dors convoceeren voor een vergadering en dit kan vóór 1 Juli niet meer. De heer Van Neck betoogt, dat de voor gestelde wyze den eenigen weg is. Omtrent de waarde komt alleen in aanmerking het materieel, dat in een zaak als de waterleiding bruikbaar is en dit moet door taxatie bepaald worden. De heer Vorlaille deelt deze zienswijze, maar betwist de verplichting en wil de eind beslissing aan zich zelf houden. Do heer Hartsinck sluit zic!> bij den heer Verfaille aan. De Voorzitter begrijpt niet, wat er tegen is, als alles door belangloozc lieden getaxeerd wordt. Nog wijst lip er op, dat meu in een vreemden toestand komt, als het voorstel ver worpen wordt. De heer Frowein zegt, dat de Commissie gaarne een anderen weg bewandeld had, maar wanneer de oude Waterleiding overgenomen wordt, kan deze successievelijk verbeterd worden, om aan de geheele gemeente water te kunnen leveren. Op advies van oen bekend rechtskundige, is de clausule aldus gesteld. Hy is evenwel niet zoo bang als de Voor zitter, maar vreest toch tal van moeiclyk- heden en elke staking is in 't belang der Di rectie van de Waterleiding en iu 't nadeel van de gemeente. Do heer De Wit heeft nog eenige bezwaren. Er is niets bepaald omtrent den tyd, wan neer de arbiters benoemd en beëedigd moeten worden en wanneer de taxatie zal plaats hebben. De heer Over de Linden acht zulks onnoodig. De Voorzitter antwoordt, dat er geen ver andering meer in de bepalingen kan gebracht worden. De tijd dringt. De heer de Wit vreest deze dreigementen nietis zulks zoo, dan had de Voorz. do vergadering vóór den 20en Juni moeten uit schrijven. De Voorzitter zegt, dat zulks in overeen stemming met de Commissie is geschied, waarop de heer do Wit repliceertmaar dit was geen goedkeuring, doch een kennisgeving. De Voorzitter beschuldigt den heer de Wit van onwaarheid en herinnert aan een geheime zitting van den Raad. Dc heer Korver bevestigt het gezegde van den heer de Wit en zegt, dat daar geen besluit, geen beslissing is genomen. De heer Seven- huysen schaart zich aan de zyde des Voor zitters. Hierna wordt het voorstel van B. W. in stemming gebracht en met 11 tegen 4 stem men aangenomen. Tegen stemden de heeren De Wit, Van Ede, Korver en Verfaille. De heer Hartsinck bleef buiten stemming. Alsnn volgt de gewone rondvraag. De heer Van Twisk wystop den onhoudbaren toestand van de sloot by de vischdrogery en op den slechten weg, die naar school 8 leidi. Do Voorzitter belooft, zooveel doenlyk daarin ver betering. Niemand meer het woord verlangende,^ de Voorzitter de openbare zitting en gas. Raad over in eene met gesloten deuren onderzoek van eenige reclames tegen den i slag in den hoofdelyken omslag.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 6