SCHOOL voor U.-L voor Jongens. Advertentiën. Marktberichten. Purmereud, 15 Aug. Aangevoerd 493 run deren, 31 stieren, prijshoudend, 157 vette kalveren f0,45 a f0,70 per P., 54 nucht. dito f"6 h 14, 11 paarden, 1364 schapen en lammeren, prijshoudend, 151 vette varkens 10,42 a 0,50 per P., 116 magere dito f14 a 29, 131 biggen (7 a 11, 200 mud appelen fl.60 a 3.00, 1000 mud peren 1 1.50 a 2.50, kleine kaas f 30, middelbare! 21,50, aangevoerd 278 stapels, Boter f 1,25 a 1,35 per K.G., aangevoerd 850 K.G., Kipeieren f 3,25 13,75, Eendeneieren f-,per 100. Schagen, 17 Aug. Aangevoerd 13 paarden, 145 a 225, - ossen 1a 16 stieren f 40 a 150, 292 geldekoeien f 45 a 270, 70 kalikoeten 1 130 a 210, 44 vaarzen f 30a 80, 25 hokkelingen 1 20 a 35, 8 nucht. kalveren 14 a 11, 310 schapen 16a 21, 80 lammeren f 4 a 10, 21 magere varkeus 115 a 18, 31 biggen 18 a 10, boter per kop 10,60 a 0,70, kipeieren f3,a 3,50, eendeneieren f perlOO. Visscherijberichten. Nieuwediep, 16 Aug. Aangebracht door 1 kotter H. D. 68, schipper W. v. Marle, met 45 tongen, kleine tongen, tarbot, schol en schar, besomming 170. 80 korders met 5 tot 30 tongen p. st. 65 a 70 cent, 3 tot 10 kleine en raiddelm. tongen p. st. 30 cent, 2 tot 8 mand kleine schol p. m. 1 a 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2,50, 1 tot 5 roggen p. st. 90 cent. 17 Aug. 30 korders met 2 tot 20 tongen p. st. 70 a 85 cent, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 1, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2.50weinig vaDgst. 18 Aug. 25 korders met 20 tot 80 tongen p. et. 55 a 60 cent, 5 tot 15 kleine en middelm. tongen p. st. 25 cent, 5 tarbotten p. st. 1 5 a 8, 2 tot 10 mand kleine schol p. m. 10 a 80 cent, 1 tot 4 mand schar p. m. f 1 a 1,50, 2 tot 6 rog gen p. Bt. 80 cent. 342et0 Staats-Loterij. 3de Klasse. 2de Lgst. No. 5423 1 5000. No. 10432 f 1000. No. 14800 1 400. No. 2166 1 200. Nos. 6915, 9146, 15355 en 15949 elk f 100. 3e Klasse. 3e Ljjst. No. 3303 12000. No. 10353 1 1500. Nos. 1564, 3160, 14211 1400. Nos. 6236, 13555, 20942 f 200. Nos. 2989, 8891, 3976, 9650, 10006, 16747 f100. 3e Klasse. 4e Lijst. No. 7760 f 1000. No. 11826 1100. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 9 15 Aug. ONDERTROUWD: n GETROUWDj Ge0De- GEBOREN Therèse Cornelia, dochter van Jan Plens en Trijntje Keyser. Flora, dochter van Sacom Timmer en Aaltje van der Byl. Henriette, dochter van Elias Samuel Vlessing en Heintje van Messel. OVERLEDENGeene. 3F»OT .TTTFÏ. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bnreau 11 koperen dop van een kinderwagen. Adres Bureau II1 sleutel, 1 hoed, 1 bovenbroek, 1 onderbroek, 1 boezeroen, 1 onderhemd, 1 balsdoek, 1 paar sokken, 1 wit kalfhemd, 1 paar oude schoenen, alles nat, geborgen in een nieuwen meelzak. Het Schoonschrift-Concours in ons Geïllustreerd Zondagsblad. Het zal dengenen van onze inteekenaren op het Geïllustreerd Zondagsblad, welke hebben deelgenomen aan bet Schoonschrift- Conconrs, aangenaam zijn te vernemen, dat alle inzendingen ter beoordeeling in banden zijn gesteld van den bekenden Ne derlandsehen Calligraaf den heer Grevestuk. Hoewel het onderzoek en de beoordeeling van het groot aantal inzendingen natuur lijkerwijze eenigen tijd vordert, hopen wij toch weldra in bet Geïllustreerd Zondags blad de namen der Prijswinners te ver melden. DE UITGEVERS. Koninginnendag. Ten einde ook te dezer plaatse een blijk te geven van aan hankelijkheid voor bet geliefde Stamhuis van Oranje, wil men een kinderfeest or- ganiseeren op Woensdag 30 Augusten a. s. By genoegzame deelneming durven wij verzekeren, dat de beeren Polak, die de leiding op zich zullen nemen, den kinderen niet alleen, maar ook hunnen geleiders, een genoegelijken avond zullen bereiden. Bij genoegzame deelneming, zal de feest avond per advertentie worden bekend ge maakt. De korporaal der mariniers G. d. V., onlangs te Rotterdam gearresteerd, die zich door bedriegelyke handelingen in Ne- derlandsck Indië aanzienlijke geldsommen ten nadeele van het rijk zou hebben toe geëigend, zal met Hr. Mb. flotille-vaartuig »Borneo", dat eerstdaags van Amsterdam vertrekt, naar Indië worden teruggevoerd, ten einde aldaar terecht te staan. De tweede loodsschoener, in aanbouw op de werf »De Lastdrageralhier, is heden middag ten 2 uur met goed gevolg te water gelaten. Een domme streek van de Amster- damscbe politie Dezer dagen vervoegden zich ten kan tore van de heeren Mendes, Gans Co. in de Doelenstraat te Amsterdam, twee vreemdeliugen om coupons te wisselen. Terwijl die heeren binnen waren, zag een der kantoorbedienden op straat twee an dere heeren wachten, kennelijk vroolijk gestemd, althans lachend de terugkomst der anderen afwachtende. De bediende waarschuwde een der firmanten, dat de zaak niet pluis scheen te zijn, waarop de vreemdelingen, onder een voorwendsel, met de ter wisseling aangeboden coupons wer den verwezen naar het kantoor der Twent- sche Bank. Inmiddels telefoneerde men naar genoemde Bank, dat er een paar vreemdelingen zouden komen, dat de zaak verdacht scheen en het raadzaam was de politie te waarschuwen. De politie wérd dan ook gewaarschuwd en wat deed zij Een agent in uni form werd voor het kantoor der Twentsche bank geposteerd, de vreemde lingen zagen hem en zijn niet binnenge komen om coupons te wisselen, zoodat het vermoeden gewettigd is dat de zaak niet pluis was. Wie weet, tot welke ontdekking men gekomen zou zijn, wanneer de politie oor deelkundig ware opgetreden P. N. Een jongmensch, dat in de vorige week voorgaf een bankbiljet van f 1000 aan zijnen patroon te 's Gravenhage toe- behoorende, te hebben verloren, is achter slot en grendel gezet, omdat gebleken is, dat bij het geld is kwijt geraakt door het spelen met een paar bekende Amsterdam- sche >kwartjesvinders. Door de politie is ook tegen deze laat- sten proces-verbaal opgemaakt. De moord te Osch Naar het schynt heeft men thans den draad in handen van de misdaad, in het laatst van het vorige jaar gepleegd op den opzichter van de fabriek des heeren A. Jurgens, die in den vroegen morgen, politieer werd met groote straatsteenen en brokken steen naar de agenten geworpen, zoo dat de politie met alle kracht moest optreden. Herhaaldelijk klonk de hoorn om versterking en het regende van den eenen kant steenen, van don anderen kant stok- en sabelslagen. Velen uit het volk werden meestal licht ge wond, een paar agenten kregen steenen tegen de schonen of togen het hoofd en een briga dier van het Weesperploin moest vrij ernstig uan hoofd en handen gewond, bloedend tus- schen twee mannen worden weggebracht. Ook een der verslaggevers der pers werd licht aan de onderlip gekwetst. Herhaaldelijk werden charges gemaaktnu op de Hoogealuis, dan weer aan beide zijden vau den Binnen-Amstel, op de Sarphatikade of bij het Paleis». Dit duurde tot ongeveer halfeen, toen was het volk grootendeels verstrooid en trokken zich de detachementen politie by de Galerij samen. Nog geruimen tijd bleven zy daar een afwachtende houding aannemen, aangegaapt door een klein troepje nieuwsgierigen. Ook voor de Utrechtschestraat stonden eenige agenten en in die straat tot bij de Utrechtschedwars9traat stonden vele menschen de gebeurtenissen van den avond te bespreken. De laatste trams van de Plantage en bet station Staatsspoor, die juist over de Hoogesluis kwamen, toen met steenen werd geworpen, hadden daarvan ook te verduren. Een paar sergeants der infanterie verleen den bij de charges der politie hunne hulp. Te een uur kon men zeggen dat alles wcêr rustig was. Nader bericht De brigadier der politie, die Woensdagavond by de botsing met de meetinggangers op de Hoogesluis aan hoofd en handen gewond werd, is in het Binnengasthuis opgenomen en bevindt zich in vrij bedenkelijken toestand de gonees- heeren vreezen nochtans niet voor zijn leven. De Bulgaarsche rooverhoofdman Anguellos, die gedurende twintig jaren een ware geesel was voor de bewoners van Macedonië, is tot aller vreugde aan zijn eind gekomen. Van alle kanten vervolgd, had Anguellos de wijk genomen in het dorp Soussitza. Om zijn dorst te lesschen, drong hij bij een boer binnenop het oogenblik dat hij zich bukte om een kruik melk op te nemen, velde de boer hem met een geweldigen bylslag neer. Het lijk werd op een muilezel geladen en op de markt ten toon gesteld. In zyn zakken vond men een som van omstreeks 20,000 gulden, waarvan de boer dadelijk een deel ontving als belooningvoorts een zakboekje, waarin de roover al de door hem vermoorde per sonen, ten getale van 285, genoteerd had, behalve die welke hij, zooals hij er bij opmerkte, vergeten had op te schrjjven. Uit Amerika komen twee berichten van brand. Het eene uit Minneapolis, waar Zondag tijdens eenen storm door eenen brand 200 huizen vernield en 1500 men schen dakloos werden. Twee knapen en een vrouw verloren by de ramp het leven. De schade wordt op 2,000,000 dollar ge schat. Op den oostelijken oever van de Mississippi ontstaan, werd de brand door den storm naar den anderen oever over gebracht. Gelukkig veranderde de wind plotseling en kon zoo het vuur zich niet verder verspreiden. Maandagochtend vroeg brandde te Chi- cago het vSenate Hotel c af, waarbij 8 personen omkwamen. De brand begon be neden in het restaurant en verspreidde bene of een van anderen aard verlangde, j Ondertusschen was gelukkig het geval den Minister van Oorlog ter oore gekomen, en deze zond aanstonds per telegram bevel, dat de ergste beleediger, luit. Piscicelli, terstond uit den dieDSt ontslagen moest worden, en dat tegen hem en de drie andere officieren een vervolging moest worden ingesteld. Voorts moest de bevelhebber van het regiment een schriftelijke verontschuldiging zenden aan den vader van de jonge dame. De redacteur van het blad »Verona del Popoio", waarin het gebeurde zeer heftig was veroordeeld, werd deswege door den ontsla gen luitenant tot een tweegevecht uitgedaagd maar hij wees met minachting die uitdaging van den vrouwen-mishandelaar af. Daarop schreven de secondanten van den luitenant een stnk in de Arena", waarin zij den redac teur een «lafaard" noemden en deswege is nu een aanklacht wegens belecdiging tegen hen Heil merkt er niets van. Vervolg der Berichten. Gisteren kwam van Koedijk hier een pleizierboot aande passagiers waren kinderen der scholen aldaar, welke onder leiding van eenige heeren, waaronder ook de burgemeester dier gemeente, een bezoek brachten aan deze plaats. Een muziekkorps, hetwelk zich aan 't hoofd van den stoet op stelde, deed zich verdienstelijk hooren. Er werd een bezoek gebracht aan het wacht schip Hertog Adolf Van Nassau" alwaar ze namens den commandant werden ont haald. Voorts had een wandeling plaats door de gemeente en namen ze verpoozing in het park Tivoli. Deze tocht naar hier blijft den kinderen zeker in aangename herinnering. Voor de weeskinderen in deze ge meente was het gisteren feest. Ze maakten een rijtoer naar >Tillenhof" waar ze goed werden onthaald. De voormalige Tuintjes is een flinke inrichting om kinderen te kunnen bezighouden. Ze profiteerden dan ook goed. Deze geooegelyke dag hadden de kinderen te danken aan den heer L. A. Hartsinck. Een zonderlinge vondst is gisteren gedaan. Een paar knapen vonden in het land nabij de Fortenlinie een pak kleeren van een man, onder- en bovengoed, schoe nen en hoofddekselde kleeren waren voch tig en in een zak gepakt. Een eigenaar in Adams-costuum werd nergens opgemerkt. De heer A. Heeroma, thans onder wijzer te IJmuiden, heeft te Amsterdam de acte van hoofdonderwijzer bekomen. terwijl hij zich naar zijn werk begaf, door zich snel naar boven, waar een 30tal gas- Dat er wat te veel menscken zyn. Wordt meer en meer beweerd, En voor dit allea is veel schyn. Geleerd en ongeleerd Vermelden 't telkens maar als gy De kerk bezoekt, zie dan Of er wel te veel menschen zijn Je merkt er daar niets van. Wat wordt niet overal geklaagd Van dunrte en slechten tijd Wat wordt niet boog en breed gewaagd Hoe alles kwynt en lydt. Maar als er een pleiziertrein rydt. Dan trekken vrouw en man Verheugd op reis, en de armoe P och, Je merkt er haast niets van. 't Had lang gedroogd, verscbrik'lijk lang. Het vee leed zelfs gebrek Aan wateren het arme rund Stond loeiend by het hek. De melkboer klaagde ook luid zyn nood „Geen water!" klonk het dan. Maar wie de melk Blechts had geproefd, Spruk„'k merk daar toch niets van 1" „Er moet nieuw bloed zyn in den rand". Zoo riep er menigeen. „Zet de oude ledeu aan den dijk, En stnur er nieuwe heen Dan zal wel alles beter gaan 1" Zoo koos men menig man, Maar 't nieuwe bloed en 't beter gaan Je merkt geen lor er van. Er onderwerpt van tyd tot tyd Aan 't Nederluudscb gezag Een Atjebnees zich, eD iweert trouw Aan Koningin en vlag. Verheugd men zich dan in den vriend, Die licht ons steunen kan, Dan heeft de vriendschap uitgediend, En merkt m'er niets meer van. De sterke drank ia zwaar belust; De accijns stygt telkens weer, En bovendien bedreigt de kast De drinkers meer en meer. Zoo wykt de drankzucht naar men denkt; En er ia vrouw nog man. Die langer drinken wil of schenkt. Nog merkt men er niets van. Vereeniging is thans bet woord. Men vindt, in dorp en stad Vereenigingen bij de vleet. Een bond voor dit en dat. Door al 't vereenigen is 't vast, Dat de eendracht bloeien kan. Muar als men ziet naar rechts en links. Dan merkt men er nieta van. 0. een schot grove hagel, zij het dan ook niet doodelijk, toch ernstig werd getroffen. Dezelfde persoon, die in voorloopige hech tenis wordt gehouden als de vermoedelijke moordenaar van den wachtmeester der ma réchaussee, wordt ook van deze misdaad verdacht. Het is een gepensionneerd Oost- Indisch militair, laatstelijk arbeider te Osch en v. G genaamd. Een Oost-Indisch militair begaf zich in een verdacht huis in de O. Z. Kapel steeg te Amsterdam, waar hij reeds spoe dig quaestie kreeg, over de door hem ge maakte vertering, die hij weigerde te be talen. Kort daarop verschenen drie man nen, die hem tot betaling dwongen. Onze militair die blijkbaar vroeger voor heeter vuurtjes gestaan had, haalde zijn mes te voorschijn, waarmede hij twee der lieden een verwonding toebracht, waardoor hjj in de gelegenheid kwam ongedeerd te kun nen vertrekken. By de behandeling van de Kieswet in de 2de Kamer heeft de heer Rutgers van Ro zenburg, afgevaardigde voor Amsterdam, naar de meening van vele werklieden, nog al be- loedigende uitdrukkingen voor hen gebezigd, o. a. „Stemvee,# „dronkaards,* enz. Naar aan leiding daarvan werd Woensdagavond in »Mai- son Stroucken" een protest-meeting gehouden waar verschillende sprekers, o. a. Nolting, v. d. Goes, Fortuijn, enz. optraden. Na afloop besloot men een optocht te houdeu en een «ovatie# te brengen aan de woning van bo vengenoemd Kamerlid. Een naar schatting 500 man groote troep trok zonder te zingen langs de Weteringschans naar de Sarphatistraat waar de heer Rut gers vau Rozenburg het bovenhuis van de Galery vlak naast het Paleis voor Volksvlijt bewoont. De familie was niet in de stad. Vóór het huis hield de troep halt en begon alles behalve vleiende uitdrukkingen aan het adres van den Amsterdamschen afgevaardigde te uiten De politie was van het bureau Leidache- plein zeker telegraphisch gewaarschuwd, al thans by aankomst van den troep stond een aantal agenten voor de woning en was een ander aantal in de Galery opgesteld. Uit den troep werd met een steen naar de agenten geworpen, waarop de politie oogenblikkelyk met stok en sabel een charge maakte en de menigte voor zich uitdreef naar het Frederiks- plein en de Hoogesluis. Toen begon een geregelde aanval tegen de ten geherbergd waren Een nieuw tijdperk van hitte over geheel Europa schijnt weder aangebroken. Te Londen rees de thermometer Dinsdag tot 87 gr. F. in de schaduw. In 1884 be reikte de thermometer te Londen 92, in 1881 94 gr. Een dierenvriend geeft in de «Daily Graphic# een deerniswekkende schets van den ijsbeer in den dierentuin. Het arme dier lijdt vreeselijk en de onderdompelingen in zyn lauw bad helpen blijkbaar niets. Het water in het kanaal langs de En- gelsche kust tusschen Deal en Ramsgate is 67 gr. F., het diepste water ter hoogte van Dover is 65 gr. F., de hoogste warm tegraad, die sinds een kwart eeuw voor gekomen is. Men neemt warme golfbaden in de open lucht. Te Parijs is het zoo heet, dat vele zelf moorden alleen geweten worden aan den invloed der temperatuur op de gevoelige hersens van vele Paryzenaars. Van alle zijden komen berichten van groote warmte. Aan Ryn en Moezel zegt men dat de wijnoogst van 1893 de aller beste zal zijn van deze eeuw, zoowel wat hoedanigheid als hoeveelheid betreft. By Trier zijn door de zon en droogte geheele lindenlanen bladerloos, terwijl een groot aantal linden in geheel nieuw frisch groen blad prijken alsof het voorjaar is. Een tweede jeugd. In Italië weet de hooge militaire over heid van geen gekschereu, waar officieren van het leger zich vergrijpen tegen hun ridder plicht. Dit kan blijken uit het volgend geval, waarvan de Italiaansche bladen vol zyn, en dat door het geheele land ergernis heeft ge wekt. Vier cavalerie-officieren te Verona hadden op straat een fatsoenlyke jonge dame, onder wijzeres, omarmd, haar beleedigende woorden toegevoegd en, toen zy zich had losgerukt en den ergsten onder hen een slag in het ge zicht gaf, haar allerlei leelijke dingen na schreeuwend en tierend achtervolgd, tot zij in het huis van haren zwager vluchtte, waar het arme meisje het hevig op de zenuwen kreeg. De schoonbroeder der beleedigde dame ging voldoening voor haar vragen by den chef der officieren; deze verwees hem naar den be velhebber van het regiment en den volgenden dag kwam diens adjudant hem vragen, of hy een voldoening door de wapenen nota Het Toelatings-examen zal gehouden worden op Zaterdag 2 September Ouders of voogden, die verlangen dat hunne Zoons of Pupillen aan bovengenoemd examen zullen deelnemen, kunnen zich daartoe aanmelden vóór den 31 Augustus. De Directeur VASTEN0U. ZONDAG den 20en AUGUS- TUS hopen onze Oom en Tante JACOB HE GRAAF en ELISABETH JANS, den dag te herdenken, dat zy voor 25 jaar door den Echt zyn 1 verbonden. Helder, 18 Aug. 1893. Namens: J. SWEMMELAAR. M. C. SWEMMELAAR- ARENDS. J. J. SWEMMELAAR. Zondag a.s. hopen onze Broeder en Zuster|f Jan Minneban S en H Maria Wilhelmina Penninkhoff, hunne 25 - jarige Echtvereeniging g te herdenken. Helder, 18 Aug. 1893. Uit naam hunner Moeder, Broeders, Zuster, Zwager en Behuwdzuster. Vijf-en-twintig jaar is 't nu Dat onze Broeder en Znster zijn getrouwd, Ze zijn toen by elkaar getreden En 't heeft hen nog geen uur berouwd, ft 8wZij hebben geproefd van zoet en zuur, Van tegenspoed en zegen, Maar God heeft beiden in dat uur Bewaard op al hun wegen l Nn wenschen wij met hart en mond, Dat God hen nog een langen tijd Op Neerlands lieven dierb'ren grond Met zijne kroost zy toegewyd. Den 208ten Augustus hopen onze Broeder en Zuster JACOB DE GRAAF en ELISABETH JANS, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder, 18 Augustus 1893. Namens hunne Broeder en Zuster S. PETERSEN. T. PETERSEN-dk Graaf. Woensdag a. s. hopen onze geliefde Ouders JOHANNES STEEMAN en MARIA DE GROOT, den dag te herdenken, dat zy voor 30 jaar door den echt zijn verbonden. Helder, 18 Augustus 1893. Namens hunne dankbare Kinderen WIGGERT STEEMAN. JOHANNES STEEMAN. DIRK STEEMAN. MARIA STEEMAN. IOp Zondag a .s. hopen wij te herdenken de 25ja- rige Echtvereeniging van JACOB DE GRAAF i ELISABETH JA NS. Uit naam hunner dankbare j Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen M F. SNEL, m A. SNEL—de Graaf. m WILHELMINA DE GRAAF. Wè H TRIJNTJE DE GRAAF. Getrouwd HENDRIK BAAS. en SARA GROOT; die namens wederzydsche familie dank be tuigen voor de belangstelling, by hun hu- wel yk ondervonden. Amsterdam, 17 Augustus 1893. Geboren: CATHARINA GERRITDINA HENDRIKA, Dochter van A. H. M. VERSCHOOR- en BRAKKE, J. VERSCHOOR. Ilellevoetsluis, 14 Aug. 1893. Geboren PETRUS CORNELIS JOHANNES. Zoon van J. VARENHORST T. VARENHORST-Dol. Helder, 11 Augustus. Voorspoedig bevallen van een Dochter: A. PRELLER—LEEUWENS. Helder, 15 Aug. 1893. Voorspoedig bevallen van een Zoon: Mevrouw E. A. L. E. VAN TEUTEM Modderman. Nieuwediep, 17 Aug. 1893. Heden overleed ons innig geliefd Dochtertje, in den aanvalligen leeftijd van 7 jaar en 5 maanden. Helder, 15 Augustus 1893. P. DEKKER en Echtgenoote. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurige ziekte onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder MAARTEN MONTFOORT, in den leeftijd van ruim 24 jaar. Rotterdam, 14 Aug. 1893. C. F. DAVIDS. L. ÖAVIDS geb. Montfoort. (Strekkende deze tot algemeene kennisgeving). Heden overleed onze lieve Moeder, Vrouwe Philippine Henriette Westenenk, Wed. Dr. JACOBUS TEN SIJTHOFF, in den ouderdom van ruim 62 jaren. Twelloo, 11 Aug. 1893. Uit aller naam, J. M. C. TEN SIJTHOFF. Eenige en algemeene, kennisgeving. (Wegens buitenlandache betrekkingen eerst heden geplaatst). 1 Degenen welke nog eenige vorderingen hebben, ten laste der Gamella Adelborsten van Hr. Ms. Van Galen", gelieven dezelve in te dienen vóór 23 Augustus.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2