fl0haul adrTbihrsteker, Advertentiën. jMlitiiHaar tani" 2i inmat ili fli Art ScMtlmii. D. A. G. VASTENOU, ..PATRIMONIUM." loollijS OmsiaiT Bernard Frank, M. A. GBUSWALD, Een nette DIENSTBODE Gevraag. Flinke loopjongen imm,i een flinke Bakkersjongen, Een Borpaeisje, van Men, Een Dame h. b. b. h. h., Een HUIS te huur eei AFFAIRE, waar alles worit verkocht, HIT-MERRIE, Stoomvaartberichten, Het stoomschip „Sumatra," naar Amsterdam, arr. 31 Aug. te Suez. Het stoomschip «Prinses Sophie,« van Am sterdam, arr. 2 Sept. te Padang. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina,« van Amsterdam, pass. I Sept. Kaap Rocca. Het stoomschip «Conradc* arr. 2 September te IJmuiden. Het stoomschip «Salaka vertrok 2 Sept. van Rotterdam. Het stoomschip «Koningin Emma", van Amsterdam, pass. 2 Sept. Pantellaria. Hot stoomschip «Prinses Mariea, van Am sterdam, vertrok 4 September van Perim. Het stoomschip «Soerabajan, naar Rotterd., pass. 4 Sept. Gibraltar. Het stoomschip «Drenthe" vertrok 4 Sept. naar Rotterdam. Marktberichten. Alkmaar, 2 Sept. Aangevoerd 0 paarden fa 21 koeien f140 a 210, - vette kal veren fa ,18 nucht. dito 15,a 16, 206 magere schapen f 8 a 16, lammeren ren f 0,a f 0,127 magere varkens f 16,- 20,181 biggen f8,a 12,2 bokken en geiten f 2,a 4,—, - kleine bokjes f 0,- a -,Boter per P., f 0,62® a 0,726, kipeieren f 3,50 a 4,eenden dito f -,per 100. Hoorn, 2 Sept. Aangevoerd tarwe i'6,25 a 7,50, Rogge f 5,50 a 6,Gerst f 4.a 5, Haver f 3,a f 3,75, witte erwten f 9 11,groene f 10 a 12,grauwe f 12, 16,vale f 6,75 a 14,bruine boonen f 9,25 a 10,karweizaad f 16,50 a mosterd f21,50 a 15 paarden f70 al40, 0 f a -99 scbapen f 10,a 20,- lammeren f 0,a 0,3 kalveren f 8, a 16,20 varkens f 12a 16,0 zeugen f a 43 biggen f 6,a 10,—, kip- eieren f 3,75 a -,eenden dito f per 100, 1900 kop boter f 0,55 a 0,60 per K. Visscherijberichten. Nieuwediep, 1 Sept. Aangebracht door 1 kotter H. d. 283, schipper Scholder, met 12 tongen, tarbotten, echol en schar, besomming f 55. 2 Sept. 200 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 50 a 60 cent, 5 tot 15 kleine en middelm. tongen p. 9t. 25 cent, 20 tarbotten p. st. f 5 a 8, 2 tot 10 mand kleine schol p. m. 40 a 80 cent, 1 tot 4 mand schar per inund f 1.60 a 2, 2 tot 10 roggen p. st. 80 a 90 cent, 4 Sept. 1 kotter H. D. G3, schipper \V. v. Marle. met 50 tongen, een partij kleine tongen, tarbotten sohol en schar, besomming f 95. 5 Sept. v.m. 8 uur. Niets binnen. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis1 gouden ring, 1 portemonnaio waarin een sleuteltje. Adres Bureau II1 kloksleutel. Ingezonden. Helder, 4 Sept. 1893. Mijnheer de Redacteur! Beleefd wend ik mij in deze tot u met het verzoek, een plaatsje te verwerven in de ko lommen uwer courant voor de volgende regelen. Onrustbarende geruchten komen dagelijks naar hier omtrent het voortwoeden der vree- selijke ziekte, die in verschillende streken tal van slachtoffers eischt. Ligt het na niet op onzen weg, om alles te doen, wat mogelijk is, om de instandhouding en do bevordering der volksgezondheid te bevorderen Past op deze vraag een bevestigend antwoord, dan raag er wel nauwlettend worden toegezien op den toe stand van onze woningen, van de omgeving daarvan en van de wegen en wateren. Moet er dan niet met grooten spoed gehan deld worden, om de vuile, vieze sloot to dem pen, die aan den Stationsweg alhier gevonden wordt Bedoelde sloot is eigendom van het Departement van Waterstaat my dunkt bij den Minister moet, met beslistheid en zonder uitstel, aangedrongen worden op het wegruimen van dien modderpoel. Deze zaak kan g nitstel lyden. Onze gezondheids-commissie moet, naar 'k meen, in vereeniging met het Dag. Best. dor gemeente terstond handelend optre den. De ingezetenen mogen verwachten, dat men onmiddellyk maatregelen neme, ten einde kwade gevolgen bijtyds te weren. Is de Commissie eenmaal bezig, om er naar te trachten een hoogst schadelijken modderpoel op te ruimen, wellicht breidt zy dan ook hare zorgen uit tot de sloot aan den Oostelyken Parallelweg. Demping en rioleering is ook daar dringend noodig. Met beleefden dank voor de plaatsing van 't bovenstaande. Uw dw. dD. R. Vervolg der Berichten. We vestigen de aandacht van belangheb benden op achterstaande annonce, waarin door het Bestuur van Floralia alhier de inzending van planten voor de a. s. Bloemententoonstel ling tegen Donderdagnamiddag wordt aange kondigd. Aan de inzenders van planten worden alsdan kaarten tot het gratis bezoeken der Tentoonstelling afgegeven. Verder vernemen we, dat door het Bestuur eene Commissie van beoordeeling is benoemd en dat de uitreiking van prijzen en diploma's aan hen, die de best gekweekte planten hebben ingeleverd, op a. s. Zondagavond -zal plaats hebben. Voor hen, die de goede zaak door het afstaan van pryzen wenschen to steunen, bestaat daartoe inmid dels gelegenheid. De opening der Tentoonstelling, waartoe oenige autoriteiten en besturen van verschil lende Corporatiën zyn uitgenoodigd, zal ge schieden op Zaterdag 9 dezer, des namiddags 2 ureD. Op Zaterdag en Zondagnamiddag zul len in den tnin van Tivoli Matinees, en op Zondagavond een concert, gevolgd door Vuur werk, worden gegeveD. Van een en ander is door aanplakbiljetten op onderscheidene open- baro plaatsen, ook in naburige gemeenten, me- dedeeiing gedaan, 't Is dus te verwachten dat, ovenals voorheeD, aan de Bloemententoonstel ling van dit jaar een zeer talryk bezoek zal ten deel vallen. 't Vuurwerk, dat op Zon dagavond zal worden ontstoken, wordt geleverd door den heer J. B. Horsten, kunstvuurwerk- maker te Amsterdam. Op Zaterdagmiddag en op Zondagavond zul len de muziekuitvoeringen in den tuin van Tivoli gegeven worden door de kleine Kapel van het Stafmuziekkorps der Marine, onder directie van den Onder-kapelmeester, den heer L. A. Schouten des Zondag's namiddags door 't geheele muziekkorps, onder leiding van den kapelmeester, den heer J. Koning. De heer S. Jaring, adjunct-haven meester der Marine alhier, herdacht Vrij- dag jl. den dag, waarop hij 40 jaar gele den bij den havendienst aldaar in functie trad. Mocht de hr. Jaring in den loop der jaren meermalen de ervaring opdoen, dat zijne trouwe plichtsbetrachting en zijne hulpvaardigheid gewaardeerd werden, bij deze gelegenheid ondervond hij dat bij ver nieuwing van alle zijden werden hem de hartelijkste bewijzen van belangstelling toegezonden. Op den 31en Augustus jl. werd aan den magazijnknecht bij 's Rijks magazijn van oor log J. Snyder, alhier, de bronzen medaille voor 12-jarigen trouwen dienst in die betrekking uitgereikt. J. Snyder werd 1 Mei 1846 ingedeeld als milicien by het le reg. art.2 Aug. 1847 met groot verlof; 18 Maart 1848 bij het korps terug1 Mei 1848 overgeplaatst bij het 2e reg. vest.-art.21 Aug. 1848 overgegaan by de staande armee1 Oct. 1852 overgeplaatst by het 3e reg. vest.-art.1 April 1859 kreeg hy de le chevron 30 Dec. 1859 de bronzen medaille; 21 Augs. 1866 de 2e chrevron 31 Dec. 1871 de zilveren medaille31 Dec. 1877 de 3e chrevron 23 Sept. 1880 korporaal31 Aug. 1881 met pensioen 31 Sept. 1881 aan gesteld bij de magazijnen der art. te den Helder31 Aug. 1893 de bronzen medaille. Snijder mag dus bogen op een diensttijd van bijna 50 jaren. De alhier gevestigde Vaars tokers-veree- niging «Welvaart en Voornitgang", verzond 11. Donderdag het navolgende telegram Aan'H. M. de Koningin-Regentes. Vuurstokers-vereeniging «Welvaart en Voor uitgang" to Helder, veroorloofd zich Hare Majesteit de Koningin, de betuiging harer hulde en onwankelbare trouw, eerbiedig aan te bieden. Slok, president. Den volgenden dag werd daarop onderstaand antwoord ontvangen Slok, president vereeniging «Welvaart en Voornitgang", Nieuwediep. Hare Majesteit de Koningin-Regentes be tuigt den leden, derzelver dank voor de geluk- wenschen, Hare Majesteit de Koningin aange boden. Adjudant van dienst, Van de Poll. Tijdens het Kinderfeest in het Casino gebouw van den heer M. P. Polak, op Ko ninginsverjaardag, verzond ook dezen den vol gende gelnkwensch aan H. M. do Koningin Wilhelmina der Nederlanden. De feestvierende jeugd in het Casinogebouw wenscht H. M. geluk met dezen heugelylijken dag. Polak, Casino-gebouw, waarop het volgende antwoord werd ontvangen Polak, Casinogebonw, Nieuwediep. Hare Majesteit de Koningin-Regentes zegt u dank, voor de gelukwenschen, Harer Majesteit de Koningin aangeboden. Adjudant van dienst, Van de Poll. Zaterdag is te Amsterdam geslaagd voor de hoofdonderwijzers-akte de heer W van Gessel, alhier. Bij Kon. besluit zijn benoemd, ter zake van de expeditie naar de Aroe-eilanden (residentie Amboina) in het laatst van het vorige en in het begin van dit jaar, de luit. ter zee 2de kl, N. C. Beynen en C. H. van Asperende 2de provoost R. H. Stadens en de marinier 2de kl, W. J. G. Vastenholst tot ridder 4de kl. van de Militaire Willemsordeterwijl daarby is bepaald, dat ter zake voornoemd de kwartier meester A. Jansen by afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zal wor den vermeld. Door een 50tal belanghebbenden te Oudesluis is tot de Directie der Holland- sche IJzeren Spoorweg-Maatschappij een verzoek gericht, waarop dezer dagen een gunstig antwoord is ingekomen. Bij wijze van proef, zal bij den aanstaanden win- terdienst de eerste trein naar en de laatste trein van den Helder te Oudesluis stoppen, wanneer daartoe tijdig door reizigers het verzoek wordt gedaan. Men schryft ons van IJmuiden 4 Sept. Reeds de geheele vorige week heerschte, vooral onder het jongere gedeelte onzer anders zoo rustige burgerij, een zekere ontevredenheid hetgeen zijn oorzaak had dat dit de week was waarin vroeger hier de kermis gevierd word. Dit is het eerste jaar dat dit niet plaats heeft, daar onze vroede mannen besloten hebben de kormis af te schaften. Reeds Zaterdagavond werden eenige luidruch- tige jongelui joelende langs den weg aange troffen, hetgeen Zondagavond herhaald werd door een zeer groote menigte die zingende «Kermis moot er wezen, kermis moet er zyn door het anders zoo stille dorp trokken, voor de woningen der raadsleden halt houdende, waarvan zij, die voor de afschaffing der kermis gestemd hadden, op ketelmuziek en eenige protest woorden onthaald werden Soms vreeede men dat dat daar eenige baldadigheden zouden voorvallen, hetgeen echter niet geschiedde. Zy toonden slechts hunne afgevaardigden naar den gemeenteraad hunne ontevredenheid en 't moet ;ezegd worden, ze gedroegen zich voorbeeldig, iet bleef bij een eenvoudig protest. Do politie, die de menigte begeleidde, had dan ook niet eemaal handelend op te treden. Ook hedenavond is het rumoerigeen groote menigte trekt, nationale liederen zingend, door het dorp. Men schrijft aan de «Telegraaf:'' Nog eenige dagen en reeds twee maan den is het geleden, dat de roemrijke expe- dezen bodem hun leven tot roem van het vaderland veil hadden, nu toch eindelijk eens naar verdiensten mochten worden beloond. Tot op heden is evenwel aan dezen wensch, ook door verschillende dag bladen kenbaar gemaakt, geen gehoor ge geven. Wij hopen, dat de leden der Sta- ten-Generaal het initiatief zullen nemen om hen te beloonen, die deelgenomen hebben aan den strijd in de wateren van Japan. Er hebben zich, naar wij vernemen, 33 sollicitanten aangemeld voor de vacante betrekking van Hoofd der gemeenteschool te Schagen. RAMI» TE ROTTERDAM. Eene ontzettende ramp heeft Zondagavond alhier op de Rotte plaats gehad. Aan het Geldelooze pad, bij den Zwaans hals, was brand uitgebroken. Terwijl eene menigte menschen, aan dien kant wonende of zich bevindende, derwaarts spoeden, wil den ook van den overkant der Rotte velen daarheen en maakten daartoe gebruik van het yzeron overhaalpontje, dat geregeld dienst doet tusschen de Linker Rottekade en den Zwaans hals. Dat pontje is berekend op eon draag vermogen van 20 personen. Op het oogenblik dat het van de Linker Rottekade zou afvaren, waren er zes personen in, en toen de veer man het van den wal afstootte, sprongen er nog een zestal by. Die zou niet hebben ge hinderd maar terwijl het vaartuig zich reeds van den kant verwijderde, sprongen er nog eenigen er in, men weet niet precies hoeveel. Men zegt van zes; maar te midden van de drukte en verwarring heeft men dit niet kun nen nagaan. Doch wat was het geval? Door dat forsche inspringen der laatst aangekomc- nen kreeg het achtergedeelte van het pontje niet slechts herhaaldelijk een schok, maar be gon dat gedeelte ook te zinken en water te scheppen. Daarop drongen allen naar den voorkant, maar juist daardoor kreeg nu die zijde het te zwaar, zoodat de pont aldaar on der water raakte. Te gelykertijd werd er ge roepen dat er een man in het water lag. Geen wonder, dat velen in het vaarlui» zich inmiddels vasthielden aan den ketting. Doch nu wilde het ongeluk, dat ten gevolge van het gedrang dc ketting brak. Degenen die zich er aan hadden vastgeklemd, schoten toen naar voren, en daar inmiddels de andere per- sonon in hunne verbystering insgelijks voor uit drongen, wipte daardoor aan dien kant het pontje om en zonk. Eenige personen, naar men zegt vijf, het ongeluk ziende aankomen, waren reeds er uit gesprongen, om zich al zwem mende te redden. Daaronder behoorde ook de veerman. Deze bereikte den wal. Al de ove rigen verdwenen terstend in de diepte. To midden van de duisternis hoorde men het geroep en gegil om hulp, en alle pogin gen tot redding werden terstond in het werk gesteld. Evenwol eerst een geruimen tijd daar na mocht het gelukken, tien drenkelingen uit de diepte op te halen, dio bijna allen zich aan elkaar hadden vastgeklemd. De tien lijken lagen iu het drenkelingen huis op do begraafplaats onder Crooswijk voor belanghebbenden ter bezichtiging; doch nu bleek het, dat er nog andere personen in het water moeten zijn geraakt en weggedrevon, daar er onder do zich aanmeldenden ook iemand was, wiens schoonzoon nog werd vermist, dien hij by de lijken niet vond, terwijl hij tevens sprak van nog een ander, die insgelijks nog scheen vermist te worden. Heden namiddag waren door de familiën herkend de lyken vau: Pieter en Cornelis Flipsen, oud 24 en 20 jaar, zoons van een politieagent alhier; een van hen was coupeur te Amsterdam en dien dag naar hier overgekomen; Pieter de Braai, oud 19 jaar, wonende Crooswijksche kade; Jacob Kooistra, agent van politie bij de 2e afdeeling, en zijne vrouw, nalatende een drietal kleine kinderen; Simon Gostenberg, 17 jaar, bakkersknecht;, Fenna Snel, 25 jaar, dienstbode by iemand aan den Crooswijkschen weg; Mar. Adr. Bos, 33 jaar, tabakswerker. Zomerhofstraal Bastiaan Vet, koekbakker, Rubroekstraat Jan Nayt, 20 jaar, schippersknecht uit Bleis- wijk, zoon eener weduwe. Nadat de politie, onder leiding van den hoofdcommissaris den gehcelen nacht aldaar bezig was geweest om de noodige maatrege len te nemen en te doen handhaven, is de burgemeester heden ochtend alles in oogen- schoaw komen nemen. De pont is eerst 's mor gens kunnen worden opgehaald. Het vermoeden tegen den in verband met den moord te Marolleput in hechtenis ge nomen Larapier is sterk, daar er bloedvlekken kloedingstukken van hem ontdekt zyn. Evenwel meent men te kunnen bewyzen dat hy in den nacht van den moord het hof, waar hij diende, niet heeft verlaten. Aanvankelijk dacht men dat diefstal gepleegd was, wijl kisten en kasten opengebroken wa ren. Er is echter schijnbaar niets gestolen. De kisten bleken met passende sleutels te zijn opengemaakt. De grendels waren niet gefor ceerd. Er is een tand van een egge met bloed er aan nabij de plaats van den moord gevonden. Omtrent een spoorwegongeluk in Massackusets en de aanleiding daartoe wordt nog het volgende gemeld. De brug over de rivier Westfield zou versterkt worden, omdat het gewicht der nieuwe locomotieven steeds grooter wordt. Zij was nu verzwakt, doordat eenige ijzeren balken waren weg genomen. Toen de trein, bestaande uit een locomotief en 8 waggons, de brug naderde, werd ingevolge een bijzonder voorschrift de vaart verminderd. Reeds was de locomotief over de gevaarlijke plaats, toen de tweede spanning doorbrak alsof ze van timmerhout was ggemaakt. Vier der waggons stortten in de rivier, boven op elkander de ondersten werden geheel ver brijzeld. Slechts de 3 laatste wagens waren hartverschend, velen der toeschouwers vielen in onmacht. De lijken der gedooden waren vreeselijk verminkt, bij enkelen was het hoofd ver- ra orseld. bij anderen waren ledematen af gescheurd. Getrouwd C. VAN EIJSDEN en WILHELMINA TEGEL, die tevens hunnen dank betuigen aan weder- zijdseke Familie, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 24 Augustus 1893. (Wegens verzuim eerst heden geplaatst.) Geboren JAN LUCAS ARIE, Zoon van J. HOLLAAR en A. E. G. HOLLAARHartsinck. Helder, 2 September 1893. Voorspoedig bevallen van een w schapen Dochter: N. PRONK, Echtgenoote van J. GRAAFF. Helder, 4 Sept. 1893. elge- Nog treurende over het verlies van onze geliefde Dochter ADRIANA, trof ons ouderhart weder een gevoe- ligen slag door het afsterven van onze innige geliefde Dochter AALTJE, in den ouderdom van 15 jaren. Diep betreurd door haar Ouders, Broeders en Zusters, doch wij zullen in Gods wil berusten, wiens doen liefde is. F. WILLEMS, Echtgenoote en Kinderen. Heden morgen overleed ons innig geliefd Dochtertje TRIJNTJE, na een smartelijk lijden van twee dagen, in den leeftijd van 2 jaar en zeven maanden, diep betreurd door haar bedroefde Ouders. Helder, 4 September 1893. J. STAM. A. STAM— Duporto. ditie van Hr. Ms. «Medusa" feestelijk in j bleven staan, de locomotief viel omver en verschillende plaatsen van ons land werd j tuimelde mede naar beneden. Spoedig wa- herdacht- Door velen werd de wensch ge- j ren honderden aanwezig, gereed oin hulp uit, dat de dapperen, die aan boord van te bieden. De kreten der verongelukten De Heer en Mevrouw VAN TEUTEM MODDERMAN, betuigen hunnen harte lijken dank voor de vele bewyzen van be langstelling, bij de geboorte van hunnen Zoon ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur afge wacht op Vrijdag 8 September. De Heer en Mejuffrouw ENGELS-BRUIJN, betuigen hun hartelijken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, bij de geboorte en het overlijden van hun kindje ondervonden. Helder, 5 Sept. 1893. Voor de vele bewyzen van belangstel ling, ons betoond bij gelegenheid van ons 50"jarig Huwelijksfeestbetuigen wij door deze onzen hartelijken dank. Helder, 5 September 1893. A. M. KWIST. E. KWIST—Van Goudoever. Bij deze betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele bewijzen van belang stelling, bij bet teraarde-bestellen van onze innig geliefde Dochter AALTJE, en voor de vele liefdeblijken. In 't bijzonder aan den Heer A. VADER en HH. Dragers, voor de laatste eer, aan onze innig geliefde Dochter AALTJE bewezen. Uit naam harer dankbare Ouders, Broeders en Zusters. F. WILLEMS en Echtgenoote. ALGEMEENE VERGADERING op Woensdag 6 September, des avonds 8 uur in «Musis Sacrum," op ver zoek van 12 Leden, ingevolge art. 12. OnderwerpOudeliedenhuis. HET BESTUUR. Inzending der Planten, bestemd voor de Tentoonstelling en ter deelneming aan de beoordeeling, op Donderdag 7 September, 's nam. van 2-6 uur, in TIVOLI. Men gelieve het inschrijvingsnummer op de potten aan te brengen. HET BESTUUR. De eerstvolgende Exercitie zal gehouden worden op Vrijdag 8 Sept. a.s. De Comp.-Comm. VASTENOU. lusfcituteur te Helder, verzoekt alle vor deringen zoo spoedig mogelijk in te zenden. Rekeningen ten laste der internen moeten vóór 10 September ingeleverd zyn. Buitengewone Vergadering op DON DERDAG 6 SEPT., 's avonds 8 uur, voor de Leden der Bouw-Vereeniging en voor hen, die alsdan als zoodanig nog wenschen ingeschreven te worden. Namens het Bestuur der Afdeeling. Ter voorkoming van vervolgingskosten, worden achterstalligen in de betaling van Hoofdelyken Omslag over het dienstjaar 1893, uitgenoodigd het verschuldigde bin nen acht dagen Da heden te betalen. Het Kantoor is geopend dagelijks van 's morgens 9 tot 's namiddags 3 uur, uit gezonderd den Zaterdag, den laatsten Don derdag der maand en Zon- en Feestdagen. Helder, 5 September 1893. De Gemeente-Ontvanger, A. J. DE JONGH. De Tandmeester Prins Hendrikkade 150, Amsterdam, zal den 2en en 4en Donderdag van iedere maand Nieuwediep bezoeken Aanvragen tot daags te voren aan zyn Domicilie. GROSSIER, Kanaalweg 67-68, Helder, bericht door deze dat wegens de Feest dagen het Pakhuis en Kantoor gesloten zullen zijn van af ZOND AG A VOND 6 uur tot DINSDAGA VOND 8 uur. CASINO-GEBOUW. In plaats van ZONDAG, Woensdag 6 Sept., 's avonds 7l/s ure, DANSLES ais naar gewoonte. Zondagavond aanstaande, wegens feestdagen GESLOTEN. De Directeur van het Casino-Gebouw, M. P. POLAK. Tandarts, Prins-Hendrikkade 169, Amsterdam, is WOENSDAG 6 September te consulteeren te Del der, Kerkgracht 47, voor Tandheelkundige Operatiën, Vul lingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 4 7 uur. Q evraagdL EEN NETTE DIENSTBODE. Adres Bureau van dit Blad. Waseli buiten's huis. Adres: BINNENHAVEN 4. «oor Banketbakkerij. Adres: BERKHOUT Co. C3-OT7Te4.»g;cai Adres BERKHOUT Co. Gevraagd die met het vak bekend is. Bij W. F. BAS, Spoorstraat. Een bekwame NAAISTER gevraagd, voor één dag per week. Adres BERKHOUT en Co. 20 jaar oud, zag zich gaarne geplaatst in een net Burgergezin. Franco brieven lett. V, bij Berkhout Co. G-evraagdL een net Dagmeisjedat met de Wasch kan omgaan. Spreekuur na 61/, uur. Adres A. J. MAAS, Boekhandelaar, Dijkstraat. Verloren een zilveren Rozenkrans met bruinen Dop. Die hem terug bezorgt, zal beloond worden. Adres bureau dezer Courant. vraagt met 1 October a. s., in de omtrek van de Koningstraat, Kost en Inwo ning met gebruik van vrije Kamer. Aanbiedingen worden ingewacht aan het Bureau dezer Courant, onder letter S. in de Vijzelstraat, Voor- en Achterkamer, 90 Cent per week. Adres Mej. RICHTER, Zuidstraat. Ter overname aangeboden met groote BERGPLAATS. Adres met brieven onder letters A. Z., Bureau van dit Blad. T© Hoop een zeldzaam mooie makke oud 6 jaar. Bij H. WITSENBURG Jr., Hoofdgracht.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2