't Vliegend Blaadje. Adeltrots en Maai VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Geoieenteraafl van Helder Ho, 2157. Woensdag 18 October 1893. 21ste Jaargang. KLEINE COURAN Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoon n. 36; Zitting van Vrijdag 13 October 1893. Voorzitter de heer C. A. Beukenkamp. De vergadering ia voltallig. De tribune is vry talrijk bezet. Na de openiDg der byeen- komst worden de notulen der beide laatstge houden zittingen voorgelezen en goedgekeurd. Namens het Dag. Best. wordt door den Voorzitter den Raad aangeboden de begrooting van inkomsten en uitgaveu der gemeente voor den dienst van 1894, met het eindeyfer f 205.355.44^. Aan ieder der leden wordt een exemplaar der begrooting aangeboden en een exemplaar der Memorie van toelichting, nadat zij is afgedrukt, toegezegd. Tot onderzoek der begrooting splitst zich de Raad in drie afdee- lingen, ieder onder presidium van een der le den van het Dag. Best., volgenderwijze1ste afd. de hh. Zurmuhlen, Bakker, Oudenhoven, Hordijk en Hoogenbosch2de afd. de hl). Riesselman, Spruit, Verfaille, Over de Linden en Franken 3de afd. de hh. Korver, Oort- gysen, Van Twisk, van Neck en Govers. De vergaderingen der afdeelingen worden bepaald op 23, 24 en 25 October e. k. Voorlezing geschiedt van een schryven van den heer Com missaris der Koningin, de mededeeling inhou dende, dat het, bij bestendiging der heffing van den hoofdelijken omslag en van de plaatse lijke verbruiksbelasting, noodig is de daarvoor noodige vergunning der Hooge Regeering vóór 15 dezer aan te vragen. Met eenparige stem men wordt daarop besloten, behoudens de be doelde hoogcre vergunnning, in 1894 te heffen eene plaatselijke belasting op het gedistilleerd en een hoofdelijken omslag, de laatste ten bo drage van f 33.000, met eene verhooging van 10 pCt. voor suppletoire aanslagen. Op zyn daartoe gedaan verzoek, wordt, we gens vertrek uit de gemeente, een eervol ont slag verleend aan den heer Joh. Goedkoop, als lid der plaatselyke Commissie van Toezicht op het lager onderwijs. Van genoemde Com missie worden daarop ter tafel gebracht twee aanbevelingslijsten voor de vervulling der be staande vacaturen in dat College. In de plaats van den heer Groen, die bedankt heeft, worden aanbevolen de heeren J. F. van Beek, inge nieur der Marine en A. W. Drijver, geneesheer, en in de plaats van den heer Goedkoop de heeren H. B. Coops, ontvanger der registratie en domeinen en rar. J. A. Schaaf, griffier by het kantongerecht. De heer Van Beek wordt gekozen met 14 stemmen op den heer Dry ver werden 4 stemmen en op den heer Schaaf 1 stem uitgebracht. Voor de 2de vacature wordt gekozen de heer Schaaf met 12 stemmen op den heer Coops werden 7 stemmen uitgebracht. Verder wordt voorzien in de vacature, die in de plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar Ouderwijs is ontstaan door het vertrek van den heer J. L. Vermeer. Aanbevolen worden de heeren J. G. van den Bosch en J. Buis, officieren-machinist bij de marine. Gekszen wordt de heer v. d. Bosch met 11 stemmen; op den heer Buis werden 8 stemmen uitgebracht. Tot onderwyzers aan de gemeente-scholen worden vervolgens gekozen aan school No. 7b de heer J. Katoen te Sappemeer, aan school No. 7a de heeren J. J. Weegeringh, te Am sterdam en J. D. van Veen te Haarlem, en tot onderwyzeres aan die school mej. T. Vonk te Dronrijp, de beide eerstgenoemden met 16 en beïde laatstgenoemden met 15 stemmen. By de beide eerste stemmingen waren 3, en by de beide laatste stemmingen 2 briefjes oningevuld. Met de benoemden stonden nog op de voordrachten de heer L. A. Slot te Zwartsluis en de dames A. Wijn te Wierin- gerwaard en A. Rodenhuis te Apeldoorn. Voor de vacature} aan de Herhalingsschool, ontstaan door het eervol ontslag aan mej. N. G. Sevenhuijsen verleend, wordt de volgende aanbevelingslijst ter tafel gebracht: l.mej.S. E. Waldeamaier, 2. mej. A. C. van Juchem, 3. mej. E. Visser, 4. mej. A. Hubbeling. Ge kozen wordt mej. Waldenmaier met 11 stem men de dames Hubbeling en Van Juchem, verkregen respect. 6 en 2 stemmen. Voorlezing geschiedt van een adres van den heer F. Dekker, leeraar in de practische Zeevaartkunde aan de Zeevaartkundige School alhier, 't verzoek inhoudende om, met het oog op een grooter getal lesuren dan aanvankelijk was bepaald en op de bezoldiging der overige leeraren aait die inrichting van Onderwijs, ver hooging van jaarwedde te erlangen. Na korte discussie wordt besloten, dit adres, om bericht en raad in handen te stellen van de Com missie van Toezicht voor die School. Verder wordt voorgelezen een adres van de Schilders-Vereeniging «Oefening kweekt Ken nis" alhier, houdende verzoek om, met het oog op de uitgaven, noodig voor hot ontvangen van onderricht, opnieuw een subsidie ad f 100 te mogen ontvangen. Nadat van deze Ver- eeniging de meest gunstige getuigenissen zyn gegeven, wordt de gevraagde subsidie met eenparige stemmen verleend. Er wordt gelezen een uitvoerig adres van den Kerkeraad der Gereformeerde gemeente alhier, waarin, onder aanvoering van redenen, wordt aangedrongeu op de afschaffing der kor- miB. De Voorzitter verzekert, dat het Dag. Bost. zich in deze van 't geven van een prae- advies onthoudt. Bij de discussie over dit on derwerp, wordt door den heer Franken opge merkt, dat het z. i. niet opgaat, nu reeds weder met een adres tot den Raad te komen, terwijl nog kort geleden een afwijzende be slissing is genomen. Hij zal zich van stemming oothouden. De heer Korver ondersteunt het verzoek en merkt op, dat de kermis evenzeer ieder jaar terugkeert. De heer Zurmühlen wenscht de kermis gehandhaafd te zien, in 't belang der gemeente, die er voordeel van trekt, evenals een aantal neringdoende ingezetenen. Naar zijn gevoelen behoeft de overgroote meerder heid, die de kermis wenscht bestendigd te zien, zich niet te onderwerpen aan de min derheid, die er zich tegen verklaart en die niet genoodzaakt wordt aan de kermisverma kelijkheden deel te nemen. Met 12 tegen 5 stemmen wordt het verzoek afgewezen. Vóór het verzoek tot afschaffing der kermis stemden de heeren Korver, Bakker, Spruit, Govers en de Voorzitter. De heeren Franken en Verfaille onthielden zich van stemming. Achtereenvolgens worden twee missiven voorgelezen de eerste van den heer R. Tienstra, commissaris en geldschieter bij den particulieren vischafslag alhier, die het afslag gebouw voor den tyd van 5 jaren van de gemeente wenscht te huren voor den prys van 1 425 'sjaars, met inachtneming van nog en kele bepalingende tweede van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, den wensch en de verwachting uitsprekende, dat de Raad de belangen van den vischhandel zooveel mogelyk zal bevorderen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. het toestaan van het verzoek van den heer Tienstra niet kunnen aanbevelen. De Voorzitter merkte o. a. op, dat adressant zonder eenigen hinder in het afslag-gebouw als geldschieter kan optreden. De heer Hordyk wenscht terstond tot stemming over te gaan. Daarentegen doet de heer Van Neck het voorstel om beide stukken voor kennisgeving aan te nemen. 't Blijkt by de discussie, die naar aanleiding van 't een en ander volgt, dat onderscheidene leden in de onjuiste meening verkeeren, dat de beambten van den vischafslag tydelyk voor óón jaar zijn aangesteld. De Voorzitter verzekert, dat zij sedert hunne indiensttreding bijdragen in het gemeentelijk pensioenfonds. De heer Zur mühlen ondersteunt het adres van den heer Tienstra en merkt op, dat het toch veel beter is in 5 jaren tijds 5 maal f 425 te ontvangen, dan nu 17 cents per jaar, als opbrengst van den gemeentelijken vischafslag. Het voorstel- Van Neck, om beide stukken voor kennis geving aan te nemen, wordt aangenomen met 15 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Twisk, Oudenhoven, Govers en Zur mühlen. Er geschiedt voorlezing van een adres van de heeren S. Visser en W. Bakker, respec tievelijk directeur en leeraar aan do zeevaart kundige school alhier, inhoudende het verzoek, om buiten de schooluren over het school-lokaal te mogen beschikken, tot het houden van een voorbereidenden cursus. .Do Voorzitter zegt. dat het Dag. Best. over het hl of niet toestaan van dit verzoek niet homogeen is. Hij zelf is tegen het toestaan daarvan. Hij acht zulks niet rechtvaardig jeg ns particulieren en zou het tot stand komen van bedoelden cursus gelijkstellen met het slichten eener nieuwe school. Ook vindt hij het minder goed, omdat de zalen van het ziekenhuis zoo dicht in de nabijheid zyn. Een discussie volgt, waarin de heer Van Neck er op wijst, dat de scholen van den heer Vastenou en Van Varik geheel in de behoefte en de noodige voorbereiding voorzien, terwyl de heer Vos doet uitkomen, dat de bedoelde cursus meer bepaald zou zijn ten behoeve van jongelui, die uithoofde van de kosten, van de beide genoemde inrichtingen van ^ouderwijs geen gebruik kunnen maken. Ten slotte wordt met 15 tegen 4 stemmen besloten aao adresssanten nadere inlichtingen te vragen omtrent het doel hunner aanvrage en om dan in eene volgende zitting te beslissen. Voor kennisgeving worden aangenomen deze mededet-lingen1. dat door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid aau den heer J. Pot, te Alkmaar, vergunning is verleend tot aanleg van een trambaan op den Helder- schen zeedijk van het Wierhoofd naby de haven tot het Bad-Paviljoen te Huisduinen2. dat H. M. de Koningin-Regentes hot Raads besluit van 2 December 1892, betreffende het verbod om op verbeurte eener boete anders dan door tusschenkomst van gemeente-beamb ten visch af te slaan, als in stryd met de wet, heeft vernietigd en 3. dat de dames M. E. A. P. Raebel, C. H. Lavell en S. C. G. Muijs - Schadée en de heeren IJ. de Wendt P. Tuin en H. de Liefde hunne benoeming tot onderwyzeres en onderwijzer alhier hebben aangenomen, terwijl de heeren A. Boer, J. Jansen, H. Snel en G. Schouten voor huDue benoemiag tot onderwijzeres alhier hebben be dankt. Aan den brigadier van politie F. A. Berg man, die na ruim 34jarigen dienst tegen 1 November e. k. bij den Commissaris der Ko ningin ontslag heeft aangevraagd, wordt, op zijn verzoek, het hem toekomende pensioen 26) En Margherita Montelli had den raad van den eerlyken vriend opgevolgd. Haar geest kwam langzamerhand op verhaalvan gan- scher harte was zij Hendrik dankbaar. Hy had haar sedert dien tijd niet meer verlaten. Door yver en voorkomendheid was het hem gelukt het vertrouwen zyner klanten te win nen en zoo bracht hij de zaak op zulk een hoogte, dat hij weldra een welgesteld man kon genoemd worden. Hij kocht een huis in de nieuwe Friedrichstraat en ruimde de derde verdieping daarvan in aan mevrouw Montelli. De kleine villa te Friedrichshagen werd voor- deelig verkocht, zoodat Margherita onbezorgd de toekomst te gemoet kon gaan. Een ge deelte van haar vermogen was belegd in ao- liede staatspapieren, de kinderen groeiden voordeelig op, ook nadat de oude Dorothea het tydelyke met het eeuwige verwisseld had. Eduard werd een bekwaam ingenieur en Greta studeerde muziekzij had veel talent voor deze schoone kunst. Zoo leefde men stil en tevreden in het huis van oom Hendrik, zoo als do brave Tiedemann door de kinderen ge noemd werd. De voormalige bediende was thans Margherita's beste vriend en raadsman gewordenzij ondernam niets zonder zijn oordeel te vragen en wat hy kaar aanraadde, kwam altyd goed uit. Zoo begreep Margherita Door den heer Van Neck wordt voorgele zen het adres der in de vorige zitting be noemde Commissie tot instelling van een on derzoek naar de wenschelijkheid van verbetering der onderwyzers- tractementen. Voorgesteld wordt, om de tractements-verhooging na 5 en lOjarigen dienst te doen plaats hebben en om bij de aanstelling van nieuwe onderwyzers bij voorkeur te benoemen oudere ouderwijzers (met hoofdacte) bestemd om de Hoofden der scholen bij absentie te vervangen. De benoe ming zou dan na vergelijkend onderzoek moe ten geschieden en aan den benoemde zou dan eene jaarwedde van f1000 worden toegekend. Voor de toepassing van deze voorgestelde be palingen zou de begrooting voor 't volgende jaar reeds met f2500 moeten worden verhoogd. Dit rapport wordt by de te onderzoeken be grooting gevoegd. By de gewone rondvraag bespreekt de heer Korver de behoefte aan verbetering van den openbaren weg in sommige straten, tegenover de z. i. ongemotiveerde, belangryke verbete ring der straat aan de Kerkgracht. De Voorzitter geeft den spreker te dezer zake de noodige inlichting, waaruit blijkt dat de be strating aan de Kerkgracht dringend noodig dan ook heden, dat Hendrik gelyk bad. Zij beantwoordde zijn handdruk en vervolgde toen Ik geloof, dat ge gelijk hebt, Hendrik. Binnen een paar dagen ga ik naar Neurode. En als ge Greta nog eenigen tijd bij je wilt houden, 't is me zeer aangenaam, Zij moet den cursus van de muziekschool ten einde brengen, dan kan zij naar Neurode komen en wachten tot zij een gepaste betrekking ge vonden heeft. Maar, mevrouw, dat is niet noodig Waarom zou het kind zich zoo plagen Bij vreemde menschen aan huis U is niet arm, mevrouw, en ik Ik ben niet arm meer. Neen, neen, Hendrik, ditmaal bekeert ge mé niet van myn voornemen. Greta moet op haar eigen beenen leeren staan. Zij moet den ernst des levens leeren kennen. Een strenge opvoeding door het practische leven zal haar goed doenzij mag niet als ik in myne jeugd het slachtoffer van onervaren heid worden. Ge hebt het kind een beetje verwend, mijn vriend. Zy schijnt mij een weinig luchthartig en oppervlakkig. Maar stil, daar komt Greta. Hendrik Tiedemann bromde iets in zyn baard, maar hij wist dat hij op dit punt niets kon uitrichten. Ja Greta was zijn lieveling, dat wilde by niet ontkennen. Maar het was toch onzin dat lieve kind de hardvochtige wereld in te zenden. Nu, dacht Hendrik ein delijk, komt tyd, komt raad. Voorloopig blijft het kind by mz, en dat is voldoende. was, wegens verzakking en beantwoordt ook een andere vraag van den heer Korver om trent do werkzaamheid van het Bestuur by het opnieuw optreden dor Cholera-epidemie. De Voorzitter verzekert, dat slechts het zeer ongunstige weer een beletsel is tegen het be zoek van wijkeu, waarin vermoedelijk onbe woonbare woningen zijn te vinden. De hoer Franken komt nog even terug op zijne vraag betreffende de kosten van 't onderwys voor de kinderen uit Callantsoog, die de school te Koegras bezoeken. Na eenige bespreking legt de Voorzitter de verzekering af, dat tegen de volgende zitting een onderzoek te dezer zake zal plaats hebben. De openbare zitting wordt opgeheven. In eene zitting met geslotene deuren zullen on derzocht worden eenige bezwaarschriften, in gediend tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag. (Een kort verslag van het verhandelde in deze zitting werd jl. Zaterdag aan de geabon- neerden binnen deze gemeente verzonden.) NIEU WSTIJJOIHGEN. HELDER, 17 Oct. 1893. Hedenavond treedt in den Stads-schouw- burg, Koningstraat, voor 't eerst in dit seizoen op 'tHollandsch Tooneelgezelschap, dir. A. van Lier. De cumpagne zal worden geopend met 't tooneelspel in 4 bedryven «Slecht gezaaid," van Otto Vischer, een stuk dat op het Lessing- The&ter in Berlijn groot succes had en ook te Amsterdam onverdeelden bijval mocht ge nieten. Tastbaar doet de schrijver uitkomen hoe verkeerd 't is, wanneer ouders met geweld talenten iu hunne kindoren willen zien, die ze niet in 't minst bezitten, en tevens waartoe een onverstandige opvoeding leiden kan. Do rollen zijn iu goede handen, want op 't programma komen de namen voor van mevr. Ellenberger, Potharst, Grader en de heeren Vcltman, Potharst, Nieuwland en Verhagen. Afgaande op de gunstige recensies in on derscheidene bladen, mogen we verwachten dat „Slecht gezaaid" ook hier bij de tooneel- liefhebbers in den smaak zal vallen. Zaterdagavond gaf de Scherm- en Gym- nastiek-Vereeniging „Oefening kweekt Kunst* een uitvoering in Tivoli, onder leiding van de hh. R. Oostenveld en H. J. Seeboldt. Met onverdeelde belangstelling werden de verschillende nummers van 't programma ge volgd, waarin zooveel mogelyk afwisseling was gebracht. Ditmaal traden op de hoofdafdeeling, de voorbereidingsklasse en de adspiranten. Er werd uitstekend gewerkt aan de verschillende werktuigen en ook de vrye- en ordeoefeningen werden zeer goed uitgevoerd. Als de meest aantrekkelijke nummers van 't programma, noemen we de staafoefeningen en de groepen, met welk laatste de uitvoering werd besloten. Na de oefenigen volgde een prettig bal, pret tiger dan gewoonlijk, daar de zaal, omrede er over veertien dagen een tweede uitvoering wordt gegeven, niet zoo overvol was als ge woonlijk. Jl. Vrijdagavond werd in het lokaai Ti voli alhier eene vergadering gehouden door het Departement Helder der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen." De beslissing om trent het voorstel van een der leden tot op heffing der bestaande en tot stichting eener nieuwe Spaarban k werd verdaagd tot eene over 14 dagen te houden by eenkomst. Er ge schiedde voorlezing van een nader schrijven van den advocaat, mr. J. C. de Vries, te Am sterdam, waarin de wijze van opheffing der Spaarbank besproken en aangetoond werd, dat ingeval van opheffing der Spaarbank ook an dere personen dan HH. Directenren met de liquidatie kunnen worden belast. De reke ning en verantwoording, door Directeuren der Spaarbank over het boekjaar 189293 opge maakt, werd thans met bijna algemeene stem men goedgekeurd. De toezegging werd gedaan, dat de post, die in de vorige vergadering aan leiding had gegeven tot n i e t-goedkenring, daarop in 't vervolg niet meer zal voorkomen. Tot Voorzitter van het departements-be- stuur werd, met op twee na algemeene stem men, herkozen de heer G. E. Bron, die zich deze keuze liet welgevallen. De zeemiliciens, geplaatst geweest gedurende de zomermaanden aan boord van Hr. Ms. oorlogsschepen, keeren te Wil lemsoord 26, 27 en 28 Oct. te Amsterdam 27 Oct. en te Hellevoetsleis 28 Oct. e.k. naar hunne haardsteden terug. Door de Holl. IJz. Spoorwegrajj is o.m. bepaald dat in de stations Amsterdam c.s., Utrecht, Leiden, Nijmegen, Venloo, Zutfen, Dordrecht,f Arnhem, Rotterdam, Amersfoort, Den Haag, Delft, Haarlem, Schiedam, Vlaardingen, Alkmaar, Helder, Zaandam. Hoorn, Hilversum en Apeldoorn bestel en jjlgoederen op Zon- en erkende feestdagen slechts van 8 tot 10 uur voor middags worden aangenomen en afgeleverd behalve te Amsterdam c.s., alwaar dit op die dagen van 8 tot 12 uur voorm. zal geschieden. Er is verder bepaald dat de bestelgoe- deren, die op Zon- en erkende feestdagen ten vervoer zijn aangenomen, slechts dan op die dagen besteld worden, wanneer zij als spoedbestelling ten vervoer zijn aan geboden en dat bestelgoederen, die op den dag, een Zon- of feestdag voorafgaande, zijn aangenomen, op den daarop volgenden Zon- of feestdag op de voormelde stations besteld worden, voor zooverre zij met den eerstaankomende trein ter bestemmings plaats worden aangevoerd. De bestel- en hulpbestelkantoren in de steden zyn op Zon- en erkende feestdagen iloten. Op het bier voor bepaalde kan uitzondering worden gemaakt voor alle goederen, ingeval van sneeuw, vorst, belangryke storingen in den dienst, of bij buitengewoon druk verkeer. Uit Amsterdam wordt van Vrijdag gemeld In den afgeloopen nacht beeft de groote bruine landheer in »Artis" weten door te dringen in bet hok van zijne buurvrouw, een nog grootere witte ijsbeer. Er moet tusschen beide dieren zonderling ge noeg, zonder dat de nachtwakers in den tuin bet bemerkten een verwoed ge vecht hebben plaats gevonden, aangezien men hedenochtend, aan deze bokken ko mende, den ijsbeer dood en den landheer erg toegetakeld vond. De Staatscourant" van 14 dezer bevat de wet van 2 Oct. jl., tot heffing eener belasting op bedrijfs- en andere in komsten. Een herziening van de uniformen, by de zeemacht in gebruik, is ophanden. Naar wy vernemen zullen slechts kleine wijzigingen worden aangebracht. Uit Vlissingen schrijft men aan de »M. Ct.": Door het Eng. ss. »City of Brussel", varende in geregelden dienst tusschen Brussel en Londen, zyn twee man der equipage van bet zeilschip, dat by de aanvaring met de »Prinses Marie" ten gronde ging, in zee drijvende gevonden. Een er van stierf van uitputting, zoodra hy aan boord van bet stoomschip was de andere werd te Gravesend aan land VEERTIENDE HOOFDSTUK. Als Eduard 's namiddags vry was, placht hij gaarne in het naburige bosch aan den oever der Elbe rond te dolen. Zijn moeder, die sinds eenige weken by hem woonde, verge zelde hem by die wandelingen slechts zelden, haat zwakke krachten lieten zulke verre tochten niet toe, als Eduard gaarne maakte. Dikwijls keerde hy eerst laat in den avond terug als de maan aan den hemel stond. In do eerste weken was de nabijheid van het slot Altenbrak voor Margherita zeer on aangenaam geweest, maar zij gewende eraan in de nabijheid te leven van die menschen, die haar met of zonder opzet in haar rechten tekort deden. Zy had de gedachte aan wraak, aan strijd om de rechten van haar kinderen, reads lang laten varen. En toen Eduard daar over begon te praten, maande zy hem tot onderwerping aan. Laten wy geduldig afwachten, wat er boven onze hoofden besloten is, zei ze. Onze krachten zyn te zwak om ons lot te besturen denk maar eens aan je vaderWelke plannen had hij, en hoe nabij was de uitvoe ring en toch greep het noodlot met ruwe hand in en verstoorde alle plannen, die zyn edele geest gevormd had. Maar juist om vaders nagedachtenis wilde ik zoo gaarne openlyk zien aangetoond, dat uw bewering gegrond is. Het schijnt mij anders toe, dat er een smet op zyn nagedach tenis kleeft, dat hij niet eerlyk tegenover u gehandeld heeft. Evenmin als u geloof ik aan zulk een oneerlijke handeling, maar de wereld, de menschen De wereld Wie denkt nu nog aan Eduard Von Alten brakOnder je moeders naam hebt ge een zelfstandige positie in de maatschappij verworven draag dien naam ook voortaan in het bowustzyn, dat het een eerlyke naam is. Dit gesprek vond plaats in de eerste dagen van haar verblijf te Neurode en sedert dien tijd was hierover tusschen moeder en zoon geen woord meor gewisseld. Het leek wel of Eduard bang was er weer over te beginnen. In de laatste weken wa9 hij erg veranderd, er lag iets droefgeestigs in zijn wezen en meer dan vroeger zocht hij de eenzaamheid van het bosch. Zoo lag hij ook nn weer aau den zoom van liet woud op de zelfde plaats, waar hij Gerda Von Altenbrak hat eerst ontmoet had. Het beeld van dit schoone meisje had hem dien dag steeds voor den geest gestaan. Onwillekeurig vertoefde hij met zyn gedachten in de eerste dagen op de plek, waar hij de jonge barones ontmoet had en met tooverraacht werd hij naar die plaats onder den grooten beukenboom getrokken. En vreemd een dergelyk gevoel scheen ook de schoone paardrijdster te beheerschen. Verscheidene malen hadden de jongelieden elkander hier of dieper in het bosch aange troffen en telkens hadden zij eenige vriende lijke woorden gewisseld. Ook heden was hy naar die plek gegaan in de hoop Gerda to zien en zijn hart bonsde toen hij haar zag na deren. De hond kwam met groote sprongen nader en toonde zijn blydschap, door al kwis pelstaartend tegen Eduard op te springen. Hy streelde het dier over den kop en nam toen den hoed af om Gerda te groeten, toen zy haar ros deed stilstaan. Een vluchtig rood kleurde haar wangen, toen zij zijn groet glim lachend beantwoordde. Het lot schynt bepaald te hebben, dat wij elkaur steeds op deze plaats zullen ont moeten, zei ze. Ik ben het lot dankbaar voor die gunst. Ei, ei, mijnheer Montelli, u vleit even als een officier van de gardedat had ik nog niet van u opgemerkt. U hebt daar. in Neurode een lief huis tot woning gekozen. Ik reed gisteren door het dorp en zag uw naam op de deur. Voor mijne bescheiden omstandigheden is het althans voldoende, antwoordde Eduard. Of het u verwenden smaak zou bevallen, mag ik wel ijetwijfelen. Ik ben niet zoo verwend, als u werkelijk denkt, verzekerde Gerda lachend. Geloof maar, dat ik dikwijls aan zoo'n mooi villatje de voorkeur zou geven boven het groote slot met zyn sombere gangen en zalen. Maar in den tuin van uw huis zag ik een bejaarde dame, was dat de eigenares Dat was myn moederZij woont sedert eenige weken bij mjj. Ach, uw moederNaar het uitzicht to oordeelcn is zij geen Duitsche. Neen, mijn moeder is een Italiaansche. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1