(ra ie Prostitutie, Eeliers Mannenloor. Advertentiën. OPENBARE BIJEENKOMST, MEJ. E. C. KNAPPERT, Maandag 9 October, LEZING Bernard Frank, Plaatsgenooten Marine en Leger. De monitor „Tijger" tal ook gedurende de win- termuuudun in de directie der Marine te Amster dam in dienst blijven. Evenzoo blijft Hr. Ms. ramscliip „Qninea" alhier en de „Matador" te Heiievoetsluis. Bij de Marine hebben met gunatigen uitslag examen afgelegd de mach. late kl. F. H. J. Mar- tiju voor het vaste corps en de mach. 9de kl. R. Hagtingius voor lBte klasse. Mr. Ms. fregat „Atjeh,," is 28 September jl. van Batavia naar hier vertrokken. De luit. ter zee le kl. J. G. Suethlage is ge detacheerd in de directie der murine te Amster dam en vrerktaam gesteld bij de gereedmaking van het pantserschip „Koningin Wilhelmina", wuurbij genoemde officier bij de indienststelling als le offioier zal optreden. De ingenieur der 2e kl. L. J. K. van Waveren is overgeplaatst van 's Rijks werf te Willemsoord naar die te Amsterdam, en de ndspiraut-ingenienr jhr. C. Rappard van 's Rijks werf te Amsterdam naar die te Willemsoord. De 2de luit. der artillerie W. van der Koogh, niet den 1 dezer gedetacheerd bij het lste regi ment veld-artillerie, it jl. Zaterdag van hier naar Amersfoort vertrokken. Bij Kon. besluit wordt de kapt. ter zee P. C. Pabst, met 6 Oct. a. s. eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. wachtschip alhier 'en dat be vel alsdan opgedrugen aan den kapt. ter zee D. G. Brand. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Soenda," naar Amsterdam, vetrok 29 Sept., van Singapore. Het stoomschip «Prinses Amalia,« naar Amsterdam, vertrok 28 Sept. van Colombo. Het stoomschip „Samarang« naar Rotterd., arriv. 29 Sept. te Marseille. Het stoomschip »Soerabaja« vertrok 30 Sept. van Rotterdam. Het stoomschip «Prins Aloxander*, naar Amstordam, pass. 30 Sept. Dungenes». Het stoomschip »Conrad«, van Amsterdam, pass. 30 September St. Vincent. Het stoomschip „Voorwaarts,van Amster dam, vertr. 2 October van Suez. Het stoomschip «Prins Hendrik,van Am sterdam, pass. 1 Oct. Perim. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina," van Amsterdam, arr. 1 Oct. te Padang. Marktberichten. Hoorn, 30 Sept. Aangevoord tarwe 1' 6.50 a 8,Rogge f 6,a 6,50, Gerst f 4,a 4,50, Haver f 3,25 a f' 4,witte erwten f 9,75 a 10,50, groene f 10,a 12, grauwe f 13, u 15,vale f 6,75 a 15,bruine boonen f 9,a 9,75, karweizaad f 16,50 a mosterd f 22,75 a 23 paarden f 65 a 140, - koeien f a 24 schapen f 12, a 24,87 lammeren f 12, a 16, 8 kalve ren f 12,a 18,68 varkens f 12,a24, 0 zeugen fa 120 biggen f 5,a 10, kipeieren f 5,a 0,eenden dito f per 100, 1350 kop boter f 0,67» a 0,72' per K. Alkmaar, 30 Sept. Aangevoerd 12 paarden f 70 a 220, 15 koeien f 110 a 270, - vette kal veren f a ,13 nucht. dito f 6,a 12, 228 magere schapen f 10 a 18, lammeren f 0,a f 0,84 magere varkens f 15,a 24,813 biggen f 7,a 10,- bokken en geiten f 4,a 6,- kleine bokjes f a Boter per P., f 0,65 a 0,75, kipeieren f 4,50 a 5,eenden dito f per 100. Visscherijberichten. Nu-uweiliep. 80 Sept. Aangebracht door 3 korders saiucn 85 tongen p. at. 80 a 85 cent, 16 mand kleine schol p. in. f 2, 6 mand schar p. m. f 2,25. 130 atuks haring p. «t, 8 a 10 cent., 2 October. 1 kotter H. D. 288, schipper Jb. Koos, met 40 tongen, kleine tongen, achol en schar, besom ming f 05. 1 tal cn 50 stnks haring per tal f 16.50. 10 korder* met 2 tot 8 tongen p. it. 75 a 80 ei, 1 tot 2 rnund kleine schol per mand f 3. 8 Oct. v. m. 8 uur. Niets binnen, schuiten naar zee. 3438t0 Staats-Loterij. 5de Klasse. lldo Lyst. No. 19558 f 15000. Nos. 6098, 10215, 14670 eu 18797 ieder f 1000. Nos. 6293, 9306 en 18422 ieder t 400. Nos. 1526,7332, 17363, 20745 en 20816 ieder f 200. Nos. 1948, 5352, 8661, 8693, 10030,12587,13224, 15903, 16770 en 17984 ieder f 100. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-I ndië: Verzending» weg. Datum der ter Tijdit.d.Iaat. post-ber.org. I buil.ahPostk p. zeepost, via Amsterdam. p. zeepost via Botterdam p. Holiaudickc mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p. Frauache mail via Marseille p. Engelse Ue mail viaBriudisi p. Duitsche mail via Napels 6 en 20 Oct. 18 en 27 3 en 17 10 en 24 13 cu 27 6 en 20 25 7.16 'aar. 7.15'sav. 12,30's nam. 12.80 'anam. 7.15'a av. 8.45's mor. 8.45'a mor. Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam. .1 11 Oct.| 7.15 's av 7.15 's av. 7.15 av. p. mail over EngelandI 9 en 28 p. mail via St. Naz&ire. 7 Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Martin, St. Eustatiue en Saba p. zeepost via Amsterdam. 11 Oct. 7.15's av. eiken Dinsdag, p. nuil via Southampton Donderdag en Zaterdag. Naar Hr. Ms, „De Ruyter", te St Vincent; via Lissabon, 4 October, 7.15 's avonds. (Aan komst der post to St. Vincent 15 October). POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Buroau T: 1 onderbroek, genummerd 84933, 1 koperen halsband met penning No. 125. Vervolg der Berichten. De eerste Volksbjj eenkomst iu dit seizoen is, naar we vernemen, bepaald op Dinsdag 17 dezer. Jl. Zaterdag werd door een ingezetene alhier een -valsche kwartgulden in betaling ontvangen. De heer J. H. Vries, van, hier, is benoemd tot onder-inspecteur van politie te Rotterdam, waar hij sinds 3 maanden als schrij ver bij den politiedienst werkzaam is. Jl. Zaterdagavond had het toelatings examen plaats voor den op gisteren aan gevangen cursus der Indastrie-school alhier. Ingeschreven zijnvoor het 5e leerjaar 2 leerlingen, voor het 4e 16, voor het 3e 18. voor het 2e 28 en voor het le leer jaar 32, totaal 96 leerlingen. Voor het le jaar hadden zich aangemeld 46 adspi- ranten, waarvan niet minder dan 14, die niet aan de gestelde eischen voldeden, werden afgewezen. Bestuurder en betreuren het zeer, dat zoovele jongelieden te vroeg de school verlaten. De meesten der afgewezenen bezochten de school niet meer sinds 1 of 2 jaar. De jongens, die nog ter school gingen, slaagden allen. Het aantal 96 is alsnog voor uitbreiding vatbaar. Gewoonlijk melden zich na de inschrijving nog eenige leerlingen aan. Hr. Ms. «De Ruijter" passeerde gis terenmorgen Dongeness. Hr. Ms. «Atjeh", op de terugreis naar Nederland, passseerde 1 Oct. Anjer. In de negende jaarvergadering der Gymn.- en Exc.-Ver. «Pro Prtria" werd het bestuur aldus samengesteldde heer F. C. H. Schlamilcb, president, de heer Kl. F. Oortgijsen, vice-president, de hr. G. D. Hagenaar, penningmeester, de heer J. C. Schülmaijer, commissaris en banier drager en de heer H. J. A. Verhoeve Bruinvis, secretaris. De vereeniging telt 17 werkende, 42 kunslievende leden en 44 adspiranten. Naar we_ vernemen zal de Lieder tafel „Helders Mannenkoor", onder directie van den Heer L. A. Schouten, haar eerste Winterconcert (vocaal- en instrumentaal) geven in 't begin der volgende maand. Wij verwyzen hen, die lust gevoelen werkend lid van bovengenoemde Vereeni ging te worden, naar achterst, advertentie. De heer G. Schouten, te Apeldoorn, die in do zitting van den Raad yan 5 September 11. was benoemd tot onderwijzer aan de Ge meenteschool No. 4 alhier, heeft voor deze benoeming b e d a n kt. De lste luit.-ingenieur J. L. H. van Holk, van het korps genietroepen te Utrecht, is gisteren alhier in garnizoen gekomen, ter vervanging van den lsten luit. P. A. A. Faure, die van hier naar Amersfoort is vertrokken. De Scheveningsche bom No. 103, genaamd «Pieter*, schipper G. Paans, heeft op de visschery door stormweer 30 netten verloren en kwam hier zonder haring binnen. Onder presidium van den heer L. W. F. Oudenhoven, werd jl. Vrijdagavond in 't lokaal Tivoli alhier de gewone driemaandelijk- sche vergadering gehouden door de afdeelinj; Helder der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Van een aantal bij het Bestuur ingekomen stokken werd door de vergadering kennis genomen, waarna werd overgegaan tot de behandeling van het op de agenda vermelde onderwerphet houden eener Tentoonstelling in 1894. Onderscheidene leden voerden hier over het woord en ten slotte werd, op voorstel van 't Bestuur, tot hot houden eener Tentoon stelling in September 1894 besloten. Afgevaar digden van het Bestuur der Floralia-Vereeni- giog alhier waren tegenwoordig, en nadat door dezon was verzekerd, dat het College, door hen vertegenwoordigd, bereid tot samenwerking is, werd het besluit genomen, om, evenals dit in vroeger jaren by herhaling is geschied, ook nu bij het houden der Tentoonstelling met Floralia samen te gaan. De Landbouw-Ten- toonstelling zal, naar een door 't Bestuur op gemaakt schema, omvattenpaarden, runderen, wol vee, pluimgedierte,- tuin- en landbouw-pro- ducten en landbonw-werktuigen. Zij zal duren van twee tot vier dagen en opgeluisterd wor den door muziek-uitvoeringen en vuurwerk. Zoo mogelijk, zal aan de Tentoonstelling ver bonden worden eene harddraverij en eene ver loting. Ofschoon de kosten voor de Tentoon stelling uit de voorhanden middelen en uit de te wachten inkomsten znllen kunnen bestreden worden, zal, ingeval tot jiet orgauiseeren eener harddraverij wordt besloten, de geldelijke steun van de ingezetenen dezer gemeente moeten worden ingeroepen. Met het Bestuur vleien we ons, dat onze plaatsgenooten in genoeg zame mate hunne offervaardigheid in deze zullen betoonen. Iedere gemeente byna heeft zoo 's jaarlyks een volksfeest, dat ook bezoe kers trekt uit Jnaburige plaatsen. Do plaats onzer inwoniDg behoeft, als aan 't plan van Landbouw en Floralia gevolg kan worden ge geven, niet langer bij Schagen en Alkmaar achter te staan. Toen, met nagenoeg algemeeno stemmen, het besluit tot hot houden der Tentoonstelling, naar het door 't Bestuur opgemaakte schema, was genomen, werd bepaald, dat de voorbe reiding der zaak zal zijn opgedragen aan eene Commissie van drie leden. Benoemd werden de heeren L. W. F. Oadenhoveu, C. Maters Cn G. Jannes. Deze Commissie zal zich in verbinding moeten stellen met een dergelijke Commissie uit het Floralia-Bestuur en zal de noodige plannen en voorstellen moeten ontwer pen en voorbereidende maatregelen hebben te nemen. Met den wensch, dat de afdeeling, in au raenwerking met eene bevriende Zuster-Ver- eeniging, wèl moge slagen in hare plannen, en dat de zaak op flinke wyze door velen moge worden gesteund, werd door den Voor zitter de byeonkomst gesloten. De civiel-ingenieur P. Hoogenboom te 's Hertogenbosck is benoemd tot bui tengewoon tjjdelijk opzichter voor het doen van waterpassingen op Wieringen. Den 24 Aug. schreef de »Soer, Ct. Een onwelkome gast is sedert gisteren weer onze goede stad binnengetrokken. In do kazerne aan de Oedjöng binnen het M. E., waar de gedebarkeerde bemanning van Hr. Ms. „Atjeha huist, is gisterenmorgen de cholera uitgebro ken, en tot hedenmorgen waren er reeds 4 gevallen, waarvan drie naar het gr. mil.-hosp. werden geëvacueerd en éen nog daar ligt. Het zal zaak zyn dat het naar Nederland bestemde schip maar zoo spoedig mogelijk zee kieze. Geen beter remedie tegen de ziekte dan 'n fris- sche zeebries, en absolute isolatie van den wal. Met het oog daarop g&at dan ook de «Ko ningin Emma" morgen reeds naar de reede. Zondag a. s. vertrekt het schip naar Makasser. En later meldt zij een 5de geval op de »Atjeh« en een in de Chineesche wijk Kapas- son. Twee der cholera-zieken van de «Atjeh, de Enropeesche v uurstokers Fokke en Hoef nagel, zijn in het gr. mil. hosp. overleden. Zaterdag was Alkmaar in feestdos. Met iederen spoortrein werden nieuwe be zoekers aangevoerd. Ten 12 ure vergader den in de cadettenschool, wier indienst stelling de oorzaak van ai die feestelijk heden was, de minister van Oorlog, een aantal hoofdofficieren en burgerlijke auto riteiten. De feestrede werd uitgesproken door den directeur der school, den majoor Vlaming. Na hem betrad de minister 't spreekgestoelte en verklaarde aan 't slot zijner rede in naam van H. M. de Koningin de cadettenschool voor geopend. Bij de fanfaren, door de muziek aangeheven, klonk luide 't geroep: «Leve de Koningin!* De inrichting werd vervolgens aan de gasten getoond en de eerewijn aangeboden. In den Stadshout hadden des middags volks spelen plaats om prijzen, die veel opge wektheid veroorzaakten. Des avonds wer den de directeur, officieren en leeraren der school plechtig op 't raadhuis ontvangen, en nadat, onder begunstiging van goed weder ten aanschouwe van een dichte men- schenmassa een prachtig vuurwerk was afgestoken, was de feestdag geëindigd. Uit Rotterdam meldt men Zondag avond heeft aan de Schie een treurig on geval plaats gehad. De heer Mensing, pre sident-commissaris der Schielandsche Tram- wegmü, had met zijn huishoudster en zoon een bezoek bij den heer Dyserinck aan de Schiekade gebracht en liet zich met een rijtuig afhalen. Door het toeslaan van het portier werd het paard schichtig en liep regelrecht de Schie in. De koetsier, die het nog wilde tegenhouden, viel en brak een arm, waardoor hij geen hulp meer kon bieden. Inmiddels toegeschoten hulp wist de heer Mensing en zyn huishoudster be houden uit den benarden toestand te ver lossen de zoon werd echter een kwartier later levenloos opgehaald. De man te Zeist, bekl. van mishan deling zijner moeder, die kort daarna is overleden, is door de Utrechtsche rechtbank veroordeeld -tot een gevangenisstraf van 5 jaren. De rechtbank te Amsterdam heeft Van Deth, een der schrjjvers van de be kende brochure over de weesinrichting te Neerbosch, veroordeeld tot 25 gulden boete, subsidair 10 dagen hechtenis. De civiele vordering is afgewezen, omdat niet bewezen is dat de heer Van 't Lindenhout schade leed. De veld-artillerist P. v. L., te Breda in garnizoen, zal voor den krijgsraad te 's Hertogenbosch, alwaar hij bereids in het huis van bewaring is gedetineerd, terecht staan als deserteur, omdat hy vier volle etmalen achtereen by zyn regiment heeft ontbroken. Hoe dit kwam, is curieus genoeg om te worden medegedeeld. De bedoelde ar tillerist was namelijk by zyn lief, een Bredasche dienstbode, in de keuken, terwyl de familie uit was. Dit nu was tegen de bevelen van mijnheer en mevrouw. Onge lukkig kwamen deze onverwacht te buis, en de artillerist had geen gelegenheid om ongemerkt weg te sluipen. Die gelegenheid werd hem zelfs volle vier etmalen onthou den, en al dien tyd moest hij natuurlyk tegen zyn zin daar bly ven. Eerst den vier den dag was hem de kans gunstig om te ontsnappèn en kon hy naar de kazerne terugkeeren. Natuurlyk werd hij aldaar terstond als deserteur in arrest gesteld, Te Oude-Pekela is uit Sundvall het volgende bericht ontvangen van kapt. Mid del, gezagvoerder van het aldaar thuis- behoorende barkschip «Jonge Jaeob* «Daar ons schip in zinkenden staat was, ging het volk in de boot en bleven mijn zoon Hermanus (deze was le stuurmanj en ik aan boord. Ik nam de statietrap en maakte daar een vlot van, doch mijn zoon werd helaas, zonder dat ik iets tot redding kon uitrichten, een prooi der golven. Door het omvallen van een petro- leum-toestel geraakten de kleeren eener vrouw, in haar woning in de Groote Val kenburgerstraat, te Amsterdam, in brand. Radeloos van angst ylde ze de straat op, waardoor het vuur nog werd aange wakkerd en de ongelukkige ernstige brand wonden kreeg. Toen door toegesnelde hulp men einde lijk de vlammen wist te dooven, bleek de vrouw zóó ernstig gebrand te zyn, dat redding onmogelyk scheen. Korten tyd later is zij dan ook overleden. Omtrent het lot van het Russische oorlogsschip «Rusalka" is nog niets naders vernomen. Men vermoedt, dat de monitor, die gedurende den storm op den 19 Sep tember uit den gezichtskring der «Tutscha* verdwenen is, of op grond gestooten en gezonken is, of op de een of andere wijze een lek heeft gekregen. Hoogstwaarschijn lijk is de geheele bemanning, bestaande uit den kapitein, 12 officieren en 166 man schappen, omgekomen. De «Russalka* was alles behalve een zeewaardig schip het dek was slechts een paar voet boven den waterspiegel, zoodat reeds by een onstuimige zee de golven over het schip heen sloegen. Dan was de bovenbouw buitengewoon zwaarieder der beide op het dek staande pantsertorens woog met het geschut 190.000 KG. Een dergelijke ramp als nu vermoedelijk de «Russalkac overkomen is, trof in 1870 een anderen monitor in dezelfde wateren. Ook deze verdween, zonder dat men daarvan tot nog toe iets naders vernomen heeft. Ingezonden. Vacantie. Myn oudste kwam hodenmorgen uit de school tehuis met de voor moeder de vrouw miu-aan- goname tijding, dat er a.8. Zaterdag vacantie zal worden gegeven op de gemeente-scholen. Bij den aanhoudenden regen, die er dagen ach tereen was gevallen, hoopte ik dat de knaap het mis had. Wat hebben de kinderen met zulk treurig weêr aan vacantie Doch jawel, de jongen had gelijk, volkomen gelijk. Uit het exemplaar van de verzameling der Veror deningen op 't Lager Onderwijs in deze gemeente dat ik voor eenigen tijd heb weten te ver overen, vernam ik, dat een der vacantie-weken op de scholen isde eerste week van October. 't Is niet anderswe zullen er ons in moeten schikken. Laat ons hopen, dat de hemelsluizen inmiddels een weinig toegedraaid mogen worden 1 Doch waar ik mij niet goed in kan schikken is de gewone bepaling der Paaschvacantie, en en 'k heb mij totnogtoe vruchteloos daarover al eens in deze Courant uitgelaten. Misschien helpt het mi beter. Ik kom er tenminste nu vroeg genoeg mee te berde. Waarom moet de Paasch-vacantie nu juist op Paschen invallen Was het niet veel beter dat zy aanving in de week vóór Paschen, een week waarin vele kinderen door kerkelyke plichten de school moeten verzuimen 't On derwijs op de scholen kan, ook met den besten wil van 't onderwyzend personeel, door de on voltalligheid der klassen, op de dagen vóór Paschen niet veel beteekenen. Mij dankt, als men van Woensdag vóór tot Woensdag nk Paschen vacantie gaf, dat men dan in het bestaande gebruik eene uitmuntende verbetering bracht. En, blijkens art. 3 der Regeling van de schooltijdenenz., kan de door my bedoelde wijziging zonder «hoogere" goedkeuring ge schieden. Holder, 27 Sept. 1893. Een Huisvader. Heldersche Moppen. Op de huwelijksreis ZyO, Arthur, de conducteur heeft me ge zegd, dat we hier den grootsten tnnnel van 't heele land passeeren. Hy Och liefste kind, wat hebben we daar aan, ziet ge dan niet dat ze de lampen heb ben aangestoken (Op de terugreis.) Zij O, Arthur, nu komen we weer in dien verbazend langen tunnel. Hy Ja, en nu hebben die ezels vergeten om het licht aan te stoken. Een huwelijksaanzoek Zy Mynheer, ik zeg niet neen. Maar dit zeg ik u, ik zie graag algeheele toewijding in den man. Als het noodig is moet hij voor my door vnur en water gaan. Hy Maar, zou dat ooit noodig kunnen zyn ZijBest mogelijk Hij (zijn stok nemend en zyn hoed opzet tend) Dan stel ik u voor, juffrouw, een man van de brandweer te nemen 40-Jarip Eehtverecniging van onze geliefde Ouders ANDRIES LEENDERT MOS en HILTJE BART. Helder, 2 October 1893. Hunne kinderen: H. KNIPSTRA. P. KNIPSTRA-Mos. W. F. BEERMAN. N. BEERMAN—Mos. GeborenCOENRAAD, Zoon van COENRAAD BOEKLAGEN en SOPHIA CORNELIA BOEKLAGEN— Helder, 2 October 1893. SPIL. Heden overleed onze geliefde Echt genoot, Vader en Grootvader, de Heer H. VORRER, in den ouder dom van 72 jaren. Helder, 2 Oct. 1893. Namems de Wed. H. VORRER, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. De affaire zal op denzelfden voet worden voortgezet. Onzen dank aan allen, die op 1 Oct. ons bly ken hunner belangstelling gaven. Helder, 3 Oct. 1893. M. KLOPPER, en Echtgenoote. Ondergeteekenden betuigen hunnen wel- gemeenden dank, zoowel binnen als buiten deze gemeente, voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, bij de herden - king hunner vijf- en twintigjarige Echt- vereeniging ondervonden. Helder, 1 October 1893. Jb. BEEN, F. BEENBethlehem, en Kinderen. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, by ons 25 -Jarig Huwelijks feest onder vonden, zoowel binnen als buiten deze gemeente, betuigen wij onzen hartelyken dank. Helder, 3 October 1893. G. BURKUNK. J. W. BURKUNK— BRASPENNING. Allen die iets te vorderen hebben van den Kapitein ter zee P. C. PABST, Com mandant yan Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord, worden uitgenoodigd hunne re keningen uiterlijk 5 OCTOBER 1893, in te zenden aan boord Hr. Ms. Wachtschip. Voor de talrijke bewijzen van belang stelling, gedurende de langdurige onge steldheid en bij het overlijden van myn zeer geliefden Zoon en onzen Broeder HEN DRIK DRIEUWES ondervonden, betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank. Inzonderheid onzen dank aan den heer W. TIELROOIJ, President der Jongelings- Vereenig. „Spreuken 9 vs. 10" en de Jon gelingen dier Vereeniging, voor de laatste eer, het stoffelijk overschot bewezen. Helder, 3 October 1893. H. D. v. d. LAAG Se. C. A. v. d. LAAG. H. v. d. LAAG. W. H. v. d. LAAG. M. J. A. t. d. LAAG. By ons vertrek naar Oost-Indië wenschen wij aan Familie, Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwel tot weerziens toe. C. VLAM. J. W. BERGMANN. Vuurstokers le kl. a/b Hr. Ms. «De Ruyter.* AFDEELING HELDER. op Donderdag 12 October a.s., 's avonds 8 uur, in de WESTER KERK. SPREEKSTER Godsdienst-Onderwijzeres té Leiden. Toegangskaarten zyn tegen betaling van 10 Cents per stuk te verkrygen by de HH. MAAS, WEBERen VAN WILLIGEN. De leden hebben VRIJEN TOEGANG op vertoon van hun bewijs van Lidmaat schap of Convocatiebiljet. des avonds ten 7,30 u., door den WelEerw. Zeer Gel. Heer Ds. PIERSON Directeur der Heldring-Gestichten te Zetten, in de groote zaal van „TIVOLI". 10 CENT Entree. H H Zangers, die zich als werkend lid wenschen aan te sluiten, kunnen daar omtrent inlichtingen verkrygen op DON DERDAG 5 OCTOBER, des avonds van 810 uur, in „Tivoli". Middenstraat 89. Opening der Bibliotheek op VRIJDAG 6 OCTOBER a.s. des avonds ten 7 uur en voortaan iederen Vrijdagavond van 78 uur. HET BESTUUR. De Tandmeester Prins Hendrikkade 150, Amsterdam, zal den 2en en 4en Donderdag van iedere maand Nieuwediepbezoeken. Aanvragen tot daags te voren aan zyn Domicilie. Door omstandigheden kunnen wjj geen ge volg gevon aan het besluit der Algemeen® Vergadering, om per lyst aan U een gedeel telijke bydrage te vragen, tot dekking van het te kort van f500 op de aan nemingssom voor het bouwen van een Oodeliedenhuis. Mocht U echter eenig bedrag willen afstaan en inzenden, in dank zal het door ons worden aangenomen. Helder, 1 October 1898. Het Be8tnnr, C. D. ZUR MüHLEN, Pres. A. KLIK, Penningm. J. BROUWER, Secr. C. SWAV1NG. Dr. H. BITTER Jr. H. H. J. NAS. J. P. Th. VAN DER KEMP.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2