdag 6 Woensdag 7 Laatste Kwartier. Donderdag 8 Vrijdag 9 Zaterdag 10 Zitting van Woensdag 31 Mei 1893. Voorzitter de heer C. A. Beukenkamp. Tegenwoordig zijn 16 leden. Afwezig de heeren Hoogenboseh, Bakker en Over de Lin den. De tribune is in den aanvang vrij talrijk bezet. Na de opening der zitting worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goed gekeurd. De volgende benoemingen hebben plaats tot onderwijzer aan de Gemeenteschool No. 5 (Weststraat) de heer G. C. Lavell, te Arn hem met 14 en de heer J. Vinken, te Kampen met 13 stemmen tot onderwijzeres aan de School No. 7a (Vlamingstraat) de heer A. Meester, te Nieuwe Pekela met 9 en de heer J. Faber met 15 stemmen; tot onderwijzer aan de school 7b (Oostslootstraat) de heer J. D. Erdman, te Enschedé met 14 stemmen. Met laatstgenoemde stonden op de voordracht de heeren C. W. Heemstra, te Medemblik en C. W. Lancel, te Arnhem, terwijl het aantal sollicitanten voor deze vacature niet minder dan 22 bedroeg. Voor de overige vier vaca turen was 't aantal sollicitanten niet meer dan 4, zoodat hunne namen op de verschillende voordrachten-drietallen variëerden.j Namens de Commissie, in wier handen om bericht en raad was gesteld het bekende voor- stel-Korver tot wijziging der hefhng van school gelden, werd door den heer Oortgysen verslag uitgebracht. De meerderheid der Commissie verklaarde zich tegen het voorstel met het oog op de door den voorsteller gewenschte opdracht aan de Hoofden van scholen, om zich met het maandelijk8ch innen der schoolgelden te belasten. Verder werd aangevoerd, dat tegen de bestaande schoolgeldheffing geen klachten zijn ingekomen, en eindelijk dat de aanneming zeker niet in 't belang zou zijn van ouders, die talryke ge zinnen hebben, en dat dus de invoering zou zyn niet in 't belang van 't onderwijs. Vóór tot stemming wordt overgegaan, wordt door den voorsteller het door hem voorgestelde verde digd. Hy tracht aan te toonen, dat zijn voor stel verband houdt met hetgeen te dezen door den Raad in 1891 is besloten en met het stel sel der thans vigeerende wet op het Lager Onderwijs. Het voorstel wordt verworpen met 13 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren Spruit, Govers en de voorsteller. Voorlezing geschiedt van een adres van de plaatselijke afdeeling der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, tot het verleenen van een subsidie ten behoeve eener dit jaar alhier te houden harddraverij. Door den Voorzitter wordt, namens het Dag. Best., voorgesteld op dit adres afwijzend te beschikken, omdat de toestand der gemeente-financiën niet gunstig is en dat feesten als het bedoelde, behooren bekostigd te worden uit particuliere bijdragen. De heer Oudenhoven wyst op de twee slachtige positie, waarin hij verkeert als Raads lid en tegelyk voorzitter der afdeeling van de Landbouw-Maatschappy. Hij wijst verder op de indirecte voordeelen van een volksfeest als het bedoelde en doet uitkomen dat men in andere gemeenten er geheel anders over denkt. Verder herinnert spreker er aan, dat er ieder jaar eene som (f 150.ten behoeve van volsvermakelijkheden op de begrooting wordt uitgetrokken. De heer Zur Mühlen stelt, met het oog op de indirecte voordeelen, die zulk een feest voor neringdoenden afwerpt, voor, een toelage van f 100 te verleenen. De Voorzitter bestrijdt het verzoek, omdat deze gemeente niet is een middelpunt, waar bij een of ander feest vreem delingen heentrekken, 't Voorstel van B. en W. om het verzoek der afdeeling van Landbouw, van de hand te wyzen, wordt daarop aange nomen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Oudenhoven, Zur Mühlen, Oortgij- sen, Franken, Hordyk, van Twisk en Verfaille. Wegens vertrek uit de gemeente wordt, op hun daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer dr. J. A. Rademaker, als Commissaris van het Ziekenhuis en de Apotheek der gemeente en als lid der Gezond heids-commissie en aan den heer J. L. Ver meer, als lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs. Met inachtneming van cenig voorbehoud, door den heer L. de Bruijn, Hoofd der Ge meenteschool no. 1 (te Koegras) te berde ge bracht, wordt op het verzoek vau den Kerke- raad der Nederlandsch Hervormde gemeente te Huisduinen, om gedurende één uur per week tot het houden eener Zondagschool van genoemd schoollokaal te mogen gebruik maken, gunstig beschikt. Er geschiedt voorlezing van een missive van HH. Gedep. Staten, houdende uitnoodiging namens Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zaken, om alsnog over te gaan tot wyziging van art. 69a der Algemeene Politie-Verorde- ning in dien zin, dat op de overtreding der bepaling omtrent den afslag van zeevisch, over eenkomstig art. 161 der Gemeentewet, eene boete van hoogstensf 25 worde gesteld. De heer Hor dijk verzekert, dat hy zich verbaasd heeft, toen hy de behandeling van dit onderwerp op de agenda voor deze zitting zag aangekon digd. Spreker meent, dat de Voorzitter zich meer moest laten gelden en weigeren zoodanige uitnoodiging aan de orde te stellen. De be handeling van het onderwerp wordt achtereen volgens door de heeren Korver, van Neck en den Voorzitter verdedigd. De heer Verfaille wijst er op, dat de Raad indertijd over de be wuste wyziging gestemd heeft en dat het niet aangaat hetzelfde nóg eenmaal te doen. De heer Hordyk geeft in overweging, om den brief van HH. Gedeputeerden eenvoudig voor kennisgeving aan te nemen. Hy herhaalt dit tegenover opmerkingen van den Voorzitter en wordt daarby door andere leden gesteund. De Voorzitter verklaart zich ongezind om het voorstel-Hordijk in stemming te brengen, even min als de navolgende motie, die de heer Fran ken, gesteund door de heeren Zur Mühlen en van Twisk, voorstelt: #De Raad der gemeente Helder besluit, dat er geen termen aanwezig zijn, om op zijn vroeger genomen besluit in deze terug te komen." Nadat de motie van don heer Franken nog door den heer Oudenhoven was gesteund, werd in stemming gebracht een voorstel des Voor zitters, dat het verzoek, vervat in den brief van HH. Gedep. Staten in behandeling zal worden gebracht. Over dit voorstel staakten de stemmen (8 tegen 8). Vóór stemden de heeren Spruit, Oortgijsen, van Neck, Korver, Vos, Groen, Maalsteed en de Voorzitter; tegen de heeren Govers, Verfaille, v. Twisk, Klik, Oudenhoven, Franken, Zur Mühlen en Hordyk. Door den Voorzitter wordt, namens het Dag. Bestuur, het voorstel gedaan om, met het oog op het vermoedelijk te ontstaan gebrek aan ruimte op de Algemeene Begraafplaats, tot vergrooting van het terrein over te gaan en daartoe aan het Domein-bestuur gronden aan te vragen ter grootte van 1 H. A. De Voor zitter verzekert by het doen van dit voorstel, dat het plan bestaat, om de werkzaamheden aan die uitbreiding in het a.s. najaar te doen verrichten, ook als middel tot werkverschaf fing aan behoeftigen. Nadat de Voorzitter ver- zekerd heeft, dat over de wijze van uitvoering o. a. ook over don bouw eener woning voor den doodgraver nader zal worden beslist, wordt het Dag. Bestuur, met algemeen goed vinden, gemachtigd, stappen te doen, teneinde de beschikking over de benoodigdo gronden te kunnen verkrijgen. Wegens vertrek naar Haarlem wordt op haar daartoe gedaan verzoek, aan mej. D. E. Duval, onderwijzeres aan de Gemeenteschool no. 6, met ingang van 1 Juli e. k. een eervol ontslag verleend. Op een verzoek, door mej. M. van Gent, onderwijzeres aan school no. 3, aan B. en W. gericht, om haar toe te staan een verlof van af 23 Juni tot het begin der zomer vacantie, ten einde zich in Engeland voor een admissie- exaraen in de Engelsche taal voor te bereiden, wordt door den Raad gunstig beschikt. De heeren Verfaille, Hoogenboseh, Govers, Oortgijsen, Spruit en Van Twisk worden aan gewezen, om bij de in dit jaar te houden ver kiezingen leden van een der Btembureaux te zijn, terwijl de overige leden tot plaatsver vangers worden benoemd. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling, dat door Z.Exc. den Minister van Binnenl. Zaken ten behoeve der Zeevaart kundige school alhier, over het tijdvak van primo April tot ultimo December dezes jaars, eene subsidie is toegestaan van f 2250 en voor de eerste inrichting dier school f 400. Bij de gewone rondvraag, dringt de heer Oudenhoven aan op de vervanging van 'fcbouw- vallige politie-bureau op 't Molenplein door een nieuw en doelmatig ingericht gebouw. Spreker herinnert, dat indertijd bij het aan gaan der bestaande leening, tot het stichten van nieuwe politie-bureaux is besloten. Hy wijst op het gebrekkige van het bureau op genoemd plein en dringt des te meer op den bouw van een nieuw lokaal aan, omdat het bouwvallige perceel dezer dagen nog is opge verfd. De Voorzitter verzekert, dat het uit stel van hetgeen, waartoe indertijd besloten werd, in verband staat met plannen voor den bouw van een nieuw Raadhuis op 't Molen plein. Hy zou het jammer en nadeelig voor de gemeente noemen, als nu een som van f 6000 aan den bouw van een nieuw politie bureau met brandspuithuis werd besteed, terwyl over enkele jaren misschien op diezelfde plek een Raadhuis moest worden gesticht. De heer Govers ondersteunt het aangevoerde door den heer Oudenhoven en voert aan, dat de goot van het politie-bureau er bij neêrhangt en nu dezer dagen toch opgeverfd is. De Voozzitter eindigt de discussie met de toezeg ging, dat hy in de volgende zitting een ont werp voor een nieuw politie-bureau zal ter tafel brengen. De openbare zitting wordt gesloten. In een zitting met geslotene deuren worden daarop reclames tegen aanslagen in den hoof- delijken omslag onderzocht. HELDER, 2 Juni 1893. Wij maken onze lezers attent op 't orgelconcert, dat op Zondag 18 dezer in de Nieuwe Kerk alhier zal gegeven worden door den in de muzikale wereld bekenden heer Louis Hoog. Als medewerkers zullen optreden de heer Rogmans en mej. Cato Ribbe, beiden leden van 't a Capella koor. De entreegelden komen, na aftrek der kosten, gedeeltelijk ten voordeele van 't Diaconie-gesticht en gedeeltelijk aan de vereeniging Liefdadigheid naar Vermogen. We twijfelen niet aan een ruime op komst van 't publiek. Zie verder annonce. Door den kapitein eerstaanwezend Ingenieur der Genie zyn jl. Woensdag de navolgende werken in het openbaar aan besteed I. Het doen van voorzieningen aan en bij militaire gebouwen en werken in de Stelling van den Helder (Raming f 2550). Ingekomen 6 biljetten, als van de heeren T. Keuris f 2850. C. A. van Neck f 2718. C. van der Plas f 2716, F. Steeman f 2698, W. de Jong f2446. Van onwaarde 1 biljet. II. Het verbeteren van het fort op de Harssens (raming f 1850). Ingekomen 4 biljetten, als van de heeren F. Steeman f 1858, C. A. van Neck f 1797, W. de Jong f 1686. Van onwaarde 1 biljet. Te Hellevoetsluis is uitgereikt wegens 86-jarigen dienst de kleine gouden medaille aan den officierskok H. Philipse en den scheepskok J. G. C. P. Korndöfferde zilveren medaille voor 24-jarigen dienst aan den machinist le kl. J. Verschoor en den Vuurstoker J. Lukas en de bronzen medaille aan de matrozen le kl. J. Nij- man en C. Plat. Gestoorde wielrijdery Den heer J. J. Nanninga, van Veendam, die op zyn rywiel huiswaarts keerde, over viel onderweg een hevig onweder. Plotse ling zag hy een bliksemstraal op den stuurstang nederschieten, waardoor hy op den grond werd geworpen. Eenigen tijd daarna werd hij toevallig door een voorbij ganger in bewiisteloozen toestand gevonden, die hem in de naastbyzynde woning droeg, waar hy bijgebracht werd en het bleek dat hij geen noemenswaardig letsel had had bekomen. Verdwaald in onderaardsche gangen. Te Maastricht is een jongen van 11 jaren alleen in den St. Pietersberg gegaan en daarin verdwaald geraakt. Een geheele nacht werd besteed om hem te zoeken, totdat men er eindelijk in slaagde hem te vinden en aan zijn wanhopige ouders terug te brengen. Het kereltje had angstige uurtjes in die donkere spelonken doorge bracht. In het laatst van het vorige jaar werden door een arbeider op het landgoed van den heer Bosch van Drakestein aan De Vuursche (gemeente Baarn) de over blijfselen van drie vergane geraamten op gegraven, waarbij een bronzen lanspunt gevonden werd. Daar men hier waar schijnlijk met een grafheuvel uit het bron zen tijdperk te doen heeft, en er nog meer dergelijke oude begraafplaatsen worden aangetroffen, zal men dezen zomer in het belang der wetenschap het terrein nader onderzoeken. De opgravingen zullen ge schieden onder toezicht en leiding van den eigenaar Jhr. Bosch van Drakensteiu, en den archivaris der gemeente Baarn, baron d' Aulnis de Bourouill. Men heeft alle hoop belangrijke vondsten te doen. In de eerste dagen der maand Juli 1892 kwamen te Rotterdam in 24 gezin nen, welke alle vleesch hadden gebruikt van hetzelfde dier, by 92 personen ziekte verschijnselen voor. Aangezien het hier een dier gold dat in het openbaar slachthuis was geslacht en by de keuring volkomen normaal was bevonden, werd door B. en W. aan de deskundigen J. Poels en J. J. F. Dhont een onderzoek opgedragen, die zich thans van die taak hebben gekweten en in een uitvoerig rapport hunne bevin ding hebben uiteengezet. Naar aanleiding van de door dit onder zoek verkregen uitkomsten stellen B. en W. op verzoek der deskundigen voor, hun een crediet van ten hoogste f 400 toe te staan, teneinde hen in staat te stellen om hunne onderzoekingen, speciaal op runderen, verder te vervolgen, overtuigd als de des kundigen zijn, dat zij door het voortzetten van de onderhavige onderzoekingen op het hoogst merkwaardige gebied der vleesch- vergiftigingen menig thans nog onverklaar baar feit aan het licht zullen kunnen brengen. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oo$t-lndië: Verzending» weg. Datum der ter Tjjdst. d.laat. post-bezorg. buil.ah Postk 2 en 16 Juni. 9 en 23 18 en 27 Gen 20 9 en p. zeepost via Amsterdam. p. zeepost via Rotterdam p. Hollandsche mail via Genna p. HoU. mail vin Mnraeillc p. Frausche mail via Marseillc p. Engelsche mail via Brindisi 116 en 30 Duitsche mail via Brindisi I 5 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via AmsterdamI 7 en 28 Juni p. mail over Engelandj 6 en 19 p. mail via St. Nazaire. 7 Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Eustatius en Saba p. zeepost via Amsterdam. 7.15 'sav. 7.15'sav. 12,30's nam. 12.30 '«nam. 7.10's av. S.45'» mor 8.45's mor. 7.15'sav. 7.15 's av. 7.16 'aav. St Martin, 7.15'sav. 7 en 28 Juni Jelken Dinsdag, p. mail via Southampton .1 Donderdag I cn Zaterdag. Naar Hr. Ms. »Tromp" te Bahiavia South ampton, 13 Juni, 12.30 's nam. (Aankomst der mail te Bahia 2 Jnli). Het Damspel. Meermalen is de wensch geuit, om ook den lief hebbers van het aloude damspel genoegen te verschaffen, door ook hen, evennis dc schaakspelers, plants tc gunnen in ons blad en door het opgeven van een damzct-probleem, den lust tot dit spel op te wekken en de kennia daarvan te vermeerderen. De beoefenaren er van zyn velen en het is dan ook de reden, dat wy aan het verlangen ge hoor geven, door heden het eerste probleem aan te bieden. Als algemeenen regel wordt by het spel aangenomen dat damslag niet vóórgaat, dat i9, als een dam of schyf een gelijk aantal ateenen kau slaan, zulks naar verkiezing mag geschieden. Aan dat probleem verbinden wij een prijsje, hetwelk bij loting aan een der oplossers zal worden uitgereikt. DE UITGEVERS. DAMPROBLEEM No. 1. Ingezonden door den Heer E. G. Dettmeijer te Amersfoort. abcdefghik WIT. Wit speelt cn wint in 4 zetten. op ZONDAG 4 JUNI 1893, 's middags 21/4 uur. 1. Trompettes et Basscs. //Marehe Mili taire" J. Painparé. 2. Fest-Ouvcrture über den Choral: »Ein feste Burg ist unserGott», Otto Nicolai. 3. Erinnerung an Richard Wag- ner's //Tannbauser," Valerius Hamm. 4. »Auf BEWERKT DOOR AM O. (27 »Nu, wat zeide men vroeg de commissa ris. #Hier, steek een sigaar van me op, mijn heer Sallai, laat ik u een glas wjjn inschen ken zoo en vertel me nu alles, wat ge omtrent dit huwelyk weet; ik geef u de verzekering dat oneenigheden tusschen den graaf en de gravin voor mjj juist van groot belang zyn.* «Men zeide, dat de graaf gedurende dien winter eene liefdesbetrekking had aangeknoopt. En daar de gravin haar man werkelijk be minde, zal de jaloerschheid niet meegewerkt hebben om man en vrouw een gelukkige sa menleving te bezorgen. U begrijp me wel, niet waar //Zeer goed. Ge bedoelt, dat tusschen de echtgenooten heftige tooneelen zijn voorgeval len, waarby de jaloerschheid de hoofdrol speelde. Nu, dat gebeurt in grafelyke familiën even dikwjjls als in burgerlijke.» •Zoo is het- In den zomer, gedurende den oorlog, reisde de gravin naar Weenen. Zy bleef slechts acht dagen nit en toen zij terug kwam, kon men zeer goed zien, dat zij zeer zenuwachtig was. Het trok de aandacht van ons allen, dat zy geen briefwisseling met den grarf onderhield, ofschoon hy in den oorlog meevocht en ze reden genoeg had om naar zyn toestand te vragen. Toen de vrede geteekend was, kwam de graaf op het kasteel, doch slechts voor een paar uren. Hy kwam 's avonds en vertrok 's nachts weer, nadat man en vrouw hevig getwist hadden. Den volgenden dag ver toonde de gravin zich niet, dien avond werd de dokter ontboden, twee dagen later de gees telijke en acht dagen later was zij dood. Zy was aan zenuwkoorts gestorven." Was de graaf aan haar sterfbed?» Neen, hij kwam eerst toen zy begraven werd.* •Wie was de laatste dagen van haar leven by de gravin //Niemand dan haar oude kamenier, die twee jaar geleden gestorven is.« •Bleef de graaf na den dood van zyn vrouw op het kasteel?" •Neen, hy keerde naar Weenen terug. Zes weken later kwam hij terug op het kasteel met die Italiaanscke en het meisje, dat hy als zyn eigen kind opvoedde ;/Ah, daar komen wij op een andere zaak, die my niet minder belangstelling inboezemt. Wist men iets omtrent dat kind ffMen geloofde algemeen, dat dit kind ge sproten was uit de bewuste liefdesbetrekking te Weenen, maar later is de graaf met haar getrouwd, dus •Hm, dat is een vreemde zaak," mompelde de commissaris. Hij wendde zich daarop we der tot Sallai en zeide//Er moet toch een kind van den graaf uit dien tjjd zyn, want aan dat kind vermaakt hy zijn geheele ver mogen." //Wat zegt u riep de kamerdienaar ver baasd uit. //Wie is dat kind? Waar is dat kind wDat is juist het raadsel dat wy nog moeten oplossen. Gelukkig is er nog een middel om tot de oplossing te geraken. Komaan" zeide de commissaris, //breng mij naar het kasteel en meldt my aan bij de gravin. Zij is dezen morgen uit Weenen teruggekeerd, niet waar •Ja, mijnheer," antwoordde Jacob Sallai, die ook opstond. Ik geloof echter, dat de gra vin op dit oogenblik nog bezoek heeft." •Ah, is zy dus niet te spreken •Tenminste kort voordat ik hier kwam, heb ik een heer nit Weenen aangemeld, een notaris, mijnheer Wilken ja, juist, zoo heette hy." Mijnheer Wilken notaris Wilken mompelde de commissaris. »Dat is vreemd, die naam heb ik nog nooit gehoord. En ik ken toch byna alle notarissen te Weenen, al thans bij naam. Hoe is het voorkomen van dien man •Hy is vrij lang en slank, met voorname manieren, kort blond haar, lange knevels, een lorgnet met donkere glazen." Wanneer is die heer gekomen?» •Een half uur geleden. Hij kwam in een rijtuig naar het kasteel en gaf den koetsier bevel hem morgen vroeg te komen afhalen." •VreemdHij schijnt van plan te zijn den nacht op het kasteel door te brengen. Of heeft hy hier in het logement een kamer besteld «Neen, het rjjtnig heeft hier niet stil ge houden, het is rechtstreeks naar het kasteel gereden. •Dat is opmerkelijkDe notaris schynt dus met dc gravin bekend te zijn. Zou hij mis schien De gedachte, die den commissaris bliksem snel door het hoofd ging, scheen zijn vertrek te verhaasten. z/Vlug wat, mijn vriend! Breng ons naar het kasteel. Ik verlang er naar een paar woor den met dien notaris te spreken." ZESTIENDE HOOFDSTUK. Weinige minuten later stonden de drie man nen aan de groote poort van het kasteel Win deck, vanwaar links en rechts een half cir kelvormige rijweg naar het huis zelf leidde. De laan, waar zij langs gekomen waren, was vrij donker, doch de vlakke grasperken voor het gebouw, werden verlicht door twee lan taarns. In de vestibule brandde een groote lamp. •Daar in de benedenverdieping zyn eenige vensters verlicht, is daar de woonkamer der gravin vroeg de commissaris. •Neen,» antwoordde Sallai. »De salon en de vertrekken der gravin zyn aan de achter zijde en zien op het park uit. Dat komt me wonderlijk voorDe kamer, waar licht brand, is De kamerdienaar zweeg een oogenblik, als vreesde hy zich te vergissen. •Welnu?" vroeg de commissaris. z/Het is het schrijfvertrek van den graaf, in den laatsten tyd sliep hy er ook en hy is in dat vertrek gestorven. En is dat vertrek sedert dien tijd niet meer in gebruik geweest •Tot heden was de kamer gesloten, de gra vin had den sleutel in bewaring. Misschien zoekt zy naar het een of ander.» •Dat kan wel zijn,» zei de commissaris. /,Laten wij voortmakenwij mogen geen tyd verloren laten gaan. En vooral zonder gedruiscb, zoodat onze nadering niet wordt opgemerkt." Als u onbemerkt het kasteel wil binnen komen •Het zou voor mij van groot belang'zijn, als ik den notaris kon verrassen, terwyl hy aan het werk is." •Dan deden wy beter als wij gebruik maak ten van den ingang in den linkervleugel.» •Zoo is daar ook een ingang. Tot welke ka mer geeft die rechtstreeks toegang?» ffTot de jacht- en wapenkamer. Gewoonlijk is de deur van die kamer gesloten, maar ik heb den sleutel by mc, omdat ik vandaag de wapens heb gepoest.» Des te beter, laten wij dan daar binnen gaan. Zoudt ge mij niet een schuilplaats kun nen aanwijzen, mijn waarde, waar ik gelegen heid heb om het gesprek tusschen de gravin en den notaris af te luisteren Ik heb allo reden om te gelooven, dat die notaris niemand anders is dan de vervalscher van het testament, en daar ge zelf belang hebt bij het echte tes tament, dat u duizend gulden 's jaara toewyst, zal het wel niet noodig zyn uw yver aan te wakkeren. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1