KLEINE COURANT. 't Vliegend blaadje. Poolsch Koffiehuis, Voor Helder, Texel en Wieringen. ROLANDS LIEFDE. PrograiDina van bet Site Zonar-Concert DukertentiBn. Gebakkraam, Hotel Je vergulde Kikkert" WA. AS, Koainidvarsstraat kt 2de Vroonstraat, AarlapÉc en Groenten. I). Dijkshoorn Hoofdgracht 40. GaK-enlioUlÈo Ctrsels, Blouses, Voile-Me, Glacé-, Garen-, en Züden-Handschnenen, en. ode M. C. KOCH, een flinke Zaak, Ho. 2648. Zaterdag 2 Jnli 1898. 26ste Jaargang. Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 32. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn". 81. KALEHDER DER WEEK. JULI, Hooimaand, 31 dagen. Opkomst der Zon 3 n. 45 m. Onderg. 8 u. 23 m. Zondag 8 Volle Maan. Maandag 4 Dinsdag 5 Woensdag 6 Donderdag 7 Vrjjdug 8 Zaterdag 9 pL Dt tJit het Buitenland. Hoogst treurig is het te vernemen, dat in Gallicië de jodenvervolging weder groote af metingen aanneemt. Hier worden de wonin gen der Israëlieten geplunderd daar zyn de winkels der joodsche handelaren vernield ginds rijden boeren met geroofde goederen naar hunne woonsteden. Zelfs tegen brand stichting zien de onverlaten niet op. De militairen traden gelukkig handelend op, om den verdrukten hulp en bescherming te bie den. Men deelt mede, dat ook door burgers uit de steden aan deze euveldaden werd deelgenomen. Dit bleek o. a. in het huis van een rijken burger, waar men elf zakken met gestolen koffie vond. De leden der Kamer van Afgevaardigden in Frankrijk ontvangen ieder 's jaarlijks 9000 francs schadeloosstelling. Naar 't schijnt bestond er tot nog toe gelegenheid voor cre diteurs, om op bedoelde som op eene of an dere wjjze beslag te leggen. Een der Ka merleden heeft thans voorgesteld, om dat recht niet meer geldig te verklaren. Een be richtgever, die hiervan melding maakt, voegt er by ,De leden zullen dns, by aanneming van dit voorstel, naar hartelust schulden mogen maken, en toch nog een inkomen van 9000 francs overhouden Welke bepalingen ten deze elders bestaan, wordt door den be richtgever niet gemeld. Omtrent den Spaansch-Amerikaanschen oorlog wordt uit Oost-Azië gemeld, dat het Duitsche eskader voor Manilla zoowel in tonnenmaat als in bewapening de daar aan wezige Amerikaan8che vloot overtreft. Na- tuurlyk is het dat de Duitsche regeering eenigen invloed poogt uitteoefenen in de eerste -ilaats ter bescherming van daar aanwezige Juitsche familiën, en verder in 't belang van vrouwen en kinderen der Spanjaarden, die in de door de opstandelingen belegerde stad in groot gevaar vorkeeren. De Amerikaausche regeering wijdt echter niet de minste aan dacht aan hetgeen door den Duitschen Keizer, naar men meent, met toestemming van de overige Europeesche mogendheden, wordt beproefd om het herstel van den vrede te bevorderen. Men verzekert, dat de regeering der Vereenigde Staten geen enkel voorstel te dier zake in overweging wil nemen, indien het niet van Spanje komt of Spanje's be paalde goedkeuring wegdraagt. Het Parysche dagblad .Siècle", 't welk onvermoeid de herziening van het Dreyfus- vonniB blijft voorstaan, bevat nu reeds ge durende geruimen tijd een rubriek, getiteld »De goede naam van Frankryk iu het bui tenland", waarin wordt medegedeeld, hoe men in den vreemde over Frankryk oordeelt. In een zyner laatstverschenen nummers geeft de Siècle" een gedeelte van een brief, aan een Paryschen geleerde gericht door een Neder land sch hoogleeraar in de geschiedenis, .een vriend van Frankryk, zooals trouwens alle Hollanders zijn", voegt het blad er by. De hoogleeraar schryft daarin het volgende.Ik mag dezen brief niet eindigen, zonder u myn levendige sympathie te betuigen met de hou ding door uwe vrienden en u aangenomen in de treurige tragedie Dreyfus-Zola. Het zal u bekend zyn, dat men bij ons te lande na genoeg eenparig van gevoelen is, dat in die zaak de Franschc regeering en ik moet er helaas byvoegen de meerderheid van Parys (zoo niet van Frankryk) het groot ste ongelyk heeft, dat men zich denken kan. Gy moet ook weten, dat men nog altyd de zelfde sympathie heeft voor de helden der wetenschap, die zich op de bres hebben ge plaatst tot verdediging der zaak van recht en waarheid, die zal zegevieren, wat men er ook tegen doe. Ik zal niet beweren, dat Dreyfus onschuldig is, ook niet dat Zola niet te ver is gegaan, maar ik durf wèl met u en mijn landgenoot, rar. de Pinto, voluit zeggen, dat men de majesteit van het recht heeft ge schonden". NIEUWST IJ DINGEN. HELDER, 1 Juli 1898. Door het Bestuur van het Algemeen Weeshuis alhier werd Woensdag openbaar aanbesteedde levering van verschillende levensbehoeften, benoodigd voor het tweede halfjaar 1898. De afloop was als volgt: Rundvleesch en vet. Ingekomen 4 inschrijvingen, van de hecren N. J. Stikkel, vleesch f 0.70, vet f 0.50J. A. van Gelder, vleesch f 0.68, vet f0.40;J. Termaat, vleesch f 0.64. vet f 0.50 en Jb. de Beurs Pz., vleesch f 0.62, vet f 0.48 per K.G. Spek en reuzel. 4 inschrijvingen, van de heeren C. de Beurs Johz., spek f 0.55, reuzel f 0.55Jb. de Beurs Pz.. spek f 0.48, reuzel f 0.60J. Termaat, spek f 0.50, reuzel f 0.50 en N. J. Stikkel, spek f 0.42, reuzel f 0.58 per K.G. Aardappelen. 5 inschrijvingen, van de heeren A. Gijs- berts, ad f 8.75 D. van Amesfoort f 2.85 C. van Os f 2.60 - F. Th. de Haas 2.20 en A. J. de Bunje f2.10 per H.L. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap aan de Rijks-universiteit te Leiden, na verdediging van Stellingen, de heer S. R. Bakker, geboren te Nieuwediep. Een merkwaardigheid die a.s., week op het Westplein zal te zien zijn is het groot Geisslersche Panopticum dat tegen over de woning van den hr. Stammes wordt opgebouwd. Het is een Wassenbeeldenspel, waarvan de »Deventer Courant'' het vol gende zegt. Maakt reeds de buitenzijde of front een buitengewonen indruk op de kermisbezoe kers, nog meer is men verrast, wanneer men in de groote tent zelf gaat. Zoo ziet men by het intreden van de tent dadelijk in bonte rij op elkander volgen Beroem de personen van alle natiën, natuurlijk na gemaakt, alsWilhelm I van Duitsclilaud, Napoleon III, Bismarck en Gambetta, Garibaldi enz.levensgroote figuren in prachtige, naar den tijd gekleede costumes, welke door kunstig mechaniek de bewe gingen van levende personen nabootsen groepen uit het leven in den laatsten tijd. Ook voor de jeugd is op het beste gezorgd, door het tentoonstellen van Grimm's sprook jes, als Sneeuwwitje, Doornroosje, Assche- Soetster enz. Een bezoek aan het groote ieisslersche Panopticum is ieder, en vooral familiën met hun kinderen, ten zeerste aan te raden. Met 1 Aug. worden opgeheven de belastingkantoren te Schagen, Zjjpe en Wieringen. Ingesteld wordt een kantoor te Schagen voor de gemeenten Schagen, St. Maarten, Barsingerhorn, Zijpe, Petten en Kallantsoog en een kantoor te Anna-Pau- lowna voor de gemeenten Anna-Paulowna, Wieringen en Wieringerwaard. Benoemd tot ontvanger te Schagen de heer H. Feisser, thans te Zijpe. Blijkens een uit Indië aan het depar tement van marine ontvangen mededeeliug is de sergeant-schrijver Zandvliet door den bottelier Bakker doodgeschoten. Men deelt aan de >N. R. C." mede dat het bestuur der Sociaal-Democratische Arbeiderspartij by de inhuldiging van H. M. de Koningin eene audiëntie zal aan vragen om gratie te verzoeken voor de gebroeders Hogerhuis. Maandag werd door een Enkhuizer ansjovis-visscher in de Zuiderzee drijvende gevonden een bootje, waarin zich een vrij net gekleed jongeling bevond, die, aan boord opgenomen zijnde, mededeelde, dat hy afkomstig was van Amsterdam. Hij was buiten weten zijner ouders te voet naar Harderwijk gegaan, om dienst te nemen als koloniaal. Daar hy echter de vereischte stukken miste, moest hy onverrichter zake terugkeeren. Daar hy geen geld had en er tegen op zag nogmaals denzelfden af stand te voet af te leggen, had hij een bootje genomen en was daarmee in zee gestoken, om zoodoende zijn woonplaats weder te bereiken. Toen het donker werd en hij de kust uit het oog verloor, raakte hy geheel den koers kwijt. Daar hij van Zaterdagmorgen af op zee had rondgezwalkt, zonder proviand aan boord, begonnen hon ger en dorst hem te kwellen. By zyn aan komst te Enkhuizen werd hij in de gele genheid gesteld, de terugreis naar Amster dam te aanvaarden. ATJ EH. De correspondent van de »N. Rott. Ct." seinde Woensdag jl. uit Batavia Een bataljon zoekt een emplacement voor een nieuwe versterking te Kroeng Kati in de XXVI Moekiuis aan den voet der heuvels, waarop de Goudberg zich verheft, ten oosten van Toengkoep. Als deze ver sterking is opgericht zullen die van Pohama, Lampong, Roempit, Tjot-Iri en Tjot- Mantjong worden opgeheven. Vrijdag gaat overste Van der Dussen met een half bataljon naar Lohong tot ver- drijving van de zich aldaar ophoudende volgelingen van Toekoe Oemar. Panglima Polim is van plan naar Mekka te gaan. Blijkens van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië ontvangen tele- graphische berichten, zijn bij de jongste in Atjeh (Pedir) geleverde gevechten ge sneuveld de sergeant A. Scholte, de zie kenoppasser C. Mertens, de fuselier A. Abrahams en de cavalerist G. J. R. A. Lucas voorts gevaarlijk gewond de fuse lier B. Hassinken licht gewond de le luitenants der infanterie van het Neder- landsch-Indische leger, J. C. Lamster en B. Tammes. Door den heer J. Tabak, te Amster dam overleden, is niet minder dan f 200,000 bestemd tot stichting van een fonds, waar uit Israëlietische onvermogende weesmeis jes een huwelijksgift kan worden ge schonken. Voor dergelijke doeleinden bestaan in de hoofdstad reeds twee Israëlietische fondsen. J. C. Boldoot. f Een algemeen bekend en zeer geacht Amsterdammer, de heer J. C. Boldoot, fa brikant van Eau de cologne enz., is plot seling overleden. De heer Boldoot is 's zomers met zijn gezin te Baarn woonachtig en had 's avonds dikwerf de gewoonte een rijtoer te paard te maken, vergezeld van zijn honden. Dit deed hy ook weder Maandagavond. Door het een of ander noodlottig toeval heeft zijn paard hem in het Baarnsche bosch af geworpen. De heer Boldoot bleef liggen en werd een paar uur later in het Over- bosch door den heer Heybroeck gevonden. Door het luid blaffen der honden was deze heer er op attent gemaakt, dat er iets bij zonders moest wezen, dat de dieren zoo te keer deed gaan. De heer Boldoot werd naar zijn woning gebracht, doch geneeskundige hulp baatte niet meer, Woensdagochtend te halfnegen is hij ontslapen. De overledene, die den leeftijd van 48 jaren had bereikt, was zyn vader in de bekende zaak opgevolgd, die onder zijne leiding steeds in bloei toenam. Het droe vig en plotseling afsterven heeft uitteraard bij familie en vrienden en niet minder by het personeel diepe verslagenheid veroor zaakt. Gauw verdiend Een visscher te Lemsterland kocht in Maart een nieuwen botter op crediet. Het schip kostte f 4000. Hij ging daarmede ter ansjovisvangst en deze gelukte zoo goed, dat hy reeds 15 Juni den botter betalen kon. Leeiyke tegenvaller Dezer dagen kwam iemand, die Voor zyn huwelyk noodig had een bewijs van vol doening aan de militie, tol de ontdekking dat hij niet voor de militie was ingeschre ven, gevolg van het verzuim van zijn vader (hij zelf bevond zich destijds in Amerika) om hem ter inschrijving aan te geven. Hij is thans bij de militie ingelyfd en zal de eerstvolgende twee jaren onder de wapenen worden gehouden. In den Biesbosch is de hooioogst in geen jaren zoo overvloedig geweest als nu Er wordt een verbazende massa hooi ge wonnen en de qualiteit daarvan laat be paald niets te wenschen over. Op enkele perceelen zit zooveel, dat de maaiers het er als het ware niet af kunnen krijgen. Het behoort van 't jaar volstrekt niet tot de uitzonderingen dat één bunder meer dan 5000 kilo's hooi oplevert. Vergiftiging van de laagste soort Men seint uit Winschoten De Gebr. Slor van Muntendam zyn zwaar geboeid hier binnengebracht. Zij worden verdacht verschillende regenbakken vergif tigd te hebben met petrolenm en faeca- liënstoffen. De bliksem. Te Joachimstal in het Ertsgebergte is de bliksem de vorige week, Woensdag, in een kamer geslagen, waar een geheel gezin bijeen was. De man en een klein kind bleven ongedeerd, maar de moeder, de grootmoeder en de overgrootmoeder werden allen drie getroffen en zwaar gewond. Het huis is grootendeels met den inboedel ver woest en half verbrand. Veel U« Volgens berichten van de Noorsche rob- ben- en walvischvaarders dit jaar waren 144 met 2400 man in zee is de laatste winter in het hooge Noorden uiterst streng geweest, zoodat zij enorme ijsmassa's heb ben gevonden. Kapt. Kramer, wiens schip onlangs te Tromso binnenviel, meldt dat ten oosten van Spitsbergen de zee er mo3 bedekt is tot de Zuidkaap en het Berenei land toe. In Mei was de kou nog uiterst oot; het zeewater slechts 1 graad R. ven nul, soms nog '/s graad er onder. Voor de Noordpooltochten is die toe stand weinig bemoedigend. Ook uit Irkutsk bericht de expeditie, die op weg is om aan de Lena nasporingen omtrent Andrée in te stellen, dat de winter in Noord-Siberië bijzonder streng is geweest. Naar de Noordpool. Zondag is uit Noorwegen een tweede Noordpoolexpeditie vertrokken, die onder leiding van den Amerikaanschen journalist Wellman staat. Na in Tromsö de laatste toebereidselen te hebben getroffen, is de expeditie aan boord van de >Frithjofnaar Frans Jozefsland vertrokken. De heer Wellman, een dergenen wien het er hoofdzakelijk om te doen is de pool zelf te bereiken, voert op deze expeditie een vernuftig uitgedachte boot mede, die niet alleen tevens als slede dienst kan doen, maar ook als tent opgezet kan worden. De boot bestaat uit ceu licht metalen raam met zeildoek bespannen. Verder heeft hy zich 47 sleden laten maken, die om de practische inrichting vermelding verdienen; zij zijn van vertind koper vervaardigd in den vorm van een ovale bus en aan alle zijden voorzien van yzers. Deze sleden kunnen kantelen zooveel zy willen, zjj be hoeven nooit overeind gezet te worden. Zij zyn slechts klein en worden elk getrokken door een hond. De heer Wellman denkt aan het noor delijkste punt van Frans Jozefsland, kaap Fligely tc overwinteren en vangt dan in de lente van 1899 de reis naar de pool aan. Hij heeft daarvoor, heen en terug, honderd dagen gerekend. Door een aap geworgd. Een oud-zeeofficier der Frausche koop vaardijvloot Henri De V., die in Parys woonde, had van zyn laatste reis naar Bor- neo, een prachtigen mannetjesaap van het geslacht der orang-oetangs medegebracht, die luisterde naar den naam Yan »Zoeloe." Zoeloe hield veel van zijn meester, doch toonde een leveudigeu afkeer van vreem delingen; het volgende feit toont dat op voldoende wijze aan. Een inbreker ging op zekeren avond by Henri De V. zyn geluk beproeven. Deze had de bewaking van zijn kamer aan Zoe loe opgedragen. De aap, wantrouwend zijnde door de af wezigheid zijn6 meesters, hoorde de deur openen, maar herkende den voetstap van zijn meester niet. Zonder achterdocht kwam de man binnen en opende de tweede deur nauwelijks had hij twee passen gedaan of het dier wierp zich met geweld op hem, beet hem in de wang en de borst, en drukte hem eindelyk de keel dicht met zjjne Sterke voorpooten. Verbijsterd door het ge zicht van het zonderlinge wezen, dat ver schrikkelijk op zyn tanden knarste en on gearticuleerde geluiden voortbracht, had de man het op een wanhopig schreeuwen ge zet. Er kwamen buren aanloopen, die tracht ten den man te ontrukken aan Zoeloe, die in een hoek van het vertrek neerhurkte en zulke weinig geruststellende grimes maakte, dat niemand hem dorst naderen. De inbreker, die geheel was uitgeput, werd naar een apotheek gebracht, waar hem de eerste hulp werd verleend. Toen h|j bij kwam, keek hij woest om zich heen, daar na zette hy het op een schreeuwen als een zieltogend beest, op dezelfde wjjze als zyn ongure tegenstander gedaan had. Hjj was door den uitgestancn angst krankzinnig geworden. Een wijubad. In Frankryk worden circnlaires uitge geven, waarin wordt gewezen op de ver sterkende kracht van wynbaden. Een ver blijf van twintig minuten in een kuip, die met ongeveer een H. L., wijn is gevuld, moet het versterkendste bad zyn, dat men nemen kan. Men kan deuzelfden wijn wel honderd keer gebruiken Bij elke gelegen heid stort men den wyn in het bad om hem, na zich gebaad te hebben, weer in bet vat over te tappen. Maar dat is nog alles niet. De wyn is na den honderdsten keer niet verloren. Hij kan dan nog ge dronken worden Door het overtappen, levert hy ten laatste een smakeljjken bran dewijn. Het is te hopen, dat de patiënten hem dan zelf maar gebruiken Kwam dergelijke manier van baden iu de mode verondersteld, dat het al niet tamelijk duur uitkwam, wellicht zouden de geheel-onthouders in aantal belangryk stygen. te geven op Zondag 8 Juli 1898, 'snam. 2*/, uur. 1. Hochzeitsmarsch aus der Oper: .Der Ratten funger von Huracln", Vïctor E. Nessier. 2. Feest-Ouverture («Es Majeur"), C. van der Linden. 3. Grande Mazurka de Concert (Opus 33 No. 4), Frédéric Chopin. 4. .Hommage Felix Meudelssohn-Bartboldy". Fantaisie, Emil Curth. PAUZE. 5. OuvertureLa Fille du Regiment", Gnütano Donizctti. 6. Fantaisie de 1'opéra-comique.Le Grand Mogol", Edmund Audran. 7. Donau-Weib ellen", Walzer aus der Operette Simplicia»", Johann Stranss. 8. Finale. .Maskcnscherz- Polka", Sdhulz Sehwerin. Burgerlijke Stand, gemeente Texel, Van 21 Juni tot 28 Juni. ONDERTROUWDKors Saris en Jan netje Roeper (den Burg). Cornclis Gieles en Antje Kalis (den Burg). Cornelis Kuijtor on Neèltje Bakker (Oosterend). GETROUWD: Augustjjn Dekker en Ja- coba Krijnen (den Hoorn). Nan Slot en Stjjnlje Seiner (de Waal). Frans Blom en Tr|jntje Veen (Oudescbild). Jacob Kooger (Oosterend) en Pietje Vlaming (Oost). GEBORENTrijntje, doebter van Corne lis Daalder en Pieternella van der Vis (Oost). Tryntje, dochter van Arie Bnrger en Tetje van der Vis (Oosterend). OVERLEDEN Murretje Kalf, 17 jaren, (den Burg). Simon Schipper, 71 jaar, geit. met Marreye Vos, wedn. van Tryntje Kooi- FEUILLETON. 22) Lieve hemel, alweer de directeur Ik smeek u, lieve tante, laat dien toch uit het spel,» riep Julie; .de directeur is voor my nog lang geen onfeilbaar persoon. We zijn den ouden Raoul in elk geval vol doening schuldig. Daarom zal ik vandaag nog onzen neef in den zaagmolen bezoeken en hem zeggen, dat g|j hem een jaargeld toegekend hebt. Hiermee neemt ge toch ge noegen papa?» .Vergeet maar niet in uwe grootmoedig heid,» hervatte de graaf wrevelig, ,dat ik in den tegenwoordigen toestand niet te vrjj- gevig mag zjjn.' .Daaraan heb ik reeds gedacht,» antwoordde Julie bedaard. ,We hebben de juweolen, die ik gisteren kreeg, reeds als verloren be schouwd. Ik stel voor ze te verkoopon ik heb er geen genoegen meer in, en ze ver tegenwoordigen eeno groote waarde.1 De graaf keek z|jne dochter verrast aan, terwjjl mevrouw de Blagey hartelijk lachte. H|j trok zijne dochter aan z|jn hart, kuste haar en zeide «Ga maar, myn kind, en spreek een goed woord met den oude. Voor het overige is wel raad, zonder dat gy een offer brengt.» Een half nur later reed Julie met Turlu- ton, die weer goed genezen was, naar de hut van den ouden man. Het was een zonderling gezicht, de gravin Julie de Lomont in de eenvoudige kauier voor Raoul te zien staan. Noch graaf de Lomont, noch gravin Rose begrepen, welk een zware strijd het der jonge dame gekost had, den oude te bezoeken. Zelfs toen haar paard voor de deur stond, aarzelde zo nog af te stijgen. Bevende gleed ze van haar paard, beval den knecht het paard rond te leiden en klopte moedig aan de hut. .Ik ben alhier, mynheer Roland,» riep de stem des ouden van binnen. Hij strompelde naar de deur en de sleutel knarste in het slot. Raoul liet bjjna de kruk vallen, toen hy Julie voor zich zag. Zwygend trad hy ter zyde om de dame door te laten. Moedig wendde ze zich tot Raoul en zei met hare heldere stem .Ik kom vanwege myn papa, om een onrecht goed te maken, hetwelk myn overgrootvader aan u begaan heeft.» De arme oude man snakte naar adem. «Wil u niet gaan zitten, gravin,» sprak hy eindelyk. «De weg van het kasteel tot hier is lang, zelfs te paard.» Julie giug zitten, nam haren hoed af en legde de sierlyke rijzweep op tafel. Het was warm in het vertrek en dit gevoelde de gra vin zeer goed na den harden rit. Nauwkeurig beschouwde ze het gelaat van den grijsaardhet was geen gewoon gezicht. Men kon zien, dat hy veel geleden had. .Gaat u ook maar zitten,» zei ze goedig; .het staan valt u zeker lastig.» Zwijgend gehoorzaamde Raoul en nam op een eerbiedigen afstand plaats. De gravin ging voort: «Gy bobt mijnheer Roland uwe levensgeschiedenis verteld door hem vernam ik ze. Ze heeft me zeer getroffen en dadelyk heb ik met papa gesproken om iets voor u tc doen.1 De oude Raoul schudde zyn grijs hoofd. «Wederom hy,4 mompelde do oude, alsof hy alleen ware, .weder de directeur. God zegene hem hij heeft over mij mot de schoone Julie do Lomont gesproken.» Julie bloosde. ,\Vc hadden echter liever gehad, dat ge u onmiddellijk tot ons gewend had, in plaats van vreemden met de donkere plaatsen in de geschiedenis der Lomonts be kend te maken.» Weder schudde de oude het hoofd. .Dat is zeker niet gemeend,» zei hy ernstig. ,Uw heer vader was de eerste, aan wien ik myn leed klaagde; hij geloofde my niet. In hel dorp weten oude lieden nog zeer goed, hoe het met dat testament zit. Ik weigerde de aalmoes, die de graaf my aanbood. Wellicht heeft de heer Roland u ook verteld waarom. De directeur is een goed menscb hy was de eerste, die in my niet den kreupelen bede laar, maar een ougelukkig man zag. U kent ook mynheer Roland u zal ook weten, hoe goed en edel hij is. Daarom vertelde ik hem alles. Dat hy u echter zou bewegen hierheen te komen, vermoedde ik niet.» Jnlio's blik werd somber. .Mynhoer Ro land heeft my tot niets bewogen, daartoe was de kennis der daadzaak noodig,» sprak ze koel. .Doch ter zake. Gaarne had mijn vader u woning by ons in het slot verschaft, indien we niet vreesden, dat zulke verande ring nadeelig voor u zou zyn. Doch we wenschen u, als familielid, het leven zoo aangenaam mogelyk te maken en u het leed te doen vergeten, dat gy verdragen hebt, neef Raoul Aarzelend sprak het meisje de laatste twee woorden uit en verwonderde zich hoe ge makkelijk het was don grysaard dien ver» tronwelyken naam te geven. De oude meende te droomon. Met trillende stem herhaalde hy.neef Raoul I Gy gy noemt mij zoo waarnaar ik zoo verlangd heb. O, wat zyt gij goed en lief! Nu ver lang ik niets meer!» .Voor alles wenschen wy,» Julie bloosde, want ze had .ik" moeten zeggen, .dat gy niet meer voor vreeraden werkt. We ver zoeken u eene nette woning in het dorp te nemen, die zal er wel te vinden zyn.1 ,U is zeer edelmoedig, gravin,» hernam de oude man, «doch ik hoop, dat a mij toestaat voorloopig dit voorstel te weigeren. De woning verlaten kan ik niet.» .Waarom niet?» vroeg Julie. .Mijnheer Roland deed mjj het raiddel aan de hand door werken myn brood te ver dienen. Ik weet, dat ik niet voor niets hier woon, deze kleeren draag, het loon verdien. Ik bljjf in den zaagmolen, zoolang als de directeur te Lomont hlyft, wat wel niet lang meer zal duron. Hij beloofde my ook nog voor my te zorgen.» De gravin stond haastig op. .De directeur en altyd de directeur!» riep 't meisje hartstochtelijk. .Sinds hy hier is, heb ik nog niemand te Lomont gesproken, of zyn tiende woord is «de heer directeur.1 Ik wil niet, dat hy voor u zorgthy heeft geen recht onze verplichtingen over te nemen hy doet het, wijl hij ons adellyken verne deren wil. Ëlkc gelegenheid grypt hjj daar toe aan.» In het vuur van het gesprek had Jnlie niet bemerkt, dat de denr geopend werd en mynheer Roland binnentrad. Toen de gravin zyn groet hoorde, wendde ze zich vlug om. rü heeft myn neef het antwoord voorgesteld, dat hjj geven moest riep ze hem toe, zon der zjjn groet te beantwoorden. De oude man zag de jonge, schoone dame verbaasd aan, die hem den bedelaar ook in tegenwoordigheid van een vreemde ling neet noemde. Roland antwoordde bedaard.Gravin, ik wist niet, dat gij uw neef gingt bezoeken dus kon ik hem ook geen antwoord voor stellen. Dit zal u zelf moeten bekennen. Ver oorloof mij hem deze papieren ter hand te stellen, dan zal ik u niet langer storen.' De kalmte van den directeur dood de op gewondenheid van Julie geenszins bedaren. ,Ik verzoek u, mynheer, deze papieren te willen meenemen,» zei Julie trotsoh, .neef Raonl zal aan ons verlangen voldoen en eene passende woning in Lomont betrekken by- gevolg kan hy niet meer voor u werken.» De directeur boog even. ,Ik ben zeer ver heugd over dezen ommekeer,» zei hy, vein zende het kwetsende van Julie's toon niet te voelen, en zal in het vervolg geen aan spraak meer maken op de krachten van uw neef.» Julio beet zich op do lippen. Moest deze man altyd het laatste woord hebben «Mijn vader zal natuurlijk schadever goeding Roland hief de hand op. Gravin ik ver zoek u daarover niet te spreken,» zei hy afwyzend, en wendde zich tot den ouden Raoul, die opmerkzaam geluisterd had. .Wanneer uwe woning in Lomont reeds klaar is, heb ik er niets op tegen, dat u vandaag of morgen aan het verlangen van den graaf gevolg geeft. Sluit het huisje dicht en bewaar den sleutelJacob zal hem wel (Wordt vervolgd). TENTOONSTELLING van Bloemen, Schelpen, en». in de Koningin Wilbelmiia-Bewairscheol le OUDE8CH1LD op TEXEL, van Zondagnamiddag den 26en Juni tot en met Zondag »3 Juli a.s. De tentoonstelling zal geopend zijn van *8 morgens 10 tot 's avonds 8 uur. 's Zon dags van 4 uur 'a nam. tot 9 uur 's ar. De toegangsprijs, bij een bezoek voor éénmaal, is slechts 10 ets., terwijl kaartjes, geldig zoolang de tentoonstelling duurt, zyn te bekomen 25 cta. Laatstbedoelde kaartjes moeten bjj ieder bezoek getoond worden en zijn beslist persoonljjk geldig. Alle inzenders en bezoekers ontvangen gratis een lot naar eene Schilderjj, Bloemtafeltjes, enz. HET COMITÉ. HOOFDGRACHT No. U. Gedurende de Kermis is bovengenoemd Café zeer net ingericht en zjju alle ververschingen van le kwaliteit verkrijg baar. Belovende een nette en prompte be diening, beveelt zich minzaam bjj het ge achte publiek aan. J. DK GRAAF. Ik ondergeteèkende Mej. VAN DER VELDE, van Haarlem, bericht aan het geachte publiek van Helder, dat ik heden voor de 80ste maal de Kermis bezoek met mjjne fraaie en welingerichte staande over het CASINO-GEBOUW van den Heer POLAK, en dat ik even als vroeger Mej. RIJPER BAKKER bij mjj heb, om haar, als verlaten vrouw, hnlp te verleenen. Ik hoop dat het publiek hierop de aandacht zal geven en zich niet storen wil aan praatjes van een ander, die wil sproken van namaak en vuiligheid. Het publiek kent mij te goeden ik hoop ook nu op even zoo veel succes als verleden jaar, dat ik mij dankbaar herinner. Mej. A. VAN DER VELDE geb. RINNER. Bestellingen worden aan huis bezorgd. ie Burg op Texel. Voor gezelschappenwelke een reisje met de retourboot naar Texel makenroordt bovengenoemd Uólelmet groot Café en lommerrijken tuinaanbevolen. Van af de inkomst van den Burg rechtuit gaande. E. MOOJEN Zooeven ontvangen per extra Trein i Nieuwe Hollandsche Maatjesbaring 6 cent per stuk, gemarionneerde Haring 5 ceut per stuk, nieuwe ingelegde Augurken 50 cent de 5 kop. SpoorgrachC. W. DE JOHQH, 2e Molenstraat 81, besteedt de hoogste waarde voor HUIS RAAD eu INBOEDEL en alle voorko mende ARTIKELEN. Laat zich ook aan huis outbieden. VLAGGENI VLAGGEN I Het goedkoopste adres vuur VLAGtlE.1' is bU Mej. VAN DER MEIJDEN, Walvischstraat 14-d. De Nieuwe Fruitwinkel, is het beste en voordeeligst adres voor Concurrentie onmogelijk 49 Koningdvraraatraat 49. MAGAZIJN van Groote keuze i If. H. KOLSTER..ZIJM. Spoorstraat 28. Specialiteit in Duvals Lcmon-squash, Vruchten-Extracten Limonaden. Flacons echt zuiver Citroen- en Frambozen-Extract, 100 en 50 gram. Citroen-, Frambozen- en Kroninga- Limonade per en ';j Liter. Haantjes Kroningsbier van af heden verkrijgbaar per l/, fl. f 0.07. SPOORSTRAAT 3ë. Ter overname aangeboden tegen billjjken prijs in Porcelein, Aardewerk, Golanteriën enz a Contant. op een der beste standen. Adres Bureau dezer Courant.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 1