Advertentie n. ^ir i j»ni i8"- gebouw van het prov. bost.het leveren en verwerken van slaken in de met puinbeator- ting voorziene boorden van het Merwede- kanaal in de prov. Noord holland, begr. f2000 bestek 116, ligt na 15 Juni ter lezing aan genoemd miniat., aan de lokalen van het prov. beat. en verkrijgbaar bij de firma Gebrs. van Cleef te Gravenhageaanw. 22 Juni, nam. 12 ure, aamenkomat aan de aluizen te Zeeburginl. te bekomen by den hoofdinge nieur Kemper te Haarlem, den ingenieur van Oordt te Amsterdam en den opzichter Beu- kelman te Zeeburg. 29 Juni. Haarlem, 11 ure. Het miniat. van walcrataat handel en njjverheid, aan het gebouw van het prov. beat.het her stellen van de duinen op het eiland Vlieland, van stormschade, begr. f 3200, bestek 115 ligt na 15 Juni ter lezing aan genoemd minist., aan de lokalen van het prov. beat. en ver- krijgb. by de firma Gebr. van Cleef te 'a Gra venhage aanw. 22 Juniinl. te bekomen by den hoofdingeneuir Kemper te Haarlem, by den ingenieur Wytenhorat te Hoorn, en by den opzichter Mus te Vlieland. Marine en Leger. Blijkens by het departement van marine ontvangen bericht zou Hr. Ma. pantaerdek- schip .Zeeland'onder bevel van den kapitein ter zee A. G. Ellis 3 dezer van Fort France (Martinique) naar St. Lucia vertrekken, en ia Hr. Ma. opnemingsvaartuig «Van Gogh", onder bevel van den luitenant ter zee le kl. W. D. H. baron van Asbeck, 2 dezer van Suez vertrokken. Hr. M8. pantaerachip .Zeeland" is 3 dezer te St. Lucia aangekomen. Te Hellevoetaluis kwam Zondag ter reede Hr. Ma. achroefstoomschip «Suriname", kom- mandant de kap. luit. ter zee A. C. van der Sande Lacoste. Alles wel aan boord. De état-major van dezen bodem bestaat uit den luit. tér zee le kl. G. Witeen Elias, luit*, ter zee 2e kl. J. F. Nijland, J. L. von Leschen en W. van Braam den ofl'. van gez. le kl L. J. Janssen den off. van administratie le kl. O. Willemalyn. Chef der machinekamer ia de hoofdmachiniat le kl. F. H. J. Martyn. Den 5cn dezer zijn naar dc Noordzee ver trokken Hr. Mg. zeilbrikken »Caator" en .Pollui". De offo. van gez. 2de kl. M. van Willigen van het hospitaal der Marine alhier, is tyde- delyk geplaatst op Hr. Ma. instructie schip Castor*. De machinist lste kl. M. Herman, wordt met 16 dezer eervol uit den zeedienst ont slagen wegens eindiging van zyn dienst verband. Het voornemen bestaat om de traktementen der vuurstokera het volgend jaar te verhoogen en tevens den rang van nuyoor-vuuratoker ii het leven te roepen. Aan de firma Merrem en La Porte te Amsterdam ia opgedragen de levering van pantserplaten voor het in aanbouw zijnde pantserschip .Koningin Regentes" voor de som van f 899,989. De baas der schilders bij 'sRykawerf te Amsterdam, J. F. de Leeuw wordt met 1 Juli a. a. op verzoek eervol ontslagen. Stoomvaartberichten. Het Btooinschip .Koning Willem I', naar Amsterdam, vertrok 27 Mei van Colombo. Het atoomschip «Koningin Wilhelmina*, van Amsterdam, pass. 2 Juni Kaap Roca. Het stoomschip .Prinses Sophie, naar Am sterdam vertrok 2 Juni van Padang. Het stoomschip .Java*, van Amsterdam, arriv. 3 Juni te Padang. Het stoomschip «Prins Alcxander*, van Amsterdam, pass. 4 Juni Perim. Het stoomschip .Prinses Amalia», naar Amsterdam, pass. 5 Juni Dungeness. Het stoomschip ,Soenda«, van Amsterdam, vertrok 4 Juni van Suez. Het stoomschip „Bromo', van Rotterdam, arriv. 4 Juni te Southampton. Het stoomschip «Ardjoono*, naar Rotter dam, vertrok 5 Juni van Marseille. Het stoomschip .Bogor*, naar Rotterdam, arriv. 5 Juni te Suez. Het stoomschip .Koningin Regentes*, arriv. 4 Juni van Amsterdam, te Batavia. Het stoomschip «Madura*, naar Amsterdam, arriv. 4 Juni te Suez. Marktberichten. Alkmaar, 3 Juni. Aangevoerd 18 paarden f 80 a 200, 10 koeien en ossec f 100 a 180, 28 nucht. kalv. f 6,a 16,290 magere schapen f 10,a 22,188 magere varkens f 18 a 16,6 bokken en geiten f 2.a 4.816 biggen f 6,a 8,boter per P. f 0.45 a 0.50, kipeieren f 0.62' a 0.75 per 25 eenden dito f2.90 per 100. 458 lammeren f 8. a 14, 25 bokjes f0.50 a 1.50. Hoorn, 3 Juni. Aangevoerd tarwe i 6.50 a f7.50, Rogge f 0.a 0.Gerst f 4.50 a 6.50, Haver f 3.75 a 4.25, witte erwten f 11 a 12, groene dito f 13.a 14,grauwe dito f 16.a 18.vale dito f 10.a f 14. bruine boonen f 10.25 a 1 11.kar weizaad f 12.25, a mosterdzaad f 21.50 a 56 koeien f 130 a 200, 311 schapen f 20 a 80, 316 lammeren <8 a 14, 20 kalveren f8a20, 86 varkens f 15.a f 25,0 zeugen a 114 biggen f 5,a 8,kipeieren f 2.50a 2.75, eenden dito f a per 100, 8475 kop boter f 0.50 a 0,52' per P., 44 paarden f 80 a 800. Visscherijberichten. Nieawedicp, 2 Juni Aangebracht 8000 atakl auijuvu K1000 f 10,85 f 21,26, 6600 pU(<"Da,incn P«r I I 1,26 f 1.60. 160 Ul haring per tal 60 a 80 eaot, 80 kleine makreelen p. at. 8 ceut. Van Texelaar» en Tietten 800 roggen p. at. 60 a 66 eeat, 60 tal geep per tal t 2.26 a f 8,25. 66 kordara met 10 tot 60 longen p. at- 00 n 66 cent, 10 tot 80 middelm. tongen p. at. 86 a 40 cent, 10 tot 60 kleine tongen p «t. 16 e 20 cent, 8 tarbot ten n. et. f 6 e f 7, 1 tot 6 roggen p. et. 66 cent, 1 tot 8 mand kleine achoi p. m. f 1,75 e f 2,50, 1 tot 2 mand tchar p. m. I 8 a f 8,50. 8 Juni. Van Texelaars en rlelten 800 roggen p. et 60 e 66 cent 110 kordcr* met 10 tot 60 tongen p. et. 60 a 70 cent, 10 tot 80 middeln. tongta p at. 80 e 85 cent, 10 tot 60 kleine tongen p. at. 16 a 20 cent, 10 tal botten p st. f 6 e f 8. 1 tot 10 roggen p. et 66 eest, 1 tot 8 mand kleine srhol p. m, f 1,25 a f 2, 1 tot 2 mand K-har p in. f 2,50 a f 8,60 80 tel geep per tal f 2 e f 8, 160 tal baring per tol 65 a 75 rent 6 Juni Van vletten 70 roggen p. »t. 45 a 50 cent, 10 000 kleine pietermannen per 100 f 0,70 n f I, 80 ul geep per tel f 8 a I 8.60. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Ven 2 tot 6 Jnnl. BEVALLEN s L. Len.en g. b. Smit, t. M. J. ITooge- land geb. Janae, d. G. Lc Febre geb. Ten Daa, x. M Boeman geb. Koegelberg, d. K Willoma geb. Botleman, z. M. ian den Boogaart geb. Lnwcna, d. H Kujjk geb. Hoppe, d. J. Scboldar geb. Stoker, d. OVERLEDEN: R. Knik, 16 A. ven IVilllganbarg geb. Fraij, 46 j. 360"te Staats-Loterij. Trekking van Maandag 5 Juni. No. 5943 i 15,000. No. 18859 en 20586 elk f 1000. No. 865 11091 11126 en 19277 tik f 400. No. 5177 f 200. No. 11846 13887 15302 18116 en 205G8 olk i 100. Vervolg der berichten. Den 2en Juni jl. werd door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken eene vergadering gehouden, hoofdzakelijk ter bespreking van de ingekomen stukken, han delende over 't vervangen van den Velser- brug over het Noordzeekanaal door een stoomveerpont, de ongevallen wet, en het heflen van rechten op goederen uit Neder land uitgevoerd naar zijne Koloniën. Over net antwoord van den Gemeente raad op de door de kamer gegeven inlich tingen in zake visschery-aangelegenheden, werd lang van gedachten gewisseld. De leden konden niet Ijegrjjpen, dat de Raad over een volgens hun zoo gewichtig onderwerp, zoo licht zon heen stappen. De tegenwoordige toestand toch is in het nadeel èn van de vissclierij èn van de Ge meente. Volgens mededeeling van een der leden gaan dan ook thans nog verscheidene guldens in de zakken van particulieren, die was de zaak geregeld zooals het be hoorde te zijn, zeker in de Gemeentekas zouden terecht komen. Nadat ook nog gesproken was over het ingekomen antwoord betreffende het ver zoek tot verplaating der markt, werden de stukken voor kennisgeving aangenomen. Door den Voorzitter werd ten slotte medegedeeld, dat pogingen in het werk zyn gesteld om alhier een Ryksbetaalkantoor te verkrygen en dat ook namens de Kamer daarvoor is gewerkt. Zondagavond 1.1. gaf de Luthersche Zangvereeniging een kerkelijk concert, waaraan eenige dames en een viertal musici van het Stafmuziekkorps der Marine hunne medewerking verleenden. Niettegen staande het fraaie zomerweder was de op komst zeer talrijk, want het kerkgebouw bevatte vele belangstellenden, die met aan dacht het afwisselende, schoone programma volgden. By den aanvang hield de heer Ds. J. Bakker een korte toespraak, waar in hij het schoone van de zang- en toon kunst in het licht stelde en ieder, in na volging van Luther, tot beoelening dier kunst aanspoorde. Daarna werden verschil lende vocale- en instrumentale muzieknum mers ten gehoore gebracht. Het koor zong, onder leiding van den heer P. H. Kamp, een zestal nummers, die door zuiverheid van toon uitmuntten, vooral „Bede" „Verlangen naar den Hemel" voldeden uitstekend, waarschijnlijk wel door hun eenvoud. De sopraan-soliste zong met hare heldere stem „Engelenlied" en „Ave Maria", welke zangstukken een diepen in druk achterlieten. Ook het instrumentale gedeelte werd goed weergegevenhet strijk kwartet kweet zich uitmuntend van zyn taak en fraai klonken „Andante o. d. Quartet D dur op II" en „Pastorale", waartoe niet weinig de violoncel het hare bijdroeg. De dames-dilettanten, die eenige num mers op de piano ten beste gaven, droegen het hare bij om dit concert aantrekkelijk te maken. Texel, 5 Juni. De alhier bestaande afdeeling van Ned. Onderwyzers-genootschap hield Zater dag j.1. te den Burg eene door bijna alle leden bezochte vergadering. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken, waarbij als Afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering, te houden te 's- Gravenhage, benoemd werd de heer W. H. Houweu en als diens plaatsvervanger heer C. A. de Braai, werd door den heer T. J. Roeper ingeleid het onderwerp Han- denarbeid", waarover druk van gedachten gewisseld werd. Hieruit bleek, dat nog lang niet allen de invoering van dit vak wen schelyk achten. De heer W. R. van DouweD gaf als bydrage De Rooie en Dolle Gjjs" van Weruméus Buning, waarvoor hij de goedkeuring der vergadering inoogstte. Besloten werd ten slotte oru de volgende vergadering te doen plaats hebben op 9 Sept. as. Alsdan zal Mej. R. Roeper een onderwerp inleiden, terwjjl door de heeren Groenewald en Ooijkaas eene muzikale by drage gehouden zal worden. Aan het Postkantoor alhier en de daaron der ressorteerende hulpkantoren is in Rijks-Postspaarbank gedurende de maand Mei ingelegd f 7490,03'/j en terugbetaald f4689,67. Ter markt van heden waren aangevoerd 3524 lammeren van f 9 a f 12, 58 scha pen van f 16,50 h f 20, 19 koeien van f 117'/, a f 150, 11 nuchtere kalveren van f 8 ii f 10, 22 schrammen van f 16 h f 18, 84 biggen van f 6 a f 8 en 1 paard dat niet verkocht werd. Het gaat met de ansjovis-visschery op Wieringen tot heden niet voordeelig. Verscheidene keeren is de vloot reeds bin nengekomen met een vangst, die nog niet eens toereikend was om de onkosten te dekken. Ook deze week hadden de visschers alle reden tot klagen. De grootste vangst per schuit bedroeg 2000 a 2500 vischjes, de meesten echter kwamen nog aan geen 1000 toe. De prijzen bedragen 11 gld. per 1000 stuks. De hoop, dat de vangst nog kan verkeeren, begint reeds te ver flauwen. Nog een paar weken en het trek- vischje zoekt het diepe water van de Noord zee weer op. Dan is natuurlijk de kans geheel verkeken. Voor de visschery-berol king, wier welvaart nauw aan een goede ansjovisvangst verbonden is, zyn de voor uitzichten verre van rooskleurig. Men seint uit Batavia aan de N. Rott. Ct.: Bij de aankomst van het stoomschip Koningin Regentes", van de Stoomvaart- My. Nederland, is gebleken dat er eene som van vierduizend pond sterling, in bil jetten van de Buuk van Engeland, behoo- rende aan onze schatkist, vermist werd. A T J E H. De N. Rott. Ct. ontving gisteren het volgende telegram Van Heutsz begon zijn tocht door de noordoostelijke staten. Een klein gevecht had in Keumangan plaats. Tapa heeft ver sterkingen opgericht in Matang Koli. In Kertoi heeft Tji Peusangan zich onder worpen. Heipaleii-üaatsckuppU Op een zeer druk bezochte vergadering van aannemers en houthandelaren, te Am sterdam werd besloten tot oprichting eener Heipalen-Maafsclmppy" met een nominaal kapitaal van f 600.000. Aanvankelyk was j voorgesteld de eerste serie aandeelen ten bedrage van f 150,000 uit te geven, daar echter staande de vergadering, dit bedrag van f 150.000 aanmerkelijk werd overtee- keud, werd besloten die eerste serie op f 200.000 te brengen, welk kapitaal on middellijk volteekend werd. Het ontwerpen der statuten van de op te richten naamlooze vennootschap werd opgedragen aan een commissie, bestaande uit de heerenH. J. Nederhorat, Gouda P. Duinker, AmsterdamJ. Cerljjn, Am sterdam J. A. Van Hattem, Schevenin- genR. J. Altona, Wageningen H. F. Roll Hzn., Amsterdam inr. N. W. Har- mens, Rotterdam, Voor uielkslljlers en melkgebrnikers. Op de Landbouw-tentoonstelling, in de vorige week te Appingadam gehouden, was o. a ter bezichtiging gesteld een klein voorwerpje, dat misschien slechts 2 a 3 Hectogram weegt, maar welks invoering toch van merkbaren invloed kan zyn op de geldelijke uitkomsten onzer stedelijke melkinrichtingen. En bovendien zal het kunnen bjjdragen om de melkgebrnikers des morgens vlugger te bedienen, op tijd van vereelte melk te voorzien. Dit voorwerpje was aan een houten stijl bevestigd, die de buitenzijde van een deurkozijn moest voor stellen. Het voorwerpje is eeu soort van beugel, die met vier kleine houtschroeven buiten aan de deurkozijn bevestigd moet worden. De melkboer, 's morgens aanko mende, ontsluit met een der twee sleu teltjes den beugel, hangt een busje met melk gevuld er aan, en sluit weêr af. Bjj behoeft dus niet, zooals gewoonlijk de por der van de dienstbode te zyn, en voor de deur te wachten, tot deze opgestaan is, en toilet gemaakt heeft, maar kan zonder tijdverlies voortgaan met andere klanten te bedienen. Nadat de dienstbode de deur geopend heeft, ontsluit zjj, met een tweede sleuteltje, den beugel, neemt het busje er uit, cn sluit den beugel weder. Met belangstelling werd door de be zoekers van deze inrichting kennis geno men, en heel mogelijk, dat zulks hier en elders weldra in toepassing zal worden gebracht. Oplichting op groote schaal. Zaterdagnamiddag 27 Mei, verscheen ten kantore van de Rotterdamsche Bank aan de Boompjes aldaar een vreemdeling, wien men, nadat een paar dagen te voren een adviesbrief was ontvangen, op een door hem aangeboden wissel uitbetaalde een bedrag van f15,000. Die vreemdeling was in ge zelschap van een ander persoon, en beiden hadden het voorkomen van aanzienlijke lieden. Later kwam men by de Bank tot de ontdekking, dat de wissel valsch was. Hy was afgegeven op een firma te Braila en tweemaal geëndosseerd, het laatst aan den aanbieder. Natuurlijk kwam ook spoe dig aan 't licht, dat de adviesbrief valsch was. Dat men hier met een internationalen op lichter te doen heeft gehad, blijkt uit het volgende. van hem en zijn metgezel is geblekt dat, alvorens zij de Rotterdamsche Bank met een bezoek vereerden, zij op dezelfde wijze, doch onder andere namen, te Parijs een valschen wissel incasseerden, waarop 150,000 francs werd uitbetaald, eveneens een te Londen, waarop 8400 pond sterling, en vervolgens nog een te Antwerpen, waarop 30,000 francs werd uitbetaald. Voorts is gebleken, dat de beide personen van liier met den trein naar Berlijn zyn vertrokken. Daar beproefden zij nogmaals ban slag te slaan door een valschen wissel van 80,000 mark te presenteeren. Dit mis lukte echter omdat het bedrog ontdekt werd. Beiden hebben daarop een goed heenkomen gezocht. Maandagochtend is op het station 's-Hertogenbosch trein 1860, bestaande uit locomotief en twee postrij tuigen, zonder voor het station te stoppen, midden door de ma- chineloods gereden. De loods, alsmede het materieel, werden zeer beschadigd. De leer ling-machinist V. werd zwaar gewond en is aan de gevolgen kort daarna overleden. De dienst ondervindt geen vertraging. Het spoorwegongeluk te VUssingen. Het blijkt thans, dat de gevonden dame is juffrouw F. H. Roth, 18 jaren oud, dochter van dr. A. Roth, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd Minister van het Zwitsersche Eedgenootschap te Berlyn. Het lyk werd direct met trein 5.25 naar Zürich, de woonplaats der ouders, vervoerd. De justitie was Zondag te Vlissingen om een onderzoek in te stellen. Op den avond toen het ongeluk plaats had, was op de aansluitende mailboot een hut le klasse gereserveerd voor een dame, die echter niet is komen opdagen. Schuldig of onschuldig Te Belgrado is een gemeente-arts, dr. Abraham Mandelbaum uit Cnprya onder beschuldiging van met behulp van zijn be diende, zyn vrouw te hebben vermoord, tot 20 jaren zware kerkerstraf veroordeeld. Het proces, waarvan dit het eindvonnis was, heeft tengevolge van het voortdurend in gestelde hooger beroep, niet minder dan 15 maanden geduurd en kan veilig als een der zonderlingste strafzaken genoemd worden, welke ooit werden behandeld. Achtereen volgens toch werd Mandelbaum eenige malen vrijgesproken en tot gevangenisstraf ver oordeeld. Toen hij na het laatste, veroor- deelende vonnis werd weggevoerd, verdrong zich een groote menigte om hem heen, die hem op alle mogelyke manieren, evenals reeds dikwyls ter terechtzitting was gebenrd, trachtte te verzekeren, dat zij niet aan zijn onschuld twijfelde. Niet dan na heftige scènes en onder een vloed van tranen nam dr. Mandelbaum van het publiek afscheid. Te Londen is het koude weder plotse ling in overmatige hitte omgeslagen. Don derdag was het er warmer dan ooit op dezen dag in de laatste zes jaar. Vele menschen kregen flauwtes van de warmte en enkele gevallen van zonnesteek moesten in de hospitalen worden behan deld. De temperatuur in de zon was voor den middig 39° C. dat is 20° meer dan de hoogsten stand van verleden week. Ongelukken. Aan het van stapelloopen van het nieuwe Duitsche linieschip »Erzats Kaiser Wil helm", zyn treurige herinneringen ver bonden. Eerst werd die gebeurtenis ver traagd door den zwaren brand op de Germauia-werf te Kiel En voordat eer gisteren in tegenwoordigheid van den Keizer en de Keizerin en van den groot hertog van Baden en zyn gemalin de plechtigheid plaats vond. hadden twee treffende ongelukken plaats. De directeur der werf, de heer Hagen, is van den zoo- genaamden doopkansel, welke voor de hooge gasten was ingericht, neergestort en brak den ruggegraat, zoodat hij ter stond een lyk was. En kort daarna is een machinemaker door eeu neervallende lift verpletterd. Hollandsche vlsrh te Antwerpen. In de «Consulaire Verslagen' is opgenomen het jaarverslag over 1898 van den Neder- landschen consul generaal te Antwerpen, den heer Jacq. de Kuyper. Het volgende is daaraan ontleend Het deed mij genoegen te zien, dat de handel in vereelte visch van uit Nederland hier toeneemthet is hier natuurlijk de plaats niet daarover meer mede te deelen, maar voor belanghebbenden kan het nuttig zyn te weten, hoe de Antwerpsche vischmarkt, die eene stedelijke instelling is, ingericht ia. Handelaars doen het beste hun visch te adresseeren aan een «factoor*, die onmiddel lijk na aankomst de te verkoopen waar in ontvangst kan nemen het bestuur der visch markt (de vischmarkt heet hier in het Vlaamsch mijn*, in het Fransch .La minque*) neemt geen visch in consignatie aan. By het ont vangen van het bericht van aankomst bege ven zich de factoors, met het noodige perso neel en materiaal, naar het station of de boot om de visch in ontvangst te nemen en zonder verwyl zoo is toch do gewone regel naar de »myn* te doen overbrengen. Eenigen hebben daarvoor hunne eigen voertuigen, anderen wenden zich hiervoor tot eene .Nalie' of onderneming van invoer enkelen laten eenvoudig de visch door de zorg van den spoorwegdienst aan de mijn bestellen. Eens in de myn aangekomen, staat de visch onder toezicht van het bestuur eu in den factoors niet meer toegelaten die daaruit te verwyderen. In de myn zyn zy alleen nog maar verplicht de colli te openen cn daarna geschiedt de geheele behandeling door het personeel der markt (stedelijke amb tenaars), het afleveren der koopen inbe grepen. De verkoop begint dagelyks om zeven nar (DecemberJanuari om 8 uur). De visch, vóór dit uur binnengebracht, maakt van rechtswege deel uit van de eerste aanbieding. De verkoop begint met riviervisch, wordt voortgezet met de fijne visch zooalszalm, steur, tarbot, kabeljauw, tong enz. en ein digt met de gewone en zoute visch. De verschillende koopen worden door de stads- bedienden samengesteld. In elke categorie van visch verkoopt elk factoor op zyn beurt, volgens het nummer dat hem voor elk merk is ten deel gevallen. De kwaliteit wordt door de keurders onder zocht, nochtans staat het den factoor vry, tegen die kenring in beroep te gaan en eenige tegeukeurders worden, voor elk afzonderlijk geval, door het bestuur der myn gekozen uit vischverkoopers, onafhankelijk van stadsdienst. De verkoop geschiedt by afslag, factoors hebben altijd het recht den inzetprys te bepalen of zelfs den inzet van den afsla ger te wijzigen. Dit zijn de hoofdregels waarop de verkoop berust en zy worden atipt nageleefd. De mynrochten bedragen 6| pc., die door den bestuurder der myn, en volgens door iederen afzender opgemaakte rekeniBg, dagelyks worden afgehouden van den factoor uit te betalen sommen. De be stuurder is verantwoordelijk tegenover de gemeente-kas. De koopers hebben geen an dere verplichting dan de door hem gekochte visch op bepaalden tyd op het kantoor der myn te betalen. De factoors hebben daaromtrent geen minste verantwoordelijkheid en dagelyks rekent het bestunr der mijn met hen af. Wat be treft de Hollandsche visch, zij nog opgemerkt,, dat de verpakking meestal voldoende is en de viBch bijtijds in de mijn wordt aangebracht en niet veel van de reis heeft geleden, wan neer ten minste de visch versch verzonden en goed verpakt was. Over de kwaliteit der Hollandsche visch valt niet te klagen en zy wordt meestal tot goeden prys verkocht. Misschien stonden buiten deze wijze van verkoop met de verzending van visch aan particulieren per postpakket (vereelte visch is hier van vry inkomend recht) goede zaken te maken zyn, maar dan moet, al is de prijs vry hoog, de kwaliteit prima zijn óéne slechte zending in den aanvang doet onbe rekenbaar veel schade. Eene maatschappij verzendt op deze wijze visch uit Engeland hierheen en heeft, ben ik wel ingelicht, niet te klagen. Het verbruik van visch is hier ernorm groot door de vele vastendagen, die hier ge houden wordende pryzen in de winkels zyn hoog en de kwaliteit in het algemeen niet byzonder goed. Op de kermis te Antwerpen is groote Óircu9 Guilllaüme gisteren in den vroegen morgen totaal verbrand en is ook een groot café daardoor in brand geraakt en vernield en kregen verscheidene huizen in den omtrek zware schade. Eenige fraaie rypaarden zyn in de vlammem omgekomen. Uit Parijs. Toen jl. Zondag de wedrennen te Long- champs plaats hadden, werd er door een deel van 't publiek eene betooging gehou den tegen den President der Republiek den heer Loubet. Er werd geroepen »Leve het leger! Leve Panama!" Graaf De Christiani sloeg met zyn rotting naar den President, wiens hoed hij raakte. Onder verzet, werd deze onbesuisde raddraaier gearresteerd. Wanorde en groote opgewon denheid heerechten op het feestterrein. Eenigen floten den President uit, en de verwarring was zóó groot, dat, terwijl de chef der gemeentelijke politie werd geslagen, de officieren van het Militaire Huis de tri bune van den President moesten bescher men, totdat deze taak door de Republikein- sche garde werd overgenomen. Meer dan 60 personen zyn wegens dit tumult in hechtenis genomen Onder groot rumoer vertrok de President met den president- Minister Dupuy en de generaals Zurlinden en Baillanz. De minister van oorlog heeft bevel ge geven een strafrechterlijk onderzoek te ope nen tegen Esterhazy, op grond dat hy zich in het bezit gesteld heeft van een stuk van het geheime dossier (»le document libé- rateur") en daarvan gebruik heeft gemaakt. Parjjs, 4 Juni. Emile Zola is hier terug gekeerd Hy heeft aan den procureur-generaal geschreven, dat het vonnis van het assiezen- ïof te Vereaille8 hem nu aan zyn huis kon worden beteekend. Men berekent dat de boot die Dreyfus zal overbrengen, a. s. Donderdagavond of Vrijdagochtend daar zal aankomen, Zon dag 11 Juni inet Dreyfus aan boord ver trekken en den 26sten Juni te Breat zal binnenvallen. Den gouverneur van Guyana is geseind, dal Dreyfus van dit oogenhlik ai niet meer als veroordeelde, maar als beklaagde moet worden behandeld. Aan boord van de Sfax" zal Dreyfus een officierahut bewo nen, waarin hy zyn maaltijden zal ge bruiken hij zal iederen dag tusschen 12 eu 4 uur zich vryelyk op het dek kunnen bewegen. Een zeer onstuimige zitting was het, die de Kamer van Afgevaardigden gisteren hield. Eeu der afgevaardigden hield eene interpel latie, naar aanleiding der gebeurtenissen bij de wedrennen op den vorigen dag. Aan de eene zijde toejuichingen, anderzijds po gingen, om den spreker het voortgaan te beletten. De interpellant roemde de houding van President Loubet. Een der opposanten riep: Loubet is geen fatsoenlijk man hy een Panamist!" Men trachtte den man te bewegen, zijne woorden terug te nemen, doch hy weigerde heslist, en verzekerde, dat degenen, die den vorigen dag gearres teerd werden, fatsoenlijke lieden zijn De censnur werd op hem toegepast, en de zit ting geschorst. In 't vervolg der zitting verzekerde de President-minister, dat de noodige krachtige maatregelen zullen ge nen worden. De gearresteerden dus zeide hy zullen voor den rechter van instructie worden gedaagd. Aangenomen werd ten slotte de motie, door een der leden gesteld»De Kamer, het schandaal te Auteuil verachtende, en de verklaringen der regeering goedkeurende, gaat over tot de orde van den dagOm trent een by de Kamer ingekomen voor stel tot in beschuldiging stelling van den oud-minister Mercier, werd bepaald, dat hierover na afloop van de uitspraak te Rennes zal worden beslist. Bepaalt werd nog, dat de uitspraak van het Hof van Cassatie in alle gemeenten in Frankryk zal worden aangeplakt. Door alle republikeinsche Kamerleden werd een adres aan President Loubet geteekend, waarin zij hem sympathie betuigen. Vijf en Twintig Jarige Echtvereeniging van J0HA**ES FERDINAND PHILIPS en MARIA CATHARINA III*. Helder, 18 Juni 1899 Zoo de Heer wil en zij li hopen myn geliefde Ouders: GERRIT BÉDORF en WILHELMINA ALBERTINA DOKOTHEA SPOELSTRA, Vrijdag a.8. den dag te herdenken, waarop zy voor 12'/, jaar in i den echt zyn verbonden. Dat de Heer hen nog lange I jaren moge sparen, is de wensch I van hun liefhebbenden Zoon GERRIT BÉDORF. Helder, 6 Juni 1899. Den 9en Juni herdenken onze Ouders PIETER KROO* Jr. i en M GRIETJE DE BOER, hunne twaalf en-half-jarige Echt- i vereeniging. t Helder, 6 Juni 1899. Uit naam hunner Banderen. Verloofd E. H. L. VOGELVANGER, Wed. W. A. C. Goot, en THEO G. H. F. A. STEENKAMP. Eenige en algemeene kennisgeving, Ondertrouwd JAN KLEIJN Helder, Texel, MARRETJE KRIJNEN. ReceptieZondag 11 Juni, Westgracht 31, Helder. Getrouwd E. J. ALINK en P. POTH, die mede namens wederzydsche familie, hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Helder, 31 Mei 1899. Op den len Juni 1.1. overleed in het Prins Hendrik Gesticht te Egmond a/Zee, onze Oom PIETER DE J0*G, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Helder, 6 Juni 1899. H. MULDER, H. G. SMIT. P. SMIT. C. KUIPER. K. SMIT.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2