T Hotel „Texel" Dansen. Oproeping» Opgekomen Kiezers Friesland I, „Hotel a la Station," CAFÉ BESTJIMT SEHtSU Een Barbiers-Leerling H I een Woon-Winkelhuis, Hr. Mö. fregat Tromp", commandant de kapt.-lait. J. H. L. J. baron Sweerts de Lan- das Wjjborgh, dezer dagen alhier nit O.-I. gearriveord, zal buiten dienst worden gesteld om de noodige voorzieningen te ondergaan. Hr. M8. «Urania" en kauonneorboot ,Ever" zjjn gisterenmorgen vertrokkon naar de Zui derzee ter oefening van de adelborsten. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prins Alexander", naar Amsterdam, vertrok 11 Jnni van Port-Said. Hot stoomschip //Soonda", van Amsterdum, pass. 11 Juni Kaap Rocca. Hot stoomschip //Prinses Mario", van Am sterdam, vertrok '10 Juni van Genua. Het stoomschip «Ardjoono", naar Rotterdam, vortrok 10 Juni van Porim. Het stoomschip «Smeroe," naar Rotterdam, vertrok 11 Juni van Padang. Het stoomschip //Borneo" vertrok 12 Juni van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip /,Oengaran", van Rotterdam, arriv. 12 Juni te Padang. Het stoomschip «Salak", van Rotterdam, vertrok 18 Juni van Perim. Het stoomschip «Merapi," van Rotterdam, pass. 12 Juni Gibraltar. Het stoomschip „Soembing", naar Rotterdam, pass. 12 Juni Sagres. Het stoomschip «Prins Hondrik," van sterdam, arriv. 13 Juni te Southampton. Het stoomschip .Voorwaarts", naar Amster dam, arriv. 14 Juni te Suez. Marktberichten. Alkmaar, 12 Juni. Aangevoerd 10 paarden f 50 a 200, 28 kooien en ossen 1130 a 180, votte kalveren f a per P. f 0,a 0, 57 nucht. kalv. f6 a 22, 133 mag. schapen f 10 a 24,286, lammeren f 5 a 11, 85 magere varkens 1' 13a 17,—, 218 big f 7,a 9. 16 bokken en geiten f 2,- 8,15 kleine bokjes f 0,40 «0,70. Boter per P. f 0,40 a 0,50, kippeneieren f 2,50 a 2,75, eenden dito f0.per 100 ptnks. Oezelf Hoorn, 12 Juni. Aangevoerd tarwe f5, 7,25, Rogge f0,a 0,Gerst f 8,75 a 4,50, Haver f 3,a f 4,witte erwten f 6, a 7,—, groene f 7 a f9, grauwe f 8, a 12,vale f7,a 10,bruine boonen f ft,a 8, harweizaad f 0 a f mosterd f a 27 paarden f 100 a 400, 352 schapen f 20 a 26, 122 lammeren f 5 a 12, 10 kalveren f7 a 14,28 varkens f a 20, 0 zeugen f a 72 biggen f 4,- a f 8, kipoieren f 2,50 a 2.70, eenden dito f a f p. 100, 4800 kop boter f 0,42* a f 0,47* por K. 80 koeien f120 a 210. Visscherijberichten. Nieuwcdicp, 11 Judï. Anti gebracht 15 tal geep per tal f 4.75 a f 5, 50 tul haring per tal f 1,15 a 1,20, 1000 pietermannen per 100 f 1,60 a 1,80. 10 knrder* met 10 tot 30 tongen p. «t. 45 a 65 cent, 5 tot 80 kleine tongen p. at. 20 a 25 cent, 1 tot 4 mand kleine .cbol per mand f 2, enkele manden tchar per mand f 8. 12 Juni, 120 kordera met 20 tot 160 tongen p. at, 45 e 55 a 70 cent, 5 tot 80 kleine tongen p. et. 26 n 80 cent, 15 tarbotten p. at. f 6 u f 8, 2 tot 10 rog gen p at. 00 cent, 1 tot 5 mand kleine schol p. m. f 1 n f 2.60, 1 tot 2 mand aelinr p. m. f 8 a 8,60. Van Texelaar» en vletten 80 roggen p. at. 85 cent, 50 tal geep por tal f 1,60 b 2,50, 2000 pietermannen per 100 f 1.G0 a 1,75. 14 Jnni. 6 kordera te zamen met 250 tongen p. at. 50 a 55 cent, 10 roggen p. st. 90 cent, 6 mand kleine «chol p. m. f 2,50, 4 mand schar p. m. f 8, 1600 pietermannen per 100 a f 1,50 a 1,70, 15 tal haring per tal f 1,50, 6 tal geep per tal f 2,25. Burgerlijke stand, Gem. Helder. Van 11 tot 14 Jnni. ONDERTROUWD E. Peetcr», Timmerman; en J.C. Purdu. J. Rooaloot, werkman, en A. Koopman. J BisehofT, slucudoor, en C. Blom, J. van Efjzeren, sergt.- ichrijvcr, en G. Borat. BEVALLEN: N. Portera geb. v. Twnijver, z. Groen geb. Zwart, 2 z. T. Wnmstcker geb. Teerirk, A. Butter geb. de Graal, z. A. Swaerta geb. grin, d. G. M. de Leeuw geb. Onke», z. D. Slotboom geb. Lnwona, z. L. J. P. Steeman geb. Lan, d. S. M. Sohn- ring geb. Moveaiadt, z. P. M. C. Kruithof geb. Keuze- kamp, d. E. de la Conrt geb. v. d. Velde, d. OVERLEDEN N. vod Bree, 28 j. C. Kindt, 2 m. Vervolg der berichten. De uitslag der stemming in het District Heider zal hedenavond, naar gelang de berichten uit de etemdistricten inkomen, door ons worden bekend gemaakt op een vjjftal plaatsen in de gemeente, en wel aan het bureau Spoorstraat 99 Zuidstraat 72 de d rukker jj Koningstraat. bjj den boekh. A. J. Maas, Djjkatraat, en P. Spbüit, Molenplein. Het beden hooft in de jongste warme dagen twee offers grëischt. Aan hot strand, nabij Falga, zijn Zondagnamiddag eeuige militairen gaan baden en een hunner, de tam boer I e klasBe Van Bree, word door don stroom gegrepen en verdween in do diepte. Zjjn kame raden deden vruchtelooze pogingen om hem nog to redden. Eenigen tjjd later dreef hot ljjk van den ongelukkige aan wal en werd naar het marine hospitaal overgebracht. Het andere droevige geval had gisteren plaats, nabjj hot fort Oostoever in het N.-H. Kanaal, oeB zeer gezochte plok voor zwemmers en baders. Tal van knapen en eenige jonge mannen waren byeen, waaronder de 21-jarige J. Polderman, vnurwerkmakor op 's Rijks ma rinewerf. Hy had zich nauwolyks te water begeven of bjj zonk voor de oogon van anderen weg. Groote schrik heerschte ereon der beste zwemmers dook hem op, maar in bowusteloozen toestand. Dr. Sterk, dio haastig geroepen was, pasto terstond alle gebruikclyke middelen op don dronkoling toe; maar zyn pogingen, die bjjna twee uren aanhielden, vermochten niet de levensgeesten van den jongeling op te wekken. Het past liicr by doze dubbele ramp een woord van vcrwytte zeggen over de traagheid, dio er heerscht om een volks-badinrichting te vestigen in deze gemeente. Als dorde stad in Noordholland moet het verwondering baren, dat niet hier, maar in vele kleinere gemeenten, inrichtingen zyn, welke tegen lasggestolden prijs, voor ieder bereikbaar zijn. In Alkmaar is eon badinrichting, door hot »Witto Kruis" gevestigd, waarvau vcol en dankbaar gebruik gemaakt wordt. Tot Pastoor te Zierikzee is door Z. Hoogw. den Bisschop vau Haarlem be noemd de Z. E. hoor C. J. Tholenaar, Kapelaan alhier, en in diens plaats te Helder aangesteld de Eerw. Heer H. Moes, vroeger te Purinerend. By schipper J. Ras van ,/H.D. 69" is tor hoogte van Wyk een postduif aan boord govlogon, op eon der vleugels gemerktRyks- staiinn, Amsterdam, aan don rechterpoot een elastieken bandje, genummerd 91. Do brieven voor do opvarenden van Hr. Ms. «Zeehond", raooton van af heden wodor worden geadressoerd naar Smyrna. Gisteren had ia de kolfbaan van «het Noord-Hollandscho koffiehuis" te Schagen, on der Voorzitterschap van deu schoolopziener, den heer Mr. M. Bihhner, de jaarlyksche al- gcmecne vergadering der onderwyzers en on derwijzeressen in het arrondissement Helder plaats. Des voormiddags omstreeks elf uur werd de vergadering door den Voorzitter met een gepaste rede geopend, waarin hy het over leden hoofd der school te Kolhoro, den heer Van dor Wonde, herdacht en een hartelyk woord sprak tot deu heer Van den Berg, die aa do vorige bjjeenkomst zyn 25-jarige werk zaamheid als hoofd der school te Anna Pau- lowna had herdacht. Hierna werden de notulen gelezen, haddon eenige mededeulingeu plaats en werd er be sloten, dat de volgondo vergadering in Juni 198 weder te Schagen zal gehouden wordeD. Vervolgons werden een drietal vraagpunten op hot onderwijs betrekking hebbende bespro ken de heer L. J. de Vries te 't Zand, leidde het onderwerp in «over bet praktische in ons onderwys", do heer H. M. T. ter Linden te Schagen sprak over «de vereenvoudiging van onzo schrijftaal" en do heer S. Wjjn te Helder hield eon lezing over «de vertelling in de lagere school. Over do verschillende onder werpen hadden geanimeerde disenssiën plaats. Het tweede vraagpunt gaf zelfs aanleiding tot de aanneming der volgende motie: «Doalgem. vorg. van onderwijzers en onderwijzeressen, op 14 Juni '97 te Schagen gehouden, juicht het streveu der vereeniging tot vereenvoudiging der spelling in Nederland toe." Da verschillende werkzaamheden werden af gewisseld en besloten door de uitvoering van eonige schoone zangnummers, onder leiding van den heer Stadt te Schagerbrng. Een jeugdig marinier van hot wachtschip alhior, begaf zich jl. Zondagavond in don winkel van den heer Buhse en verzocht eenige gouden horloge's in oogenschouw le mogen nemen ten einde er eon naar zyn zin nit to zoekon. Dit ging niet zoo spoedig, vandaar dat de hoor B. meerdere horloge's ter keuze op de toonbank uitspreidde. Op eens had ooze marinier er een gevonden en liep er zondor betaling mede weg. Lang mocht hy zich toch niet in 't bezit van hot uurwerk verheugeD, want genoemde hr. B. mot diens zoon, arresteerden den marinier en gaven hem over aan de politie. Ofschoon hot horloge is in beslag genomen, zal do marinier evengoed wel to weten komen «hoe laat het is." De afdeeüng Willemsoord van de Ver eeniging «Het Marinefonds" hield Vrjj- dagavond 1.1. io »'t Centrum" alhier, ouder leiding van den heer P. P. J. Kloppers een vergadering. Nadat de vergadering was ge opend, laB de secretaris, de heer P. M. v. d. Veer, do notulen der vorige byeenkomst, goedgekeurd werden. Hierna deed de 1 T. Biegel, die als afgevaardigde do algemeene vergadering te Amsterdam had by gewoond, eenige mededeelingen omtrent het voorstel der afd., om pogingen aan te wenden tot het ver- krjjgon van een rijkssubsidie. Met klem had hy het voorstel verdedigd en er op gewezen, dat aan 3 vereenigiogon by do landmacht, van gelyke strekking als het «Marincfonds", jaarlyks van regoeringawege f 11000 toegekend wordt. Hot voorstel werd aangenomen, zoodat het Hoofdbestuur, niettegenstaande het vroeger reeds meermalen vergeefs getracht had subsidie te verkrijgen, nogmaals pogingen zou aan wenden. Het gevolg daarvan was, dat een commissie zich persoonlijk tot den Minister van Murine wendde. Do uitkomst dier audiëntie by Z. E. is alsnog niet voor openbaarmaking geschikt, doch aan het welslagen der poging behoeft niet gewanhoopt te wordeD, te meer daar eenige invloedrijke autoriteiten hunnen steun hebben toegezegd. Naar aanleiding van de geringe opkomst der leden werd voorts op voorstel van den heer W. van der Putten besloten, niet alleen per advertentie, maar ook door bet zenden van convocatiebiljettcD, don ledon kennis te geven van do uitgeschreven vergaderingon. Vervolgons werd het jaar verslag voorgelezen, waaruit bleok, dat het Marincfonds vele bowijzon van belangstelling mocht ondervinden, blykende uit do belangrijk: gift van f800 geschonken door H.H. M.M. de Koninginnen en uit de vele bydragen van de officieren der zeemacht, zoowel dienende als gepensionneorde. Een poging, aangewend om het uantal ledon uit te breiden, had niet dat resultaat, hetwelk mon zich had voorge steld. De jaarlyksche uitkeering had op de gewone wijze plaats. Het aantal aanvragen om hulp was grooter dan vorige jaren en daardoor de nitkeeringen iets minderdoor de omstandigheden genoodzaakt moest mon ook tusschentyds de helpende hand uitstoken tot leniging van bitteren nood. Men den wensch, dat de weldadigheidszin, ook ten opzichte van deu oud-matroos of marinier niet verflauwe, zoolang van staatswege geen pensioen aan weduwen en weezen van oudgedienden wordt uitgekeerd, eindigt het verslag. Uit do rekoniug van den penningmeester bleok, dat in November aan behoeftigen werd uitgekeerd f 4246,42*, terwyl aan tusschontijdscho aan vragen om ondersteuning f 271,49* werd uit gegeven. De schenkingen iueons bedroegen f 1718,88, de jaarlyksche bydragen f1968 do oontributiëo f911,84. Na het uitbrengen dezor verslagen was do agenda afgehandeld. Alsnu hadden nog eenige besprekingen van meer buishoudelyken aard plaats, waarna do Voorzitter met een aansporing om de belaogen dor Vereeniging te behartigen de vergadering Bloot. Zaterdag 12 Juni jl. werd door het Heemraadschap Wieringen aanbesteed het maken van een steenglooiing voor den djjk aldaar. Ingekomen waren 6 inschrg- vingsbiljetten en wel van G. van der Lee voor f 1760 J. Gjjzelaar f 1850 H. Wjjker f1994; C. Kroon f1999; L. Klein f2100 en P. de Vries f2300. Te Groningen heeft zich een kiezer aangemold die blind is on heeft zich ten Raadhuizo aldaar vervoegd om inlichtingen omtrent de wyze waarop hy zyn stemplicht zal kunnen vervullen. Men weet dat ieder kiezer eon lessenaar moet nadoron en dat geen ander kan en mag zien wat daar wordt uitgevoerd door dien kiezer. Welnu hoe moet een blinde dan stemmcD, het witte plekje zwart maken Zondor hulp is zulks onmogelyk. Aan dien hulpbehoevenden, maar plichtbetracb- tenden kiezer heeft de Voorzitter van het Stem bureau zyn bystand toegezegd. - Te Zaandam heeft de Heer J. C. Wiepjes, werkzaam aan de speelgoedfabriek van de firma Herm. de Vries Co., al daar, in zyn vryen tyd een bootje vervaar digd, geplaatst op twee waterschoenen) welke voortbewogen worden door een onder aan de boot aangebracht rad, dat in be weging wordt gebracht door twee trap- machines, op gelijke wyze als by een rjjwieL Het bootje heeft ruimte voor tien per sonen, van welke twee op het zadel plaats nemen, om de trappers in beweging te brengen en één als stuurman optreedt (er bevinden zich twee roeren aan, welke met elkaar in verbinding staan), terwyl de ove rigen in het voorschip terecht komen. Donderdagavond nam de Heer W. met zyn toestel eene proef op de achter-Zaan, welke echter niet ten volle slaagde. De linkerschoen was, waarschjjnljjk door heb uitdrogen van het hout, niet geheel water dicht. Dit envel zal echter wel te verhelpen zyn, en meu verwacht nu, dat een volgende maal het pogen van den Heer W. met goed gevolg zal worden bekroond. By het te water laten werd de uitvinder door de opgekomen toeschouwers, die zich in grooten getale langs de beide Zaanoevers hadden opgesteld, met gejuich begroet. Een stadgenoot heeft den Heer W. reeds f400 voor zyn water-rywiel geboden. Op den lsten Pinksterdag zyn in het meer van Genève niet minder dan zes jongelieden, jongens en meisjes, van 18 tot 25 jaar, by het roeien verdronken. Melk en Tubercnlose. Een rapport van dr. Hope, op last van de gezondheidscommissie te Liverpool uit gegeven, bevat omtrent het gevaar van verbreiding der tubercnlose door de melk merkwaardige cjjfers. In 2.8 pCt. van de onderzochte monsters melk van koeien uit de stad werd de tuberkelbacil gevonden, en nog meer dan tienmaal zooveel, tot 29.1 pCt. in de monsters melk, die van buiten werden aangevoerd. Voor wie de stallen kent op het land, zullen die uit komsten niet onverwacht zyn, zegt het rapport. Alles werkt er toe mede, om de koeien tuberculeus te maken, alles wat de ziekte ook onder de menschen verbreidt, onreinheid, gebrek aan licht en lucht en ruimte. In de stad was de contröle veel beter. Maar zekerheid kon die nooit geven en het rapport is dus een waarschuwing, voor wie die nog noodig heeft, en een ernstige waarschuwing tegen het drinken van rauwe melk. Een ouderpaar staat te Naumburg aan de Saaie terecht wegens het dooden van hun kind. Het zyn de koopman Kunst en zyn vrouw. Zy tapten hun elfjarig dochtertje herhaaldelyk bloed af, omdat j «bloed van een kind of van een reine maagd geluk in de zaken aanbrengt" welk dom en schandelyk bjjgeloof in die streek j nog zeer algemeen moet zyn en bij een van die aderlatingen stierf het arme kind. Een kindermoord van geheel anderen aard is te Kuemberg, in Zwitserland, ge pleegd. Daar heeft een vrouw, door nijpend gebrek tot wanhoop gebracht, drie harer kinderen het oudste van 5 jaar en daarna zichzelve gedood. By Deal is het schip >Micronesia«, uit Liverpool, dat met een lading van salpeterzuurzout het Kanaal werd opge sleept, plotseling in brand geraakt. Het vuur verspreidde zich zeer snel, zoo dat de bemanning en de passagiers in al- lerjjl naar de sleepboot moesten vluchten. Het yzeren schip leverde een merkwaar dig schouwspel op't werd tot aan de waterlinie roodgloeiend en straalde een verschroeiende hitte uit. Men bracht het, met de noodige omzichtigheid, eindelyk bij Sandown Castte op het strand, ten aanschouwe van duizenden kykers. De Turken in TUessalië. ATHENE 13 Juni. (R.0Brieven uit Volo melden dat de Turksche soldaten zyn begonnen den oogst in Thessalië binnen te halen. De plunderingen duren nog voort, geen enkel huis in de groote steden wordt ge spaard. Reizigers van Larissa naar Volo hebben langs den weg lyken van jonge vrouwen gevonden. Uit Domokos wordt gemeld dat de Tur ken lyken, die zy in de versterkingen von den, afschuweljjk verminkt hebben. Vooral twee lyken van Garibaldianen zyn erg geschonden. De Turksche soldaten zien de aribaldianen voor Engelschen aan. De grootste stoomhamer der wereld bevindt zich in een fabriek van yzerwer- ken in Pensylvanië, V. S. van Noord- Amerika. Hy heeft eene hoogte van 22 meter en een valgewicht van ruim 113,000 kg. by eene valshoogte van 31/, meter. Daar de slagen van dezen reuzenhamer, welke dien van Krupp zeer verre overtreft, den bodem in den omtrek sterk doen schud den, moest, volgens mededeeling van het technisch bureau te Görlitz,"by herstelling van het onderwerk des aanbeelds, groote zorgvuldigheid worden aangewend, om de slagen zoo goed mogelijk te paralyseeren. Dat aanbeeld rust thans op palen, waarop een dikke laag zaagsel is aangebracht. Daar over ligt eene laag blokken van gietjjzer, dan, door eene zware betimmering geschei den, een laag stalen blokken, en hierop weder, met gelyke tusschenlaag, een laag gietjjzer. Nu volgt een sterke kurklaag, en daarop bouwt men dan het eigenlyke fundament van bet 80,000 kg. zware aan beeld. Adverten tiën. Voorspoedig bevallen van een flinken Züün' G. MATERS—TBIJSSEN. Helder, 14 Juni 1897. Geboren; MARIA, Dochter van D. STEEMAN en L. J. V. STEEMAN—LAU. Helder, 12 Jnni 1897. Heden overleed tot odzo diepe droefheid onze geliefde Moeder AALTJE DE HAAN, in den ouderdom van ruim 47 jaar. Wieringen, 10 Juni 1897. M. DE HAAN. T. DE HAAN— Lüijt. S. DE HAAN. Heden overleed zacht en kalm, na een smarteljjk doch geduldig ljjdeu van éen jaar, mjjn geliefde Echt genoot JAN BROEKHUI J7.EN, in den ouderdom van 68 jaar. Helder, 15 Juni 1897. Wed. J. BROEKHUIJZEN— geb. Klijn. Algemeene kennisgeving. Door een noodlottig toeval, over leed heden, onze geliefde Zoon en Broeder JAN, in den leeftyd van circa 21 jaren. Helder, 14 Juni 1897. P. POLDERMAN. M. A. J. POLDERMAN— DROOGENDIJK. Mede nit naam van Broeder en Zusters. Stationdwarsstraat No. 8. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, 8U8ANNA RIEKWEL, geb. SOHIER, in den ouderdom van 70 jaren. Helder, 14 Juni 1897. L. RIEKWEL en Familie. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekenden betuigen hunnen welgemeenden dank, voor de vele hlyken van belangstelling, zoowel van binnen als buiten deze gemeente, by ons 40jarig hu welijksfeest ondervonden. Helder, 15 Juni 1897. E. SLOK. A. SLOK, geb. APPEL, en Familie. Mijnheer en Mevrouw DE WAL betuigen by deze hun' hartelijken danlc voor de vele blyken van belangstelling, bij de geboorte van hun Zoon ondervonden. Kraamvisites worden afgewacht Woens dag, 16 Juni, van 24 uur. Wie te vorderen heeft van verschul digd is aan of borgtochten bezit, ge- teekend door den Heer J0HANNES H00GENB0SCH, gewoond hebbende en overleden te Helder, wordt verzocht daarvan vóór 1 Juli a. s., opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris C. STAMMES. Goedige rjjraen. Het goede willen is niet kwaad, Maar 't goede doen is kloeker daad. Wanneer ge iets goeds eerst hebt volbracht, Dan aan iets beters weer gedacht. Den besten weg tot goede daffn, Wjjst het geweten 't zekerst aan. Wie 't goede doet om loon of eor, Hy legg' zjjn taak maar spoedig neer. Na 't duister 't licht, uit 't kwade 't goede, Dit denkbeeld stemt ons wel te moede. Niet ieder plan, hoe goed 't moog' wezen, Dient onvoorwaard'ljjk aangeprezen. 't Goed hebben is voor niemand kwaad, Goed doen iB echter boter daad. Goed denken, kandien, spreken, Is zeker een goed teeken. Geed van buiten is wel goed, Beter noggoed van gemoed Hoe 't goede ook worde aangeprezoD, Geen Joris Goedbloed mag men wezen. Het goede is niet het beste in 't leven Men dient naar 't boet're steeds te streven. Ieder heeft bet in zjjn macht, Dat bjj naar het goede tracht. W. M. Tt. ten 2 ure. I district 687 II 708 III 701 De dienst met de stoomboot van Nieuwediep naar Har- lingen, is tot nader aan kondiging GESTAAKT. Kapitein R. BAKKER. te den Burg op Texel, wordt aanbevolen aan toeristen en gezel schappen, die voornemens zyn gedurende het a. s. zomerseizoen een uitstapje naar het eiland Texel te maken. Bulme lokalen fraaie tnin. Nette bediening. Aanbevelend J. FLKM MOLENPLEIN. Bovengenoemd Café, naar de eischen des tijds ingericht, voor&ien van een nieuw Biljart en Pianino, met riant uit zicht op 't plantsoen, wordt ten zeerste aanbevolen. Gewone Consumptie ei Bier op Koolzuur 16 cis, per plas. N.B. lederen avond 8 uur Pianomuziek. Aanbevelend, P. GERRITSEN. Ondergeteekende heeft de eer het geachte publiek van HELDER en Omstreken te berichten, dat hy het Logement en Koffiehuis, genaamd: van den Heer P. VERNIMMEN, laatst be woond door den Heer A. NOTTELMAN, heeft overgenomen. Zich beleet'deljjk aanbevelende, verzekert hy eene nette bediening en uitstekende consumptie. Hoogachtend, Uw dw. dn., P. DE MEULDEB. Spiorsirut, hoek KeizerttriiL MOLENPLEIN. Op zal aa Helde' en Donderdag 1s. gelegenheid tn mrde P. GERRITSEN. evraagd een fatsoenlijk KINDEfi. MEISJE, niet beneden de 15 Adres: Centraal Kleeder- SfMa telmagazijnKanaalweg 107. Wordt gevraagd een flinke JONGEN,! niet beneden de 16 jaar, eenigszins met het vak bekend. Bjj W. F. BAS, Spoorstraat. een Terstond gevraagd een fatsoenlijke Dagmeid. Adres WESTSTRAAT 72. Gevraagd een net Meieje( leeftyd 12 a 14 jaar. Adres KANAALWEG 169. Terstond, of zoo spoedig mogelijk gevraagd een bekwaam Broodbakkersknecht, bij C. BAKEN, te Keinsmerbrug, Zjjpg, Gevraagd een Kleermakersknecht, liefst zoo spoedig mogelyk. Adres Bureau van dit Blad. Adi TE won huurp Te ~~ïl Woo ,DTg.r Gevraaad een MMteRtiectt. Adres J. N. HOOGENBOSCH, Weetgra^l Een nette BURGERVROUW, biedt zich beleefd aan voor een paai* Waeechen aan huis. Adres JONKERSTRAAT 53 over hM Zusterschool. gevraagd. Bjj A. R. BDEOEMAKËKS, Basijpgr. 8. Gevraagd een fatsoenlijke Dienstbod). Te berragfip Boekh. DE BUI8QNJ& G-evraagd een zindelijke Dienstbode, loon f 2.per week en een flinke H I'AlliSTIAt, Adres A. J. MAAS. Opleiding Banketbakkerij. Een NETTE FLINKE JONGEN ku als IjEERIsING geplaatst worden bjj Gebes. DE GEUS, Confiseurs Patissier», Spoorstraat 46. Terstond eene fatsoenlijke Dienstbode gevraagd. Adres BERKHOUT Co. Een flinke zindelijke Dienstbode gevraagd, die met de wasch kan omgaan. Adres: BERKHOUT Co. Te Te LEG neven Ad ren, Ad Te schik een biiijj] De Do LOOPJONGEN gevraagd. KANAALWEG No. 57 Een nette R.K. Burgerdochter zag zich liefst zoo spoedig mogelyk ge plaatst voor assistentie in de huishouding, ook niet ongenegen met kinderen om te gaai. Adres br. fr. onder letter G, aan het Bureau van dit Blad. Een heldere Vrouw vraagt belëefd eenig Wasohgoed aan hnis, prjja billjjk; ook niet ongenegen om uit wasschen of uit naaieu te gaan; kan ook naaiwerk aan huis verrichten. Adres: BERKHOUT Co. Een zindelijke Dagmeid gevraagd. Adres: SPOORSTRAAT No. 110. Gevraagd 2 Colporteurs, m leden aan te werven, tegen hooge provisie. Brieven franco A.B., Bureau Spoorstr. Gevraagd een Dagmeisje dat met de wasch kan omgaan. Adres Bureau van dit Blad. Oevraaga een knappe Dagmeid. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: KANAALWEG 23. Wordt gevraagd iet beneden fle 18 jaar. Adres: Wed. Rkmkr, Achtergr.znidz. 28. Wordt gevraagd een Dagmeisje, niet heneden 17 jaar. AdreB KERKGRACHT 18. VERLOREN Zondagmiddag een gouden REMONTOIR-HORLOGE, gemerkt De eerlyke vinder, die het terug bezorgt, by A. SCHONEWILLE, Paleis- steeg No. 8 zal beloond worden. waa Cao kenl Por weg van 1 van dert aan bei D ten BI Te liuur in de Spoorstraat No. 77. Te bevragen by P. KROEB, Spoorstraat. H. H. Onderwijzers In een klein gezin bestaat goede ge legenheid tot KOST en INWONING, te vens gebruik van vfjje Kamer, op netten stand. - Brieven onder letters B C, Bureau dezer Courant. gel Mi Al Te koop voor spotprijs gebruikte NAAIMACHINE. Adres: PALMSTRAAT 6. Een net HUIS te huur aan de Bassin- gracht, a 1 gulden per week. Adres KEIZERSTRAAT No. 90. E KOOP een nette Engelse ht KINDERWAGEN, tegen 1>illyken prijs. Adres ROZENSTRAA T No. 32. Te huur een van ouds bekend Winkel- huisje in de Smidstraat, a f 1.75 p. week en een Woonhuisje in de Jodensteeg, h 75 cent per week. Adres: P. THOMAS, Wagenstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1897 | | pagina 2