Indarts P. BOON Tmmerlieden En zindelijke dagmeid gevraagd, een Waschvrouw eenloo igietersleerung, Kruidenierszaak, Op afbetaling. 28 Mei. Hoorn, 11 nre. Dijkgraafen heemraden van Drechterland ten overstaan ▼an een Commissio nit Hoofdingelanden van "West-Friesland, in de Doele ald.het ver beteren van stcenglooiing en verder aan den Drechterlandschon Wost-Friescben Omringdyk in den jare 1899 te maken en te onderhouden werken, met de loverantie van de daartoe benoodigde materialen. Marine en Leger. Dlykens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. fregat .De Buyter", onder bevel van den kapitein ter zee W. M. J. Visser, 28 dezer te Gibraltar aan gekomen. Blijkens by het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. fregatde Buy ter", onder bevel van den kapt. ter zee W. M. J. Visser, 1 Mei j.1. van Gibraltar ver trokken. Blijkens by het departement van marine ontvangen bericht iB Hr. Ms. schoener .Su riname", onder bevel vaa den kapt.-luit. ter zee A. C. van der Sande Lacoste, 1 dezer van Parimaribo vertrokken voor de terugreis naar Nederland. Hr. Ms. .Kortenaer", .Evertsen", Argus" en .Dolfijn" zyn naar de Noordzee vertrokken De inspecteur-generaal van het loodswezen enz.^by het Dopartement van marine, de heer J. Spanjaard, vierde gisteren zijn 25-jarig ambtsfeest by dien diensttak. De Minister van Marino, de secretaris-generaal, tal van officieren cn ambtenaren complimenteerden den jubilaris te zijnen bureele, waar zyn ka mer door de onder hem dienende ambtenaren was versierd. Een deputatie van 25 loodsen bood ten huize van den jubilarus hem hare golukwouschen aan. Ook van andere zyden werden den lieer Spanjaard vele blyken ge geven van de algemeene achting en waar deering, waarin hy sich mag verheugen. Stoomvaartberichten. Hot stoomschip .Soembing", naar Botter dam, vertrok 28 April vau Padang. Het stoomschip .Koningin Wilkelmina", naar Amsterdam, arriv. 27 April te Genua. liet stoomschip .Prins Hendrik", van Am sterdam, vertrok 27 April van Genua. Het stoomschip .Bromo", naar Botterdam, vertrok 27 April van Aden. Het stoomschip ,Smeroe«, van Botterdam, arriv. 29 April te Padang. Het stoomschip .Gcdè", van Botterdam, vertrok 80 April van Pcrim. Het stoomschip „Oengaran", van Rotterdam, pwa. 29 April Gibraltar. Het atoomschip „Morapi», naar Rotterdam, pass. 80 .April Ouessant. Het stoomschip .Malang', naar Rotterdam, pass. 80 April Ouessant. Het stoomschip ,Java", van Amsterdam, pass. 29 April Ouessant. Het atoomschip Indiaan naar Amsterdam, pass. 80 April Perira. Het stoomschip .Koningin Regentes", van Amsterdam, arriv 30 April te Southampton. Het stoomschip .Prins van Oranje', van Amsterdam, pass. U0 April Perim. Marktnerichten. 29 April. Aangevoerd 8 paarden f 70 a 400, 36 kooien en ossec f 60 a 170, 66 nucht. kalv. f 5,a 14,445 magere schapen f 10,— a 22,166 magere varkens f 12 a 18,17 bokken en geiten f 8.a 8.832 biggen f 6,a 8,boter per P. f0.42 a 0.475, kipcieren f0.62*a0.75 per 25 eenden dito f2.90 per 100. 893 lammeren f 8.— a 12. 15 bokjes f0.80 a 0.50. Hoorn, 29 April. Aangevoerd tarwe i 5.50 a f7.25, Rogge f 0.— a 0.—, Gerst f 4.- a 5.25, Haver f 3.25 a 4.witte erwten f9,50 11. groene dito f9,50al2,50 grauwe dito f 14.— a .16—, vale dito f 11.— af 13 bruine boonen f 9.50 a f 11.50, karweizaad f mosterdzaad f koeien f 0a 0524 schapen f 20 a 25, 391 lammeren 18 a 12, 62 kalveren f6al5, 41 varkens f 15. af 20,— 0 zeugen u 130 biggen f 5,a 8,kipeieren f 2.30a 2.50, eenden dito f a per 100, 2425 kop boter f 0.47* a 0,52* per P., 0 paarden f—0 a —0. Visscherijberichten. Nieuwediep, 28 April. Aangebracht 500 tal haring per, tal 25 a 35 cent. Van Texelaars en vletten 800 roggen p. st. 60 a 65 cent. 28 korders met 10 tot 40 tongen p. st. 50 a 60 cent, 20 tot 100 middelm. tongen p. st. 80 a 85 cent, 10 tot 80 kleine tongen p. st. 15 u 20 cent, 1 tot 8 mand schol p. m. f 2,50 a f 3, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1,25 a f 1,50, 1 tot 6 roggen p. st. 65 ct. 29 April. 70 tal haring per tal 35 cent, 24 tal geep per tal f 9,50 a f 11. Van vletten 250 roggen p. st. 65 cent. 120 korders mot 10 tot 70 tongen per st. 50 a 60 cent, 10 tot 60 middelm. tongen p. st. 30 a 85 cent, 10 tot 80 kleine tongen p. st. 15 a 20 cent, 8 tarbotten p. 8t. f 6 af8, 1 tot 8 i 1 tot 2 i tot 10 roggen p. st. 70 eent. dei. Vat I kleino schol p. m. f 2 a f2,75, I schar p. m. f 1,25 a f 1,50, 2 1 Mei. Van vletten 80 roggen p. st. 65 a 70 cent. 840 tal haring per tal 40 50 cent, 6 korders to zamen met 20 tongen p. st. cent, 20 middelm. tongen p. st. 30 cent, 1 tarbot voor f 7, 20 mand kleine schol p. m. f 2,50. 1 sloep M.A. 144, schipper Thomas Das, met 23 stuks doodo heilbotjes en vleet, be somming f 46. 20,000 stuks ansjovis per 1000 f 8,85. 360"° Staats-Loterij. Trekking van Maandag 1 Mei. No. 16253 f 1000. No. 16399 f400. No. 2819 f 200. No. 826, 1201, 8007, 8272,9771 en 18611 elk f 100. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooet-lndlê: Venendingiweg Datum dar ter poil-bezorg. Tij dat. d. laat bual.abPoatk. p. nepoct ria Amsterdam p. aeanost via Rotterdam p. Holl. mail ria Genua. p Holl. mail via ManeUla. p. Kraatrhe mail ria Marseille p. Engelaehe mail via Brindüi Naar Atjeh en de Ooatkutl p. DuiUeh* mail ria Napel». 12 ea 26 Mei 6 en 19 9 en 23 2 en 16 6 en 19 12 en 26 eiken Vrijdag 29 Mei 7.'eav. 7.'eav 7.'eev. 8.30 'mam. 7—'aar. 9.— mor. 9.—'amor. 9.— 'e mor. Naar Guyana (Suriname) p. aeepoat ria AmaUrdam p. mail orer Engeland p. mail ria St. Naxaire 14 en 81 Mei 16 en 29 7 7—'eav. 7.—'eav. 7—'aar. Naar Curagao, Bona re an Aruba: 14 en 81 Mei 9 en 28 7.- 'eav. 8.80'aar. Naar St p. mail over BngeUnd Naar Hr. Ms. naar Bahia. St. Eustatlus an Saba 116 ea 29 M«1 7—'eav i Zeeland" tot 7 Mei Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 28 April tot 1 Mei. ONDERTROUWD: J. J. Verfaille en E. Huizenga. P. J. Sneekes en T. Wyker. P. Kraak en J. de Boer. BEVALLEN: J. Wal geb. Keun, d. H. de Jong geb. van Dok, d. YV. v. Waveren geb. Dijkman, z. M. G. Duin geb. Regter, z. W. Jansc geb. van Zanen, z. A. Klijn geb. van Straalen, z. G. de Clercq geb. Nicolai, d. H. Barnier geb. Beugcling, z. J. Rcitsma geb. Gidding, d. A. C. Roggeveen geb. Roggeveen, z. P. Hnyben geb. Hoek, z. A. Bolding geb. Veen, d. OVERLEDENC. A. Wal, 1 d. E. Leef- lang, 5 j. T. Paay, 78 j. K. Kouwenberg, 15 j. N. Nelis wed. YV. Bruul, 65 j. Gemeenteraad van Helder. ZITTING van Maandag 1 Mei 1899. Voorzitter de beer Van Steijn, Burge meester. Tegenwoordig zyn 14 leden; afwezig de heeren Staalman, Y'erfaille en do Wit, de beide laalsten met kennisgeving van verhin dering; 2 vacatures. Nadat de zitting is geopend, worden de no tulen van het behandelde in de voorlaatste vergadering, die voor de leden ter lezing heb ben gelegen, goedgekeurd. De heer Frowein bleef buiten stemming. Do notulen van de laatstgehouden vergade ring worden na voorlezing met algemeene stemmen eveneens onveranderd gearresteerd. Daarna brengt de Voorzitter het voorstel van B. on W. (gedaan, tengevolge eener wijziging door Ged. Staten in de geme hegrooting van 1899 by post Kosten der Schuttery aangebracht) om den post onvoorziene nitgaven met f 225 te verminde ren, waarover in de vorige zitting de stem men staakten, opnieuw in stemming. Alsnn verklaarden zich er 8 stemmen vóór en 6 tegen, zoodat het voorstel is aangenomen. Tegen stemden de heeren Van Ede, Hart- sinck, Korver, Kramer, Krynen en Terra- Vervolgens geschiedt modedeeling van een ingekomen adres van mej. J. Weber, verzoe kende met 15 Juni a. s. uit hare betrekking als onderwijzeres aan school 6 te worden ont slagen. Met algemeene stemmen wordt tegen genoemden datum dit ontslag eervol verleend. Verder wordt medegedeeld, dat van Commissie in zake de Waterleiding een rap port is ingekomen. Alvorens dit rapport in liet openbaar te behandelen, gaat men over lot een zitting met gesloten deuren. Deze ge heime zitting duurde langer dan 4 uron. Na wederopening der openbare vergadering, de volgende conclusie der commissie ter t .Do commissie door uwe vergadering benoemd den 25sten April 1.1., in zake do voorbereiding van 'de overname der oude- of de stichting eener nieuwe wa terleiding in deze gemeente, vergaderde den 27sten daaraanvolgende en benoemde tot haren voorzitter den heer I Korver. Na gebonden besprekingen kwam zy tot het resultaat U te adviseeren den concessionaris kennis te geven, dat, indien de concessionaris zich wil ver plichten op de thans bestaande voorwaar den water te blyven leveren de conces sie niet zal worden ingetrokken dan na opzegging van 6 maanden te voren, welke opzegging niet zul geschieden voor 1 Juli 1900." Zonder discussie wordt het voorstel met eenparige Btemmcn aangenomen. Hierna niets meer aan de orde zynde, wordt de vergadering des nachts ruim half óón gesloten. Llfst vhb onbekende brieven. Postkantoor Helder. 2e helft April. Brieven. Mej. G. Oost, Akkrum J. Schmidt, Am sterdam M. Haverkamp, GoudaMej. J. de Boer, HaagJ. v. Egmor.d, HaagYV. Maasching, Spijkerboor; W. A. Fieger Briefkaarten. Mej. C. de Goey, Arasterdam W. Gerrit sen, Ridderkerk R. J. R. Scilberger, Rotter dam Mej. G. Verhoeve, Utrecht. Buitenland. H. Gescke, Dielhoby Schnöufeldt. Vervolg der berichten De Zomerdienst-regeling der Holl. IJz. Spoorweg HelderAmsterdam enz., vinden onze lezers op pagina 4 van dit blad. Dinsdag 1.1. heeft voor de arr. recht bank te Alkmaar weder een valscke stem mer nit de gemeente Helder terecht gestaan, nl. G. J. V. De eisch tegen deze is 8 dagen gevangenisstraf. De »Nederl Vrouwenbond ter In ternationale Ontwapening" vergaderde Vrijdagmiddag in Den Haag. Het was echter niet alles »pais en vree" op de vergadering. Aanvallen werden gericht op den czaar, voorgesteld als een kleine jongen die dwingt om de maantegen het bestuur werd offensief opgetreden ter zake van den in het oog van sommigen overbodig wellevenden vorm vau het adres aan de vertegenwoordigers op de a. s. vredesconferentie; het leger werd gecon fisqueerd" door mevr. Rutgers, die lands verdedigers voor gesalarieerde gepaten teerde moordenaars uitmaakte. Verzet lokte ook al de eenvoudige er kenning van het feit, in het adres aan den czaar verzonden, dat in de naaste toekomst de staande legers nog niet zouden kunnen worden afgeschaft. Ook valt te vermelden een charge van de ver tegenwoordigster van den kinderboud tegen eiken niet radicalen maatregel op dit gebied. Hulde werd alleen gebracht aan de Javanen (misschien werden Atjehers bedoeld) om hun krachtdadig optreden tegen de Ntderlandsche troepen. (Een stem uit de zaal roept, dat ze groot gelijk hadden ons dood te schieten). Zoo ook de martelaar, die provoost-arrest gekregen heeft, wegens het niet vervullen van zyn dienstplicht werd gehuldigd. ,Dgbl" Een noodlottig brandje. Een brandje, op zich zelf van geen be- teekenis Vrijdagochtend uitgebroken in perceel51 Wjjttenbachstraat,te Amsterdam, had dit noodlottig gevolg dat een mensch er het slachtoffer van werd. De derde verdieping van dit huis werd bewoond door den heer M. van Dalen, zendingleeraar, oud ongeveer 68 jaren. Hy had onlangs zyn vrouw door den dood verloren en bewoonde het huis thans met een juffrouw, die zyn gade gedurende haar ziekte had opgepast. Deze juffrouw, die op een bovenkamer- tje sliep werd Vrijdagochtend ongeveer halfacht wakker door het geluid van val lende voorwerpen en geknetter van vlam men. Zij vloog ten bedde uit en begaf zich naar beneden, waar een dikke rook in het portaal stond. Zy bonsde tegen de deuren, ora den heer Van Dalen te wekken, toch kreeg geen antwoord en de dikke rook dwong haar naar beneden te vluchten. Zy waarschuwde een agent van politie en de brandweer werd gealar meerd. De juffrouw ging met den agent en brandweer naar boven en daar de heer Van Dalen de gewoonte bad 's nachts de deuren van alle kamers te sluiten, werd een paneel ingetrapt om te komen in de alcoof, waar hij sliep. Daar brandde het flink, doch vond men den bewoner niet. Evenwel was de brandweer niet weinig verbaasd in de keuken komende op den vloer bet geheel verbrande lijk des heeren Van Dalen te vinden. De man lag recht uitgestrekt op den vloer en was volgens verklaring van een geroepen geneesheer, verbrand en niet gestikt. Het eigenaar dige van het geval was, dat in de keuken niet het minste spoor van brand te ont dekken was. Het vermoeden is, dat de heer Van Dalen in zyn alkoof, waar de brand be paald ontstaan is, door onbekende oorzaak, in brand is geraaktnaar de keuken ge- loopen is om zich daar by de waterkraan te blusschen, doch daartoe niet meer de kracht heeft gehad, ineen is gezakt en op de vloer liggende verder is verbrand. Het lijk werd later door de politie naar het gasthuis vervoerd. Het brandje zelf bluschte de brandweer onder leiding van den commandant den heer Meier met één slang op de Vecht waterleiding alkoof en achterkamer brand den uit. De wielrijder, die Zondagavond jl. op den Loosduinschen weg te 's Graven- hage, met een anderen wielrijder in botsing kwam, is heden tengevolge van zijne by den val bekomen ernstige verwondingen, overleden. Een man te Ierseke, die 20 jaar een huurhuis bewoond had en altijd trouw zyn huur had betaald, kreeg van den ver huurder zijn huisje present, om het verder als zijn eigendom te bewonen. De stoomboot »Puul Kroger", een extra reis doende naar Deventer met den verhuisboedel van den heer Schol, op zichter van den waterstaat te Enkhuizen, is Vrydagnacht bij Veessen in de Zuiderzee in den grond gevaren door de »Burge- meester van Heemstra". De »Kruger" zonk onmiddellijk en de opvarenden, waaronder, de heer Schol, zijne echtgenoote en vijf kinderen, hadden maar even den tijd dat zij gered konden worden. De inboedel van den heer Schol was gelukkig verzekerd. Te Rozendaal zijn in hechtenis geno men J. A. Lebeau, expediteur, en A. de Graaf, beëedigd rijks-boekhouder bij de di recte belastingen voor invoerrechten en accijnzen (kantoor Rozendaal). De rechter uit Breda, daartoe Zaterdag avond overgekomen, leidde de instructie, waarbij ernstige feiten aan het licht zijn gekomen, welke tot hunne arrestatie leidden. Nog denzelfden avond zijn beide ver dachten onder een grooten toeloop van volk, geboeid naar Breda overgebracht. Anterikaausclie Jantjes. In een Atjeh-correspondentie van de »Deli Crt." lezen wij o a. het volgende, omtrent onze drie pantserschepen, die op de reede van Oleh-Leh waren verschenen Hoewel geen Atjeh-nieuws wil ik hier even eene eigenaardige ontmoeting mede- deelen, die ons eskader en een Amerikaansch, beiden gelyk te Colombo aanwezig, met elkaar hadden. »Eenige dronken Amerikaansche Jantjes hadden zich tegenover eenige officieren van ons eskader niet erg wellevend uitgelaten ja, zoo zelfs, dat het noodig werd geacht, om over die Jantjes by de Amerikaansche admiraliteit te klagen. Nadat onze schepen reeds koers naar Sumatra hadden gezet, kwam opeens een Amerikaan het eskader achter op stoomen, en werd dit gepraaid. Aan boord was men natuurlijk zeer verwonderd wat dat te be duiden had. Eindelyk bleek dan, dat de admiraliteit van het Amerikaansche eskader had gelast om aan de Hollaudscbe zee-of ficieren af te vragen of zy geneigd waren huune verklaringen te beëedigen. Toen dit geschied was, keerde de Amerikaan terug met de verzekering, dat de schuldige Jan tjes voorbeeldelyk zouden worden gestraft". Ten Dadcele van de H. IJ. Spoorweg maatschappij zijn niet minder dan 62,000 briquetten ontvreemd. Do opzichter Scholten, wonendo te Haar lem, was belast met de verwarming der rij tuigen en als zoodanig té Amsterdam werk- Hy maakte een valschc volmacht, w&arby hem door de maatschappij werd opgedragen drie waggons briquetten te verkoopen, en wel onderhands en deed dit aan een brandstof fen handelaar to Haarlem, voor f 1700. Zaterdag schynt hy te hebben gemerkt, dal het feit was ontdekt, want dien avond zond hij een telegram aan zyne vrouw, dat hy te laat was gekomen voor den trein, en dus Zondag zou thuis komen, doch sedert is hy niet in de echtelijke woning wedergekeerd. Zyn opsporing cn aanhouding is verzocht. (,N. R. CW) Een brutale diefstal. By den horlogemaker T. A. Hendriks in de Galerij te Amsterdam i.« Dinsdagavond een brutale diefstal gepleegd, waarbij een waarde van ruim f5500 werd ontvreemd. De bewo ners waren om 7 uur uitgegaan en hadden de deuren van hun winkel op do gewone wyzo gesloten. Toen zij om 12 uur terug kwamen weigerde de sleutel van de buiten deur, die bleek reeds open te zijn. In de winkel vond men de brandkast op mwe wyze geopend en leeggeplunderd. De papieren lagen dooreen op den grond, doch wat waarde had was ontvreemd. Volgens opgave werden ver mist 50 bankbiljetten van f 60, 50 van f 40, 5 of 6 van f 25, f20 aan rijksdaalders en verder 20 gouden heeren- cn 8 dameshorloges. Onmiddellijk werd door den heer Hendriks aangifte gedaan by de politie, die een onder zoek instelde, dat tot dusver weinig omtrent de daders aan het licht heeft gebracht Hoe bet mogelyk is, dat in de toch vrjj drukke* Galery tusschcn 9 en 12 uur des avonds iemand een huis heeft kunnen binnendringen, wordt verklaard uit het feit, dat geen braak was te bemerken aan de straatdeur, zoodat deze blykbaar met een valschcn sleutel zou zyn geopend. De brandkast is intusschen deorlyk gehavend. Men heeft een gat in de deur moeten hakken om het slot los te krij gen, een gat zoo groot, dat men met de hand er door kon. Behalve wat stukjes yzer cn een hoeveelheid hitteworend vulsel van de brandkastdcur werden geen sporen van ge weld gevonden. Een cycloon in de Vercenigde Staten. De stad Kirksville in Missouri is door een bevigen cycloon geteisterd, die in een omtrek van bonderden meters rond de stad alles neergeworpen beeft en in Kirksville zelf meer dan vierhonderd buizen heeft verwoest. De cycloon werd gevolgd door een waren diluviaanschen regen en een duisternis, welke het onmogelyk maakte een hand tot redding der ongelukkigen, die onder het puin bedolven lagen, uit te steken en eerst toen op twaalf plaatsen van de stad brand uitbrak, konden eenige moedige redders bij het grillige licht der opflikkerende vlammen pogingen tot bet verleenen van hulp wagen. Na eenige uren waren reeds 25 lijken gevonden, welk ge tal in den loop van den avond meer dan verdubbelde. Het juiste getal der slacht offers op te geven, is nog niet mogelijk, daar men vermoedt, dat ook de branden, die met zulk een lievigheid woedden, dat aaii blusschen niet te denken viel, onder scheiden menschenlevens hebben geëischt Naar schatting zyn er meer dan 1000 gewonden. De cycloon werd na 20 minuten door een tweeden gevolgd, die echter veel min de; in kracht was en dan ook geen noe menswaardige verwoestingen aanrichtte. Blijkens uit Kansas-City ontvangen tele grptnmen is ook over Newtown, 40 mijlen ten N.W. van Kirksville ean cycloon heen gegaan en ook daar zyn groote verwoes tingen aangericht. Reuter seiut, dat het getal dooden in Newtown 37 bedraagt. Een Amerikaansche dienstboden- vereeniging. Te Brooklyn (New-York) is een dienst- boden-vereeniging opgericht, welke, re kening houdende met haar reglement, de schrik van de dameswereld worden zal. De leden verbinden zich namelyk lo. geen salaris aan te nemen, dat minder dan 16 dollars (40 gulden) in de maand bedraagt 2o. geen hemden, dassen enz. te wasschen 3o. geen trappen te boenen of glazen te zeemen4o. geen kolen te dragen. Ieder voor zich verlangen zy in haar dienst een kamer tot haar beschikking om haar kennissen te ontvangen één vrijen dag in de week en in den zomer twee dagen va- cahtie. Met minder doen zij het niet Ontploffingen. De onvoorzichtigheid om met licht naar een lek in een gasleiding te zoeken heeft te Kleef eenige slachtoffers gemaakt. Twee personen zyn levensgevaarlijk, drie anderen zwaar gewond en het gebouw is grooten- deels verwoest. Te Odessa heeft een gasontploffing in een zaal van de kazerne, waar onder wijs werd gegeven, een officier en 7 minderen gedood en 6 soldaten zwaar gewond. Advertentiën. Donderdag 4 Mei hopen onze geliefde Ouders WILLEM VAN DER PEET en ANNA LOUWE, den dag te herdenken waarop zij voor vyf-en-twiiitig jaar in den Echt zyn verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wenscb van hunne i dankbare Kinderen CATHARINA. JACOBUS. JOHANNES. ANNA. MARIA. Helder, 2 Mei 1869. llcl Op den lüen Mei hopen onze geliefde Ouders JOtfANNES COKNELL'N EVERARD1IS BRLIJSTENS en AAFJE PETKOAELLA DE GK00T, hun ISVj-jarige Echt vereen iging J J te herdenken. Helder, 2 Mei 1899. f) Hun dankbare Kinderen JOHANNES MARIUS en MARIA ADRIANA. Sg Ondertrouwd P. J. Z(jpe. Helder, T. WIJKER. 28 April 1899. Geboren JOHAN BERNARDUS, Zoon van D. 1LER en H. RAM—BEUGELING. Helder. 30 1899. Algen: kennisgeving- Geboren Zoon van L. O E VEEN en A. C. GEVEEN geb. ROGGEVEEN. Helder, 30 I 1899. Geboren EV1 GERARDUS, Zoon van 1). iN en M. G. DUIN Rbgter. Helder, 28il '99. Heden <sed onze waarde Vader, Behuwd- i rootvader, de Heer JTEINRATH, in den oipm van circa 85 jaren. Helder, lei 1899. Namens de Familie, J. STEINRATH. Te leen gevraagd, door iemand die zijn zaak moet uitbreiden de som vau f200 op levensverzekering polis (DordrechJ.) groot f 1000. Geen tus- schenpersonen. Gesloten br. lett. P. bureau dezer courant. Terstond gevï-rtiig'ci een TIMMERMANSKNECHT. Adres C. POOL, Vijzelstraat. Wordt gevraagd een ttinke UlDKiTUOD», goed met de wasch kunnende omgaan. Adres: Mej. van BREDA, Hoofdgr. 49. Timmerlieden kunnen direct geplaatst worden bij K. LAAGLAND-WIN DER, Mr. Timmerman Sluisdijkstraat No, 1. G-evraagd een l> AdtlËINJE, niet beneden 14 jaar of een DAGMEID. AdresK. SLIKKER, Kroonstraat. Hedenerleed tot onze diepe droefheid» geliefd Dochtertje BET8IE, in den led van ruim 5 jaren Helder April 1899. f. LEEFLANG Cz. E LEEFLANG—WUIS. Hedererleed zacht en kalm na een landg ziekbed, onze geliefde Moeder Behuwdmoeder d. W. URL IJL, geb. KEELTJE NELIS, in den erdom van circa 66 jaar. HeldéO April 1899. r. BRUUL. BRUUL—Lastdrager. Nojeurende over het verlies van onze gfde oudste Dochter en Zuster, trof i heden opnieuw een zware slag r het afsterven van onze geliefjongste Dochter en Zuster KLAZINA, in ddeeftyd van 15 jaren en 3 maan na een langdurig en smar- telijkien van dertien maanden. Kots, gem. Helder, 30 April '99. lnaam harer diepbedroefde uders, Broeder en Zusters, J. KOUWENBERG. M. KOUWENBERG- DOORN. Bij :e betuigen ondergeteekenden hunnen telijken dank voor de vele be wijzen belangstelling op 24 April ondervon. C. LANGERIJ8, G. LANGERIJS-Bosman Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd CORNELIS JACOBUS VAN DIEREN DONCK en CORNELÏA BRAKENHOFF, die mede namens wederzijdsche familie hun hartelyken dank betuigen voor de vele bewjjzen van belangstelling by hun hnwelijk ondervonden. Helder, Bergeu (N.H), Algemeene kennisgeving. Getrouwd JOHANNES VAN DER VOR8T 30 April 1899. CORNELIA BAKKER, ^ie mede namens wederzydsche familie hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, by hnn Hnwelyk ondervonden. Helder, 27 April 1899. Algemeene kennisgeving. Hierts betuigen wij onzen hartelyken dank v de vele en buitengewone be wyzen belangstelling, ondervonden by de 'denking van onze Vyf-en-twin- tigjariglchtvereeniging. Eer, Mei 1899. (Kooarders-Schntsluis. J. H1LLENIUS Wz. en Echtgenoote. Wij dergeteekenden betuigen onzen hartelij en welgemeenden dank voorde vele blm van belangstelling, by onzen 25-jariEchtvereeniging ondervonden, zoo wel hials elders. P. MANGEL en Echtgenoote Wij ondergeteekenden, Commissarissen der On- Ififlp derlinge Brandwaarborg- Maatsippij, directie DE JONG Coup., gevest te Amsterdam, hebben het ge- noegeaan alle daarbij belanghebbenden te bébten, dat gisteren en heden aan ons «edaan Rekening en Verantwoor ding^ de gehouden administratie over het j( 1898, welke door ons in orde be- vond< zynde, met onze goedkeuring is bekrttigd. Wjntvingen daarby, in tegenwoordig heid in eenige Heeren Correspondenten en Dgenootcn, een nauwkeurig overzicht van i stand der Maatschappij en mochten ons «euw van haren bloei en welstand overfjen. Aierdam, den 28en April 1899. r. Mr. C. H. BACKER. r. A. L. M. LU DEN. W. L Baron VAN AIJLVA VAN [PALLANDT. H. W. Baron DU TOUR VAN [BELLINCHAVE. Ccspondent te Helder J. DE JOSGII, DUkstraat 40 i> n HOOFDGRACHT 63 na» Hjofdgracht 77 verliulscl. M&rouw va, GELDER, Binnenhaven, vraagt eeD zindelijke Dienstbode, wasch buitenshuis. Bekwame gevïgd bij P. VOORN Pz., Wormervecr. Yva^cli buitenshuis. A'09*. Mej. DE BOER, Koningstr. 29. DKliTIIOUK irevraaiid, LOODSGRACHT 12. Zh aan te bieden tusschen 8—9 uur amds. Een SCHOENMAKERSLEERLING, kan terstond geplaatst worden. Adres R. DE COCK, Langestraat. Man en Vreuw bieden zich beleefd aan, de Vrouw als linnen- en verstelnaaister en de Man voor loop- en ander werk, ook geschikt voor zetzaken, van beste ge tuigen voorzien. Adres W. RAN, Jodensteeg 1, Helder. Gevraagd een HUISHOUDSTER F. O., 1'efst van buiten, op middelbaren tusschen 40 a 50 jaar. Adres: BERKHOUT Co. Wordt gevraagd een fatsoelijk DAGMEISJE, 15 a 16 Jaar. Adres Bureau van dit blad. Gevraagd, een net MEISJE. voor licht huiswerk. Adres 2de VROON STRAAT -75. GEVRAAGD een Dagmeisje, niet boven 16 jaar. Adres J. P. Lijding, Wagenstraat 36, Gevraagd Adres BERKHOUT Co. Gevraagd niet beneden de 16 jaar, eenigszins met het vak bekend, heeft de voorkeur. Adres S. SCHELLINGER, Weststr. 76. Een jonge Weduwe, vraagt een Wasch aan huis, op nette behandeling, kan gerekend worden. AdresGO VERSTRA AT 60. Een flinke Loopjongen gevraagd Adres: Boekhandelaar A. J. MAAS, Dykstraat. Uiteist bill(jk Te koop Kippenhok, Volière op tafel, Duivenhok, raszuiver patrijs leghomhaan, yzer hekwerk; ook afzonderlijk. Te be- bevra'gen KERKGRACHT 49. TE HUUR een Huryerwoonhuif, Vlamingstraat 18, a f 2,25 per week. Te bevragen: Middenstraat 51. PIANO te koop, zonder gebreken, billijke prijs. ZUIDSTRAAT 52. Te Ta.1lur tot verminderden prijs. Een HEERENHUIS, Hoofdgrasht 75, met 8 KAMERS, KEUKEN, KELDER en grooten TUIN.. 'Drie HEEREN HUIZEN, No. 62, 63 en 64, ieder met 6 KAMERS, KEUKEN en ERF. Het WINKELHUIS»DeTydgeeet", Molenplein. Twee WOONHUIZEN, Nieuwstraat No. 21 en 41, a f 11.00 per maand. Bovenstaande huizen zyn in uitmunten den staatvan onderhoud. Adres den admini strateur Jb. VAN OS, Nieuwstraat 27, waar tevens te bevragen zynEenige WOON HUIZEN, achter Brouwerstraat en Dyk- weg, bij de Marine-club, a f 1,00 per week. Te Hoop een witte Trekhok hamelI, malt en vertrouwd met kinderen. Te zien Woensdag, 3 Mei, op de Markt alhier, nh 10 uur. Ter overname aangeboden een kleine Kruidenierszaak, met nette Inven taris, op een goeden stand. Brieven, onder letter Z. Bureau Spoorstraat. Te koop voor 4 gulden. Een gebruikte nog in goeden staat zynde KINDERWAGEN. AdresBureau van dit Blad. Te koop verschillende zeer solied ge bouwde en goed onderhouden WOON HUIZEN, in de Nieuwstraat, Brouwer-en achter Brouwerstraat, Dijkweg by de Ma rine-Club, enz., eigendom van den heer H. JANZEN Ez., te 's-Gravenhaee. Voor nadere inlichtingen, adres: Jb. VAN OS, Nieuwstraat 27. Door wekelylm of maan delijks eenige meerdere huur betaling, kan in drie jaar een HUIS op naam verkregen worden, terwyl het alsdan nog verschuldigde als hypotheek op hetzelve gevestigd kan blyven.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2