Aan de Leden dsr Ned. ïïerv. Kerk. Stoomtrawlers. 't Was maar een Loods, Jfa aftnop lal. J. FRANKFORT, (ttajfi Dilipnlta. een flinke, zindelijke Dienstbode, een net MEISJE Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Merapi", naar Rotterdam, arriv. 2 Jan. te Marseille. Het stoomschip Prinses Sophie", van Am sterdam, pass. 2 Jan. Perim. Het stoomschip «Malang", vertrok 3 Jan. van Rotterdam nuar Batavia Het stoomschip «Prins van Oranje" arriv. 23 Dec. van Amsterdam tc Batavia. B— *-,• Het stoomschip .Soembing" vertrok 4 Jan. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip ,8oenda", vertrokj4 Jan. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip «Gcdé", van Rotterdam, vertrok 4 Jan. van Suez. Het stoomschip „Oongaran", van Rotterdam, vertrok 4 Jan. van Southampton. Het stoomschip «Prins Hendrik", van Am sterdam, arriv. 5 Jan. te Genua. Het stoomschip «Koningin Wilhelmina", naar Amsterdam, arriv. 5 Jan. te Genua. Marktberichten. Purmerend, 8 Jan. Aangevoerd 303 vette runderen f 0.42 a 0.58 p. p., 5 slieren, prijs houdend handel matig, 152 vette kalveren f0.65 a 0.85 p. p., matig, 129 nucht. idem f a handel mat. 12 paarden, 1764 scha pen en lammeren, prijshoudend, handel stug, 849 vette varkens 84 a 38 ct. p. p., handel stug, 39 magere id. fll a 14, 238 biggen f4 a 8.beide handel stug, 1764 ganzen f2.a 8.79 zwanen f7,a 9, Kleine kaas f28.middelbare I 26. commissie f Aangevoerd 98 stapels, weg.kg., 1024 kg. boter f 1.25 a 1.80, Kipeieren f4,a 4,50. 26 kalkoenen, hennen f5.50 a 0.hanen f2.75 a 3.25. Helder 4 Jan. Aangevoerd: 2 korven konijnen, 1 id. kippen, 1 id. hanen, 1 id. duiven, 1 id. tortelduiven, 2 stapels kaas en 2 partijen boter. De pryzen waren: Konijnen f0 60 af 0.75, kippen f 0.70, lianen f 0.55, duiven f 0.12y2, tortelduiven f 0.65, N.-holl. kaas f 0.50 f 0.85, boter f 0.57 Vg a f 0.60 per kop. Schagen, 5 Jan. Aangevoerd 8 paarden f 50 a 120, 4 geide koeien magere f100 a 180, 80 vette koeien f 160 a 250, 4 kalfkoeien f 120 a 150, 10 nuchtere kalveren f7 a 16, 70 vette schapen f22 a 27, 600 overhouders f 13 a 19, 27 magere varkens f9 a 12, 41 vette id. 82 a 35 ct. per Kg., 57 biggen f4 a 8, 75 konijnen 25 a 75 ct., 80 kippen 40 a 120 ct. 900 Kg. boter f 1 a 1.20 per Kg., 450 Kg. kaas 40 a 50 ct. per Kg., 1200 kipeieren f 8.50 a 4,2 rammen f 18 a 20, 50 eenden f0.75 a 1. Visscherijberichten. Nieuwedicp, 4 Jan. Aangebracht door sloep M.A. 20, schipper D. Spanjersberg, met 160 lev. schelV. per 100 f 70 a f 84, 240 ijsschelv. per 100 f 48 a f 51,50, 170 lev. kleine schelv. per 100 f39 af48, 240 kleine ijsschelv. per 100 f 20 a f 80. 5 Jan. 36 korders met 20 tot 50 tongen p. st. 70 a 80 cent, 10 tot 50 middelm. ton gen p. st. 50 a 55 ct., 10 tot 30 kleine ton gen p. st. 25 a 30 cent, 6 mand groote en middelm. schol per mand f 9 a f 12, 2 tot 8 mand kleine schol p. m. f 3,50 a f 4,50, 1 tot 2 mand schar per mand f 2. 6 Jan. v.m. 8 uur. Niets binnen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 3 tot 5 Januari. ONDERTROUWD: P. K. Minneboo en P. Meesters. J. C. A. Moll en W. C. van de Voorde, li. Blokker en J. A. van Straten. GETROUWD L. Dekker en M. Hulting. H. v. Slageren en T. de Haan. C. Rogge veen en M. A. Mostert. J. Cornielje en S. Riekwel. E. Busbroek en A Kooinan. P. Krynen en A. Bjjl. BEVALLEN E. Dunselman geb. Hermes, d. M. H. Vereteeeg geb. Mulder, z. E. Klaas- sen geb. Baumeister, d. A. de Beurs geb. Kok, z. J. Scheer geb. Swart, d. M. Kossen geb. Grin, d. OVERDEDEN: Jb. de Ruiter, 73 j. Burgerlijke Stand, gemeente Texel, van 28 Dec. 1898 tot 3 Jan. 1899. ONDERTROUWD: HendrikSohoenmaker Se Westen) en Naatje Smit (den Hoorn). endrik de Leeuw en Lamberta Kooger (Oos terend). GETROUWD: Geene. GEBOREN Cornelis, zoon van Lambertus Halsema en Pieter^je Brouwer (Eierland). Fulps, zoon van Jan Duinker en Geertje Mulder (Nieuweschild). Dirk, zoon van Dirk Bremer en Antje Trap (Oosterend). Reinoutjc Adriana, dochter van Dirk Cornelis Dros en Marretje Kievit (Eierland). OVERLEDENNaantje Kuiper, 74 jaar, gehuwd met Hendrik Bruin (den Hoorn). Teu- nis de Boer, 60 jaren, gehuwd met Coruelia Schagen (Oudeschild). Arie Huisman, 27 jaren, ongehuwd, zoon van Cornelis Huisman enGer- ritje Hopman (do Westen). Jan Duinker, 58 jaren, gehuwd met Frouwtje Brouwer (Oude schild. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Helder en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand DecemberIngelegd f 22011,35; Terugbetaald f 22635.60. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 8532. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooet-lndlë: Verzendiogeweg p. ceepott via Amsterdam p. ars post via Kottaidam f. Holl, mail via Genua. p Holl. mail via Marsailla. p. Kraaache mail via Marseille p. Eugeleche mail via Brindisi Naar Atjeb ra de Oostkust van Sumatra p. Duilache mail via Napels. Naar Guyana (Suriname) p. seepoat via Amatardam |14 en 81 Jan. I 7.- p. mail over Engeland 9 en 23 I 7.- p. mail via St. Naiairn 7 7.- Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zcepoat via Amaterdam 14 en 81 Jan. j 7.'a p. mail via Sonthainpton p. mail via I.ivarpool p. mail via Qucenatown Detumderter poet-bezorg. Tijde', d.lut. buel.aliPoetk. 6 en 20 Ju. 7 '.AT. 13 en 27 7.'«ÏT. 17 en 81 7.— 'eer. 10 en 24 13 en 27 7—'.Ar. 9.— 'e mor. eiken Vrydig. 9.'e mor. 0 Ju. 9.— 'e mor. Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: f. mail over Engeland Oen 23 Jan. 7.'aa No. 7659, 8888, 12860, 18118 en 19250 ieder f 100. Trekking van Woensdag 4 Januari 1899. No. 11781 f 2000. No. 14141 en 19018 elk f 400. No. 987 en 19521 elk f 100. Trekking van Donderdag 5 Januari. No. 1383 en 20017 elk f 100. Vervolg der berichten. Hr. Ms. schepen Holland" en Piet Hein", zullen nu morgen van hier naar Indië vertrekken. Hr. Ms. >Friesland" vertrekt den 15en dezer. Bij de Geref. Gemeente alhier, is tot predikant beroepen Ds. de Haan, te Tiel. De opening van het nieuwe Club gebouw der machinisten, aanvankelijk be paald op morgenavond, is uitgesteld tot Zaterdag 14 dezer. De Kamer van Koophandel en Fa brieken in deze gemeente, zal vergaderen op Woensdag 11 dezer. Stukken voor deze vergadering worden vóór genoemden datum ingewacht by den Voorzitter of een der leden. Het beroep door Ds. H. E. Knappert naar Anna Paulowua, heeft dezeaangenomen. Texel, 5 Jan. De afdeeling Texel" van »Scliuttevaer" zal aan het Hoofdbestuur vóór de algemeene vergadering mededeelendat de afdeeling het wenscheljjk acht, om een paar geleide- lichten te plaatsen, zoodanig, dat men ook bij nacht het Amsteldiep zal kunnen door varen dat de afdeeling gaarne steun verleent aan de vereeniging tot bevordering der Stoomvaartbelangen, die wenscht te verhin deren, dat door de plaatsing van het Ko- ninginne-dok te Amsterdam de vaart wordt belemmerd dat de afdeeling wil steunen het verzoek tot plaatsing van een gasboei voor »de Boontjes", dat men het wenschelijk acht, om aan den oostkant van het plaatje voor de haven van Texel een boei te plaatsen dat het vergrooten en uitdiepen van de haven van Texel zeer gewenscht is, en dat de plaatsing van een gasboei voor het scheurrak zeer in 't belang zal zyn van de Marine en van de buiten- en bin- nenlandsche scheepvaart. Nabij het Horntje heeft men opgevischt, een partijtje nieuwe schroten, die aan een der einden met roop de volgende merken dragen F. E. W. Tot nachtwacht te den Hoorn, is benoemd, Jb. Breman, aldaar. Het adelborstenbal, dat jaarlijks te 's Hage tjjdens de vacantie wordt gegeven, heeft weder een aardige bate opgeleverd voor de Prins-Hendrikstichting en het Marinefonds, nl. f750.—. Het stoomschip »Yoorwaarts", kapt. Pittaluga, vertrok 4 dezer met 3400 ton patent fuel van Cardiö naar Genua, doch werd door zwaar stormweder beloopen door eene stortzee, die over kwam, ge raakte er zooveel water in de machine kamer, dat de vuren werden gebluscht, zoodat het schip hulpeloos voor den storm wegdreef. De gezagvoerder, stuurman en een deel der equipage, te zamen 13 man, verlieten het schip in een der booten, die omsloeg, waardoor allen zijn verdronken de eerste machinist nam toen het bevel op zich en terwijl het stoomschip naar den wal by Trevosa Head dreef, werden de ankers uitgeworpen en noodseinen gedaan de reddingboot van Newquay haalde de overige uit 11 man bestaande bemanning van boord en werden aldaar geland, doch 9 man werden later weder aan boord ge bracht door de reddingboot en werd het stoomschip op sleeptouw door een sleep boot van Falmond en het ss. »01ivia". Het passeerde 4 dezer Padstow des na middags te 1 uur 15 min. De »Voorwaarts", vroeger behoorende aan de Maatschappij »Nederland" was sinds kort verkocht aan een Italiaansche Stoomvaart-Maatschappij. Het comité van Lloyds te Londen heeft de zilveren medaille uitgereikt aan Jan de Yoogd, le stuurman, en de bronzen medaille aan J. J. Oepkes, Jan Mulder en Willem Akkerman, allen van het stoomschip »Mesaoria", voor de redding van de beman ning van den schoener »Blue Jacket" in de Noordzee op 23 November 1.1. De wagenmaker T. te Haarlem, op wien door zyn zoon op Oudejaarsavond bij ongeluk een schot werd gelost, is, zonder tot bewustzijn te zyn gekomen, overleden. 359"" Staats-Loterij. Trekking vun Dinsdag 3 Januari 1899. No. 2386 f 25.000. No. 12980 en 15679 ieder f1500. No. 8764, 16593 on 19587 ieder ƒ1000. No. 10607 f 400. No. 10524 f200. Voor de rechtbank te Haarlem stond gisteren terecht Siuion Hen, te Zaandam. In Augustus sloeg hy zijn vrouw bloedende wonden met een riem in September gooide hy haar op den grond en trapte haar op buik en borstop I October overleed de vrouw. Op den dag der begrafenis richtte hij in de kamer, waar het lijk lag, een feestmaal aau, werd dronken en kuste het lijk. Op 17 November verkocht hij alles, ook de kleertjes der kinderen. Twee der kinderen liet hij achter in de leege woning en een nam hy mee naar Amsterdam, waar hij het echter aau een steiger staan liet. De officier van justitie eischte tegen dezen onverlaat twee jaar gevangenisstraf en ont vetting van de vaderlijke macht. Een zonderlinge formule 1 Onder de adressen, waarover in een der laatste vergaderingen der Tweede Kamer ver slag is uitgebracht, behoorde eeu door elf ingezetenen van Woudsend, rieden van ver schillende politieke partijen en kerkgenoot schappen", ingediend tot oprichting van een pensioenfonds. Zij weuschen zulk een fonds »om ieder boven den leeftijd van 60 jaar een pensioen te verstrekken van f 400 per jaar en tot dekking der kosten, alsmede tot be perking van het privaat bezit, jaarlyks van ieder een belasting te heffen, gelijk aan het 50-duizendste deel van het quadraat van den grondslag van hun inkomen, enz." Heel duidelijk is dit zeker niet Een wonderuienscb. Te Rozendaal leeft sedert drie jaar een jonkman, die in al dien tijd geen nat of droog door de keel heeft gekregen. Het is de 18 jarige Henri van Reuzel. In 1895, als metselaarsjongen in een in aanbouw zijnd huis werkzaam, dronk hij bij vergissiug uit een kruik met karbol. De keel verbrandde en do slokdarm groeide dicht. Daar de jongen van honger had moeten sterven, werd door den dokter ter hoogte der maagstreek een opening van een vinger dikte in het lichaam gesneden, waardoor voedsel in de maag werd gespo ten. Als de andere huisgenooten het mid dagmaal gebruiken bedient deze wonder bare huisgenoot zich van een spuit, waarmee hij vloeibaar voedsel in de maag brengt. Alles bekomt hem goed en Henri is even gezond als de anderen. De zuak-IIogerhuis. H. M. do Koningin heeft afwijzend beschikt op de adressen van den heer J. van Loenen Martinet en anderen, en van mevr. Jentink, wed. O. O. Stellingwerf, om gratie voor de gebroeders Hogerhuis, die nog steeds in de gevangenis te Leeuwarden vertoeven. De procureur-generaal hij het Gerechtshof te Leeuwarden en dat Gerechtshof zelve hebben afwijzend geadviseerd op de beide in hunne handen gestelde adressen, en met machtiging van H. M. de Koningin zijn deze adviosen door den Minister van Justitie ge plaatst in de Staatscourant". De uitgebreid heid dier stukken laat de volledige opnemin gen van in een nieuwsblad met een beschei- denen ruimte in de verste verte niet toe. We ontleenen daarom slechts het volgende aan die adviezen, waarin antwoord wordt ge geven op de gestelde vragen 1. Had de rechter, toen hy zijn veroordeelend vonnis wees, voldoenden grond, om de schuld der beklaagden aantenemen en 2. Zoo ja, zijn er uk de veroordeeling feiten gebleken, die een nieuw licht op <le afgelegde getuigenissen en hare waarde werpen? De procureur-gene raal verzekert aan het einde van zijn advies, dat hy, ook na hl hetgeen later na de vcroordeeling is geschiedt, aan de waarheid der getnigenisscn en aan de schuld der ge broeders Hogerhuis blyft gelooven, en dat hij dus in afwijzenden zin adviseert omtrent het verzoek, in de ingezonden adressen ne- dergelegd. 's Hofs advies eindigt volgender- wyzo: «Na hernieuwde kennisgeving van alle processtukken, en na nauwgezette lezing van de zeer omvangrijke verzameling verbalen, en de latere onderzoekingen, is het Hof een stemmig overtuigd, dat by het arrest van 5 Augustus 1896 do ware schuldigen zyn ver oordeeld. Zich voorts rcfereerendo van het verslag van den procureur-generaal, en met de strekking daarvan zich vereenigende, heeft het Gerechtshof de eer, eenstemmig Hare Majesteit te adviseeren tot afwyzende beschik king op de voorgestelde verzoekschriften". Een weduwe in Borgerhout, bij Ant werpen, had een hondje, een leeuwtje, waarvan zy veel hield. Het was anders een goed lief dier, maar in den laatsten tijd was hij onvriendelijk en bytachtig. Maandag wilde hy niet vreten, zoodat de vrouw on gerust werd en den veearts liet halen. Deze aarzelde niet, maakte het dier af en sneed het lijkje open. Hij bevond dat de hond in hoogen graad dol was geweest. Groote ontsteltenis, want zestien groote menschen en kinderen, meest familieleden, en tenminste vijf honden waren door het dier gebeten. Bij al de gebeten menschen waren de wonden al met roven bedekt en dus niet meer uit te branden. Er werd daarom gelast, alle zestien naar het Instituut van Pasteur te brengen ze zouden zoo mogelijk gisteravond nog naar Parijs vertrekken. De vijf gebeten honden zijn afgemaaktmaar het plan om alle honden in het dorp af te maken heeft men spoedig laten varen. Uit Duitschland komen berichten van zware stormen. Maandag wierp de storm een personentrein by Kesselsdorf in Saksen om, tengevolge waarvau vijf menschen ge wond zyn. Op de Oostzee was het gisteren ook boos weer. De storm dreef groote raas sa's water in de stad Lübeck, die verschillende wijken overstroomden. Ook uit verschillende deelen van Frankrijk worden overstroomingen en sneeuwstormen gemeld. Te Cherbourg staan de lager gele gen stadswijken blank, te Lisseux staat het goederenstation onder water. Te Diepe is de stoomboot »Anger" gestrand. Vier man in de machinekamer verdronken Bij Duin kerken is een Duitsche driemaster vergaan. De bemanning werd in veiligheid gebracht door een reddingsboot, waarvan de roeiers by het reddingswerk 8 uur in het water stonden. Naijver. Reeds sedert langen tijd had de opera zanger S. te Weenen den naijver van zijn collega's opgewekt, doordat hij eiken avond, vooral van het vrouwelijk publiek, eeu groot aantal kransen ontving. Een hunner strooide daarom het bericht uit, dat S. een overeenkomst met den directeur van een kerkhof getroffen had, waardoor hij eiken avond de vrjje beschikking over een aantal kransen verkreeg, (natuurlyk zonder de linten Den anderen morgen worden ze dan weer naar de begraafplaats teruggebracht. De oplossing van het raadsel ging als een loopend vuurtje rond en vond by de meesten geloof. Doch toen S. op een avond eens een reusachtig bloemenschip ontving, geraakten zyn naij verige collega's toch in verlegenheid. Dat kon toch niet van het kerkhof gekomen zynDe vader van het andere bericht was echter spoedig by de hand. Dat is zoo vreemd niet," meende hy, want van daag is er een hoog officier van de marine begraven Advertentie n. Op Dinsdag 10 Januari hopen onze geliefde Ouders 8. SLICUTER F. BREEN, hunne 25-Jarljre Echfvrreeui- (finjr te mogen herdenken. Uit aller naam hunne dankbare Kinderen. Wilhelminastraat No. 6, Helder. Ondertrouwd FRANS VAN TWISK en ANNA M. VOS. Helder, Januari 1899. IJ muiden, Tevens strekkende tot algemeene ken nisgeving. Ondertrouwd Joh mi Gliristlau n Audries Mol! en Wllhelmina Caroline v. d. Voorde. Helder, 5 Januari 1899. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd RENS BLOKKER en JOHANNA ADRIANA VAN STRATEN. Helder, 5 Januari 1899. Huwelijksvoltrekking 19 Jan. a. s. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd P. K. MINNEBOO, Schoenmaker K. N. M., P. MEESTERS. Amaterdam, j 4 Januari 1899 Hu wely ksvoltrekki ng 19 Januari 1899. Getrouwd DANIËL KIKKERT ANNA SCBENDELAAR. Amsterdam, 4 Januari 1899. Mariniersplein 46. kennisgeving. Getrouwd Pieter Cornelis Hagenaar en Petronella Antoinette Ahrend. Amsterdam, 5 Januari 1899. Getrouwd C. ROGGEVEEN M. A. MOSTERT. Helder, 5 Januari 1899. Heden overleed mijn innig geliefde Vader, de Heer J. A. DE RUIJTER, in den ouderdom van 73 jaar. Helder, 3 Jan. 1899. C C. J. DE RUIJTER. Gevoelig voor de blijken van deelneming zoo van hier als elders, vau zoovelen op den len en 2«° dezer ontvangen, betuigt ondergeteekende, ook namens zijne familie, zijnen hartelyken dank. Helder, 6 Januari 1899. J. S. VAN JUCHEM. Aan allen, die met den eersten dag van dit jaar blijken van belangstelling gaven, mynen wederkeerigen wensch en harte lyken dank. J. A. KLERCQ, predikant. 5 Jan. 1899. Huizen, aan de Zuiderzee. DANKBETUIGING. De ondergeteekenden betuigen door deze hunnen hartelyken dank. voor de vele bljj- ken van deelneming, gedurende de ziekte en na het overlijden van hunnen geliefden Echtgenoot en Vader on vangen. Wed. G. JANSEN-Tixman. A. W. SWARTHOF-Jansen. P. SWARTHOF Jz. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wy onzen welgemeenden dank aan allen, die belang stelling toonden, gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder, ook aan den President, Bestuur en leden van het ziekenfonds Helpt El kander", die zoo bereidwillig waren om hetstoffelyk overschotgrafwaarts te brengen. Helder, 5 Januari 1899. Namens Ouders, Zusters, Broeder en verdere Familie, H. v. HALEN De ondergeteekende brengt langs dezen weg haren dank aan Hoofdoffic. en verdere Officieren, Onderofficieren en mindere sche pelingen, voor de hulp en bystand in hare droevige omstandigheid tjjdens en na het afsterven van haren Echtgenoot. Helder, 5 Januari 1899. Wed. VAN DRIEL. Een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar zy toegewenscht aan familie, vrienden en bakenden, door JACOB GLOTZE, Standerton Bus 20. THIJS v. d. STERR, Johaunesburg Bus 4087. Transvaal, 1 Jan. 1899. Ondergeteekenden, stokers a/b. Hr. Ms. »Piet Hein", roepen bij hun vertrek naar Ned.-Indië een. hartelijk vaarwpl en tot weerziens toe. Helder, 7 Januari 1899. P. J. TER BURG. D. HOLTZ. J. J. v. d. GEVEL. H. v. d. BERG. P. A v. d. POLL. A.Th. LUMKEMAN. J. M. BRIOO. C. N. KAAGMAN. C. NEBBELING. C. MIDDELIE. li. OOSTEN. A. HOEK. D. J. BIJL. J. F. B. DANIELS. Wegens myn vertrek naar Oost-Indië, roep ik myne Familie, Vrienden en Be kenden een hartelyk vaartwel en tot weer zien toe. B. DE BOER, Hofmeester a/b. Hr. Ms. Pantserdekschip Holland". De ondergeteekenden wenscben aan familie, vrienden en bekenden, hi het Nieuwe Jaar, veel heil en zegen. Korp.-stoker J. APPEL. Stoker le kl. J. J. STUUK. J. L v. WOLFEREN. W. L. GOEDHART. 2e J. H STROOMER, Aan boord Hr. Ms. »Borneo", kruisende Noordkust Nieuw-Gunea. Een gelukkig Nieuwjaar aan familie en vrienden. P. KOOGER. G. J. C. KOOGER-Bock. Amsterdam, Haarlemmerweg 15. Erangelisatic-inkaal i/il. Palmstraat. ZONDAG 8 JAN. voorm. 10 uur: Dl*. IIOKDEWAKKR van Amsterdam. 's Morgens 8 uur Bidstond voor de Zon dagsschool. Allen, die iets te vorderen heb ben van Mej. de Wed. P. BEUKERS, Spoorstraat 47, worden verzocht hunne rekeningen voor den vijfiiendan dezer in te zenden. Zy, die iets te vorderen hebben van bovengenoemde Sociëteit over 1898, worden verzocht hunne rekeningen in te zenden by den ondergeteekende vóór 31 Januari a.s. De Penningmeester W. H. C. HOOG. Aangezien het ondergeteekende niet mo gelijk is de vele vragen om inlichtingen schriftelijk te beantwoorden, verzoekt hy degenen, die belangstellen in deze zaak, hem persoonlijk, liefst des avonds te be zoeken. G. HOFER. Speeltuin Parallelweg. Op algemeen verzoek Zondag 8 Januiri Dinsles, van 5 tot 7 uur. Uitstekende gelegenheid tot het leeren der Quadrille. D. J. SNAPHAAN. Concertzaal „TIV0LI". Op vereerend verzoek den Sen JANUARI 1S99, wederopvoering van Oorspronkelijk Tooneelspel in vjjf Tafereelen, door A. RUIJSCH. Opening der Zaal 71/* uur. Aanvang 8 nor. Prijzen der plaatten le Rang f 0.502e Rang 0.25, Plaatsen verkrijgbaar en te bespreken van 'i tot 4 uur aan het Lokaal. Zaterdag- en Zondagavond: Optreden van den Heer Humorist en Holl. Kar. Komiek te Amsterdam. Entree vrij. Aanvang 71/» uur. Aanbevelend: P.GERRITSEN. HAVENPLEIN 17. Zondag 8 Januari a.s. „Het kibbelende Echtpaar GROOT BAL afgewisseld door voordrachten. Onder aanbeveling 1. GEVRAAGD tegen 1 Febr. een DIENSTBODE, die zelfstandig, zindelijk en vlug kan werken en smakelijk koken eerlyk en goed humeur. Loon naar bekwaamheid, opkl. van f80. tot f 100.Goede get. gevraagd. Br. fr. lett. P. L., Boekh. P. SPRUIT, Kanaal weg 161. JONGENS gevraagd, in de Sigarenfabriek >HET HÉLDER- SCHE WAPEN". Wordt gevraagd die met de wascli kan omgaan. Adres WILHELMINASTRAAT No. 38. Er biedt zich aan van buiten, als Meid-Huishoudster of in een klein gezin, bekwaam voor baar werk, goede getuigen staan liuar ten dienste. Br. onder lett. Q., Bureau van dit Blad. Er biedt zich aan' een flinke Texelsche DIENSTBODE, va:a goede getuigen voor zien. Br. fr. onder lett. Z., J. DE BOER, Nieuwstraat, Burg op Texel.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2