Wederom Tentoonstelling GERRITSEN Havenplein Ün. 17. Ëxtri poDVbaliiiziet Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk. „l^inanuel". Nat. Chr. ki OÉ. Vereeaiging. Zeevaartschool Extra Balmuziek v. d. Werff, Extra Café „l)eGraaf" JEerste miniea Zondag a.s. EXTRA BALMUZIEK. Je ven Uitslag der Vert£lezln« van twee Leden voor de Provinciale .Staten, fn liet Kiesdistrict HELDER. Totaal uitgebrachte stemmen2867 Van onwaarde 54 Volstrekte meerderheid1407 Bekomen stemmen: s» e 2 ~Z 1. T e 1 li s sa sa 1 1? G. J. O. D. DIKKERS 318 298 183 396 46 1 1242 L. A. HARTSINCK 94 101 142 48 - 1 2 887 Dr. P. P. C. HOEK 344 327 224 302 41 1 140 1378 N. OOSTERBAAN 186 237 276 79 9 106 893 A. P. STAALMAN 248 309 389 141 20 130 1237 F. DE WIT 10 18 22 5 10 i 196 3(11 HERSTEMMING tusschen de Heeren Dr. P. P. C HOEK, G. J. O. D. DIKKERS, A. P. STAALMAN en IV'. OOSTERBiAN. (Ojj het door ons verspreide bulletiu was het aantal uitgebrachte stemmen abusief opgegeven). De herstemming zal plaats hebben op Donderdag 2:1 Juni as. De uitslag te SCHAGEN is als volgt i Aantal kiezers 6240. Uitgebrachte geldige stemmen 2581. Gekozen de heer Th. J. WALLER met 1514 st. Herstemming tusschen de hoeren: Jb. ZIJP met 1016 en J. KOOMEN Hz. met 640 stemmen, Voorts bekwamen de heeren: BREEBAART 543, FRANS 550, KOLFF 214. PRINS 125, STAALMAN 562 stemmen. Marine en Leger. Ilr. Ma. logementschip voor zeemiliciens „Neptunue" is buiten dienst gesteld, zynde de kapt. ter zee K. J. Bal eervol run het bevel over dat schip ontheven. Het pantserdekschip .Holland" zal met 1 Juli a. s. te Amsterdam worden in dienst gesteld. Het bevel over dat schip is opgedragen aan den kapitein ter zee J. J. de Bruynè. Voorts worden met gemelden datum aan boord van genoemden bodem geplaatstde luitenants ter zee late kl. J. C. Cramer, als late officier, A. Gelderman en A. II. C. Hey- deman, de luitenants ter zee 2de kl. J. M. van Wiekevoort Crommelin, C. Fock, J. D. Albarda en D. G. Bouriciuflde adelborsten lste kl. O. Bender, E. R. Schultz, J. W. J. baron van Hacrsolte en W. C. Cantersde lste luit. der mariniers J. W. Wijnandsde officier van gezondheid lste kl; J. F. Brust, de officier van gezondheid 2de kl. J. G- Det- mersde officier van administratie lste kl. C. V. Veldman, de adjunct-administrateur H. B. van Dam en de officier-machinist 2de kl. J. F. P. Nuboer. By Kon. besluit is aan den eorvol ontsla gen commandeur der scheepsmakers bij 's Rijks werf te Willemsoord J. Lumkeman en aan den eervol ontslagen sasraeester by die werf J. C. 11. Stelleman, oen pensioen toegekend, resp. ten bedrage van f725 en f594'sjaars. De machinisten le kl. A. J. van Leeuwen, C. 11 iino en G. C. van Wacliem worden ge plaatst op Hr. Ms. pantserschip .Piet Hein" de eerste met 21 Juni a-s., de laatste met 3 Juli d.a.v. De mach. 2e kl. A. W. van Doorn wordt met 6 Juli a.s. bevorderd tot mach. le kl. Aan den mach. lc kl. J. N. Paro en don id. 2o kl. A. B. Engolbrecht, wordt resp. met 22 en 23 dezer wegens diensteindiging ont slag uit den zeedienst verleend. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Burgemeester den Tex" naar Amsterdam, vertrok 14 Juni van Genua. Het atoomschip .Prins Alexander," van Amsterdam, vertrok 14 Juni van Southamplon. Hot stoomschip .Koningin Regentes," van Amsterdam, vertrok 15 Juni vau Suez. Hel stoomschip „Bromo" arriv. 15 Juni van Batavia te Rotterdam. Het stoomschip „Socmbïng", naar Rotter dam, arriv. 16 Juni te Suez. Het stoomschip „Soenda". naar Amsterdam, arriv. 16 Juni te Suez. Hot stoomschip „Salak", van Rotterdam, vertrok 16 Juni van Mareeillc. Marktberichten. Helder, 15 Juni. Aangevoerd kalfkoeien 2, paarden 1, kalveren 1, lammeren 2, geiten 2. konynen 2, korven duiven 18, kloekhennen en kuikens 4, boter 3 partyen, kaas id. en eieren, 4 party bloemen. Pryzen koeien f100 f 180, een kalf f 18, lammeren 18,75, geiten 0,75 en f 1,50, hennen en kuikens f3,25, konynen 1'0.27$, grootere id fl.duiven f0.20, kop boter 10.40 en f0.80 per kop, N.-IIoll. kaas 10.80 en f0.70 p. stuk, eieren per 100 f2,50. Het sohoonc weer had velen verlokt aan de markt een bezoek te brengen, wat aan den handel ton goede kwam en een levendig ver toon op 't Nieuwe Kerkplein gaf. Het gemis van een pont over het Gr. N.-Holl. kanaal laat zich gevoelen. Kooplieden van Anna- Panlowna en W ieringen klagen over de moeie- lyklieden en kosten, die ze zich moeten ge troosten om hier te markten. De producten zouden zeker toenemen zoo nabij dc Kooij een overzet kon gevestigd worden. Gaarne brengen we dezen wensch onder de aandacht van de Kamer vau Koophandel alhier. Purmerend, 14 Jnni. Aangevoerd 377 vette runderen f0,50 a 0.60 p. p., 17 stieren, prijs houdend handel stug, 834 vette kalveren f 0.50 u 0.70 p. p., 2C0 nucht. idem f6 a 18, beide handel stug, 56 paarden, 200G schapen, 570 lammeren, prijshoudend, handel stug, 364 vette varkens 84 u 35 ct. p. p., handel matig, 88 magere id 1 12 a 16, 235 biggon f5 a 9, beide handel stug. Kleine kaas f 26,middelbare f 22.50, com missie 122,50. Aangevoerd 376 stapels, weg. kg., 2468$ kg. boter f 0.90 a 1,Kip- eieren 12.75 a 3.10, Eendeieren f2,90 a 0, Schagen, 16 Juni. Aungevoerd 5 paarden f100 a 225, 0 ossen f a 2 stieren f70 a 100, 10 geldekoeicn f100 a 130, 20 vette koeien f150 u 190,45 kalfkoeien flOOa 160,— 5 pinken f 40 a 70, hokkclingen 1 i 20 nucht. kalveren f 6 a 14, 0 rammen aa 190 schapen f 14 a 24,50, 42 magere varkens I 12 a 16, 14 vette varkens f 0.30 a 0,34 p P., 68 biggen f 5,a 9, 3000 kop boter per 1'. f0,35ja 0,45, 10.000 |kipeicren f2,25 f 2,75, 8.000 eendon dito f2,90 a 0, per 100 stuks. 640 lammeren f 6 a 11. Visscherijbsrichten. Nieuwediep, 14 Jnni. Aangtbr«rht door vletten 20 roggen p. »t. CS ct.. 80 tal haring per tal f 1 a f 1.S0. 22 korden met S lot 50 tongen p. «t. 45 50 ct., 10 tot 60 middelm. tongen p. »t. 25 a 80 ct. 10 tot 200 kleine tongen p. at. 10 12 cent, 2 tarbotten p. at. f 4 a f 4,50, 1 tot 2 mand kleino schol p. m. f 2,50 f 8, I tot 1 umnd schar p. m. f 3. 15 Jnni. 6 UI geep per Ul f 3,50. Van «letten 20 roggen p. at. 75 et. 6f> kordm met 5 tot 00 tongen p. at. 40 a 50 ct., 10 tot 30 middelm. tongen p. al. 25 a 80 cent, 10 tol 100 kleine tongen p al. 10 a f 15 oent, 16 tarbotten p. at. f4 f 6, 1 tot 4 mand kleine tchol p. m. f 8 r f 4. 1 tot 2 mand schor p. m f 8 a f 4 16 Juni Van vletten 15 roggen p. at 65 cent. 60 kordeis met 5 tot 140 tongen p. at. 40 n 50 ceul, 10 tot 60 middelm. tongen p at. 20 a 30 cent, 10 tot 200 kleine tongeu p. at 9 a 12 rent, 20 tar botten p. at. f 8.30 s f 5, 1 tot 10 rognen p. st 70 acnL I tol 5 mnnd kleine schol p. ra. f 2,50 a f 4, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3 o f 4 Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 14 lot 16 Juni. ONDERTROUWD: J. P. I.atera *n V. Haar. H. Se 'derbeek en fi. 1'oih. A. Zaijilerland en M. Wilner H C Latje» en C. T. van der Linden. GETROUWD: Knmlcr en H. Bmigeling. C. Schol!.r en A. C A. vau den Bosch H. ven Noorden en >1. Kamer. V. Slagwater eu J. van den Rrande. BEVALLENS Tnnber geb. Dnbhnlinga, d. .1. Poli tic goh Goiib, d. N. Zit» gr.b, Rnn, r. T. van der Veer geb. van Biakel. d. 1.. II Q. Kort geb. Buitendijk, J. Paan» geb. SeubauaeT, z. OVERLEDEN; L. Ingelae, 51 j. Burgerlijke Stand, nemee-.te Ti-xd, van 8 Juni tot 14 Juni. ONDERTROUWD Augustijn Dekker cn Jacoba Krijnen (den Hoorn). Nun Slot en Stijntjo Selser (de Waal.) Jacob Ivooger (Oosterend) en Pietje Vlaming (Oost). Frans Blom en Tryntje Veen (Oudeschild). GETROUWD: Cornelis Smit (den Burg) en Keeltje Witte (de Westen). GEBOREN Willem, zoon van Ario Boon en Wilhelraina List (de Cocksdorp). Neeltje, dochter van Jacob Schraraa en Dirkje Dijt (Znid-Haffel). OVERLEDEN: Marretje Bakker, lij: dochter van Willem Laurcns Bakker en Antje Plaatsman (Oostcrcnd). Vervolg der berichten. Bij Kon. besluit is toegekend do zilveren eeremedaille dor orde van Oranje-Nassau aan den adjunct-havenmeester te Willemsoord S. Jaring. Geborgen uit het Engelsche stoom schip ïHarrow" van 9 Juni tot 16 Juni 447 balen katoen. ATJ EH. In het Handelsblad" van gisterenmiddag komt een Atjeh-telegram voor, inhoudende dat de colonnes Kemela bereikt hebben. Van Heutsz werd gewor.d, benevens 7 inlandschv soldaten. By aankomst te Tjot Moering bleek Toekoe Oemar le zyn gevlucht. Do troepen keeren naar Scgli terug. Tweede Kamer. Het ontwerp van wet, strekkende om te be sluiten tot den uanbouw vau een nieuw pant serschip, werd dezer dagen door de Kamer in behandeling genomen. Nagenoeg ullc spre kers, die aan de beraadslaging over dit ont werp deelnamen, verklaarden dat zy hunne slem aan het nieuwe schip zouden geven raaar 1 o s van de verdere bouwplunnen van den Minister. De scheepsmacht in Indië zal met een schip versterkt worden. En terwyl de Minister er vijf noodig acht, zal hierom trent latec eene beslissing moeten volgen. Dc Minister van Marine verklaarde, dat het stelsel, 't welk hy voarstaat, woarby schepen gebouwd worden, die hier en in Indië kunnen dienen, meer rationeel is dan een plan, waarby afzonderlijk gebouwd wordt voor den Euro- peeschen cn den kolonialen dienst, hetgeen ook door goen enkele mogendheid geschiedt. Bij de discussie was door den beer van Vlijmen de wensch geuit naar den bouw van gepantserde kruisers, kruisers,waar bij niet alleen het dek is gepantserd, maar die een gepantserden gordel hebben. De Mi nister bestreed zulks zoowel om de kosten, als om de ongeschiktheid van zulke schepen voor onze havens. In 't algemeen verdedigde de Minister zyn stelsel van aanbouw met duidclykheid cn met den gloed der ovortni- ging. Het wetsontwerp werd in de zitting van gisteren aangenomen met 69 tegen 15 stemmen. Daarna werden, vöór 'do Kamer tot nadere byeenroeping uiteenging, nog eenige kleinere ontwerpen behandeld cn aangenomen, en daaronder bet ontwerp, houdende voorziening in de verdediging der Noordzeekust in Noord- holland tusschen de Meldcrscho en Honds- bossche zeeweringen (te Callantsoog). De gasfabriek te Groningen heeft in 1897 een zuivere winst gegeven van f 117.481.25Vv Ondanks dat belangrijk cijfer was de gasprijs slechts 5 ct. en voor 1000 straat verlichting geen bedrag genoteerddus kosteloos voor de gemeente. De prijs der cokes was per Hectoliter 34 ct. De cyfers toonen een merkwaardig pleidooi voor gemeente-exploitatie. Een hevige brand beeft te Hendrik- Ido-Ambacht gewoed. In korten tyd wer den twee bouwschuren van S., en 4 wo ningen, bewoond door de landbouwers Verzyl, Kraak, De Wit en Veldhoen, in de asch gelegd. Tydens den brand miste men al spoedig den jongsten zoon van den heer S.uien vermoedde dat hij het paard, dat op stal stond, had gered en 't naar een weide had gebracht, doch al spoedig kwam men tot de ontdekking, dat de 22-jarige jongeling den dood had gevonden in het brandende gebouw. Op last der justitie is H. v. P. van Zwijndrecht te Dordrecht in voorloopige bewaring gebracht, in verband met den brand te Hendrik-Ido-Ambacht. Bij den beer Steehouwer woonde eene dienstbode, die vroeger met v. P. in be trekking gestaan heeft. Hierdoor en door zijne aanwezigheid by den brand, schijnen vermoedens gerezen te zijn van bewijs is echter geen sprake. Huur stil ut. Wegens een zeer misplaatste en boven dien boogst gevaarlijke daad bad zich gisteren een student uit Delft voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. Op den dn Mei met een kameraad op zijn kamer aan de Korenmarkt zittende, had hij met dezen om een diner gewed, dat hij met een Flobertbuks (van 6 millimeter) eenige rniten zou durven inschieten van de hoo- gere burgerschool tegenover bedoelde ka mer. De weddenschap werd aangegaan, en eenige malen gevuurd in de richting der school, waar op dien tijd les werd gegeven in verschillende lokalen. Gelukkig werd nieman geraakt, hoewel drie ruiten door geschoten werden, en een kogeltje zelfs het gordijn doorboorde en tegen een muur plat sloeg. De beklaagde was niet verschenen, zijn partner in de weddenschap, als getuige gehoord, kreeg van den president een zeer ernstige berisping, terwyl het O. M. voor den schutter een gevangenisstraf van 10 dagen eischte. Drie buizen ingestort. Een verschrikkelijke ramp heeft het dorp Biot, nabij Antibes, getroffen, Zondagavond is een huis van drie verdiepingen inge stort, in zijn val twee belendende kleinere perceelen meesleepende. Er zyn meer dan dertig mensehen gedood en gewond, welk groot aantal hieraan is toe te schrijven, dat de bewoners der ingestorte panden juist bezig waren met feestviercueenige kin deren hadden dien dag hun eerste com munie gedaan. Dientengevolge zijn dan ook geheele gezinnen onder de puiuhoopen be dolven. Het was precies 9 uurallen zaten aar tafel, geheel overgegeven aan de feestvreug de, toen een onheilspellend gekraak het gescherts en 't gezang deden verstommen angstgegil en het gehuil der kinderen deed zich hooren en onmiddellijk stortte het eerste liuis in. liet belendende perceel, een huis van twee verdiepingen, volgde en ten slotte viel het derde huis, met één ver dieping, in puin. Het instorten ging vergezeld van een ontzettend geraas, zoodat spoedig een groot aantal personen op de plaats des onheils bijeen was. De eerste hulp werd verleend door eenige muzikanten, die juist een con cert in de open lucht zouden beginnen. De alarmklok werd geluid en onmiddel lijk werd naar de militaire autoriteiten te Antibes om hulp geseind, waarna- weldra twee compagniën soldaten aankwamen, om behulpzaam te zijn bij het wegruimen van het pain en het zoeken naar de dooden en gekwetsten. Den ganschen nacht duurde het ruimen. Verschrikkelijke tooueelen toonden zich aan de oogen der omstanders. Te 2 uur 's nachts waren 27 lijken en 4 gewonden van onder het puin te voorschijn gehaald. Zij werilen naar de kerk gebracht, die nog versierd was voor de communie-plechtigheid van den vorigen dag. In rijen werden de lijken voor het hoofdaltaar gelegd en de kaarsen, welke gisteren de plechtigheid hadden ver licht, wierpen thaus haar schijnsel op de voor het meerendeel afschuwelijk verminkte lichamen van de arme communie-kinderen en hun bloedverwanten. Sommige bewoners zijn als door een wonder aan de ramp ontkomen. Een vrouw stond juist op den drempel van de straat deur, toen het huis instorttezij werd niet gewond, doch is tengevolge van den schrik ziek geworden. Een 30-jarige vrouw, wier 6-jarig doch tertje zich in een der huizen bevond, wilde, toen de instorting begon, naar binnen om haar kind te redden. Men had groote moeite haar tegen te houden. Toen het lijk van haar doohtertje te voorschijn werd gehaald, wierp de ongelukkige moeder zich op het kleine, bijna onkenbare lichaam. Kort daar na begon zij te schaterlachenzij was krankzinnig Een 11-jarig communie-meisje werd dood onder een dikken balk gevonden, die haar lichaam voor verminking heeft bewaard, zoodat het arme kind, in haar feestkleed van witte stof, scheen te slapen. Het onheil heeft in den ganschen om trek groote deelneming verwekt en velen hebben zich naar Biot begeven, niet uit nieuwsgierigheid, maur om te helpen, waar zulks noodig is. Het Engelsche schip van de Warren- lijn, dat iudertijd de Fransche mailboot de »Chauipagne" borg, heeft Woensdag zijn loon gekregen f 144,000 voor de reeders, f 12,000 voor den kapitein en f 24,000 voor de bemanning. Een brandend Moeras. Een groot Moeras in Denemarken >Vild- mosen", gelegen in Jutland, staat in brand. Een hoofdopziener wilde een paar gasten wijzen hoeveel gas daar wel uit den groud opsteeg, en wierp een brandenden lucifer in 't moeras. Plotseling sloeg de vlam hoog op en was er geen blusschen aan. 't sWas en is een indrukwekkend gezicht, vooral in den nacht, die zee van vuur onder den stillen sterrenhemel, waaruit groote rookzuilen opstijgen. Reeds eenige dagen duurt de brand, en wel ecu meter diep in den grond dringt het vuur. Een sterke oostenwind drijft den brand voort, waarvan de rook zeer lastig is voor de bewoners in de buurt. De opzichter, die onwillens oorzaak van den brand was, meldde zich-zelf dadelyk aan bij de politie. Vcorbertiaend militair onderricht. Door Z. E. d.en Minister van Oorlog, is bij aanschrijving van 1 Juni '98, VHe afd. No, 10, bepaald, dat het voorbereidend mili tair onderricht kosteloos zal worden gegeven, indien de benoodigde localiteit beschikbaar, of tegen billijke voorwaarden is te verkrygen, aan jongelieden van 16- tot 24>jarigen leeftijd, die zich tot het ontvangen van dat onder wijs vry willig aanmelden vóór 1 Juli, in gar nizoensplaatsen bij den commandeerenden officier der infanterie of de. vesting-artillerie en in de overige plaatsen bij den Burge meester. Het aantal moet in een garnizoensplaats ten minste 5 adspiranten voor het Reserve kader, of in het geheel 10 deelnemers be dragen, en in andere plaatsen ten minste 5 adspiranten voor het Reserve-kader of in het geheel niet minder dan 20 deelnemers. Het voorbereidend militair onderricht heeft in het algemeen ten doel, door locale oefe ning, die zooveel mogelyk aansluiting zoekt by het schoolonderwijs in de gymnastiek, de bekendheid te bevorderen met de eenvou digste militaire exercitiën, terwijl het tevens leert kennen de algemeene plichten van den soldaat. Dat onderricht strekt bovendien om hen, die de verbintenis wenschen aan te gaan als vrijwilliger voor het Reserve-kader, in de gelegenheid te stellen, zich dc voor die ver bintenis gevorderde bedrevenheid in de be handeling van het geweer eigen te maken en voorts tot opleiding van toekomstige militie- pliclitigen, die aunspraak wenschen te ver krygen op plaatsing bij het korp3 en in het garnizoen hunner keuze, of die zich, tydens hun verblijf onder de wapenen, wenschen toe te leggen op het erlangen van eenen graad. Ilct voorbereidend militair onderricht vormt oen cursus, die loopt over twee achtereen volgende winter-tijdperken, telkens van onge veer half October tot ultimo Februari en ge durende minstens 3 uren per week. Aan hen, die voor de militie hebben geloot en evengenoemden cursus met vrucht hebben doorloopen, wordt, na een ingesteld onder zoek, het getuigschrift model W uitgereikt. Zij, die ingeschreven zijn voor de lichting 1899, bekomen, zoo zij den cursus 1898/99 met vrucht hebben doorloopen, als overgangs bepaling, eveneens het getuigschrift W. Bij een kindergraf. Er is een kuil gegraven Ginds in den doodenhof, Daar werden reeds geslachten Vergaderd tot het stof. In de enge, kilfe groeve. Daalt straks een kind ter neer. Zij was der oud'ren vreugde Ja, was hen nog veel meer. De dorpsklok luidt zoo droevig Als voelde zy het mee, Wat in twee ouderharten Thans trilt vol bitter wee. Er volgen speelgenootjes De kleine zwarte baar, En fluistren vol ontroering Heel zacht den naam van haar. Dan treen zij naar de groeve En snikken droef en zacht, Maar boven al dien jammer Klinkt bang der ondren klacht. Wie hebben ooit zoo teeder Het dochtertje bemind Als zy, die thans zoo treuren Om 't lieve doode kind? Och, aan de kindergraven Wordt nog het droefst geschreid, Door de ouders, wie nooit zwaarder Beproeving werd bereid. Eens zal de droefheid wijken, Verstomt de bangste klacht, Als weemoed leert beruaten In d' Allerhoogste Macht. W. M. Tz. PropuM vao liet 6ie Zoner-Concert. te geven op Zondag 19 Juni 1898, 'snam. 21/* uur. 1. .Marcho Militaire", Philip Borchard. 2. Concert-Ouverture, Richard Hol. 3. .Zwei Spanische Tanze (opus 12) Moritz Mosz- kowskia. .Spanischer Tanz No. 2"; b. „Bolero No. 5". 4. Au Camps des Tziganes", Exquisses musicales, F. Blumentritt. PAUZE. 5. Ouverture: .Le Trompette de Monsieur le Prince", Franijois Bazin. 6. Fantaisie de l'Opéra-Bouife „Le jour et la nuit", Charles Lecocq. 7. .Mondnacht auf der Alster", Walzer, Oscar Fétras. 8. Finale. .Nachtigall- Polka", Dr. Anton Winternitz. Nos. 1, 4 en 6 eerste uitvoering. Correspondentie. Het ingezondene door W. is voor dit i te laat ontvangen. BED. Advertentie n. Woensdag 22 Juni a.s. pen onze geliefde OuderB NICOLAAS KRUL en MARIA WURKUM hunne dOjaritre Echt vereen iging te herdenken. Helder, 17 Juni 1898. Namens hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen. Ondertrouwd H. SELDERBEEK en N. POT1I. Helder, 16 Juni 1898. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd ALBERTHUS ZUIJDERLAND en MAARTJE WILNER. Huwelijksvoltrekking 30 Juni a. s. Ondertrouwd JOHANNES PETRUS LUTERS en VROUWTJE RAAR. Helder, 16 Juni 1898. Getrouwd H. VAN NOORDEN en M. KAMER, die tevens hunnen liartelijken dank betui gen voor de vele blijken van belangstelling, by hun huwelyk ondervonden. Amsterdam, 16 Juni 1898. Dapperstraat 105, 2e Etage. Voor de zoovele hartelijke blijken van belangstelling ter gelegenheid hunner 25 jarige ecfitvereeniging zoowel binnen als buiten deze gemeepte ondervonden, betui gen ondergeteekenden bunnen qpreebtep dank. Helder, Juni 1898. J. SEVENHUIJSEN, Ecbtgenoote en Kinderen. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig, smartelijk lijden in den ouderdom van 64 jaar onze gelieftle Echtgenoot en Vader, de Heer l'IKTF.R VAR DR VI.IIT Sr. in leven Gezagvoerder s.s. >Simson". Wed. P. VAN DE VLIET Sr.- G. Pektkrs. P. VAN DE VLIET. H. P. A. VAN DE VLIET. S. J. VAN DE VLIET. IJmuiden, i 1Qno Amsterdam, 15 Jun' 1898' Op den 15den Juni overleed, na een plotselinge ongesteldheid en een zeer kort lijden, onze geliefde en zorgzame Moeder MARIA C!IKISTIA\A VtOKKÊ, Wed. van Bkrnardus van Egmond, in den ouderdom vau ruim 66 jaren. Amsterdam, 18 Juni 1898. Uit naam harer Kinderen, Behuwdzoon en Kleinkinderen, M. B. VAN EGMOND. J. W. VAN EGMOND. S. E. VAN BIJNEN— van Egmond. A. A. VAN BIJNEN. J. J. VAN EGMOND. B. VAN EGMOND en Kleinkinderen. De Heer en Mevrouw HOOGADÈR, brengen hun dank voor de bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon Kraamvisites worden af gewacht Maandag 20 en Dinsdag 21 Juni tusschen 2 en 4 uur. Dankbetuigin g. De ondergeteekende betuigt inzonderheid haven dank aan den Weleerw. Hr. Ds. STA DIG, en ook aan de HH. Dragers voor de laatste eer, aan den overledene betoond. Wed. H. DE GRAAFF. Mede namens kinderen en verdere Familie. Evangelisatie-lokaal i/d Palmstraat. ZONDAG 19 JUNI, 's voorm. 10 uur: 0s. MOLTON, van Heemse. Buitengewone Samenkomst (wegens vertimmering van het Lokaal Langeatraat 9) op ZONDAG 19 JUNI, des avonds 7 uur in het Had Jongelings- trebouw van de Evangelisatie Middenstraat, Helder. Verschillende sprekers zullen het woord voereneen en ander afgewisseld door zang. Toegang vrij HET BESTUUR. A fd. HELDER. D.V. Zal er ZONDAG a.s. des avonds ten 8 uur een openbare vergade ring in het ..Zeemartslogeineiu", Spoor- gracht 43 worden gehouden, waarin door MISS CHARLOTTE A. GRAIJ, van Londen, de nadeelige werking van den Alcohol op het menschelijke organisme wordt aange toond. HET BESTUUR. «e HELDER. Ouders of voogden, die hunne kinderen of pupillen den vasten tweejarigen cursus aan bovengenoemde school wenschen te doen volgen, moeten zich vóór 15 JULI e. k. aanmelden bij den Directeur dier in richting, die tevens op aanvrage de noodige inlichtingen verstrekt. Helder, 14 Juni 1898. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder VAN 8TEIJN, Burgemeester. H. UURBANUS, Secretaris. de- ingezonden voorwerpen voor de verloting van den Ned. Prot. Bond afd. Helder". Aangemoedigd door het drukke bezoek, op Zondag 11. in de Consistoriekamer der Westerkerk, heeft de verlotings-commissie het plan opgevat, de gelegenheid tot be zichtiging nogmaals open de stellen in de Consistoriekamer der Nieuwe Kerk op ZONDAG 19 JUNI van 's mor gens 117» uur (onmiddellijk na de gods dienstoefening) tot des middags 6 uur. Toegangsprijs 10 cents. b-ed SpeeltDio Dabjj Min. ZONDAG a s. Extra Krant Blaliiiu/Jck, nipt een uitstekend Orcliest De goede consumptie en nette bediening zijn wel bekend. De Directeur: J. D. DE GRAAF. MUZIEK VOOS OEN DANS Zondag 19 Juni, bij D. HARSES, Blauwe Keel, Koep. Kanaalweg69. Molenplein. Heden Vrijdag-, Zaterdag- en Zondag avond eerste optreden van den Heer Holl. Karr. Komiek van Amsterdam. Aanvang 8 uur. Entree vry. Aanbevelend, P. GERRITSEN. Café en Concertzaal ALLE AVONDEN Grand Concert Varié. Directeur FBIT9 JUNGEN. Wegens het groote succes weder optreden vau de Iwee Worstelaars. Op verzoek S1C1IART.II n ATH1LDA. Verder optreden van Komieken, Duet- tisten en Jungen's Operette- en Trio-ge zelschap. Bij afwisseling alle avonden GROOT JBAL, Entree vrij. Aanvang 8 uur. De zaal is g r a t is verkrijgbaar voor vergaderingen en partijen, enz. GROOT Westplein No. I, Helder. met een uitstekend Muziekorkest. Coede consumptie en eene nette bediening. De Ondernemer, J. O. DE GRAAF. te HUISDUiNEN. met flink bezet Orkest. Consumptie billijk. Nette bediening. Aanbevelend, Wed. 8. ZWAAN. N. B. Flinke ruimte voor het plaatsen van KINDERWAGENS. te Burg op Texel. Voor gezelschappenwelke een reisje met de retourboot vaar Texel makenwordt bovengenoemd Hotel, met groot Café en lommerrijke tuin, aanbevolen Van af de inkomst van den Burg rechtuit gaande. R. MOOJEN. pleienbÉ tot bet dien iavnilen der Biljetten vcor de Bedifsbeissiiei van des avonds 87a tot 107a uur. SPOORSTRAAT No 26. Ingang eerste poort in de Keizerstraat. Bij acte, den 16 Juni 1898, voor den onderge teekende te Nieuwediep, gem. Helder, verleden, is tusschen de heeren Ignatius Lam- bertus van Os en Renardua Nicolaas van Os, beiden timmer lieden en aannemers te Helder, aangegaan een vennootschap, ten doel hebbende het gemeenschappelijk uitoefenen der timmer- mansaflaire, het doen van aannemingen, het in administratie nemen van onroerende goedereu en wat verder tot dit vak behoort, onder de firma GEBROEDERS VAN OS. Zy is gevestigd te Helder en aangegaan voor onbepaalden tijd, een aanvang geno men hebbende den 1 Juni 1898. Ieder der vennooten is bevoegd ten name der vennootschap te handelen, voor haar gelden uit te geven en te ontvangen en de vennootschap aan derden en derden aan haar te verbinden en met den naam der firma te onderteekenen, De toestemming en onderteekening van heide vennooten wordt echter gevorderd tot het afgeven, accepteeren, endosseeren en voor aval teekenen van wissels en ander handelspapier, tot het koopen, huren verhoren en vervreemden van onroerende goederen, tot het aankoopen van zaken hyn handel betreffende, boven een bedrag van 200.in eene, het verleenen van zakelijke rechten, het ter leen opnemen of ter leen geven van gelden, het aangaan van verbintenissen van borgtocht, het sluiten van dadingen en het verrichten van alle handelingen, die niet tot den gewonen werkkring van de vennootschap behooren. Waarvan alhier mededeeling, ingevolge art. 28 Wetboek van Koophandel. G. H STÜART, Notaris. Gewaagd een gevorderd Leerling of 2e Broodbakkersknecht. Adres W. LAHMERS. i

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 2