Adver tentiën. GpiasM- en EiercitieTereeiiiiiii „PRO PATR1A". Nederlandsche Vrouwenbond LION BLITZ, Bernard Frank, Café-Concert „fllcazar". DIENSTBODE of HÜISHOÜDSTER. Een nette Jongen Een DIENSTMEISJE cevraajfl, een accuraat werkend Persoon, een Schildershandkar, eenige Pakkisten, een net penleerde Kamer, een ruim Winkelhuis, een net Bovenhuis. een net ingericht Woonhuis, De liuauclöu der gemeente. Dezer dagen kwam in een der nieuws bladen een belangrijk artikel voor, nsar aan leiding van beschouwingen en opmerkingen, door den beer Beukers, lid van den Raad der gemeente Enschede, gemerkt over den toe stand dor geldmiddelen van die gemeente. Genoemde heer had opgemaakt, dut, terwijl de uitgaven dor gemeente, o. a. die voor on derwijs, steods stijgen, vanwege do Ryksre- geering zoo weinig wordt gedaan om de ge meente-inkomsten behalve die in noodlijdende gemeenten, te verbeteren. Zoo noamt hij het vroeger door de Regeering aan de gemeenten toegekend aandeel in de Personeele belasting, hetwelk later door een vastgesteld bedrag is vervangen. By het stygen van de opbrengst der genoemde belasting hebben de gemeen ten nu hoegenaamd geen voordeel, en toch dat buitenkansje zou zoo hoogst welkom zijn in de kas der gemeente, die zich tot zoovele uitgaven, tengevolge van Rijkswetten, ver plicht ziet. Een andere opmerking van het genoemde Gemeenteraadslid betreit de drank wet, en wel den verkoop van eterken drank in het klein, en de gevolgen, die zich daarbij openbaron sedert ten vorigen jare de patent belasting is opgeheven. Verkoop van dranken is daardoor toege nomen, doch de gemeentekas profiteert niet van meerder vergunningsrecht, dat mede zoo hoogst welkom zon zyn. Een wijziging dier wet acht do genoomdo opmerker daarom ook zeer wenscholijk in 't belang der gemeente. En eon verscherpt toezicht op de naleving dier wet noemt by mede zeer noodig. By de bespreking van de genoemde wet komt nog tor sprako de vraag, of hare wer king inderdaad wel zooveel nut sticht als aan vankelijk werd gedacht. Zy, die met de toe passing dier wet zijn belast, en das dagelijks de cyfors voor zich zien, kunnen best oordee- len in hoeverre do wet van minister Modder man heilzaam werkt. De vraag ontstaat echter of, dat wat om trent Eoschedé wordt aangevoerd, ook geldig is voor deze gemeente, 'tls wel vreemd, dat onze Gemeenteraadsleden, waarvan sommigen er wel toe in staat zijn, ook niet eens hebben nagegaan in hoeverre beide genoemde oor zaken tot een mioguostigen toestand van de geldmiddelen der gemeente hebben geleid. Werden die zaken in den Raad besproken en bleek do stand van zaken hier te zyn als in de Twentsche gemeente, dan zou het zeker overweging verdienen, om in vereeoiging met andere gemeentebesturen bij de Hooge Re geering op verbetering aan te dringen. Helder, 11 - 4 - '95. X. OVERLEDEN: S. Daalder, 11 maanden. C. Laur, 21 m. H. AbbencsBoon, 69 j. S. van Ameefoort, 77 j. H. J. J. Schlahmilch, 16 j. M. J. v. Bel, wed. J. Kroos, 81 j. Marine en Leger. By kon. besluit van 11 dezer is, met ingang van 1 Mei a. 8. lo. do kapt. ter zee W. baron van Hogen- dorp eervol ontheven van de betrekking van adjudant van H. M. de Koningin, met be vordering tot schont bij nacht; 2o. genoemde schout by nacht, op zyn verzoek, op pensioen gesteld, onder toekenning van een pensioen van f2100 's jaars en eene verhooging van dat pensioen, ingevolge c van artikel 1 der wet van 1 April 1875 met f 825 'a jaars en hem benoemd tot adjudant in bnitengewonen dienst van H. M. de Koningin So. bevorderdtot kapitein ter zee, de kapt.-luit. ter zee H. van der Panvert; tot kapt.-luit. ter zee, de lalt. ter zee le kl. C. Meyboom tot luit. ter zee le kl., de luit. ter zee 2e kl. P. J. Serietot luit. ter zee 2e kl. de adelborst le kl. D. E. Keus 4o. aan den gepens. kapitein ter zee D. G. Brand do titulaire r&ng verleend van schont- by-naebt 5o. do kapitein tor zoo H. van den Panvert tydelyk bestendigd in het thans door hem als kapt.-luit. ter zee gevoerde bevel over Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis. (»St.-Ct.") Do minister van marine heeft den luit. ter zee le kl. F. M. van Gelsdorp met 26 April a. s. tydelyk toegevoegd aan het hoofd van het .vak van uitrusting by 'a Ryks werf te Willemsoord en belast met den dienst van het torpedomaterioel, tevens chef van het torpedo atelier. Hr. Ms. fregat .Atjeh", commandant kapt. ter zoo W. -J. P. van Waning, zal Hr. Ms. radorschip »Valk" onder bevel van den kapt. tor zee G. H. van Steyn, naar Engeland convoyoeren. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Prins Alexander", van Amsterdam, arriv. 15 April te Padang. Hot stoomschip »PrinB van Oranje" arriv. 15 April to Amsterdam. Het stoomschip >Soenda", naar Amsterdam, pass. 15 April Perim. Het stoomechip Prinses Wilhelmina", naar Amsterdam, vertrok 15 April van Genua. Het stoomschip «Sosmbing", naar Rotter dam, pass. 14 April Ouessant. Hot stoomschip „Salak", naar Rotterdam, vertrok 15 April van Port-Said. Het stoomschip Utrecht", van Rotterdam, arriv. 14 April te Sonthampton. Marktberichten. Alkmaar, 13 April. Aangevoerd 0 paard f a 03 koeien en ossen f 100 a 120, 207 nachtore kalveren f 5 a 17, 309 magere schapen f 8 a 25,0 lammeren f a 102 magere varkens fll a 15,846 biggen f4,— a 7,9 bokken en geiten f2,a 6,—, 7 kleine bokjes 10,30 a 0,35. Boter per P. f0,45 a 0,50, kipoioreD f2,50 a 8, eenden dito f2,90 a 8,per 100 Btuks. Visscherijberlchten. KieDwediep, 12 April. Aangebracht door 1 Ylaard. aloep 19. u-hipper M. Struik, met 200 ijMchelrisch per 100 f 19,60, 16 punten roggen per punt f 5,30 a 6, 4 ben vleet per ben f 9, 14 doodc lengen p. et. 95 cent, 300 tal baring per tal 22 a 32 cent. 20 korden met 130 tongen p. st. 00 a 85 cent, 5 tot 16 mnnd kleine achol p, m. f 1,25 a 1,80, 1 tot 2 ninud tohar p. ra. f 1,25, 3 tarbotten p. st. f 8 a 10. 13 April. 500 tal huring per tal 20 n 25. 85 kordera met 5 tot 40 tongen p. at, 65 a 80 cent, 5 tot 16 iniddelm. en kleine tongen p. st. 25 a 30 cent, 2 tarbotten p. st. 8 a 18, 5 tot 25 mand kleine achol p. ra. f 1,30 a 1,86, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1 a 1,20. 2 beugen to ramen 100 schel*, per 100 f 19.50, 35 roggen p. at. f 1,20, 20 kabelj. p at. 60 cent. 15 April. 3 korders met 36 mand kleine aebol p. m. I 1,60 a 2. 500 tol huring, uit de luind verkocht per tal 20 25 cent. 16 April v.in, 8 uur. 1 korder met 6 mund kleine schol p. ra. f 2. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van af 11 tot en met 13 April 1895. ONDERTROUWD: J. L.Rouscbop,scheeps kok, en E. Vermeulen. J. C. Janssen, matroos, en E. J. Schuurman. D. Vonk, stoker, en M. Woord. A. Kamp, kwartiermeester, en J. C. Olte vanger. GETROUWD: J. E. Bobne en A. Last drager. P. Goudswaard en J. Groot. J. Slort «n M. J. BlokkolV. BEVALLEN: E. FraseBrugts, z. G. van DonkBakker, z. M. S. ZomerHofland, e. A. M. SmitBot, z. G. E. P. HaasKikkert, d. M. GanwBlokker, d. A. C. GrootRsd, d. G. KuiperMooy, d. M. KeyzerKobsod, d. W. LouisSocadorp, d. J. Lumkeman— Zoetelief, z. W. C. BlokkerVan der Borden, i. J. Koster—De Kok, d. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden door J. M. Montor steigersteeg 7, en terug aldaar te bekomen een gouden oorknopje met lichtbruin steentje. Bureau I 1 koperen bus van een kinder wagen. In ons volgend nummer zullen wij een aanvang maken met de opname van een boeiend Feuilleton getiteld Bewerkt door AMO. Vervolg der berichten. Maandagochtend overleed alhier de hr. P. Uorbanns, tot 1 April hoofd der gemeente school No. 6, in den onderdom van 65 jaren. Do heer Uurbanns ontving zyne opleiding aan de kweekschool voor onderwyzers te Haarlem en kwam op jeugdigen leeftijd hierheen, om als hulponderwijzer werkzaam te zyn aan de school van den heer J. van der Haar. In 'tjaar 1860 werd de overledene, na voorafgaand vergelijkend examen, benoemd als Hoofd der gemeenteschool No. 4, in plaats van den heer P. Rijkers, die eervol ontslag en pensioen had verkregen. Toen 't gemeentebestuur, toegevende aan den drang der omstandigheden, in 1862 op de Viscbmarkt eon nieuwe school had laten bou wen, werd de heer Uurbanns aldaar overge plaatst. Sedert dien tyd was hy met yver werkzaam tot 't verspreiden van kennis en beschaving onder 'tdaar levende jeugdige ge slacht, we mogen veronderstellen niet zonder goede resultaten te verkrygen. In de laatste jaren echter was de hr. Uurbanns voortdurend lydende, waardoor hy zich verplicht zag 't werk aan andoren over te laten, en daar 't eindelyk bleek, dat herstel niet te verwachten was, vraagde hy eervol ontslag aan den ge meenteraad togen 1 April, dat dan ook werd verleend. Als dilettant had de hr. Uorbanns 't in de mnziek tot een beduidende hoogte gebracht, waardoor hem de betrekking van organist in de Nieuwo Kerk werd opgedragen, welke be trekking door hem, zoolang zyne krachten 't toelieten, met lof werd waargenomen. Ook was hy de oprichter en directeur van een gemengd zangkoor, dat onder den naam van „Nut en Genoegen" en onder zyne leiding meermalen zeer goede uitvoeringen gaf. Dit koor werd echter, een aantal jaren geleden, na in den laatsten tyd een kwijnend bestaan voortgesleept te hebben, ontbonden. Zeer verdienstelijk heeft de hr. Uurbanns zich gemaakt als secretaris van de afd. Helder der Maatschappij Tot Nut van, 't Algemeen, welke betrekkiog hy vele jaren-, bekleedde. Ook was de overledene oen ijverig lid van do afd. Heldor Nod. Onderwijzers Genootschap alhier en bekleedde by die afdeeling jarenlang de betrekking van Voorzitter. Aan de vroeger hier bestaande ryksnormaal- school was den hr. Uorbanns 't onderwijs in enkele vakken toevertrouwd. In de vrijmetselaarsloge W. F. K. alhier wist mon de bekwaamheden van den hr. Uur banns te waardeoren, door hem de vereerende betrekking van Voorzittend-meester op te dragen. Daar duizenden onder zyne leiding'tschool onderwijs ontvangen hebben, we zouden durven zeggen drie geslachten, zal de dood van den waardigen onderwyzer voorzeker herinneringen wekken en zal zyne nagedachtenis, zoo we vertrouwen, nog jaren by velen voortleven. De teraardebestelling van 't stoffelijk over schot zal, naar wo vernemen, Donderdag plaatshebbon. Heden had by de Directie der Marine de aanbesteding plaats voor het wyzigen en, voor zooveel noodig, ropareeren van pl. m, 3000 Lantaarns ed Lampen, waarvan de uit slag was als volgt: J. van Muyden, Helder, f 22388.Jb. Bakker, id., f 20949.25J. Abbenes, id., f20690.— S. Schelünger, id., f20678.50; Loowmans Co., Sneek, f 19753.Becht Dyserinck, Amsterdam, 19642.50J. C. Stelling, id., f 19615.50. Ds. D. Kossen, predikant by de Doopsgezinde gemeente alhier, beroepen te 's Gravenhage, zal a. s. Zondagmorgen afscheid nemen van zyne gemeente. Geslaagd te Utrecht voor surnumerair hy de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, de heer P. Aggenbach alhier. Den 11 is door het provinciaal be stuur van Noordholland bij enkele inschrij ving aanbesteed s lo. het verbeteren van een gedeelte van twee der hoofden vóór de Pettemer zeewering, geraamd op f3500. Laagste inschryver J. Giltjes te Helder voor f 3885 2o. het verbeteren van Ryks- zeewerken op het eiland Urk, geraamd op f 3000. Laagste inschryver W. van Eerden te Urk, voor f 22403e. het uitbreiden van de plankierwerken in de haven te Wieringen, geraamd op f 2000. Laagste inschryver B. Boon te Helder, voor f1725. Lombok-kruis. By Koninkljjk Besluit van 13 April 1895 (no. S7j, is een afzonderljjk krois ingesteld, dat als blyk van byzondere waardeering, zal worden uitgereikt aan allen, zonder onderscheid van rang of graad, die tusschen 26 Juni en 24 December 1894 deel hebben uitgemaakt van denaar Lombok gezonden expeditionnaire troepen of van de zeemachtof die bij die expeditie in eenig burgerlijk ambt of bediening plaat selijk zyn werkzaam geweest. Uit Lombok-kruis zal worden vervaar digd uit het op Lombok gedurende die expeditie veroverde bronzen geschut, t De Casembroot. De gepensionneerdo vice-admirual Jhr. F. do Casembroot, adjudant in bnitengewonen dienst van H. M. de Koningin, de beid van Simonesoki, die, naar men weet, reeds gerui- men tyd ernstig ziek was, is Zondag-ochtend to 's-Gravenhage ovorloden. Met jhr. De Casembroot is een der dapperste, tevens een der meest beroemde Nederlandsche uit deze eeuw heengegaan, oon man, door allen die hom kenden geëerd om zyn onversaagdheid en koelbloedigheid, om zyn eerlyk en rondborstig karakterdoor zyn minderen geacht wegens zyn vriendelijkheid, maar tegolyk onkreukbare, strenge eerlijkheid. Bekend in zyn moedig gedrag ter gelegen heid van de verwikkelingen in Japan, boe hy, destyds kapitein-luitenant ter zee, als comman dant der >Medusa" op schitterende wyze de eer der Nederlandsche vlag handhaafde, toen dit stoomschip de nauwe straat van Simoneseki of den westelijken ingang der Japunscho bin- ucnzeo forceerde op 11 Juli 1868. Aan zyn onversaagde honding op dezen ge- denkwaardigen dag beeft De Casembroot den □aam „held van Simoneseki" te danken. De Casembroot was ridder 3de klasse der Militaire Willemsorde, Grootkrnis Nederland sche Leeuw, eervol vermeld, officier van het Legioen van Eer, Ridder le kl. der orde van den Heiligen Stanislas van Rusland, Rechts- ridder der Heilige Johanniter orde van Pruisen, officier der orde van de Eikonkroon, Comman deur der Adolfsorde van Nassau, Ridder der Leopoldsorde van Oostenrijk, Commandeur der orde van Philippns den Grootmoedige van Hossen-Darmstadt, Ridder Ie kl. Roode Ade laar van Prnison, Ridder le kL Rijzende Zon van Japan, Ridder 4e kl. der orde van St. George van Rusland, Officier der orde van den Toren en het Zwaard van Portugal, Comman deur der orde van don Ziiliringer Leeuw van Baden en het officierskruis voor 85-jarigen Het stoffelijk ovorschot vun don vice-admiraal jhr. De Caaombroot zal Vrydag a.8. op de begraafplaats pEik en Duinen" worden ter aarde besteld. Op uitdrukkelijk verlangen van den over ledene zal de begrafenis in allen eenvond plaats hebben. De schippers en visschers van Texel hebben zich met een request tot den Mi nister van Waterstaat enz. gewend, waarbij zy verzoeken lioogere scbuurpalen langs de kaden te doen aanbrengen en bij zwaar stormweer door een ketting of staaldraad, binnen de monding der haven langs, af sluiting te bewerken. Door dien maatregel hoopt men, dat het wegdrijven van vaartuigen, hetwelk reeds herhaalde malen gebeurde, zal worden voorkomen. De groote volte in de haven maakt het onmogelijk, dat alle schuiten aldaar aan den wal kunnen vastmeeren. Reeds is een onderzoek ingesteld door een ambtenaar van 's Rijks Waterstaat. Sterke drank op Lombok Aan den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië is door vertegenwoordigers van verschillende zendings-genootschapper en vereenigingen met de zending in ver band staande, en te zamen vormende het comité voor Nederlandsche Zendings- Conferentiën", een adres gezonden, waarin Z. Ex. wordt verzocht te besluiten, dat op Lombok de invoer van sterke dranken en van opium verboden wordt. 16 April 1628, Cornelis Evertsen II geboren De beroemde admiraal werd in 1652 kapitein, streed als zoodanig mede in den eersten Engelschen oorlog en werd in 1653 zwaar gekwetstacht jaar later ver overde hij een Portugeesch oorlogsschip en kreeg hiervoor een gouden keten. In den tweeden Engelschen oorlog streed hy dapper mede en werd by achtereenvolgens schout-bij-nacht en vice-admiraal. Met Sweers veroverde hy de >Royal Charles". Vervolgens kruiste hy in de Afrikaansche wateren. In den oorlog van 1672'78 werd hy in 1675 commandant van Vlis- singen en het fort Rammekens, streed by Martinique en in de Oostzee en in 1678 by Cadix. Kort na den vrede overleed hy te Vlissingen, 20 September 1679. Brand te Dwingelo. Als verdacht van den brand gesticht te hebben te Dwingelo, is te Beilen door de maréchaussees gearresteerd en ter be schikking van de justitie gesteld de win kelier A. B., tegen wien reeds dadelyk na de ramp ernstige vermoedens hebben bestaan. (Arrond. Amsterdam). In den nacht van 7 op 8 April jl. ontvreemd, door opensluiting en binnenbraak, uit het hulppost- en telegraaf kantoor, op het Tulpplein te Amsterdam Een bedrag van f286.1573» bestaande nit twee bankbiljetten van f25,een muntbiljet van f 10,en verder specie 1 yzeren geldkistje, groot 80 by 20 centi meter 1 zwarte portefeuille van glad leer, waarin eenige papieren en qaitantiën, waaronder een van de firma Keingeld Zoon; 3 spaarbankboekjes, te weten (Rotterdam Kruiskade) no. 1341, bedrag f6; (Amsterdam Tulpplein) no. 552, ten name van mejnlfrouw E. Molhuizen, bedrag f 125en (Leeuwarden) no. 5606, ten name K. W. Schonebaum, bedrag onbekend. Aan een blikken trommel, welke is open gebroken, zyn sporen van bloed zichtbaar, zoodat kan worden aangenomen, de dader of daders zich by het openen daarvan hebben verwond. De Commissaris van Politie in de 2e sectie te Amsterdam verzoekt opsporing en by ont dekking bericht. De vrede tusschen China en Japan. Shangai, 14 ApriL Blykens een parti- culier telegram, alhier ontvangen van een der Chineesche beambten te flieroshima, is gisteren het vredes-tractaat tusschen China en Japan gesloten. Spanje's vloot. Het verlies der «Reina Regente» is een der vele ongelukken, die in den loop der ty- den Spanje's vloot hebben gedecimeerd. Sedert het begin van de 16de eeuw heeft het rijk niet minder dan 600 oorlogs schepen ten gevolge van schipbreuken verloren. In 1518 werd een vloot naar Algiers gezonden onder bevel van admi raal De Moncada. Daarvan gingen in een storm 30 schepen met 4000 man te gron de. In 1541 verloor een vloot, die door Karei V eveneens tegen Algiers was uit gezonden, 140 schepen met 8000 man. De bevryding van Oran (1562) kostte Spanje 20 schepen met 4000 man, waar onder de bevelhebber admiraal Mendoza; een jaar later vergingen by een storm 15 oorlogsschepen in de golf van Cadix. In 1588 wie onzer zou het niet weten keerden van de 130 schepen der Ar mada slechts 49 in het vaderland terug. Ongeveer 14000 soldaten hadden den dood in de golven gevonden. Twee jaar later vergingen 14 Spaansche oorlogs schepen op de Mexiaansche kust; zes jaar daarna ging een geheele vloot van 41 schepen op de Gallicische kust verloren. En zoo zoude men kunnen voortgaan. De zee is Spanje steeds vyandig gebleven. Nog in de laatste 125 jaren vielen haar 1? stoom-oorlogsschepen, 21 zeilschepen met 1570 stukken geschut, 23 fregatten met 800 kanonnen en meer dan 100 ka- nonneerbooten, galjooten, enz., om niet te spreken van de ontelbaar vele manschap» gen, ten offer. Spanje's zeemacht heeft meer geleden van de boosheid der elemen ten, dan van de overwinningen der vy- De twaalf brave grijsaards, wien de keizer van Oostenryk Donderdag naar ge woonte de voeten heeft gewasschen, zyn ditmaal te zamen 1059 jaar oud. De twaalf oude vrouwen ontvangen, daar de keizerin afwezig is, allen een geschenk van 30 kronen, kleederen en drinknappen. Zy zyn tezamen 1080 jaar oud. De spijziging der grijsaards heeft in de ceremoniën-zaal van het paleis plaats. De keizer en de aartshertogen bedienen aan tafeL Daarna volgt de wassching der voeten, waarbij de keizer bygestaan wordt door twee prelaten, die het bekken met water en den handdoek dragen. Een wraak. Onlangs werd een kyfachlige dame, die in een Fransche bergstreek woonde, tot een boete veroordeeld, omdat ze van een buurvrouw kwaad had gesproken. De voor naamste getuige was de brievenbesteller, die de woorden had gehoord. Vresselyke wraak heeft de veroordeelde genomen. De postdienst in die streek is weinig omvang rijk de boeren krygen zelden brieven of bladen, zoodat de besteller niet eiken dag al die dorpen en gehuchten in de bergen had te bezoeken. Nu heeft de wraakgierige dame echter voor een der bewoners in elk plekje een abonnement genomen op het dagblad van een naburige stad en nu moet de ongelukkige besteller iederen dag, berg op, berg af, overal die kranten bezorgen. Woensdag 17 dezer groote paardenmarkt te Alkmaar. M. GERSSEN, hunne 45-jarige Eclitvereeniging te herdenken. Helder, 1 Amsterdam, 16 April 1895. Almelo, Namens hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Mede namens Broeder en Zuster. I Den 18en dezer, PI gedenken wy de 85ste Ver- jaardag van de Wed. VAN DEN BERG, gg Oud-marketentater van 1831. Namens een Vriendin. Jfik Geboren: ADRIANA, Dochter van P. LOUIS en W. LOUIS—SOESDORP. Helder, 12 April 1895. GeborenAGATHA, Dochter van PIETER GROOT en ANNA CATHARINA RAN. Helder, 11 April 1895. Algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een lang en geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer P. UURBANUS, in leven Hoofd eener school te Helder, in den leeftijd van 65 jaar. Helder, 15 April 1895. J. UURBANUS—Ibuhg. H. UURBANUS Pz. G. UURBANUS- 7°"' de Ruitbr.) JOHANNA UURBANUS. PI UURBANUS. In den morgen van den 13en April overleed HEINRICII J. J. SCHLAHMILCH, in den ouderdom van byna 17 jaren. Namens de Familie 'F. C. H. SCHLAHMILCH JB. Op den 7 April overleed plotseling onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw de Wed. A. L. VAN GELDER—DE JONG, in den onderdom van 65 jaar. Helder, 16 April 1895. Uit aller naam: L. A. VAN GELDER. Wegens buitenlandsche betrekking eerst heden geplaatst. Heden werd ons onderhart diep ge troffen, door het afsterven van ons 4de Dochtertje ANNETJE WILHELMINA, in den aanvalligen leeftyd van elf maanden. Helder, 14 April 1895. Hare diepbedroefde Onders: J. W. WIER8MA. A. WIERSMA geb. Kikke. Algemeene kennisgeving. By mijn vertrek naar Oost-Indië roep ik aan Familie, vrienden en bekenden een harteljjk vaarwel tot weêrziens toe. Rotterdam, 13 April 1895. a/b stoomschip „Utrecht" M. GROOFF. De onlangs aangekondigde feestelijke vergadering kan door samenloop v%n om standigheden niet plaats hebben. De Secretaris: EL J. A. Vbbhobvi Bsuimvib. VERGADERING op 19 April des avonds halfacht, in de Cbr. Bewaar school, Hoogstraat. HET BESTUUR. Afdeelin;HELDER. FAILLISSEMENT PIETER BITTER, Bloemist te Helder. Crediteuren in bovengenoemd faillisse ment, die op de eerste vergadering niet zyn opgekomen, worden alsnog ter tweede verificatie-vergadering opgeroepen, welke zal worden gehouden op WOENSDAG den len MEI 1895, des voormiddags 1 U/s uur, in het gebouw der Rechtbank te Alkmaar. Alkmaar, 13 April 1895. De Curator, Mr. H. BOELMANS TER SPILL, Advocaat en Procureur. TANDARTS (Nieuws Wel), Nieuwendyk 241, Eerste huis v/d. Dam, Amsterdam, is iederen Donderdag des voormiddags. in het Hötel van den heer C. BROERSMA, te Sc hagen, te consulteeren. De Tandmeester Prins Hendrikkade 150, Amsterdam, zal ZONDAG den 2lsten dezer, NIEUWEDIEP bezoeken. Aanvragen vóór den 20sten aan zyn adres. Hedenavond ÉO April: HEROPMING. Wed. J. C. SMIT. Iemand, 28 jaar oud, P. G., biedt zich aan als Br. onder lett. L, adres Boekh. A. J. MAAS, Dykstraat. Er wordt gevraagd: een flinke Dienstbode of een flinke Dagmeid. Adres BERKHOUT Co. kan direct geplaatst worden by W. H. O. STEPHAN, salon voor Scheeren en Haar snijden, Binnenhaven No. 3. Tegen 1 Mei biedt zich aan, voorzien van goede getuigen. Brievpn, onder lett. A, bureau dezer Courant. niet beneden de 15 jaar, wasch buitenshuis. Adres Bureau van dit Blad. niet beneden de 15 jaar. Adres Marine Machinisten Sociëteit. Wordt gevraagd: Adres BERKHOUT Co. die wasschen kan, gedeeltelyk voor halve dageu. Mej. BREET, Spooratr. 71. Gevraagd. geschikt tot het verrichten van eenig schrijf werk. Brieven worden ingewacht onder het nummer dezer courant, aan het Bureau van dit Blad. H. H. BAKKERS. Gevraagd tegen begin Mei een tweede KNECHT, P. G., bekend met Brood- en Koekbakkery. AdresJ. SMIT Sz., Wormerveer. Vermist genummerd 1332. Verzoeke beleefd deze tegen belooning terug te bezorgen Spoorstraat No. 15. Verloren i JLOundcrdaporgeu, een ganden Oorknopje mol steentje. Terug te bezorgen by J. EKHART, Westgracht 21. Uit de hond te koop: zeer geschikt voor verhuizing. Adres Bureau van dit Blad. T© liuur voor een Heer of Dame of twee Vrienden, met of zonder pension, by nette menscben. Adres BERKHOUT Co. Te huur of te koop: annex Slytery met Vergunning, flinke Pakhuizen, groot Erf, Vruchtboomen enz. voor billyken prys. Te bevragen bij A. v. TWISK, Wachtstraat 46 Helder. T© liuur Adres: POSTMA, Weststraat. T© liuur s met heele Gang, drie Kamers, Keuken en vrij Erf, Binnenhaven 124, a 10 Gulden per maand. Adres D. HOOGENBOSCHj Weetstraat No. 43.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1895 | | pagina 2