't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER. NIEUWEDIEP EN TEXEL Mo. 2122. Zaterdag 17 Juni 1898 KALENDER DER WEEK. NIEUWSTIJDINGEN. Programma van Iel 6de Zomer-Concert, „DE ERFGENAME VAN WINDECK." 21ste -Jaargang. Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 36i Opkomst der Zon 3 n. 88 m. Onderg. 8 n. 23 m. JUNI (Zomermaand, 30 dagen.) Zondag 18 Maandag 19 Dinsdag 20 Woensdag 21 Eerste Kwartier. Donderdag 22 Vrydag 23 Zaterdag 24 HELDER, 17 Juni 1893. De vergadering, uitgeschreven door de vereeniging «Liefdadigheid naar Vermogen» werd Dinsdagavond in «Musis Sacrum" niet drnk bezocht. Toch was er een gewichtig punt op de agenda geplaatst, nl. 't stichten van een gebouw tot opname van verarmde onde lieden. De voorzitter, de heer Zurmuhlen, deelde mede dat de verpleegden der vereeniging 't goed hadden op de plaats waar ze thans huis vesting genieten, maar dat er meerdere aan vragen tot plaatsing waren ingekomen, zoodat men een stichting voor 25 personen dringend noodig achtte. Na veel bespreking, waarbij sommige hee- ren den wensch te kennen gaven dat de gewone werkzaamheden der vereeniging er niet onder mochten lijden, werd besloten: Een geldleening uit te schryven in aandee- len van f 100, tegen 8|°/o» met een jaarlyk- sche aflossing van 2 obligatiën, of meer, wan neer de algemeene vergadering dit noodig re kende. Als een verbiedende tijding vernam men dat Mevr. de wed. Janzen voor 't bouwen eener stichting 400 M8 grond ten geschenke had ge geven, gelegen aan den Kerkweg, achter de Jonker- en Gasstraat, terwyl men voor goed- koopen prys aangrenzenden grond, eigendom van den heer H. Janzen Ez. kon koopen. Ook werd er besloten een jaarlyksche sub sidie van f 500 bij den Gemeenteraad aan te vragenmen hoopte een goed succes op die aanvrage, daar «L. n. V." de armenzorg der gemeente door haar stichting zeer zou ver lichten. Met frisschen moed wordt de onder neming door 't Bestuur op touw gezet, daar men overtuigd is dat 't plan bij de inwoners van den Helder sympathie zal vinden en me nigeen zich wellicht zal opgewekt gevoelen die door 't schenken van een bydrage of door toetreding als lid te willen steunen. We wenschen de vereeniging, die in den korten tyd van haar bestaan reeds zooveel nuttigs heeft verricht, 't beste succes met haar jongste plan tot leniging van den nood der armen. Bij Kon. besluiten is aan den eervol ontslagen lichtwachter bij 's Rijks verlich ting te Kijkduin, A. Hogerwerf, en aan den eervol ontslagen 1ste teekenaar bij 's Rijks werf alhier, J. Damman, een pensioen toe gekend, respectievelijk van f 284 en f 1034 's jaars. Bg kon. besluit van 9 dezer, is als bljjk van goedkeuring en tevredenheid, de zilveren medaille en een loffelijk getuig schrift, ingesteld bij koninkljjk besluit van 22 Sept. 1855, o.a. toegekend aan W. N. van Bentum, matroos 2de kl. aan boord van Hr. Ms. ramtorenschip Schorpioen*, wegens het redden van drie kinderen uit een brandend huis aan de Marnixstraat te Amsterdam, in deft nacht van 3 op 4 Februari 1893 Voorts de bronzen medaille en een lof felijk getuigschrift aan P. van Walraven, hofmeester aan boord van Hr. Ms. stoomschooner Dolfijn", wegens het redden van een kind uit het water aan de haven Het Nieuwediep, op 9 April 1893. Dinsdagnamiddag werd op 's Rijkswerf te Amsterdam de eerste nagel geklonken aan het pantserschip »Kortenaerc. Vele autoriteiten der marine woonden deze plechtigheid bij De vice-admiraal N. Mac Leod hield een korte, kernachtige toespraak, waarin hg allen, die aan den bouw van dezen bodem zouden medewerken, aan spoorde tot krachtige samenwerking den werklieden, van wie dikwijls veel werd gevergd, sprak hij lust en volharding in, opdat, wanneer deze bodem, evenals die van den zeeheld »Kortenaer«, met roem overladen uit den strijd moge terugkeeren, zij met trots konden zeggen, dat is ons werk, daar hebben wg aan gearbeidEen driewerf hoera weerklonk uit honderden keelen, waarop de bout werd geslagen eD het naambord door den hoofdingenieur P. J. Turk, den ingenieur 2e kl. jhr. H. Rap- pard en den opzichter Feij werd vastge hecht. Dicht bij Leeuwarden woont in een klein dorpje een boer, die dezer dagen de ontevredenheid van velen heeft opgewekt. Hij bezit namelijk in een zijner weilanden eene waterkom (Fr. dobbe), waarvan ieder uit den omtrek zich voorzag, daar zg sma kelijk drinkwater bevatte, in dezen drogen zomer overal elders schaars te vinden. De eigenaar, die daarvan zelf geen gebruik maakte, ergerde zich zeer over dit ver bruik, daar hij den voorraad voor zich alleen wilde behouden, alleen omdat hij het vocht aan anderen niet gunde. Men stoorde zich echter weinig daaraan. De eigenaar zoo meldt men heeft toen de geheele dobbe doortrokken met petroleum, waardoor het water onbruikbaar is geworden. Geen wonder, dat men algemeen ver ontwaardigd is over zulk een handelwijze. Men schrijft uit Rotterdam Dag aan dag neemt het aantal land verhuizers toe, die op hunnen doortocht naar Amerika of Engeland zich enkele da gen alhier ophouden. Hoofdzakelijk zijn dit Israëlieten, uit Rusland uitgeweken. Bgna al deze lieden zijn van passagebil jetten voorzien, die zij zich in den vreemde verschaften, doch velen hebben bg aan komst alhier gebrek aan geld om zich ge durende die enkele dagen van het noodige voedsel en logies te voorzien. Dit heeft tengevolge, dat het meerendeel der behoef- tigsten des nachts een onderkomen zoeken in het Toevluchtshuis van het Heilsleger op de Delftschevaart, waarvoor slechts 5 cent per persoon betaald wordt Deze in richting moeten zij echter des morgens ten 8 ure verlaten, opdat men aldaar behoor lijk gelegenheid tot reiniging hebbe, en zij kunnen die inrichting, een paar uren op den dag uitgezonderd, niet weder betrek ken vóór des avonds. Hierdoor zoeken zij hun toevlucht op straat en legeren zich bij voorkeur in de Bagijnenhofstraat ach ter de inrichting van het Heilsleger. Deze straat is daardoor als het ware in een bivouac herschapen zuigelingen, kin deren, mannen en vrouwen, alles krioelt dooreen op de steenen ten getale van 50 en meer, wachtende tot tjjd en wgle zg hun nachtverblijf weder kannen opzoeken. Een dergelgke toestand is ook op andere plaatsen in de stad waar te nemen. Hoe-, wei er nu wekelgks honderden per scheeps gelegenheid vertrekken, vermeerdert het aantal der aankomenden nog altijd, zoodat deze toestand bestendigd dreigt te worden, want men verwacht nog ettelijke duizenden dezer landverhuizers. De logementen zjjn alle met landverhui zers, ook van andere nationaliteiten, gevuld. De staat der rijksmiddelon voor de maand Mei vertoont, gelyk zich verwachten liet, in groote mate de uitwerking van de wijzigingen, in het belastingstelsel aaugebracht. Het ver vallen van den zeep-accijns en de vermindering van dien op het zout, waarmede gepaard ging een verklaarbare, doch tevens zeer aanzienlijke inkrimping van do opbrengst van het gedis- teleerd, deden de groep der accijuzen een belangrijk kle nere som afwerpen dan in Mei van het vorige jaar. Daarentegen gaf de suikeraccijns ruim een halve ton meer, terwyl ook wijn, bieren en azynen, en vooral het geslacht, flinke bedragen leverdener bleef een achteruitgang over van bijna 1 millioen gulden. Van de indirecte belastingen hebben de registratierechten f 4000 minder opgebracht klaarblijkelijk is de uitwerking van de ver laging der overgangsrechten voor een groot gedeelte goed gemaakt door de aanzienlijke vermeerdering der verkoopen van onroerend goed na 30 April. De hypotheekrechten hebben f 32,000 minder gegeven. Van de zogolrecbten is, dank zy wat grooteru levendigheid in de fondsen wereld, de opbrengst met f 15,300 ge stegen. De successie-rechten gaven ruim 2 ton mindervan daar dat van de gezamenlyke indirecte belastingen 2.3 ton minder ontvan gen is. Van de directe belastingen hebben in het byzonder het personeel en de patenten ruim gevloeid. Onder de overige middelen vertoont de p03tery een fliuken vooruitgang (met bijua f 35,000), al kon de raming voor 1/la wederom niet worden bereikt. Van de telegrafen blijft de opbrengst regelmatig stijgen. Naast een matige vermeerdering bij de invoerrechten, staat bij de loodsgelden een vooruitgang van f 6000 of ruim 5Vs Pet- Voor de eerste vijf maanden beloopt de geheele ontvangst der schatkist f 44.2 millioen of ongeveer f 335,000 minder dan verleden jaar. De byzondere "invloeden iu aanmerking nemende, welke er ditmaal in 't spel zijn geweest, is deze uitkomst niet bepaald on gunstig. Een reiziger in de locaalspoor, die Maandagmiddag van Bussum naar Amster dam ging, aldus leest men in De Telegraaf* was verplicht een pijnlijk tooneel te aanschouwen. Bij een der spoorbruggen zag kg een man te water liggen, blijkbaar worstelend tegen den dood, terwijl tegen den kant een klein jongentje luid schreeuwend hulp riep. Niemaud in de nabijheid, in staat hulp te verleenen, scheen den drenkeling op te merken. Daar de trein geen nood rem had, moest de roiziger het verschrik kelijk schouwspel aanzien, zonder eenigen bijstand te kunnen verleenen. Als een bewijs hoe bedroevend de toestand van den boer in vele plaatsen van Noordbrabant is, meldt men ons uit Loon-op-Zand, dat de koeien, in plaats van in de weiden, in de roggevelden gebracht wordén, zoo schraal is het voeder, en op sommige plaatsen de rogge. Meer dan één boer wil zijn geheeleu oogst geven voor het zaad dat hij verzaaid heeft. Er blijft nog éen hoop, n.1. dat het gras na de eerste snede nog wat regen zal krijgen. De Wgngaardsteeg te Amsterdam, waarin ook herhaaldelijk vreemdelingen bestolen worden, is al even gevaarlijk en rumoerig als de Oudezijds Armsteeg. Maan dagavond ontstond er een vechtpartij, en 15 agenten waren noodig om de gemoe deren tot kalmte te brengen. Een groot aantal nieuwsgierigen bemoeielijkte de po litie en toen men aan 't vriendelijk ver zoek om zjjn weg te vervolgen, niet vol deed, werd met sabel en wapenstok ruimte gemaakt. Uit de ramen der woningen wer den de nieuwsgierigen en de politie met vocht en met borden, pannen en ander vaatwerk geworpen en velen kwamen met meer of minder ernstige verwondingen en bedorven kleederen het steegje uit. Twee der voornaamste vechtersbazen, waaronder de beruchte blauwe Jan,* wer den gevankelijk weggevoerd Door zij» dochter aaugeklaRg'd. Voor de rechtbank te Dordrecht heeft de 50-jarige landbouwer Hendrik Baren- drecht, te Numansdorp, terecht gestaan. Bekl. had de aan zijn dochter Maria, wier voogd hij was, toebehoorende gelden in beheer gehad gedurende haar'minderjarig- heid toen de dochter meerderjarig gewor den was, vorderde zij die gelden op, doch steeds te vergeefs een vordering werd in gesteld tot het afleggen van rekening en verantwoording, maar de beide partgen konden het niet eens worden, zoodat de Rechtbank het cijfer vaststelde dat de va der zijn dochter moest uitkeeren. Ten slotte bleek, dat de gelden niet aanwezig waren de onroerende goederen werden door de dochter, die inmiddeU met den heerM. L. Kluifhoofd gehuwd was, in beslag geno men en de rechterlijke verkoop had op 31 Mei jl. plaats. De schoonzoon en de doch ter dienden voorts een aanklacht tegen bekl. in, die terechtstond ter zake in den loop van 1884 tot en met 1892 te Numans dorp en te Rotterdam opzettelijk verschil lende effecten en gelden, te zamen een kapitaal van f 22,000, aan zgn dochter Maria toebehoorende en die hij als voogd onder zich had, zich wederrechtelijk te hebben toegeëigend en ten eigen bate aan gewend. Bekl. bekende en beriep zich op zjjn on wetendheid. De gelden had hij in zijn huis houden gebruikt en ter delging van oude schulden. Het O. M. eischte, nadat vijf getuigen waren gehoord, P/s jaar gevangenisstraf tegen bekl.de verdediger, mr. AA. Moll, vroeg vrgspraak. Bij de herstemming voor een lid der Tweede Kamer in het Hoofdkiesdistrict Gouda zijn uitgebracht 2172 stemmen van onwaarde 41. Gekozen de heer T. G. G. Valette (liberaal), met 1132 stemmen. De heer J. N. Bastert (conservatief) had er 999. De 88-jarige Joannes de Jong, woon achtig in de buurtschap »De Tempel", gemeente Reeuwijk, is overleden, na 105 uren onafgebroken te hebben geslapen. Aan den predikstoel van een der katholieke kerken te 's Gravenhage is een klankbord aangebracht, dat den vorm heeft van een groote schelp en zich aan de ach terzijde over den kansel welft. Het is een Amerikaansche vinding, welke hier te lande nog niet was toegepast. Bjj de prediking bleek Zondag, dat het bord zeer doelma- tig is. De stem van den geestelgke was tot j achter in het ruime kerkgebouw verstaan baar. Een Indische Prins, de neef van den Sultan van Johore (Singapore), is verloofd met de dochter van een Duitschen sloten maker te Karlsbad, Gebhardt genaamd. De jonkman ontvangt van zgn oom een millioen gulden ten geschenke en de familie zgner bruid krijgt f 300.000. De Sultan komt met zijn gevolg te Karlsbad het huwelijk bijwonen. Daarna gaat hij naar Berlijn, waar hij Keizer Wilhelm zes ge beeldhouwde ivoren stoelen ten geschenke zal aanbieden. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 12 tot cm met 14 Juni 1893. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: S. M. Manheim en S. Grnnwald. BEVALLEN: A. C. Aggenbach—Kraak, d. E. TimmermanNoot, z. N. Phillipson Raar, z. C. S. van SchooienMeijsser, d. E. BurgersKwant, z. OVERLEDEN: Pieter Vlam, 11 m. A. Gorter, 14 m. 2 levenl. aangegeven. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 7 13 Juni. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Johan Arnold Barhorst en Marretjo Gomes. Ario Kooger en Johanna Arendina van den Berg. GEBOREN: Jan, zoon van Jacob Brouwer en Maart je Roozendaa). Hcndrina, dochter van Arie Langeveld en Alida Hendrina Ponger. OVERLEDENJannetje Koopman, 2 da gen, dochter van Cornelis Koopman en Trijntje Cornolia do Waard. Gerrit Slot, 80 jaar, weduwnaar van Aagje Plaatsman. op ZONDAG 18 JUNI 1893, 's middags 2l/4 uur. 1. //Lo Départ,» Marcho Militaire, Léon Wettge. 2. Ouverture zu der geistlicher Oper •Joseph in Egypten,* E. N. Méhul. 8. Duo de Ire Acte de 1' opéra«Carmen,» Géorges Bizet. (Transcriptie pour Cornet k pistons et Bariton.) 4. Fantaieie brillante sur des motifs de 1' opéra «Stradella,* Musique de Friedrich von Flotow, F. Blumentritt. PAUZE. 5. Ou verture Czar uod Zimmermanu,» Albert Lort- zing. 6. »Eine Concertrevue,» Tougeroalde, Louis Stetefeld. 7. »Tendres Baisers,» Valse, Emil Waldteufel. No. 1, 4 en 5, eerste uitvoering. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndië: Verzendingsweg. Datum der ter post-be/.org. Tydst.d.laat. b u*l. ah Postk p. zeepost ria Amsterdam. - 10 en 80 Juni. 7.15'aar. p. zeepost via Rotterdam 23 7.15 '*»v. p. Holiandache mail via Genua 27 12,30'snam. p. Holl. mail via Marseille I 20 12.30'saam. p. Franscbe mail viaMarseille j 23 7.15'# av. p. Engelache mail via Brindisi I 30 8.45mor p. Duitsche mail via Napels 3 Juli. 8.45'amor. Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam.1 28 Juni. I 7.15 'sav. p. mail over Engeland19 7.15's av. p. mail viaSt. Nazaire. 7 Juli. 7.15'aar. Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St Martin, St. Eustatiua en Saba p. zeepoitvia Amsterdam. 28 Juni 7.15'sav. leiken Dinsdag, p. mail via Southampton Donderdag 12.30'snam. en Zaterdag. Naar Hr. Ms. «Tromp" te Bahia: via Bor deaux, 18 Juni, 12.30 's nam. (Aankomst der mail to Bahia 6 Juli). BEWERKT DOOR AM O. (81 «Mynheer Hablatschek is ziek en niet te spreken,» antwoordde de meid, en ze wou de deur dichtdoen. «Welnu juffrouw,* zei Karei, die behendig binnentrad, «zeg aan uw meester, dat iemand hem wenscht te spreken, niet als particulier, maar op last der keizerlyke politie. Zeg dat ik verder moet reizen, en dat ik slechts een half uur tyd heb om hem te spreken.* «Uw naam vroeg de oude. •Myn naam aal ik hem zelf zeggen. Zeg maar, dat een commissaris van politie uit Weenen hem verlangt te spreken.* Het woord politie, dat zij tweemaal bad ge hoord, scheen den tegenstand der oude dienst bode geheel overwonnen te hebben. Nadat de commissaris zijn hoed en overjas in de gang had opgehangen, opende zij de deur van een kamfer voor hem, nog voordat zy hem had aangediend. Door de neergelaten gordynen drong zelfs in dit middaguur slechts weinig licht in de kamer, waar de commissaris was binnenge laten. By zijn komst richtte een lange gestalte zich van de sofa op. «Heb ik de eer mynheer Hablatschek voor my te zien vroeg Karei. »Zoo is het.» «Myn bezoek zal u wel eenigszins verras sen, mijnheer Hablatschek. Misschien kunt ge echter de reden van mijn komst raden, als ik u myn naam noem. Ik heet Karei Nisser en ben commissaris van politie te Weenen.» De onde dienstmeid had intusschen de gor dijnen opgehaald en nu kon de commissaris den gewezen kamerdienaar beter in het vizier nemen. Hablatschek kon omstreeks zestig jaar oud zijD. Zyn houding was gebogen, als drukte hem de last van zijn lyden der laatste jaren. Ook de ingevallen wangen van zyn gladgeschoren gelaat toonden de sporen van de jicht, die hem voor den geheelen winter in zyn kamer ge bannen had. Zijn steil hoofdhaar was reeds tamelijk grys, onder do zware wenkbrauwen flikkerde een paar kleine grijze oogen, wier blik angstige verwachting uitdrukte. De indruk, dien zijn naam op Hablatschek had gemaakt, was niet ontsnapt aan de aan dacht van den commissaris en hij besloot door flink optreden den zieken man zoo beangst te maken, dat hy geheel de kluts kwijt moest raken. «Ik zal maar gaan zitten,* zeide hij en nam een stoel tegenover Hablatschek. «De naam Nisser dien ik zooeven genoemd heb, zal u ze ker wel herinneren aan een vrouw, bij wie ge in Juli 1859 het kind van de arme Louise Koch gebracht hebt?» Hablatschek verbleekte, blykbaar nam zyn angst nog toe. De commissaris vervolgde •Die juffrouw Nisser, by wie ge in Juli 11859 het kind van Louise Koch hebt gebracht, is myn moeder, mynheer «Mynheer de commissaris, stamelde de zieke man in verwarring, «ik weet waarlyk niet ik herinner mij niet dat ik ooit den naam Nisser gehoord heb.» Raadpleeg eens goed uw geheugen, myn heer Hablatschekik weet zeker, dat ge u dien naam wel zult herinneren. De feiten znlt ge niet vergeten zijn, want die hebben eene te groote rol in uw leven gespeeld. Stel u gerust, al kom ik hier als ambtenaar van politie, toch is het mijn plan niet een strafvervolging tegen u in te stellen. Indertijd is de misdaad aan het oog der politie ontsnapt en de ware schul dige rust reeds langer dan twintig jaren in hot graf. Wat go toen ter tyd gedaan hebt, deed ge in dienst van uw meesteres, zy was de verantwoordelijke persoon, en gij wist niet hoe groot de misdaad was, waar gij uw hulp by verleendet. Ge zyt nu ziek, als ge u dus de drukte en moeite van de gerechtelijke ver- hooren wilt besparen, vertel mij dan alles open hartig. Er is hier een groote erfenis in het spel, misschien konden uw openhartige be kentenissen u nog groote voordeelen verschaf- jen.» Na deze verzekeriug scheen Hablatschek meer vertrouwen in den commissaris te stellen. «Vraag gerust mijnheer,» zeide hy, «ik zal u naar waarheid antwoorden.» «Goed zoo! Vertel me dan eerst eens, wan neer ge den dienst van graaf Czerny hebt verlaten. «In April 1859, een korte poos, voordat de graaf naar Italië trok.* •Verliet ge vry willig uw dienst of werdt ge ontslagen De oude man kleurde. »Om u de waarheid te zeggen, mijnheer de commissaris, ik werd ontslagen. Dat was een onbillijke handeling van den graaf. Hy was toen in een slecht humeur, ik weet niet waarom, misschien om dat hij Weenen moest verlaten en ten oorlog giüg ik moest er onder lyden.* De commissaris schreef iets in zyn aantee- kenooefje én vroeg toen: «Heeft de graaf den winter van 1858 op 1859 te Weenen door gebracht •Ja, mijnheer.» •Hield de graaf te Weenen nog meer be dienden «Neen.» «Waar woonde de graaf?* •In het hótel »Keizeriu Elizabeth.» •In dien tijd heeft de graaf kennis gemaakt met een kinderjuffrouw, Louise Koch, die bui ten betrekking was geraakt.* «Ja zoo is hot.» «Kunt ge mij ook zeggen op welko manier de graaf met dat meisje in kennis is gekomen •Daar weet ik volstrekt niets van.» •Maar de verhouding tusschen die twee bleef u toch niet lang onbekend •De graaf trachtte die verhouding ook voor mij geheim te houden, maar mettertyd kwam ik toch te weten, waar hy zyn vrye uren doorbracht. Bij'het borstelen van zijn kleeren vond ik een brief in zyu jashet was een meisjeshand, ik was jong en nieuwsgierig, nu dat begrypt u wel. Later vernam ik, dat de graaf in een huis van de Wiednerstraat drie kamers had gehuurd, die prachtig werden go- meubeleerd. Ik hoorde het van den behanger, die alles in orde moest brengen. En eens heb ik de jonge dame aan zijn arm gezien, op een tyd en by een gelegenheid, dat de graaf my niet kon bemerken.* «Die jonge dame was mooi, niet waar?» «Zeer mooi, mynheer, zeer mooi. Een Hef gezichtjeMen kon wel zien, dat ze goedhar tig was. Ik kon best begrypen, dat do graaf innig veel van haar hield.» De commissaris had het portret- uit zijn borstzak genomen, reikte het aan Hablatschek toe en vroeg •Herkent go in dit portret die jonge dame •Ik geloof het wel,* luidde het antwoord, nadat Hablatschek zijn blik een poos op het portret had laten rusten. Het is erg verbleekt, maar mijn geheugen is ook niet scherp meer, en toch geloof ik, dat ik me niet vergis. Hoe komt u aan dit portret?» «Het is gevonden in een goheim vakje van de schrijftafel in de kamer van den graaf gisteren is het voor den dag gekomen. Als ge nog twijfeld, lees dan, wat op de achterzyde geschreven staat.» Hablatschek koerde het portret om en las de ons bekende woorden «Louise Koch, de moeder van mijn kind, overleden bij liaro be valling, den 7en Juli 1859.» Hm.» mompelde hy. Er is geon twyfel mogelijk, het is die arme lieve jonge dame (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1