tm- ADRESBOEK. Kindervoeding Werklieden-Verseniging. en Dodd, den voorzitter en den secretaris van den Uitlanderbond, tegen de wet op de openbare bijeenkomsten en eveneens, ten einde een verzoekschrift op te stellen aan koningin Victoria in verband met het geval Edgar. Een groot aantal burgers en Afri- kaanders waren tegenwoordig en de bijeen komst liep ten laatste uit op een formeel gevechtstoelen en banken werden stuk geslagen en als wapens gebruikt. Ingezonden. Helder, 14 Jan. '99. lieer Redacteur Gaarne breng ik hulde aan de nauwgezette wijze, waarop door dc gemeen te-politic wordt gesurveilleerd in de Spoorstraat, als het daar hy avond vaak heel druk is, en zich een aantal jongelui op de hoeken der zijstraten verzamelen, 'k Heb evenwel een opmerking. De joDgens, die op den hoek der Breewater- etraat zich 's avonds vereenigen, maken van daar uit nu en dan tochtjes door de brand- stceg in de richting van dc donkere, eenzame Weezenstraat, om er allerlei straatschenderij uittevoeren. Moeielijk is het, die jongens te betrappen, want in do Weezenstraat vindt men nóg een brandsteeg, waarin zij zich we ten op te schuilen. De bowoners hebben er zeer veel last van, en toch, voor dc in de Spoorstraat sarveillecrendc politic-agenten zou het niet zoo heel moeiljjk zyn, van tjjd tot tjjd aandacht te wijden aan de Weezenstraat met de beide duistere brandstcgen. Wordt aan bovenstaande regelen door uwe goedheid, Heer Redacteur, een plaatsje inge ruimd, dan verplicht ge daardoor een aantal bewoners der meergenoemde straat, inzon derheid Uwen dw. dien. K. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Madura", naar Amsterdam, pass. 13 Jarf. Point de Gulle. Hot stoomschip .Salak" naar Java. arriv. 15 Jan. te Sonthampton. Het stoomschip «Koningin Regentes", naar Batavia, pass. 15 Jan. Kaap St. Vincent. Het Btooinachip «Sumatra" arriv. 16 Jan. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip .Java", naar Batavia, arriv. 16 Jan. te Atjeh. Het stoomschip «Lombok", naar Amsterdam, vertrok 13 Jan. van Padang Hot stoomschip «Prinses Sophie", naar Batavia, arriv. 15 Jan. te Padang. Hot stoomschip .Burgemeester den Tex", naar Amsterdam, arriv. 15 Jan. te Suez. Marktberichten. Alkmaar, 14 Jan. Aangevoerd 4 paarden, f 40 a 150, 4 koeien en ossec f 140 a 170, 82 nucht. kalv. f8 a i 16, 97 magere schapen f 10.a 25.72 magere varkens f 12.a i 15.10 bokken en geiten f2. a 6.810 biggen fó.a 9, boter per P. fO.526 a 0.60, kipeieren fl.1.126 per 25. Hoorn, 14 Jan. Aangevoerd tarwe f 6.a 7.25 Rogge f 0,a0,—Gerst f4,25 a 5,50, Haver f8.a 3.75, witte erwten f 10, u 12.groene dito f 9.50 a 18.grauwe dito f 16,a 17,50, vale dito f 11.50 a 1-1,50 Bruine boonen f9.a 11,50, Karweizaad £0.—mosterdzaad f 0.—. 6 koeien f80 a 300 17 schapen f 15 a 25, Lammeren fa 15 kalveren f 10 a 20, 20 varkens f 15. a f20,Ozengen a 52 biggen f 5,a 10,-kipeicren f 3,50 a 0,eenden dito f a per 100, 1450 kop boter f 0.60 a 0,62® per K., 6 paarden f80 a 300. 359"" Staats-Loterij. Trekking van Maandag, 16 Januari. No. 12100 f1000. No. 16710 on 20162 ieder f400. No. 6615, 18560 en 20375 ieder f200. No. 7080, 7822, 10082, 11808, 15806, 16513 en 19935 ieder f 100. Vervolg der berichten, Hr. Hls. pantserschip „Piet Hein**, is gisteren van Ply- mouth naar Indië vertrokken. Hr. Ms. pantserdekschip Friesland", Zaterdag j.1, van hier vertrokken naar West-Indië, passeerde Zondagmiddag Dun- geness. Brieven en andere stukken voor het oor logsschip «Friesland" zullen, tot nadere aankondiging met elke postgelegenheid, uit Nederland worden verzonden in pakketten aan het adres van dat oorlogsschip te Port Said. Een belangrijke vergadering. Eenigen tijd geleden deelden we mede, dat door den heer G. Hofer pogingen in het werk werden gesteld alhier een ver- ceniging te stichten tot het exploiteeren van één of meer stoomtrawlers. De achter uitgang van den vischhandel hier ter plaatse was daarvan zeker wel de aanleidende oor zaak en gedachtig aan de spreuk»AIs het tij verloopt, moet men de bakens ver zetten", waron vele personen weldra over tuigd van het groote belang, dat onze gemeente heeft bij de uitrusting van zooda nige stoomschepen. Gisterenavond bleek die belangstelling toen, op uitnoodiging van den heer Hofer, een veertigtal personen in »Tivoli" bijeen kwamen tot bespreking van genoemd denk beeld. De heer Hofer leidde de bespreking in, door er op te wijzen, dat op den duur de vissckerjj met lcleiue schepen onmogelijk coucurreoren kan met die der stoomtrawlers, welke in andere plaatsen uitgerust worden, en dat den Helder, vroeger van zooveel be teekenis voorden vischhandel en zoo gun stig hiervoor gelegen, zeer achteruitgaande is. Vele groothandelaren hadden onze woon plaats reeds verlaten om zich in IJmuiden tc vestigen. Wil men een algeheelen on dergang voorkomen, dan moet met kracht de u&nd aan den ploeg geslagen worden en een vereenigiug tot stand komen, die uit Helder voorloopig twee stoomtrawlers in de vaart brengt. Deze vaartuigen zullen in een bestaande behoefte voorzien en on getwijfeld goede zaken maken, te meer, omdat zy zoodanig ingericht kunnen worden, dat zy ook geschikt zijn voor de haring en ansjovisvangst, terwijl zy bij strandingen hulp kunnen verleeneu on alsdan berg- en sleeploonen verdienen. Daarna geeft spreker een overzicht van dekosten benoodigd voor de aanschaffing van 2 stoomtrawlers deze bedragen f155.000, waaronder f 140.000 voor den aankoop dier vaartuigen, met daarbij behoorendo inventaris en visacherygereedschappen en 10.000 voor bedrijfskapitaal. De ontvang sten worden geschat, wegens aangebrachte zeevisch op f 84.600 en de uitgaven op f 67,600 zoodat het vermoedelijk batig saldo f 17.000 bedraagt. Het dividend kan dus gerekend worden op ruin» 10 °/0. On der de uitgaven zijn f 10.000 gerekend voor afschrijving kapitaal, zoodat na on geveer 15 jaren de oprichtingskosten af geschreven zijn. De heer Korvcr brengt den heer Hofer dank voor het initiatief in deze zaak ge nomen en betoogt nogmaals van hoe groot behang zij is voor deze gemeente. Ieder is dan ook wel van het weuschelyk over tuigd, maar nog niet van het mogelijke, want het kapitaal daarvoor benoodigd, is nog niet gevonden. Hij stelt voor een commissie te benoemen om de zaak nader te onderzoeken, en te trachten een ven nootschap te vormen. Verschillende andere persouen vragen nog nadere inlichtingen, die door den heer Hofer verstrekt worden en hieruit blijkt, dat de directie der Holl. Spoorweg-maat schappij alle medewerking heeft toegezegd tot het welslagen der onderneming, en ook de Marine-autoriteiten hun steun zullen verleenen. Nadat de vereeniging zich geconstitueerd heeft, gaat men over tot de verkiezing van een commissie, die tot doel heeft de plannen nader te onder zoeken. Behalve de heer G. Hofer worden bij volstrekte meerderheid van stemmen tot leden gekozen de heeren I. Korver, C. Stammes, W. Visser en W. H. König. Daarna dankt de Vooi shdler der plannen voor de ontvangen sympathie en de be toonde belangstelling en sluit de bijeen komst. Bij Kon. besluit is benoemd tot di recteur van het telegraafkantoor te Gro ningen F. J. van der Mueren, thans, in gelijke betrekking te Nieuwediep. In ons vorig nummer meldden we, dat de eerstvolgende Volksbijeen- komst zou gehouden worden op Woens dag a. s. Door buitengewone omstandig heden moet deze evenwel uitgesteld worden tot Dinsdag 31 Januari e. k. Het Sociëteitsgebouw der Machinis ten vereeniging heeft j.1. Zaterdag zijn be stemming verkregen en aan de Hoofdgracht vertoont deze stichting zich grootsch in de rij. We hadden gelegenheid met de inrich ting kennis te maken en het doel te ver nemen, waarvoor hoofdzakelijk liet club gebouw in hot leven is geroepen. Van de ruime vestibule de societeitzaal ingaande, vertoont deze zich breed en ruim. De wanden, thans nog in wit pleister, zullen met fresco schilderingen versierd worden. Als ameublement bevat deze zaal alles, wat tot eene smaakvolle inrichting van dezen aard behoort. Behalve een ruim buffet, grenst direct aan deze gezelschapszaal, een vertrek, dat bestemd is om rijwielen tijdelijk en duur zaam te bewaren. In dezen tijd nu »de fiets" in het bewegingsleven van de jonge lui zoo'n groot deel meemaakt, mag die gelegenheid zeker hoogst nuttig heeten. Vooral voor heeren, die naar Indië ver trekken, biedt dit groot gemakhet in strument vindt daar blijvend plaats en verzorging. De breede trap opgaande naar boven bereikt men de ruime clubzaal en be stuurskamer en behalve de woning van den conciërge een paar slaapkamers. Deze laatste worden gereserveerd alleen voor 't geval dat van de ter reede liggende Marine-, schepen een of meer machinisten, door slecht weder des avonds niet meer aan boord kunnen komen. Ook is boven eene ruime badkamer. Het corps machinisten hetwelk uit den aard der zaak dikwijls hier ruim vertegen woordigd is, miste tot nu toe eene goede gelegenheid, waar het zich in eigen kring kon bewegen. De stici.ling, die thans ge opend is, voldoet hieraan op do meest praktische wijzeallen hebben toegang, ook de aspirant-machinisten. Het mag »hun huis" genoemd worden. Bij het openings feest van dien avond, was voorzeker die gedachte vooral bij hen levendig en moch ten zij wijzen op hun eendrachtig streven, waardoor deze voor hen heugelijke ge beurtenis mogelijk werd. Het jaar 1898, dat met gulden letters in de fraaie gevel prijkt, zal het ook zijn, als het meest interessant moment in de jaarboeken van hun college. Wij danken onze mededeeliu- gen aan den heer A. F. C. Croese, die aan de lange voorbereiding tot dezen dag een inspannend aandeel had, wat hy even wel met trots en voorliefde volbracht. Het was hem eene schoone taak in 't belang van allen, het schitterend succes van dien dag te doen hereiken. Het ge bouw volgens ontwerp en teekening van den beur R. Kastelijn vertoont zich in alle opzichten van solide bewerking, waar voor ook den aannemer, den heer J. Duinker, voorzeker lof toekomt. Met genoegen kunnen we mededeelen, dat de geheel nieuwe inventaris geleverd is door ingezetenen dezer gemeente en niets van buiten ontboden werd. De Onderlinge vereeniging tot aan koop van veevoederen meststoffen te Helder, hield Vrijdagavond j. 1. eene algemeene vergadering tot het bestellen van hulp meststoffen (auperphosphaat). Staande de vergadering werden 155 balen of 15,500 Kg. ingeschreven. Gisteren werd te Velsen aanbesteed het bouwen van vijf woningen voor rekening van den heer Cohler te Amsterdam. Het werk werd gegund aan II. Wijker alhier, die op twee na de laagste inschrijver was, voor f8236 Zondagavond gaf het Amsterdamsche, Tooueel- en Opeivtten-gezelschap, ouder directie van Piet Briels Co in Tivoli een voorstelling. Opgevoerd werd het drama „Dc Mismaakte naar lichaam en ziel". De opvoering viel zeer in den smaak van het opgekomen publiek en bij de vele treffende tooneelen en schokkende passage's toonde het groote belangstelling. De eerste reis uit IJmuiden met den nieuwen stoomtrawler „Julie" IJ M 57 is niet onvoordeelig geweest. De opbrengst was ruim f2650. Nu reeds een dozijn stoomtrawlers ge regeld hunne vangsten aldaar ter markt brengen, wordt een dok voor deze vaar tuigen meer en meer noodig. Naar go- meldt wordt, bestaat thans uitzicht, dat in deze behoefte voorzien zal worden door het stichten van een dok met herstellings plaats. Texel 16 Januari. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Jan. j.1. uit Mannelijke3054 Vrouwenlij ke2946 Totaal 6000 Dit totaal bestond het vorige jaar uit 3023 ui. en 2968 vr. totaal 59'Jl, alzoo een vermeerdering van 9 personen. Er werden 52 huwelijken gesloten, n.1. 49 tusschen jonkmans en jongedochter en 3 tusschen weduwnaars en jongedochters. Iu een vergadering der leden van het Ziekenfonds te Oosterend werd tot com missaris herkozen de heer P. G. Dros. De kas van dit fonds sloot over 1898 met eene winst van f 0.60. Het Begrafenisfonds aldaar maakte, niet tegenstaande slechts een half jaar contri butie werd geheven, eene winst van f 186.32, en maakte daarmede een eigendom van f 2817.30. Tot directeur van dit fonds werd voor den tijd van drie jaar herkozen de heer P. J. Bouma en tot commissaris de heer J. P. Koorn. Een winstgevend bedrijf. Bij de verpachting van staanplaatsen op de veemarkt te Sneek ter gelegenheid van de kermis aldaar in Augustus a.s. is het plaatsen van een stoomcaroussel voor de som van t 1603 gegund aan J. Huiskens te Roermond. In 1898 was de opbrengst honderd vijftig gulden minder. Zondagavond is op den locaal trein, die om 6.11 van Amersfoort naar Utrecht vertrekt, tusschen den Groenekansche dyk en De Bilt geschoten. De reizigers bleven ongedeerd. Drie ruiten werden verbrijzeld. militaire Willemsorde. Een 24-tal ridders der Militaire Willems orde te 's-Gravenhage aanwezig, zyn door een commissie van officieren, mede-ridders, uitgenoodigd tot een feestmaaltijd op 16 Jan. Dan zal ook worden gevierd het op treden der Koningin als grootmeesteres der Orde. H. M. de Koningin heeft wederom f 2000 geschonken aan het Synodale fonds voor noodlijdende kerken en personen en f 750 aan dat ter voorziening in de geeste lijke behoefte van gemeenten, welke daar toe niet uit eigen middelen in staat zyn. Koningin Emma »The Catholie Fireside" verhaalt de volgende anecdote over H. M. de Konin gin-Moeder By Haar huwelijk had de Koning haar voor dagelijksch gebruik een magnifiek servies van Sevresporselein ten geschenke gegeven. Daar dit nog al kostbaar was, dreigde Z. M., dat, zoo een bediende een der stukken mocht breken of beschadigen, hij onmiddellijk zou ontslagen worden. Op zekeren dag nu verscheen een oude bediende, die reeds jaren lang in'sKonings dienst was, voor de Kouingin en vertelde baar met gebroken hart, dat een der koppen gebroken was en hy dus zonder twijfel in ongenade zou vallen. De Koningin tracht te hem te troosten, met de opmerking, dat men den kop nog wel zou kunnen lijmen, doch de knecht schudde ontken nend het hoofd, en verzekerde, dat dit aan het scherpe oog van den Koning niet zou ontsnappen. De Koningin zeide hem, toch den kop zoo goed mogelijk te ljjmeu eu 's middags in 's Konings tegenwoordigheid aan haar in dien kop de thee aan te bieden. Aldus geschiedde. De Koningin dronk de thee uit, en toen op staande, liet zij als bij ongeluk, den kop in duizend stukjes vallen. Ik heb een van uwe kostbare Sèvres- kopjes gebroken, zeide zij tot den Koning. Gij moet mij maar in eens ontslaan. De Koning lachte, en de knecht zag met dankbaren blik de Koningin aan. Hij bleef in dienst, en de Koning heeft nooit de ware geschiedenis van den gebroken kop gekend. In den Grooten Schouwburg te Rot terdam is door een inspecteur van politie aangehouden, op verzoek der justitie, de Amsterdamsche bankier H., verdacht van oplichting. Sedert eenige dagen logeerde hij te dezer stede, in een der hotels, na uit Engeland gekomen te zyu. Hij woonde laatstelijk te Spa, waar hij eene villa heeft. De man is naar Amsterdam getranspor teerd en ter beschikking der justitie aldaar gesteld. Op zijne bagage is voorloopig beslag gelegd. Slapen in plaats van werken Uit het »Vaderl." blykt, dat de Direc teur der Haagsche Brood- en Meelfabriek, de heer Eussen, reeds geruimen tijd met den meester-bakker gesproken had over de stijgende loonlijsten kjj meedde op grond van ingewonnen adviezen, dat met een minder talrijk personeel kon gewerkt worden. By een onverwacht bezoek des nachts vond de heer Eussen, dat 30 bak kers zaten te slapen, en het bleek hem, dat de nachtbakkers op elk van hunne 12 werkuren gedurende 20 minuten niets te doen hadden. De directeur vond aan leiding, om hun de gebruikelijke nieuw jaarsfooi te onthouden. Ten einde nu een ander werkstelsel te beproeven, wenschte de heer Eussen ge durende veertien dagen het toezicht over de nachtwerkzaamheden aan een ander op te dragen. Toen daarop geruchten van werkstaking ontstonden, nam hij de noodige maatregelen, om terstond in het geregeld debiet te kunnen voorzien. De proef met het nieuwe werkplan schijnt aanvankelijk succes te hpbben, doch moet nog de volle veertien dagen worden voortgezet. Een avontuur van e<n kistrelziger. De „kistreiziger" Hofmeister, van wiens avonturen wij reeds meermalen een en ander mededeelden, verhaalt thans weder het volgende: Ik had mjj, om van Weencn naar St. Petersburg te reizen, een vierhoekige, langwerpige kist laten vervaardigen, waarin ik languit kon liggen. Daarin had ik een bed van stroo, dekens, gerookt vleesch, spek. brood, twee flesschen wijn, een vaatje water en een hermetisch sluitbaren, ledigen pot laten brengen. Van al die voorwerpen had ik pakken gemaakt en ze opgehangen aan spijkers, welke in de binneuzijde van de kist waren geslagen. Nadat ik alle toebereidselen tot de reis had getroffen, ging ik op zekeren dag 's morgens vroeg in de kist liggen. Mijn vrienden timmerden haar dicht en brachten haar naar het spoor. Opdat ik in mijn ligging niet gestoord zou worden, voor zagen de vrienden de kist van het opschrift: „Niet stooten". Tot aan Lundenburg ging alles goed, uiaar te Lundenburg pakten twee spoor wegbeambten de kist op en schoven haar zoo onzacht in een goederenwagen, dat hooren en zien mij verging en mijn neus been in twee stukken werd gespleten. In den wagen pakten zij de kist nog eens op, om plaats voor de andere pakken te maken en zetten hein overeind en wel zoodanig, dat ik met mijn hoofd naar be neden kwam te staan. Het stroo van mijn bed, de dekens, de vele pakken en de pot vie len op mijn hoofd en ik dacht niet anders, of ik was verloren Ik voelde, dit ik dit op-het-hoofd staan nauwelijks eenige mi nuten zou kunnen uithouden en daarom begon ik uit alle macht om hulp te schreeuwen. Ik hoorde zeggen: Hemel, wat is dat! Toen werd alles stil. Een der spoorwegbeambten was, zoo als ik later hoorde, over het hnlpgeroep, dat uit de kist kwam, zóó geschrikt, dat hij hard wegliep en den wegopzichter en den stationschef rapport uitbracht. Voor dezen echter kwamen, had ik het bewustzijn reeds verloren. Men dacht te Lundenburg, dat ik een anarchist was, en gij kunt u voorstellen, dat men mij met zeer veel opmerkzaamheid, maar alles behalve zacht behandeld heeft. Hofmeister kreeg 2 dagen gevangenis straf en werd, na 17 dagen in voorarrest gezeten te hebben, op vrije voeten ge steld. Te Parijs kwam Zaterdag een dienst meisje een paar agenten halen, omdat zij meende' een inbreker op het dak van de woning waar zij diende, gezien te hebben Het heele huis was in rep en roer. Dè agenten klommen toen op het dak, en een bewoner, in een hunner den inbreker meenende te zien, schoot hem met een revolver dood. De man is in hechtenis genomen. Waarschijnlijk is er in het ge heel geen inbreker geweestmen heeft althans niets gevonden. Een groote gift. In 1897 heeft de bekende fabrikant F. A. Krupp, by de viering van den lOOsten verjaardag der geboorte van keizer Wil helm I, een som van 1 millioen mark be stemd als hulpkas voor oude en invalide arbeiders, die uit de ryksverzekering of andere kassen niet voldoende trekken. Thans heeft hy opnieuw 500,000 mark voor dat doel geschonken. Sniker-jubllee. Deze week was het een eeuw geleden sedert Frans Karei Achard, directeur der Kon. Academie van Wetenschappen te Ber lijn, aan koning Friedrich Wilhelm III de eerste suiker vertoonde die hij uit beetwortels gehaald had, welke tot dusver enkel tot vee voeder gebruikt werden. Kort daarna richtte hy een suikerfabriek op, tot groote ergernis van de importeurs van rietsuiker. Deze kwam, voor zoover bekend is voor 'teerst in 991, dus ruim 9 eeuwen geleden, uit het Oosten naar Europa, en wel naar Venetië Suiker bleef zeer lang een zeldzaam weelde artikel. Onder de nalatenschap der gemalin van keizer Karei V, vindt men afzondeidijk vermeld, dat er ook, onder andere specerijen, vier kleine suikerbrooden ter gezamenlijke zwaarte van 5 pond toe behoorden. De in voer was zwaar belast en men verhaalt, dat keizer Karei zijn prachtige paleizen te Ma drid en Toledo uit de opbrengst dier be lasting heeft bekostigd. Charles Estienne noemde échter reeds in 1535 suiker onder de onmisbare bestanddeelen in spijzen en dranken en een zeer nuttig genotmiddel. Van Achard wordt gemeld, dat hy het aan bod van 50,000, later ook van 200,000 thaler afsloeg, hem door Engelschen gedaan als hij zijn uitvinding wilde opgeven en openlijk verklaren, dat hij zich vergist had. Hij weigerde en legde zich met ijver op de beetsuikerfabricatie toe. Met niet veel geluk echtereerst na hem werd die suiker met voordeel bereid. Stoomloodxdienst 1 Voor den loodsdienst van de Humber, welke reeds meer stoomloodsbooten bezit, is met de firma J. T. Eltringham Co te South Shiels gecontracteerd voor den bouw van een stoomloodsraartuig 120 Eng. voeten lang en 23 voeten breed, met een snelheid van 10 knoopec. Het vaartuig moet in Juli a. s. gereed zijn en zal 7045 pd. st. dus even f 84,000 kosten. Waar door het Nederlandsche loods wezen voor het eerste stoomloodsvaartuig f 160,000 dus ongeveer juist het dubbele is uitgetrokken, mag dan zeker wat goeds worden verwacht Het gieten van olie op de zee, om de verwoede golven te doen bedaren, is dezer dagen te Folkstone weder met goed gevolg toegepast. Men goot daar, bij een zeer hooggaande zee, verscheidene gallons olie op de golven met het ge- wenschte gevolg. De zee werd onmiddel lijk kalm, zoodat het stoomschip »Em- pres" met het grootste gemak kon binnen varen en aanleggen aan het zeehoofd. Heldersche Moppen. Slimme meid Mevrouw Ik hoor, dat jo alty d met soldaten staat te praten in het plantsoen, als je met 't kind uitgaat. Dat wil ik niet hebben. Kindermeid Ik kan het niet helpen, me vrouw. Al de soldaten, die in hot plantsoen komen, hebben pleizier aan hot kind. Ze zeg gen, dat ze nog nooit zoo'n aardig lief snoetje gezien hebben en dat het 't mooiste is van al len, die in 't plantsoen komen. Mevrouw zoent 't kind en zegt, dat er ook onderdo soldaten heel fatsoenlyko jongens zyn 1 ZUINIGIIEIDSRA AD. Wie zyn hoed lang wil dragen zegt een Engelsch blad ter snede, neme dien alleen voor eerlyke lieden af. MarieWaar zit je over to peinzen, Emma Emma: Ik weet niet, of ik onder den brief zal zetten .Voor altyd je toegeiiegene* of alleen maar «je vriendin*. Ik kan haar eigen- lyk niet uitstaan. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 13 tot 16 Jan. ONDERTROUWD: II. l'aauw en G. Former. BEVALLEN: L. J. Lieher geb. Knol, z. M. Korstman gob. Groot, z. N. Veer geb. Horn, d. W. v. d. Blom geb. de Wijn, z. J. C. den Hartog geb. Jongkees, d. O. van Maaren geb. Westerhof, d. VV. Bijlsma geb. van Westen, z. C. Zewahl geb. Dorr, z. H. J. Ooi-des geb. liragt, z. OVERLEDEN F. M. Timmner wed. A. Bakker, 76 j. S. Buisman, 9 j. II. J. Niest- hovcn, 9 w. C. Bot, 8 m. Tweede week uitgegeven 2359 Boter hammen; totaal met de vorige opgaven 4079. In dank ontvangen van den WEd Heer P. W. JANSSEN, de somma van vijf-en twintig Gulden; van N. N. 5 Brooden. DE COMMISSIE. Wij hebben de eer mee te deelen, dat namens ons niemand is afgezonden ter opname van Handelsadressen of Adverten- tiën voor een Adresboek en dat alles, wat hieromtrent door een persoon is verteld, in geenerlei verband staat tot de eerlang aan te bieden negende uitgave van 't Adresboek dezer gemeente, die door ons zal worden ter hand genomen. Men gelieve attent te zyn, dat alleen deze uitgave waarborg van correctheid geeft, waarmede geen onderneming door anderen, van elders, kan vergeleken worden. BERKHOUT CO., Uitgevers. Advertentie n. Ondertrouwd J. J. E. DE WITTE en D. MEEltENS. He'd=rrtam' I 13 Jan- 1899' Geboren LOUISE REGINE, Dochter van J. VAN DE VAART en W. H. VAN DE VAART- Kampjsr. Den Haag, 15 Januari 1899. Geboren CORNELIA PIETRONELLA, Dochter van P. A. VAN MAAREN, C. VAN MAAREN geb. WESTERHOF. Helder, 14 Januari 1899. Heden werd ons aller hart diep getroffen door het treurig bericht uit Middelburg, van Zaterdag 14 Januari, door 't noodlottig overlijden van on zen geliefden Schoonzoon en Zwager FRA.VMSCIISJOHÜVNESPLCIMF.RS, in den ouderdom van bijna 38 jaar, Helder, 17 Januari 1899. Uit naam zijner diep bedroefde Schoonouders, Zusters en Zwagers. F. A. LISTELLE. E. LISTELLE— Dtjifvetter. Den 15en Januari j.1. overleed onze jongste Lieveling JOHANNES HENDRIKUS, in den aanvalligen leeftijd van 2 maanden. Helder, 17 Januari 1899. Zijne bedroefde Ouders, J. C. NIESTHOVEN M. NIESTHOVEN— van der Maas. Heden overleed onze jongste dier bare lieveling SJOUKJE, in den leeftijd van bjjna tien jaren. Een smartelyk lijden van 6 dagen, maakte aan haar, voor ons zoo dier baar leven, een einde. Helder, 14 Jan. 1899. Hare diepbedroefde Ouders, G. BUISMAN, Echtgenoote en Familie. De Heer en Mevrouw de BOOIJ BOISSEVAIN, betuigen hnnnen harteljjken dank voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden by de geboorte van hunnen Zoon. Kraamvisites Maandag en Dinsdag 23 en 24 Januari, van 2'/s—4 uur. (Afdeelhg Begrafenisfonds). Vergadering voor de Leden van bovengenoemd Fonds op Zaterdag 21 Jan. a.s., 's avonds ten 7 ure in het lokaal «TIVOL1", (nieuwe Zaal). Dividend uitkeering* van voornoemd Fonds, op Maandag 23 Jan. a.s., voor de Leden wiens naam met A tot en met K aanvangt en op Dinsdag 24 Jan. voor de overige Leden, beide avonden van 610 uur. HET BESTUUR

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2