Advertentien. Industrieschool. Anteni-Lerar ii bet Aanbestedinget in Noord-Holland. 20 Juli. Alkmaar, 7 ure. van het mannen- en vrouwougastkuia bij don binnenvader, aan het Geslichtde levering van turf, vlcesch, melk, brood, rjjst, koffie, stijfsel, blauwsel, groono en witte zeep, sago, zout, peper, Boda, tarwemeel, witte en basterd suiker, slaolie enazyn; biljetten met monsters inzenden vóór of op 20 Juli nam. 7 ure, aan het gesticht by den binnenvadervoorw. ter iuzage aan het gasthuis. 24 Juli. lünkhuizoD, 8 ure. De heer M. P. van der Veen, in het park van den heer F. van der Deure het bon wen van een gedeelte woonhuis met kelderverdieping in ver band en tot uitbreiding van het woon- cn winkelhuis do Koophandelbestek en teekening in bovengen, park ter inzage aanw. 20 Juli, 'sm. 10 ureinl. by den opz. T. Korfi. 27 Juli. Heer-Hugowaard, 3 ure. Dykgraaf eu heemraden van den polder Heer- Hugowaard, in het Polderhuis de levering van 600'kgr. machineolie (Chalapolie)100 kg. raapolie 150 kg. varkensreuzel, 50 kg. paar- deuvet, 400 kg. poetskatoen; 100 pakken ste arine kaarsen 20 vaten petroleum ii 180 kg., alles volgens de monsters in het polderhuis voorhanden biljetten inz. uiterlijk 26 Juli bij den polderbaas H. Gerrits te Oudorp. Marine en Leger. Naar wy uit goede bron vernemen, zal eerstdaags aan het departement van marine een onderhandsche aanbesteding worden ge houden voor den bouw van een nieuw pantser schip, type .Koningin Regentes". Met 22 Juli zyn geplaatst van non-activi teit machinist le kl. J. van Ouwerkerk op «Marnix" en id. H. J. P. ten Bruggen C'ate op .Evertson"; id. 2e kl. W. C. Thijssen op .Kortenaer" en id. W. J. Oudegoest op «Zeehond". Machinist le kl. M. J. II. v. Alphen van .Zeehond" op «Marnix". Machinist le kl. A. J. van Leeuwen van .Evertsen" op non-activiteit en id. 2e kl. J. C. *Poley" van .Kortenaer" op id.; beide laatstcn worden in aanmerking gebracht voor cone plaatsing aan boord van het gouverne ment-stoomschip «Snip". Intfozonüon. Onder hot eerc-voorzitterschap van.Zyne Excellentie den Minister van Marine heeft zich te 's Gravenhage eene Vereeniging gevormd, met het doel in den zomer van 1900 eene geschiedkundige tentoonstelling te houden van het Nederhtndsche Zeewezen. Die tentoon stelling, waarvoor het llure Majesteit de Koningin behaagd heeft in een Harer paleizen do noodige ruimte beschikbaar te stellen, moet alles omvatten wat een eenigszins volledig beeld kan geven van wat vóór het jaar 1795 door Nederland is verricht op het gebied van den oorlog ter zee, van ontdekkingstochten, van handel en van zeovisschery. Ondergetoekendcn, correspondeercnde leden der commissie voor Helder, houden zich over tuigd, dat tal van ingezetenen dezer plaats in het bezit zullen zijn van voorwerpen die op genoemde zaken betrekking hebben eu waarvan het te betreuren zoii zijn indien zo op die tentoonstelling gemist werden. Daarom wenden zy zich tot hunne stadgenooten met het beleefd verzoek, indien men. het een of ander mocht bezitten dat voor een dergelyke tentoonstelling in aanmerking zou kunnen komen en dat men r dat doel tydelijk zou willen afstaan, daar vóór 1 Sept. e.k. aan óón van hen beiden opgave te willen doen, opdat de Commissie, met het organiseeren der expositie en met de samenstelling van den Catalogus belast, by- tyds zou kunnen weten, welke inzendingen uit de gemeente Helder te verwachten zyn. De correspondeercnde leden der tentoon stellingscommissie voor Helder: A. P. TIMMERS, Luit.- Kol. der Mariniers. JAN BROUWER, Leeruur aan het Kon. Inst. v. d. Marine. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins van Oranje", naar Amsterdam, pass. 14 Juli Gibraltar. Het stoomschip .Burgemeester den Tex", van Amsterdam, arriv. 15 Jnli te Padang. Het stoomschip .Koning Willem I", van Amsterdam, pass. 15 Juli Gibraltar. Het stoomschip .Madura" van Amsterdam, pass. 15 Juli Dungenesa. Het stoomschip «Koningin Regentes", naar Amsterdam, arriv. 16 Juli te Suoz. Het stoomschip .Prins Hendrik" arriv. 17 Juli van Batavia te Amsterdam. Marktberichten. Alkmaar, 15 Juli. Aangevoerd 4 paarden f 80 a 150, 11 koeien en ossen f 120 a 200, 24 nncht. kalv. f 8,a 16,36 magere schapen f 10,a 20,86 magere varkens f 10 a 13,—, 1 bokken en geiten f 2.— a 4.356 biggen f 4,50 a 6,75, boter per P. f 0.55 a 0.60, kipeieren f 0.75 a 0.87* por 25, eenden dito f3.00 per 100. 29 lammeren f 10.00 a 13, 1 kleine bokjes f0.70 a 0. Hoorn, 15 Juli. Aangeroerd tarwe f 6.25 af7.Rogge f 0.a 0.Gerst f 4.25a 5.25, Haver f 8.50 a 1.witte erwten f 8.50, a 10, groene dito f9.—all,grauwe dito f 13.— a 16.—, vale dito f u f bruine boonen f' 10.a f 11.50, kar weizaad f 10.a 12.mosterdzaad f20.a 21.50. 3 paarden f 80 a 800, 18 koeien f140 a 200, 71 schapen f 20 a 30, 33 lammeren f 11 a 15, 6 kalveren f 10 a 20, 81 varkens f 15 a 20, 89 biggen f 4 a 8.kipeieren f 8, a 0,eenden dito f per 100. 2050 kop boter a 0,475 a 0,50 per P. Msrkt-Station Noord-Scharwoude. 15 Juli. Groote Dcensche Muizen f 0,70 a t 0,95. Kleine idem f 0.35 a f 0,50. Glad blaadje f 0.70 a f 0 90 por H.L. 17 Juli. Groote Dcensche Muizen f 0,65 a f 0,85. Kleine idem f 0,85 a f 0,45. Glad- blaadjo f 0,65 a f 0,85 per H.L. 32 stuks Roode Kool a 8 ct. Visscherijberichten. Niouwedicp, 14 Juli. Aangebracht door 110 korders 10 tot 50 tongen p. st. 65 a 75 ct, 10 tot 60 middelm. tongen p. st. 40 a 45 Ct., 10 tot 80 kleine tongen p. st. 15 a 20 cent, 20 tarbotton p. sU f 4 a f 7, 2 tot 10 roggen p. st. 80 a 90 cent, 1 tot 5 mand kleine schol p. m. f 1,50 a f 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3 a f 8,50. 15 Juli. 160 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 70 a 80 cont, 10 tot 60 middelm. ton gen p. st. 40 a 45 cont, 10 tot 70 kleine tongen p. st. 15 a 20 cent, 30 tarbotten p. st. f 3,50 a f 7, 1 tot 10 roggen p. st. 80 a 90 cent, 1 tot 5 mand kleine schol p. m. i 2.50 a f 3, 1 tot 2 mand schar p. m. i 8 a f 8,50. 17 Juli. 2 korders te zamen met 80 ton gen p. st. 60 cent, 80 middelm. tongen p. st. 35 cent, 60 kleine tongen p. st. 15 cent, 10 mand kleine schol p. m. f 1,50, 4 mand schar p. m. f 3. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndlê: Datum dor ter iTydot d loot. poit-bczorg. jbml.ohl'o.tl. 21 Juli 7 '.sv. 18 Ang. 9— eiken Vrjjdig 9.— 24 Juli 9.- t via Amsterdam t via Kotierdatu mail via Genua p Holl. mail via Mamilla. p. Franache mail via Marseille o. Engelache mail via Brindiai Naar Atjeh cn de Oostkuit p. Duitache mail via Napel». Naar Guyana (Suriname) p. xeepoat via Amotcrdam I 81 Juli I 7. p. mail over Engeland I 21 I 7. p. mail via St. Naxairc 7 Aug 1. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba p. zeepoit via Amsterdam .1 81 Juli 7. p. mail via Soutbnmplon :elken Dinsdag] 8.30 'a p. mail via Qneenatown |clken Vrijdag8 80 's Naar St. Martin, St Euatatiua en Sabi p. mail over Engeland 24 Joli 7.1 Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 14 tof 17 Juli. BEVALLEN H. Venstra gcb. Sannes, z. J. Vryvogel geb. Doodhagen, z. G. J. Kalk- hoven geb. Vryvogel, z. J. van Oudenaarde geb. Rob, d. M. J. de Beer geb. Roos, d. V. Blankman geb. Hopman, z. M. Kempe geb. Marys, d. J. Schouten geb. Kossen, T. Boon geb. van Meteren, d. J. Bot geb. Byl, d. E. M. Buljó geb. Quast, z. N. Key- zcr geb. Clowting, z. C. Dunk geb. Reekers, d. G. de Boer gcb. Bakker, z. C. Scbouffoer geb. Klopport, z. OVERLEDEN P. J. v. Twoiver, 8 m. «J. Gregoor, 3 w. Onhoudbare toestanden Des avonds ongeveer tusschen 7 en 10 ure, wanneer do straten onzer gemeente gevuld zijn met tal van wandelaars, de ramen en deuren der huizen zyn geopend, opdat die wandelaars en de meer huislijken aan deuren en vensters kunnen genieten van het weinige, ja van het eenige dat moeder natuur onze gemeente aan biedt, nl. van de frissclie gezonde atmosfeer, dan juist worden onzo struten in allo richtingen doorkruist door open mest- en vuilniswagens, die aan de huizea tonnen en emmers gevuld met menschelijke uitwerpselen, op de moest vriendelijke wyze komen ophalen, en tot ieders verontwaardiging de 6tratcnen hunne omgeving vervullen met een alles verpestenden en on- dragelyken stank, die meestal langen tijd tus schen de woningen blyft hangen Er zijn in onze taal geen woorden of uit drukkingen te vinden om voldoende uit te drukken het walgelijke en onhondbare dezer plaatselijke avondverpestiug op groote schaalen we kunnen ons niet begrijpen hoe onze ge meentelijke autoriteiten zulk een barbaarschen, onzinnigen en voor ieders gezondheid schade lijken toestand in het leven hebben geroepen of kunnen doen bestendigen Waarom de rijtoer niet gehouden 's morgens vroeg, als het koel is en de straten ledig zijn naar onzo meening kan hiertegen geen motief worden aangevoerd Genoeg hierover, de zaak is te walgelyk om er veel woorden over te spreken en te eenvoudig om er nog langer over uit te weiden, maar de inwoners van onze gemeente eisehen dringend dat de autoriteiten van den Helder deze eenvoudige zaak van zoo algemeen en dringend belang eens tot oplossing brengen, en met veel spoed Den Helder, 15 Juli '99. X. Vervolg; der berichten. Gemeenteraads-verkiezing. Als candidaten voor lid van den gemeente raad zijn gesteld Voor district I (vacature Bitter), door »Helder 1", de heer C. C. J. H. van Kem pen, en door »Eendracht" en Vooruit gang" de heer W. C. van Breda. In district II (vacature Croockewit), door Helder II", de heer G. de Ven en door «Eendracht" en Vooruitgang" de heer I. Korver. Door de kiesvereeniging Nederland en Oranje" is in district I gesteld de heer J. P. Radius, in II de heer A. P. Staalman. De stemming in District II. Aan >De Gemeentestem" van Zaterdag ontleeneu wij het volgende In een der bladen vonden wij het be richt dat in het tweede kiesdistrict van den Helder bij de jongste stemming voor leden van den Raad al de ingeleverde stembiljetten van onwaarde verklaard zyn, omdat de candidaten daarop niet in alpha- betische orde geplaatst waren. Indien dit bericht juist is, komt het ons voor dat het stembureau aan art. der kieswet eene ongeoorloofde uitbreiding gegeven heeft. Onder de gevallen toch van het 2de lid van dit art. komt het af wijken der by art 72 voorgeschreven alpba- betische volgorde niet voor en ook onder het 1ste lid is eene onregelmatigheid als hier bedoeld niet begrepen Deze bepaling heeft, naar onze meening, op het oog het geval, dat een stembiljet in uiterlijken vorm afwijkt van de wettelijke voorschriften, doordien het bijv. op gekleurd papier ge drukt is, maar overigens heeft ten aanzien van de vraag of een stembiljet overeen komstig de wet is ingericht het stembu reau alleen te letton op het aanwezig zyn van het voorgeschreven stempel. De vraag of de alphabetische orde gevolgd is, kan aanleiding tot meeningsverschil geven, by v. bij dubbele namen en het beslissen van zoodanige geschillen staat o. i. niet aan het stembureau. De kegelclubs «Hout of fout" en «Poe- delhaat", beide alhier, hebbea to Alkmaar aan een wedstryd deelgenomen, en in vereeniging met 15 andere clnbs. .Hout of fout", pres. den heer A. v. Twisk, verwierf de derde prys en twee extra pryzen, voor de meesto negens en grootste aantal houten. .Poedelhaat", pres. den lieer C. van Mees, verkreeg de zesde prijs. Beide clubs hebben zich laten inschryven voor do Seniores-wedstrijd, die op 80 Jnli te Alkmaar zal gehouden worden. Met de verbouwing van het Post kantoor alhier, is gisteren een aanvang gemaakt. De bovenverdieping wordt in gericht tot woning van den directeur, zoo dat het benedengedeelte geheel beschik baar komt voor den dienst. Te Hoek van Holland zijn aangeko men drie torpedobooten van de Duitsche marine, die een oefeningstocht maken op de Noordzee en het voornemen hebben verschillende Hollandsche havens te bezoe ken. Heden vertrekken zij naar Den Helder. Jl. Zondagmiddag ontstond in het café aan de Zoidstraat genaamd .Harmonie twist tusschen twee tamboers der mariniers, welke zoo boog liep dat oen hunner, II. de Vries, zijn colega D. Groen, met een scheê- mes eene ernstige wonde toebracht in den rug. De politie spoedig ter plaatse, liet de ge kwetste por brancard overbrengen naar het Marine-hospitaal, terwijl de dader in ver zekerde bewaring werd genomen. Hoewel vrij gevaarlijk gewond is do man naar omstandigheden vry wel. Niettegenstaande de getuigenis der aan wezigen, blyft hij alle schuld ontkennen. Eenigen tijd later werd opnieuw de bran card gerequircerd tot het afhalon aan liet politie-burean van den matrooB lste kl. K., welke klaagde verwond te zijn en zyne kleederen bedrenkt waren met bloed. Ofschoon geen uiterlijke verwonding viel waar te nemen, werd hy naar 't hospitaal vervoerd. Aldaar schynt men veel last met hem te hebben gehad 't was, alsof men te doen had met een krankzinnige. Op een bericht van 't Wachtschip, dat de marinier 11. van boord was weggeloopen gingen de agenten van politie er op uit, om den vluchteling te zoeken, doch deze was hun voor en liep reeds op den weg langs 't Noord- Holl.-Kanaal. Per sleepboot, wisten zij hem echter to achterhalen en r.aby de Kooi in handen te krygen, wuurop zij nu met hun drieën de terugreis aannamen tot groot vermaak van het veelvuldig publiek. Door de heeren van Es Sr. en Klinge alhier, werd Maandagmorgen de ontdekking gedaan van het vermissen van eene jol en eenig loopend touwwerk van een zeilbootje. Deze vermissing staat vermoedelijk in verband met het sedert dien tijd mankeeren van twee mariniers uit de kazerne, welke ofschoon niet gekleed in tenue, blijkbaar onder Alkmaar gezeten in zoo'n dito vaar tuig zyn opgemerkt door de aldaar op gisterenmiddag ten 1 u. gepasseerde stoom boot der gebrs. Zur Munlen. Zaterdag is van Amsterdam hier binnengekomen het Fransche stoomschip •Ibis", ter uitoefening van Politie toezicht op de visscherij. Vandaag vertrekt het weder van hier. Texel, 17 Juli 1899 De blazerschuit TX. 139, van den hr. W. C. Rey, onlangs gestrand bij Zandvoort, is door de bewoners dier plaats afgebracht en bevindt zich thans op de werf alhier. Bij onderzoek blijkt de schade minder belangrijk te zijn, dan eerst gedacht werd. De overige lading jute, nog aanwezig in het wrak van «De Stanley" zal zeker wel geheel veloren zijn. By onderzoek is gebleken, dat het bijna 20 voeten onder het zand bedolven is. De jongeling P. F. Keyser, zoon den heer J. R. Keyser is van de derde tot de vierde klasse der Hoogere Burger school te Alkmaar bevorderd en K. Bak ker, zoon van den heer K. Bakker Kz., van de tweede tot de derde klasse der H, B. S. te Zaandam. Men schijffc ons van Wieringen Tot het deelnemen aan de voorberei dende militaire oefeningen hebben zich in deze gemeente -5 jongelingen aangemeld, Dezer dagen zou de boerendochter S. d. J. de koeien waler geven toen eens klaps een der koeien haar op de horens nam en omver slingerde, en haar telkens stooten toebracht. Gelukkig kwamen er juist een paar mannen voorbij, die haar van het woedende dier ontzetten, zoodat zij nog met de schrik vrijkwam. Evenals vorige jaren zullen, naar wij vernemen den eersten Kermisdag wederom tulen worden uitgedeeld. Uit IJmuiden schrijft men. De strijd op het gebied van den vischhan- del duurt nog steeds voort, maar wordt voortdurend kalm gestreden. De groote, drukte, welke vóór Juli aan de Rijksvisch- hal beerschte, heeft zich verplaatst ten minste voor een zeer belangrijk gedeelte naar de oude vischmarkt. Wanneer men daar echter de lading gelost en ver kocht heeft, vaart men naar de visschers- haven terug, alwaar de stoomtrawlers zich weer van kolen, ijs, water, enz. voorzien, om de reis opnieuw te aanvaarden. Maar niet alleen de groote vaartuigen verkoopen bij de Coöperatieve Maatschappij, ook een aantal kleinere slaan daaraf, Urkers, Huizers, Enkhuizers, enz. Deze week had een visscherman zijne visch in de vis- schershaven gelost en kwam naar de par ticuliere afslagers door het dorp heen, alsof hij contrabande vervoerde, in plaats van zyn eigendom. Bezwaar tegen den Krijgsdienst. By een der korpsen bracht dezer dagen een milicien, behoorende tot de nog niet gepasporteerde lichtingen, zyn equipeinent, by groot verlof medegeven, in de kazerne reden voor deze behandeling gaf hij op, dat de krijgsdienst niet met zyn beginselen strookte, en hy dus die ver plichtingen niet langer erkende. Dergelijke gevallen zy 't ook op andere gronden doen zich in den laat- sten tijd nu en dan voor. ZaakTroelstra. Voor de arrondissements-rechtbank te '8 Gravenhage werd jl. Zaterdag aangevan gen met de behandeling der zaak Troelstra. Dit Kamerlid werd vóór eenigen tijd be schuldigd, dat hij in eene openbare verga dering beleedigende uitdrukkingen had gebezigd betreffende den officier van justitie te Leeuwarden mr. Schimmelpenninck, in zake de gebroeders Hogerhuis. De beklaagde erkende, die woorden te hebben gebezigd, en nu volgde het verhoor vau eenige ge tuigen, waaronder personen, die, ditmaal onder eede, verklaarden, dat zy van de herhaaldelijk genoemde verdachten hadden vernomen, dat zy, en niet de gebroe ders Hogerhuis, schuldig zyn aan de inbraak te Britsutn. Tot de getuigen, die gehoord werden, behoorde ook een der drie gebroeders, Marten Hogerhuis Toen deze, na zyn verhoor, weder uit de zaal werd weggeleid, werd geapplandiseerd, hetgeen den President der rechtbank aanleiding gaf, met ontruiming der publieke tribune te dreigen. Ds. van der Heide, een der ge tuigen, gaf belangrijke inlichtingen omtrent het door hem ingesteld onderzoek, en ver klaarde o. a. groote waarde te hechten aan hetgeen thans door nabjjwonende getuigen was gezegd. Ditmaal, dus verzekerde hy, hebben zy de waarheid gesproken. Spre kende over het onderzoek, door het Kamer lid Staalman ingesteld, meende da. van der Heide, dat het geen onderzoek mocht heeten. Over het lantaarntje, dat door de inbrekers was achtergelaten, werden onderscheidene mededeelingen gedaan, die schenen aunte- toonen, dat dit voorwerp niet aan een der gebroeders Hogerhuis, doch aan een der andere verdachte personen Tjeerd Stienstra toebehoord had. Ecu schipper verklaarde o. a. dat hij het bewuste lan taarntje op de boot te Leeuwarden in het bezit van genoemden persoon had gezien De behandeling der zaak werd gisteren voortgezet. In de zitting der Haagsch rechtbank van gisteren werd de zaak-Troelstra verder behandeld, en na het hooreu der getuigen werd door het openbaar ministerie de schuld van beklaagde erkend, en eene gevangenisstraf geëischt van vier maan den. Zoowel de beklaagde als zijn ver dediger trachtten de schuld te ontkennen, met het oog op hetgeen bij het onder eede hooren der getuigen, die heêuwijzen op de schuld van andere personen dan de thans gevangenen gebroeders Hogerhuis De behandeling dezer zaak lokte bij het publiek zeer groote belangstelling uit. De twee jeugdige verliefden te Rotterdam, die het ouderlijk huis waren ontvlucht, eu waarover de ouders zich zeer bezorgd maakten, hebben zich te Venlo, nadat hun geld op geteerd was, bij de po litie aangemeld, die hen weder naar Rot terdam heeft gebracht en aan de respectieve ouders afgeleverd. Dat de jongen en zijn meisje zich uit gebrek aan contanten by de politie te Venlo moesten aanmelden, was hun eigen schuld. Want zij hebben de ruim f 300, die de jongen medenam, niet verteerd in de drie dagen van hun afwezigheid, maar uit angst om groot bankpapier te wisselen, waardoor zy vreesden ontdekt te worden, verscheurden zij een gedeelten van de bank noten en lieten de snippers door de wind medevoeren. Denzelfden avond werd door een groote menschenmassa een ovatie voor het hui* van de ouders van het meisje gebracht. Zoo talrijk was de menigte, dat de straat vau 10 uur af als 't ware versperd was, en een inspectenr met een tiental politie agenten er aan te pas moest komen om het gestremde verkeer eenigszins te herstellen. En telkens wanneer ook maar een tipje van de neus van een der huisgenooten zichtbaar werd, klonken de hoera's door de lucht. Maar ook een andere stemming werd waargenomen, die de politie liet vree zen voor de ruiten vau het ouderlijk huis van de teruggekeerde. Het ouderenpaar en de andere bewoners verkeerden daardoor den geheelen avond en een groot deel van den nacht in een angstige spanning. Militair opstootje te Cherbourg. Cherbourg, 15 Juli. Na een vuurwerk zijn door een groot aantal zeesoldaten baldadigheden begaan, waarbij zij de po litie mishandelden. Er werden 60 soldaten in hechtenis genomen, doch de gevangenen maakte oproer en de troepen moesten tus schen beiden komen. Te middernacht was de rust nog niet hersteld. De stad is met troepen bezet. Er zijn verscheidene gewonden. Op den 21en Juli hopen onze i 1 geliefde Ouders D. KRAFT en C0RNELIA LIGTHART, hunne 35-Jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog vele jaren moge sparen, is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 18 Juli 1899. Op den 21aten Juli a.s. ho- i pen onze geachte Zwager en !j Zuster j d. kraft en c. ligthart, jj den dag te herdenken, waarop zy vóór 35 jaar in den Echt jj 5 zyn verbonden. 3 Helder, 18 Juli 1899. Hunne geachte Zwager 2 en Zuster, S. J. VAN DAM. C. VAN DAM- LIGTHART. Op den 21 en Juli a. s. hopen g onze geliefde Ouders D. KRAFT en C0RNELIA LIGTHART, hunne 36-Jarige Echtvereeniging I te herdenken. Duisburg, 18 Juli 1899. Namens hunne liefhebbende Zoons D. KRAFT. C. KRAFT. Den 30sten Juli a.s. hopen §§3 onze geliefde Ouders sa gerrit de beurs s| <m P gg jikke ramkema, hunne 25-Jarige Echtvereeni- tg ■rg ging te herdenken. Helder, 18 Juli 1899. Jg ijs? Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- ^2 en Kleinkinderen. Vrijdag a.s. hopen onze ge- i liefde O aders c. j. de bruijn g. jacobs, te 's Gravenhage hunne 30jarige Echtvereeniging i te herdenken. Helder, 18 Juli 1899. Uit iinuin hunner dank bare Kinderen H. MUNNIK. J. MUNNIK—DK Bruijn. i C. P. v. d. DOORN. J. C. v. y. DOORN— de bruijn. I C. DE BRUIJN. j S. DE BRULJN. ZATERDAG 29 JULI a.s. hopen onze geliefde Oudersi jac0b hollander 2* en neeltje kater, S hnnne 50-jarige Echtvereeniging j U te herdenken. fSj Koegras, 17 Juli 1899. Uit naam van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en 38 Kleinkinderen, l'S8 C. PRINS en Echtgenoote. 9 1V1 iVi*v.(V« Ondertrouwd Henricus Johannes Sigfried en Arnoldina Maria Kok. Amsterdam, 13 Juli 1899. Huwelijksvoltrekking 27 Juli a.s. Ondertrouwd KORS DEKKER JK. en TRINNETTA MAIGRET. IJHeïder°' 14 ,oU 1899- Bevallen van een levenloozen Zoon H DE LUGT, Echtgenoote van A F. v. d. BOGAARD. Eukhuizen, 13 Jnli '99. Geboren JOHAN NICOLAAS WILLIAM. Zoon van Corn. SCHOUFFOER—Kloppert. Helder, 16 Juli 1899. Voorspoedig bevallen van een Zoon E. WINKEL, geb. GREVE. DU& 49 '899- Geboren: WILLE MINA THERESIA, Dochter van W. BOOM en T. BOOM - van Mktrrkn. Helder, 15 Juli 1S99. Geboren JAN NICOLAAS, Zoon van P. H. OUWERKERK en U. B. OUWERKERK geb. van Bentum. Amsterdam, 17 Juli 1899. Algemeene kennisgave. Geboren JOHANNES CORNELIS, Zoon van H. J. K ALKHOVEN en G. J. KALKHOVEN— VRIJVOGEL. Helder, 13 Juli 1899. Op den 15den dezer overleed te Rotterdam, onze beminde Zoon en Broeder paulus, in den leeftijd van 28 jaren. Helder, 18 Juli 1899. Uit naam zijner bedroefde Moeder en Broeders, Wed. J. M. DE MEULDER- TAHEU. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een kortston dig, doch smartelijk lijden, na voor zien te zijn van de H. Sacramenten, in het ziekenhuis te Ruhrord in Dnitschland, myn geliefde Zoon en onze Broeder petrus johannes, in den leeftijd van ruim 25 jaren. Helder, 16 Juli 1899. Wed. BOSCH en Kinderen. Strekkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van belangstelling en waardeering, ons betoond op den 2en dezer, betuigen wij onzen hartelykeD dank. Helder, 18 Juli 1899. C. STEEMAN. M. STEEMAN-BAAS. DANKBETUIGING. Bij deze betuigen wy onzen hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden en aan het Schilderspersoneel van 's Ryks Marinewerf, voor de vele blyken van be langstelling, bij onze 25jarige Echtver eeniging ondervonden. C. HAAGSMA en Echtgenoote. Tegen I betrekking I October a.s. vaceert de Onderwijzers met akte L. O. voor dat vak, gelieven zich scbriftelyk te wenden tot den ondergeteekende, met opgaaf van adres eu aan welke school werkzaam. De Secretaris, B. L. VRIES.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2