't Vliegend Blaadje. VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. L Bericht mor onze Lezers! ts en Hat Tistiul vu Ir. In Ho. 2153. Woensdag 4 October 1888. 21ste Jaargang. Marinebegrooting. KLEINE COURANT Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn. 86: In den loop der volgende maand zal in ons Geïllustreerd Zondagiblad een aanvang worden gemaakt met een boeienden roman van een gevierden Engelschen Sehrjjver, getiteld DOOS RIDER HAGARD. Versierd met talrgke fraaie illustra- tiën, zal deze roman zeer zeker de aan dacht trekken. Zij, die zich a 30 cent per 3 maanden of 371/? cent fr. p. post op ons Geïllustreerd Zondagsblad wenschen te abonneeren, ge lieven het Inteekenbiljet, hetwelk by de stads-editie onzer Courant is gevoegd, ge- teekend te zenden aan het Bureau Spoor straat of Zuidstraat. DE UITGEVERS. de )t NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 3 Oct. 1893. De wintervermakelijkheden zullen hedenavond in Tivoli worden geopend door 't gezelschap der Ned. Tooneelvereeniging, onder directie van den heer L. H. Chrispyn. Opgevoerd zal worden Multatuli's beroemd werk, Vorstenschool," drama in 5 be drijven (6 tafereelen.) De beste krachten van 't gezelschap zul'en in dit stuk werk zaam zijn, zoodat we een goede opvoering mogen verwachten. We mogen veronder stellen dat Vorstenschool algemeen bekend is, want wie heeft tegenwoordig de werken van Multatuli niet gelezen, en tevens dat tooneellief hebbers gaarne de opvoering daarvan willen bijwonen, zoodat we ook niet twijfelen aan een talrgke opkomst van 't publiek. (Zie verder de in dit blad voorkomende annonce.) Hr. MS. fregat »De Rug tercomman dant de kapitein ter zee C. Hoffman, ver liet Zondagmorgen om 10 uren onze haven, met bestemming naar O.-Indie. De staf- muziek deed bij het vertrek van het schip, op het havenhoofd hare liefelijke klanken hooren. Door het prachtige weder was een ontzachgelgke massa belangstellenden egenwoordig om den vertrekkenden een tartelyk vaarwel toe te roepen. Tegen het naderen van het winterseizoen jjn de uitzichten der bewoners van eenige prijken en straten in deze gemeente in 't geheel liet rooskleurig. Een aantel straten zjjn door e eigenaars nog niet aan de gemeente in igendom overgedragen en de gevolgen daar- an blijven niet achterwege. In zulke straten rordt de openbare weg niet vanwege de ge- aeente onderhouden, de zinkputten niet gele- ligd en de straten missen by avond en nacht e noodige verlichting, hoezeer vele bewoners ok in de gemeente-belasting hun deel bybren- en. De Diaconiestraat ziet er op de dagen ls de hemelsluizen wat al te wyd geopend ijn, erbarmelyk uit. 't Lijkt er wel een mod- erpoel. Nu kan men zich, ja, wenden tot het )ag. Best. der gemeente en vragen om hulp, och, met het oog op de bestaande voorsehrif- en in deze, moet dit Bestuur zich onthouden. Moet lydelyk toezien met hoe groote bezwa ren de bewoners van nieuwe straten vooral in den winter te worstelen hebben. Gisteren werden door een eigenaar van per- ceelen in de Basstraat aldaar eenige lantaarn palen geplaatst. In den volgenden winter zal deze straat door petroleum-lampen verlicht worden. En, naar wy vernemen, zal ook in de nieuwe stad* achter de R. K. kerk zoo danige verlichting van particuliere zyde wor den aangebracht. De bewoners en bezoekers dier straten zullen daardoor in groote mate worden gebaat; doch deze toestand kan op den duur zoo niet blyven. Er moet verandering komen, zij 't ook door wyziging van de be staande voorschriften op het bouwen in wei landen en op het aanvaarden van het eigen domsrecht door het Gemeentebestuur. Een held. De vorige week is tot ridder der Mili taire Willemsorde 4de kl. benoemd de eer ste luitenant J. L. L. M. Wittich, die zich by Segli in Mei van dit jaar onder scheidde. Dit is dezelfde officier, die het stoute zwemstuk volbracht, toen hg in 1892 we gens ziekte naar Europa kwam en in de Roode Zee van boord sprong tot het red den van een kind, dat men meende dat in zee gevallen was. Wittich wist toen, na 4 uur zwemmen, zich op een vuurtoren in veiligheid te brengen, om, wijl de boot waarvan hg gesprongen was, doorstoomde en men meen de dat hg verdronken was, met een andere boot naar Nederland te komen. Alle bladen waren destijds vol lof over het stoute zwemstuk van den zieken jon gen luitenant. Vrjjdag is gevankelgk naar Amster dam getransporteerd K. de Graaf, de voor malige marine-matroos, in het»Algemeen Politiebladgesignaleerd als voortvluchtig met een bedrag van f2114 van den kas sier G. A. Bodenheim te Amsterdam. Yan de geheele som werd nog slechts 11 centen in zyn bezit gevonden, toen hg zich, geen uitkomst meer wetende, bg de politie te Rotterdam aanmeldde. Een der waggons van de Gooische stoomtram, komende van Laren, ontspoorde Vrgdagvoormiddag op de hulpbrug buiten de Amsterdamsche poort te Naarden, en wel zoo dat hg, ten onderst boven over het water hangende, alleen door de koppel- stangsn der beide andere wagens voor neerstorten is bewaard gebleven. Persoon lijke ongelukken zgn er niet voorgevallen, daar de passagiers, militairen te Amster dam in garnizoen, vóór het passeeren der brug den wagen hadden verlaten. Zaak De Jong. Uit Utrecht meldt meo het volgende Omstreeks November 1892 zoo verhaalt de »Echo« woonde Hendrik De Jong als commensaal by mevrouw de wed. S., Bemuurde Weert, te Utrecht. Ook die dame werd door De Jong ten huwelijk gevraagd, doch toen zij de zaak in beraad wilde nemen en haar voornemen te kennen gaf, om zich naar zynen persoon en verloden te informeeren, verdwenen de liefde en de commensaal plotseling. Hy betaalde goed en had ongeveer 3 maanden by mevr. S. gewoond. In dion tijd was De Jong in het bezit van verscheidene horloges. Yerschillende combineeren de geesten hebben al lang de meening geopperd dat De Jongen •Jack the Rippers één en dezelfde persoon zouden zijn, vooral ook op grond, dat men den Londenschen moordenaar wel onder de beman ning van Hollandsche stoombooten heeft mee- nen te moeten zgn en tydelyk ook te Calcntta, waar De Jong, zooals men weet, ook gewoond heeft. Een van de bladen heeft het zelfs noo- dig geacht dit gerucht uitvoerig te weerleggen door er op te wyzen, dat er ook //Rippers-moor den hebben plaats gehad ten tyde dat De Jong te 's Hertogenbosch in de gevangenis zat. Wy hebben noch het een noch het ander meegedeeld zegt de »Tel.« omdat er naar onze opvatting weinig overeenkomst bestond tusschen dien perversen wreedaard en onzen sluwen oplichter. Thans komt echter datzelfde gerucht tot ons uit een koker, die het in ieder geval waard maakt om vermeld te worden. De schriftelijke overleggingen tusschen onze politie en de En- gelsche zouden het bovenbedoeld vermoeden reeds tot groote waarschijnlijkheid hebben [ge bracht. Er zonden onder de bagage van De Jong behalve de vermelde medische boeken, ook medische operatie-werktuigen zyn gevonden waarvan, 'zooals men weet »the Ripper« zich bij zyn moordon placht te bedienen. Aanvan kelijk hechtte de justitie hieraan weinig waarde, in de meening, dat ze slechts dienden [evenals de geneeskundige werken, om zyn voorgewende qualiteit van dokter aannemelijk te maken. De »PallMali Ga zette* wijdt ruim twee kolommen aan de geheimzinnige verdwijning en zegt over De Jong sprekende o. a. het vol gende Hij is de type van een soort, dat ge lukkig weinig talryk is. Holland heeft niet veel zulke menschen opgeleverd. De Jong wordt verdacht twee moorden te hebben begaan en hy werd aangehouden op het punt staande een derde slachtoffer te doen vallen. Veron dersteld dat hy juffrouw Juett en juffrouw Schmitz binnen twee en een halve maand uit den weg ruimde, dan ryst van zelve de vraag //Hoeveel vrouwen doodde hy vóór dien tyd Volgens hen, die omtrent De Joog's loopbaan 't een en ander weten kunnen, behoort zyn zaak tot de «causes célébres." Wenschelyk ware het evenwel, dat hy aan Engeland werd uitgeleverd en daar gevonnisd. Want al zou hij in Holland schuldig bevonden worden aan een dozijn moorden, dan nog zon hy niet ge hangen worden. Daar bestaan in Holland geen afdoende straffen voor. Men meldt uit Amsterdam Naar men uit goede bron verneemt, zal de vader van Sarah Juett in den loop dezer week oit Engeland overkomen om aan de Amster damsche justitie inlichtingen te verschaffen omtrent de oplichterij, waaraan De Jong zich tegenover hem te Maidenhead moet hebben schuldig gemaakt. Denkelyk zal De Jong dezer dagen wegens oplichterij terecht staan, zonder meer, althans zoo inmiddels niet de lijken der beide vermiste vrouwen worden gevonden. Men heeft er een oogenblik aan gedacht, de Engelscbe regeering te bewegen uitlevering te verzoeken, omdat volgens de Engelscbe wet De Jong aanspra kelijk kan worden gesteld voor het verdwynen zyner vrouw, Sarah Juett. De bestaande rechts verhoudingen liggen er echter toe, dat De Jong als Nederlander slechts in Nederland terecht kan staan, ook wegens de feiten, waaraan hy zich in het buitenland mocht hebben schuldig gemaakt. Op dezen grond kan dus van uitle vering geen sprake zyn. De rjjkste man van den N.-Ameri- kaanschen staat Masaachusetts, Frederick Lothrop Ames, is aan boord van de boot van Boston naar New-York dezer dagen gestorven. Zgn vermogen wordt geschat op 35,000,000 pd. st. Hg was geboren te North Easton op den 8en Juni 1835. Hg zelf wilde zich op de rechtsgeleerdheid toe leggen, maar volgens den wensch zjjns vaders ging hij in zaken en steeg in de »Ames Works" langzamerhand op totdat hg lid der firma werd. Meer en meer echter was hg zich ook bezig gaan houden met spoorwegen en in het laatst van zgn leven had hg de hand in een 40-tal spoorweg maatschappijen. Niet weinige financieele instellingen te Boston werden door hem gesteund, maar ook tal van liefdadige genootschappen. Waar hg de kunst kon steunen, deed hg dit evenzeer. Men zegt dat het ideaal van Ames was de grootste grondeigenaar van Boston te worden, zoo als de Astors te New-York. Zijn bezittingen te Boston hebben een waarde van 6,000,000 pd. st. De Fransche schatkist is voor eenigs millioenen francs benadeeld door «en in richting te Parijs, die zich bezig houdt met het wasschen van speelkaarten. De kaarten werden zoo goed als nieuw weder afgeleverd. De fiscus beweert, dat de schat kist voor niet minder dan frs. 3,000,000 is opgelicht. Doch de directeur van de fa briek Tribillac zeide, toen men beslag legde op zgn gereedschappen, dat de fiscus het veel te erg maakte. De schade be droeg volgens hem slechts twee millioen. Bg de wet is wel de verkoop van gewas- schen kaarten in Frankrijk verboden, maar niet het wasschen zelf, zoo beweert deze fabrikant, die enkel voor anderen (vooral koffiehuizen en sociëteiten), de gebruikte kaarten zóó fraai waacht en opmaakt, dat zy geheel op nieuwe gelgken. Omtrent de plannen tot reorganisatie van 's Rijkst Stoomvaartdienst ontleenen we aan de ingediende begrooting van Marine het vol- De wyze van bevordering tot officier-ma chinist wordt geheel anders. De machinisten zullen na examen geplaatst worden op eene te Amsterdam op te richten applicatieschool en na het met goeden uitslag volgen van een 2jarigen cursus, tot officier-machinist worden benoemd. Door toelating tot het examen kan iedere machinist tot officier benoemd worden. Met het oog op het beperkt aantal officieren- machinist, voor de toekomst noodig: 12 der le en 18 der 2e klasse, kannen iedere twee jaar slechts 4 machinisten op de applicatieschool worden toegelaten. De regeling van het onderwijs wordt opge dragen aan een directenr, tevens leeraar in de stoom-werktuigkunde, welke betrekking voor- loopig zal worden opgedragen aan een desbe voegd zeeofficier, later aan een der nieuwop- geleide officieren-machinist. Ter besparing van kosten zullen voorloopig de instrumenten van de kweekschool voor ma chinisten worden gebruikt. De applicatieschool zal niet vóór 1 Sept. 1894 kunnen worden geopend en het onderwijs wordt aan 'sRjjks werf te Amsterdam gegeven. In de regeling van het personeel van 's Ryks stoomvaartdienst zal wijziging worden gebracht. Er sullen ko men 25 hoofdmachinisten met graad van hoofd opzichter der fortificatiën40 machinisten le klasse (adj.-onderoff.) machinisten 2e en 3e kl. en machin.-leerlingen le en 2e kl. met den zelfden graad als thans; 30 hoofdvuurstokers (sergeant,) en vuurstokers le, 2e en 3e kl. De regeling der tractementen van de offi cieren-machinist zal worden herziendie van de offic.-machin. 2e kl. blyven nagenoeg on veranderd, maar die van de officieren le kl. worden belangrijk hooger gesteld. De toelagen der machinisten by minder snelle bevordering vervallen en de bezoldiging zal geleidelijk opklimmen. In verband hiermede zullen de tractementen der jongere machinisten een weinig worden verminderd, doch die der anderen wat verhoogd. De voorgenomen regeling zal pl. m. f 25,000 meer kosten dan de bestaande. De machinist- leerlingen worden uiterlgk na 3 jaar tot ma chinist 3e kl. bevorderd. By de vuurstokers zullen evenzoo de toe lagen vervallen, die worden gegeven aan hen, die als ervaren werkman uitmunten. De vuur stokers der le en 2de klasse die voor de toe kenning dezer toelagen in aanmerking souden komen, kunnen respectievelijk tot hoofdvuur- stoker en vuurstoker der le klasse wordem voorgedragen. Omtrent de vaststelling van een vrijwillige marine-reserve wordt het volgende medege deeld Zij zal worden samengesteld uit hen, die vroeger by de actieve zeemacht hebben gediend of wier beroep in tyd van vrede nauw ver want is aan den dienst tor zee. Het personeel der reserve zal tot oefening in actieven dienst zyn a de officieren lo (ver plicht) elke twee jaar, gedurende 3 achtereen volgende maanden 2o (op verzoek) gedurende 6 maanden a/b van een der schepen of by den torpedodienstb. de machinisten en vuur stokers lo voor de eerste maal een maanden 2o elke 2 jaar, gedurende 15 dagen c de matrozen elk jaar 28 dagond de torpedisten elk jaar 60 dagen of tweemaal 30 dagen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Yan 28 tot eü met 30 Sept. 1898. OndertrouwdC. J. Paans, matroos en J. Senhauser. F. J. Ummels, teekenaar en E. J. Kos. T. J. Ter Horst, vuurstoker en T. Harjer. BEVALLENJ. Ras—Buter, z. S. Vries- landerMesscher, d. D. BeeldmanJantjes, z. C. MarkusGottschal. M. BosDuys, z. J. v. TwiskVerton, d. G. Bakkerde Vries, z. OVERLEDENP. Verhage, 5 maanden. F. G. W. Sant, 9 maanden. Ingezonden. Inzameling Tan Uefdegaren. Ofschoon de thans vigeerende Algemeene Politie-Verordening voor deze gemeente inder tijd, o. a. ook door aanplakking op openbare plaatsen, is publiek gemaakt, acht ik het niet onnoodig de volgende bepaling afzonderlyk onder de aandacht der lezers van dit nieuws blad te brengen: »Met eene boete van hoogstens f 10.wordt gestraft ieder, die voor zich of namens of ten behoeve van personen, vereenigingen of in richtingen, van welken aard ook, aan de kui zen der ingezetenen gelden tracht in teaame- len, verzamelt of doet inzamelen, of daartoe lysten van inteekening aanbiedt of doet aan bieden. Deze bepaling is niet van toepassing op hem, die handelt krachtens vergunning by de wet, door een hooger gezag of door den burgemeester verleend.' Het barre seizoen nadert, en dat seizoen geeft lichtelyk aanleiding, tot het nemen van een besluit ter inzameling van liefdegaven voor armen en ongelukkigen. De kennisne ming van bovenstaande bepaling zal er onge twijfeld toe leiden, dat door het vragen om de vereischte vergunning, schadelijke en lastige gevolgen worden voorkomen. Helder, 27 Sept. 1893. V. Het militair salnt. (Historisch). Voor een militair valt er op een Zondag middag, by mooi weer, aan den Kanaalweg tusschen de twee bruggen heel wat te salueeren, en het verwonderde niemand, dat een artil lerist dit jl. Zondag by ongeluk vergat, toen hy een »hoogere' van een ander wapen te midden der drukte passeerde. Heel normaal was die shoogere* niet; althans toen hy den kanonnier wegens zyn wanbedrijf aanhield, vroeg hy aan een burger, wat hy met dien zondaar beginnen moest. Hem een glas bier aanbieden, was 't antwoord. En zoo geschiedde het in het dichtstbygelegen koffiehuis. ia» De jonge dame maakte een kleine buiging n zeide toenMontelliDat is een Italiaan- che naamIs u uit Italië afkomstig Neen, ik niet, maar mjjn moeder wel. laar neem my niet kwaljjk, ik moet verder naar gindsche fabriek. Ah zooDan is u zeker de nieuwe igenieur, die aan de fabriek Neurode ver acht wordt Juist, mejuffrouw! k Myn vader heeft daarover met onzen op- chter gesproken, ik hoorde het toevallig. Mijn ader heeft ook een suikerfabriek laten in- chten en hy wenscht ook een ingenieur in ienst te nemen, daar de tegenwoordige in- ichting der fabriek niet meer voldoet. Ik be- rjjp dat wel niet goed, maar men hoort er >ch naar, als de heeren over ernstige zaken raten. Men kan altyd iets leeren. Nu was het de beurt aan den vreemde om jonge dame verwonderd aan te zien haar Banier van spreken was zoo geheel anders an van andere jonge dames uit voorname iringen. Doch bij den aanblik van dat schoone elaat, die heerlijke donkerblauwe oogen en 16 weelderige bruine lokken vergat hy te ctwoorden. Zeker ontging haar die bewon- 0ren de blik niet, want langzaam kleurde een lonkerrood haar wangen, en zy sloeg de oogen neer naar den hals van haar paard, dat zy met de rijzweep zacht streelde. Toen keek zy plotseling weer op en zeiAls u lang op Neurode blyft, zullen wy elkaar nog wel meer ontmoeten. Ik ryd veel en maak dikwyls groote ritten. Tot weerziens dus, mijnheer. Beminnelijk knikte zy, trok den teugel aan en na een tikje met haar ryzweep galoppeerde waarby de hond vroolyk blaffend om het paard heensprong.. De vrooiyke uitdrukking op het gelaat van den jonkman verdween, toen hy de schoone paardrydster naoogde. Haat en woeste opwin ding weerspiegelden zich nu in de gelaatstrek ken, die even te voren zoo vriendelijk stonden een oogenblik zelfs scheen hy de hand dreigend te willen opheffen, doch hy liet ze weer sakken. - Ik ben een dwaas, mompelde hy, wierp de riem van zyn tasch weer over den schou der en zette met langzame schreden en gebo gen hoofd zyn weg voort naar Neurode. DERTIENDE HOOFDSTUK. Het middagmaal vereenigde het gezin van baron Willy Von Altenbrak dagelijks in de groote eetzaal, waarvan de vleugeldeuren toe gang verleenden tot de warande. Ook de in- spector van het uitgestrekte landgoed was steeds aan tafelbaron Willy hield ervan zoo aan tafel door de berichten van zyn voorn aam sten beambte op de hoogte te blyven van de werkzaamheden op zyn landerijen. De secre taris, de ondergeschikte opzichters en de huis houdster aten niet in het slot, maar in het zoo genaamde »ambthuis," waar ten tyde der fedale rechtspleging de ambtman van het rechtsge bied van Altenbrak gewoond had. Het «ambt- huis" was nu verbouwd en bevatte de wonin gen van eenige beambten. De gunst om met de adellyke familie het middagmaal te gebrui ken had de inspector Feldner zich door zyn langdurigen diensttijd verworven; hy bekleedde zyn betrekking reeds onder den ouden baron daardoor ook kon hij, waar dit noodig was, vrijmoedig voor zyn gevoelen uitkomen. De brave, byna zestigjarige man, stond met den baron op een goeden voetde baron had weinig kennis van landbouwzaken en schikte zich daarom gaarne naar de inzichten van zyn rechtschapen inspector, waarbij hy niet Biecht voer. Doch met de barones kon de inspector niet best overweg. Het trotsche, heerschzuchtige karakter der barones, hinderde den ouden, trouwen dienaar en de groote plannen der dame betreffende het voordeeligste gebruik der lan deryen ontlokten hem menigmaal een minach tenden glimlach. Daarby kwam, dat de baro nes buitensporig verkwistend waszy leefde gaarne in al de pracht en praal van een vorstin. Feldner zag in, dat zulk een leven de inkom sten van het landgoed verslond; er bleef niets over voor de verbetering van den bodem. Zoo snelde men onfeilbaar den ondergang te ge- moet, als de verspillingen der barones niet beteugeld of nieuwe hulpbronnen geopend werden. De ervaren man had reeds jaren geleden dezen staat van zaken aan den baron bloot gelegd, en dezo laatste had werkelyk den moed gehad met zyn vrouw hierover te spreken. Aanvankelyk had de barones hem verwon derd aangekeken, en deze verwachtte reeds een koele, hoogmoedige afwyzing, doch plot seling gleed toen een byna spottende glimlach over haar gelaat en zy antwoorddeJe oude inspector heeft gelijk het leven hier in Berlyn (Willy was toen nog majoor by de garde-kurassiers) kost te veel geld, laten wy naar Altenbrak terugkeeren. Ik verlang ook naar het rustige buitenleven. Verheugd, byna aangedaan, had baron Willy zyn vrouw de hand gekust. Reeds lang had hij den wensch gekoesterd den krijgsdienst te verlaten en op Altenbrak te gaan wonen. Sedert jaren reeds had hy geen smaak meer in het woelige leven der voorname wereld of het schitterende spel der wapenen. Hy was een stille, zenuwachtige, sukkelende man ge worden, wiens schuwe oogopslag nauwelijks meer den trotschen blik van zyn vrouw kon verdragen. Zyn bekenden verwonderden zich over deze verandering van den vroeger zoo vroolyken officier, zy schreven die toe aan zyn verwonding in den oorlog van 1870 en beklaagden hem oprecht. Niemand wist echter, welke worm in het geheim aan het leven van den vroeger zoo sterken, levenslustigen man knaagde. Baron Willy nam zyn ontslag, kreeg een hoogeren rang, benevens een hooge ridderorde en trok naar Altenbr&k. Daardoor verminder den de uitgaven echter slechts weinig, want omtrent dezen tyd werd Willy's zoon Harry als officier by het garde-regiment huzaren ge plaatst, en Harry Von Altenbrak dacht er waarlyk niet aan zyn uitgaven te bekrimpen. Hy had de lichtzinnigheid van zyn vader, maar ook het eergevoel en rechtvaardigheid van zyn grootvader geërfd, twee deugden, die steeds het geslacht Von Altenbrak tot sieraad hadden gestrekt. Harry was trotsch op de eer van zyn geslacht en zon elk offer gebracht hebben om die eer rein en onbevlekt te be waren. In den roes van het leven in de groote stad vergat hy zeker meermalen, dat het niet voldoende is de niterlyke eer van den stand op te houden. Hy genoot het leven met volle teugen en dacht daarbij evenmin aan beper king zyner uitgaven als zyn moeder, die zich hoofdzakelijk op Altenbrak teruggetrokken had om niet door de schoonheid van haar byna volwassen dochter Gerda in de schaduw ge steld te worden. Ook het leven op Altenbrak was op grooten voet ingericht. Men had een stal met prachtige paardenjachtpartyen, gezellige avondbyeen- komsten, bals en dure reizen wisselden elkaar onophoudelijk af. De nooit bevredigde genot zucht van Rogalla verslond honderdduizenden, zoodat Willy reeds genoodzaakt was geworden een groote hypotheek op zyn goederen te nemen. Intusschen was de barones verstandig ge noeg om in te zien dat er nieuwe hulpbron nen moesten geopend worden, wilde men niet dat de goederen eindelyk zoo zwaar met hy potheek belast werden, dat er van de jaar- lyksche opbrengst niets voor den eigenaar overbleef. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1