ijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje" Gemeenteraad van Helder. van Zaterdag 0 Novemtoer 1807. littlng van Dinsdag 2 November 1897. orzitter de heer Van Steijn, Burgemeester. fjenwoordig zyn alle leden, uitgezonderd de heer Ries- inn. i de opening der vergadering worden de notulen der t zitting gelezen. De heer Frowein maakte hierop een i opmerking, waarna zij goedgekeurd worden, rrolgona geschiedt mededeeling van de navolgende m- jn stukken Een brief van den Burgemeester dezer gemeente, |n medegedeeld wordt, dat hij het besluit van den Raad <ne algemeene oproeping van sollicitanten te doen aan oofden van scholen in deze gemeente voor hoofd der aan den Parallelweg, niet ten uitvoer brengt, omdat i, in Btrijd is met de wet op 't lager onderwys en jj hiervan overeenkomstig art. 70 al. 3 der gemeente- kennis heeft gegeven aan Iieeren Ged. Staten van 1-Holland. Een schryven van H. M. de Koningin, behelzende, nemen van een besluit, omtrent het niet uitvoeren het Raadsbesluit van 1 October 1.1. tot 1 Januari 1898 lehorst. Een missive van den Minister van Binnenlandschc i, waarbij vergunning wordt verleend, dat op de open- lagere school No. 7o alhier, tot 1 Januari 1890 meer 600 leerlingen toegelaten mogen worden. Een mededeeling van Ged. Staten, behelzende hunne ilen ten opzichte van een tweetal reclames, den hoofde- omslug betreffende. Hieruit blijkt, dat de aanslag van bolder behouden blyft en J. Baas Az. in de 7e klasse bracht. Een missive van Ged. Staten, waarin de goedkeuring >nd wordt van de rekening der dienstd. Schuttery, on- door den Raad vastgesteld. Een kennisgeving van de heeren A. Wijker en J. f, dat zy bedanken voor de verleende concessie tot den en de exploitatie van een paardentram door de ge- o tot Huisduinen. Een brief van den heer F. H. B. Riesselmann, mel- dat hij wegens wankelende gezondheid genoodzaakt islag te nemen als lid van den Raad. De Voorzit- oegt hier eenige waardeerende woorden aan toe, die den Raad met instemming worden begroet. Een schryven van den heer J. G. R. Vos, waarin edeeld wordt, dat hy als Commissaris van hetZieken- bcdankt. Met algemeene stemmen besluit men een aan den heer Vos te richten, waarin hem dank wordt gil voor «le vele diensten in deze betrekking bewezen. Een aanvrage van den heer A. J. Jager, onderwijzer «chool No. 1 (Koegras) om, wegens zijne benoeming te trdam met ingang van 1 December a. s. eervol te wor- mtslagen. Dit ontslag wordt verleend. Naaraan- g van dit ontslag doet de Voorzitter het voorstel B. te machtigen sollicitanten op te roepen mot acte voor nuwkunde en daarvoor f 100 extra belooning uit te Na eenige bespreking, waaraan de heeren Korver en tin deelnemen, wordt do bepaling er aan toegevoegd, als in dit vak onderwijs gegeven wordt, waarna het met al gemeene stemmen aangenomen wordt. 10. Een aanvrage van mej. H. M. Denker Hnneraan om met 1 Januari a. s. als gemeente-vroedvrouw uit hare be trokking te worden ontslagen. Wordt eervol verleend. 11. Een adres van de wed. C. Marchand, gewezen zie kenoppasster in 't Ziekenhuis, verzoekende, evenals het vorige jaar, een gratificatie van f 50. Wordt om advies in handen gesteld van B. en W. 12. Een verzoek van Helders Harmoniekapel om een subsidie van f 250 en ontheffing van de verplichting tot het geven van 5 concerten. Wordt om advies in handen ge steld van B. en W. 13. Een adres van de eigenaars der Rozen-, Bas-, Go- vers-, Schagcn-, Graven- en Kroonstraat tot overname dier straten. Wordt om advies in handen gesteld van B. en W. 14. Een adres van de bewoners der Sluisdijkstraat, waarin gewezen word' op een verzoek door hen in dor tyd gedaan, om genoemde straat te verbeteren en waarop zij nimmer antwoord hebben ontvangen, nogmaals verzoekende, dat te dien einde op de begrooting van 1898 daarvoor de benoodigde gelden uitgetrokken worden. 15. Een adres der Coöperatieve Bouwvereeniging, behel zende hetzelfde verzoek als het voorgaande. De voorzitter voegt hier als toelichting bij, dat de kosten daarvan ongeveer f 4000 zullen bedragen, doch stelt voor het in handen van B. cn W. te stellen om advieB. Do heer Verfaille kan zich daarmede niet vereenigen, on vindt in die toelichting geen antwoord aan adressanten. Ook meent hy, dat het zoo veel niet zal kosten en dat opgoedkooper wijze aan de wenschen van belanghebbenden kan voldaan worden, want de rijstraat is 3 M. en de voetstraat 1 M. breed. Wat hier tusschen gelegen is, behoeft alleen bestraat te worden. De voorzitter zegt, dat de geheelo straat opgebroken moet worden, want dat een verbetering zooals de heer Verfaille die wil, niet mogelijk is. De heer Staalman meent, dat de geheele verlegging van de straat niet noodig is, doch wil hier niet verder op ingaan, omdat bij de behandeling der begrooting dit punt by volgnummer 73 ter sprake komt. 16. Een adres der schildersvereeniging «Oefening kweekt kennis" verzoekende wederom in het genot eener subsidie te worden gesteld. Wordt om advies in handen van B. en W. gesteld. 17. Een verzoekschrift van P. Kroon, waarin gevraagd wordt om een zijner kinderen, dat blind is, op kosten der gemeente in een blindeninstituut to doen verplegen, daar hij zelf niet bij machte is de kosten te betalen. Wordt in handen gesteld van B. en W. 18. Een praeadvies van B. en W. ten opzichte van het in de vorige vergadering ingediende adres van de afd. Hel der van den Bond van Ned. Onderwijzers om aan arme schoolkinderen voeding en kleeding te verstrekken. Het ad vies luidt afwijzend, omdat dit hier niet noodig is. Volgens de Comm. van Toezicht op het lager onderwys behoort dit niet tot het gebied der school en volgons de hoofden van scholen zou het aantal van zoodanige kinderen, die kleeding en 'voeding behoeven, zeer klein zijn. De heer de Wit brengt in 't midden, dat verzocht wordt, geldelijken steun,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1897 | | pagina 5