Glasverzekering- AGENT, Café Gerritsen, Advertentie n. TERPSIOHORE. J&eim twee a drie TIMMERLIEDEN, Gep. Onderofficier. een net Burgerdagmeisje. SLAGERSKNECHT «f Me JONGEN Donderdagavond U uur Allemansgading geopend. Mj| 169. Emma Walson eenige gelegenheid om zich rechtstreeks tot alle zyne medeleden te wenden door de eene of andere willekeurige uitlegging worden beperkt Zoo iets is toch te dwaas om ernstig gemeend to kunnen zyn. Hel spyt my, dat de Voorzitter in de vergadering van samen gestelde besturen, waarbij ik tegenwoordig was, volstrekt geen blyk gaf er zoo over te denken als nu op de algemeeno vergadering bleek. Had by toen in myn tegenwoordig heid er van gerept, dan had ik hem heel ge makkelijk van het verkeerde van die opvat ting kunnen overtuigen. Op de algemeene vergadering kon ik dit moeielijk doen, daar ik door de wanorde het woord niet geregeld kon voeren. Nu het voorstel, dat uitstel wilde tot een volgenden avond, werd verworpen, had de Voorzitter myns inziens de voorstellen stuk voor stuk in behandeling moeten nemen en ook stak voor stuk iu stemming moeten brengen. Dan ware alles gegaan zooals het behoort. De wildé horde kwaadwilligen maakte echter eene voortzetting der vergadering onmogelyk en de ordelyke leden waren grootendeels heengegaan, het was dan ook kwart na elf, dus tyd om te eindigen. Ik verwacht dan ook spoedig voorzetting der vergadering tot behandeling myner voorstellen, die toch m. i. wel eene grondige bespreking waard zyn. Het komt me voor, dat het Hoofdbestuur zeker alle leden aan zich had verplicht door op de rondgebrachte kennisgevingen ook een plaatsje in te ruimen voor myne voorstellen. Dan was ieder voorbereid geweest, en zon men geweten hebben, wat er voor goeds of kwaads in gelegen is. Met uitzondering van de bestuurders wisten van de 900 leden onzer Vereeniging dat nu missehien 10 leden, doch dan alleen nog van hooren zeggen. De lezers, die bovenstaande voorstellen nu kennen, kunnen nu ook zelf beoordeelen of de Voorzitter met beleid handelde toen hy my 5 minuten over tienen pas het woord gaf om met de behandeling van deze gewichtige voorstellen te beginnen, en dat in eene vergadering van werklieden, die allen den volgenden morgen reeds vroeg het bed uit moeten om tydig op hun werk te zyn. Dankend voor de ray verleende plaatsruimte, blijf ik Mijnheer de Redacteur, Uw <lw. du., M. J. KORVING. Helder, den 2 April 1898. P.S. Ik. verbeeld me niet, dat myn voor stellen onverbeterlijk zyn, maar by kalme bespreking konden doelmatige wyzigingen worden aangebracht. (Wegens plaatsgebrek is dit stuk een paar nommera blijven liggen) Tijdstippen vu verzending; der Brievenmalen. Naar Oost-IndlS: VeRtndingtvrig. Tqfat 1 Uit. boal.ahPoitk. 9.80mar. 9.10 'imar. 9.10 mor. p. M«po*t via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holt. mail via Genua. p Holl. mail via Marseille. p. Fraaacbe mail via Mantilla p. Bngehebe mail via Briodisi Naar Atjeh an de Oostkust via Somatra p. Duitsebv mail via Napels. Naar Guyana (Suriname) p. Mspoit via Amiterdam |14 en 84 Apr. I 7.— 'atv. f. mail over Bngaland 18 7.—'»av. p. mail via St. Naxaire 7 Mei. 7.— 'anv. Naar Cura9ao, Bonaira en Aruba p. «spost via Amitardam 114 an 80 Apr. I 7.'»nv. r^Xr- Naar St. Martin, St. Euatatlua an Saba p. mail av»r Engilind 18 Apr. 7. Helder, 9 April 1898. Oeackte Redacteur! In den loop dezer week had ik vernomen, dat er jl. Dinsdagavond eene byeenkomBt heeft plaats gehad van de alhier bestaande Commissie tot voorbereiding en regeling der a.s. Inhuldigingsfeesten. Nu doorliep ik gisterenavond de rubriek •Nieuwstijdingen" in het pas verschenen nummer uwer Courant, doch ik trof daarin geen verslag van de g'houden vergadering der Feestcommissie aan. ij deze maak ik u daarop attent, met ver zoek, in 't vervolg ons, belangstellende lezers, het verslag van zulk eene byeenkomst niet te onthouden, 't Spreekt als van zelve, dat wy, bydragende burgers van deze gemeente, wel eenigen prys er op stellen, op de hoogte te worden gehouden van de plannen dor Commissie. Te vreemder vind ik uw stil- omdat, naar ik verneem, een ander plaatselijk blad wèl een verslag heeft opge nomen. Met alle achting, Uw abonné, S. Gaarne willen wy van de samenkomsten der Feestcommissie verslag geven, doch dan dient het Bestuur der Commissie ons van het houden van zulk eene vergadering kennis te geven. Zulk eene kennisgeving is ons voor de vergadering van Dinsdag 5 April niet gezondenonze verslaggever was daardoor niet tegenwoordig ons blad bevatte ten gevolge daarvan geen verslag. DE REDACTIE. Marine en Leger. Men meldt uit Vlissingen chten De op 11 Januari gehouden proefto voige met Hr. Ms. kruiser Zeeland', die tenge van het breken der stoomstuurmachine moes ten worden gestaakt, werden op en 6 dezer opnieuw gehouden ter reede van Nieuwodiep en Texel en met den gumstigsten uitslag be kroond. Gedurende de 4 uurs vollekrachfsproef werd gemiddeld geloopen met eene snelheid van 19,7 knoopen en met 9820 Ind. paardekrach- ten. De grootste snelheid op de myl was 19,96 knoopen en 10,589 I.P.K., terwijl het contract slechts 9250 I.P.K. vordert. Overi gens werden alle toestellen beproefd en vol komen goed bevonden. Vrijdagochtend is het schip aan de werf teruggekeerd. In den loop der maand Mei zal het ter af levering en indienststelling gereed zyn. Hr. Ms. pantserschepen «Piet Hein" en .Evcrtsen" en het stoomschip .Zeehond", vertrokken hedenmorgen naar de Noordzee. De kruiser .Friesland" vertrok naar de reede. Stoomvaartberichten Het stoomschip .Snmatra', van Amsterdam, pais. 10 April Dungeness. Het stoomschip ■Prins Hendrik", naar Am sterdam, vertrok 10 April van Port-Said. Het stoomschip .Voorwaarts», naar Amster dam, vertrok 9 April van Padang. Het stoomschip •Prinses Marie" arriveerde 11 April van Batavia te Amsterdam. Visscherijberichten. Nienwediep, 8 April. Aangebracht 850 tal haring per tal f 0,40 a f 1,25. 6 korders te zamen met 80 tongen p. at. 1 1, 25 kleine tongen p. st. 35 cent, 10 mand kleine schol p. m. f 3, 4 mand schar p. m. 1 1,75. 9 April. 700 tal haring per tal 40 a 65 eent. 80 korders met 5 tot 40 tongen p. st. f 0,90 a f 1,10, 5 tot 20 kleine tongen p. st. 25 a 80 cent, 1 tarbotje voor f 8, 1 tot 8 mand kleine schol p. m. f 2,50 a f 4,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2. I Texelaar met 25 roggen p. st. 75 cent. 4 beugers te zamen met 80 roggen p. st* I 1 a f 1,20. II April. Niets binnen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 8 tot 11 April. BEVALLEN: T. Moor geb. Schagen, d. J. M. Dito geb. Brautigam, z. M. M. de Leeuw geb. dn Leuw, d. J, v. Pelt geb. van Rigteren, H. Meeldyk geb. IJfs, d, A. Bohne geb. Lastdrager, z. A. E. de Wyn geb. Vink, z. M. Snip geb. de Boer, z. OVERLEDEN: M. Fleur, 4 m. J. A. Broekhuizen, 15 m. J. C. Mets, 2 j. A. van dor Plaats, 28 j. A. Helder geb. de Jong, 80 j. A. Nobbes geb. Groot, 46 j. Vervolg der berichten. De alhier beroepen predikant De. de Koe, zal a.s. Zondagvoormiddag in de Wes- terkerk worden bevestigd. Des avonds zal Ds. de Koe in de Nieuwe kerk zyn intrée- rede houden. De vereeniging »Terpsichore" zal a. s. Zaterdag in het Casinogebouw een Soiree geven. Texel, 11 April. Bij velen alhier leeft nog in herinnering voort de prediking van Ds. Guillot, die voor 25 jaren van hier naar St. Petersburg ver trok. Op deu Oden Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Z.Eerw. daarheen werd be roepen, waar hy tot heden als Aalmoezenier van het Nederlandsch Gezantschap werkzaam is geweest. Sedert de vorige opgaaf zyn van het eiland verzonden 51 koeien, 82 kalveren en 18 var kens. De pryzen waren als volgtkoeien f110 a f180, kalveren f8 a f 17 per stuk, varkens f0,19 a f0,22 per Kg. Verder werden uitgevoerd groote partijen eieren: kievitseieren golden f0,80 a f0,15, eendeieren 2£ a 3£ ct. en kipeicren 2 a 2\ ct. per stuk. Met de vele visschers op Texel ziet het er niet rooskleurig uit. De Noordzeevisschera hebben in de laatste maanden weinig of niets verdiend en met het garnalenvisschen is veel minder verdiend dan in den vorigen winter. Te de Cocksdorp is men weder met het schelpenvisschen begonnen, wat ook geen ruim brood oplevert. Moge de komende zomer in dit alles eens groote verbetering aanbrengen Texel, 11 April 1898. Hedenavond werd de operette Duin- roosje" voor de tweede maal opgevoerd en bijgewoond door velen. Was de eerste uit voering naar veler genoegen, over die van heden kan zeker met lóf gesproken wor den. Auteur en Componist (de lieeren W. Mets Tz. en S. Viessin g) mogen zich ge lukkig achten, dat de verschillende rollen aan zoo goede krachten waren toevertrouwd. Moge het succes voor beiden een spoor slag zijn, om zich by vernieuwing aan den arbeid te zetten. Met Dr. van der Horst is Texel een uitstekend violist rijker ge worden. De schoone muziek, door hem by afwisseling ten beste gegeven, kon aller applaus verwerven. »Trinita8" kweet zich als steeds met lof van haar taak. De opbrengst der opvoering komt ten goede aan de openbare bewaarscholen te den Burg en te Oudeschild Zaterdagnamiddag heeft een sergeant van het garnizoen infanterie te Bergen- op-Zoom, die tot soldaat gedegradeerd was, even voordat hij naar het strafbataljon te Vlissingen zou vertrekken, zich op de onderofficierskamer door een geweerschot van het leven beroofd. ApolllnarliWAter. Ph. M. Engers, handelaar in mineraal water, te Amsterdam, werd door de Recht bank aldaar veroordeeld tot f600 boete of 3 maanden hechtenis wegens het ver- koopen en in voorraad hebben van nage maakt Apolinariswater. Ernstig ongelsk op de Schelde. Een hoogst ernstig ongeluk heeft Vrij dagavond omstreeks zeven uur op de Schelde vóór Antwerpen plaats gehad. Een zestal jongelui van den gegoeden burgerstand had van den vrijen dag gebruik gemaakt om een roeitochtje te ondernemen. Blijk baar niet vertrouwd in dit vaarwater, kwa men zij in de zuiging, veroorzaakt door de uitgaande >Harwichboot," met het ge volg, dat hun sloep tegen de zijden van het schip stootte, achteruitdreef en door de schroef aan splinters werd geslagen. Vier der opvarenden verdwenen onmiddellijk ii de diepte en verdronken, de vijfde werd met een verbryzeld been opgehaald en bezweek kort daarna, terwyl de zesde vree- seljjk aan het hoofd gewond bleek en even eens een gecompliceerde beenbreuk had, zoodat het been onmiddellijk moest worden afgezet. Zijn toestand is niet zonder gevaar. De ramp van de „Maina". De correspondent te Washington van de „Daily Mail" meldt aan zyn blad, dat de Engelsche ingenieur die de mynen in de haven van Havana heeft aangelegd, aan de „World" verklaart, dat de „Maine" is vernield door middel van een der mynen, die niet konden springen dan door be moeiing van een Spaanscli officier. Bfardenskjöld over Andrée. Baron Nordenskjöld is, zooals hy aan het »Rigaer Tageblatt" heeft medegedeeld, overtuigd dat Andrée leeft. Zyn ballontocht was wel een gewaagde onderneming, maar Nordenskjöld gelooft toch, dat Andrée het er goed heeft afgebracht. De Noordpool heeft hy, naar de berichten der meteoro logische stations te oordeelen, niet bereikt. Hy is öf aan het uiterste einde van Franz- Josephsland neergedaald öf hy heeft het noordelijke gedeelte van Siberië bereikt. Maar hy heeft tyd noodig om in beschaafde streken te komen. Denk aan myn woorden »In den herfst van dit jaar zal Andrée weer bij ons zijn." Een Yisscher heeft by Dungeness met zijn net een torpedo opgehaald. Men houdt 't er voor, dat een oorlogsschip, door het Kanaal varende, de torpedo verloren heeft. Toch niet een Hollandsche bodem? lilt het Buitenland. Onzekerheid kan nog altijd als op schrift dienen boven de vermelding van bet laatste nieuws betreffende de gespannen ver houding tusschen Spanje en de Verecnigdo Staten van Noord-Amerika. Zal de stryd ont branden of zal het vrede bly ven de beant woording dezer vraag'is bij voortduring hoogst moeilyk. De verwarde overvloed van vaak tegenstrydige berichten maakt het zoo goed als onmogelyk, de gebeurtenissen in de toe komst ook maar by benadering te gissen. Van den éónen kant verzekert men, dat er wèl gevochten zal worden ter andere zyde ver neemt men, dat de kansen op het voortbestaan van den vrede steeds gunstiger worden. In bet Spaansche ministerie moet het evenwel dezer dagen leeljjk gespookt hebben. De Ministers van Oorlog en van Marine zyn vóór het doorzetten van den stryd, vóór het afwyzen van den, huns inziens, aanmatigenden oisch van de Noord-Amerikaansche Uniede overige bewindslieden slaan blijkbaar een meer ver zoenenden toon aan. Én de bevolking des land» gaat met de beide militaire leden van bet kabinet mede. De eiBch van de regeering te Washington wordt algemeen, als voor Spanje zeer krenkend, aangemerkt. Zelfs wordt ver zekerd, dat, indien de beide bedoelde bewinds lieden aftraden, er geen generaal of admiraal zon worden gevonden, om ben te vervangen. Hoe uiteenloopend de berichten zijn, die om trent de gezindheid van regeering en bevol king in de Noord-Amerikaansche Unie worden verspreid, blykt wel uit de mededeeling uit New-York, dat zoowel in de financiëelo als in diplomatieke kringen aldaar de overtuiging heerecht, dat de Vereenigde Staten zullen weigeren de onafhankelijkheid van Cuba te erkennen, ten einde den Cubanen te doen zien, dat het doel, waarvoor zij stryden, onbereik baar is, en ben das te dwingen tot aanneming van oen wapenstilstand en van de aangeboden zelfstandigheid onder de opperheerschappij van Spanje. Op deze opzienbarende vermel ding is vanwege de hoofden van den Cubaan- schen opstand reeds geantwoord, en niet ondui delijk ook. Zij hebben de onbewimpelde ver klaring afgelegd, dut de Cubanen, wanneer de algeheele onafhankelijkheid van hun eiland niet wordt erkend, tegen de Amerikanen ten strijde zullen trekken, zoodra deze het eiland betreden. Algemeen is evenwel de stemming in Amerika zoo niet. In vele kringen heerscht zelfs een zeer sterk verlangen naar den oorlog. Leden van deftige clubs trachten zelfs er naar, om aan boord van het een of ander oorlogs schip te komen. De marine-reserve is voor een groot deel samengesteld uit leden der talryke yachtclubs in New-York en andere groote havensteden. Personen van goeden stand toonen de grootste geestdrift by bet vooruitzicht, om eens acrieven dienst te zien, terwijl de lagere klassen een groot enthou siasme aan den dag leggen, in de hoop, eindelyk eens handgemeen te raken met de Dagos", zooals de Spanjaarden iu het alge meen door de Amerikanen worden genoemd. Blykbaar heeft, van het oogenblik af, dat het Congres den President voorloopig een som van 50 millioen dollars toekende, ter bekostiging van de eerste toerusting tot mo gelijken kryg, een sterk gevoel van nutionale kracht 't volk aangegrepen. Aan geld, om oorlog te voeren, zal bet in Amerika heel niet ont breken. De schatkist kan over vele milli- oenen, die voorradig zyn, beschikken, en het plan bestaat om, zoodra het noodig is, eene nationale" leening van nog 100 millioen dollars te sluiten. Bij al deze mededee- lingen omtrent de meerdere of mindere waar schijnlijkheid van een oorlog als gevolg dor hangende quaestie, is het bemoedigend de verzekering te vernemen, dat bet gryze Hoofd der Katholieke kerk, in naam der humaniteit, een poging heeft aangewend, om den drei genden stryd te voorkomen, en dat, naar het schynt, die bemiddeling niet onvruchtbaar zal zyn. Berichten uit Madrid houden in, dat ook de President der Noord-Amerikaan sche Unie het denkbeeld der bemiddeling niet heeft verworpen, en dat dus de kansen op 't behoud van den vrede zyn toegenomen. 'tïs wel opmerkelijk, wat een der bericht gevers de vorige week schreef.De stille week is men gewoon de week vóór Paschen te noemen. En evenals verleden jaar wordt thans de stilte dier week verstoord door drei gend krijgsgeschreeuw. In 1897 was het de Kretenser quaestie, die op den lsten Poasch- dag den oorlog tusschen Turkije en Grieken land deed uitbarstenin 1898 is het de Cu- baausche quaestie, die met bezorgdheid den blik doet slaan van Madrid naar Washington". Tot het einde van dit overzicht der be richten uit het buitenland genaderd, bereikt ons de gewichtige tyding, dat het Spaansche ministerie, wellicht tengevolge van een bezoek en van den klemmenden aandrang der vreemde gezanten bij den Minister van Buitenlandsche zaken, thans tot eenstemmigheid is gekomen, 't Besluit is in de laatstgehouden zitting van den ministerraad genomen, om aan de Cu- baansche opstandelingen een wapenstilstand te verleenen. De boodschap van president Mo Kinley. WASHINGTON. 11 April. (R. O.) De Boodschap, welke heden aan het Congres is ingediend, verzet zieli krachtig tegen de er kenning der C'tbaansehe opstandelingen als oorlogvoerende mogendheid, als komende thans ontijdig; maar goedgekeurd wordt, dat zulk gebruik worde gemaakt van de Amerikaan sche legermacht, als de president noodig zal achten om de vijandelijkheden te doen staken en een vaste regeering te vestigen. De regeering verlangt een crediet, ten einde hulp te kunnen verleenen aan de nog nood lijdende Cubanen. In de Boodschap wordt verder gezegd, dat Spaiye de eerste was om aan de Vereenigde Staten de wenschelykheid te kennen te geven voor een wapenstilstand en reeds by voorbaat zyn toestemming gaf. Aan de Vereenigde Staten werd gevraagd hun goede diensten aan te willen wenden, ten einde ook de goedkeuring te krygen van de opstandelingen. De Vereenigde Staten hebben dit verzoek geweigerd. De ramp, welke de Maine" getroffen heeft, houdt zeer de aandacht van den President bezig. Da heer Mc. Kinley zegt, dat het ver nielen van de Maine" bewijst, hoe Spanje onmachtig ia om aan de Vereenigde Staten en aan andere Staten die veiligheid hunner schepen te waarborgen, welke deze mogen verwachten. De president geeft inderdaad toe, dat Spanje onmachtig is om aan de Vereenigde Staten en aan andere landen deze veiligheid te waar borgen, waarop zij recht hebben, maar hy geeft tevens toe, dat Spanje, voor zoover het zulks heeft kunnen doen zonder een speciual optreden van de Cortes, elke gemeenschap met het verlies van de Maine" heeft gedès- avoueerd en zijn leedwezen heeft te kennen gegeven over deze noodlottige gebeurtenis, welke gebeurd is in de haven vau Havana, op Spaansch gebied. De president verklaart verder, dat er een einde den oorlog op Cuba moet worden gemaakt. GeborenJULIUS WILHELM, Zoon van J. E. BOHNE en A. BOHNE—Lastdrager. Helder, 10 April 1898. Geboren: MAARTEN, Zoon van P. MOOLHUIJSEN en M. MOOLHUIJSEN—HoooBRDins. Amsterdam, 9 April 1898. Algemeene kennisgeving. Hedenmiddag half twee ontsliep, ten huize van den heer A. Barnkvbld te Nieuwediep, onze geliefde Zoon en Broeder, de onderwijzer ANTOME V.4H DER PLAATS, in den leeftyd van byna 29 jaar. Krommenie, 9 April 1898. A. VAN DER PLAATS en Kinderen. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het afsterven van onzen jongsten lieveling JOH4N4ES ANTDONIC4, na een geduldig lyden van 14dagen; diep betreurd door zijne Ouders, Broer tjes, Zusje, Grootmoeder en verdere Familie. Helder, 8 April 1898. L. BROEKHUIZEN. A. BROEKHUIZEN—BUL. Algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling, na een kortstondige ongesteldheid, myn ge liefde Echtgenoote en onze Zuster AALTJE GROOT, in den ouderdom van 46 jarsn. Helder, 9 April 1898. Mede namens de Familie, P. NOBBES. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een lang en smarteljjk doch geduldig lyden, onze geliefde Dochter en Zuster PIETERTJE, in den leeftyd van ruim 17 jaar. Den Helder, 11 April 1898. J. VAN OS. W. VAN OS—Zwaan en Kinderen. Heden overleed na een langdurig lyden myn innig geliefde Echtge noote AALTJE HELDER, geb. DE JONG, in den ouderdom van 80 jaar. Helder, 10 April 1898. Namens Kinderen, Behuwd-, Klein en Achter-Kleinkinderen, J. HELDER. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de talryke bewijzen van deelne ming, zoowel van binnen als buiten deze gemeente ondervonden, bij de ziekte en het overlyden van onze geliefde Dochter en Zuster MARIA, betuigen wij onzen innigen dankvooral aan H.H. Dragers, voor de laatste eer, de overledene bewezen. Helder, 12 April 1898. Namens Wed. P. DE VRIJ—van der Plas en Familie. By deze betuigen wy onzen hartelijk* dank aan allen, die jl. Woensdag hun uiterste best hebben gedaan, om ons dier baar kindje te redden, ofschoon hunne po gingen niet mochten gelukken om het in 't leven te behouden. Inzonderheid onzen dank aan den WelEd. Heer Dr. VISSER, die de eerste hulp verleende en aan den Directeur en het personeel van het Zieken huis, die getracht hebben ons te troosten en bij te staan in ons zoo verschrikkelijk lot. A. FENN1K. M.C. FENN1K—LAK. De algemeene rangschikking in het faillissement van L. W. F. OUDEN HOVEN, Makelaar, vroeger te Helder, thans afwezig, is met de bewijzen, door den ondergeteekendeu Curator, op beden ter Griffie der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar nedergelegd, om aldaar gedu rende veertien dagen te verblijven, ter inzage van een ieder. Alkmaar, 8 April 1898. Mr. F. H. G. VAN DER HOEVEN, Advocaat-Procureur. Kantoor: Ged. Nieuwesloot 46. De ondergeteekenden be richten aan hunne geachte plaatsgenooten, dat zy zich hebben gevestigd als Timmerman en Aannemer. Hopende door net en snlied werk het vertrouwen waardig te worden. Helder, 5 April 1898. Aanbevelend, C. QUAK en A. VAN PELT. Adres: Veldstraat Ne. 19. Koningdwarsstraut No 16. op Zaterdag 16 April 1S98, in het Casinoaehouw. HET BESTUUR. Gtevraagd een net KINDERMEISJE, niet beneden 14 jaar. Adres HOOFDGRACHT 31. Wordt gevraagd een flinke DIENSTBODE. Adres Café ZUIDSTRAAT 85. J1M- Gezusters KAMP bevelen zich zeer aan voor werk aan huis; zijn ook nog een paar dagen beschikbaar om uit te gaan. Adres: ]c ROZENSTRAAT 18. EenLoopjongentjegevra&gd. Adres BERKHOUT Co. O-evraagd by C. VISSER Az., Marktplaats, Schagen. De Hoofd-Agent eener solide Maatschappij, vraagt een actief tegen hooge provisie. Br. fr. lett. G. S., Bureau »de Noord hollander", te Amsterdam. Tig» 6 gld. pir week wordt voor dleest em den eederen nnnht, een gep. Onderofficier gevraagd. Br. met opgave van leeftyd, pensioen en grootte van gezin aan het Bureau v/d. Blad. Gevraagd in een klein gezin i dat helder kan werken, van de P. G. Adret: Bureau dezer Courant. Mevrouw DE BRUYN—Kops vraagt met MEI een flinke DIENSTBODE, als noodhulp of voor vast, en van goede getuigen voorzien. Zich te vervoegen by Mevr. VAN DEN WORM, Spuistraat, hoek Stationstraat, 's avonds tusschen 7 en 8 uur. Gevraagd een flinke Schoonmaakster. Adres HOOFDGRACHT 41. O-evraagd. een DIENSTBODE of DAGMEID. KANAALWEG 96. gevraagd. Adres EVELEIN. Een flinke LOOPJOHGEST gevraagd, in de ALLEMANSGADING. Er wordt gevraagd: een zindelijke Dienstbode, die goed met de wasch kan omgaan. Loon f2.00 per week. Adres BERKHOUT «5 Co. Mej. HEEROMA, Hoofdgracht, 79 vraagt een flinke DAGMEID. Gevraaga een zindelijk DAGMEISJE. Adres BERKHOUT Co. CAovniaad EKV FLIWHE MEI», goed kunnende koken. Loon 2 gulden per week. LOODSGRACHT No. 1. CAevraagd om dadeljjk in dienst te treden een flinke DAGMEID, niet beneden de 16 jaar. Adres KERKGRACHT 32. Gevraagd In een klein gezin een eenvoudige Dag-meid of Vrouw. kunnende wasschen. Adres BERKHOUT Co. Een sterk en krachtig Per soon, oud 35 jaren, biedt zich aan als PAKHUISKNECHT of voor andere bezigheden. Brieven aan J. DAALDER Dz. te Oosterend op Texel. is de Vrieslander. Op verzoek. HEDENAVOND en volgende avonden optreden van Mejuffr. Hollandsche Chanteuse. Met medewerking van den Heer C. R DE GROOT, Holl. Kar. Komiek. Verder optreden van het gunstig bekende pMT" Duettistenpaar. Entree vrij. AanbevelendP. GERRITSEN.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 2