Schilders gevraagd toaartscM te Heter. Adver tentiën. LION BLITZ, ï.1, 3000 beste DAKPANNEN, SPARREN es PLANKHOÜT ei 50 IEPEN BOOMEN. Mooplotaal De Zwaan ia de Waaenslraat. HOUTWAREN en andere GOEDEREN, als: doon van herhalingaoefeDi ogen zullen worden opgeroepen en daartoe niet langer dan zes weken in werkelyken dienst zullen wordeB gebonden. In verband hiermede wordt dieu miliciens reeds thans nadrukkelijk gelast, hunne bjj verlof medegenomen kleedingstukken van do marine, waai in zij weder zullen moeten opkomen, zorgvuldig te bewaren en zoo goed mogelijk te onderhouden. De adelborsten 2e hl. van het oudste studie jaar J. H. G. Kremer, C. D. Julius, jhr. G. L. Schorer, L. F. de Greve, J. A. Vink, A. F. L. Trol), J. van der Bilt, G. Duyckinck Sander, M. W. Sohaly, J. D. Evers, J. E. van Hoogonbuyzo, Ph. de Kuntor, C. M. Schaeffer, E. A. W. van Riemsdijk, J. C. Brandt Corstius, T. A. van Hengel, F. A. de Koning, A. M. van Roosendaal, C. R. F. Tollenaar, G. J. W. Putman Cramer, W. Bosoh en R. P.'C. Spengler hebben allon het theo retisch en practisch eind examen afgelegd en worden tegen 2 Augustus bevorderd tot adel borst ie kl. Een adelborst der oudste afdeeling heeft niet aan bet einderamen deelgenomen. De kapitein ter zee R. C. A. L. Jansen van Afferden wordt met 1 Augustus a. s. ge detacheerd t© Rotterdam (Feyenoord) by de gereedmaking van Hr. Ms. pantserschip «Piet De luit. ter zee lste kl. J. W. Termytelen, eerste officier aau boord van Hr. Ms. instrnctie- scbip «Admiraal van Wasaenaer," wordt met den lOen Augustus a. s. gedetacheerd in de Directie der Marine te Amsterdam, bjj de ge reedmaking van Hr. Ms. pantserschip »Kor- tenaer." Hy wordt als eerste officier aan boord van genoemd instructieschip vervangen door den luit. ter zee lste kl. H. van Praag. De luit. ter zee lste kl. F. J. Stam, dienende als lste officier aan boord van Hr. Ms. monitor »Tyger," wordt met 10 Augustus a. s. ge detacheerd te Vli88ingen, by de gereodmaking van Hr. pantserschip „Evertsen." Hy wordt als eerste officier san boord van genoemden monitor vervangen door den luitenant ter zee lste kL G. Witsen Elias. De luit. ter zee lste kl. J. J. W. H. van der Toorn, geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, is met 26 dezer op non-activiteit gesteld. Blykens een by het departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip •Koningin Wilhelmina der Nederlanden", onder bevel van den kapitein-ter-zee W. J. Derx, op 27 dezer van Lonrence-Marques (Delagoabaai) vertrokken, voor de terugreis naar Batavia. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins Alexander", van Amterdam, vertrok 25 Juli van Genua. Het stoomschip «Prinses Sophie", naar Amsterdam, pass. 26 Juli Kaap Rocoa. Het stoomschip .Voorwaarts", van Amster dam, arriv. 26 Juli te Batavia. Het stoomschip «Burgemeester den Tex' vertrok 27 Juli van Amsterdam. Het stoomschip 'Drenthe," naar Rotterdam, arriv. 26 Juli te Genua. Het stoomschip „Utrecht" arriv. 28 Jali te Rotterdam. Hot Btoomschip «Prinses Wilhelmina," naar Amsterdam, vertrok 27 Juli van Padang. Marktberichten. Alkmaar, 27 Juli. Aangevoerd 0 paarden 10a 015 koeien en osBen f 60 a 205, 27 nuohtere kalveren f 8 a 20, 56 magere schapen f 10 a 20,88 lammeren f 8 a 14, 58 magere varkens f 10 a 14,360 biggen f 4,a 6,6 bokken en geiten f 8,a 8,4 kleine bokjes f0,75 a 1,50. Boter per P. f0,50 a 0.60, kippeneieren f3,50 a 3,75, eenden dito f0,a f0,— per 100 stuks. Hoorn, 27 Juli. Aangevoerd tarwe f 5,a 5,75, Rogge f5,a 6,—, Gerst f 3,50 a 4, Haver f 8,— a f 3,75, witte erwten f 9, a 10,groene f 11,a 14,grauwe f 18, a 20,vale f 14,50 a 17,bruine boonen f 18,a 20,—, karweizaad f14,— a f14,25, mosterd f 14,a ,9 paarden f 75 a 140, 6 koeien f 110 a 220, 67 schapen £23 a 30,0 lammeren f a 31 kalve ren f 4,a 18,82 varkens f 8,a 14, 0 zeugen f a ,70 biggen t 3,a 6, kipeieren f 8,25 a 0,eenden dito fper 100, 1875 kop boter f 0,50 a 0,52° perK. Visscherijberichten. Niauwcdiep, 26 JolL Aangebracht door 17 korders 10 tot 40 tongen p. st. 35 u 45 cent, 10 tot 30 kleine tongen p. st. 15 n 20 cent, 1 tarbot p. at. f 6,25, 45 xoggan p. st. f 1,25, 1 tot 3 mand kleine schol p. f 1,50, 1 tot 1 mand schor p. ra. f 3. 27 Juli. 85 korders |met 5 tot 00 tongen p. st. 40 50 cent, 5 tot 20 kleine tongen p. st. 15 n 20 cent, 2 tarbotten p. st. f 5 a 6, 1 tot 8 mand kloine schol f. ra. f 1,25 s 2, 1 tot 1 mand schar p. m. f 3,25, 1 tot 8 roggen f. st. f 1,25. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Vanaf 25 tot en met 27 Juli 1895. ONDERTROUWDKlaas Goudswaard, schoenmaker, en Alida Catharina Westhoff. Abraham Merkus, luit. t. z. en Anno Henriette Héléno Serraris. Willem Krynen, onderwijzer en Antje Dny vetter. GETROUWDG. H. J. Bussing en B. H. Timmorman. BEVALLENT. WamstekerTeerink, d. A. SmitsRegter, z. G. D. BossohaartLith, d. A. BakkerBras, z. R. BasKuiper, d. J. M. Tromp—Schröder, z. OVERLEDENW. F. Gunsel, 2 jaar. C. Lanser echtgen. van F. van Willigen 28 jaar. P. Marees, 46 jaar. N. Dykshoorn 7 jaar. L. J. SchietekHtto, 72. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooat-lndiê: indingtweg. Datum dor ter post-bezorg. Tijd.t. d.laat bïi.l.ah Postk 0 en 33 Ang. 7.16 8 en 10 7.16'aav. Oen 20 8,—'. nam. 18 en 27 8.'anaio. 2 ou 16 7.16'aav. 9 cn 28 8.45'a mor. olkon Vrijdag. 8.45 'smor. 20 8.46'a mor. 7.15 'aar. 7.15 »sbt. IAng.1 7.— rcïH 8— p. zeepost via Amsterdam. p. zeepost vis Botterdam p. Hollandsehe mail via Genua p. HolL mail vis Af arseillo p. Pranuche mail viaMareoille p. Engelsche mail viaBrindisi Naar Atjch en de Oostkngt van Sumatra p. Dnitsche mail via Napels Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam -I 14Aug.| 7.16'sav. p. ruil over Engeland .12 au 20 p. mail vla 8t. Aiozairc J 1 Naar Oura$ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam. Naar St. Martin, St. Eustatlus en Saba: p. mail over Engeland |12cn26 Aug. 7.16'aar. Vervolg der berichten. Er zyn kiezers, die meenen dat men niet anders mag stemmen dan de volgorde van het stembriefje aanwyst. Dat iB niet zoo I De kiezer ia geheel vrjjhy mag uit het zestal namen nemen wien hij wil, en hoeveel hy wil. Echter niet méér dan drie. Hr. Ms. Johan Willem Friso" is gisterenavond en Hr. Ms. »Van Spejjk" hedenmorgen geloosd. Zaterdagmiddag kwam hier binnen het Duitsche oorlogsfregat »Moltke" en meerde direct in de haven. De état-major maakte gisteren een uitstapje naar Amster dam. Dinsdag zal deze bodem, naar wij vernemen, weder zee kiezen. By kon. besluit is de cadet der Kon. Milit. Academie, J. Kloosterhuis, be noemd tot 2de luitsnant by het 2e reg. vesting-artillerie van het leger hier te lande, en de cadet J. H. C. Vastenou tot 2e luit. der infanterie by het leger in Ned. Indië. By kon. besluit is benoemd tot ont vanger der directe belastingen, invoer rechten en accynsen alhier, de heer A. L. Thierens, thans te Gouda. De heeren H. van Dyk en A. de Carpentier, onderwyzers alhier, zijn jl. Zaterdag te Haarlem voor de hoofdacte geslaagd. Gisterenmiddag kwam alhier aan een gezelschap pleizierreizigers uit Am sterdam, die een stoomboot hadden afge huurd. Voorafgegaan door een muziekkorps, trok 't gezelschap door de gemeente, het geen heel wat levendigheid op straat ver oorzaakte. Ten slotte zocht men in Casino een schuilplaats voor den neerstroomenden regen en vermaakte zich daar totdat 't tijd was de terugreis te aanvaarden. Door schipper R. Boon, van de vis- schuit »H. D. 295", is in de Noordzee dryvende gevonden en alhier aangebracht een groengeverfde sloep, met witte lyst, gemerkt: Nyverheid. C. van der Zwan. Sch. 301. Zeevaartschool te Helder. Aan het eindexamen van bovengenoem de school werd deelgenomen door 6 leer lingen, welke allen zyn geslaagd, n.1. M. Koolhaas, van Spanbroek, T. Visser, van Vlieland, S. de Boer, van Schagen, J. Teensma, van Helder, C. J. Duinker van id. en T. Fenenga van id. De beide eersten met zeer goeden uitslag. Aan het overgangsexamen werd deelge nomen door 4 leerlingen, n.1. J. Bremer, H. Daarnhouwer, A. P. Rornswinkel en M. Smid, welke allen van het eerste naar het tweede studiejaar overgingen. De commissie tot examineeren van stuurlieden ter koopvaardy hield van 9 tot 25 Juli zitting te Rotterdam. Aangemeld hadden zich 42 candidaten. De volgende diploma's werden uitgereikt: Groote zeilvaart ATweede-stuurman aan de heeren B. Korter (met aanvulling 3e stuurman G. stoomvaart A) B. Schel- tema. Derde-stuurman aan de heeren K. de Boer, P. Teensma, J. Wiebes, J. H, Tigee (alle met aanvulling stoomvaart) en J. J. Wegener, J. Alberda, D. Boon, J. Dallinga en aanvulling aan P. Buys. Groote stoomvaart AEerste-stuurman aan den heer C. H. J. Lettinck. Tweede stuurman aan de heeren J. J. Bouwman, W. Wachter. Derde-stuurman aan de hee ren P. V. G. Reus, A. Mulder en C. W. Visser. Overgangs- en admlssie-examens Zeevaartschool in het Zeemanshuis te Amsterdam. De geheele jongste afdeeling (15 leer lingen,) ging over in het tweede studiejaar. Van de adspiranten voor het admissie- examen slaagden onvoorwaardelijk (alpha- betisch) C. de Boer, H. C. Feirabend, Th. v. Gelsdorp, A. Helmhout, L. W. van Hoek, C. C. Honig, V. E. Ketjen, W. A. Krauss, T. J. Lagerwerfi, O. D. Th. de Ridder, G. J. Veldkamp, R. Wagemaker, C. Zuiver. Voorwaardelijk J. G. Cramer, J. D. Daudeij, B. J. Mynarends. Londen, 27 Juli. De Eng. stoom- sn »Cleveland" naar Cardiff bestemd en Dufheid" van Rouaan komende, zyn nabjj Folkestone met elkaar in aanvaring geweest, tengevolge waarvan eerstgenoemde is gezonken. De kapitein is door het stoom schip »City of Liverpool" gered en al hier aangebrachtde overige bemanning wordt vermist. De omvang der schade van Dufheid" is nog niet bekend. Tot Aartsbisschop van Utrecht ii benoemd Z. D. H. Mgr. Henricus van de Wetering. Dezer dagen moesten aan een paar werklieden, ressorteerende onder het departe ment van Marine, medailles worden uitgereikt voor langdurigen dienst. Aan een ambtenaar van het ministerie werd opgedragen de des betreffende mi nister ioelo resolntie op te maken, ten geleide van hot eeremetaal. De bescheiden werden opgemaakt, doch toen de ambtenaar zich naar den lessenaar begaf waarin do gonden- en zilveren medailles bewaard worden om die aan do corpscommandanten op te zen den, blekon de stokken voor een groot ge deelte verdwonen. De ambtenaar, onder wiens berusting Je medailles geplaatst zyn, was juist met verlof. Aan hem werd in de eerste plaats opheldering gevraagd, doch hy verklaarde niet beter te weten, dan dat ze in den lessenaar moesten zyn. De politie is van de zaak in kennis geBteld en aan twee rechercheurs is een on derzoek opgedragen, waarmede zy zich nog bezig honden. Door den opzichter van den Waterstaat te Petten, werd op ongeveer 4 kilometer benoorden de haven van IJmniden eene flescb op het strand gevonden, waarin oen in het Engelsch gestelde brief, luidende: 31 Mei 1895. Wanneer deze fleach gevonden wordt, wilt go dan zoo vriendelijk zyn ze te zenden aan Mr. W. Thoomton, White Hait HÖtelCheade Cheshire. Vracht zal betaald en vinder be loond worden. Dr. Bily, op myne terugrois, van de Kaap, wy gaan snel naar beneden, schip wrak. De uwe, voor altyd, Alf. Smith. Zegt het aan alle oude vrienden in Man chester." De brief werd aan het adres opgezonden. Van iemand, die ter plaatse den toe stand van de sluisdeuren te LJmuiden on derzocht heeft, vermeent het »N. v. d. D." het volgende: •Toen dezer dagen de deuren werden ingehangen en de beweging er van be proefd werd, bespeurde men dat zy niet volkomen waterdicht sloten. By deskun digen wekte dit geen bevreemding, daar één millimeter opening over zulk een groote oppervlakte als de sluisdeuren hebben, reeds een belangrijke lekkage kan veroorzaken. Naar ik vernam» bleken de deuren iets te breed te zjju, vermoedelijk eeu gevolg van de temperatuur, 't Schynt echter van geringe beteekenis te wezen, want men heeft door met een zaagsnee van den hou ten aanleg iets af te nemen, de oostelijke deuren reeds volkomen naar wensch ge sloten gekregen, en dat dit geschiedde zon der dat er druk van water op was, pleit voor de juistheid van vorm en afmeting. Ik vernam van een der opzichters dat er nog nooit deuren in waren gehangen die volkomen sloten en dat ook thans de sluiting volkomener zal zyn, indien de druk van de Noordzee er op staat, instede van de kleine volume water, waar men nu mee werkt binnen den dam. Men is nog met de andere deuren (Middel- en Westerdeuren) bezig om de kleine hapering te verhelpen, wat uit den aard der zaak niet vlug gaat, daar men zoowel onder als boven water moet werken. •Toch schynt er hoegenaamd geen be zwaar te bestaan om tot een bevredigend resultaat te komen." Omtrent het werk zelf, deelt deze zegs man mede, dat 't al heel slecht vordert. Eerst thans, nu de halve zomer reeds voorbij is, heeft men voldoend mate rieel tot het vervoer van zand. Hy meent dat 't wel 1898 wezen zal, vóórdat de schepen de nieuwe sluis zullen passeeren. Te Groningen had Vrijdagmiddag de executoriale verkoop plaats van meubelen, toe- behoorende aan den timmerman Van Menrs, ter betaling van f 5 belasting, die hy weigerde te voldoen. Do verkoop had te 3 uur plaats op het binnenplein van het Paleis van Jus titie. By ieder die werd toegelaten werd een onderzoek naar wapens ingesteld. Tevens moest ieder bewyzen in het bezit te zyn van minstens f 1. Als voorwaarde werd o. m. ge steld dat met niet minder dan 25 ets. mocht geboden worden. Tevens moest ieder bieder het geboden bedrag deponeeren. De verkoop werd geleid door den RykB-ontvanger. Daarna ging de verkoop geregeld zyn gang. Een linnenkast bracht op f 10.25; een aohil- derjj f3; een kolomkachel f2.25; een kook kachel f9.75; een tafel f7.75; een andere tafel f 0.75, totaal f33.75. Kooper van alles was de leider der socialen, Urban. Hiermede waren de belasting en kosten betaald, zoodat de andere meubelen onaangeroerd bleven. Voor den auditeur militair te's Her- togenbosch verschenen Vrjjdag behalve den korporaal der huzaren De R. die ver dacht wordt den sedert overleden Flip Schlenker zoo zwaar te hebben mishan deld, dat diens dood daarop volgde bewoonster van de Vuchtsche hut, vrouw De Laat (de man zit voor geruimen tyd in de gevangenis), diens knecht en hare dienstbode, zoomede één huzaar en twee korporaals der huzaren. Het onderzoek, dat schier den geheelen dag duurde, had o. a. tengevolge, dat een der gehoorde huzaren-korporaals, zekere J. P. Z., mede in voorloopige hechtenis werd gezet. Zaterdag is te 's-Gravenhage op 73 jarigen leeftyd overleden mr. J. Kappeyne van de Coppello, oud-minister van binnen- landsche zaken. Hooi in zee. De visschers te Lemmer, die thans ter botvangst uitgaan, halen hunne netten al tyd geheel gevuld op. Echter niet met bot, maar met gras en hooi, dat door het hooge water in zee gevoerd, de zee tot zoo ver men zien kan bedekt. Komen de visschuiten binnen, dan is alles hooi en gras, en men lang hebben de visschers werk om de lange sprieten uit de netten te verwijderen. Bot wordt zeer weinig gevangen, en de visschers klagen dan ook steen en been. Blyft de westenwind aanhouden, dan zullen zy in den eersten tyd ook nog niet ver lost worden van het dryvend hooi en gras, dat hen in hun bedrijf zoo hindert. 't Was in de Troawsteeg te Rotter dam, en het was aangekomen doordien vrouw A. aan den man van vrouw B. een kop koffie had gegeven. Dat was in de oogen van vrouw B. een misdaad, een vergrÜP tegen de goede zeden in de Trouw- steeg, en dat moest gewroken worden Vrouw B. rende naar huis, rammelde eerst haar echtgenoot, onder een stortvloed van scheldwoorden, duchtig dooreen, wapende zich daarna met een stoffer en vloog de deur uit op vrouw A. aan. Deze had als met een oogopslag het gevaar dat dreigde gezien. Zy bukte, trok haar linkerklomp uit, en nauwelyks was de eerste klap met den stoffer op haar wang neergekomen, of ze gaf hare tegenpartjj geducht »van laken" met haar houten schoentje. Aan scheldwoorden en klappen geen gebrek. Toen de politie er by kwam, had ze heel wat te stellen, om de gemoederen der buren tot bedaren en de twee vechtersbazinnen naar het bureau over te brengen. Prof. Falb en de koe. Falb, de weer voorspeller, was eens met een zijner vrienden een rjjtoer gaan maken en zag dat eene boerin, niettegenstaande het prachtig weer was, bezig was het wasch- goed binnen te halen. Hy laat het rjjtuig ophouden en vraagt waarom zy dat doet. Wel, antwoordde de boerin, omdat het binnen 20 minuten gaat regenen. Dat is onmogelijk, zegt Falb, laat gerust het goed liggen. De boerin blyft beweren dat het binnen 20 minuten zal regenen. Geloof my, zegt de haar onbekende, ik ben prof. Falb en zal het toch wel weten. 't Is mogelijk, zegt de boerin, maar toch neem ik het goed naar binnen. Maar vrouwtje, hoe komt ge er toch aan, dat het zal gaan regenen Wel, zegt ze, ik heb de koe met haar achterdeel tegen een boom zien wrijven, daar volgt altyd binnen 20 minuten regen op. Falb reed ongeloovig weg. Het rjjtuig had nog geen kwartier gereden, of het begon hevig te regenen. De kap van het rytuig werd opgezet en Falb en zyn vriend zaten vrjj wel droog. De koetsier evenwel werd druipnat en niettegenstaande dat, zat hy te schudden van het lachen, en keek nu en dan in het rytuig. Falb vroeg hem waarom hy toch zoo lachte. Wel, zeide hy, omdat die koe meer verstand heeft in het achterdeel van haar lichaam dan prof. Falb in zyn kop De ramp vau de »fflarla Pla". Omtrent de ramp mot het Italiaansche stoomschip »Maria Pia" lezen wy nog het volgende. De aanvaring was te wjjtenaan een verkeerde scheepsbeweging. Wie hier van de verantwoordelijkheid draagt, is nog niet uitgemaakt. Het vaartuig werd b" in twee deelen gesneden. De kapitien van de Maria Pia" vertelt, dat hy door kreten om hnlp wakker werd uit den slaap en onmiddellijk beval de booten neder te laten, doch hiervoor was geen tjjd geweest, daar zyn schip binnen drie minuten zonk. De passagiers behoorden allen in de zuiderlyke Italiaansche provinciën thuis. Yreeselyke tooneelen worden door de geredden be schreven. Yan een gezin van zeven per sonen werd alleen een achtjarig kind ge red. De bemanning der »Ortigia" deed al het mogelijke om de schipbreukelingen te redden. Het aantal dooden is volgens de laatste berichten 144, doch dit cjjfer is nog niet geheel vastgesteld. In de mjjn »Prinz von Preussen' te Bochum, waren op het oogenblik der reeds gemelde ontploffing 44 mannen aan 't werk. Daarvan zyn 33 gedood en 8 wond. Het treurig ongeluk onder den grond werd eerst na verloop van een uur boven bekend. Maar zoodra het bekend was, werd alles gedaan om degenen, die misschien nog leefden, te hulp te komen. De mijn werkers verdrongen zich, om hun leven te wagen voor hunne kameraden. Ook de directeur en beambten der mjjnen gingen naar beneden. Het reddingswerk werd zeer bemoeilijkt door een instorting beneden. Het eerst werden 7 meer of minder zwaar gewon den gered. Zy werden by hun aankomst boven door de geneesheeren geholpen, en vervolgens naar het ziekenhuis gebracht. Een opzichter, die ernstig gewond was, kon men slechts met groote moeite daar heen brengenhij wilde met geweld weer naar beneden, om te helpen en te redden. Het bovenhalen van de dooden was een treurig en gevaarlyk werk; de mannen, die het deden moesten telkens door ande ren afgelost worden, omdat niemand het lang kon uithouden in de giftige dampen daar beneden. De dooden waren zóózeer verminkt en verbrand, dat men hen niet eens liet zien aan hunne nabestaanden, die daar by den mijn-inging stonden te wachten, jammerend of in doffe verslagen heid. Volgens officieele opgaven zyn Brfix 25 huizen geheel en 18 gedeeltelijk ingestortvoorts vertoonden 39 huizen zoo bedenkelijke scheuren, dat zij ontruimd moesten worden. Men verwacht, dat er no geen verdere verzakkingen zullen geschieden. In het geheel zyn er 2462 personen dakloos geworden, Zy zyn gehuisvest in schoollokalen en andere openbare gebouwen, in de moutkelders der bierbrouwerij, in particuliere woningen, enz. Brüx is door het breken van de hoofd buis der waterleiding zonder water, en door het vernielen van de gasleiding ook zonder licht. Er wordt nu drinkwater in vaten van elders aangevoerd, en op verzoek van den burgemeester helpen de inwoners de stad verlichten door lampen en kaarsen voor hunne vensters te zetten. Een flinke brandkast. In een Bank te New-York zal eene brand kast geplaatst worden van byzonder maaksel. Het zal de grootste en sterkste brandkast der wereld zyn, bestand tegen brand en inbrekers. Het gevaarte weegt 650,000 pond en de baitenBte deuren wegen 20,000 pond ieder. Deskundigen konden er in acht dagen tjjds geen opening in krygen, zelfs niet met het gebruik van do krachtigste ontploffings-mid- delen. Deze groote schatkist bestaat oit eene reeks van kisten binnen eene groote kist. Byzondere afdeelingen zyn er in aangebracht om zakken met goud in te bergen en iedere afdeeling is voorzien van eene deur, die tegen dynamiet is bestand. Door drift gestorven. Dezer dagen gebruikte een echtpaar te Parijs het déjeuner in een restauratie der rue Saint-Honoré. De man wilde mosterd y zyn vleesch hebben en daar dekellner hem zijns inziens niet spoedig genoeg be ende, sloeg hij ongeduldig met zyn vuist op de tafel en herhaalde zyn verzoek met meer nadrnk. De 60-jarige man had zyn laatste woord nauwelyks uitgesproken, toen hy tot groote ontzetting zyner echtgenoote dood in elkander zakte. De heftige beweging had een hartslagaderbreuk veroorzaakt. De >Powerfull", een nieuw schip voor de Engelsche vloot, is Woensdag te Barrow- in-Furness van stapel geloopen De »Power- full" is een eerste-klasse pantserdek-kruiser, loopende 22 knoopende grootste en snelste kruiser, dien de Engelsche vloot heeft. Zy is lang 538 Engelsche voet, ruim 71 breed, met een diepgang van 27 voet. Er zyn ongeveer 145 waterdichte ruimten in het schip. De bewapening bestaat uit twee 22- tons kanonnen in de barbetten en een der tigtal kleinere. De verlichting geschiedt met 900 electrische lampen; er zyn voorts 1 krachtige zoeklichten. De 48 stoomketels zyn van het Belleville-pjjpenstelsel. - Het grootste zeilschip der wereld, de vyfmaster »Potosi," die te Geestemünde is gebouwd door de firma L. Laeisz te Hamburg, heeft de vorige week zyn eerste reis naar de westkust van Zuid-Amerika aanvaard. Het schip is 394 Eng. voet lang, 49 voet breed en 31 voet diep, en heeft een laadruimte van 6150 tons. Het is de eerste vyfmaster, die op een Duitsche werf is gebouwd. Te Marketlake, in den Amerikaanschen Staat Idaho, is bericht ontvangen van eene afschuwelijke blanken-slachting, door de Indianen gepleegd. De geheele bevolking van Jacksonshole, bestaande uit v y f-e n- zeventig gezinnen, moet daar zyn uit gemoord. Eene sterke afdeeling ruiterij is nu derwaarts gezonden, maar zal, helaas niets meer kunnen uitoefenen dan hoogstens de schuldigen te straffen. Reeds vroeger was uit Washington be richt, dat in den Staat Wyoming gevech ten plaats hadden tusschen blanken en In- j dianen. De oorzaak zou zyn, dat 300 In dianen onlangs ter jacht kwamen op het grondgebied van Wyoming. De kolonisten toonden zich vjjandig, waarop de roodhuiden een kolonist met vrouw en kind doodden. De kolonisten hebben toen op hun beurt 7 Indianen gedood. De regeering der Vereenigde Staten zond toen in aileryl troepen onder generaal Coppinger naar het tooneel der vechtpartijen. Daar de settlers zich wapenden en geheele troepen cowboys naar het Indianen-gebied trekken, vreesde men daar moord op groote schaal. Voorspoedig bevallen van een Zoon: Mevrouw H. G. BOLLAAN VAN ERPERS ROIJAARDS. Helder, 28 Juli 1895. Voorspoedig bevallen van een Zoon D. KOSSEN-GRIN. Helder, 28 Juli 1895. Heden overleed onze geliefde Echt genoote, Moeder en Behuwdmoeder Sara de Vries, in den ouderdom van ruim 61 jaren. Helder, 29 Juli 1895. J. HOFLAND. A. C. ATTINGA—Hofland. C. E. JUNGCURT—Hofland. S. P. KWASTHofland. P. HOFLAND. T. v. d. WIJKHofland. J. PIEKÉ— Hofland. A. P. HOFLAND. M. S. ZOMER. Js. HOFLAND. J. HOFLAND. By deze deelt ondergeteekende mede, dat hij voor President en Directeur van de Muziek-Vereeniging •Apollo" bedankt heeft, en verzoekt tevens van verdere bemoeiingen, haar aangaande, verschoond te blyven. J. TER HALL, Muz. Kon. Ned. Marine. Opleiding voor Sloom- en Zeevaart. Het tweede toelatings-examen zal ge houden worden den 1 September 1895. Informatiën en aangifte voor den 25sten Augustus by den Directeur, den heer S. VISSER, te Helder. De Commissie van Toezicht, A. VAN VOORNVELD, President. A. C. ROEM, Secretaris. TANDARTS (Nieuwe Wet), Nieuwendijk 241, Eerste huis v/d. Dam, Amsterdam, is iederen Donderdag des voormiddags, in het Hötel van den heer C. BROERSMA, te Schagen, te consulteeren. EEN NETTE LOOPJONGEN gevraagd. AdreB BERKHOUT Co. by JOH. HUBBELING, Oostslootstraat No. 67 Helder. Te Hoop een zoo goed als nieuw roodkoperen TAANKETEL, hoog 2,5 M., middellijn 1,25 M., inhoud 2500 Liter. Adres Bureau van dit Blad. TO KOOP ALLES AAN'T WATER CELECEN. A. MLRIJNEX, Aannemer, Polderweg 13. Helder. MaandelüKsch Boelhuis. De Vendumeester B. B. BORG ART zal op Woensdag den 31 Jnli a.s., des na middags ten 2 uur, in bovengenoemd lokaal ten overstaan van den Deurwaarder H. Kwant, publiek verkoopen Meubelen, Huisraad en In boedel, waaronder Mahonyhonten Salon- Ronde- en Schuiftafels, Mahonyhouten Koffiehuietafels, bekleede en andere Stoelen, Spiegels en Schilderyen, goed gevulde vee- ren- en kapokken Bedden, enz., benevens Kruidenierswinkel-gereedschappen, Schoen en Pantoffelwerk, Kinder- gedragen onder en bovenkleederen, Handkar, Vischventers- wagens, enz. enz., benevens van het restant der laatst gehouden veiling. Te zien op den verkoopdag van des voormiddags 10 uur. Nog gelegenheid tot byvoeging van Goederen. Openbare Verkooping to Helder. Deurwaarder H. KWANT, zal aldaar op Woensdag 7 Augustus 1895, '8 voorra. 10l/s uur, op het Westplein, publiek verkoopen, ten verzoeke van den Heer Burgemeester Strandvonder: een belangrijke partij Grenen platen 3 X 12 en 3 X 9» Bat tings, Deeltjes en Schroten, 44 vierk. behakte Dantzig Balken 8X8 en 14 X 14, 18 tot 22 v. lang, 5 verschillende lichte Masten, Spier, Storm- leer, vat Creosoot Olie, licht anker, zware Gaffel, 4 Mynstutten, 4 eiken Balken, par- tytje Dekdelen, eenig Wrakhout, Zeildoek, Touwwerk, 5 groote ledige Vaten, eenig Rondhout, 200 beschadigde molton Dekens, fust Kcolteer, 1 baal Kurk, 2 huiden (boven- leder), een Dnikertoestel en hetgeen meer t.n verkoop zal worden aangeboden. Alles daags vóór en op den verkoopdag aldaar behoorlyk gekaveld en genummera te bezichtigen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1895 | | pagina 2