Inhuldigingsfeesten m passage. Koemarkt Voorjaars Koemarkt. RECEPTIE Donderdag a.s.. Inschrijving Weekmarkt. Weekmarkt Grand Café Concert. eeae SOODHOLP-KEÏÏKKNMEID, eene DIENSTBODE of NOODHULP. Blykena by het Dep. van Marine ontvangen bericht is Iir. Ms. instructieschip .Nautilus,* onder bevel van den kapt.-luit. ter zee J. P. van Rossum, 16 dezer Dungeness gepasseerd. (.St.-Ct.*) Bij kon. beBluit is met ingang van 1 April 1898, aan den eervol ontslagen lichtwachter by 'sRyks verlichting te Schiermonnikoog A. de Boer, een pensioen toegekend ten bedrage van f400 'sjaars. Stoomvaartberichten Het stoomschip .Merapi', naar Rotterdam, vertrok 15 April van Padang. Het stoomschip Prinses Amalia", van Am sterdam, pass. 16 April Kaap Del Armi. Het stoomschip .Salak,' naar Rotterdam, arriv. 16 April te Snez. Het stoomschip .Ardjoeno,' van Rotterdam, paBs. 17 April Gibraltar. Het stoomschip .Bromo," van Rotterdam, arriveerde 17 April te Padang. Het stoomschip .Oengaran", arriveerde 17 April te Rotterdam. Het stoomschip .Prinses Sophie", van Amsterdam, arriv. 17 April te Southampton. Het stoomschip .Prins Hendrik,» naar Am sterdam, pass. 18 April Gibraltar. Het stoomschip .Sumatra», van Amsterdam, pass. 16 April Gibraltar. Marktberichten. Alkmaar, 16 April. Aangevoerd 2 paarden, f 180 a 260, 2 koeien en ossen f150 a f210, vette kalv. f af per p. f 0.a 0.196 nuchteren id. f 6 a f 14, 0 vette schapen f af per p. 811 magere id. f 10 a f 24, 0 vette varkene a ct. pei K.G., 146 magere id. f 15.— a f 20.—, 18 bokken en geiten f 2.a f 6.boter per p. f 0.45 a f 0.50, kipeieren f 2.50 a f 3.- eenden dito f 0.a f 0.280 biggen f 6.- a f 11.15 kleine bokjes f 0.25 a 0.80 19 lammeren f 6.a t 10. Hoorn, 16 April. Aangevoerd tarwe f 8.50 a f 9 rogge f 0.a f 0.— gerst f 4,25 a f 4,75, haver f 3.75 a f 4.25, witte erwten f 18.50 a f 15, groene dito f 12.50 a i 15, grauwe dito i 18.a f 20.vale dito f 12,a f 16.bruine boonen f 8.a f 9.karweizaad f 10.— a f mosterd f a f paarden f f 36 koeien f 120 a f 200, 259 schapen f 18 a f 26, 4 lammeren f 3 a f 6, 74 kalveren f 8 a 19, 21 varkens f 10 a 22, 3 zeugen f 50 a f 00, 112 biggen f 4,a f 9, kipeieren f 2.50 a I 2.75 eenden dito fa per 100, 8000 kop boter f 0.47 Ys a 0.50 p. K., mosterdzaad f 15, 2 paarden f 75 a f 160. Visscherijberichten. Nieuwediep, 15 April. Aangebracht door vletten 35 roggen p. st. 75 cent. 82 korders te zamen met 10 tot 60 tongen p. st. 60 a 80 cent, 5 tot 60 kleine tongen p. st. 20 a 25 cent, 2 tarbotten p. st. f 8 a f 9, 1 tot 5 roggen p. st. 85 cent, 2 tot 10 mand kleine schol p. m. f 2 a f 2,75, 1 tot 3 mand schar p. m. f 1,75 a f 2,25. 16 April. 300 tal haring per tal f 1,10 a f 2,25. Van vletten 100 roggen p. st. 85 cent. 80 korders met 5 tot 80 tongen p. st. 50 a 70 cent, 5 tot 60 kleine tongen p. st. 20 a 25 cent, 8 tarbotten p. st. f 6,50 a f 11, 1 tot 10 mand kleine schol p. m. f 1,75 u f 2,50, 1 tot 3 mand schar p. m. f 1,75 af2, 1 tot 5 roggen p. st. 90 cent. 18 April. Van Texel 200 roggen p. st. 80 cent. 825 tal haring per tal f 1,75 a f 2. 1 korder met 80 kleine tongen, schar en schol voor f 25. 1 sloep M.D. 12, schipper Jh. A. de Waard, met 120 lev. kabelj. p. st. f 1 a f 1,15, 150 lev. schelv. per 100 f 28.50, 400 ysschelv. por 100 f 28,50, 27 lev. lengen p. st. f 1.25 a f 1,50, 18 ijslengen p. st. 70 cent, 150 kleine lev. scbelv. per 100 f 13,50, 1 partij vleet voor f 59,50, 1 party roggen voor f 62. 19 April, v.m. 8 uur. Niets binnen. Burgerlijk» Stand, gem. Helder. Van 1518 April. BEVALLENT. Groeneboom geb. Koch, t~ M. Daalder geb. Koorn, z. J. van der Wal geb. Petrus, d. A. G. A. Willinge geb. Roe- lands, z. W. Bakker geb. van Leeuwen, d; A. Kieuwcrs geb, Spigt, z. E. Trieblinig geb. Ton, d. J. de Kok geb. Swart, d. OVERLEDENJ. Damave, 60 j. E. An- nes geb. Rijlaarsdam, 54 j. A. W. Wezel- man, 2 m. J. Klees, 70 j. Lasterzucht. Daar, waar geen slangen zyn, Vindt men toch soms venyn, Omdat de lastermond Er dikwyls mee verwondt. Verbreidt men kwaad gerucht, Bezield door lasterzucht, Dan is men niet slechts boos, Maar ook karakterloos. Het lasterlijk venyn Moest elk onwaardig zijn De slechtste alleen op aard, Acht het zich niet onwaard Geen flink en deeglyk man, Die last'ren wil of kan, Wyl 't slechts alleen verheugt Hem, die zelf niet veel deugt. Bestrijden wy altoos Dan hen, die liefdeloos Nog lastren. Aan die maats Gunn' niemand hier een plaats! W. M. Tz. Vervolg der berichten. Op Woensdag 27 April a.s. wordt alhier de eerste Weekmarkt gehouden op het Nieuwe Kerkplein en de vooijaars- koemarkt iri de Molenstraat. Door de Kamer van Koophandel alhier zal Vrijdag a.s. eene vergadering worden ge houden. Levie van Tijn, boekbinder by den beer J. P. Berkhout, herdenkt Donderdag a. b. den dag dat bij voor 25 jaar by zyn patroon in dienst trad. De betrekking, die hy in 1878 als jong gezel aanvaardde, heeft by met trouw en ijver vervuld. Zyn lust is de boekbinderij; met toewijding heeft hjj steeds zyn arbeid verricht. Van Tjjn is hier geen onbekende, en ongetwijfeld zullen dan ook velen hem dit zilveren jubiló tot een feestdag willen maken, door een bljjk van instemming te geven, waar aan ook de firma, by wie hy zoolang diensten verrichtte, deel neemt. Dc heer H. Jansma, opzichter van politie by 's Rijkswerf alhier, wordt met ingang van 1 Juli a.s. in gclyke betrekking naar Am sterdam overgeplaatst. Na afgelegd examen is geslaagd als kweekeling voor de Rijkskweekschool voor Onderwijzers te Haarlem, de jongeheer Gerard Ph. Selman, kweekeling aan de Rijks-Normaalschool alhier, vroeger leerling van den heer A. Klerk Az. Door Officieren der Kon. Ned. Marine aan het Etat-Major van de Russi sche Korvet een diner aangeboden in de Ma rine-Club. De zaal was voor deze gelegenheid fraai gedecoreerd. Russische en Holland- sche vlaggen prijkten van de wanden. Op de tafel schitterde een prachtig zilveren milieu, geheel in bloemen verscholen. Het strjjk-orchest van het Marine-muziekkorps, in de zaal aanwezig, voerde schoone muziek uit. Er heerschte een zeer opgewekte toon en blijkbaar schenen de Russische gasten door dit blyk van vriendschappelijkheid in goede stemming. Eerst laat scheidde men. Van de Zuiderzee-Vereeniging is een nieuwe studie over het grootsche vraagstuk ■de afsluiting en drooglegging der Zuiderzee" verschenen, met kaarten en bijlagen. Het han delt over de economische betcekenia er van. De inhoudsopgave van het belangryk geschrift laten we hier volgen Het werk zelf: Voordeelen van den afsluitdyk afzonderlijk beschouwd. De wyze van uitvoering van het werk, be schouwd van economisch standpunt. Gevolgen van het werk. De wenschelijkheid en de urgentie van het werk voor het Nederlandsche Volk. Zal nu de Zuiderzee in de naaste toekomst worden afgesloten en drooggemaakt Overzicht van hetgeen, voor zooveel bekend, de binnen- en buitenlandBche pers van het •Nationale vraagstuk" gezegd heeft. Bylagen: I. Kaart: Ontwerp tot afsluiting der Zui derzee over Wieringen met inpoldering binnen die afsluiting. II. Kaart. 1. Overzichtskaart over Wie- ringen met inpoldering binnen die afsluiting. 2. Dieptekaart. III. Kuurt. 1. Afsluitdyk. 2. Meer- dijk. 8. Geologische kaart. 4. Tyd en volgorde der afsluiting en indyking. Voorts ontleenen we aan dit uitgebreid verslag, dat volgens het Ontwerp der Zuider zee-Vereeniging, de «drooglegging" in de vol gende orde zal kunnen geschieden 19 jaar. Afsluitdijk en verbetering Zwol- sche diep en havens. 814 N.W. Polder I Wieringer-meer). 11—24 Z.O. II 21—28 Z.W. III 25-83 N.O. IV Voor belangstellenden is het geschrift aan ons Bureau ter inzage te bekomon. Texel, 18 April. Sedert de vorige opgaaf zijn van hier verzonden 103 koeien, 39 kalveren en 27 varkens. Verder werden vele eieren verzonden. Kievitseieren golden 12 a 20 ct. per stuk. G. de Braai, zoon van het hoofd der school te Burg, heeft met gunstigen uit slag het admi8sie-examen voor de kweek school voor onderwijzers te Haarlem af gelegd. StormwaarschuwiMgsdienst Te beginnen met 1 Mei a.s. zullen door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt (Utrecht) telegrafische mede- deelingen omtrent te verwachten stormen worden gezonden aan personen in kust plaatsen, door den Minister van Marine belast met het door middel van seinen algemeen bekendmaken van deze berichten. De »N. Rott. Ct." ontving gisteren uit Batavia het bericht dat de luitenants der artillerie R. J. H. Vree en J. J. Hocke, by het houden van oefeningen, in de Atjeh-rivier zyn verdronken. Na 400 Jaar. Van 17 tot 20 Mei e.k. zullen te Lis sabon feesten gevierd worden tot herden king van het vierde eeuwfeest der ont dekking van den zeeweg naar Oost-Indië door den Portugees Vasco da Gama. Aan de viering van deze eigenaardige feesten, waarbij een voor de wereldgeschie denis hoogst merkwaardig feit zal wor den herdacht, zal door de voornaamste zee mogendheden worden deelgenomen. Reeds heeft onze Regeering besloten, zich door het zenden van een oorlogsschip daarby officieel te doen vertegenwoordigen. Er wordt echter ook van particuliere zijde iets gedaan, ten einde op de bedoelde feest dagen by andere volken niet achtertebly- ven, maar van deelneming te doen blijken. 'tPlan is gevormd, hier te lande gelden byeen te brengen, om daarvoor tydens de plechtige herdenking te Lissabon, uit naam van Nederland, een verguld zilveren lauwerkrans met toepasselijk opschrift te doen nederleggen by het standbeeld van Vasco da Gama. Een album met de namen dergeuen, die van hun belang stelling doen blijken, zal daaraan worden toegevoegd. Eereleden der Vasco da Gama- Commissie zyn de heeren, de Beaufort, Cremer en Roëll, ministers van Buitenl. Zaken, van Koloniën, en van Marine, en de Nederlandsche gezant te Lissabon. Bijdra gen tot dit doel worden ingewacht by den heer M. Merens, Pr. Hendr. Kade 144 te Amsterdam. Nederland ingeiytd by Duitschland! Een inzender in den >Noord-Brabanter" slaakt een zucht naar inlyving van Ne derland by Duitschland, omdat door de agrarische politiek van dat land, het volk en Staatswezen bloeien en wij dezen bloei aldus ook zouden deelachtig worden. De inzender schrijft o. a. >De natuurlyke rykdoru, de grond is hooger in waarde geworden en de belas tingen ziju verminderd. De Staat heeft gebouwde en onge bouwde eigendommen geheel vry van be lasting gemaakt, en accijnzen en perso- neele belasting zyn er onbekend, zoowel als successierechten in de rechte lyn". Daar is werk voor Nederlanders in overvloed bij hoog loon en hier zyn dui- zende werkeloozen. Daar is overvloed aan goudgeld' en hier is het bijna niet meer". De inzender wjjst er op, dat wy hier langzamerhand Italiaansche of Iersche toe standen krygenin Limburg zijn vele plaatsen ontvolkthet volk is door ar moede gedwongen naar Duitschland te trekken, of wel naar Amerika of Rusland om brood te vindon. De Haagsche Rechtbank veroordeelde gisteren M. J. van Kampen, wegens h«t door middel vau vergif vermoorden van zyne vrouw, Johanna de Winter, te Sassen- heim. en van Jozephus van Diest, te Lisse, tot levenslange gevangenisstraf. De veroordeelde hoorde met onverschil- ligheid de voorlezing van het breed ge motiveerde vonnis aan alleen by het ver nemen van de hem opgelegde straf stortte hij eenige tranen. De zaak van den moord te Berken- woude, in November 1897 gepleegd, zal 19 April dienen voor de Rotterdamsche rechtbank. 22 getuigen zijn opgeroepen, benevens beklaagden. Uit Arnhem wordt aan de »Zutph. Ct." geseind dat de plotseling verdwenen burgemeester van Valburg, de heer Van D., zich Vrijdagnacht in een hotel aldaar, waar hij onder een valschen naam ver toefde, door vergiftiging heeft gedood. Uit Groningen meldt men als vry zeker, dat de aldaar thuisbehoorende gaf felschoener »Alberdina", welke den 26n Januari van Maassluis is uitgezeild naar Granton, met man en muis vergaan is. De bemanning bestond uitH. Speel man, kapitein, 56 jaar, diens echtgenoote Alberdina Schuur, 46 jaar, de dochters Geertje en Petronella, 18 en 15 jaar, en twee neven, Berend en Roelof Slangenberg, stuurman en matroos, 27 en 24 jaar, be- een onbekenden matroos. Te Boertange (Gr.) heeft de land bouwer S. ten Cate reeds de eerste aard appelen van uitmuntende hoedanigheid van den kouden grond geoogst. Brand In het Hals van Bewaring; te Rotterdam. Vrydagavond omstreeks halftien werd er brand ontdekt in het Huis van bewaring op de Korte Hoogstraat. In den beginne liet zich deze brand vrij ernstig aanzien, doordat aan de zyde van het Gedempte Spinhuiswater de vlam door een der koekoeken speelde. De hoofdman der brandweer, de heer W. Veder, die zich by de ontdekking in de on middellijke nabyheid bevond, stelde zich ter stond in de gevangenis op de hoogte van den toestand. Hy vond daar op de tweede ver dieping een gang, geheel met rook gevuld een paar bewaarder stracthten met extincteurs den brand te blusschen, doch dit baatte niet. En uit deze rookwolken weerklonken de hulp kreten der gevangenen, opgesloten in de op deze gang uitkomende slaapzalen. Wanhopig schudden zy aan de hechte deuren en ver drongen zij zich voor de kykgaten daarin, met smart uitziende naar hulp. Spoedig werd nu ontdekt dat de brand in de slaapzaal no. 56 op die gang was ont staan, en daarheen leidde de heer Veder nu de brandspuitgasten ter blussching. Inmiddels was ook de commissaris van po litie, de heer J. W. C. Strang, met een sterk detachement politieagenten aangerukt. Hy be zette de uitgangen binnen en buiten het ge bouw. Ouder zijp toezicht en op aanwyzing van den directeur, den heer B. van Heuven, werden de gevangenen, die waren opgesloten in de slaapzalen op deze gang uitkomende, een verdieping hooger aan de Hoogstraatzyde gebracht. Het waren ongeveer 12 a 15 per sonen, en niet één ontbrak op het appèl. Onder degenen, die opgesloten waren geweest in de slaapzaal 56, waar de brand ontstond, was ook de zoo beruchte W. A. Claris. Hy werd onmiddellijk geheel alleen beneden in het gebouw afgezonderd op hem toch rust de verdenking den brand te hebben gesticht. De koekoeken voor de raampjes der verschil lende zalen en cellen verhinderden den ver- stikkenden rook zich een uitweg te banen, en daardoor bestond er, vooral in den aanvang, gevaar voor menschenlevens. Aan het snelle optreden der brandweer gelukte het echter den brand te beperken tot de slaapzaal waar hy ontstond, en wel door de werking dér spuiten 8 en 8. Een uur later was de brand geheel gebluscht, en konden de mede uitge rukte spuiten 4, 9, 10, 18, 5, 19 en 16, en de stoomspuiten van het Oostelijk en Westelijk Stoomgemaal inrukken, zonder hulp verleend te hebben. De slaapzaal brandde nagenoeg uit. Bij het stichten van den brand is er ver moedelijk gebruik gemaakt van het stroo der matrassen. Een wielrijder was Zondagmorgen op de Middelburg-Vlissingschen straatweg naby den Abeile op de meer gebruikelijke manier aan het racen met de stoomtram. Deze hoogst gevaarlyke aardigheid zal hem wel voor goed verleerd zyn en de gevolgen mogen ook anderen ten voorbeeld strekken want op een gegeven oogen- blik kwam de wielryder in aanraking met het stoomrytuig, zoodat de ruiter hals over kop op den weg werd geslingerd, gelukkig buiten de rails, en zyn fiets stuk gereden werd. Wonder boven wonder kwam de waaghals er met eenige builen en schrammen af. Het mislukken dezer proefneming werd door de andere visschers met blijdschap vernomen, wyl zy meenen, dat voor hen de stoom niet tot voordeel zou strekken. Uit Dokkum meldt men De op 13 April jl. 's avonds van de veerboot tusschen Enkhuizen en Stavoren vermiste, vermoedelijk overboord gespron gen passagier is gebleken te zyn de 18- jarige banketbakkersleerling D. D., uit Amsterdam, geboortig en tehuis behoo- rende te Dokkum. Nadat hij den eersten Paascbdag te Dokkum bij zyne ouders vertoefd had, is hij naar Amsterdam teruggekeerd, beeft daar Maandag zijn dienst verlaten en heeft om welke reden ligt nog is het duister op weg naar huis, naar het schijnt, op deze wyze een eind aan zijn leven Ansjovii-vlsschery. Yan het eiland Urk schryft men Sedert 1890 werd tydens deze teelt door meer dan een span atoombooten naar deze dure visch met den kuil gevischt. Wèl werd de ansjovis by duizenden op deze wyze gevangen, doch de uitgaven voor de beide booten bleken te groot zyn om anderen dat voorbeeld te doen volgen. Thana heeft een Urker visecher Willem W. de Vries eene proef genomen, om op de wyze der Bteamtrawlers in de Noord zee, met een kuil, ongeveer ingericht als de trawl, in de Zuiderzee naar haring te visschen. Indien deze proefneming gelukt, zou zy ook slagen by de ansjovis-visschery. En slechts een stoomschip is hiervoor noodig. In samenwerking met den kapitein der postboot »Minister Havelaar", die zich en zyne boot gaarne na diensttyd beschikbaar stelde, werden in den nacht van Vry dag op Zaterdag in de Zuiderzee, met een zeer Gt knilnet, voorzien van een paar flinke en of klappen, twee streken gedaan, zonder iets van belang te vangen. Toch is er tegenwoordig nog haring in overvloed in de Zuiderzee aanwezig. Naar de meening van deskundigen moet do oorzaak dezer mislukking gezocht wor den in de ondiepte der Zuiderzee en het verschil van vischsoort. De steamtrawlera toch visschen in de Noordzee, welke zoo veel dieper is, op visch, die zich voorna melijk op of by den bodem ophoudt. In dit geval werd gevischt op haring, welke zich, evenals de ansjovis, dicht by de op pervlakte der zee ophoudt en, opgeschrikt door het geluid der schroef, zich niet in het achter de boot getrokken net liet van gen. By het kuilen met een span (twee) booten was dit niet het geval, wyl de kuil dan niet achter, maar op een afstand tus schen de booten voortgetrokken wordt. GeborenMARIA, Dochter van J. M. J. BEUNINGH en S. P. BEUNINGH— HIJVERS. Haarlem, 18 April 1898. Geboren: CORNELIA JOHANNA, Dochter van W. A. DE KOK en J. DE KOK-SWART. Helder, 18 April 1898. Algemeene kennisgeving. Het rooken ouiler de dames. In Engeland neemt het rooken onder de dames onrustbarend sterk toe. Was het in den beginne onder de jonge meisjes alleen nog een aardigheid na en dan op fietstochtjes met de heeren mede een ciga- rette op te steken, nu is het reeds zoover gekomen, dat het door den heer als een geheel natuurlijke zaak beschouwd wordt den cigarettenkoker ook ouder de dames die meeryden, te laten rondgaan. Op bals, soupers, overal biedt men den dames ci- garetten aan en een cigarettenetui van kostbaar metaal met de initialen er op gegraveerd begint reeds te behooren onder de geschenken, waarmede men de dames vereert. Werd het rooken aldaar nog lang alleen als een modegril van de dames on der de hooge standen beschouwd, thans zoeken ook de jonge vrouwen uit den middenstand daarin reeds vermaak en vul len de ledige oogenblikken met rooken aan, evenals zij dit vroeger met een hand werkje deden, zelfs onder de dienstmeisjes en de arbeidersvrouwen wordt hier en daar die verfoeielyke gewoonte reeds gevolgd. In Londen, zoo lazen wy, werd dezer da gen een dienstmeisje uit haar dienst weg gezonden omdat zy te zwaar rookte. Een vrouw met S10 nakomelingen. In den staat Georgia in Amerika woont een vrouw, die onlangs haar 90en ver jaardag in den schoot harer meer dan talrijke familie heeft gevierd. De oude dame bezit niet minder dan 235 levende kinderen, kleinkinderen, achter kleinkin deren en achter-achter kleinkinderen. By deze gezegende nakomelingschap telt zy nog 75 nakomelingen in rechte linie, die reeds overleden zijn. De eenige bezigheid van het grijze moedertje bestaat hierin, haar talrijken lievelingen, die tamelijk ver uit elkander wonen, geregeld bezoeken te brengen. Zoo doet zij voortdurend de ronde en hoewel zij bij elk harer familieleden slechts korten tyd vertoeft, kan zy haar bezoekrooster slechts eens in de twee jaar afdoen, om dan weer van voren af aan te beginnen. Haar eenige vrees is, dat zij op een gegeven oogenblik de »groote reis" zal moeten aanvaarden zonder vooraf de laatste ronde bij haar nakomelingen te hebben voltooid. Een onuitsprekelijke vreugde genoot derhalve het oudje, toen zij op haar 90en verjaardag allen, die baar dierbaar zijn, om zich heen verzameld zag. Het was haar niet meer mogelijk, haar gasten te tellen, doch zy wist zeer goed, dat eenige weken geleden haar 310e na komeling geboren werd. ADVERTENTlfiV gelieve men des mor gens vóór 10 nur In te zenden. Advertentie n. Eben Haezer. Den 23en April a. s. herdenken j onze geliefde Oom en Tante J. CRINSE en M. KUNST j den dag, waarop zij voor 85 jaar in den Echt zijn verbonden. Dat J God hen nog lang moge sparen i de wensch van hunne liefheb- bende Oom- en Tantezeggers P. TROOST. Huisduinen J. TROOST Spannknbürg. C. FRANKFORT, Maassluis J. FRANKFORT— de Haan. R. FRANKFORT. M. FRANKFORT- Wennekek. 1 Dordrecht D. FRANKFORT. AmsterdamTu*. FRANKFORT en verdere Familie. Helder, 19 April 1898. Zoo de Heer wil en zy leven, hopen onze geliefde Ouders: PIETER HEERE en CORNELIA WIJKER, j op den 278ten April a.s., hunne j i 25-Jarige Echtvereeniging te herdenken. Eginond aan Zee, 14 April 1898. Uit naam van hnnne dankbare Kinderen: PIETER HEERE. TRIJNTJE HEERE. CORNEL1S HEERE. ANTJE HEERE. Ondertrouwd JOHAN GERHARD SCHLUTER EN ALIDA MARIA PETRONELLA v. ES. Helder, 18 April 1898. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na voorzien te zijn van de H. Sacramenten onze geliefde Vader en Behuwdvader JAN DAMAVE, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Helder, 15 April 1898. WILHELMINA DAMAVE. VICTOR DAMAVE. T. MANSE. VALENTIEN MANSE- Da.ma.VE. ELVIRA DAMAVE. EUGÊNE DAMAVE. De Heer en Mevrouw WILLINGE-ROELANTS geven kennis van de geboorte van een Zoon. Helder. 15 April 1898. Heden overleed na een geduldig lyden van eenige weken onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer J. KLEES, in den ouderdom van 70 jaar. Helder, 17 April 1898. Wed. J. KLEES-FELIX en Familie. Burgemeester en Wethouders der ge meente HELDER, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat alhier op Woens dag 27 April a S. zal gehouden worden een De markt zal aanvangen de8 morgens ten 8 uur en gehouden worden in de Molenstraat van de Biersteeg tot de Oostslootstraat. Er zullen geen inarktgelden geheven en geen premiën uitgeloofd worden. Helder, 15 April 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN STEIJN, Burgemeester. H. UURBANUS, Lo. Secretaris. Heden overleed, na eene korte on gesteldheid, ten huize van haren Zoon te Utrecht, onze geliefde Moeder, Behowd- en Grootmoeder NAITJK BROIWFB, Wed. van JACOB KLAVERSTEIJN, in den ouderdom van ruim 72 jaren. Helder, 17 April 1898. A. C. BAKKER- Helder, KLAVERSTEIJN. JAN BAKKER. 1 J. N. KLAVERSTEIJN. Utrecht, A. E. KLAVERSTEIJN. GREEFF. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van onze geliefde Moeder, betuigen wy onzen welgemeenden dank. Helder, 18 April 1898. W. BAKKER. H. BAKKER—Valk. Voor de menigvuldige en treffende be- wyzen van deelneming, ontvangen by het overlyden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder Mevronw E. LEUW gebr. PRINS, betuigen wy onzen innigen dank. Helder, 18 April 1898. Uit aller naam, A. L. LEUW. De Burgemeester der gemeente Helder brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op den 20 April a. S. en eenige volgende dagen dePostbrug overhel kanaal, wegens noodzakelijke herstelling, voor de passage van rij tuigen zal gesloten zijn. Helder, 16 April 1898. De Burgemeester voornoemd, VAN STEIJN. AfdeelingGondelvaart. Eigenaars of beheerders van vaartuigen, die by de a.s. Inhuldigingsfeesten, aan de Gondelvaart wenschen deel te nemen, worden verzocht daarvan vóór I Mei a •- kennis te geven aan den Heer D. KLIK, Westgraoht, alhier, met vermelding van het soort van vaartuig waarover zij kunnen beschikken. Helder, 18 April 1898. Namens de Commissie, de Secretaris, SMIT. Staat ter dekking de bekroonde Rijstier, van N. KAAN te Anna Paulowna, bij tb. KOR T, te Zandburem, dekgald f I.— pen koe. Wieringen, 16 April 1898. Namens het bestuur der H. M. yan Landbouw, afd. Wieringen" L. C. KOLFF, Voorzitter. J. BOSKER, Secretaris. De uUdeelinffsltyst in het faillissement van JOHAN NA BONIFACIUS, Weduwe TEUNIS WARNAR, winkelierster te Hel der, ligt van heden af, gedurende tien dagen, ter inzage van de tchuldeischers ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, terwijl een afschrift daarvan is gedeponeerd ter Griffie van het Kantongerecht te Helder. Mr. F. H. G. van der HOEVEN, Curator. Kantoor: Gedempte Nieuwealoot 46. vu 12 tot 2 aar. Zuidstraat 72. L. VAN TIJN. van leerlingen op de openbare lagere tcholen No. 3, 4, 5. 6 en 7a. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder maken bekend, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de Gemeentescholen No. 3 (W. Westendorp), No. 4 (K. H. Heeroma), No. 5 (A. Klerk), No. 6 (L. de Bruijn), No. 7a (G. E. Kloosterhuis), zal geschieden op Wosnsdag 20 April a. ades namiddags van 1 tot 2 uur en dat belanghebbenden zich moeten aanmel den met overlegging van de geboortebe wijzen der kinderen aan de school der wyk waartoe zy behooren. Aanvragen om kosteloos onderwjjs op den 28 April a. s., des namiddags ten 1 nur aan bet Raadhuis. Helder, 15 April 1898. Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. H. UURBANUS, loco-Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat de dit jaar voor de eerste maal zal worden gehouden op WOENSDAG >37 APRIL a.s., aanvangende des voormiddags ten 8 uur, op het Nieuwe Kerkplein aan de Weststraat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. H. UURBANUS, loco-Secretaris. Kanaalweg 169, lederen avontl Op verzoek optreden van den Heer C. R. BE GROOT, ENTREE VRIJ. Holl. Kar. Komiek. Aanbevelend, P. GERRITSEN. GtoXTnngd een zindelijk DAGMEISJE. Adres KANAALWEG No. i GrexnraaficdL een flinke BARMEID. Adres Cokns. db BEURS, Spoorstr. 72. Een Ichildersjongen gevraagd.. C. KRAMER, Kanaalweg. Ken flinke LOOPJONGEN gevraagd, in de AIiLEMANSGADING. KANAALWEG 120, kunnen eenige Naaisters voor vast geplaatst worden. J. COLTOJ. Togen Mal gevraagd l een fatsoenlijke Dienstbode. STATIONSWEG No. 10. Gevraagd, tegen 1 Mei een Dienstbode, loon f 6.per maand. Groote wasch buitens huis. Zich aan te melden Woens dagavond tusschen 8 en 9 uur. Adres Bureau van dit blad. Wordt gevraagd EEN MEISJE, niet boven 14 jaar, tot 's morgens 12 uur. Adres WESTSTRAAT 9. KEUKENMEID-NOODHULP. Mevrouw DE BOOY, Binnenhaven 3 vraagt met half Mei voor 4 of 5 maanden. 7 uur '8 avonds. Spreekuur na Een net DAGMEISJE gevraagd, niet beneden 16 jaar, dat netjes kan werken. Adres BERKHOUT Co. Terstond pevraag-d Adres ZUIDSTRAAT 18. Vnsw RIJPER beeft ioq een pair rfageo mr veer de schoanmtik. v. v. t ACHTERBINNENHAVEN no. 41.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 2