Gemeenteraad van Texel. Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje van 4 December 1896 Gehouden 1 December 1896. Voorzitter Jhr. Strick van Linschoton, Bur- gemeestor. Aanwezig allo leden. Do aanteekeningen dor vorige vergadering worden goedgekeurd. De Voorzitter doet voorlozing van een ver zoekschrift aau H. M. de Koningin om eone subsidie van f 6350 voor de hoogo onderwijs kosten. Hierin wordt vooral gewezen op de noodzakelijkheid van hel grocte aantal scholen in de gemeente en van de vole kinderen van ol- oi minvermogende ouders. Op 1 Oct. jl. was het aantal schoolgaande kinderen 756, waarvan 249 tot de inir.- en 390 tot de on- vermogenden gerekend moesten worden. I. Mededeeiingen volgen van sanctioneoring vau de verhooging huur-, post- en telegraafkantoor goedkeuring vorhooging jaarwedde Hoofd der school te Znid-Eierland bericht aanvaarding betrekking van onder wijzer te Koog, door den heer Brandenburg, op 2 Nov. jl. verplaatsing telegraafpalen aan den Waal- derweg vaststelling rekening 1895 en goedkeuring begrooting 1897 alschouwiug Waalderweg op 6 Nov. jl. in tegenwoordigheid van B. en W. mededeeling, dat ingokomen is een verzoek schrift van A. de Waard, om grond by de haven tot boawing van eene bergplaats voor de rykstonnen en bakens. Dit laatste wordt gesteld in handen van B. en W. om preadvies, terwijl alles voor ken nisgeving wordt aangenomen. II. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de jaarwedde van den Marktmeester. B. on W. willen toestaan 20 pCt. der marktgeldeD, met aftrek van kosten voor stroo bjj de lammerenmarkten en 20 pCt. der weeg- looner. De heer Dros stelt voor om de jaarwedde te stellen op f 100 en 20 pCt. der wecgloonon. Na oenige besprokingen valt het voorstel van B. en W. mot 7 tegen 4 stemmen. Tegen stomden de heeren F. Kojjscr, Westenberg, Koning en B.-tkker. Het voo:s 1 van den hr. Dros wordt aangenomen met 10 stemmen voor en 1 tegen, die van den heer Bakker. III. Benoeming vnn oen Marktmeester. Het aantal sollicitanten bodroeg 12. Twee konden niet in aanmerking komen. Do voor dracht wasM. Laugcveld, B. Beumkos, Gr. Boon. De eerste, reeds eenigen tijd waarne mend marktmeester, werd met algemeone stemmen benoemd. IV. Vaststelling instructie Gemeentebodc. Do ontwerp-instrnctie wordt voorgelezen. De voornaamste bepalingen zyr, dat de bode zonder vergunning geeno andore betrekkingen mag aanvaarden dut h(} in het raadhui? moet woner, en dat hij schrylwerk moet verrichten, zoo dit van hem verlangd Woidi. Artikelsgewijze bohaudeling had plaats. Do hoer Muts keurt af, dat do benoemiog van een bode geschiedt uit een voordracht van 3 personen door B. en. W. op te maken. Hy wil, dut de raad kan benoemen buiten de aanbeveli g van B. ou W. om en stelt voor zulks iu de instructie uit te drukken. Aange nomen met algemeene stemmer. De heer C. Keyzer Pz. wil, dat schorsing slechts kan geschieden door den Ra&d. Aldus gewijzigd aang' nomen. De hoer Kejjier merkt verder op, dat niet te veel golet mag worden op goed schrift by de benooming van een bode, doch in de eerste plaats op de goede hoedanigheden als bode. Do hoor Koorn zegt, dat do instructie wel spreekt van beleefdheid tegonover de meerde ren. Hij zou gaarne zien, dat zulks ook werd bevolen tegenover het publiek. De gewijzigde instructie werd hiermede met algemceno stommen aangenomen. V. Herziening reglement Algem. Weeshuis. Aangezien men omtrent de voorgestelde verandering de opinio van heeren Regenten wilde toj nemen, bosloot men op voorstel van den hoer C. Keyzer Pz. de afhandeling nit te stellen tot oeue volgendo vergadering. De heeren Roeper, Mets, Bakker en Koning stemden tegen. VI. Definitieve benoeming van een Ge meente-opzichter. Met 10 stommen word de voorloopige func tionaris, de heer A. Dalmojjer, benoemd. Een blanco briefje. VII. Voorstel B. en W. toekenning ooner gratificatie voor den Gemeente-opzichter. Wegens do vele buitengewone werkzaam heden in het loopende jaar, moonen B. en W. dat eene gratificatie van f 50 verleend kun wordon en stellen dit dan ook voor. Een paar leden verklaren zich hiertegen en noemen do vele werkzaamheden eene toevalligheid. In volgende jaron zal do verhouding tusschen loon en arbeid gunstiger zyn. Het voort tel wordt in stemming gobracht en verworpen met 9 tegen 2 stemmen. De Wethouders stemden voor. VIII. Verzoek C. do Wyn, betrekkelijk in erfpacht uitgegeven grond op het haventerrein. De Voorzitter zegt, dat het woord erfpacht liior biet behoort te wordon genoemd. Bedoeld wordt recht van opstal. Adressant vorzoekt in eon gebouw op do haver, waarvoor de grond is verleend voor eene garnalenkokery, eene timmery to mogen vestigen. Op voorstel van B. en W. met algemeen» stemmen aangenomen. IX. Vaststelling suppletoir kohier honden belasting, die: st 1896. Vastgesteld tot een be drag van f 44.25, hetwelk met 1 Januari '97 betaald moet zyn. X. Vaststelling suppletoir kohier Hoofd. Omslag, dienst 1896. Na behandeling met gesloten deuren vast stelling tot een bedrag van f 146,88, hetwelk in ééa U-rrayo tóor 1 Fobr. '97 betaald moet zyn. By do rondvraag verlangde niemand meer het woord, zoodat de vergadering werd gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1896 | | pagina 3