Jk Lokaal voor Evaoplisaiie, CAFÉ GERRITSEN, Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk. Vaccinatie. INEGENSCHOUW. J. D. DE GRAAF, Hulsduioeo. êrand dfafé djatuert. Voorloopig bericht. overgaan, is geheel in str\jd met de tot aan de overname geldende concessie, dat volgens artikel 5 aan liet gemeentebestuur het recht geeft, (W uitbreiding van het buizennet te gelssten, welke uitbreiding door den concessio naris ten spoedigste moet worden uitgevoerd. Een en ander ton slotte resumeerende, zou ik gaarne zien, dut de Raad het door B. en W. voorgestelde concept-besluit niet aannam, maar eene mcor duidelijke en aanneembare ovemomings-yoorwaardo mot den concessio naris door de speciale raadscommissie iu eene spoedig'volgcndo zitting word ingediend. Helder, 20 Juni '911. r (w.g.) J. KORVER, Voorzitter der Commissie voornoemd. In het volgende no. zullen we het rapport van de meerderheid der Commissie opnemen, waarvoor ons heden de ruimte ontbreekt. Red. BE'VALLEN: M. Zon geb Schniiemsker, d. J. C. ter Hsll gcb. I obel, d. C. Steiumnn gcb. Bruin. s. T Kikkert geb. Langerveld, tl. V. Iedeinn geb. Stompe- dUeel, z. M Smit grb. Lujjiing, d. A. Bohne geb. Lutd sger. z. OVEUT.EDEN: M. Tuitbof, lm C. J. Boge, 18 m. Marine en Leger. By Kon. besluit is bepaald, dat, wanneer een marine-schepeling oen verwonding of ge brek bekomt, welke aan boord, doch niet tijdens dienstverrichtingen, te wyten is aan oorzakon geheel van den betrokkene onaf hankelijk en niet aan onvoorzichtigheid van zijnentwege kan worden toegeschreven, ge handeld zal worden als met een schepeling, die by het waarnomen van zijn dienst of het uitvoeren van hem gegeven bevolen verwond is of oen gebrek (waaronder ook ingewands breuken, zyn te rekenen) bekomen heelt. Blykcns by het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Friesland", onder bovcl van den kapitein tor zee L. A. II. Lamie, 21 dezer van Manilla vertrokken. (,St. Ct.") Ilr. Ms. pantsorschip .Koningin Wilhel- mina" heeft gisteren op (ie recde proefgestoomd en 15 myl geloopen. Met 24 Juni a. s. wordt gedetacheerd by do Maatschappij voor Bcheeps- cn werktuig bouw „Feyenoord", by de gereedmaking van Ilr. Ms. .Gelderland", in aanbouw aldaar, konstabel-majoor v.k. ,J. Bakker van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. Overgeplaatst van Hr. Ms. .Suriname" op Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord sergeant- zeilmaker v.k. T. G. F. Bujjtendyk, sergeant bottelier W. R. van de Wint, van Hr. Ms. .Suriname" op Hr. Ms. .Bellona", sergeant- konstabel G. van den Berg. Stoomvaartberichten. Hot stoomschip „Koningin Willem I" arriv. 20 Juni van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip „Morapi», van Rotterdam, puss. 20 Jnni Point do Galle. Het .^tqpmschip .Bromo", van Rotterdam, vertr. 21' Jnni van Port Said. Het stoomschip Oengarun", vertrok 21 Juni van Batavia naar Rotterdam. liet stoomschip .Burgemeester den Tex", van Amsterdam, arriv. 20 Juni te Genua. Het stoomschip .Prinses Sopliie*, naar Amsterdam, vertrok 21 Juni van Port-Said. Marktberichten. 21 Jnni. Aangevoerd 1 geldekoe, 6 raspen, 2 geiten, 1 bok, 4 kippen met kuikens, 4 korven kippen, 1 id. hanen, 4 id. konijnen, 1 id. duiven, 1 party boter, 2 stapels k—i s partyen eieren, 4 collectie's bloemen, ipryzen waren: schapen f 19,50 it f25, j met kuikens f2.50 i\ f 4, kippen f 0.40 lianen f0.30 il f0.60, konijnen f0.15 il l duiven f0.15 per stuk, boter f 0.47* A per kop, kaas i0.50 k f 0.80, eieren f8 Epdord. igon, 22 Juni. Aangevoerd 4 paarden i 150,veulens f af0, 0 stieren —0. 5 geldekoeien f 100 a 130, 20 vettèlooien f 170 a 225,—, 20 kalfkoeien f120 a 180, vaarzen f a graskalven f a 15 nucht. kalveren f 12 a 21, 0 rammen i a schapen overhouders f a 19 magere varkens f 8 a 11.12 vette varkens f 0,32 a 0.34 p. P., 40 biggen f4.— a 6.—, 1300 kop boter, p. P. 42® a 471 ct., 9000 kipeiereD f 2,75 a 3,25, 8500 eenden dito f 8,a 0, per 100. 240 lammeren f6 a f 19.50 8 ossen f100 a 110. 0magere schapen fa 300 vette schapen f 20 a 26. Markt-Station Noord-Soharwoude. 20 Juni. Grooto Deenscho Muizen f 1.80 a f 2.40 per H.L. Weinig kooplust. Veel partyen opgehouden. 22 Juni. Groote Deenscho Muizen f 1.50 a f 1.70, kleine idem f 0.80 a f 0.90, Glad- blaadjes of ronden f 1.80 por H.L. Han del stag. Visscherijberichten. Nieuvrcdicp, 20 JaaL Aangebracht door Texalaua en vlettaa 140 roggen p. »t. 60 a 65 «ent. 8® kofdera met 10 tot 20 tongen p. at. 66 cent, 10 tot 10 middelm. tosgen p. et. 85 cent, 10 tot 30 kleine tongen p. et. 15 cent, 1 tot 2 mand kleine icliol p. m. f 2 s f 2,60, enkele manden tchar p. m. f 1,50 a f 8. 2 tot 10 roggen p. it. 65 cent. 21 Jnni. Van Tezelaara 25 roggen p. at. 70 cent. 80 korden met 10 tot 25 tongen p. at. 60 a 70 oent, 10 tot 80 tniddclm. tongen p. et. 85 a 40 cent. 10 tot 80 kleine tongen p. at. 15 a 20 cent, 2 tot 10 roggen p. et. 70 a 80 cent, 1 tot 8 mand kleine «chol p. ui. f 1,60 a f 2,60, 1 tot 2 mand achir p. m. f 2 a t 8. 22 Juni. Van vletten 80 roggen p. at. 65 cent. 60 kordera met 10 tot 80 tongen p. at. 60 a 70 cent, 10 tot 40 middelm. tongen p. at. 86 a 40 cent. 10 tot 50 kleine longen p. at. 18 a 20 cent, 6 tar botten p. at. 6 a f 7. 2 tot 20 roggan p. at. 65 a 70 vent, 1 tot 6 mand kleine acbol p. m. f 1,76 a f 2,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2 a f 3, 10,000 anajovia per 1000 f 28 a f 24. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-IndlS: V enen dingi wee p. aeepoat via Amsterdam p. ace po» t via Rotterdam p. Holl. mail via Genua. van Snmalra Naar Guyana (Suriname): p. irrpoet via Amsterdam .1 80 Jnni I 7.'en p. mail over Engeland j 26 7.'a a< p. mail via St. Nazaira 7 Juli 7.'at' Naar Curagao, Bonaire en Aruba: p. zetpoet via Amiterdam 30 Jnni 7.'er I Datum der ter 1 post-bezorg. Tgditd.lut. busLehPoitl. 23 Juui 7.—'euv. 80 7.'eev. 4 en 18 Juli 7.— '»av. 27 Juni 8.80 'snam. 80 7—'» tv. 7 en 21 Juli 9.'e mor. eiken Vrijdeg V.mor. 26 Jnni 9.— 'imor. p. mail via Southampton p. mail via Qoeenstowu m .1 i Uil .feil Iken Dinsdag 8.80 'a nam. |clkcu Vrgdegj 8.80 's nam. Naar St. Martin, St. Euttatlus en Saba aail over Engeland 26 Juni! 7.'aav Burge'iijfce Ma»o gem. Heldin*. Van 20 tot 22 Juni. ONDERTROUWD: 1. Kooiman cn P. Oppeohui.. J. Dinkelaar en R. M. Swcnnen. W Koningatein en C Verben o. GETROUWD: P. Snel en T, Kouwonberg. O. van der Staag cn M. de Itugtcr. Burgerlijke Stand, gemeente Texel, van 14 tot 20 Juni. ONDERTROUWD: Jacob Arie Ilenkes (ilo Waal) cn Neeltjo Boon (Outlescliild). GETROUWD: Dirk Schumaker en Neoltje Vlas (den Burg). Gerrit Schipper (Oudcschild) on Marytje Platvoet (Zuid haffel). GEBORENCornelis Matheus, zoon van Cornclis Willem Bakker en Anna Petronolla Zym (de Westen). Dirkje, dochter van Cornc- nelis van Hert en Antje Boon (Eicrland). Geertruida Jannette, dochter van Gerrit Schoenmaker on Jannetje Gieles (Ongeren). OVERLEDEN Goenc. Froirana van het 5de Zomer- te geven op Zondag 25 Juni 1899, van 3 tot 5 unr. 1. Kriegmarsch der Priester aus Athalia", Felix Mendelssohn Bartholdy. 2. Vorspiel zn der Oper„Dio Rantzau", Pietro Mascagni. 3. Tunsmusik aus: .Die verkaufte Braut", Fr. Smetana. a. Polka. b. Furiant. 4. Fan tasie nacli motiven aus: .Der (liegende Hol lander" von Richwrd Wagncr, F, Blumentritt. PAUZE. 5. Ouverture de Concert („Es Majeur"), C. van der Linden. 6. ,Musi- kalische Zaubcrlaterne", Tongemalde, A. Conradi. 7. .Jolly Girls", Valse, Rob. Voll- stedt. 8. Finale. „The African-Marsch", Allan Macbeth. Nos. 6, 7 en 8 eerste uitvoering. Vervolg der berichten. Ileltlers Belang. Woensdag vergaderde hot algemeen Bestuur van .Helders belang", in het Cafd Central. By afwezigheid van den President opende de heer G. Buhse de hyeenkomst. De notulen der laatst gehouden vergadering op 25 Mei 1897, worden door den secretaris, den heer G. E. Kloosterhuis gelezen, en de heer J. Bethlehem gaf verslag van zyn gehouden beheer, waaruit bleek dat de kas in gunstige omstandigheden verkeerde. We stippen nog aan, dat .Helders Belang" tweemaal een geldelijke premie toe stond in vereeniging met .Landbouw", als aan moediging voor marktbezoek. Uit do mededee- lingen, uit het jaarverslag vernamen we, dat 't dagolyksch bestuur yverig werkzaam is ge weest, dat haar voortdurende zorg was de door Helders Belang"| gedane boomaanplantingen te onderhouden met lof mocht worden gewaagd van de boomenry aan het Ankerpark, welke reeds een aangename schaduw afwerpt. Er is gepoogd uitbreiding aan die rjj lo geven tot aan den havendyk, wal niet mogelyk bleek, door de zich daar bevindende ondergrondschc telegraulleidingen. Het onderzoek hierin is gedaan door den heer J. Kooreman, opzichter by den Waterstaat, aan wien medewerking het bestuur dankbaar herinnert. Ook van de beplanting oau den Parallelweg verkreeg goede verwachtingen. Groote kosten zyn ge vorderd voor de dubbele boomenry aan den weg naar de begraafplaatsdeze is echter niet geslaagd. Iu 't verslag wordt met lof gesproken over de welwillende wyze waarop onze Burgemeester het streven der vereeniging ondersteunt. Do rustbanken, hier en daar geplaatst, vol doen zeer velen maken er gebruik van. Vooral ouden van dagen vinden daardoor een rustpunt. Het is echter jammer, dat die pluatsen zoovele malen het doelwit zyn van baldadigen. Het aantal banken zal met eenigc worden ver meerderd, dio geplaatst zullen worden op den Zeedyk, langs den weg naar het Badpaviljoen. Door de Bestuur-verkiezing dio nu plaats had, wegens aftreding, werden herkozen de heeren G. E. Kloosterhuis, J. Bethlehem, C. S. Jaring, S. Krynen, J. P. Berkhout, J. P. Sweeriug, L. Rumpff en D. Klik. In plaats van den heer G. T. von Oterendorp, die thans elders woont, werd in 't dagelyksch bestuur ge kozen don beer C. S. Jaring. No. 4 van de agende luidde .nieuwe plan nen", welke bespreking uitlokt, omdat zo ver band houden met de roeping vau .Heldere Belang", die vooral verfraaiing der gemeente beoogt. Er werd gewezen op eenige afschut tingen, die in sleehten toestand verkeeren en enkele woonperceelen, die zich zoo gehavend vertoonen, dal ze ergernis wokken hierop zal bescheiden de aandacht gevestigd worden. De nieuwe plannen, die .Helders Belang" hoopt uittevoeren, vormen een belangrijk programma. Van gedachten werd gewisseld over het uitge ven van een beschrijvend album van deze ge meente, over het plaatsen van drinkwaterkra- non en besloten werd een onderzoek inleatellen voor een to wyzigen route van den Stoomboot- dienst HarlingenHuil, die wekelyks door hel Vlie gaat. Van groot belang voor den handel hier en in de provincie zon het zeker worden als deze stoomboot haar weg langs onze haven maakte om vee en andere lading op te nemen. Ook werd besloten, pogingen in 't werk te stellen voor verversching van 't water in den polder, langs den Parallel- en Ruyghweg. Al het landwator in deze omgeviug is totaal be dorven, zoodat verpestende dampen er uit op stijgen. Do oorzaak van dezen schadelijken toe stand is, dat het gemeente-riool zyno onreine stoffen voortdurend loost in de sloot, langs de bloemisterij .Flora", van den heer Th.Adri- aanse. Zal het .Helders Belang" gelukken voor dit dringend ontwerp sympathie to ver werven, waar oen afdoend resultaat verkregen wordt, dan kan het aanspraak maken op den dank van allen, die reinheid als eerste factor van volksgezondheid, op prys stellen. N. B. Men worde lid van deze nuttige vereeniging, die als minste bydrage, daarvoor slechts oen gulden per jaar vraagt. Kermis. Om aan het verlangen van eenigen onzer lezers te voldoen, vermelden we nu reeds welke gelegenheden tot uitspanning in de aanstaaudo kermisweek alhier zullen zyn, en welke tenten opgeslagen worden. Als gewoon lijk komt de scliouwburgtent van Gebr. v. Lier op het N. Kerkplein te staan, het circus van R. Robcrti met 20 paarden en 30 personen, sal, evenals het vorige jaar, op het terrein van den heer Buys in het plantsoen een plaats vinden. Op het llavenplein zullen do stoomcaroussel van do Wed. L. Xhaflaire en het panorama van P. Kunkela verryzen en op het Molen plein de kinomalograuf van H. Griinkorn, waar o. ui. het uitguan van oen der kerken hier tor plaatse te zien zal zyn. Onder hen, die met hunne kramon komen, bevinden zich oude bekenden, zooals Dirk Visser, de Wed. Haak of wel de juffroaw met de friesche kap, de Wed. H. van Ryken en K. Hyper. Boven dien zul het niet ontbreken aan een danstent, turksche schommel, schommelschuitjes, draai molens, enz. Men merkt wel, dat hoewel er weinig nieuws zal zyn, voor hen, die vun kermisvreugde houden en geld genoeg heb ben, overvloedig gelegenheid is zich te ont spannen. Het provinciaal bestuur van Noord holland heeft gisteren by enkele inschrij ving aanbesteed het maken van werken tot verdediging van de Noordzeekust in de prov. Noordholland, tusschen de Hel- dersche en de Hondsbossche zeeweringen, behoorende tot de werken, te maken inge volge de wet van 15 Juli 1898, Staats blad No. 187, in twee perceelen. Raming perceel 1 f34,000, perceel 2 f88,000. Massa perceel 1 en 2 f222,000. Minste inschrijver voor perceel 1 K. Zeeman al hier, voor f23,870, voor perceel 2 J. van der Plas te liurdinxveld, voor f169,829. Perceel 1 en 2 in massa J. van der Plas te Hardinxveld, voor f 195,425. De »St.-Ct." bevat een Koninklijk Besluit van 29 Mei 1899 houdende onge- groudverklaring van de bezwaren van den gepensionneerden kok bij het Militair Hos pitaal te Haarlem A. J. Mittcndorff, te Helder, tegen de regeling van het hem toegekende pensioen. Texel, 22 Juni. Op drie dagen der volgende week, zullen ter gelegenheid van de Texelsche Kermis drie voorstellingen gegeven worden door het Hollandsch Tooneelgezelschap, onder di rectie van de heeren Barendse, Verhagen en Potharst. Dit gezelschap heeft in vroegere jaren alhier groot succes gehad, zoodat het thans ongetwijfeld op een druk bezoek zal kunnen rekenen. In eene andere zaal zal gedurende 5 avonden optreden een Operette en speci- aliteitengezolschap Impressario de beer D. de Vroomen, te Amsterdam. Van A. It. zijde zyu als candidaten voor de a.s. verkiezingen gesteld de heeren C. P. Keijser, aftr., K. B Lap, aitr., J. E. Winkler en J. N. Kikkert en voor eene tusschentydsche vacature de heer W. A, Eelmau. ATJEH. De correspondent van de »N. R. Ct te Batavia seint onder dagteekening van gisteren De troepenmacht van Van Heutsz is Peusangan doorgetrokken en heeft zich met de oeloebalangs vereenigd. Zy is nu te Geudong in bivouac. Aan onze zijde werden 3 manschappen licht gewondde vijand liet 23 dooden achter. Tji Peusangan vluchtte naar de Gajoe- landen. Partijgangers van Tapa zyn nu in Bo ven Geudong. Naby Telok Semawé zyn vele bentings opgericht De marine heeft in Geudong manschap pen aan wal gezet. Aan de Universiteit van Amsterdam is met gnnstig gevolg het candidaats- examen in de theologie Ie ged. afgelegd door den heer C. Stadermann te Baarn De werklieden van de marinewerf te Amsterdam hebben een weduwen-fonds opgericht, dat zich ten doel stelt aan de weduwen van de leden een som Tan 100 gulden uit te keeren. Met 1 Juli zal dit fonds in werking treden en met 1 Jan. 1900 zal indien noodig met de uitkeerin- gen een aanvang worden gemaakt. -4- Nabij de Stolpen, aan het Noord Holl. Kanaal, geraakte het kind van den heer B. al spelende te water. De moeder, die op eenigen afstand het ongeval zag, sprong het kind na om het te redden, met dit droevig gevolg, dat zyzelve verdronk. Het kindje werd door de inmiddels toege schoten buren gered. 1Een O. L Ambtenaar met verlof, bij Nymegen woonachtig, heeft zijn echtge- noote Woensdag door een revolverschot gedooden later, na een eindweegs ge vlucht te zyn, zich zeiven een kogel door het hoofd gejaagd. Het echtpaar laat twee kinderen na. De oorzaak van deze treu rige zaak schijnt nog onbekend te zyn. De vischbal te IJmuldcn. Een vry erge beweging ia er ontstaan tegen het door do ltegcering bepaalde omtrent den vischverkoop te IJmuiden. Den commissionairs in visch is de uitoefening van hun beroep verboden ieder, dio in de haven te IJmuiden visch aanvoert, wordt gelast, die visch in de Ryksvischhal aldaar te verkoopen. En blykt er ook geen of weinig kooplust te beslaan, de eigenaar der visch zal niet de macht heb ben, het voortzetten vun den afslag ook maar ddn dag uittestellen. Door den Minister wordt die macht gelegd in de handen zyner ambte naren. Den eigenaar gebiedt hij gij zult uw visch verkoopen in myn vischhul. Zeilend of stoomend zyn visch verkoopen gelijk zoo dikwijls geschiedt dat kan geen IJmuider reeder meer; ook kan hy ze niet vervoeren, ten verkoop naar elders, tenzy 's Ministers ambtenaar dit zal goedvinden. 'tls wel niet te verwonderen, dat tegen zulke bepalingen, wier toepassing op 1 Juli e. k. te wachten staat, zich thans oen heftig verzet openbaart. Van verschillende zydon worden protesten vernomen, waarin o. a. ook wordt gewezen op de groote mate van vrijheid, die by den afslag te Rotterdam en Helder gehuldigd wordt. Visch-afslag te IJinuiden 1 De minister van Waterstaat heeft inlich tingen verstrekt op twee adressen van be langhebbenden by de exploitatie der visschers- haven te IJmniden, betredende de regeling van den visohafslag aldaar. De minister wyst er op, dat tot de in stelling van den Ryks-viBchatslag te IJmuiden met een retribntie als afslaggeld na herhaald onderzoek in gemeen overleg met de Staten- Generaal werd besloten. Naar uanleiding van de bewering van adressanten, dat het zeer twijfelachtig is of de Staat de bevoegdheid heeft op de wyze als ten deze geschiedt een monopolie te schep pen tot alleen verkoop van visch, en waarby zy het doen voorkomen alsof de instelling ea handhaving van de Ryksvischafslag in de hal te IJmuiden in stryd zouden zijn met de vrijheid van handel, zet de minister uiteen dat die voorstelling geheel in stryd is met de werkelijkheid. Dat de commissionairs, thans ook nog af slagers, het eigenlijke werk van den afslag niet meer zullon doen, spreekt vanzelf. Dit is bet noodzakelijk uitvloeisel van de instel ling van den Ryksafslag en de wenschelyk- heid daarvan in het belang van een bloeien- den vischhandel te IJmuiden is erkend, niet alleen daar, maar ook elders is dit zoo be grepen. Verder wyst de minister er op, dat de gelegenheid om visch te koopen en te ver koopen, dat isvischhandel te dry ven, en daarby dc belangen van den kleinen man te behartigen, den commissionairs niet is ont nomen. Dat een hoog afslaggeld zal worden ge heven berust blijkbaar op een misverstand. Te IJmuiden zal worden gekort 2 pCt. voor contante afbetaling en 2 pCt. voor afslaggeld. De tegenwoordige commissionairs heffen 54 pCt. Adressanten mecnen dat de Wetgevende Macht wel heeft goedgekeurd het bouwen van een vischbal en bet traktement heeft toegestaan voor een directeur, maar niet be willigd heeft in den nu te vestigen verplich ten Rijksopslag. Hier bestaat, zegt de minis ter, een misverstand. Zoer zeker kan de be doeling geen andere zyn dan de Rijksvisch- afslag eenmaal ingesteld, voor den publieken verkoop van de visch verplicht zal zyn, en dat daarnevens geen andere publieke afslag zal worden toegelaten. Het een sluit het andere uit. Dat do maatregel is genomen in strijd met de adviezen van het College voor de Zeevisschcrijen wordt door den minister weersproken. Woensdag werd aan 96 leden van de Tweede Kamer, tydens de vergadering een telegram bezorgd dat bleek te zyn van den volgenden inhoud: De ondergeteekenden reeders van stoom- en zeilvisschersvaartuigen te IJmuiden, verzoe ken 11 beleefd om wanneer de inlichtingen vau Z. Ex. den minister van Waterstaat, omtrent het Kon. besluit en reglement der visachera- havcn to IJmuiden ingekomen zyn, het zoo mogelyk daarheen te leiden, dat die inlich tingen in ieder geval gesteld zullon worden in handen van een commissie tot onderzoek, opdat deze zaak grondig onderzocht wordt. En voordat hy haar rapport uitbrengt den belanghebbenden de gelegenheid geven hunne bezwaren bij haar in te brengen. Dat de Kamer by den minister er op aandringe, om het Kon. besluit niet in werking te doen treden, alvorens die commissie haar rapport heeft uitgebracht. Stoom visscherij-Maatschappy „Mercurius'", stoomvi88chery .Kennemcrland-, Nederlandsch Stoom visschery, Zcevisschery-Maatschappij IJmuiden'. reedery Stoomtrawler .Minna', Stoomtrawler-visschery IJmniden De kruiser „Sfax", die Dreyfus naar Brest zal brengen, is Zondagmiddag op de reede van kaap St. Vincent (Kaapver- dische eilanden) aangekomen, waar de commandant instructiën van de regeering vond. Woendag werd de „Stax" aan de Azoren verwacht, vanwaar zij zal vertrek ken, om waarschynlijk a.s. Maandag op de reede van Brest te arriveeren. Nog is niet vaat gesteld, waar men kapitein Dreyfus zal ontschepen. Om zoo weinig mogelyk opzien te baren, zal dat waar schijnlijk 's nachts geschieden. De gevan gene wordt dan, zonder dat men hem kan zien, naar een gereed staanden trein ge bracht, die hem naar Rennes zal brengen. Het nieuwe Franscbe ministerie. Parys, 22 Juni. Het nieuwe Kabinet is aldus samengesteld minister-president en minister van binnenlandsche Zaken heer Waldeck-Rousseaubuitenlandsche Zaken Delcassé oorlog generaal Gallifet marine Lanessanjustitie Monis landbouw Jean Dupuyhandel Millerandfinanciën Caillaux onderwijs Leygues openbare werken Boudin koloniën Decrais. Kaapstad, 21 Juni. Ofschoon de militaire autoriteiten zioh op mogelyke gebeurtenissen voorbereiden, worden de berichten, dat er bevel is gegeven tot mobilisatie tegengesproken. Men weet op goed gezag, dat de Kaapsche ministère en de leiders der Afrikaanders hun invloed by president Krüger aanwenden om een vredelievende oplossing vun den crisis te bewerken en dat zy nog altijd vol hoop daarop zijn. Advertentie n. Getrouwd DIRK AHREND, Ambtenaar N Z. A. 8. en GESINA WINTERS. Johannesburg (Z. A. R.), 15 Juni 1899. Ondertrouwd S. N. DE BOER, Machinist K. N. M. en W. KRUSE. Helder, 21 Juni 1899. Receptie 25 Juni a.s., Fort Erfprins. GeborenGRIETJE JACOBA. Dochter van D. ZON en M. ZON—SCHUITBMAKHR. Helder, 20 Juni 1899. GeborenERNST JÜLIUS. Zoon van J. E. BOHNE en A. BOHNE - Lastdragrr. Helder, 22 Jnni 1899. Heden trof ons een zeer gevoelige slag, door het overljjden van onzen jongsten Lieveling CHRISTIAAN JOHAN, in den ouderdom vau 18 maanden. Helder, 22 Juni 1899. Zyn diep bedroefde Ouders, Zuster en Broeders, C. J. BUIJS, N. BUIJS geb. Bal. Heden overleed na een smartelyk lijden, onze jongste lieveling in den aanralligen leeftyd van 18 maanden. Helder, 22 Juni 1899. P. TIJDEMAN. A. TIJDEMAN— v. n. VEEN. Strekkende tol algetneene kennisgeving. Heden overleed na een kort lijden van slechts enkele dagen iu 't kraam bed, mijne geliefde Ecbtgenoote en der kinderen liefdevolle Moeder CORNELIA HFI.EV4 TIETS, in den ouderdom vau circa 32 jaar. Amsterdam, 19 Juni 1899. Uit naam der wederzijdsche Familie, D. BAKKER. S. J. BAKKER. J. E. BAKKER. G. BAKKER. C. BAKKER. Wij betuigen onzen hartelijken dank voor de innige deelneming, ons betoond by het plotseling overlijden van onze ge liefde Moeder, de Wed. H. ROMIJN geb. VAN G1ESSEN. Inzonderheid aan de Heeren van het Bestuur en de Leden der Werklieden-Vereeniging >l)oor Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart", voor de laatste eer aan bet stoffelijk overschot van onze geliefde Moeder bewezen. Den Helder, 23 Juni 1899. Namens de Familie H. J. DE GRAAF Dankbediijjriiitf. De ondergeteekende betuigt ook namens zijne Echtgenoote, innigen dank aan de buren cn verdere vrienden, voor de vele blijken van hulpvaardigheid en deelneming, ondervonden by de ziekte, overlydeu en teraardebestelling van zyn Zoontje. Den Helder, 21 Jnni 1899. J. G. VAN BOXCEL. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij bet overlijden van ons innig geliefd Dochtertje WILLEMINA, betuigen wy onzen hartelijken dank. C. VALKENBURG. K. VALKENBURG- Goudswaard. Dankbetuiging. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling, ondervonden op den 15en dezer, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Helder, 23 Juni '99. P. C. DE WILDE. M. DE WILDE—Kindt. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen hartelijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hunne 25-jarige Echt vereeniging ondervonden. Helder, 23 Juni 1899. J. DIJKER en Echtgenoote. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alk maar, d.d. 25 Mei 1899, is het huwelijk tusschen PIETER KNOL, gepensionneerd matroos, wonende te Helder en UILRELMNA ClTOARlNA KRI ZE- KAMP, zonder beroep, feitelijk verblyf houdende te Amsterdam aan de 24° Ooster parkstraat No. 17, ten verzoeke van eerst genoemde ontbonden verklaard door echt scheiding. Alkmaar, 16 Juni 1899. De procureur van den eischer Mr. A. PRINS. Evangelisatie-lokaal i/d. Palmstraat. ZONDAG 25 JUNI, voorm. 10 uur Ds. FABËK, vau Laogrrak. Palmstraat. Openbare Vergadering der Christelijke hegeliop Vereeniging «PR. I0>, met medewerking van 't Jongeliedenkoor „God Is mijn Lied", ter gelegenheid «eg haar 49-jirij bestaan, «p Zondaar 25 Jnni a.s. Als Spreker hoopt op te treden Ds. J J. VAK HOORT, fan Atóriain leeps; >rl). flinving 5 aar. Gelegenheid tot vaccinatie op MAANDAG den £6en en DINSDAG den 27en JUNI a.s,, tusschen 2 en 4 uren n.m., op 'b RIJKSWERF (ingang Westpoort), voor kinderen van hen, die gerechtigd zyn tot' het erlangen van geneeskundige hulp door de zorg van het Departement van Marine. Het medebrengen van ge boortebewijzen is verplichtend. De dirigeerende Officier van Gezond heid ie klasse, in de Maritieme Directie te Willemeoord: Dr. C. ALERS. Gymnastiekschool van het Departement „Heider" der maatschappij tot IVut van 't Algemeen De aandacht van Ouders en Voogden wordt gevestigd op bovengemelde School in het gebouw der Nutsspaarbank aan den Polderweg. Inlichtingen te bekomen by den Heer W. HEEROMA, Gymnastiek- onderwyzer, Hoofdgracht. ALGEMEENE VERGADERING op Zaterdag 24 Juni 1899, 's avonds 9 uur, in 't gewone lokaal. Punten van behandeling Jaarljjksch Verslag. HET BESTUUR. niJKS- H00GERE BURGERSCHOOL te HELDER. Regeling van het eerste loelatings-examen voor den cursus 1899—1900. A. Schriftelijk examen, Woensdag 2S Juui, 's morgeus vau 8 uur tot 12 uur 15 min. B. Mondeling examen, Woensdag 28 Juni, 'a middags van 2 tot 5 uur, Donderdag 29 Juni, Vrijdag 30 Juni en Zaterdag 1 Juli, telkens 's morgens van 8 tot 11 uur en 's middags van 2 tot 5 uur. De Directeur, Dr. R. RIJKENS. Het Bestuur van den polder Helder en Huisduiuen maakt bekend, dat de Jaarlyksche Wegenschouw in dien polder zal worden gehouden op Vry dag den 30sten Juni 1899. Eigenaren of gebruikers van landen wor den herinnerd, dat de aan hunne landerijen gelegen polderwegen vóór den dag der schouwing behoorlyk moeten zijn ingeslecht. De nalatigen verbeuren een boete van zestig cents, onverminderd hunne verplichting om de wegen in behoorlijken staat te brengen. Tevens wordt in herinnering gebracht 1. dat men bij het gaan door den polder, niet dan van de gewone wegen gebrnik mag maken; dat oudere voor hunne Kin deren aansprakelijk zijn en dat het loopen over landerijen van anderen met geldboete wordt gestratt 2. dat honden, die onbeheerd in den polder loopen, zooveel mogelyk onschadelijk zullen worden gemaakt; 3. dat elk landeigenaar of gebruiker verplicht is de langs zijne landerijen loopende tocht- en scheidingslooten behjporlyk op te maken en de scheringen moeten geplaatst worden op de landerijen en niet op de pol derwegen. Helder, den 20 Jnni 1899. G. JANNES, Voorzitter. C. BOON, Secretaris. De Raad van Toezicht van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, is voornemens op Maandag den S Juli a.s., des voormiddags ten 10 ure, onder nadere goedkeuring van Z. E. den Minister van Marine in het openbaar aantebcstcden: de levering van de be- noodigde Cokes en Steen kolen, gedurende het tijdvak van 16 Jnli 1899 tot en met 15 Jnli 1900, geraamd op 2500 H.L. Cokes en 5000 K. O. Steenkolen Gegadigden worden verzocht hunne 0 p zegel geschreven inschrijvingsbiljetten, vóór het nur der aanbesteding bij den Raad van Toezicht in te dienen. Inlichtingen zyn te bekomen bij den Administrateur, by wien tevens de voor waarden ter inzage liggen. De aandacht van gegadigden wordt ge vestigd op de wyzigingen in de voorwaarden. Willemsoord, 22 Juni 1899. De Raad van Toezicht voornoemd D. STOLP, Voorzitter. N. J. J. van RIJN van ALKEMADE, Secretaris. Concertzaal „de Tuintjes" De ondergeteekende maakt het geachte publiek bekend, dat de nieuwe Con certzaal, geheel is ingericht naar de eischen des tijds en zal er Zondag weder een «root Bal gegeven worden met een uitatekond Muziek-Orkest. Goede comsumptie. Nette bediening. Directeur J. D. DE «RAAF. N.B. De GROOTE ZAAL en SPEEL TUIN is voor alle gezelschappen, scholen met Kinderen en uitstapjes van binnen en buiten de gemeente alle dagen disponibel. Met achting Kanaalweg 169. Zondag a optreden van den Heer FRANKFORT, Holl. Kar.-Komiek van Amsterdam. ENTREÊ V R IJ. Aanbevelend, P. GERRITSEN. De KIN0MAT0GRAAF, die te Schagen op de Kern is, zoo'n enorm succes heeft, komt ook de Hel- dersche Kermis bezoeken. De Directeur H. (.Ill VIlOltV.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2