Adr. BIERSTEKER A HUISDUINEN. Moord „TILLMOF," BAL-MUZIEK i AANBESTEDING 2300 Kfi. Tarie-Liistroo, Advertentiën. M Chr. GeL OÉJereenim. is morsen Hmüi 27 Sept. ie Den Helder NIET te consulteeren. H A. FASOL Expl. Attentie I evenwel meer ingedeeld op de oorlogsschepen. De wijziging zal voornamelijk de hoogere rangen treffen. Reeds drie luitenants van de mariniers hebben in verband met de ophanden zijnde reorganisatie overplaatsing aangevraagd bij het N.-I. leger. Blijkens bij het departement van Marine ont vangen bericht, is Hr. Ms. fregat „Tromp," on der bevel van den kapt. ter zee H. Q. Hilde- brandt, den 23sten dezer ie Batavia aangekomen. Br. Ms. fregat „De Ruyter," zal reeds 1 Oct. a.s. van hier vertrekken en thans Rio Janeiro aandoen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Samarang," naar Rotterdam, arr. 21 Sept. te Sucz. Het stoomschip «Prius Alexander,« naar Amsterdam, vertr. 21 September van Genua. Hot stoomschip «Voorwaarts,a naar Amster dam, pass. 22 Sept. Carvoeiro. Het stoomschip „Conrad" vertrok 23 Sept. van Rotterdam. Het stoomschip «Bromoa, van Rotterdam, pass 23 September Sagres. Het stoomschip «Prins Hendrik," van Am* sterdem, pass. 23 Sept. Kaap Del'Armi. Het stoomschip »Salak,« van Rotterdam, vertr. 25 Sept. van Perim. Het stoomschip «Burgemeester den Tex,« naar Amsterdam, arr. 23 Sept. te Aden. Marktberichten. Hoorn, 23 Sept. Aangevoerd tarwe f 6.a 8,Rogge f 0,a 0,Gerst f 4,25 a 5, Haver f 3,25 a f 4,25, witte erwten f 9,25 a 11, groene f 10,50 a 12,grauwe f 12, a 16,vale f 6,75 a 15,bruine boonen f 8,25 a 10,karweizaad f 16,50 a mosterd f 22,50 a 17 paarden f 60 a 140, - koeien f a 147 schapen f 12, a 22,lammeren f 0,a 0,6 kalve ren f 7,a 16,42 varkens f 12,a 24, 0 zeugen f a ,90 biggen 1 5,a 10, kipeieren f 5,a 0,eenden dito f per 100, 1400 kop boter f 0,70 a 0,72® per K. Alkmaar, 23 Sept. Aangevoerd 12 paarden f 70 a 200, 21 koeien f 80 a 210, - vette kal veren f a ,14 nucht. dito f 6,a 14, 235 magere schapen f 10 a 16, lammeren f 0,a f 0,116 magere varkens f 17,a 20,291 biggen f 7,50 a 13,6 bokken en geiten f 2,a 6,- kleine bokjhs f a -,Boter per P., f 0,65 a 0,75, kipeieren f 5,a 4,25, eenden dito f -,per 100. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooat-lndië: Verzending» weg. Datum der ter Tijdst.d.laat. post-bezorg. busl.ah Postk p. zeepost via Amsterdam. fi Oct. p. zeepost via Rotterdam 89 p. Hollniidsche mail via Geuna S Oct. p. Holl. mail via Marseille 10 p. Frausche mail via Marseille 29 Sept. p. Engelsche mail via Brindiii 6 Oct. p. Doiteche mail via Napels 28 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam. 11 Oct. p. mail over Engeland9 p. mail via St. Nazairc. 7 Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Euatatius en Saba p. zeepost via Amsterdam. p. mail via Southampton 11 Oct. eiken Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. 7.16 'sav. 7.16 'sav. 12,80'snam, 12.80'snam 7.15'sav. 8.45's mor 8.45's mor. I 7.15'sav. 7.16'sav. 7.16'sav. St. Martin, 7.15 's av. 12.80'snam POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau 11 gouden manchetknoop, 1 zilveren vingerhoed. Adres W. Ramier 1 nickel armband. Adrea Bureau Raadhuis: 1 duimatok. Ingezonden. Helder, 20 Sept. '93. Geachte Heer! Doe my het genoegen, aan onderstaande regelen een plaatsje in uw nieuwsblad te verleeuen. Voor eenigen tijd las ik in uwe courant een ingezonden artikel, waarin de wensehe- lykheid werd betoogd van het doen van po gingen, om te geraken tot de opheffing der scheepvaartrechten op het Noordhollandsch Kanaal. De schrijver - van dat stuk toonde aan, dat de bestendiging dier rechten nadeelig is voor deze gemeente, nu die rechten o p het Noordzee-kanaal niet meer worden geheven. Sedert deze opmerking werd gemaakt, heeft men daarvan niets meer vernomen, hoezeer de schryver de behandeling van dit onderwerp ook aanbeval in do belangstelling van 't Ge meentebestuur en van de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier, 't Komt my voor, dat deze zaak niet in den doofpot moet worden gestopt, en daarom ben ik zoo vry, er op myne beurt de aandacht op te vestigen, 'k Wil hopen, dat door de bevoegde autoriteit alsnog de noodige aandacht aan deze zaak worde gewyd. Ontvang, mynheer, de verzekering der hoog achting van Uwen abonné, 8. Vervolg der Berichten. Eene talrijke schare vulde jl. Zondag voormiddag de Nieuwe kerk der Hervormde gemeente alhier, om de afscheidsrede te hooren van den naar Franeker beroepen predikant, den heer Granprë Molière. Tot grondslag zy- ner rede nam de scheidende leoraar het Schrift woord, Romeinen VIII, vs. 38 en 39 »Ik ben verzekerd, dat noch dood, noch leven, noch engelen, noch overheden, noch machten, noch tegenwoordige, noch toekomende dingen, noch hoogte, noch diepte, noch eonig ander schep sel, ons zal kunnen scheiden van de liefde Gods, welke is in Christus Jezus, onzeu Heer.« Aan 't slot zyner rede nam de leeraar plech tig ufscheid van de leden dor kerkelijke Be sturen en van de gemeente. Aan het ciudo der godsdienstoefening werd den vertrekkenden leoraar een afscheidsgroet toegezongen door het Zangkoor „Harmonie,* onder leiding van den lieer W. Kuijk. De coupletten voor dit afscheidslied waren door den heer J. F. Groen vervaardigd. jN'è dezen koorzang, hief de ge meente het laatste vers van Psalcn CXXXIV aan«Dat 's Heeren zegen op u daalenz. Zichtbaar getroffen, dankte de leeraar voor de geuite zegenbeden, en herhaalde hij de beste wenschen voor de Heldersche gemeente. Toen do heer Granpré Molière, met zijne echtgenoote, dienzelfden dag met den trein vau 1 u. 15 m. van hier naar zyue nieuwe stand plaats vertrok, werd hun aan 't Spoorwegsta tion door eou groot aantal belangstellende vrienden uitgeleido gedaan. Jl. Vrijdagavond werd in 't lokaal Tivoli alhier een vergadering gehouden door het departement Helder der Maatschappij »Tot Nut van 't Algemeen". Er geschiedde inededeeling, dat HH, Directeuren der Spaar bank, behoudens een paar bezwaren, huune goedkeuring hadden gehecht aan hot in de laatstgehouden Nuts-vergadering geamendeerde Concept-Reglement voor de door hen beheerde instelling. De behandeling van deze mede- deeling werd uitgesteld tot eene over drie weken te houden byoenkomst, waarin het drieledig voorstel van een der leden aan de orde zal komen, strokkende, om de Spaarbank op te heffen, om hh. Directeuren uit te noo- digen zich met de liquidatie te belasten en om op nieuwe grondslagen onmiddellijk een nieuwe spaarbank te stichten. In afwachting van het wellicht nadex-end einde der bestaande gespan nen verhouding, werd de benoeming van een plaatsvervangend Commissaris voor do Spaar bank tot later verdaagd. Tot lid der Com missie tot regeling der buitengewone verga deringen van het departement werd gekozen de heer J. P. Th. van der Kemp. Na de kennisneming van jaarverslag, uitgebracht door HH. Directeuren der Volks-bibliothoek. werd besloten aan deze nuttige instelling als nog eene toelage ad f 100 te verleenen. Tegen de rekening en verantwoording der Spaarbank over 1892/93, welke door HH. Commissarissen was onderzocht, rezen bezwa ren, tengevolge waarvan de vergadering, bij meerderheid van stemmen, daaraan hard goedkeuring onthield. Ia dc vergadering der Kamer van Koophandel Fabrieken alhier, jl. Vrijdagavond gebonden, werden be handeld eene missive van den beer Minister van Waterstaat, Handel an Nijverheid, over wijziging en aanvulling van eukele bepalingen, omtrent de kiesbevoegdheid voor de Kamera van Koophandel met het oog op de intrekking der patentwethiermede werd tegelijkertijd behandeld, eene missive van het beitUur dezer gemeente, waarbij gevoegd was, een afschrift van een stak, over het zelfde onderworp. By discussie blijkt dat de eenparige meening der Kamer is, dat alle maimclyke personen, die zynNederlander, meerderjarig, en uiet bij rechter lijke uitspraak het baheor of de beschikking over hunne goederen hebben verloren, voor de toekenning vau het kiesrecht voor de Kamer» van Koophandel in aanmer king moeten komen, voor die gemeente, waar zij wonen en eenig bedrijf van handel of nijverheid uitoefenen. In dien zin, zal hierop worden geantwoord eene misaive van den heer Minister van Wateritaat, Handel en Nijverheid, betreffende het vraagstuk van de wederinvoering cener octrooiwot, met een nota van toe lichtingen en een wetsontwerp. De Kamer vereenigt zich met da meening van een horer leden, dat voor ons kleine land, het vryhaudelstclael het meest gewenscht is, en een octrooiwet niet anders dan tot schade der ingeze tenen kan leiden, waarom zal worden bericht, dut in voering eener octrooiwet der Kamer niet gewenacht voorkomt eene misaive van de vereeniging „Maatschappelijk be lang" (afdeeling Helder); dc medewerking der Kamer inroepende, tot het alhier verkrijgen van een betaalmeesterskantoor. Bij bespreking van deze zaak wordt in herinnering gebracht, dat reeds meermalen hierop door de Kamer werd aangodrongen, in het belang vau de meer dan 400 gepensionncerden, en van zoovelen die betalingsstnkkeu ontvangen, van een der departementen, die niet dan met onkosten kunnen worden ingewisseld, en wordt bdsloten nogmaals op deze zaak bij Z. Ex. den Heer Minister van Financiën terug te komen. Verder werden besproken, ingekomen adressen, be treffende den vischafslag alhier en de opheffing van de scheepvaartrechten op het Noord-Hollandsch kanaal, met verzoek om ondersteuning na eenigc discussie wordt daartoe besloten. Naar wy vernemen, hebben B. en W. dezer gemeente afwijzend beschikt op het verzoek van Bestuurderen der Vereeni ging «Liefdadigheid naar Vermogen" al hier, om een inzameling van geldelijke bijdragen te doen houden voor de aanvul ling van het bedrag der gelden, noodig voor de stichting van een Oudeliedenhuis. Zijn wij wèl ingelicht, dan gronden B. en W. hunne weigering op de omstandigheid, dat L. n. V." niet behoort tot de erkende instellingen voor armenzorg. En, naar ons verder wordt medegedeeld, is die erkenning niet gevraagd, omdat de genoemde Ver eeniging eigenlijk niet is een instelling voor armenzorg, maar een Vereeniging, die door hare eigenaardige werkzaamheid armoede en ellende tracht te voorko men. Jl. Zaterdag is bij het middag-appel, voor de hier garnizoen-houdende troepen gehouden, voorlezing gedaan van de rede, door H. M. de Koningin-Regentes bij de uitreiking der vaandels en standaards jl. Donderdag te 's Gravenhage gehouden en van 't antwoord, door Z. Exc. den Minis ter van Oorlog, namens het leger, daarop gegeven. De loodskotter No. 3, kwam Zondag jl. hier binnen met gebroken bezaansteng, door stormweder veroorzaakt. De loodsschipper Jb. Schol zal 1 Oct. den loodsdienst met pensioen verlaten en zal vervangen worden door den zeeloods A. Bos. Door den vletterman P. de Jong, werd hier gisteren een groote zeebaars gevangen, waarvoor hy 60 cent per 1/s Kg. maakte. By de ingezetenen dezer gemeente gaat dezer dagen een lijst rond, waarop men kan inteekenen tot het bijwonen van acht abonnements-voorstellingen, die door het Gezelschap Van Lier gedurende het herfst- en winter-seizoen in den Stads? schouwburg in de Koningstraat alhier zul len worden gegeven. Aan deze voorstel lingen zal de meeste zorg worden besteed de beste stukken van het repertoire zullen worden uitgekozen de eerste artisten van het Gezelschap, waaronder ook de heeren Veltman, Potharst, enz., zullen in de te geven stukken optreden, terwyl aan mon teering en scènerie kosten noch moeite zullen worden gespaard. De decoratiën van den schouwburg zijn of worden alle naar Amsterdam overgebracht, om daar op de ateliers van de heeren Van Lier te worden nagezien, verbeterd en op nieuw geschil derd een aantal nieuwe zullen worden bijgemaakt. In een woord, de heeren Van Lier stellen alles in 't werk, om de ver tooningen tot de beste te maken, die ge geven kunnen worden. Wij vertrouwen, dat het kunstminnend publiek niet achterwege zal blijven om het streven der schouwburg-directie Van Lier te steunen en dat een algemeene intee- kening op de lijsten daarvan blijk zal geven. Door tusschenkomst van de Vereeni- ;ing ter bevordering van de Nederlandsche Isscherij zal de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij ten behoeve van te zamen reizende visschers, gezelschapsbil jetten 3de kl. beschikbaar stellen, tegen den prijs van enkele reis, geldig voor heen en terug gedurende acht dagen, voor ten min ste tien personen of daarvoor betalenden. En wel tusschen de stations Maassluis, Ylaardingen, Scheveningen, Leiden, IJmui- den, Zandvooort (bad), Alkmaar, Heiloo, Helder en Enkhuizen. De onderzoekingen, gisteren in de omstreken van Naarden gedaan, door on geveer 50 man, naar het lijk van mej. Schmitz zijn zonder gevolg geweest, ook bjj Arnhem zijn de nasporingen naar het lijk van miss Juett, nog vruchteloos. Zaterdag stond voor de Haarlemsche rechtbank terecht de achttienjarigen Jan Hen drik Zomerdijk, die in den avond van den 31 sten Juli een revolverschot heeft gelost op zyn stiefvader, den sigarenmaker Hermann Heimann Honing en dezen in de borst getroffen. Daar de kogel evenwel geen edele deelen heeft geraakt, is Moning betrekkelijk spoedig hersteld en als getuige ter terechtszitting aan wezig. De stiefvader, wiens persoon geen zeer aan- genamen indruk maakt, schildert den beklaagde af als een lastigen jongen, die zelfs vroeger zyn kleine broertje zeer plaagde en mishan delde. De twist die het schot tengevolge had, was ontstaan door het verbod van Moning aan zyn stiefzoon, om met een zyner kameraden langer om te gaan. De beklaagde intusscken deelt mede, hoe reeds van het begin van het huwelyk zyner moeder met Moning, voortdurend ruzie in huis was geweest door de schuld van Moning zelf. Naar hy zegt, beleedigdo en mishandelde de man zijn vrouw en den beklaagde en uitte dikwijls beleedigende woorden ten aanzien van den overleden eersten man. Zoo schynt het dat hy op den avond van den aanslag, door zyu stiefvader is geslagen met een stoffer. Slechts vijf getuigen worden gehoord. Zo merdijk volhardt bij de verklaring, dat hij niet heeft willen dooden, hoewel hij dat vroeger wel degelijk aan de politie en aan den rech- ter-commissaris heejft verklaard. Door deze houding van deu beklaagde kan hem nu niet meer poging tot moord worden ten laste ge legd, omdat hot bewys van zijn voorbedachten raad ontbreekt, maar poging tot doodslag. Deze qualificatie wordt door den ambtenaar van het O. M., mr. van Outeren, nader toe gelicht. Spr. zal zich niet inlaten met familie-bijzon derheden, maar moet den indruk mededeelen, dien hy heeft gekregen, dat het huwelyk zeer ongelukkig was. Spr. requireert de veroordee ling van den beklaagde tot een gevangenis straf van 3 jaar. De toegevoegde verdediger mr. Th. de Haan Hugenholtz, verdedigde den beschuldigde op talentvolle wyze, herinnerend aan alles wat was voorafgegaan, de mishandelingen, de eeuwi ge ruzie, ook met zijne moeder, zyne weinige ontwikkeling, de verkeerde boeken die hij las, de smaadwoorden, zoo vaak door Moning over zyn overleden vader geuit en op grond van een en ander riep spreker met vertrouwen de clementie der rechtbank in. De uitspraak is bepaald op 5 October e. k. Arme luitenant. Een heerlyke herfstzon beschynt in het vroege morgenuur de reizigers, die op het perron van een klein station de komst van den trein verbeiden, die hen naar de hoofdstad en ook verder heen zal voeren. Kees, een der beambten, die belast is met het wegen en beplakken der goederen, die met spoor mee moeten, heeft geen oog voor het mooie herfstlandschap, hy heeft een emmer styfsel gekookt en ziet met behagen de lauwe dampen omhoogstijgen. Jaap, de vrachtrijder, kijkt ook niet naar de herfstzon, maar tuurt naar Kees, den em mer en een tweede-luitenant, dien hy een poets wil spelen. De tweede-luitenant kykt ook niet naar de herfstzon, hy kijkt naar zichzelf, want hy is zo# mooi. In Den Haag worden de nieuwe vaandels uitgereikt, hy en nog meer officieren uit het nabijgelegen garnizoen gaan er heen. Hoeveel offers heeft het hem niet gekost, om zich zoo op den 21sten van de maand op een reisje naar de Hofstad te trakteeren voor een tweede-luitenant der infanterie is dat finan- ciëel schromelijker dan voor een gewoon mensch de tocht naar de Noordpool. De oppasser van den tweede-luitenant draagt in een blikken hoedendoos 's meesters mooie schako. Die blikken hoedendoos.-(Jaap zegt dat de luitenant daar een stuk kommies in heeft, om dat het er voor Van der Pijl niot anzit en een mensch moet toch eten), die blikken hoe dendoos daar bekoort Jaap. Hy weet don oppasser naar de goederen loods mee te troon en, weet, terwyl deze brave man een pruim neemt, de schako uit de blik ken bus te halen, opent de ledoren voering, werpt er, een groote schep warme stijfsel in, trekt de voering weer samen, sluit de doos en verwijdert zich, grinnekend van genoegen. Daar komt de trein, de tweede-luitenant in vol ornaat roept met donderende stem«Op passer, mije schako.* Deze vliegt naar zyn baas, neemt de officierspet, die de luitenant zoolang had opgezet, wijl de schako te zwaar is, in ontvangst en reikt, niet kwaads vermoe dende, het prachtig oorlogs-hoofddeksel zyn militaire overheid toe. Met een trotscii gezicht, alsof hij de gouden kroon van Karei den Groote zich op de slapen drukte, zwaait de luitenant de schako op zijn kruin, maar in minder dan n tijd druipt hem de warme styfsel langs oog en kin en als een besneeuwde en dikke tranen weenende Mars staat daar onze held vol pap, te midden der hartelyk lachende reizigers en wapenmakkers. Zelfs het gestrenge gezicht van den majoor kon den ernstigen plooi niet bewaren, ook hy barstte het uit. Alleen Jaap houdt zich goed en voegt den als uit de wolken gevallen oppasser vaderlijk toe«Jongen, jongen, oppasser, wat heb je vandaag vreemd poetsgoed gebruikt Helsingfors, 23 Sept. Van twee Russi sche oorlogsschepen, de monitor «Russalka" en de kanonneerboot «Tuscha", die Dins dag jl. van Reval vertrokken zyn naar Helsingsfors, is het laatstgenoemde Dins dagavond alleen voor deze reede aange komen. Er zyn booten en eeu aantal zaken, tot de «Russalka* behoorende, gevonden, en er is een lijk aangespoeld. Ongetwijfeld is de «Russalka* tijdens den storm, die #r Dinsdag heerschte, vergaan. New-York, 23 Sept. Het Nederl. ss. «Prins Willem I* brengt tijding mede van het op zonderlinge wijze verongelukken van het flaïtiaansche oorlogsvaartuig «Alexandre Petion,* dat in Frankrijk ge bouwd werd. Gemeld vaartuig vertrok den 6den Sept. van Port au Prince naar San Domingo met eenige afgevaardigden van het gou vernement, om een tractaat met het gou vernement van San Domingo te sluiten. Plotseling zonk het ss. by kaap Tiburon als een steen naar de diepte. Slechts één matroos werd gered met behulp van een plank, die hem hielp by zyne pogingen om drijvende te blijven, totdat hy werd opgemerkt door een voorbijvarend schip en naar Port au Prince gebracht. De overige opvarenden, 80 in getal, zyn vermoedelijk verdronken. Iets over Wieringen. In eene plaatsbeschrijving, dagteekenende van het jaar 1820, vinden we het volgende geboekt over het eiland Wieringen. «Dit eiland, gelegen in de Zuiderzee ten noordwesten van Medemblik, biedt gelegenheid tot oen aangenaam uitstapje van af den vasten wal. Het eiland bevat 1300 inwoners, die ech ter in 5 dorpen verdeeld zijn: S t. Hypo- litushoef of Polshoe f, waar het Raad huis is voor alle overige dorpen van 'c eiland, met eene Hervormde, eene Doopsgezinde en eene R.-K. kerkWesterland, Stroe, Oosterland en de Oever. De inwo ners vinden hun bestaan in den landbouw en de schapenteelt, deels ook in de scheepvaart. Voorheen was Wieringen waarschijnlijk aan 't vasteland van Holland verbonden. Het ei land heoft zyn naam ontleend aan het wier, dat hier in menigte voorkomt, en dat tot be schutting der zeedyken gebezigd wordt. In de geschiedenis is ook het eiland niet onbekend. Graaf Floris III hief er in 1184 een zeer zware brandschatting, en Willem van Brede- rode werd er in 1427 geslagen in den strijd tegen de Kabeljauwschen, zoodat hij met een groot deel der zynen gevangen genomen werd. Niet minder dan 80 dezer gevangenen werden te Enkhuizen onthalsd. Echter bemachtigde Jan van Naaldwijk in den jare 1491 Wierin gen voor do Hoekschen. De bewoners van het eiland namen in 1492 deel aan den opstand van het Kaas- en Broodvolk en moesten daar zwaar voor boeten. In 't jaar 1522 legden de Gelderschen er 60 huizen in de asch en ver trokken niet dan met een ruimen afkoop van de overige.' Ondertrouwd C. VLAMING en A. BOT. Helder, 23 Sept. 1893. Algemeene kennisgeving. Geboren CLASINA PIETERNELLA, Dochter van J. VAN OTTEREN en D. VAN OTTEREN- Govers. Helder, 25 Sept. 1893. Bevallen van een Zoon M. A. OVER DE LINDEN— Van Vliet. Helder, 25 Sept. 1893. Ondertrouwd FRITS SELDERBEEK en JANNETJE GORTER. Helder, 23 September 1893. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter H. J. BORN—VLAM. Helder, 25 Sept. '93. Op den 23en overleed te Amster dam onze geliefde Vader en Behuwd - vader, de Heer MARTINUS SCHOUTEN, Weduwnaar van JOANNA VAN MEURS, in den ouderdom van ruim 77 jaar en heden overleed ons geliefd Kind, Augustiiius Uendrikus Jolian, oud 2 jaar. Helder, 26 Sept. 1893. M. J. SCHOUTEN. M. C. SCHOUTEN- schmeddes. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed onze Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Maria Jacoba Verdonck, Wed. van F. AZART, in den ouderdom van bijna 77 jaren. Helder, 24 Sept. 1893. Wed. M. DORLIJN, Familie en Kinderen. Heden overleed, na een geduldig lyden, na meermalen gesterkt te zyn door de H.H. Sacramenten der Ster venden, en na eene gelukkige Echt- vereeniging van 31 jaar, myn ge liefde Echtgenoöt, onze dierbare Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer HENDRIK JOHANNES WINKEL, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Rotterdam, 23 Sept. 1893. Wed. T. WINKEL— Terpstra. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, bij de geboorte onzer Dochter onder vonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Helder, 25 September 1893. J. F. KOSTER. C. KOSTER- Tinkelbnberg. Allen, die iets te vorderen hebben van den Luitenant ter zee le klasse J. G, SNETHLAGE, worden verzocht huune rekeningen in te zenden vóór den 29en SEPTEMBER a.s. OPENBARE VERGADERING op Woensdag 27 September, des avonds te 8 uur, in het Onthouders-Volkskoffiehuis, Binnenhaven. HET BESTUUR. Tandarts, Thee- en Speeltuin, met Café-Billard en Schietbanen. Gelegen aan den voet der Duinen nabij H Strand. op Woensdag 27 Sept. a. s. aanvang 3 uur 's middags. N B. Schieten op vrije Baan iederen Zondagmorgen. Aanbevelend, De ondergeteekende maakt zijn geachte plaats- genooten bekend, dat hij zich alhier gevestigd heeft als Mr. Timmerman, Metselaar en Doodkistenmaker. Zich in bovengenoemd vak ten zeerste aanbevelende, noem ik my, UEd. dw. dienaar A. WIJK.EIR, Wonende: MOLENGRACHT No. 33. Werkplaats ACHTER - BINNENHAVEN, nabij de Telegraafsteeg. De geannonceerde Verkooping op 27 dezer in het lokaal „De Zwaan", van Meubelen, Huisraad, enz., is wegens omstandigheden UITGESTELD tot op van circa (niet machinaal genarscht), ten behoeve van het Nachtleger van het 2e Bataljon Mariniers. Oplevering in één party omstreeks medi October e. k. Aanbiedingen schriftelijk, ten bureel van den fungeerenden Luitenant-Kwartiei meester, Marinierskazerne alhier. Willemsoord, 25 Sept. 1893. De Administrateurs van het 2e Bataljon Mariniers: De Luitenant-Kolonel b.a. De Kapitein J. J. REERINGH. De fung. Luitenant- Kwartiers J. C. ABRAHAM.'

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2