Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje, van ZATEBDAG 18 SEPXEMBEB 1897. Woensdag 15 September j.1. is te Wie- pogen de reeds lang besproken tentoonstelling loor de Afdeeling Wicringen der Hollandsche (aatschappij van Landbouw gehouden. Het was een feest, dat wij op ons eiland piert 1889 niet hadden aanschouwd. De af- eeling Wieringen, dien tijd toch zeer in bloei, ras kort daarop beginnen te kwyncn, tot ze de vorige herfst weer krachtig werd aan grepen en weder tot haar vorigen stand,-ja rellicbt hooger is gebracht. Laten we eerst een kijkje in de school ne- KO, alwaar de tentoonstelling was van vruch- E„. landbouw voortbrengselen. boter, kaas, enz. ffanneer men binnentrad braebt het groen p de bloemen, die hier en daar gegroepeerd onden, en als het ware een lyst vormden n de keurige verzameling vruchten, u al idclyk in een fecstelyke stemming. Vooral [el hier in het oog een inzending van Jb. [oatert, zijnde een schild waarop bijna alle Kjrtcn vruchten welke op dit ejland groeien aren vereenigd. Ook de prachtige verza- leling appelen en peren, ingezonden door Poel trok de aandacht evenals het monster- jood, gebakken door J. B. Berkemeier, we nde ongeveer 15 KG., netjes versierd met Dten en bouquetjes. Verder dienen vermeld worden de keurige bloemen en planten die ir waren tentoongesteld en veel bijdroegen het geheel smakelijk te maken. Ook de monding van P. Asjes, zynde zes soorten lldappelcn in 1892 door Paulsen uit rood rueld werden door menigeen met belang- tting ezichtigd. Mede waren er verschil de soorten granen, boter en kaas ingezon- n, en aan de reusachtige bocrenkoolen, p.m. a 1 Ya M. hoog, ingezonden door Ms de Jl.ian, werd ook door elk een oogonblik de indacht geschonken, evenals aan ecnige stuk- honingraat van Jb. Mostert, dat voor ve- nog iets nieuws en onbekends was. Hieronder de bekroningen die werden toe- tand door de keuringscommissie'»), bestaande or granen, wol, uardappelen, suikerbieten, «ten enz. uit de heeren P. Andringa, J. B. liemeicr, W. de Jong en J. Wit, en voor pelen, peren, boter, kaas. bloemen enz. uit dames Van Assen, Kolfl' en Poel. UL. Witte tarwe, 3 inz", Dipl., J. llosker Winterrogge, '2 Cheval.ger8t,3 Zomergerst, 4 Haver, 4 L. Groene erwt" 2 Witte erwt", 3 Vale 2 jHL. Paard.boon", 2 Karweizaad, 2 Aardappel", 2 Suikerbiet", 4 Jb. Metselaar S.Groeneveld J. de Wit i, S.Groeneveld S. J. Muldsr P. Everts C. Lont Nz. n S. Groeneveld S.Groeneveld 1'. J. Lont (Vet) P. Everts. e mooiste verzameling Tafelappelen, 3 inz", Dipl., J. B. Berkemeier. ,HL. Tafelperen, 9 inz", Dipl. P. Poel Stoofappel", 3 F. Kuit. Stoofperen niet toegekend; alle inz" be staande uit dén soort. 1 KG. Boter, 10 inz", Dipl., C. M. Mulder 2 Ronde witte kaz", 2 ,Wed.P.Mulder 2 Platte nagelkazen, 3 .D. D. Mulder (Belt) De mooiste verzameling Groenten, 2 inz", Dipl., J. C. van Assen. De mooiste verz. Bloemen, 6 inz", Dipl., Mej. N. Kraan. 1 vacht Schapenwol, 3 inz",Dipl., Jb. Metselaar, Deze keuringscomraissiën hebben zich uit muntend van hunne taak gekweten, die voor waar volstrekt niet gemakkelijk was te noemen. Nu ook eens een kykje genomen bij bet vee, dat ook in zeer grooten getale vertegen woordigd was. De commissie had alles ook hier zeer netjes geregeld. Op het marktplein stonden de paarden, verder de stieren. By de pomp was het pluimgedierte en de konijnen opgesteld. Het wolvce, de koeien, hokke- lnigen, vaarzen en kalveren waren achter de kerk geplaatst, en alles leverde een fraaien aanblik op. De prijzen en de diploma's wer den gegeven door de keuringscommissie be staande uit de heeren G. Brands en N. Kraan Dzvoor Stieren 5 inzendingen. Prijs S. M. do Vries. Diploma S. J. Bakker. Melkkoeien 13 inzendingen. Prijs N. Hel lingman. Diploma P. Lont Jz. (Hoogte). Vette koeien G inzendingen. Prijs J. Keij- ser Nz. Diploma S. C. Bakker. Kalfkoeien 3 inzendingen. Prijs N. Wage- maker. Diploma V. Ilcijblok. Kalveren 7 inzendingen. Prijs E- Helling man. Diploma S. C. Bakker. Ossen 13 inzendingen. Prijs S. A. Klein. Diploma S. C. Bakker. Vaarzen 5 inzendingen. Prijs F. Kuit. Diploma S. J. Mulder. Hokkclingen 9 inzendingen. Prys V. Hey- blok. Diploma S- Groeneveld. Werkpaarden 22 inzendingen. Prys II. Min nes. Diploma C. Vcerdig. 2-jarige paarden 4 inzendingen. Prijs J. Snooij. Diploma P. 1'. Kooij. 1 jarige paarden 3 inzendingen. Prys S. A. Klein. Diploma J. P. Kooy. Va ja,,,ge rammen 5 inzendingen. Prijs S. C. Bakker. Diploma M. Heyblok. O/a jarige rammen 4 inzendingen. Prys S. A. Klein. Diploma S. C. Bakker. 2 schapen 4 inzendingen. Prys A. Heij- blok. Diploma J. J. Wigbout. 2 lamineren 4 inzendingen. Prys J. Met selaar. Diploma M. Heyblok. Melkgevende geiten 2 inzendingen. Prys A. Akkerhuis. 6 kippen en 1 haan 2 inzendingen. Prys J. Mostert. 6 eenden en 1 woerd 2 inzendingen. Prys S. J. Mulder. 1 koppel konijnen 1 inzending. Prys W. de Jong. Verder waren hier nog eenige stukken vee, een paar partyen duiven, kalkoenen en gan zen ter opluistering ingezonden. Eereprijzen en diploma's werden nog toe gekend uan J. Mostert, voor bovengenoemde verzameling, aan P. Asjes voor de verzame ling aardappelen, aan S. Snooij voor de beste melkkoe, aan F. Kuit voor de beste vaars en aan J. Kroon na loting met V. Heyblok, voor het beste werkpaard. 's Middags ten halfeen uur ging het muziek gezelschap .Harmonie" in optocht door het dorp Daar de voor hen opgerichte muziektent op het tentoonstellingsterrein, alwaar er van 1 tot 3 unr een muziekuitvoering werd ge geven, waarna men weder in optocht naar de school ging. Tot 's namiddags drie uur duurde de ten toonstelling van het vee en tot zes uur in de school en steeds heerschte overal dezelfde vroolijke stemming. 's Avonds werd dit zoo prachtig geslaagde feest door een paar uren gezellig dansen be sloten. Het bestuur en de leden der Afdee ling waren in gesloten gezelschap vereenigd bij C. C. Koorn. Hier liet ook .Harmonie" zich nog een paar malen hooren. De Burge meester, Voorzitter van do afdeeling .Wie- ringen" muaktc hier de bekroningen bekend, bedankte de keurmeesters en keurmeesteres sen voor hunne bemoeiingen, in het bizonder de heeren G. Brands en N. Kaar Dz., die ziel) geen moeite hadden gespaard om alles goed en rechtvaardig te beoordeelcn. dut ver reweg geen gemakkelijk werk was. Ook bracht hij zijn dank aan de regelingscommissie die zoozeer had medegewerkt om dit feest in al zijn onderdeelen te doen slugen, en ook be dankte hij namens het bestuur de muziekver- cenigiug Harmonie", die steeds waar haar steun verlangd werd, bereidwillig en belang loos haar beste krachten inspande. Met een opwekkend woord tot alle aanwezigen en een aansporing tot hen die nog geen lid waren om als lid toe te treden, besloot de Voorzitter zijn rede en ging men ook bier over tot een paar uren gezellig dansen. Begunstigd door heerlijk.weer slaagde deze tentoonstelling prachtig en heeft het bestuur er alle eer van. Wij roepen hen die nog geen lid zijn toe, treedt toe als lid, opdat er meer geld in kas korue en Wieringen meerdere kee- ren zulk een tentoonstelling mag aanschouwen. Dinsdag jl. liad zekere P. M. komende met paard en kar van de Haukes het onge luk in botsing te komen met een beladen vrachtkar, met het gevolg dat het paard met den bak van de kar op hol geraakte, de wielen er onderweg braken en genoemde M. met zijn hoofd op de vrachtkar terecht kwam, zoodat hij een paar hoofdwonden bekwam, die, hoewel niet zeer ernstig, toch een paar dagen hem beletten uit te gaau.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1897 | | pagina 5