't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER NIEUWEDIEP EN TEXEL BON. Prijsraadsel. „Floralia." JO loten go 2351 Woensdag 28 Augustus 1895 23ste Jaargang. Bureau: Zuiditraat. Telefoonn". 63. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn. 51 Abonnement p. 3 maanden binnen de gemeente 50 Ct., met Zondagsbl. 80 Ct. id. franco per post 75 idem f 1.12 id. voor het Buitenland f 1.25, idem f 2.00. VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgever*: BERKHOUT ft Co., te Helder. Bunaux SPOORSTRAAT m ZUIDSTRAAT. A.dvortentlön van 1 tot 5 regels25 Cent. Elke regel meer5 Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. Fraai zomerweder begunstigde Zaterdag de tentoonstelling van «Floralia." Tegen twee uur des namiddags verzamelde zich oen aantal belangstellenden in Tivoli, om 't jaarlykech bloomenfeost by te wonen. De voorzitter der commissie, do hr. P. Polvliet, heette de aan wezigen welkom en deelde verder mede, dat de toestand der vereeniging gunstig mag ge noemd worden, zoowol met 'toog op de in zendingen als in betrekking tot 't vermeerderd aantal leden. De vermeerderde inzending is een bewys dat de lust tot aankweoking on verzorging van bloemen by onze plaatsgenooten stygende is. Ook de liefhebberij 1 vervaar digen van kunstbloemen is in den laatsten tyd sterk toegenomen. Een woord van dank werd gericht aan de inzenders, door wier zorg en moeite 't bloemenfeest mogelijk was gemaakt ook aan do leden dor jury, dio met de grootste nauwkeurigheid on onpartijdigheid htm verslag hebben opgemaakt voor 't verstrekken der be kroningen. Geroemd werd de welwillendheid van Z. E. den vice-admiraal Uhlenbeck en de commissie van toezicht op 't stufmuziekkorps der K. N. Marine, daar den bezoekers van Floralia" zondagmiddag toegang werd verleend tot 't Matinee musicale, door genoemd muziekkorps iu den tuin van Tivoli te geven. Aan de bloemisten in onze gemeente werd een waar- deerend woord gewyd, voor hetgeen ze tot opluistering en ter mededinging hadden inge zonden en nadat spreker den wensch had geuit, dat velen zich mochten opgewekt ge voelen de zaak te steunen, werd de tentoon stelling voor geopend verklaard. De br. H. Roukens, secretaris der commissie, las daarop ds lyst der bekroningen voor. Ten slotte liet «Helders Harmonie Kapel" een krachtige lanfare hooreD eu voerde een muzieknummer uit, terwyl de bezoekers zich naar de zaal begaven, voor de expositie inge richt. Lyst der bekroningen. Ie prijs, No. 5, A. Thomasz. 2de prijs, No. 9. W. N. Bethlehem. 3e prijs, No. 7, Alej. T, Bethlehem. 4e prijs, No. 19, P. Visser. 5e prijs, No. 8, Mej. E. Bethlehem. 6e prijs, No. 24, P. T. de Cock. 7e prijs, No. 128, H. P. Marcns. 8e prijs, No. 12, J. KiJjau. Do dames Bethlehem hadden de welwillend heid hare pryzen af te staan aaa hen, die de beide eerste getuigschriften verwierven. Getuigschriften. No. 130, Mej. Reitsma. No. 88, J. H. Krygs- man. No. 50, S. Bakker. No. 135, Mej. Wed. Koster. No. 108, P. Schilder. No. 13, H. Kiljan. No. 16, P. Bandsma. No. 15, Mej. Wed. D. Bandstem. No. 23, J. W. Bergman. No. 10, C. Blom. No. 90, C. de Klerk. No. 87, H. Buhrman. Kunstbloemen. Ie prijs, Mej. G. Berkhout. 2e prijs, Mej. C. J. Griinwald. 3e prijs, Mej. M. Faber. GetuigschriftMej. J. Solman. Een eervolle vermelding viel mej. Koster ten deel, voor de planten, door haar ter op luistering ingezonden. Bloemisten. Bekroningen voor zaalversiering: Ie prijs, verguld zilveren medalje, P. J. B. Puinbroek. 2do prys, zilveren medalje, C. A. Lagerwey, Getuigschriften. Th. Adriaanse en J. van Amesfoort. Bekroningen voor den ouderlingen wed strijd, naar opgavenEen fantasiestuk, een gevnlde bloemenmand en een bouqnet. Ie prijs, zilveren medalje, P. J. B. Puinbroek. 2de prijs, bronzen medalje, Th. Adriaanse. Getuigschriften. C. A. Lagerwey en J. van Amesfoort. De keurig net afgewerkte medaljes, die 't opschrift bevatten #Floralia, Helder, 1895 en aan de keerzydo vermelden den prys en den naam, zyn geleverd door den heer H. M. Manikus. De pryzen voor de inzenders bestonden nit voorwerpen van hnishondelyken aard en lnxe. Er waren 106 inzendingen van natnurlijke en 8 van kunstbloemen. Menigen nitroep van bewondering hoorden we by 't binnentreden der tninzaal, waar de bloomen op de meest smaakvolle wyze waren geëtaleerd, en niet 't minst van allen was die bewondering gewyd aan de inzendingen van onze bloemisten. In de vier hoeken zagen we keurige planten en in 't midden een fraai bloemperk. AIIob getuigde zoowel van smaak alB van vakkennisen we zeggen 't den Voorzitter volgaarne Da, dat we, om iets voortrelfelyks op dat gebied te hebben, ons niet behoeven te wonden tot 't binnenland, daar we in onze woonplaatB alles in de fijnste kwaliteit kunnen krygen. Voor de inzondingen van den wedstryd der bloemisten prykten als fantasie voorwerpen een gevleugeld rad, Puinbroek; wapen van Den Helder, in kleuren, Adriaanseeen ge kroonde W. Lagerwey en een kussen met inecriptio, J. v. Amesfoort. Van de kunstbloemen werd in de eerste plaats bewonderd de inzending van mej. G. Berkhout: een bloeiende seriDgeboom. Alge meen waren de bezoekers van oordeel, dat men de natuur hier, op de meest verrassende wyze, was naby gekomen. Zondagmiddag was er druk bezoek. In den door 't zonlicht beschenen tuin klonk do muziek van 't Stafmuziekkorps, onder leiding van den kapelmeester J. Koning, prachtig. Onder 't schoon e dat we mochten hooren, verdient bij zonder vermelding No. 3. «Ein Album blatt," Wagner; en .Orgel-sonato II," F. Mendels- sohn-Bartholdy, 't laatste meesterlik door den dirigent gearrangeerd. Des avonds was er bijeenkomst in denver- lichten tuin van »Tivoli." 't Was er stampvol belangstellenden. De avond was fraai, een rechte zomeravond. De tonen van de kleine kapel weerklonken vroolyk en opwekkend. Omstreeks negen uur begaf men zich in de groote zaal, waar de Voorzitter der commissie de behaalde bekroningen onder 't houden van een gepaste toespraak uitreikte. 't Feest werd besloten met een schitterend vuurwerk, waarvan 't laatste nummer .Flora lia" een buitengewoon fraai eil'ect maakte. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 27 Aug. 1895. Naar we van goede hand vernemen, kannen de deelnemers aan de gondelvaart lampions en kaarsen gratis verkrjjgen bij den heer F. P. Schilling, Hoofdgracht. Het Duitsche keizerljjk zeiljacht »Meteor," dat, op reis van Dover naar Kiel, in de Eierlandsche gronden strandde, is met hoog water door de sleepbooten Hercules" en Assistent" eu met behulp van vletterlieden vlotgebracht en alhier zonder schade binnengesleept. Een deel van den inventaris is op de strandingsplaats in een blazerschuit gelost en te Texel aan wal gebracht. Bij koninklijk besluit van 21 dezer is, als blyk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen medaille en een loffeljjk ge tuigschrift, ingesteld bij koninklijk besluit van 22 Sept. 1855 no. 64, toegekend aan J. de Pjjper, lichtmatroos aan boord van Hr. Ms. schoener Dolfijn", wegens de met levensgevaar verrichte redding van een kind uit de haven te Nieuwediep, op 23 Juni 1895. Arbeidsradeii. Door onderscheidene nieuwsbladen wordt in den jongsten tyd de aandacht gevestigd op de wenscheljjkheid, dat in verschillende gemeenten des lands instellingen, als hier boven genoemd, worden tot stand gebracht. Men acht algemeen de Arbeidsraden een geschikt middel om de belangen van de beide klassen werkgevers en werklieden harmonisch te ontwikkelen. Ons land staat in deze nog lang niet vooraan in de rij der natiën. Doch ofschoon velen reeds uitzien naar een regelend optreden van den Staat, op wiens weg het ligt de tot stand koming dier instellingen voor te schryven, blijkt het o.a. uit een artikel, door den heer van Heukelom in do Vragen des Tyds geschreven, dat de particuliere Ar beidsraden, die hier te lande bestaan, reeds veel goeds hebben tot stand gebracht wat betreft verzekering tegen ongelukken, wyze en plaats van uitbetaling der loonen, loon- tabellen, arbeidsduur, arbeids-beurzen en beBtryding van drankmisbruik. Deze goede uitkomsten leiden tot het besluit, dat door de bovengenoemde instellingen menige goede regeling tot stand kwam, die zonder Arbeidsraden ware uitgebleven, of eerst op minder gewenschte wyze zou zyn tot stand gekomen. En aanbeveling verdient de stich ting er van, omdat zoowel de belangen der patroons als die der werklieden er door gebaat worden. In den grond der zaak be staat er geen stryd tusschen de belangen van den ondernemersstand en van de ar beidende klassen. De stichting van Arbeids raden zal voorzeker de waarheid dezer stel ling in helder licht doen verschynen. Als we aan het bovenstaande toevoegen de vermelding, dat thans reeds Arbeidsra den bestaan te Amsterdam, Bolsward, Dordrecht, Franeker, 's-Gravenhage, Haar lem, Kampen, Leiden en Zutphen, en dat er weldra zulke instellingen zullen verryzen te Arnhem, Middelburg en Utrecht, dan voegen we daaraan alleen nog toe de vraag Zou het niet wenschelyk zyn, dat ook de plaats onzer inwoning, waar de belangen der werklieden onlangs reeds in den Ge meenteraad werden bepleit, met de stichting van een Arbeidsraad werd verwijkt. Een nieuwe Atjch-oorlog. De Haagsche correspondent der »Zaanl. Courant" maakt melding van een hem ter oore gekomen gerucht, als zou met het optreden van generaal Vetter als com mandant van het leger in Oost-Indië een verandering van onze Atjeh-politiek ge paard gaan. Algemeen bekend is, dat de generaal zijne benoeming slechts heeft aanvaard na een herhaald aandringen van den gouverneur-generaal, die daarbij steun vond, zoowel bij de Nederlandscbe regee ring als by de Koningin-Regentes en thans verluidt, dat een der voorwaarden, door hem gesteld, deze ishet verlaten van de lydelyke houding door ons in de laatste jaren in Atjeh aangenomen en het volgen van een agressieve taktiek, die met de geheele onderwerping van het Ryk zou moeten eindigen. Wat aan ket gerucht nog meer schyn van waarheid geeft is, dat generaal Vetter, blykens een onderzoek van den bewusten Haagschen correspondent, met het oog op zyn Atjeh-plannen, conferenties heeft gehad met generaal Verspyck en generaal Van der Heyden. Vrijdag jl. was o. a. de nieuwe legercommandant den geheelen dag de gast van den commandant van het invaliden huis te Bronbeek, en met hem vooral moet hy zijne denkbeelden zeer breedvoerig hebben besproken. In verband met een en ander vraagt de briefschrijver, of de Nederlandsche volks vertegenwoordiging in zulk een. zaak van overwegend landsbelang, waarby zeker millioenen schats en misschien ook dui zenden menschenlevens gemoeid zyn, voor een voldongen feit zal en mag worden ge steld dan wel, of de regeering de Staten- Generaal vooraf in de gelegenheid zal stellen over den nieuwen koers te oor- deelen- Dit laatste schynt hem dringend noodzakelijk. Uit een militair oogpunt, zegt de cor respondent, is er misschien zeer veel aan te voeren voor een flinker, actiever op treden in Atjeh. De meer dan 20jarige oorlog, dien wij daar voeren, werkt demo- raliseerend op het leger, verzwakt het prestige van de compagnie tegenover de inlanders, ondermijnt onze financieels kracht. Het is niet te verwonderen dat by de militaire overheden de begeerte steeds levendiger wordt om met Atjeh korte metten te maken en ons eindelijk, zy het dan ook misschien ten koste van nieuwe en zware offers, van dien kanker af te helpen. En die begeerte niets is na tuurlijker zal door het groot succes op Lombok nog wel wat zyn aangewakkerd. Ondanks dat alles is echter een zeer voorzichtig optreden, ernstig beraad en kalm overleg meer dan ooit raadzaam. Harddraver^ te Scliagen. De harddravery-vereeniging West- Friesland" heeft tegen 10 September eene harddravery te Schagen uitgeschreven. Paarden van alle landen en rassen, aan gespannen voor tweewielige rijtuigen, kun nen aan den wedstryd deelnemen. Als pryzen worden uitgeloofd f 200, f 75 en een tweede premie bestaande uit de inleg- gelden a f 2.50 voor elk deelnemend paard, Naby het station De Bilt, op den weg tusschen Zeist en Maartensdijk, is dezer dagen een negentienjarig meisje, dat van de bloemententoonstelling des avonds naar huis ging, door drie mannen aange rand. Een van dezen ontnam haar hare portemonnaie, parapluie, enz. waarna zij door de beide anderen op onzedelijke wyze werd mishandeld. Het ongelukkige meisje kwam doodelyk ontsteld bij hare ouders te Zeist terug. Er werd onmiddellijk aan gifte gedaan bjj de politie. Op last van den Officier van Justitie, te Utrecht, wordt een streng onderzoek ingesteld. net ongeluk te Oorschot. Tot aanvulling van het bericht in ons vorig no., betreffende het ongeluk aan eenige arbeiders te Oorschot overkomen by het ruimen van een beerput, wordt nader gemeld, dat reeds Woensdagavond het tweede slachtoffer is overleden en Donderdag een derdq. Eén persoon is geheel hersteld, terwyl eene liefdezuster, ofschoon gelukkig her stellende, nog vreeselijke pijnen lijdt. Een liefdesdrama? Donderdag stond voor de arr.- recht bank te Utrecht eene jonge vrouw, A. H., dochter van fatsoenlijke ouders, die schrei ende een droevig verhaal aan den president, mr. Van Ittersum, deed van den omgang met een jongeling, een leerling van de veeartsenijschool, tengevolge waarvan zy tot het misdrjjf gekomen was, waarvoor zy thans terecht stondoplichting en po ging daartoe. Op omstreeks 16 Juli had zij iu verschillende manufactuurwinkels op naam van bekende familiën te Utrecht goederen gehaald en deze waren haar ten deele afgegeven. Mr. van Geuns, officier van justitie, had weinig mededoogen met de schreiende jonge vrouw. Hy zag in haar slechts een die, door den weg der onzedelijkheid te betreden, langzaam zoo diep was gezonken, dat zelfs haar ouders haar niet meer in huis wilden hebben en zy op eene kamer moest gaan wonen en daar op een minder eervolle wijze moest trachten het brood te verdie nen. Het beroep op den leerling van de veeartsenijschool achtte de officier weinig aannemelijk, aangezien deze aan den com missaris van politie in zyne woonplaats had verklaard, dat deze vrouw volstrekt niet zyne beminde was, maar eene met wie hy voor geld verkeering had. Geheel anders was echter de levensschets, die mr. Kooien van de beklaagde gaf. Zy had den jongeling, die bij hare ouders in huis woonde, lief, en omdat zy hem niet wilde laten loopen, moest zy haar ouderljjk huis verlaten. Die jongeling had beloofd haar te zullen trouwen als hy door zyn examen was gekomen. In dat examen was hy tot dusver niet geslaagd, maar zyne verklaring aan den commissaris van politie in zyne woonplaats gedaan, was in lijnrechten stryd met het groot aantal brieven, die by de beklaagde gevonden zyn. In eiken brief spreekt hy van zyn oprechte liefde niet alleen, maar vraagt hy om geld, dat bekl. toen, met opoffering van haar weinige goud en zilver, van haar naaimachine zelfe, verstrekte. En nu zy geheel uitgeput en beroofd, niet meer by hare ouders durvende aankomen, ten slotte dit misdryf aangaat, durft de jongeling haar zoo te beleedigen. Mr. Kooien beveelt de lezing van die brieven aan de rechters ten dringendste aan en drukt, tegenover den eisch van den officier van justitie van 6 maanden gevan genis, de hoop uit, dat de rechtbank van de levenswjjze en het gedrag der beklaagde door zyne mededeelingen zulk een gunsti- gen indruk moge verkregen hebben, dat zij een zeer kleine gevangenisstraf zal opleggen, die wellicht reeds door de onder gane preventieve hechtenis zal geboet zyn. Zaterdagnacht zyn uit de N. Prinsen gracht te Amsterdam opgehaald de lijken van een 51-jarigen en van een 68-jarigen man, beiden gewoond hebbende op het Waterlooplein. Ongeveer halftien hadden beide mannen de woning der dochter van eerstgenoemde in de Lepelstraat verlaten. Volgens zeggen der familie waren beiden slecht van gezicht, zoodat zij zeer waar schijnlijk te water zjjn geloopen. Ernstige waarschuwing voor dames. Een voor de gezondheid gevaarlijk toilet artikel zyn de breede elastieke ceintuurs. Deze gordels vau soms 15 c.M. breedte, zijn het gevaarlijkste wat de mode nog sedert het rijglijf" heeft uitgevonden het nadeelige corset is er nog niets by. Bij het corset is althans met het laatste haakje de hoogste spankracht bereiktde taille is 's morgens van 70 centimeter bv. op 62 gekomen, en blijft zoo. Maar met den elastieken gordel, die den heelen dag drukt en spant, komt de draagster 's avonds wel op 58. Jonge meisjes met nog weeke ribben kunnen met dezen gordel in weinige maanden misschien wel 15 a 20 centimeter dunner worden. Hoe jonger en teerder het lichaam is, des te sneller wordt het door den voort- durenden druk misvormd. Dat de gordel rekken zou, daar is geen kwestie van men weet het aan de kousebanden. Lever, maag en darmen worden in elkaar geperst en verwrongende nieren worden naar onderen verschoven, wat al spoedig uit grootere corpulentie beneden den gordel blijkten het ergste is, dat slechts in zéér enkele gevallen deze dingen, eenmaal van hun plaats gedrongen, weer in hun be hoorlijke ligging en groepeering komen. Maagkramp, koliek en verschillende andere pijnen waarschuwen de draagster; maar zy bestrjjdt ze met verdoovende of andere middelen, zonder daarmede natuur lijk de langzaam vermeerderende algemeene lichaamszwakte te stuiten 1 en wanneer ten slotte de kwalen, die haar verder bedreigen, verschynen, is er al lang niets meer aan te doen. Schadeloosstelling voor de „Anna." Berljjn, 24 Aug. De »Nordd. Allg. Ztg." heeft uit vertrouwbare bron vernomen, dat de Marokkaansche regeering de schadeloos stelling van 112,500 frs. voor het afloopen der Nederlandsche bark >Anna", die eerst den 9en November betaald moest worden, reeds op 9 dezer overhandigd heeft aan den Duitschen gezant te Tanger, graaf Tattenbach, die belast is met de vertegen woordiging der Nederlandscbe belangen. Vrouwenrecht. Tot dusver werden in enkele restau rants, koffiehuizen, hotels, schouwburgen en badinrichtingen in de Vereenigde Staten geen dames alleen toegelaten. De »femi- nisten" hebben echter tegen dien maat regel geprotesteerd met dit gevolg, dat het parlement van den staat New-York een wet heeft aangenomen, waarby met een boete van 100 tot 500 dollar bedreigd wor den eigenaars, gérants of bedienden van restaurants, hotels, badinrichtigen, schouw burgen enz. die weigeren een dame alleen te bedienen of huisvesting te geven. Deze wet draagt den veelzeggenden titel »wet ter bescherming van alle burgers in de uitoefening hunner rechten." Drie jaren geleden was het wereld spoorweg-record dat van den American Empine State-Express," welke sneltrein de reis van New-York naar Buffalo 440 mylen in 520 minuten deed. Thans is dat record geheel geslagen door den snel trein van Engeland naar Schotland, den »North Western and Caledonian-expresse," welke 540 mylen aflegt in 538 minuten. Men seint uit Kiew, dat 22 Aug. de stoomketel van de Atanaou" is gespron gen dertig personen zyn gewond, ver scheidene verdronken. De »Atanaou" was een stoomboot voor het personenverkeer op de Dniepr. In de Chineesche provincie Hupeh wordt volgens de >North China Daily News" by groote droogte een merkwaar dige processie gehouden. Men kleedt een hond in bonte lappen ze kunnen nooit te bont zyn bindt hem onder een stoel en laat hem door wonderlijk opge dirkte koelies door de straten dragen. Men gaat uit van de gedachte, dat de gansche bevolking daarover zoo in lachen zal uit barsten, dat de Goden het hooren en ook zullen meedoen. Wanneer deze maar eerst medelachen, is het ys gebrokenzij zullen onmo gelijk in hun toorn kunnen volharden, doch zy zullen den in de wolken verblijf houdenden draak toestemming geven tot het verzamelen van regen. HSsrine en Bjj kon. besl. van 22 dozer n°. 29 iB: le. Hr.Ms. pantserschip tBnflel", tijdel. logement- schip voor de matrozen der le kl. tot opleiding voor kwartiermeester en voor de voortgezette opleiding van jongens tot matroos te Hellevoet- slnis, met den 27sten dezer nit dienst gesteld en voor die opleiding in dienst gestold Hr. Ms. logementscbip «Van Galen;" 2e. de kapt. luit. t. z. H. O. Ft-ith alsdan eervol ontheven van het bevel over eoratgenoemden bodem en hem opgedragen het bevel over laatstgenoemden. Mijn eerste is oen vrouwenaam, Bekend in 't gansche land, Maar toch, men noemt er niemand mee Van vorBteljjken ataod. Ia zjjn geheel dan kon het gaan Maar ik bedoel verkort, Waardoor die naam voor ons gehoor, Gewis niet fraaier wordt. Zjek 't tweede deel nu op een schip, Daar vindt gjj het altoos, Wanneer het tweo, drio masten heeft; Vraag 'tiederen matroos. Wanneer gij 'top een trekschuit zoekt, Wat moeite gij ook doet, Verspilt gy tevergeefs uw tijd, Daar gy 'tor niet ontmoet Myn dorde wordt alom geëerd Door ieder braaf soldaat. Hjj stolt het steeds op hoogen prys, Als hy ten stryde gaat. Het wekt hem op tot trouw en moed. Met 'toog er op gericht, Wykt hy, in 't heetste van 't gevecht, Geen duimbreed van zyn plicht. Zoek nu 't geheel in 'theete land, In 'tland van Afrika, Of daaromtrent, en 'kwed, gy vindt By 't zoeken 'tdaar weldra. Raad nu eens flink, zend in en slaak Dan hoopvol deze beê ,Och won ik hier eens door het lot De honderdduizend meo Voor de goede oplossers van dit Raadsel stellen we beschikbaar in de verloting naar de gouden zuil en andere pryzen van de Tentoonstelling te Amsterdam. De oplossingen moeten worden inge leverd op de daarvoor in dit Blad af gedrukte BON in gesloten Enveloppe, waarop het woord RAADSEL", welke aan een onzer Bureaux Spoorstraat of Zuidstraat kan bezorgd worden tot uiterlijk Woensdagavond 28 Aug. Voor inzending van buiten één dag later. Indien meerdere leden van een gezin aan de oplossing deelnemen, kan slechts één prys daaraan ten deel vallen. De verloting zal worden gehouden op Zaterdag 31 Augustus, den Ver jaardag van onze geliefde Koningin, des morgens ten 10 ure in 't Bureau SPOOR STRAAT, waarin, voor zoover de ruimte toelaat, ieder kan worden toegelaten. DE UITGEVERS. De oplossing; van het Prijsraadsel in deze Courant is Naam Woonplaats Aan de oplossing mogen alle LEZERS, dus ook niet geabonneerden, deelnemen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1895 | | pagina 1