Bijvoegsel, behoorende bij ,,'t Vliegend Blaadje" van ZATERDAG 25 JULI 1896. GEMEENTERAAD VAN TEXEL, gebonden op Donderdag 28 Jnli 1896. Voorzitter Jhr. Strick van Linscboten, bur gemeester. Tegenwoordig alle, d. i. 11 lede». Na opening worden do notulen der vorige zitting gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. JVlededeelingen van ingekomen stukken a. De Wethouder F. Keijser neomt zyne be noeming tot ambtenaar van den Burgelyken Stand aan. b. Kasopname bij den gemeente-ontvanger. Do gemeentekas wyst aan een saldo van f 1728,62, de havenkas eene van t 2245,55. Alles werd in orde bevonden. c. Goedkeuring door God. Staten van het raadsbesluit tot ruiling van grond te Den Burg mot den heer J. Flens. d. Contract met den ontvanger der Registra tie tot bet huren van een gedeelte strand tusschen de kilometerpalen 19 en 20 mot bet recht van onderhnring voor f 5,per jaar van af 1 Jan. 1896 tot 81 Dec. 1900. e. Verlof aan den Burgemeester voor den tyd van 14 dagen, ingaande den 27cn Juli a.s. 2. Voordracht van 4 personen ter benoe ming van 2 zetters voor de directe belastin gen, wegens aftreding van de heoren D. Witte en H. Bruin. Op voordracht wordeD ge plaatst de heoren J. S. Keyser Rz., C. W, Bakker Jr., S. Keyser Jz. ev W. C. Rey. 3. Aanbieding der rekeningen van de ge meente en de instellingen van weldadigheid, dienst 1895. a. Rekening der gemeente Ontvangstenf 52266,68® Uitgaven 51988,17 Goed Blotf 328.51® b. Rekening van het Burgerlyk Armbestuur: Ontvangstenf 3869,78® Uitgaven4636,48® Nadoolig slot766,70 c. Rekening van het Algemeen Weeshuis Ontvangstenf 27766,36® Uitgaven26140,98 Goed slot1625,88® d. Rekening der Bank van Loening: Deze sluit met oen nadeolig slot voor de gemeente van f 12,95. Tot het onderzoeken der 'rekoningen wor den aangewezen voor ade heeroa Koorn, Dros en Koning. K b: Roeper en Lap. c: w Zijm en Mets. s dit C. P. Keyser en Bakker. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het vorkoopon van een stukje ge meentegrond te Oadeschild aan den heer R. Boom. Reeds in de vorige vergadering is behandeld de vraag van den heer Boom om bedoeld «tukje in gebruik te mogen hebben. De Raad besloot toen aanhouding tot de vol gende vergadering. Tuans verzoekt Boom dozen grond te mogen koopon. B. en W. stel len voor tot den verkoop voor do som van 1 1,te besluiten mot de bepalingen, dat de kooper de kosten van overdracht zal dragen en het terrein naar behoor» n zal bebouwen. Nadat de boer Westenberg gcamer deurd heeft de woorden «naar behooren te veranderen in ■tot genoegen van Burgemeester en Wethou ders", welk amendement met algemoono stem men wordt aangenomen, neemt mon het in dien geest gowyzigd voorstel met algomeene stemmen aan. 5. Vorzoek van don heer J. H. Moojen tot het onderburen van het aan de gemeente verhuurde gedeelte strand tusschen de kilo meterpalen 19 en 20, met de bedoeling dit tot badgelegenheid ih te richten. De Voor zitter stelt voor, hiertoe over te gaan en door adressant te laten betalen f5.per jaar. Na voorlezing van het concept-contract wordt met algemeene stemmen aldus beslotou. 6. Verzoek van de heeren J. H. Moojen en J. P. Noordyk, om subsidie ten behoeve eener nieuwe stoombootonderneming tusschen Texel en den Helder. Door adressanten wordt lof gebracht aan de bemanning der te genwoordige stoomboot, voor de nette behan deling, die het reizend publiek steeds onder- vindt. Zjj vinden evenwel de tarieven by den tegenwoordigon dienst te hoog on de uren van vertrek, vooral van Texel, ondoelmatig. Zy wenschen door een tweede stoomboot te laten varen, hierin verbetering te brengen on vragen daarvoor van de gemoonte een jaarlyksche subsidie van b.v. f 1000.Burgemeester en Wethouders adviseeren tot bet aanhouden van dit verzoek tot by de behandeling der begrooting. Na eenige besprekingen werd hier toe besloten. Met gesloten deuren worden vervolgens reclames tegen den Hoofdelyken Omslag behandeld. By do heropening vraagt de heer C. P. Keyser eeoige inlichtingen om trent de plaats gehad hebbende ongeregeld heden op De Cocksdorp. De Voorzitter doelt medo, dat dit by Politio cn Justitie thuisbehoort on dat hy de verantwoording van al het voorgevallene voor zyne rekening neemt, mededeeleode, dat er naar recht en als naar gewoonte gehandeld is. Nadat nog eeoige inlichtingen gevraagd en verkregen zyn omtrent eenig gemeenteterrein by den Burg, wordt de vergadering, aangezien niemand meer het woord verlangt, gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1896 | | pagina 6