BULLETIN VAH ,,'T TLIEGEHD BLAADJE". Gemeenteraad van Helder. Zitting van Dinsdag 1 Maart 1898. In dezo zitting, waarin alle leden tegenwoordig waren, werd, na afdoening van eenige zaken van ondergeschikt belang, door den Voorzitter medegedeeld, dat hij in de vorige zitting voorbjj heeft gezien, dat de Raad voltallig was en dus het voorstel van B. en W.. waarover de stemmen staakten, volgens de wet, verworpen is. Alsnu moet beslist worden over de adressen van do heeren Sant en Van der Ploeg. Hij schorst evenwel de openbare zitting en de Baad gaat over tot eene met gesloten deuren. Ruim 2tyj uur duurde deze geheime zitting. Na heropening der openbare vergadering wordt de behan deling der adressen van de beide schoolhoofden voortgezet. Het eerst ver krijgt de heer Frowein het woord. Deze zegt, dat het hoofdzaak is, dat de zaak tot een goed einde wordt gebracht, die in alle opzichten eervol voor beide adressanten is en die in alle opzichten aan den eisch voldoet van goed onder wijs dienvolgens stelt hij de volgende motie voor ,.De Raad overwegende, dat eene reorganisatie van het openb. lager onderwijs in den een of anderen geest noodzakelijk is; dat het daartoe noodig is de school aan den Parallelweg te bestemmen voor meer uitgebreid lager onderwijs en te doen dienen als voorbereiding voor de Rijks Hoogere Burgerschooldat het dus wenschelijk is aan .deze school een hoofd te benoemen met uitgebreider bevoegdheid dan de beide sollicitanten bezitten, besluit afwijzend te beschikken op de adressen van de heeren Sant »en Van der Ploeg." Naar aanleiding der voorgestelde motie vraagt de heer Staalman, wat er bij aanneming van deze gebeuren zal met de school, waar de heer Van Varik hoofd is. De Voorzitter kan hierop nu nog geen antwoord geven, dit zal afhankelijk zijn van de reorganisatie. De heer Staalman merkt nu op, dat wanneer de motie aangenomen wordt, men besluit, dat de heer Van Varik wordt teruggebracht tot hoofd van een school voor gewoon lager onderwijs. Hierop wordt de motie in stemming gebracht en met 13 tegen 5 6temmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Staalman, Van Ede, Verfaille, Kramer en Korver. Zie verder het verslag in de Courant van Vrijdag a. s.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 4