Marine en Lege- Hr. Mb. pantserdeksehip .Friesland" is gasteren te Hellevoetsluis binnengekomen, komende nit West-Indië. Stoomvaartberichten Het stoomschip „Prinses Marie*, van Am sterdam, pass. 2 Kaap del Armi. Het stoomschip •Broiuo*, naar Rotterdam, vertrok t) Sopt. van Pudang. Hot stoomschip .Ardjoeno*, van Rotter dam, arriv. 5 Sept. te Batavia. Het stoomschip .Prins Hendrik", vertrok 8 Sept. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip «S&lak*, naar Rotterdam, pass. 5 Sept. Onessant. Het stoomschip „Socnda*, van Arasterdam, arriv. 4 Sept. te Padang. Het stoomschip .Madura*, naar Amsterdam arriv. 4 Sept. te Suez. Het stoomschip .Snmatra*, van Amsterdam pass. S Sept. Kaap St. Vincent. Marktberichten. Alkmaar, 3 Sept. Aangevoerd 0 paarden, f a -13 koeien en ossen f 150 a f 100, 131 vette kalv. f 30 a 1 90, per p. 1 0.60 a 0.75, 22 nuchtere id. f 8 a f 18, 901 vette schapen f 16 a f 23 per p., magere id. f 0 a f ,50 vette varkens 34 a 42 ct. per K. G., 117 magere id. f 15.a t 17.3 bokken en geiten f 2.a f 6.boter per p. f 0.45 u f 0.52*, kipeicren f 0.75 a 0.87J de 25 stuks, eenden dito f 2.90 a f 0. 277 biggen f 6.u f 8.75, 0 kleine bokjes f0.a lammeren f a f 0 Ezels f a Hoorn, 2 Sept. Aangevoerd tarwe f 8,50 a f9,rogge f 0.a f 0.gerst f 4,25 a f 5|_) haver f 3.— a f 3,50, witte erwten fll.af 12.groene dito t'15,ufl9. grauwe dito f 10.25 a f 16.50, vale dito f a f' bruine boonen f a f karweizuad f 10.75 a f mosterd zaad f 18.25, 7 paarden f 70 a f 180, 83 koeien f 100 a f 220, 19 schapen f 20 a f 25, lammeren f af11 kalveren f 8 a 18, 48 varkens f 10 a 22, zeugeD f af 176 biggen f 5,a f 10, kipeieren f 8.a f 8.25, eenden dito fa per 100, 2725 kop boter f 0.42* a 0.65 p. K. Visscherijberichten. Niiiiwfdiep. 3 Sept. Aengcbrncht door 8 korder» Ui «men 70 tongen p. st. 76 cent, 50 kleine tongen p. et. 30 cent, 8 mand kleine aehol p. to. f 1,60, 2 mtml tehar p m. f 3 5 Sept Niets binnen. Burgerlijke Stand. gem. Helder. Van 3 tot 5 September. ONDERTROUWD: L. 11. J. Teijgoler en C. Ver- berne BEVALLEN: W. J. M. Honwing geb. Calten, d. A. Groot geb. I.unghorat, z. R. Hollenberg geb Gouds waar Jt, d. M. Kwast geb. Meijer T. Smit geb Roos, t. D. Aloierij geb. Makelaar, d. A. Rykeboer geb Groendijk r. A. M. Metzelaar geb. Denker Haneman z OVERLEDEN: L. W. Valter, 19 d. Vervolg der berichten. Klokgelui en kanongebulder van liet ■wachtschip alhier, kondigden heden middag ten 12 ure dc plechtige huldiging van H. M. Koningin Wilbelmina aan. 't Blijkt dat onze mededeeling, in het vorige nommer, als zouden hedenavond de uiarinegebouwen, ter gelegenheid van de inhuldiging van H. M., nogmaals worden geïllumineerd, onjuist was. De toestellen zijn reeds van de gebouwen afgenomen. Hedenavond zullen de Spoorstraat, Koningstraat en vermoedelijk meerdere straten nogmaals worden geïllumineerd, ook de schitterende gasilluminatie voor de wo ning van den heer F. H. de Goey, Spoor straat, die met de feestdagen zoo zeer ieders aandacht trok, zal alsctïf^w.eiieJr worden ontstoken. Met 1 Sept. is pensioen verleend aan den heer D. Boon, loodsschipper le kl. en met dien datum bevorderd tot loodsschipper Je kl., de heer J. de Waard. Door het bestuur van i!cn Nederland- scben Roomsch-Katholieken Volksbond, afd. Helder, is het volgende telegram verzonden Aan Ilarc Majesteit onze geëerbiedigde Koningin. •De afdceling Helder van den Nederland- schcii RnomBcb-Katholieken Volksbond biedt Uwe Majesteit op dezen heugel jjken dag, «haren gelukwonsch aan en betuigt hare eer- biedige hulde. Het Bestuur". Het volgende antwoonl kwam hierop in „Het Bestuur van den Nederlandschen Roomsch-Katholieken Volksbond. Hare Majesteit draagt mjj op, de vereo- uiging dank to betuigen voor de aangeboden hulde. Adjudant Van Tkts. Zaterdag was het feest op Huisduinen. De heeren Th. Terra, A. J. Grolló, G. A. Niessink en F. Sant hadden met raej. M. van der Feen de leiding op zich genomen en werden daarbjj flink bijgestaan door de heeren A. Elout, P. M. Damen, H. Klein en J. F. Erdraunn. 's Morgens kwam de schooljougd in liet net versierde schoollokaal bij elkander. Na het zingen van een paar feestliederen toog de jeugd in blijde stemming naar het speelterrein, daartoe door den heer P. Tesse- laar welwillend afgestaan. Hier vermaakten zich de kinderen met verschillende spelen en wedstrijden. Onderwijl werden de kleine kinderen in de school bezig gehouden met de vertooning ▼an een poppenkast, voor deze gelegonhoid vervaardigd. Versnaperingen en kleine ca- deuutjes worden met graagte ontvangen. Dit bracht dc ouders mede in een recht prettige stemming. Na atloop van de wedstrjjden keerden de kinderen in de school terug, nadat zjj op het speelterrein op limonade en versnaperingen waren onthaald. In dc school teruggekeerd, werden feestliederen gezongen en werd door welwillendheid van den hoer A nog raaals eeno uitnemend geslaagde voorstelling met de poppenkast gegeven. Hierna uitrei king van lekkornyen en behaalde prijzen. Behalve dit kreeg iodor nog een cadeautje. Prijswinnaars in do verschillende spelen waren in den algemeenen vischwodstryd Jakob Zeeuw en Elisabeth Bleijendaal. Bij den wedloop mot hindernissen Jan Roo- aloot en Klaas Zaal. ZakloopcnArend Toes en Jan Kater. Driebeenig hardloopenPleter Zaal en Jakob Toes. Blikslaan G'ornelis Deinum en Dirk Muijo. Turfrapen Mjjsina Zwaan en Martini Grollé. Driebeenig hardloopenTryntjo ten Boe kei en Calhurina Blcijenoaal. TonnetjerollonNeeltjo Iioosloot en Nona Toes. Baldragen Jannetje Zeeman en Dina Zaal. Door eer.ige leerlingen waren in de school voorwerpen ten toon gesteld, door hen thuis vervaardigd. Er waren 17 pryzen voor de verschillende [deelnemers beschikbaar. Bij stemming werd bepaald, welke prijzen zij daarvoor ontvingen. Na afloop van 't schoolfeest trokken avonds te zes nur eenige meisjes onder leiding van 't hoofd der school met de Harmonie-kapel aan 't hoofd in optocht door 't dorp en brach ten ovaties aan den Heer Terra als lid van den gemeenteraad en aan den Heer Pot, den Directeur der Stoomtram Helder-Huisduinen als dank voor zjjne vrijgevigheid, door allen Huisduiners vrij vervoer per tram gedurende de feestdagen toe te staan. Op aangename wyze werd het feest be sloten op liet Badpaviljoen door een gezellig samenzijn, waar bijna alle dorpelingen in eendracht met elkander een paar genoeglijke uren in gepaste feestvreugde onder het zin gen van nationale liederen, ondersteund door Helders Harmonie-kapel, doorbrachten. Dc bewoners van Koning- en Ko ningdwarsstraat, die deelgenomen hadden uan de versiering dier straten, kwamen Zaterdagavond 1.1. in Musis Sacrum bijeen tot het houden van een feestelijke verga dering. De President der buurtcom missie, de heer B. H. Polak, hield een van vader landsliefde tintelende openingsrede met vele toepasselijke dichtregelen geïllustreerd. Het zangkoor, dat Woensdag 11. zich in de open lucht had doen hooren, zong nog eens met veel succes de feestcantate. De secretaris-penningmeester, de heer D. vau Zoonen gaf een verslag van het ontstaan en de werkzaamheden der commissie en deed eenige mededeelingen omtrent de financiën. Op meesterlijke wijze gaf de jongeheer Maurits J. Polak een solo voor viool ten beste, die met de grootste aan dacht gevolgd werd. De heer W. Westen dorp hield een voordracht, betrekking heb bende op de tegenwoordige feestdagen, gewaagde met lof van de verdiensten der Oranjevorsten en uitte de beste wenschen voor H M. Koningin Wilbelmina. Nadat door de talrijke vergadering het Volkslied en het Wilhelmus was gezongen, bleef men nog eenigeu tijd gezellig bjjeen, waarna ieder opgewekt en voldaan huis waarts keerde. De WelEd. heer G. A. Niessink, godsdienst-onderwijzer te Huisduinen, is geplaatst in de >Martha-Stichting" te Alfen a/d Rijn. Zaterdag jl. werd te Bussum aan besteed het houwen van een villa aan de Oranjelaan aldaar, onder beheer van de heeren S. Krijnen en Th. Moorman alhier. Minste inschrijver de heeren Gebrs. Van Os, te Helder, voor f8637,Het werk is gegund. De intocht der Koningin te Amsterdam. Precies op den vaatgostelden tjjd zijn H. H. M. M. gisteren te Amsterdam gearriveerd. Het weder was zeer goed. Klokgelui en kanon gebulder kondigden do komst aan. De burge meester on de Commissaris der Koningin ont vingen H. II. M. M. aan het Station en onmiddelljjk daarna stelde zich de stoet, die 15 minuten gaans lung was, in beweging. Het gejuich begon, het plantte zich voort langs dc rijen der dicht opeengepakte menigte, het zwol tot een naderenden] orkaan, het werd allengs oorverdoovend. Slechts met moeite was de menigte in bedwang te houden, door de geestdrift, die er hcerschte. Hoe dichter het tjjdstip der aankomst ten paleize naderde, hoe stiller het op den Dam werd. De menigte, die van 's morgens vroeg dat moment verbeid had, geraakte ouder den .indruk. Het lied was verstomd daar werd bijna geen geluid meer vernomen. Eindelyk kwart na drieen klinkt in de verte zwak gejuich en muziekhet komt nader, wordt sterker. Het is nabij. Hot plein vult zich mot ruitery en voetvolk, huzaren, marechaus sees, rijdende artillerie, infanterie, schultcry, marine. De eerowucht stelt zich voor het paleis op. Daar vorscliynt de Koningin. Een breode juichgalm stijgt op en vult den gan- schen Dam. De Koningin, langzaam om het monument heenrydend, groet en wuift min zaam, zakdoeken zwaaien. Het Wilhelmus wordt van de huizen uitgezongen. Statig langzaam wordt de Vorstin den ganschen Dam rondgeleid, en betreedt Hare woning, terwijl do Standaard -uit don toren opryst. Na enkele seconden verschijnt de Koningin met Hare Moeder op het balkon. Zij treedt naar voren en neigt minzaam, naar alle zijden met den zakdoek wuivend, toegejuicht en toegewuifd door allen, die haar kunnen zien. Lang bleef Zy zoo toeven, en later, nadut het cordon zich had teruggetrokken tot vóór het Palcis en de volksmassa uit den omtrek dus eindelijk op den Dam kon geraken, herhaal de Zy dit verschjjncn, dat opnieuw een lan gen breodon juichtoon doet weerklinken over den Dam, nu herschapen in een woelende zee van mcnschon. Naar wij vernemen, is bij gelegen heid van de aanvaarding der regeering door H. M. Koningin Willieluiina aan on geveer 160 gedetineerden of veroordeelden kwijtschelding of vermindering van straf verleend tot een maximum van een jaar. Toekoe Ocuiar'8 vlucht naar de Westkust Naar aanleiding van het telegram, dat Toekoe Oernnr naar de Westkust vau Atjeh wist te ontsnappen, schrijft men aan het Handelsblad c: Waar het op aankomt, is dat de At- jehers de overtuiging erlangen dat geen verzet meer haatdan leggen zjj het hoofd in den schoot en vinden de krijgs oversten geen lieden meer die willen vech ten voor een verloren zaak. Het is dunkt mij uit alles wat de laatste twee jaren geschiedt duidelijk, dat wjj in dat opzicht sterk vooruitgaan: in geheel Groot-Atjeh wordt onze heerschappij er kend, in de Pedirstreek zal dit weldra het geval zijn. Maar of Oemar in onze handen valt, is een zaak van ondergeschikt belang. Zien onze tegenstanders nog kans op succes, dan zullen zij ook aanvoerders vinden en zou Oemar's plaats door een ander worden ingenomen. Een school vergadering! (Dc heer A. is het hoofd der school; dc heeren B. C. D. zijn de onderwijzers.) De heer A.: Heeren! er is bericht ont vangen van de feestcommissie, dat er eenige vaatjes limonade zullen bezorgd worden ten einde de kinderen te onthalen. Maar hoe zullen we nu aan glazen komen? Ik wou voorstellen, ieder kind 1 cent laten meebrengen om glazen te huren. De heer B.: Het gaat toch niet aan de kinderen op kosten te jagen, als men ze wil tracteeren. Laat ous maar even stemmen. (Het voorstel van het hoofd wordt ver worpen.) De heer A.dan stel ik voor, dat wij onder elkander de huur betalen. (Na korte discussie wordt dat voorstel verworpen.) De heer A.; Wij hebben nog wat geld in kas. Ik stel voor dat te gebruiken. De heer C.Dat geld is voor school- wandclingen. Maar laat ons maar stemmen. (Dat voorstel wordt verworpen.) De heer A.De kinderen kunnen toch niet uit het kraantje drinken? Zou het niet goed zijn, aan de feestcommissie de noodige glazen te vragen.? De heer B.Die heeren weten toch ook dat er glazen noodig zijn. Ik zou er niet voor zijn. Maar laten wij stemmen. (Het voorstel wordt verworpen.) De heer A.: Dan stel ik voor aan de feestcommissie te berichten, dat wij de limonade niet kunnen verdeelen en ze dus liever niet ontvangen. (Dit wordt ook ver worpen.) De heer A.Ja, heeren! dan blyft er niets anders over dan dat ik, uit mijn zak de glazen huur. Daar zal toch niets tegen zijn. De heer D.: Zeker ben ik daartegen! Wy moeten er over stemmen. Er mag aan onze school niets gebeuren dat niet met meerderheid van stemmen ia goedge vonden. Wil u het voorstel in omvraag brengen (In omvraag gebracht wordt het voor stel verworpen.) De heer A.Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Te Groningen heeft een aannemer bij het gouvernementsgebouw ingemetseld gevonden eene groote hoeveelheid Fransch bankpapier van 25 franc. By onderzoek is gebleken, dat deze biljetten, nog vol komen gaaf nit Napoleons tijd afkoms tig waardeloos zijn. Moordaanslag fe Rotterdam. Zaterdagochtend verspreidde zich het ge rucht, dat er aan de Boezemkade een moord gepleegd was. Op dat gerucht stroomde om streeks 7 nur eene talrjjke volksmenigte daar samen, vóór het huis no. 7. In dat huis woonde op de tweede ver dieping de borstelmaker W. C. de Gier met zijn vrouw en twee kinderen uit een vroeger huwelyk van de vrouw, meisjes van 10 en 12 jaar. Bij hen was, reeds sedert meer dan een jaar, in den kost de bootwerker Anton Pieterse, door de kinderen van het echtpaar ,oom Toon" genoemd. Pieterse, die gescheiden van z(jne vrouw leefde, was eenigen tijd geleden in het ruim van een stoomschip ge vallen, waardoor hij een hersenschudding en een verwond been kreeg. Sedert werd hjj thuis verpleegd en thans was hij nagenoeg geheel hersteld. Tjjdens zjjn ziek zijn werd hem een ruim weekgeld uitbetaald. De laatste dagen vielen bij herhaliug in het gezin onaangenaamheden voor, hetgeen ten gevolge had dat Pieterse van den borstel maker de aanzegging kreeg, dat hjj een ander kosthuis moest zoeken en vanavond vertrekken. Des morgens nu zou de Gier op den ge wonen tyd naar zijn fabriek gaan, doch toen hij op 't punt stond zyn huis te verlaten, werd hij door Pieterse aangesproken en ver zocht boven te komen, om nog eens over de zaak te spreken. De Gier voldeed daaraan niet en vertrok, zeggende dat het van avond daarvoor nog tijd genoeg was. Nu bleef Pieterse alleen in de woning achter met de 34-jarige vrouw van De Gier, die in de achterkamer met hare twee doch tertjes lag te slapen. Pieterse bewoonde de voorkamer, met die achterkamer in gemeen schap Btaande door middel van een portaal. Hij sloot de deur van dat portaal, die toegang tot de trap geeft, uan de binnenzijde en be gaf zich naar de kamer der slapende vrouw. Het jongste meisje, de 10-jarige Anna, vond hij wakker, waarom hij het kind verzocht even zijn half-hcmdje uit de voorkamer te gaan halen. Bereidwillig voldeed zij aan het verzoek van •oom Toon*, die zich nu met de slapende vrouw en haar eveneens slapend oudste dochtertje, de 12-jarige Mina, alleen bevond. Hy naderde stil haar bed, haalde een broodmes voor den dag en bracht daar mede de vrouw eene diepe, breede snede toe aan de linkerzijde van den hals. Met dikke stralen spoot hot bloed uit de wond. Het 12-jarige dochtertje, ontwakende en hare moeder in dien toestand ziende, wilde schreeu wen, doch werd door Pieterse met het mes bedreigd en kreeg daarmede een niet ge vaarlijke snede over den rechter onderarm. Zionde dat vrouw De Gier nog niet dood was, nam Pieterse nu een revolver en joeg de vrouw een kogel in het hoofd, waardoor zij het bewustzijn verloor. Dit alles was het werk van een paar minuten, en toen Pieterse zich daarop naar de voorkamer begaf, kwam hij op het portaal het jongste meisje tegen, dat zijn half-hemdje was gaan balen. Ook dit kind bedroigde hij, zoo zy schreeuwde, doch liet haar verder ongemoeid. In de voorkamer gekomen, nam Pieterse zijn revolver, zette den loop in zijn mond cn joeg zich zelf een kogel in de herse nen. Hij viel terstond dood neer. Zóó werd hjj gevonden, met de nog met een patroon geladen revolver in de hand en het met bloed bevlekte mes in zjjn nabijheid op den grond liggende. Inmiddels had de 12-jarige Mina het bed verlaten en, de deur van het portaal gesloten vindende, was zjj, na het lossen van het schot dat Pieterse van hot leven beroofde, naar dc voorkamer gcloopen, had daar een raam opgeschoven en om hulp voor lmre tnoedcr geroepen. Enkele oogenblikken later kwamen op dit geroep een paar politieagenten met een burger de trap opde denr werd met een sleutel, door een der buren geleend, geopend, en nu vonden de politiemannen, voorafgegaan door do dochtertjes, de moeder in het met bloed gedrenkt bod liggen. Hun eerste werk was den politiegeneesheer dr. Mees en den commissaris van politie den heer G. J. Inhulsen to waarachuwon. Beiden verschonen ua enkele oogenblikken, on in middels was de inspecteur van politie J. C. v. d. Meer Mohr reeds ter pluatse verschenen cn had de revolver en het mes in beslag genomen. Op last van dr. Mees werd de zwaar verwonde vrouw, nadat hjj een voor- 'loopig verband gelegd had, naar het zieken huis getransporteerd. Do heer J. G. Inhulsen opende dadeljjk eene instructie en nam verschillende buren in verhoor. Bjj een op zjj'n last ingesteld nader onderzoek op het ljjk van den zelf moordenaar werd do sleutel van do portaaldeur gevonden. Hierdoor bleek 's mans opzet cn was (ovens bewezeu, dut geen anderen bjj den moordaanslag waren betrokken. Later in den ochtend verscheen de substi tuut-officier van justitie mr. J. Z. Mazel in de woning van Dc Gier en gaf last het lijk van Pieterse naar de begraafplaats in Croos- wijk over te brengen. Zondagmiddag te 3*/a nur was de toestand van vrouw De Gier zeer slecht, bijna hopeloos. Zij verkeert in bewnsteloozen toestand. Op een vraag door den heer R. Vos, voorzitter der Kamer van Koophandel en fabrieken te Assen, gedaan naar de kosten van eene damesplaats in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, ter gelegenheid van de inhuldiging van H. M. de Koningin, ont ving hij nit Amsterdam telegrafisch ten antwoord, dat hij eene plaats bekomen kon tegen betaling vanf 1000. (P. D. C.) De zaak-Dreyfus. PARIJS, 4 Sept. (R. O.) Mevrouw Drey- fus heeft bij den minister van justitie een aanvraag van het proces-Dreyfus ingediend. De ministerraad is tegen morgenochtend half tien bjjeengeroepen om officieel te beraadslagen. Er is in den raad een sterke meerderheid, bijna eenparigheid, voor de herziening. Het is niet waarschijnlijk dat het minis terie zal aftreden. President Faure is hedenmorgen naar Parijs teruggekeerd om het besluit behel zende het ontslag van minister Cavaignac te teekenen. De besprekingen tusschen den heer Faure, de ministers en generaal Zurlinden, doen vermoeden det deze het ministerie van oorlog zal nemen. Volgens telegrammen te Londen uit Parijs ontvangen is, met de terugkomst van Bourgeois, niet enkel tot herziening van het proces besloten, maar zijn reeds twee Fransche regeeringsbeambten een hunner was de gevangenis-dokter van de Cherche-Midi, toen Dreyfus er gevangen zat naar het Duivelseiland gezonden, om Dreyfus naar Frankrijk terug te bren gen. Reeds gisteren zouden zy zich te St. Nazaire ingescheept hebben." Een levend postpakket. Onlangs vervoegde zich op het post kantoor van een klein plaatsje in Duitach- land, dicht bij Berlijn, een vrouw met baar negenjarig zoontje, die in allen ernst haar verlangen te kennen gaf den knaap als postpakket naar een naburig stadje te zenden. Ze had reeds voor het adres ge zorgd, waarop geschreven stondHierbij een knaap en een pakje in grauw linnen." Men kan begrijpen, welke hilariteit het voorval onder de beambten verwekte. Het duurde nog geruimen tijd, eer de vrouw overtuigd was, dat de post dergelijke pakketten niet in ontvangst nam. Een geschiedenis. als die van Tennysou's held Enoch Arden maar een weinig anders is dezer dagen voor de rechtbank te Brugge be handeld. De matroos Lucas uit Oostende keerde na een afwezigheid van 20 jaren terug en vond zyn vrouw hertrouwd en zjjn naam als overleden ingeschreven in de registers van den burgerlijken stand. Hy verscheen nu voor de Rechtbank met ver scheidene getuigen, die onder eede ver klaarden, dat hij Hyppolite Lucas was en zyn akte van overlyden werd nietig verklaard. Nu moet de quaestie van het tweede huwelijk nog worden beslist. Een gevaarlijk soort inkt. Een Dnitsch fabrikant heeft een inkt soort uitgevonden, die hy naar de be roemde Grieksche toovenares »Circe" heeft genoemd, en die de eigenschap bezit geheel van het papier te verdwijnen, wanneer het acht weken geleden is, dat men er mede heeft geschreven. Dat kan in de toekomst tot menig incident aanleiding geven. Een jong meisje heeft bijvoorbeeld een minne brief ontvangen, waarin haar verloofde haar de meest bindende geloften doet, doch wanneer ze later haar rechten wil doen gelden, heeft ze niets dan een geheel wit blaadje postpapier, omdat haar bemin de zoo listig was den brief mat >Circe" te schrijvenEen ander gevalEen schuld- eischer, in het bezit van een geaccepteer- den wissel, komt op zekeren dag tot de onaangename ontdekking, dat de hand- teekening op den wissel verdwenen is Waar blijft dan de waarde van het woord »Wat geschreven is, blijft geschreven"? Gelukkig, dat de fabrikant geen paar eeuwen vroeger geleefd heeft, anders zou den we de lieve correspondenties missen van beroemde paartjes, die zoo dikwijls een sieraad van de litteratuur zjjn. Doch er bestaat een middel om de schadelijke gevolgen weg te nemen, evenals ook Odys- seus een middel wist om »Circe" krach teloos te maken, en dat is de photogra- phie. Photographcer de geschreven stuk ken. waaraan gij waarde hecht en de inkt kan gerust vau het papier verdwijnen. Alweer een rjjhe bedelaar. Onder de slachtoffers van de hitte te Parijs bevond zich ook een koopman in potlooden, die dicht bjj het Palais Royal tengevolge van een zonnesteek in elkander zakte en naar hel ziekenhuis vervoerd werd, waar het niet mogelijk was zijn levensgeesten weer op te webken. Hoe verwonderd was men echter, toen men op zjjn ljjk een gordel vond met..300.000 francs in banknoten en papieren van waarde. De man had er zoo ellendig uitgezien, dat de café-bezoekers hem gaarne een aalmoes gaven, zonder een potlood van hem aan te nemen. Zyn handel in pot looden was slechts een voorwendsel tot bedelen waardoor 't hem dan ook gelukte zulk een groote som bij elkaar te krijgen. De Franschen zeggen terecht»Er is geen slecht bedrijf, 't hangt er maar van af, hoe men het aanlegt." In den nacht van Woensdag op Donderdag had de heele Duitsche torpedo- vloot, op weg van Dantzig naar Kiel, met een iwaren storm uit het Noordwes ten te kampen. Onophoudeljjk sloegen er stortzeeën, over boord en brachten aan verscheidene booten averjj toe. Op boot S 19 werd een dekofficier door een in de stookruimte vallende zee doodgeslagen, en op de divisie-boot D 9 werden verschei dene manschappen ernstig gekwest. In dezen storm schjjnt S 85 volgealagen te zijn. De boot kon nog een tijdlang met pompen drijvende worden gehouden, en de commandant trachtte haar bjj Fehmarn op het strand te zetten, maar kon het land niet meer bereiken. De bemanning werd met groote moeite door de divisie boot, die de torpedoboot vergezelde, gered. Om namelijk de torpedobooten bij hooge zee niet aan zichzelf over te laten, ia in de Duitsche marine bepaald, dat altjjd twee booten samen moeten manoeuvreeren. Volgens een nader bericht, ligt het vaar tuig in ondiep water en hoopt men het bij kalm weder gemakkelijk te kunnen lichten. Drie andere torpedobooten, die vermist werden, hebben onder de kust van Müen in de Hjelmsbocbt een schuilplaats gevonden. Een der booteu moest een an dere, wier machine beschadigd was, sleepen. Men herinnert zich dat ongeveer een jaar geleden S 26 met den hertog van Mecklenburg kenterde. In Aug. 1895 ver ging S 41 met de helft der bemanning, in April 1896 tengevolge van een aan varing S 48. Behalve de torpedobooten moeten ook de pantserschepen »Hagen" en >01den- burg" averij opgeloopen hebben. - Volgens een bericht uit New-York is te Seattle het schip >Ronnoake" aan gekomen, met 250 terugkcerende goud zoekers uit Klondyke aan boord en voor een waarde van vier millioer. dollars (f 10,000,000) aan goud; »de grootste lading gond, welke ooit uit een Ameri- kaansch kamp is gekomen", zegt het bericht. Te New-York is een jonge vrouw overleden, wier naam werd opgegeven als Wanda Vonspeno, maar die eigenlijk Burg gravin Spieren berg heette en een nicht (tantezegster) der Spaansche Koningin- Regentes was. Zij stierf aan de gevolgen van gebrek en ontberingen. Een paar maanden geleden is zij, omdat hare familie haarwilde uithuwelijken tegen haren zin, uit Weenen gevlucht met een uian, aan wien zij zich had gehecht, maar die haar bedroog en met liare juweelen naar Londen vluchtte. Zjj huurde toen een armoedige kamer en trachtte haar eigen brood te verdienen maar zij kon geen betrekking krijgen en leed gebrek aan alles. Vrijdag ontmoette zij in »Broadway" den Oostenrijkschen Gezant, die haar her kende. Zij viel toen op straat in onmacht. De Gezant liet een rijtuig en doktere halen, en zij werd naar hare woning gebracht. Men deed al het mogelijke om haar in het leven terug te roepen maar alles was tevergeefs, en de arme jonge dame stierf dienzelfden avond. Kroningsfeesten te Wielingen. De kroning onzer geliefde Koningin is alhier ook recht feestelijk gevierd. Den 31 Augustus j.1. werden de feesten geopend door algemeene godsdienstoefeningen en buitengewone raadsvergadering. Het verder gedeelte van den dag werd ingenomen door een gecostumeerden histori- schen optocht, voorstellende: de aankomst van den zoon van Prins Willem V, later Koning Willem I, le Sclieveningen den 30 November 1813. Te ongeveer hall elf uur zette de optocht zich in beweging, nadat de Prins een kort woord tot het volk gesproken had. De tocht ging nu langs den Poelweg door Westerland naar Hippolytushoef. Bij de school van Westerland stonden de schoolkinderen opgesteld, die den Prins een welkomstgroet toe zongen en hem daarna een krans en een bouquet aanboden. Ook had men aan de Haukes en tc Westerland een groote eere poort voor den optocht opgericht. Te Hippo lytushoef werd halt gehouden op het Markt plein, waar de optocht werd ontvangen door den E.A. Heer Burgemeester, die in hartelijke woorden do verdiensten van het Oranjehuis, en de dankbaarheid van het Nederlandsche volk schetste. De Prins bedankte den Burgemeester en sprak den wensch uit dat de lieide tot het Oranjehuis steeds moge toenemen. Van hier ging men door Stroo naar den Oever. De wijze waarop men «laar den op tocht ontving was allerhartelijkst, en maakte op ieder grootcn indruk. N.l. stonden bij Oos- terland een vijftigtal bewoners van den Oever opgesteld die den optocht inhaalden. Hun aan voerder sprak eenige hartelijke woorden tot don Prins, die hem daarvoor zjjn dank on dien van zjjn volk bracht. Verder werden een paar oranjeliedjes gezongen. In den Oever zag het er ook recht feestelijk nit. Ieder hni» was versierd met vlag en wimpel, en te mid den daarvan twee prachtige eerepoorten. Toen men den Oever was rond gereden werd de optoeht verzocht even af te stappen bjj M. T. waar de tafels gedekt stonden, en de gehee- le stoet werd onthaald. Een woord van dank mag aan hen, die dit tot stand brachten niet worden onthouden. Van den Oever koos men den weg door Polder Waard Niettwland naar Hippolytus hoef terug, waar men te 6l/j nnr aunkwam. Op het land van den Heer J. M. werd de optocht ontbonden. De heer Da. H. Bax, bracht bier als voorzitter der sub-commissie een woord van dank aan allen die er toe hadden medegewerkt dit feest zoo te doen slagen. Dc Burgemeester sprak ook nog een dankbetuiging en hief een hoera! aan voor Neerlands Koningin, dat eenige malen jui chend door honderden werd herhaald. Daarna bedankte de heer W. Bruul de sub-commissie voor hunne moeite enz. en ook nogmaals allen, die tijd noch moeite hadden gespuard dit feest te doen slagen, dat hoofdzakelijk door de Wie- ringer jongelui geregeld was. De muziekvereeniging Harmonie" luisterde dezen optocht op dat ook niet ictinig tot het welslagen er van bjjdroeg. 'b Avonds 7 uur werd een openbare muziek uitvoering door .Harmonie'* op 't Marktplein gegeven. Daar er te veel wind was werd de illuminatie een dag uitgesteld. Donderdag 1 September werd er schoolfeest gehouden voor alle kinderen. 's Morgens half tien kwam men samen in de school te Hippolytushoef en ging men in optocht naar het land van C. Dekker, waar kinderspelen werden gehouden. Te (wee uur was do strjjd beslist en ging men terug naar de school, waar aan ieder kind diverso ververschingen en bovendien een fiinko prijs werd uitgereikt. Ook dit schoolfeest werd door .Harmonie" opgeluisterd. 's Avonds 7l/a uur werd door „Harmonie* een uitvoering gegeven tegen entree bij den heer C. Koorn. De muziek liep goed van stapel, ook de tooneelstukjes. .Een kus aan toonder' cn .Flik en Flok in de klem* deden het publiek harteljjk lachen. Tevens werd hot dorp 's avonds geheel geïllumineerd. Honderde lampions enz. waren opgehangen en verhoogden den feestdos van het dorp. Verscheidene huizen waren evenals

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 2