Kasaalweg 169. Adverlentiën. Redding te Helder. Doopsgezinde Kerk. Aan de Leien der Ned flerv. Kerk. Heer i K (MISGA uit knïm, den heer D. MAREES le Koegras. l8le UITVOERING Schouwburg TIVOLI. €*oneordia" De Oude-Kleêrkooper Grand Café DE KONING Kd€ Mioi» gltuzieft-Éitocmng Wmisiai Jen I81en Jaonari 1899, Het état-raajor van Hr. Ms. pantserdck- •chip „Zeeland', die 1 Februari van hier naar West-Indië vertrekt, is samengesteld als volgt Kapt. ter zee A. G. Ellis, Commandant, Kapt.-Luit. ter ace W. J. de Bruyne le Of ficier, Luitenants ter zee Ie kl. E. W. Pfeiffer, A. J. van Stockum, Luitenants ter zee 2e kl. G. L, d' Abo, F. W. J. Groenenboom, A. li. van Deurseu, II. J. Alberda, Ie Luit. der Mariniers J. W. Wijnands, Off. van Gez. Ie en 2e kl. Dr. C. J. de Bruyn Kops, D. J. Vrydag, OfF. van Adm. Ie kl. A. A. J. Schilt, Adj-Adm. P. A. Snellem van Vollen hoven, Off. Mach. 2e kl. J. Maandag, Adel borsten le kl. J. A. Jager, A. Rombach, F. F. van der Ven, F. J. Witteveen, C. C. Kayser, A. H. van den Mersch, B. 'J. Heil bron, D. R. Schuitemaker, Hoofdraach. G. H. Brakke, Machinisten le kl. P. H. de Carpentier, G. Keyzer, J. van der Pyl, H. R. Birza, Machinisten 2e kl. J. H. Voort- huijzen, F. T. de Glopper, U. G. M. G. de Vries, R. Grand ia, W. Dondorff, Adsp.-Mach. F. II. Heukelman, M. Ouwehand, P. D. Whitlau. Blijkens by hot Dep. van Marine ontvangen bericht is Hr. Ma. instructieschip Nautilus", onder bevel van den kapt.-luit. ter zee A. Seret, 11 dezer van Cadix vertrokken. (St.-Ct.) Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Bogor", naar Rotterdam» vertrok 10 Jan. van Port-Said. Ilot stoomschip „Merapi", naar Rotterdam, pass. 10 Jan. Dover. Het stoomschip .Madura", naar Amsterdam, vertrok 8 Jan. van Padang. Het stoomschip „Sumatra", naar Amsterdam, pass. 9 Jan. Kaap Rnca. Het stoomschip Bromo", naar Rotterdam, vertrok 11 Jan. van Port-Said. Het stoomschip „Soeiula*naar Batavia, pass. 10 Jan. Kaap Carvoeiro. Het stoomschip „Koningin Regentes', naar Batavia, vertrok 11 Jan. van Sonthampton. Het stoomschip .Prinses Sophie*, naar Batavia, vertrok 11 Jan. van Colombo. Het stoomschip »Smeroe>, arriv. 11 Jan. van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Lombok', vertrok 11 Jan. van Batavia naar Arasterdam. Het stoomschip .Oengaran", van Rotterdam, arriv. 12 Jan. te Marseille. Hot stoomschip „Prins Hendrik*, naar Batavia, vertrok 11 Jan. van Suez. Ilot stoomscihip „Koningin Wilhelmina'', arriv. 12 Jan. van Batavia te Amsterdam. Marktberichten. Helder, 11 Jan. Aangevoerd waren 4 geldckoeien, 5 nuehtero kalveren, 6 schapen, 1 bok, 3 korven konijnen. 1 id. kippen, 1 id. duiven, 2 stapels kaas, 1 party boter en 1 party eieren. De pryzen waren nuchtere kalveren 17a f 13., schapen f 14bok f 3konijnen f 0.30 a f 0.70, kippen f 0.75, duiven f 0.25, N.-holI. kaas f 0.55 a 1 0.85, boter f 0.621/" per kop, eieren f 4.50 per honderd. Behagen, 12 Jan. Aangevoerd 5 paarden f80 u 120, veulens f af0, 0 stieren f 0a 0. 4 Geldckoeien f 110 a 130, 40 vette koeien f 160 a 255, 6 kalfkoeien f130 a 165, 0 vaarzen f a 0, graskalven f a 15 nucht. kalveren f 8 a 17, magere schapen f a 50 vette scha pen f 22 a 25,350 overhouders f 12 a 19.23 magere varkons 19 a 11.40 vette varkons f 0,32 a 0,34 p. P., 52 biggen f4.a 11,800 kop boter, p. P., 55 a 60 eb, 1200 kipeieren f 3,50 a 4,per 100# Purmerend, 10 Jan. Aangevoerd 314 vette runderen f 0.42 a 0.56 p. p., 4 stieren, prys- houdeud, 139 vette kalveren f 0.65 a 0.85 p. p., 139 nucht. idem f 6 a 17, beide handel matig, 12 paarden, 1425 schapen en lamme ren, lager in prys, handel stug, 366 vette varkens 31 a 35 cl. p. p., handel matig, 37 magere id. f 10 a 13, 285 biggen f 5 a 8. beide handel stug, 235 ganzen f 2,a 2.50. 20 zwanen f 7,a 9, Kleine kaas f 27,50, middelbare f commissie f 26,Aangevoerd 79 stapels, weg.kg., 131CYj kg. boter f 1.25 a 1.35, Kipeieren f 4,a 4,25. Visscherijberichten. Niouwcdicp, 10 Jan. Aangebracht door 1 sloep A. M. 20, schipper 1'. Meuldyk, met 325 lev. schelv. per 100 f 68 a f 76, 690 ysschelv. per 100 f 44 a f 52, 220 kleine lev. schelv. per 100 1 34 a f 88, 220 kleine ysschelv. per 100 f 25 a f 26. 80 korders met 10 tot 80 tongen p. st. 60 a 70 ct., 10 tot 30 iniddclra. tongen p. st. 45 a 50 ct., 10 tot 20 kleine tongen p. st. 20 a 25 ct., 5 tarbotten p. st. f 7 a 1 9, 1 tot 6 mand kloine schol p. m. f 4 a f 4,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2. 11 Jan. 5 korders te camen met 50 ton gen p. st. 65 ct., 60 middelm. eti kleine ton gen p. st. 25 a 40 ct., 6 mand kleine schol p. m. f 4,50 a f 5,50, 6 mand schar p. m. f 2, 2 mand groote schol p. m. f 10. 12 Jan. 20 korders te zamen met 100 ton gen p. st. 75 a 85 ct., 210 middelm. tongen p. st. 40 a 45 ct., 70 kleine tongen p. st. 20 a 25 ct., 1 lev. kabelj. p. st. I 5,25, 3 doode kabclj. p. st. f 3,50 a f 4, 4 mand groote schol p. m. f 16, 8 mand kleine schol p. m. f 5. Voorts zullen, tot nadere aankondiging, de brieven en andere stukken voor de oorlogs schepen „Piet Hein" en Holland", met elke daartoe bestaande postgelegenheid uit Nederland worden verzonden in pakketten aan het adres van die oorlogsschepen te Port-Saïd. Opdat die brieven en andere stukken by de sorteering op de post kantoren dadclyk in het oog vallen, worden belanghebbenden uitgenoo- digd ze te voorzien van twee zich kruisende strepen over het gehecle adres, loopende va don eenen hoek naar den anderen. (St.-Ct.) Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 10 tot 12 Januari. ONDERTROUWD: D. Swaager en M. Dost. H. J. Kalkhoven en G. J. Vryvogcl. W. J. Goijjer en T. Molenaar. GETROUWD II. J. Krijnen en M. Visser. J. llolstvoogd en J. Bolleir.a. BEVALLEN: T. Lnrz gcb. Mens, d. II. Zwaaij geb. de Vrij, d. C. M. den Dekker gob. van Uartingsveldt, z. A. van Leeuwen geb. Spits, z. M. J. Slort geb. Blokhofl', d, OVERLEDENH. C. Brune, 4 m. Geene. Burgerlijke Stand, gemeente Texel, van 4 tot 10 Jan. 1899. ONDERTROUWD GETROUWD: GEBOREN Grietje, dochter van Hendrik Bakker en Aagje Kooiman (Oudescliild). Marinus, zoon van Jan Bakker en Annetjc Alderliefste (de Waal). Elisabeth Geertruida, dochter van Cornelis Krynen en Tryntje Sclser (Oudeschild). OVERLEDEN Corm lis Boersen 66 jaren, weduwnaar van Martje Boogaard (Zeven huizen). Klaas Mantje 86 jaren, weduwnaar van Aafje Boon (Harkenbuurt). Jan Roeper 25 jaren, zoon van Jan Roeper en Johanna Helcna Nieuwenhuizen (den Burg). Vervolg der berichten. 't Heeft hier gisterenavond zeer hard gestormd. Vele dakpannen en enkele schoor- steenen en schuttingen, hebben het moe ten ontgelden. Aan de Achtergracht-Zuid- zyde is een nieuwe muur omgewaaid. Van ongelukken op zee is ons nog niets bekend. Van de nieuwe school aan den Paral lelweg, zijn vele pannen en een schoorsteen afgewaaid. In een paar klassen kon tenge volge van gebroken ruiten geen school gehouden worden. Wij kunnen belangstellenden mede- deelen, dat de eerstvolgende V o 1 k s b ij- eenkomst Woensdag 18 Jan. a.s. in Tivoli zal gehouden worden. De heer B. H. Polak zal dan een lezing houden, de wel bekende heer N. N. eenige voordrachten ten beste geven en de Onderofficiers Ver- eeniging »0. V." het tooneelspel »de Werkstaking" van Rosier Faassen opvoeren, terwijl muziekuitvoeringen van de Kleine Kapel der Marine deze werkzaamheden zullen afwisselen. By de Herv. gemeente alhier is be roepen Ds. Adriani, thans te Warmen- huizen. Tot deurwaarder bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar, is benoemd de heer H. Kwant, in plaats van wijlen den heer J. W. van der Wal Cz. Evenals ten vorige jare zal op nader te bepalen datum in de maand Januari in de Nieuwe Kerk een Vocaal- en Instrumentaal Concert gegeven worden, met welwillende en geheel belanglooze medewerking van den WelEd. Heer Jac. Koning, Kapelm. Kon. Ned. Marine (Orgel) eenige H.H. Leden van het Staf'm. (Strijk -Orkest). We vi T(jdstippeu van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndlë: Verzending» weg Datum d«r tor pont-bezorg. Tydet d.laat. bual.ahPostk. £0 Jan. 7 13 en 27 7—'«ar 1en 81 7.— W 24 8.30 'snaai. 13 cn 27 7—'nar. 20 9.—mor. eiken Vrijdag. 9.mor. fl Feb. 9.mor. p. zecpont ris Amsterdam p. acepont via Kotterdnm p. Hoil. mail via Genua p Hoil. mail via Marseille. p. Franeche mail via Marseille p. Engelschc mail via Brindioi Nnar Atjeh en de Oostkust van Sumutra p. Duitsche tunil via Napels. Naar Guyana (Surlnamo): p. ïoopuit via Amsterdam .114 en 81 Jan. I 7.'sav. p. mail over Dn geland 28 I 7.'sav. p. mail via St. Nazaire 7 Eeb, 7.'sav. Naar Curagao, Bonaire en Aruba: p. xeepoat via Amnterdam I4en8l Jan. 7.'sav. p. mail via Sonthampton 17 8.80aam. p. mail via I.iverpool19 7,'»av. p. mail via Qucenstown 81 8.80 s nnra. Naar St. Martin, St. Euatatlus en Saba: p. mail over Engeland 23 Jan. 7.'tav Nuar Hr. Ms. .Holland" te Bei roet (Syrië): Vrydag 20 en 27 Jan. en 8 Febr. 9 uur 's morg. Naar Ilr. Ms. .Piet H e i n te A 1 - giors: Zondag 15 Jan. 12 uur 's nam.te Port-Saïd: Vrydag 27 Jan. 9 unr 's morg; te Aden: Vrydag 3 Febr. 9 uur 's morg. te Colombo: Maandag 6 Febr. 9 uur 'e morg. Brieven en andere stukken voor het oor logsschip .Nautilus" zullen toten met 15 Jan. e. k. worden verzouden naar Santa Cruz de Tenerifie. e vertrouwen, dat velen van deze ge legenheid weder zullen gebruik maken om een avond van kunstgenot te smaken en dit nog te meer, omdat de geheele op brengst komt ten voordeele der Diaconie- ar men van Helder en Huisduinen. Door de Directie der Marine alhier, werd gisteren openbaar aanbesteed de levering vau Ï44.00U Kg. zachte (witto) en 96.000 Kg. harde (roode) tarwe, ten behoeve der Marins-bakkcry alhier. Ingekomen voor zachte tarwe 5 geldige in schrijvingen, van de hoeren H. de Gier, te Gorinchem, ad f 11.06; M. Witsenburg Jr., alhier, f 10.99; II. H. van Waveren, te Hille- gom, (3 soorten) f 10.97, f 10.96 en f 10.87 per 100 Kg.voor harde tarwe 3 inschrijvingen, van de heerenH. de Gier, ad f 12.17 en II. II. van Waveren (2 soorten) f 11.99 en f 11.87 per 100 Kg. Texel, 11 Januari. De Schippers- en Visschersbond alhier zal zich met een verzoek wenden tot den Inspecteur van het Loodswezen te Am sterdam, in zake oude wrakstukken en andere heften op den bodem van de zee, waaraan door de visschers hunne netten verscheurd worden. Het stoomschip »Koningin Wilhel mina" van de Stoomvaart-Maalsckappij >Nederland" arriveerde gisteren te Am sterdam, na de reis van Batavia via Pa dang en Genua gedaan te hebben in 29 dagen, Dit is tot nog toe de kortste reis op de lijn. Uit Vlissingen meldt men Door onvoorziene omstandigheden zal ook op 14 dezer de kruiser Noord-Brabant" niet van de werf der maatschappij »De Schelde" alhier kunnen afloopendit is thans op 17 dezer bepaald. Maandagmiddag was te Callantsoog eensklaps alles in beweging. Wat was er te doen Een schip op 't strand Neen, voor dit maal niet, maar waarnaar men zoo lang verlangd had, was eensklaps gekomen, n.1. het werk aan de duinen. In allerijl werd een tent op het duin in elkander gezet. De wipkarren, de planken, de rails voor een spoor, in één woord alle materialen werden naar de bestemde plaats gebracht, om Dinsdag met volle kracht te kunnen beginnen. De vloot en de koloniën. »De Surinamer", erop wyzende, dat hot oorlogsschip in de wateren der Suriname- rivier vóór Paramaribo in Mei e. k. naar Nederland zal terugkeeren, zonder door een ander te worden vervangen, en dan slechts één schip en voor Suriname en voor Cura^ao zal moeten dienst doen, her innert eraan hoe de Koloniale Staten zich reeds vroeger uitdrukkelijk daartegen heb ben verklaard. Meermalen, zoo ongeveer was het betoog, is bewezen, dat de politie en de millitaire macht niet in staat zijn onlusten van «enigszins bedenkelyken aard te bedwin gen. Op de plantages »Zoelen" en »Zorg en Hoop", daar door de Britsch-Indische emigranten ernstig verzet gepleegd werd, zóó zelfs, dat op laatsgenoemde plantage zeven belhamels moesten worden neerge legd, keerde de rust niet weder, maar groeiden de onlusten steeds aan, totdat eindelijk de matrozen van het wachtschip daar een bezoek kwamen brengen. Hun verschijnen alleen was genoeg. Toen in 1857 gewapende personen uit het weelooperskamp in de stad verschenen, om vrouwen te rooven, was het Janmaat wederom, die de rust herstelde, terwijl hij bij de gebeurtenissen op Rac a Rac. uit muntende diensten bewees. De onlusteu van 1891 in de stad lig gen nog te versch in ieders geheugen, om niet te weten, dat men toen vooral aan het optreden der marine een betrek kelijk spoedigen terugkeer tot de orde te danken had. Gelukkig werd schrijft »De Suri namer" verder gedurende de laatste jaren de rust niet ernstig verstoord, mis schien mede gevolg van den afschrikwek- kendeu invloed, welke het oorlogsschip uitoefent, want met generaal Van der Heyden mag gezegd wordenDe Jantjes boe zemen ontzag in.» Maar mochten buiten tegenwoordigheid van een oorlogsschip wederom ernstige ongeregeldheden ontstaan, dan ware het ernstigste te vreezen, vooral nu in Suriname wellicht in de eerstvolgende jaren belang- rjjke werken zullen ondernomen worden, waarvoor de werkkrachten grootendeels uit de naburige koloniën zullen worden verkregen. Komen deze lieden op bepaalde tijden in de stad, dan kon een snel en krachtig optreden wel eens noodzakelyk blijken, iets waartoe de politie en de ge ringe millitaire macht wellicht onmachtig zullen zijn. Aardbeving. De resident van Amboina bericht, dat in den nacht van 20 op 21 November op de eilanden Amboina en Saparoea vry sterke horizontale schokken van aardbe ving, ongeveer in de richting Noord-Zuid, werden gevoeld, welke 4 a 5 seconden aanhielden. Op het eiland Amboina is door die aardbeving geen schade aagericht, wel ter afdeelingshoofdplaats Saparoea, alwaar in de muren van 's lands gevangenis zooda nige scheuren zijn onstaan, dat het ver blijf in dat gebouw, by herhaling der schokken, gevaarlijk wordt geacht. Bloedluis. Door het buitengewoon zachte weer voor dezen tijd van het jaar, heeft de bloedluis, een zeer schadeljjk insect voor de appel- boomen, alle kans ongedeerd door den winter heen te komen, zoodat gevreesd wordt, dat in het aanstaande voorjaar de bloedluisplaag zich in nog heviger mate zal doen gevoelen dan verleden jaar. Bezitters van boomgaarden mogen er daarom wel op bedacht zijn, reeds nu te trachten dat schadelijk gedierte te ver delgen. (Nws.) Brooün(j<l. De namen doen er niet toe, maar het gebeurde met twee bedelaars aan het Oos telijk Viaduct te Amsterdam, een groote man met grijzen haard, en een kleine met houten beenen. De eerste had de oudste rechten hij stond er al 12 jaar! maar de tweede zag er ongelukkiger uit, waarom hy de meeste centen kreeg Die met den gryzen baard was daarmee ontevreden en sprak er zijn concurrent eens om aan. Het antwoord bestond in een pak slaag met een der krukken. Daarom werd voor de rechtbank aldaar 1 maand gevangenisstraf' tegen hem geëischt. Vermakelijk. Te Hellendoorn zou dezer dagen het hu- welyk worden voltrokken tusschen een 22 jarig jonkman en een 15 jarige jonge doch ter. De koninklyke dispensatie, die hiertoe noodig is, was verkregen. Echtpaar, ouders en getuigen gaan welgemoed naar het ge meentehuis, maar toen kwam, waaraan niemand gedacht had De taoeder kon haar dochter niet missen, en toen haar toestem ming gevraagd werd zei ze »neen," en zoo bleef het. De stoet kon onverrichter zake huiswaarts keeren. Hoe te Lond«H een straat in doorsnede er nitziet. Als type nemen wy Queen-Victoria Btreet en zien dan 1. boven de straat een luchtspoorweg 2. de straat 3. onder den grondgas- en water leidingbuizen 4. daaronder een onderaardschen spoor weg 5. nog lager het hoofdriool 6. en daaronder ten slotte nog een onderaardschen spoorweg. Of daar van de ruimte ook profyt ge trokken wordt Een dokter vindt, thuiskomende, zyn vrouw in kwynende houding op een rustbed uitgestrekt. HijWat scheelt er aan, Liesje Zy wyst met een wanhopige beweging naar haar hoofd. Hy O Hm Zeker een nieuwe hoed Getrouwd HENDRIK JACOB KRIJNEN en MARIA ADRIANA VISSER. Helder, 12 Januari 1899. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Zuster, Be huwd- en Grootmoeder FKEDEKIK MUtGLRETHA TINNA'EK, Weduwe van den Heer A. BAKKER, in den ouderdom van 76 jaren. Helder, 12 Jan. 1899. Uit aller naam, Wed J. DAARNHOUWER BAKKER. Den 7en Januari overleed myn jongste Lieveling DIRK, in den jeugdigen leeftijd van bijna 7 jaar. Helder, 12 Januari 1899. Namens zijn diepbedroefde Moeder Wed. C. GOVERS en Familie. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lyden onze geliefde Zoon en Broeder IJSBRAND, in den ouderdom van 56 jaar en 8 maanden. Koegras, Gem. Callantsoog, 8 Januari 1899. Mede namens Kinderen Wed. K. BRUIN. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wy onzen hartelyken dank. Helder, 12 Januari 1899. Wed. G. HU VERS—Guillaumk, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Dankbetuiging. Langs dezen weg betuigen wij onzen welgemeenden dank, aan allen, die be langstelling toonden gedurende de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Echtgenoot en ook aan den President, Bestuur en Leden van het Ziekenfonds Helpt Elkander", die de laatste eer aan den overledene hebben bewezen. Helder, 13 Januari 1899 Wed. P. BLOKHOFF- ScHAATSENBERG en verdere Familie. Dankbetuiging Voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van onzen innig gelief den Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader bewezen, inzonderheid voor de hulp, ons door de buren betoond, onzen harte- telijken dank. Oude Schild op Texel. Wed J. C. DUINKER. Wy betuigen door deze onzen hartelijken dank aan den WelEd. Heer Dr. VAN DEVENTER, Directeur van het Gesticht Meerenberg en aan Dr. VAN WALSEM, voor de geneeskundige hulp aan onze Dochter, Mejuff. A. C. OELJE geb. Koning, gedurende haar verblijf aldaar bewezen, waardoor zij geheel hersteld de inrichting heeft mogen verlaten. In 't bijzonder ge voelen wij ons ook verplicht aan Mevrouw de Hoofd-Directrice dank te zeggen, voor de liefderijke zorgen haar betoond. Helder, 6 Januari 1899. C. KONING en Echtgenoote. Ondertrouwd DIRK SWAAGER, Matroos le kl. K. N. M., en MARGARETHA DOST. Helder, 12 Januari 1899. Algemeene Kennisgeving. Ondertrouwd PIET VAN BERKUM ELIZABETH CECILIA HOOGENDIJK. Helder, Medemblik, i Januari 1899. Ondertrouwd H. J KALKHOVEN en G. J. VRIJVOGEL. 'BS"' I 12 Januari 1899. Door deze betuigen wy onzen harte lyken dank aan J. KONINGSTEIJN, A. VAN DEN BROEK en C. BONTES Czn., die ons, na lang te hebben geworsteld, uit de Noordergronden, waar wij met de vlet zijn omgeslagen, hebben gered. Ook hartelijk dank aan W., M. en J. KOSTER en aan Schipper WILLEM JACOBS en zijn Knechts van de Visch- schuit »H. D. No. 2", voor de onver moeide hulp aan ons verleend by het binnenbrengen van onze vlet. Aan allen dank van de Twee Gebroeders C. BLOKKER en K. BLOKKER. Helder, 10 Jan. 1899. Bij ons vertrek naar Indiè', per s. s. sFriesland", op 14 Januari a.s., roepen wij aan onze vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. Matr. le kl. W. W. KOOT. B. BOK. Leveranciers worden beleefd verzocht hunne rekeningen vóór 25 Januari e. k. in te zenden. L. BACKER OVERBEEK, Paleis 1. Zondag 15 Januari a.s. «EEK HIEtST. Etaiigelisittie-Inkual ï/d Pul matraat. ZONDAG 15 JAN. voorm. 10 uur: Ds. VAN DER DORST, van Amsterdam. L I:zia «&r door - °P - Woensdag 18 hr uar i a. 3 des avonds half zeven nu-, ten huize van Onderwerp Oordeelkundige voedering van jong melk en niestvee. Vrij entrée. Schouwburgzaal „TIVOLI" Maandag 16 Januari 1899, Opgevoerd zal worden 1. OPENINGSLIED. 2. Bekroond blyspel in vijf bedryven, van Kneiuzel, door C. P. T. Bigot. NA AFLOOP BAL Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen i Ie Rang f 0 50. 2e Rang f 0,25. K44RTEN zijn te bekomen bij den Heer A. KRAAK, »Café de Vriendschap" en Correspondenten aan boord der schepen en op den speeldag aan liet Bureau. Plaatsen te bespreken a 10 cents extra, van namiddags 1 uur tot 5 uur. 99 op Zondag '12 Januari 1809. door O. F. BERG, Blyspel met zang in 8 Tafereelen. - - - Na afloop BAL. - - - Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. Entree 25 cent de persoon. Ook tot een zeer beperkt aantal kaarten Ie Rang a 50 ct. de persoon. Kaarten te bekomen by de bekende depóts en aan 't bureau. Zie verder Programma's. Loodsen-Vcrcenipring- RECHTDOORZEE. Vergadering op ZATERDAG 14 JAN. 's avonds ten 7 uur, iu het gewone lokaal, HET BESTUUR. De Afdeeling »H E L D E R" van de Nationale Chr. Geb. Onthouders-Vereeni- ging, zal, D.V., ZONDAG a.s., des avonds ten 8 uur, in het Koffiehuis »De Hoop" OPENBAAR VERGADEREN. HET BESTUUR. KANAALWEG. Heden en volgende avonden optreden van het Duettistenpaar GROOT LACHSUCCES. In de tisschenpanzen gelegenheid tot dansei. Entrée vry. Aanvang 8 uar. Aanbevelend, P. DE KONING. Op vereerend verzoek: Heden en volgende avonden afgewisseld door VOORDRACHTEN. Gelegenheid tot DANSEN. Entree vry. Aanbevelend: P. GERRITSEN. Deurwaarder H. KWANT zal op 's namiddags 1 uur, in het lokaal aan de Sluisdijkstraat no. 54, hoek Schagenstraat, publiek verkoopen goed onderhoudsn Meubelen, Huisraad en Inboedel, benevens gemaakte mans-, vrouwen- en binder Onder- en Boven klederen en verschillende andere artikelen. Te bezichtigen op den verkoopdag van des vóórmiddags 9 uur. Tot bijvoeging van goe deren, vervoege men zich by bovengenoemde» Deurwuar- der, of by den beëedigden Makelaar B. B. Borgart, Koningdwarsstraat 19.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2