*n meer honten jalousien voor de bureau's en kantoren aanschaft, omdat de laatste dnurzatner en dus goedkooper zyn. De heer Verfaille en Frowein maken de opmerking, dat de werkloonen wel wat ruim zijn geraamd en hooger zyn dan vorige jaren, waarom de laatste voorstelt deze met f 150 te verminderen en hiervoor uit te trekken dezelfde som, die in 1895 is uitgegeven. Dit voorstel wordt met 12 tegen 6 stemmen aangenomen. Volgnummer 73, Onderhoud van straten en pleinen) f5500. In de '2e sectie had men de geraamde som te laag gevon den en in de 3e sectie werd gewezen op den toestand van de Sluisdijkstraat, deze was gelijk aaD een modderpoel, ter wijl de voetstraten bovendien stuk gereden werden door de wagens van den reinigingsdienst. De Voorzitter beaamt, dat de toestand dier straat verbetering eischt. Door den ge meentebouwmeester is dan ook een hegrooting voor bestra ting opgemaakt, die f 4G80 bedraagt. Uit de gewone middelen kunnen deze kosten niet bestreden wordenhet voornemen bestaat dan ook om voor te stellen, wanneer het kanaalverversching8plan aangenomen wordt een hoogere som te leenen en deze te besteden aan de Sluisdykstraat. De heer Korver wilde, dat de eigenaars eenigszins bij droegen in de onkosten, omdat een gedeelte geen gemeente grond is en ook omdat de bewoners der Diaconiestraat zulks hebben gedaan. De heer Staalman wijst er op, dat een vergelijking met de Diaconiestraat niet opgaat, want deze was niet, zooals de Sluisdijkstraat gemeentegrond. Verder zegt hij, dat er reeds veel verbeterd zou zyn, wanneer de trottoirs verbreed werden en gelegenheid bestond voor betere waterloozing. Nog wyet hij op den ongnnstigen toestand van de Rozen straat en dringt er op aan, dat door de politie proces-ver baal tegen de eigenaars worde opgemaakt. Na nog eenige mindere aangename discussie tusschen den hoer Staalman en den Voorzitter, gaat men over tot Volgnummer 74. Onderhoud van wegen en voetpaden). Deze post is 200 hooger geraamd dan 't vorige jaardo heer Frowein wil hierop 100 bezuinigen en stelt zulks voor. De Voorzitter en de heer Van Neck verklaren zich tegen deze verminde ring en bij stemming wordt het voorstel verworpen met 10 tegen 8 stemmen. Bij Volgnummer 75 (Onderhoud van wandelplaatsen en plant soenen) word in een der sectie's aangeraden zilverpopulieren aan te planten en om 2 k 3 zitbanken op het Molenplein te plaatsen. Dc heer Korver sprak over het snoeien der boomen, dat hij mishandelen noemde. De Voorzitter meende, dat men het oordeel van een deskundige in deze moest in winnen, waarop de lieer Korver er bijvoegde en dan tevens een prijsvraag uitschrijven, waar men een treuriger plant soen vindt dan hier. Dit gezegde verwekte zoodanige hila riteit op de tribune, dat de Voorzitter stilte gebood en met ontruiming der tribune dreigde. Volgnummer 76 Onderhoud van bruggen en overzetveeren) f 730 gaf den heer Frowein aanleiding op te merken, dat deze post wel weder verminderd kon worden, want vroeger bedroeg deze ook zooveel niet. De heer Korver maakte aan merking, dat er 100 voor de vernieuwing van een yzeren pont werd uitgetrokken. Deze wordt kosteloos in gebruik gegeven. De heer de Wit doet het voorstel deze post ƒ200 lager te ramen en niettegenstaande de Voorzitter zulks af raadt, wordt het voorstel van deze vermindering met 10 tegen 8 stemmen aangenomen. Volgnummer 78 (Onderhoudvan vaarten, havens enz.) J 800. Deze som wordt ook met 11 tegen 7 stemmen f 200 lager geraamd dan B. en W. hebben voorgesteld. Volgnummer 81 Onderhoud van de begraafplaats) f 800. Hierbij wordt het adres van den doodgraver ZwJ verhooging van salaris behandeld. B. en W. stelle afwyzend op het adres te beschikken. Zy moenon d» 's weeks voldoende is, omdat de opbrengst van het t was ook' ten zijne voordeele komt en hy zyn inkome vermeerderen door de zorg van graven op zich to i terwyl de begraafplaats door hem niet voldoende ond den wordt, zoodat het nieuwe gedeelte aan werklied gemeente moet opgedragen worden. De heer Hartsini zich hiermede niet vereenigen en stelt voor het salari 100 te verhoogen. Met 13 tegen 5 stemmen wordi zend op het adres beschikt. De heer Verfaille dringt aan, dat or cenigen spoed gemaakt wordt met de omli om de begraafplaats, en vraagt of de som, die voor ad is uitgetrokken besteed zal worden. De Voorzitter woordt deze opmerkingen in gunstigen zin. De heer wyst op de noodzakelijkheid, dat de gracht dieper graven wordt en de heer de Wit stelt voor f 50 trekken voor zitbanken op het kerkhof. Dit voorstel met 16 tegen 2 stemmen verworpen. Volgnummer 86 (Jaarwedden van agenten van politie). by werd voorgesteld het traktement van den inspectei f100 te verhoogen. B. en W. gronden hun voorstel nauwgezette plichtsbetrachting van dien ambtenaar. heer Staalman bestrijdt het voorstel; hoe verdienstel sympathiek de functionaris ook 'wezen moge, uit e< lijkhcidsoogpunt tegen over andere ambtenaren, zooi derwyzers eu ambtenaren der belastingen kan men d toestaan. De heer Frowein wijst aan, dat de m van toelichting geheel in strijd is met de verordening gemeentepolitie en in de tweede plaats, dat de alge politieverordening in '92 is vastgesteld en volgens ai der gemeentewet reeds herzien moest zijn. Nog 1 spreker, dat volgens art. 166 door een vaste G'ommii den Raad een nieuw reglement moest ontworpen word De Voorzitter vindt deze redevoering van geen pr» nut en noemt het een mooi vuurwerk, om indruk publiek te maken. De heer Frowein protesteei tegen en meent, dat de Voorzitter van den Raad tt moest staan om het publiek tot getuige te roepen. de heer Staalman nog gesproken heeft over de nii kenning van de salarisverhooging van deu inspecteur, het voorstel van B. en W. in stemming gebracht genomen met 11 tegen 7 stemmen. Volgnummer 87 (Gratificatie van brandspuitlieden) Deze post wordt op voorstel van den heer Staalrai 11 tegen 7 stemmen van de begrooting geschrapt, het uitkeeren der gratificatie by brand aanleiding ge stoornis. Daar de verordening de uitkeering gebied de heer Korver de indiening van een wijziging die ordening toe. Volgnummer 88. (Belooning van brandmeesters enz.) Deze post wordt alle jaren tot dit bedrag geraamd dit jaar is er f 50.afzonderlijk uitgetrokken voor van den brandraad, die vroeger in deze som was beg Om deze reden doet de heer Frowein het voorste post met f50 te verminderen. De Voorzitter ka hiermede niet vereenigen en begrijpt de bedoeling va voorsteller niet. Met 10 tegen 8 stemmen beslu den post, zooals door B. en W. voorgesteld wordt houden. Hierna wordt de vergadering, die zich niet door en humane debatten gekenmerkt heeft, door den Voc geschorst tot Vrydagavond 7 uur.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1897 | | pagina 8