A W. DRIJVER, Arts, Stoomboot Friesland I. By kon. bealnit is, met ingang van 1 Juli: 1®. de officier-machinist 2e kl. bij Byka stoomvaartdienst A. de Leeuw, op pensioen gesteld, en het bedrag van het pensioen be paald op f 1800 '8joars; 2°. benoemd tot officier-machinist 2e kl. by 's Ryks stoomvaartdienst, de hoofdmachinist le kl. A. van Aanholt. De !uit.-kolonel J. van der Horst Brnyn, van het le reg. inf. ie den Helder wordt overgeplaatst bij het 5e reg. inf. te Amers foort. Stoomvaartberichten Het stoomschip «Java", naar Amsterdam, pass. 9 Juni Malta. Het stoomschip «Oranje Nassau", vertrok 10 Juni van Havre naar Amsterdam. net stoomschip Ardjoeno", naar Rotter dam, vertrok 10 Juni van Padang. Het soomschip .Bromo", naar Rotterdam, pass. 10 Juni Sagres. Het stoomschip .Soembing", naar Rotter- dum, vertrok 11 Juni van Aden. Het stoomschip «Koningin Regentes*, van Amsterdam, pasB. 11 Juni Kaap Del Armi. Het stoonschip ,Soenda", naar Rotterdam, vertrok 11 Juni van Perim. Het stoomschip „Salak," van Rotterdam, pass. 11 Juni Gibraltar. Het stoomschip „Oengaran", van Rotterdam, vertrok 18 Juni van Perim. Het stoomschip .Burgemeester den Te*", naar Amsterdam, pass. 12 Juni Kaap del Armi. Het stoorasohip .Gedé", arriv. 12 Juni van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip .Prins Alexander", van Am sterdam, arriv. 12 Juni te Southampton. Marktberichten. Alkmaar, 11 Juni. Aangevoerd 16 paarden, f 125 a 250, 7 koeien en ossen f150 a f 190, vette kalv. f 0 a f per p. f 0.a 0.85 nuchteren id. f 8 n f 16, 0 vette schapen f af per p. 119 magere id. f 10 a f 22, 0 vette varkens a ct. per K.G., 90 magere id. f 15.a f 17.7 bokken en geiten f 8.a f 6.boter per p. f 0.45 a f 0.50, kipeieren f 0.75 a 0.87J de 25 stuks, eenden dito f 2.90 a f 0. 247 biggen f 7.a f 9.6 kleine bokjes f0.50 a 1.50, 190 lammeren f 7.a f 12. 0 Ezels f a Hoorn, 11 Juni. Aangevoerd tarwe f 11. a f 12,rogge f 0.a f 0.—, gerst f 4,50 a f 6,haver f 4.a f 4,50 witte erwten f 0. a f groene dito f 10 a f 12. grauwe dito f 18.a f 20.vale dito f a f bruine boonen f 8.a f 9.karweiznad f 11.25 a fmosterd zaad f 17.50 88 paarden f 70. a f 150 19 koeien f 120 a f 280, 136 schapen f 20 a f 27, 120 lammeren f 6 a f 14, 15 kalveren f 8 a 17, 20 varkens f 10 a 20, 0 zeugen f af 68 biggen f 5,a f 10, kipeieren f 2.75 a f 8.— eenden dito aa per 100, 2700 kop boter f 0.50 a 0.52' p. K. Visscherijberichten. Nieuwediep. 10 Jnni. De aanptbroclite hariog heeft per UI opgebmht f 1,60 f 1,76. Ven Texelaar» en vletten 80 roggen p. et. 85 eent. 50 korden met 10 tot 50 tongen p. it. 46 e 65 cent, 10 tot 80 middelm. tongen p. et. 25 30 cent, 10 tot 110 kleino tongen p. et. 12 n JS ct., 80 tar botten p. et. f 4,50 o f 7,50, 1 tot 5 roggen p. et. 65 70 cent, 1 lot 5 mand kleine rchol p. m. t2a f2,50, 1 tot 2 mand ecbar p. m. f 8 a f 8,50. 11 Jnni. Van Texelaars en vletten 160 roggen p. at. 85 a 70 ce: t. 125 korders met 10 tot 60 tongen p. et. 45 a 60 rent, 10 tot 40 iniddelm. tongen p. et. 25 a 80 cent, 20 tot 200 kleine tongen p. at 10 a 13 cent, 60 tar botten p. at. f 8 a f 7, 1 tot 5 mand kleine schol p. m. f 1,25 a f 2,60 1 tot 3 mand »ch«r p. m. f Sa f4, 1 tot 15 roggen p. at. 66 a 70 cent. •'■0 UI hariDg per tal f 1,10 a f 1,50, 1 Ul geep per Burgerlijke Stand. gem. Helder. Van 10 tot 18 Jnni. BEVALLEN B. A. M. Bakker geh. Dekker, z. G. Deelder gtb. Smit, s C. A. VUrhbeek geb. Oroene- wond. N. v. d. Ben gek. Knlper. d. M J. Koper geb. Spel, iL N. Brandje» gtb. Ridder d. P. Maak» gtb. Wielinga, d. M. G. van Delden geb. Krnllaert, d. M. L. F. van den Worm geb. Darlang, x. W. Brizrc geb. Henimnag, x. I. Schwaantje geb. van Znilcn, d. C. A. Dieffcnbnch geb. Ulommert, i. A- M. van Gnnit geb. Ligteringen, d. hl. J. Winter geb. de Goeg, t. T. Tui- tenberg geb. 't Hart, x. OVERLEDEN: H. Salie, 1 j, 1 levenloo» aongegc- ven van J. K. A. Brugman. Ingozonaon. Gtochtt Rtdactit! Naar aanleiding van de door den Raad aangenomen conclusie, door B. en W. voor gesteld, diene, dat de commissie in opdracht had te onderzoeken of do overname en do exploitatie der Waterleiding door de gemeente wenschelijk en mogelyk was. Aan die opdracht heeft de commissie vol daan. De conclusie van B. en W. bedoelde géén overname, géén eigen exploitatie, maar onderhandeling met den concessionaris op een nieuwo verbeterde concessie. Dozo verandering in de aan de commissie gegeven opdracht cn deze afwyking van het eertijds door my beoogde dool, was oorzaak, dat ik tegen stemmen moest. Het einddoel moet zyn cn blyven Water leiding en Gasfabriek voor rekening der ge meente. Onlangs meldden ons de couranten dat De venter (even groot als Helder) f49,000 als zuivere winst op de gasfabriek in één jaar behaalde, en dat zegt wat voor een gemeente. Welnu ook wy moeten dien weg op; géén uitstellen, géén onderhandeling met een con cessionaris, die reeds duizenden guldens van de gemeente profiteerde, met onvoldoend en oud materiaal en duren prys. Eigen exploitatie blyve het begeerde doel, waarvan wy niet mogen afwykon, tenzij onoverkome- lyke bezwaren ons kunnen hin deren of ryko voordeelen van •ene concessie kunnen verkre gen worden. Waarlyk wy hebben aan den Helder leergeld genoeg betaald cn veel te lang heeft het geduurd, dat zelfs burge meesters do belangen van don concessionaris van de Waterleiding dienden in hoedanigheid als commissaris, door de directie benoemddat een concessionaris zich krampachtig aan de eenmaal behaalde voordeelen vasthoudt,kunnen Arasterdam cn Haarlem ons loeren, waar de imperiaal vooratellen deod die aan het onge looflijke grenzen en toch, Haarlem en Am sterdam hebben eigen exploitatie boven alles verkozen. 13 Juni '98. J. KORVER. Vervolg der berichten. Dr. J. Hania, predikant te Ooster- bierurn, heeft voor het beroep by deChr. Geref. Gemeente alhier bedankt. Maandag 18 Juni werd by de Directie der Marine in liet openbaar aanbesteed lo. Het maken van een schietbaan en daarmede in verband staande werken in bet Noordwestelijk gedeelte van de Mok, naby Neeltjes Nol op Texel. Ingekomen waren 17 inschryvingsbiljetten. als van de heeren K. Kuiper, Hoorn Texel, f 4512J. L. Leen, Burg Texel, f 4425R. Daalder, Burg Texel, f4412; L. Klein, Helder, f3774; C. Kroon, Wielingen, f8660; Gebra. Van Os, Helder, f3549 A. Bos, Helder, f8525 A. Krijnen, Helder, f 8521H. Wijker, Helder, f3417; J. W. Hillenius, Texel, f3400; J. Dienaar, Helder, f 8315 J. Spruit f 8296 J. Duinker f 3197 W. de Jong f3190; Gebrs. van Pelt f3122; D. de Vries f3115; K. Zeeman f2692. 2o. De levering van Aardappelen, gedu rende bet 2e halljaar 1898, ten behoeve der equipage van Hr. Ms schepen en vaartuigen ter reede van Texel en Nieuwediep en van het Marine-Hospitaal te Willemsoord. Ingekomen zyn 5 biljetten, als van de hh. S. van Amesfoort voor, f 8,47, A. Postma f3,69, A. Gysberts f3,75, P. van Twisk f3,82, F. Th. de Haas f4,— per 100 K.G. De Gymnastiek- en Exerc.-ver. .Pro Patria" bereidde op den avond van den lOen Juni een feest aan de leden barer jongste- adspiranten-afdeeling, hetwelk gepaard ging met den jaarlijkscben onderlingen wedstrijd. Konden wy de vorige week melden, dat by een gelyke gelegenheid de oudste adspiranten op eene kranige wyze turnden, de jongere gaven «venzoo blijk vau goede leiding en ambitie. Gewerkt werd aan ringen en rek, werden voorbeeldig vrije oefeningen uitgevoerd en de wedstryd eindigde met ver springen. Het resultaat was, dat in aan merking kwamen voor de vyf uitgeloofde diploma's de jongeheeren Adriaan Bruinvis 82 punten, Pieter Jan Dekker met 75 p., Johan Weber met 74 p., Gerrit Huvers met 70 p. en Simon van der Wonde met 65 p. De leider dezer afdeeling, do heer Schlah- milch, voorzitter van .P. P." deelde meteen gepast cn opwekkend woord de behaalde zege- teekenen uit, waarna de jongens voldaan zingend hunne turnzaal verlieten. De oudste adspiranten maakten gepaBseerden Zondag een tumraarsch van Schoorldam t Bergen Daar Egmond aan Zee en van daar over Egmond Binnen, Limmen en Heilo naar Alkmaar, onder leiding van Directeur en Pre sident van «P. P." en met medegeleïde van een paar leden der Hoofdafdeeling. Texel, 13 Juni. Men doet hier thans krachtige pogin gen om het vreemdelingenverkeer op het eiland te doen toenemen. Door een viertal hh. n.1. G. J. O. D. Dikkers, J. H. Moojen, R. S. Knperna en A. Wagenmaker xal eene circulaire samengesteld worden, waarin gewezen zal worden op het schoone en aantrekkelijke van dit eiland. Ze zal als dan in ongeveer 5000 ex. verspreid wor den. Verder wil men een reisgids, voorzien van fotografiën, uitgeven, terwijl men zal trachten eene verfeeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te stichten. De reisgelegenheid zal zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt worden en onderzocht zal worden in hoeverre bij particulieren kamers verkrijgbaar zullen zijn. Mogen deze pogingen Blagen! Het ei land is stellig waard meer bezocht en fekend te worden, vooral ook door lief- ebbers van natuursport. De heer K. H. Heeroma van Koog op Texel is benoemd als onderwyzer te Aalten. Texel, 13 Juni. Heden waren ter markt aangevoerd 1380 lammeren, die voor f7 k f 10,50 werden ver kocht. De verdere aanvoer bestond uit11 paarden f175 tl f225, 16 koeien f70 ft f 180, 18 schrammen f 14 h f 16 en 27 biggen f 9 af 11. Bij Kon. besl. is dchr. J. H. W. Veenboven, te Vlieland, benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Texel. Provinciale Staten. Noord-Holland. In de eerstvolgende zitting van de Provin ciale Staten van Noord-Holland zullen o. a. de volgende punten worden aan de orde ge steld Voorstel tot afwyzing van het verzoek om subsidio ten behoeve van den postscbipper te Wieringen. Voorstel tot het verleenen van een subsidie ten behoeve van eene verbetering van de aan legplaats aan ,den Oever" op Wieringen. ATJ EH. Officieel werd gisteren omtrent de Pedir- expeditie geseind Bij het oprukken naar het gebied van Toekoe Bintare Keumnngan, is vijand in versterkingen Kota Poetos en naby Pan- gaikawon aangevallen en verdreven, ach terlatende een en zeventig dooden. Onzerzjjds gesneuveld vyf inlandsche militairen en licht gewond zeven militairen beneden den rang van officier. Licht gewond een officier, die dienst blyft doen. Men schryft ons van IJmuiden, 9 Juni '98. Heden geleek het alhier een feest voor het geheele dorpde oudste der ingezetenen her dacht zyn 80en geboortedag, de oudgezag voerder ter koopvaardy de heer C. Blomberg, die nog na vele rampen op zee te hebben bygowoond, gezond, (link en ook helder van geest on gezicht is, daar hy nog zonder bril fijn schrift goed kan lezen. Het ontbrak den jubilaris dan ook niet aan belangstelling, evenmin ontbrak ons gewaar deerd muziekkorps, om een oprecht gemeende ovatie te brengen, waarby het geheele dorp aanwezig, instemde met het spelen der muziek van .lang zal hij leven". In staat gesteld door zyn zoon den heer A. Blomberg, gezagvoerder in Ned.-Indië, geniet de oude beer nog een rustigen wel verdienden ouden dag. Dat hy nog lang tot sieraad van bet dorp moge strekken, is voor zeker de algemeen geuite wensch. Job's gedold en Salomo's wijsheid. Een Berlijnsche dame had bij eene mode naaister eene japon besteld, die 250 M. (ongeveer f 150) kosten moest. Toen ze de japon paste, bleek het, dat ze aan den hals »trok" en aan het middel »niet goed zat" twee uitdrukkingen, die de dames het best zullen begrijpen Natuurlijk werd ze teruggezonden. Maar de naaister scheen haar vak niet goed te verstaan, althans het bleek noodig, dat de japon negenmaal veranderd werd. Natuurlijk weigerde de dame, toen de japon voor den tienden keer naar de naaister terugging en deze aan merking maakte, betaling. Nu stelde de naaister een aanklncht in by het Land gericht II te Berlijn. Dit gerechtshof bevond zich in een moeiijjk geval, wijl het natuurlijk alleen uit heeren was samengesteld. Gehoorde deskundigen waren het niet eens in hunne verklaringen. Nu kreeg het gerechtshof den inval de dame, met de japon aan, te doen verschijnen. En nu kwam men tot de conclusie, dat het kleedingstuk werke lijk niet goed stond De naaister bleef bij de meening, dat bet toch altijd nog te dragen was. Eindelijk deed het hof in deze uitspraak. Want één der rechters had, o toevaleen bepaling ontdekt in het wetboek, die op dit geval kon worden toegepast, en vol gens welke de besteller van een werk »voor pracht en sieraad" bestemd, dit niet behoeft aan te nemen, wanneer er een fout van eenig aanbelang in de uitvoering is begaan, ook al hindert dit niet aan het gebruik ervan. En zoo werd dan ook de verwering der naaister afgewezen. Een meester Dief. Te Weenen is een dief gevangen geno men, die er op bogen kan een meester in zyn vak te zyn. De man heeft in nog geen jaar niet minder dan 131 inbraken bedre ven hjj kon zich de weelde veroorloven zyn minnares een buitenverblijf te geven bad een zoo sterk geheugen, dat hij zich nog zeer juist alle bijzonderheden van zyn talryke diefstallen herinnert. De man is 27 jaar oud en heeft geheel Weenen en den geheelen omtrek mijlen ver onveilig gemaakt. Hy stal alles wat hem in han den kwam en bracht de ongeloofelijkste dingen met onbegrijpelijke driestheid op klaarlichten dag weg. Zijn minnares ver kocht voor hem de gestolen waren. Eens op een dag had hij by een slotenmaker in gebroken. Hij had de gestolen goederen reeds gesorteerd, toen hij werd gegrepen; hy ontvluchtte echter, wist Klostemeuburg te bereiken en brak daar onmiddellijk weer in. Op een anderen keer ontstal hij in het politiebureau een persoon een kostbaren ring en toen hij eens met een heler onder handelde over den verkoop van twee ge stolen Auersche branders, ontfutselde hij dezen intusschen een horloge met ketting. De slaapziekte. De slaapziekte, verschillend van die, welke op goedaardige wyze in onze streken op kantoren en expeditiebureau's heerscht, wordt zeer gevreesd in sommige streken van Afrika. Allo klassen van menschen worden er door getroffen, ofschoon ze veelvnldiger voorkomt bij mannen dan by vrouwen en vooral tusschen twaalf en twintig jaar merkbaar is. De zieke wordt door slaperigheid over vallen en zinkt langzamerhand in een diepen slaap, welke door niets is tegen te houden. In 't eerst schijnt het gestel niet aangetast te worden en de ziekte openbaart zich slechts door 't onwillekeurig dichtvallen der oogleden en onweerstaanbaren slaapzucht. Deze slaapzucht wordt heviger en veelvul- diger en de zieke slaapt eindelyk voor al tijd in. Weldra weigert hij elk voedsel en bezwijkt ten slotte na enkele maanden, Deze ziekte is inheemsch van den Senegal tot den Congo en in het binnsnland van deze strekenvooral komt ze in hevige mate in het Congodal voor. Alleen negers worden aangetast en de ziekte is byna al tijd doodelijk. De oorzaken ran deze vreemde ziekte zyn nog onbekend. Men heeft ze willen toe- schryven aan het inslikken van champig nons, die op het koren groeien, waarmede de inboorlingen zich voeden. Het is echter opgemerkt, dat verandering van voedsel en zelfs van woonplaats zonder invloed blijft op den loop der ziekte. aren 10 centiaren in 6 perceelen en gecom bineerd, koopers de hh. Gebroeders Van Os, f259,50. Correspondent ie. Het ingezonden stukje over Stenografie is voor dit nummer te laat ontvangen. De loodgieter Van Dyk, te 's-Gra- venhage, die verdacht wordt zijn vrouw zoodanig te hebben mishandeld, dat zy een paar dagen later in het Ziekenhuis is overleden, is naar het Huis van Bewaring aldaar overgebracht. De löjarige dochter, die eveneens van mishandeling werd ver dacht, is op vrjje voeten gesteld. Men meldt uit Vlissingen Leni8 en Van Dilst, sloeproeiers alhier, vertrokken Zondagavond per roeiboot naar Breskeus, om een familielid, dat te laat aan de boot was gekomen, over te bren- ge*Zooeven is hier bericht ontvangen uit Cadzand, dat Lems en boot aldaar zyn aangekomenvermoedelijk is de boot om geslagen en is Van Dilst verdronken. S;mJc en le Vereenigde Slatan. Now York, 18 Juni. De „Herald* ver neemt uit Washington dat Manilla gecapitu leerd heeft. De autoriteiten weten nog niet of de stad zich aan Dewey of aan de op standelingen heeft overgegeven. New York, 18 Juni. Het volgende l gram is hier ontvangen van de persboot Dauntleas* rVoor Guantanamo, Zondag morgen, via Móle Sant-NicholasDe mari niers, die Vrijdag aan wal gezet werden, zyn sedert gisterenmiddag drie uur in de weer met het afslaan van aanvallen der Spaansche geregelde en ongeregelde troepen. Er is der tien uren achtereen byna voortdurend ge vochten. De kruiser .Marblehead* heeft ver sterkingen geland. Vier Amerikanen zyn ge dood cn een is gewond. Het verlies van do Spanjaarden is onbekendmen gelooft dat het aanzienlyk is. New-York. 14 Juni. Een telegram uit Caimaoera meldt dat kolonel Huntington heden besloot de positie, die de Amerikanen eerst ingenomen hadden, te verlaten, daar het kam pement tengevolge van het uitblyven der troe- penveraterkingen en het bekend worden dat de Spanjaarden grootcre strijdkrachten in da nabijheid hadden, moest worden verplaatst naar den kant van den heuvel naby de haven, welke door oorlogsschepen wordt beschermd. Ondertusschen houden de Amerikaanscha ma trozen nog batteryen met revolverkanonnen op den heuvelkam bezet. Advertentiën Afloop der Voiling, gehouden door notaris Stuart, op Maandag 18 Jnni 1898. 1. Het Woonhuis met Erf aan de Kuiper straat no. 1, groot 51 centiaren, kooper de heer T. Dekker qq., voor f425. 2. Het Woon huis en Erf aan de Vlamingstraat no. 18, groot 1 are, kooper de heer W. S. J. Beek, f 1049. 8. Het Huis waarin Koffiehuis met Vergunning en Erf aan de Zuidstraat no. 51, uitkomende aan de Achtergracht Zuidzyde, groot 1 are 2 centiaren, kooper do heer J. J. Heydenryk, f1500. 4. Het perceel Bouw terrein aan de Jan in 't Veldstraat, groot 5 Ui Op den lden Juni a.s. hopen onze geliefde Broeder en Zuster RIJER STAM M JANSJE SCHOREL, hunne 26-jarige Echtvereeniging te herdenken. g! Namens hunne Zusters, Broeders g; en verdere Familie, P| f E. BLOK—Stam. IJmuiden. W. GROEN— Stam.pl M J. GROEN. Sjfr Egmond a/Zee. C. STAM. jp| Geboren ANTJE JOHAMNA, Dochter van JOHAN N. KLEIN ANTJE KAAN. IJmuiden, 12 Juni 1898. Het heeft den Heer behaagd van onze zijde weg te nemen, onze ge liefde jongste Dochter WILLEJIIJYTJB POST, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 10 jaar, na een langdurig doch ge duldig lijden van 16 weken, doch wy hopen in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Wierengen, 11 Juni 1898. J. POST. M. POST—Lont. Zaterdag 18 Juni hopen mijne j i geliefde Ouders JiX GOOIJER en MIRG4RF.TII4 -JOH4W4 SIRI.EMIJ*, hunne 30-Jarigc Echtvereeni- j ging te herdenken. Duisburg, 14 Juni 1898. Uit naam van hun dankbaren Zoon j GERRIT GOOIJER. Actienstrasse 27, Duitschland. Op Zaterdag 18 Juni 1898 j hopen onze geliefde Ouders j JtN GOOIJER en M4RG4RKTH4 JOIIAV\A I SA RLEMIJVI, hunne 30-Jarige Echtvereeni- l ging te herdenken. Helder, 14 Juni 1898. Namens hunne I dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, j Schagenstraat No. 56. Geboren WILLEMINA GUURTJE, dochter van N. VAN DER BEN en N. VAN DER BEN- KUIPER. Helder, 9 Juni 1898. Algemeene Kennisgeving. (Herplaatst wegens misstelling.) De Heer en Mevrouw VAN DEN WORMDARLANG geven kennis van de geboorte van een Zoon. Den Helder, 10 Juni 1898. Met diepen weemoed geven wy kennis van het overlijden van ons geliefd jongste Zoontje HENDRIK. Na een ongesteldheid van slechts weinige dagen werd hij ons ontnomen in den aanvalligen leeftijd van 12 maanden en 10 dagen. Helder, 11 Juni 1898. Zyn diepbedroefde Ouders: H. SALIE. N. SALIE-BRUIJN. Algemeene kennisgeving. Op 7 Juni 1898 overleed onze eenige geliefde Broeder JOHAHMES HOUTKOOP, in den ouderdom van 41 jaar, diep betreurd door zjjne zusters; maar wy hopen ons te troosten in zijn droevig heengaan. Helder, 14 Juni 1898. G. HELLEN DOORNHoutkoop. F. KORTHoutkoop. M. STIJNHoutkoop. C. HOUTKOOP. Heden overleed na een korte doch he vige ongesteldheid van slechts 6 dagen mijn geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgdragende Vader de Heer L. INGELSE, in den ouderdom van 51 jaar. Helder, 13 Juni 1898. Namens zyn diepbedroefde Echtgenoote Wed. L. INGELSE geb. ENZLIN, Banderen en Behuwdzoon. Algemeene kennisgeving. Dankbetuiging. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun liuwelyk ondervonden. Helder, 14 Juni 1898. H. DUNK en Echtgenoote. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt bij deze zyn hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, bij de ziekte, het overlijden en de ter-aarde-bestelling van zyn dierbare Echtgenoote bewezen. Helder, 13 Juni 1898. A. T. LUMKEMAN. Dankbetuiging. De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun welgemeenden dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. DRIJVER, voor de liefderijke en welwillende zorg aan onzen geliefden Echtgenoot en Vader bewezen. Tevens onzen dank aan H. H. leden der Ond.off.-ver. >A. de R.", Bond van Oud-Ond.off. en verdere vrienden voor de laatste eer, aan den overledene bewezen en in het bizonder aan de timmerlieden der Kon. Ned. Marine, voor hun treffend bewijs van hoogschatting, aan hun Oud- Collega geschonken, ook wordt onze dank gebracht aan de H. H. Genet, v. Geest, Boerma en Niesino, voor de waardeerende woorden, door hen aan dc geopende groeve gesproken. Helder, 13 Juni 1898. Wed. HOUTKOOP en Familie. Dankbetuiging. Ondergeteekende, getroffen door de be- wjjzen van deelneming en vriendschap, ondervonden bij het overlijden van haren Zoon A. Doornhouweii, vooral van de zijde der Miliciens van Hr. Ms. »Neptunus", betuigt bij deze gaarne haren hartelyken dank aan hen en aan hun commandant. Amsterdam, 11 Juni 1898. Wed. DOORNHOUWER. De Heer en Mevrouw BAUDUIN HOOGEVEEN betuigen hun dank voor de vele bewyzen van belangstelling, bij de ge boorte van hunne dochter ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur afge wacht Donderdag en Vrijdag 's namiddags na 2 u. 30. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden by gelegenheid van mjjn 86ei verjaardag betuig ik hiermede mjjnen har telyken dank. IJmuiden, Juni 1898. C. BLOMBERG. i* afwezig van WOENSDAG 15 JUNI tot en met ZONDAG 3 JULI. De praktyk wordt waargenomen door de Collega's de HH. H. BITTER Sa., H. BITTER Ja. en P. VISSER. te geven op Donderdag 16 Juni 1898, door de Matrozen-Vereeniging „TROUW MOET BLIJKEN", onder de zinspreuk „Hulp en Steou zü ons streven", ten bate van de uitgelaten rroinv en drie hinderen, van den op 10 Mei jl. in het Militair Hospitaal te Willemsoord over leden matroos le kl. J. W. G. Nküwehuio, in het lokaal „Musis Sacrum". Het Bestuur der Vereeniging richt zich tot U, geachte in woners, en verzoekt in het belang van bovengenoemd doel, mede te werken om de Vereeniging in de gelegenheid t« stel len de Weduwe met een flinke som geld te verrassen. Opgevoerd zal worden 1. Openlngs-licd. 2. Gymnastische oefeningen. 3. Een nacht achter de tralies. 4. Joch ent Pezei, wat bei JU voor een etel. 5. ÜUb luitenant. Ka afloop GROOT BAL. Eitréi 25 Ceat <i perst». Plaatsen te bespreken ad 10 Cent extra. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. Het Hoofdbestuur: Het Bestuur: G. J. Doornink, Pres. H. K. Smit, Pres. W. Peperkoren, Secr. J. Baue, Secr. W. Sikkens, Penn. C. Noordam, Penn. De dienst op Friesland is voorloopig gestaakt.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 2