I de aankoop van 't meubelair over twee jaren en voor dit jaar f 350 toestaan. Hy doet zooda- I, dat met 11 tegen 7 stemmen aangenomen wordt, mer 55 Kosten van kiezerslijsten enz.) f 600. De ein etelt voor dezen post met f 200 te verminde rt in '98 waarschijnlijk niet veel verkiezingen zul- it? hebben en dan f 400 ruimschoots voldoende is. de Voorzitter verklaart dezen post angstvallig ge it hebben, besluit men toch met 12 tegen 6 stem- ereenkomstig het voorstel van den heer Frowein. Jgnummer 59 Kosten van vergaderingen) f250. Som den willen dezen post doen vervallen en in plaats voor ieder lid f 25 per jaar presentiegeld uittrek- k' leden zouden dan in 't vervolg niet meer per rij- rden gehaald. Na eenige bespreking wordt liet voor stemming gebracht en verworpen, zoodat do post ooals hij is voorgesteld. timmer 60 (Kosten van udvertentiên) f 400. Hierbjj et adres van den heer Lngerweij ter tafel en het rits van B. en W. Deze advisecren tot niet inwilliging verzoek, omdat de kosten aanmcrkelyk liooger zouden en W. hebben bij de uitgevers van 2 plaatselijke opgave van kosten gevraagd, wanneer de publicatiën ne bladen geadverteerd werden en deze zonden zijn n ƒ125, terwijl die in 't Dagblad slechte f 75 kosten, verschyncn die couranten slechte tweemaal in de De heer Staalman acht het een eisch van onzen I de bekendmakingen onder de oogen van 't volk en zag daarom gaarne in alle bladen geadverteerd, et Dagblad wordt niet door ieder gelezen, maar de moeten dan berekend worden naar denzelf'den maat- van 't Iieldersche Dagblad. Hij doet daarom het de post .kosten van advertentiën" met ƒ225tcve^- Verschillende leden bestryden dit voorstel en in g gebracht wordt het met 15 tegen 3 stemmen ver en de voorgestelde som met 3 tegen 15 stemmen men. doop dezer beslissing (het is byna half-twaalf) schorst titter de vergadering, om die Woensdagavond 7 uur i zetten. ing van Woonsdag 3 November 1897. ritter de heer Van Steyn, Burgemeester, iwoordig 18 leden 1 vacature, t de vergadering is heropend, doelt de Voorzitter at heden zijn ingekomen !en plan van den ingenieur den heer de Koning, tot tbing van het Heldersche kanaal, met de noodige tee- d, beschrijving der werken en een berekening der Zoo spoedig mogelijk zullen de leden van den ierraede in kennis worden gesteld. ten adres vun mej. J. C. de Vriesvan Engelen, »ndc in aanmerking te komen bij de benoeming van itselyke vroedvrouw, mededeelende, dat het bezwaar aro benoeming, als verspreidster der ideeën van het £althusianisme, is vervallen. Na afdoening der ng zal dit adres behandeld worden. gaat men over tot de verdere behandeling der ng. Bij volgnummer 61 (Kosten op de plaatselijke be vallende) vraagt de heer Korver, waaraan de 17 wordt, die uitgetrokken is voor het onderhoud der izen, waarop do Voorzitter antwoordt: voor kachels, n en verdere benoodigdheden van 't meubelair der izen der kommiezen. eer Frowein vraagt opheldering van de uitgaaf f140 ;els aanslagbiljetten van den hoofdelyken omslag, die i heer Van Neck gegeven wordt met de opmerking, i door de belastingschuldigen terug betaald worden. By volgnummer 63 (Uitkeering van ktcade posten wegens directe belastingen) was in de 3e sectio voorgesteld dezen post met f 800 te verminderen, doch nadat de Voorzitter duidelyk heeft gemaakt, dat zulks moeielijk kan, omdat de uitkeering loopt over den dienst 1895/96 en eerst in 1898 met het Kijk kan verrekend worden, gaat men verder op het voorstel niet in. Volgnummer 67 (Kosten der jaarmarkthad in de sectio's aanleiding gegeven tot bespreking en door sommigen was aangedrongen op afschaffing der kennis, anderen wenschten verscherpt toezicht tot wering van waarzegsters, dikke vrou wen, vrouwen van verdacht allooi en van alles wat de on zedelijkheid in de hand werkt. De heer Staalman stelt, ook namens «le heeren Kramer en Van Ede, voor dezen post van f 300 te schrappen. Zij, als anti-revolutionairen, zijn tegen de kermis, die als jaarmarkt niet do minste reden van bestaan heeft en niets anders is dan een jaarlyksch terugkeerend bachanaliënfcest. De kermis doet geen nut en werkt niet mede tot veredeling, maar geeft den mensch gelegenheid zich zelf en God te onteeren. Aan zoo danige feesten mag de overheid niet medewerken, zij mag geen gelegenheid bicden tot dronkenschap en onzedelijkheid. .De kermis is bedorven kost" heeft eens een liberaal raads lid, de heer Franken, gezegd, welk gezegde door den lieer Staalman herhaald wordt. De Voorzitter merkt aan, dat de afschaffing der kermis niet aan de orde is, waarop de heer Staalman antwoordt, dat hij alleen voorstelt de som van f' 800 voor de kermis te schrappen. De heer Korver zal uit beginsel het voor stel steunen, want meermalen heeft hij den strjjd tegen de kermis aangebonden op dezelfde gronden als de voorstellers. De heer Frowein zal ook zyn stem aan het voorstel geven, niet om godsdienstige bezwaren, maur zyn gronden zijn van zedelijken aard. De heer de Wit zou meegaan, wanneer men het volk iets anders er voor in de plaats gaf. Hij vreest, dat de heer Staalman veel van zijn populariteit zou verliezen wanneer de kermis afgeschaft werd. De heer Staalman zegt, dat hij dit voorstel niet deed om populair te worden en dat hij als raadslid niet geroepen is om volks feesten te organiseeren. Hierna wordt het voorstel in stemming gebracht en met 12 tegen 6 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren Staalman, Kramer, Van Ede, Kor ver, Frowein en Verfaille. Volgnummer 68, (Kosten van den vischafslagf1900, geeft aanleiding tot vele besprekingen. Vele leden vinden de kosten te hoog geraamd, noemen de som van f 100 voor de waterleiding veel en anderen meonen, dat een uitgaaf van f 140 voor onderhoud van het gebonw te ruim is genomen. De heer Hartsinck wijst op de x-ele werkzaamheden van den vischafslager zoowel bij nacht als dag en stelt voor zyn jaarwedde met f 100 te verhoogen, hetwelk hij later op aanraden van den heer Korver verandert in f 50. Er ver klaren zich 9 leden vóór en 9 tegen die verhooging, zoodat de stemmen staken. Een voorstel van den heer Frowein om dezen post met f 50 te verminderen wordt met 12 tegen 6 stemmen verworpen. Bij volgnummer 70, (Jaarwedden van de opzichters over de gemeentewerken enz.), komt de post betrekking hebbende op de jaarwedde van den opzichter Kastelijn ter sprake. Door B. en W. was voorgesteld deze met f 100 te verhoo gen en alzoo te brengen op f 1100, omdat genoemde ambte naar zich door nauwgezetheid onderscheidt en by zyne aan stelling het uitzicht op die verhooging was geopend. De heer Staalman is hier tegen, omdat die ambtenaar slechts 5 dienstjaren heeft en nu reeds zijn tweede verhooging zou ontvangen. By stemming verklaren zich 9 leden vóór en 9 tegen het voorstel van B. en W., zoodat de stemmen staken. Volgnummer 72 geeft den beer Croockewit aanleiding er op aan te dringen, dat men in 't vervolg minder gordynen

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1897 | | pagina 7