-54 CREDIET. lira en Braiterrsin Extra Stijfsel iaars- en ffiiiiBrartilBl0B HANGLAMPEN, „DE TIJD". TREKKING morgen VERHUISD Dijkstraat No. 3, S. KRIJNEN, Het Kantoor en Th. Te koop Huizen, Café Billard met Vergunning, Puik Paardenhooi, OPENING 3,00 nette modellen. Mej. BENFER, ONTVANGEN de nieuwe Dames- en Kinder- ri.10 en 1 40 H.SPRUI S. MANHf Groote sorte Lijders aan Jicht of Rheumatiek. Ballons, Branders, Katoen en Claien, Taai-Taai a 24 ctj M Speculaas a 50 ct.| 2,90 nette modellen. A rchitect. VAN Architecten, is verplaatst naar DIJKSTRAAT 3 en ROZENSTRAAT 24. Te lSLOOP wit Linnen WERKPAKJES, fijne wit Keper BROEKEN en witte KABAAIEN, zeer geschikt voor Indië, voor billijken prijs, bijj J. RICHTER. Zuidatraat bij de Nieuwebrug. op diversen stand, waaronder drie nieuwe Woonhuizen in de Cornelis Ditostraat, Adres A. KRIJNEN, Polderweg 13. Door ziekelyke omstandigheden van den man wordt ter overname aangeboden een van ouds bekend beate Zttak, welke voor een niet te Êroot gezin een burger bestaau oplevert [et huis is er bg TE KOOP, alles contant, geen tusschenpersonen. Franco brieven onder lett. E. K. Bureau van dit Blad. a f 1.50 per pak, van 50 K.G Franco wal Helder. R. JOH. KEIJSER, Texel. TE KOOP •en goed onderhouden Damesfiets. Te bevragen bij denbeer Doorewaard Bondsrijvrielhersteller Weststraat. TE KOOP. AdresH. WIJKER. Zy, die zich alle gewenschte Artikelen Eooals: Meubelen, Bedden, Con fectie, enz. enz., willen aanschaffen op zeer gemakkelijke conditiën, kunnen zich vervoegen met brieven onder letters A. B., aan bet Bureau dezer Courant. Discretie verzekerd. Wlnter-Seizoen. HEERENKLEEDING verkrijgbaar op ge makkelijke conditiën, onder discretie. Brieven onder lett. C. Bureau v/d Blad. w. DE JONGH, 2e Molenstraat 81, besteedt de hoogste waarde voor HUIS RAAD en INBOEDEL en alle voorko mende ARTIKELEN. Laat zich ook aan huis ontbieden. in zeer groote verscheidenheid, van af 1,5© tot de fijnste soorten, flinke warme ge veerde Jekkers van af Meisjes en Jongens-Capes. Jongens Frokken, Dassen enz. Magazijn De Magneet, Molengr. boek Dierstee?. Speciaal adres voor goedkoope en fyne DAMES-BLOUSES en OVERHEMDEN vanaf f 1.40. Aanbevelend H. Spruit. in 85 kleuren verkrijgbaar in liuisen van 1. 2, 5 en ÏO H.O.. bU GEBRS. H00GERDUIJN. m HEIjDER. werd op de laatste tentoon stelling in ons V aderland hooger bekroond dan alle soorten patent-stgfsel. Zaandam. PAUL AVI8. Flancetlezeres, is weer dagelijks te spreken van 's mor gens 10 tot 's avonds 10 uur. KUIPERSTRAAT No. 1. 18. 8CHAQENSTBAAT 18. Ontvangen de nieuwe 29 OCTOBER 1898 en daaraanvolgende dagen, ten overstaan van den Notaris T. J. W. VAN EVERD1NGEN te Tiel. lYoordbrahaiit-Geldersclie-llaiidcls-Oiidcriiemiiig alsBaaien, Bevers, witte en gekleurde Flanellen, Moltons, Jaeger- en Tricotgoederen, wollen, molton en chitsen Dekens, Rc en Rokstreepeu, Borstrokken, Onderl Handschoenen. Kousen, Sokken, Kt Fanchons, Zijden Dassen, Fichus, B Mofjes, Wantjes, Jurkjes, Rokjes, enz Sajetten en wollen breipreis. OPRUIMIN van een partg Sporthemden en Pantali tegen veel verminderde prgzen. SPORTHEMDEN 45 CE goede kwaliteit. Aanbevelend, Q jy| SJflJ"] 'Nïrps* r koopt men ^betere Glaoél Dames» eu FHeerenl schoenen dan in bet Speciaal Tyroler 1 Handschoenen- Mujra/.Un 1 „DE MAGNEET") WSteeds de grootste sorteering in e fijnste kleuren.- Extra sterk. Langestra geëmaillee en gelakte mer-enXan kachels, P< leumkachi Vul- en Vi ssasr- guleerkacl met bijbehoorende artike Zie de lage prijzen. Nummerkacbel8 Kantoorkachels Vierkante Kamerkacbels Vulkachels Geëmailleerde Vulkachels Vierkante geëmailleerde Kachels Gegoten Kolenbakken Zeer mooie Plaatijzeren Kolenbakken Schulpkolenbakken Doofpotten met koperen deksel Kolenschoppen Pooken Tangen Gemarmerde Kachelplaten Kachelbeunen Amerikaansche Ellebogen Kachelpijpen per Meter QA nAA beneden A\J pvli concurrc Prima Veerenbed, pe kussens, eene wollen, gewatteerde deken, 2be lakens, 2 zware mat/ra fe zamen voor f 30. Idem Kapokken stel ai vensfatmde voor f' SI. Voor den Zeeman! Dubbel zwaar Oliegoed, jassen, bi steek-monwenslobkousenzuidv visscberskousen, urker wanten, tri wanten, enz. enz. Eigen gemaakte Ondergoederen, vrouwen- en kinderkousen én borsti lijven, rokken, nacbtjassen en jakke vrouwen- en kindernachtponnen. Verder alles wat bij het vak v maakte goederen verkrijgbaar ia. A. KREET, Nieuw stra Machinale Brei-Inrichtini 122. - Spoorstraat. -122. sterke, echt van kleur blijvende Schoolkousen Eigen fabrikaat. Zoo gij van die vreeselijke kwaal ge nezen wilt, wacht dan niet, maar wendt U terstond met duidelijk adres tot den heer W. F. G J VAN ZALM «e Haamstede (Zeeland). doch op het oogenblik weet spr. niet, welke verhooging hij zou moeten voorstellen. Hij acht het evenwel wenschelijk, dat de Raad zich in beginsel in dezen geest uitspreekt en stelt daarom een motie voor, luidendeDe Raad ovorwogende, dat een herziening dei- regeling van de owlorwijzersjaarweddon wen schelijk is, stelt het verzoek van den Rond van Ned. Onderwijzers in handen van B. en W. om advies uit tc brengen. De Voorz. merkt op, dat hij de verantwoording van zoo danig voorstel niet op zich neemt, want B. en W. zouden bg aanneming der motie een advies in den geest van den voorsteller moe ten uitbrengen. Hierop wyzigt de heer Frowein zoodanig de motie, dat het adres in handen van een Raadscommissie wordt ge steld. De heer Van Neck ontraadt de aanneming, hij acht het gevaarlijk als de Raad zich uitspreekt over zaken, die nog be slist moeten worden. De heer Staalman geeft zyn teleurstelling te kennen over de wijze, waarop de heer Frowein deze zaak be handelt, want zij wordt zoodoende op de lange baan geschoven. De vrienden van het openbaar lager onderwijs zijn verplicht beter voor de onderwijzers te zorgen en ze niet met een hongerloon af te schepen. De onder wijzers zijn volkomen in hun recht om ge lijkstelling te vragen met de onderwijzers op school 8, dat is billijk. Spr. wil wel mede werken om de salarissen te verboteren, als de personen, die van het onderwys gebruik maken hot betalen. Ieder raadslid vindt het zeker wenschelijk, dat de salarissen verbe terd wordon, maar stuur de onderwijzers met geen klnitjc in 't riet door to zeggen wij hebben geen geld. Hij maakt den heer Frowein in 't openbaar er een verwijt van door de zaak op de lange baan te schuiven. Hij had een radicaal voorstel moeten doen, waarbij door een progressieve schoolgoldheffing de meerdere kosten konden voldaan worden. De heer Korver wyst ook op de billijkheid van het verzoek en op de onregelmatigheid, dat de onderwijzers aan school 8 beter gesalarieerd worden. Hij is ook voor verhooging, en wil de geldon vinden door een billijke schoolgeld heffing, want 7 cent per week schoolgeld is een bespottelijke lage prijs. Na nog cenige bespreking komt de volgende motie in stem ming: //De Raad overwegende, dat oen her ziening dor regeling van do jaarweddon der onderwijzers wenschelijk is, stelt het verzoek van de afd. Helder van den Bond van Ned. Onderwijzers in handen van een Raadsfcora- missie". Deze wordt aangenomen met 12 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de heeren Van Ede, Frowein, Bitter, Staalman, de Wit, Dito, Terra, Kuiper, Kramer, Hartsinck, Krijnen en Stammes. Het benoemen dier commissie wordt tot later uitgesteld. Wegens het vergevordc nur wordt de ver gadering verdaagd tot Woensdagavond 7 uur. Zitting van Woensdag' 26 October 1898. Tegenwoordig zyn 14 leden; afwezig de heeren Over de Linden, Terra, de Wit, Stam mes en Van Twisk. Na de heropening der vergadering gaat men over tot de verdere behandeling der begrooting. Aan de orde wordt gesteld het adres van mej. Wijn, om verhooging van salaris. Op voorstel van don Voorzitter wordt met algemeene stemmen besloten haar f 50 '8 jaars toe te kennen voor het geven van ondorwys in de nuttige handwerken. Eveneens wordt aan mej. Lassclie dit bedrag toegekend. Tengevolge van deze beslissing moet de post onderwyzersjaarwedden met f 100 en tenge volge van de uitbreiding van personeel aan school 8 met f 2100 verhoogd en alzoo ge bracht worden op f55400. Bij dezen post maakt i de hr. Staalman nog de opmerking, dat het bij het inzien der sollicitatiebrieven van onder wijzers zyn aandacht heeft getrokken, dat vele slordig zijn geschreven en de stijl te wenschen overlaat, ja dat zelfs sommige can- didaten hun verzoek aan een verkeerd adres richten. Hy wenscht, dat men bij het opmaken van voordrachten op deze zaken let. Volgnummer 103 Kosten van het herhalings- onderwijs f 1200). In de 3o sectie werd gevraagd of het kleine getal leerlingen, dat van dit onderwys gebruik maakt, geen aanleiding geeft tot vermindering van het getal onderwijzers en zoodoende tot vermindering van dezen post. B. en W. merken op, dat het getal leerlingen op de herhalingsschool in het afgeloopen jaar 174 bedroeg, n.1. 80 jongens en 94 meisjes. Door 10 onderwijzers en onderwijzeressen wordt gedurende 9 maanden lesgegeven in 4 verschillende afdeclingen. Elk der onderwij- zers(essen) geeft 4 uren per week les tegen een belooning van 1100. In het getal leeruren of het aantal onderwijzers is geen verandering te brengen. De heer Staalman vindt do post nog al hoog en het aantal onderwijzers voor het aantal leerlingen te groot, daarom wenschte hy door een andere inrichting van het onder wys daarin verandering gebracht. De Voorz. geeft de verzekering dat 't aantal onderwijzers niet verminderd kan worden, maar niettemin zal hy met den directeur overleggen of een andere inrichting mogelijk is. By volgnummer 104 {Kosten van het instand houden van schoollokalen en onderwijzerswoningen) heeft de heer Staalman opgemerkt, dat voor school 8 en onderwijzers woning 1" 279 is uit getrokken. Dit vindt hij voor nieuwe gebou wen te hoog. De Voorz. en de heer Seven- huijsen bewijzen, dat de kosten voor het witten van het nieuwe schoollokaal en andere werk zaamheden niet te hoog zijn geraamd. Volgnummer 108 Kosten van 't plaatselijk schooltoezicht f 50). In de 3e sectie wordt er op gewezen, dat deze post in '97 werd over schreden; herhaling hiervan moet voorkomen worden. B. en W. antwoorden, dat de vele vergaderingen, noodig door de veelvuldige ad- viozen van dit college ingewonnen by de ver schillende regelingen op onderwijsgebied, bon geen vrijmoedigheid geven tot vermindering te adviseeren. Volgnummer 110 Kosten van belooningen en eereblijken f 550) geeft de heer Frowein aan leiding om de jaarlijksche prijsuitdeeling op de scholen te bespreken. Ilij meent, dat de uitgetrokken som beter besteed werd, als er schoolbibliotheken voor in dc plaats kwamen en hij doet in dien geest een voorstel. Do hoer Dito verklaart zich hier tegen en weet hij ervaring, dat een prijsuitdeeling uitstekend werkt; hy vreest, dat een bibliotheek vele bezwaren oplevert met het oog op don inhoud der boeken ten opzichte der verschillende richtingen. De heer Frowein wijzigt zyn voor stel om den post schoolbibliotheken pro-me morie uit te trekken, opdat B. en W. van deskundigen advies kunnen inwinnen. De heer Staalman zou het betreuren als schoolbibliothe ken opgericht werden met het oog op de neutraliteit, die niet mogelijk is. Het voorstel in stemming gebracht, wordt met 7 tegen 6 stemmen verworpen. Vóór stemden de hee ren Krijnen, Sevenhuysen, Bitter, Verfaille, Croockewit en Frowein. Volgnummer 112 {Jaarwedde van den muziek meester f 200). In alle sectie's werd op af schaffing van dezen post aangedrongen. In overweging werd gegeven den muziekmeester uit te noodigen kosteloos in het weeshuis onderwys te geven, dan kan op post 124, f 150 voor den onderwijzer, bezuinigd worden. B. en W. wijzen op de benoeming van den tegenwoordigeu muziekmeester door don Raad dd. 15 Sept. 1868 op een jaarwedde van f200. De heer Kramer wijst er op, dat deze post ongemotiveerd is en de muziekmeester jaarlijks f 200 ontvangt, waar hij niets voor doet. De heer Staalman stelt voor deze post te schrap pen. De Voorzitter zou het zeer onbillijk vinden, wanneer hij werd ontslagen, want toen hij uit Bolsward hier heen kwam, rekende hij op den goeden trouw. Na nog eenige bespre king wordt het voorstel verworpen. De heeren Frowein, Van Ede, Staalman en Kramer stemden voor schrapping van bedoelden post. Volgnummer 113 {Subsidie aan de Industrie school f 1900). Hierby wordt behandeld een adres van het Bestunr der Industrieschool, dat verzoekt de subsidie met f 200 te verhoogen, om daardoor gelegenheid te hebben een 2en assistent in het lyn- en bouwkundig teekenen te kunnen aanstellen. De Commissie van Toezicht op het middelbaar onderwys advi seert ongunstig, omdat zij voorkomen wil, dat nog meer dan thans onbevoegden aan de In dustrieschool worden aangesteld, De discus sie, die over dit punt wordt hoofdzakelijk gevoerd tusschen den heer Frowein en den Voorz. De eerste beweert, dat de school niet voldoet aan de eischen des tijds. Hot onder wijs in de wiskunde b.v, is treurig, waar door dat in de natuurkunde ook niet kan gevolgd wordende leerlingen leeren daar geen teekenen, maar copiëeren, en onbevoeg den worden bij voorkeur aangesteld. Spr. verzekert dan ook, dat deze school kan ver beterd worden zonder verhooging van kosten. De Comm. van Toezicht op 't middelbaar on derwys zal dan ook een voorstel indienen om het ouderwijs te reorganiseeren. De ge vraagde subsidie wordt niettemin verleend. Alleen de heer Frowein stemde tegen. Volgnummer 114. (Kosten van de teeken- school f 530). Hoewel men voor 1899 dezen post wenschte te behouden, meenden sommige leden, dat daarna de subsidie moest worden ingetrokken met het oog op de lioogerc bur gerschool. Het komt B. en W. wenschelyk voor, alvorens een beslissing te r.emen, af te wachten welken invloed de H. B. S. op liet teeKononderwys zal uitoefenen. Bij volgnummer 121 (Kosten van verpleging van arme krankzinnigen) vraagt de heer Staal man of B. en W. mot welwillendheid en vrij gevigheid zullen handelen, wanneer verzocht wordt de krankzinnigen toe te staan, dat zy in andere dan rijksgestichten verpleegd mo gen worden. De Voorzitter antwoordt, dat aan zoodanige verzoeken voldaan zal worden, als de kosten voor de gemeente niet hooger zijn. Volgnummer 122 (Kosten van verpleging in godshuizen en elders) doet de hoer Staalman de opmerking maken, dat een bediende in het gasthuis van de kiezerslijst is geschrapt, omdat hy geneesmiddelen van de gemeonte gehad had, hij dringt er op aan, dat den be dienden van het gasthuis vrije geneesk. hulp en medicijnen verstrekt worden. Vervolgens vraagt hy hoeveel verplegers in 't gasthuis zijn, hoeveel hun loon is, hoe lang hun werk tijd is en hoeveel zieken in hot gasthuis op genomen zijn. De heer Van Neck zegt dat er 1 oppasser is en de anderen losse verple gers zyn, terwijl do heer Bitter verklaart, dat er 2 verplegers on 2 verpleegsters werk zaam zyn. De Voorz. zegt, dat deze vragen in de sectie's op haar plaats zyn, maar nu niet. Omtrent de hooge kosten van het gast huis (f 6700) maakt de heer Staalman nog een opmerking en dringt aan op bezuiniging. Volguummer 123 (Subsidie aan hel Burg. Armbestuur). Verschillende leden zyn tegen de door het Armbestuur voorgestelde verhoo ging van de salarrissen van Secretaris en Penningmeester van dat bestuur. Ook wordt specificatie der vergaderingskosten gewenscht en vermindering daarvan. B. en W. blijven den arbeid van 't Armbestuur waardeoren en wijzen op de uitgavon in plaatsen van nage noeg gelyken omvang voor dezen dienst.Wat betreft do verhoogingen van traktementen wordt medegedeeld, dat te Breda een rent meester bij 't Armbestuur is aangesteld op oen jaarwedde van f 1000 met een armen- knocht van f 350. Te Zaandam ontvangt de Secretaris-boekhouder een salaris van f 1000 met een persoonlijke toelage van f 250. De heer Staalman wenscht den post vergaderings kosten, die geraamd is op f 250, met f 100 te verminderen. Wanneer f 50 voor uitgaven van verschillenden aard worden gebruikt, dan blijft er nog f 100 voor vertering over. In de 2e plaats wil hij do verhoogingen van sala rissen van f 50 voor den Secretaris en f100 voor den Penningmeester niet toestaan. Sinds jaren zyn de bezoldigingen voldoende geweest en do werkzaamheden volstrekt niet vermeerderd. In de 3e plaats verlangt hij gaarne eenige inlichtingen, omtrent de inrichting van het verplegiugshuis en wenschte hij te weten naar welke regelen de armen daar opgenomen wor den. De heer Korver heeft met leedwezen gezien, dat er voorgesteld is de salarissen van den Secretaris en Penningmeester te ver hoogen, zonder opgave van motieven. Alsnu gaat men over tot stemming. Het voorstel om de vergaderingskosten mot f 100 to verminderen en op f 150 to brengen wordt verworpen met 10 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren Van Ede, Kramer Staal man en Korver. Het voorstel om het salaris van den Secretaris van f 250 op f 200 te bepalen, wordt aangenomen met 11 togen 3 stemmen. Tegen steraden de heeren Bitter, Kuiper en Dito. Het voorstel om het salaris van den pen ningmeester van f200 op f100 vasttestellen, wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Tegen steraden de heeren Bitter, Kuiper, Dito en Frowein. Door deze beslissingen wordt de geraamde subsidie met f 150 verminderd en bepaald op f13850. Volgnummer 124. (Subsidie aan het Alge meen Weeshuis 1900). De opmerking wordt gemaakt, dat de kosten f200 per kind hoog zijn en dat de voeding en kleeding toch beter zouden kunnen zyn. Ook wordt het on derwijs in de muziek besproken en de wen- schelijkheid betoogd de subsidie met de kosten daarvan (f150) te verminderen. B. en W. kunnen niet beslissen of de kosten per kind te hoog zijn, maar merken op, dat in zooda- uige groote inrichtingen posten voorkomen, die altijd even hoog blijven bij veel of minder kinderen. Verder meent men ten onrechte, dat de onderwijzer in het Weeshuis uitslui tend voor de muziek is aangesteld. Slechts een klein gedeelte van den tijd wordt daar aan besteed; voornamelijk is die onderwijzer belast met hét onderwys aan achterlijke kin deren. De heer Frowein wil het woord subsidie veranderen in kosten, omdat het Weeshuis een gemeenteinrichting is. De Voorz. kan zich daarmede niet vereenigeu. De hoer Korver zou gaarne een andere wijze van geldbelegging zien, die meerdere baten opleverde, waardoor de subsidie lager gesteld kon worden. Ook acht hy de uitgaaf van f 100 voor geneeskundige hulp te veel, ter wijl hij de som, uitgegeven voor don onder wijzer, ongemotiveerd vindt. De Voorz. zal met de regenten over de geldbelegging spreken; de heer Bitter wijst er op, dat de f 100 voor geneesk. hulp, besteed wordt aan instrumentenja, soms zelfs aan een consult met een hoogleeraar e. d. De heer Staalman vindt de onderwijzer in het Weeshuis niet op zijn plaats en liet geld daarvoor uitgege ven, niet verantwoord. Zijn er achterlijke kinderen, dan zou hy ze naar de herhalings school willen zenden. Hij stelt voor, de post met f150 te verminderen. Dit voorstel wordt met 10 tegen 4 stemmen verworpen. Vóór stemden Staalman, Kramer, v. Ede en Korver. By volgnummer 142 komen de verschillonde adressen oin subsidie in behandeling. Na eenige delibiratiën besluit men mot 11 tegen 3 stemmen, aan de al'deeÜDg Helder van het Ned. Werklieden Verbond Patrimonium f150 en aan de afdeeling Helder van den Nedorl. 11. K. Volksbond f100 toe te staan. De hh. Bitter, Van Neck en Sevenhuysen stemden tegen. Aan de Schildersvereeniging //Oefening kweekt kennis" wordt met 8 tegen 6 stem men een subsidie van f 100 verleend. Tegen stemden de heeren Krijnen, Difo, Van Ede, Van Neck, Bitter en Korver. Op het adres van het Comité voor Kindervoeding, om een subsidie van f 100, werd op één na algemeene stemmen afwijzend beschikt. Al leen do heer Frowein was voor inwilliging. Aan de wed. C. Marchand wordt evenals het vorige j aar een gratificatie van 150 verleend. De heer Korver was er tegen. Hiermede zijn de uttgaven afgehandeld gaat inen over tot vaststelling dor inkomstt Volgnummer 12. (Belasting op de hom. /"1450). In de lste sectie werd de wei sehelijkheid uitgesproken de bewoners va Koegras vrij te stellen van deze belastini met hot oog op de bewaking hunner perceelei Voorgesteld wordt te vergunnen aan den bt woner van elk perceel één hond als waak hond te mogen houden. B. en W. hebben be-[ zwaar tegen dergelijke vrijstelling, ook ornda de belasting niet drukkend is. De hee Staalman merkt op, dat de bewoners vai Koegras van politiehulp zijn verstoken en da daarom het houden van een hond geen weeld is. Hy zou de verordening zoodanig wille wijzigen, dat zij van deze belasting vry g£ steld werden. Do Voorz. zegt, dat zooda nige verordening nimmer goedgekeurd wordt omdat dan aan enkelen boven anderen eei privilegie wordt verleend. Bij volgnummer 13. Belasting op tooneel\ vertooningen, enz.) geeft de heer Korver irf overweging bij tooneelvoorstellingen 5 pet. van de zitplaatsen te heffen, als deze boven f 1.j per plaats gaan. De Voorz. zal overwegen in hoeverre zulks mogelijk is. Volgnummer 15. (Belasting op het Gedistil leerd f 30,000). De heer Staalman vraagt olj deze som niet te hoog is geraamd, want de Minister heeft aan den Raad gemeld, dat in' geen geval de belasting tot die bedrag in hef vervolg kon geheven worden. De Voorz. zegt^ dat hij den Minister zooveel gegevens heeft verstrekt, als mogelijk is om hem te over tuigen, dat onze gemeente deze belasting niet kan missen, daarom zag hij niet gaarne dat men vrijwillig dezen post verminderde. De heer Staalman doet nog uitkomen, dat de gemeente blijken moet geven van hare teleurstelling over vermindering of verlies van dezen post. Dit kan bij de Staten-Generaal! van overwegend belang zijn bij de behandeling van de uitzonderingswetten. Volgnummer 22. (Marktgelden, enz.) Hierbij: bespreekt de heer Korver de noodzakelijkheid om do verordening to herzien, opdat de ver pachting van staanplaatsen op de kermis een verplichting wordt. De heer Staalman be-j treurt het, dat nog altyd de kermis gehouden' wordt, maar zoolang ze bestaat, wil hij de belasting hoog opvoeren, om haar zoodoende onmogelijk te maken. Vervolgens dringt hij: er op aan, dat de kermis-Zondag beperkt, wordt en dat tijdens de godsdienstoefening in de nabijheid der kerken de rust bewaard blijft. Volgnummer 23. (Opbrengst van den Visch- fslag). Deze post is aanleiding, dat de heer Staalman er op aandringt pogingen by Holl.' Spoorwegmaatschappij aan te wenden, dat het vervoer van visch goedkooper kan geschieden. Hij wenscht ijlgoed als vrachtgoed berekend,! opdat men hier met IJmuiden kan concur- reeren. De heer Korver wil het adres van de Kamer van Koophandel alhier steunen. De Voorzitter belooft de noodige stappen in deze te zullen doen. Bij volgnummer 31 Uitlevering van het Rijk, overeenkomstig art. 1 der wet van 1897), vraagt de heer Staalman of de Voorzitter reeds weet, hoeveel de nitkeering zal bedragen, waarop hij tot antwoord ontvangt f 0,326 per inwoner in hot geheel f 59,909,36. Hiermede is de bogrooting afgehandeld, de[ vergadering wordt eenigen tyd geschorst tot het opmaken der eindcijfers. Na heropening; wordt de begrooting in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Zij be draagt alsnu in ontvangst en uitgaaf f242,075,08 met den sluitpost voor onvoorziene uitgaven van f 1843,106. Bij dc nu volgende rondvraag spreekt de heer Sevenhuysen over de wenschelijkheid, om de Parallelweg te beharden met sintels in het belang der schoolgaande kinderen. De Voorz. zal het overwegen. De heer Staal man zag gaarne, dat ieder lid een afschrift van het antwoord, dat dc concessionaris der Waterleiding gezonden heeft, in zyn bezit kreeg. De Voorz. zal trachten aan den wensch te genioet te komen. Hierna niets meer te behandelen zynde, wordt de vergadering gesloten. Firma c. DE BOER Je., Helder. öunutiM vv HNIS.CL Koningstraat No. 21. vroeger bewoond door Mej. Wed. Adriaanse. Aanbevelend, j MOE3N. Ontvangen dc nieuwste soorten. teoex hvitexgeuoox l.iee i'«i,/zi;v. J. VAÜ WILLIGEN, E. M Weststraat L SS. - L §9 Weststraat L 90. Staenen Bratpalen ia soorten van at 18.00. Besta Regenwaterbakken Ie alle graatlen, van af 1 36,00. Ctcbrs. BOMHOFF, Bree- straat. Beider. Aangeboden BIJ meerdere hoeveelheid korting. P. VERFAILLE, Keizerstraat, Helder. Aanbevelend, M. J. WALLAST. WAÜ.R? moet ik nu wezen om mjjn Scheermes het fijnst te hebben aangezet Wel in den van ouds bekenden Scheersnion KRUIS WEG No. 1waar tevens de van ouds bekende Klltwortel-Olle verkrijgbaar is, die de roos verdryft en het uitvallen van bet baar belet. C. G. LANDMETER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 6