VErcaderiDi i i Raad der GPU. Helder. Advertentiën. Speeltiiin Parallelweg. ALGEMEENS KEGEL-CONCOURS, Tirolt 5 Aug. Alkmaar. Rogenten van het burgerlijk armbestuur de levering van 55.000 korte en 12.000 lange turveninl. te bekomen ter vergadering van regenten op 22/29 Juli a.s. aan het lokaal. 5 Aug. S c h a g e n (N.-H.) liet dage- lijksch bestuur van do Hunne en den Polder Sohagcn in het Raadhuis aldaar 1. het schil derwerk aan brugleuningen en hekken; 2. slootwerk aan drie perc.inl. geeft opz. K. de Beurs die 4 Ang. aanw. zal doen voorw. ter lezing by den Secret. Pb. de Heer. 8 Aug. Haarlem, 11 ure. Het minist. van waterstaat handel en nijverheid aan het gebouw van het Provinciaal bestuurhet we der op hoogte brongen der dijken van den Westzaner, van don Zaandammer-en van den Grooten IJpolder, behoorendo tot de werken van het Noordzeeknnaalbegr. f 15.400; be stek no. 145, ligt na 27 Juli ter lezing aan genoemd minist., aan de lokalen der Prov. Best. en is verkrijgbaar bij de firma Gebrs. van Cleef, Spui 28a te 's-Gravcnhage aanw. 3 Augustus, sm. 11 ure, sumenkomendo aan den steiger te Westzaan inl. bij don hooiding. Kemper te Haarlem. 36I"*1 Staats-Loterij. Trekking van Maandag 24 Juli. No. 9558 f 5000. No. 4098 f 1000. No. 8467, 12561 en 12770 elk f400. No. 2216, 3484, 4694, 9261 en 13370 elk f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 21 tot 24 Juli. BEVALl.EN G. Molcroan geb. Mieldjjk, x. T- Steiu- hnuer geb. Timraermaua, x A. H. Marchiod geb. Kosten, z. C. Bakker geb. Roerdomp, d. OVERLEHEN; A. J. Slot, 29 j. B. Kokrocrt, 2 j. M. Roeper, 19 j. Marine en Leger. By de buitendienststelling op den 29 Juli van Hr. Ms. .Uraniu" en .Ever», worden ovorgeplautst Van .Urania" naar Kon. Inst. v.d. Marine opp.-schipper II. J. Jerplianion, van idem naar W/schip te W/oord bootsman L. Vodder, korp.-konstabel J. M. Sandersc, sergt.-zoil- maker v.k. F. Hejjblom, sergt.-kok II. J. Steijn, van .Ever» naar idem bootsman v.k. M. J. van der Welle, van idem naar W/schip te A/dam hoofdmachinist le kl. M Griek, van idem naar „Marnix* adsp.-machinist M. N. ten Seldam, van Kon. Instituut naar W/schip te W/oord schipper C. J. F. Denker. Per stoomschip .Prins Hendrik uit Oost- Indië gerepatrieerd voor de rollen van Hr. Me. W/schip te W/oord sergt.-timmerman v.k. M. A. Bcrginunn, sergt.-bottelier Z. Bouwcns. sergt.-zickenverpleger v.k. W. F. Zwarts, stuurman-majoor v.k. W. Kuiper, scrgt.-stuur- mun v.k. G. J. Nauta, hoofdmachinist le kl. W. J. Kramer, machinist 2e kl. N. C. van der Leeuw en H. de Noo. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Merapi", naar Rotterdam, vertrok 21 Juli van Padang. Het Btoomschip .Koning Willem I", van Amsterdam, vertrok 20 Juli van Genua. Het Btoomschip Madura", van Amsterdam, pass. 21 Juli Gibraltar. Het stoomschip .Soembing», van Rotterdam, arriveerde 22 JtHi te Padang. Het stoomschip .Prinses Sopbie' van Am sterdam, arriv. 23 Juli te Southarapton. Het stooin8cbip .Prinses Amalia', van Am sterdam, pass. 23 Juli Point de Galle. Het stoomschip .Oengaran», naar Rotter dam, pass. 22 Juli Gibraltar. Het stoomschip //Koningin Regentes», naar Amsterdam, arriv. 23 Jnli te Genua. Marktberichten. Alkmaar, 22 Juli. Aangevoerd 4 paarden f 70 a 200, 11 koeien en ossen, f 150 a 215, 30 nucht. kalv. f 8,— a 20,—, 55 magere schapen f 10,a 18,55 magere varkens f 11 a 15,1 bokken en geiten f 3.a 0.359 biggen f 4,a 6,boter per P. f 0.50 a 0.60, kipeieren f 0.75 a 0.87' per 25, eenden dito f3.00 per 100. 70 lammeren f 10.00 a 16, 4 kleine bokjes f0.50 a 1. Hoorn, 22 Jnli. Aangevoerd tarwe f 6. a f7.Rogge f 5.a 6.Gerst f 4. 5.—, Haver f 3.a 4.witte erwten f 0. a groene dito f10. a 12,grauwe dito f 12.— a 16.—, vale dito f 10.50 a f 13.—, bruine boonen f 11.50 a f 12.karweizaad f 11.50, a 12.mosterdzaad fa 4 paarden f 80 a 200, 28 koeien f 140 200, 91 schapen f 20 a 28, 35 lammeren f 12 a 16, 3 kalveren f 10 a 20, 32 varkens f 15 a 20, 89 biggen f 4 a 8.kipeieren f 2,50 a 2,75, eenden dito f por 100. 2175 kop boter a 0,50 a 0,55 per P. Markt-Station Noord-Scharwoude. 22 Juli. Groote Decnscho Muizen f0.90 a f0.85. Kleine idem f0.50 a f0.45. Glad blaadjes fl.20 a f 1.10 per H.L. 24 Juli. Groote Deensche Muizen f 0.85 f 0.65. Kleine idem f 0.50 a f 0.45. Glad- blitadjes fl.20 a l'l-OO per II.L. Visscherijberichten. Nieuwcdiep, 21 Juli. Aangebracht 1000 piatermanuen per 100 50 cent, 850 malcreekn p. al. 7 cent. 110 korders met 10 tol 50 tongen p. at. 80 cent, 10 tot 80 middelra. tongen p. at. 50 a 00 cent, 10 tot 60 kleine tongen p. at 15 a 20 eent, 20 tar botten p. at. f 4 a f 7, 2 tot 20 roggen p. at. 70 a 80 cent. 1 tot 5 mand kleine tcliol p. m. f 1,50 a f 2, 1 tot 8 mand «ckar p. m. f 8,50 a f 4 50 22 Juli. 95 korden met 10 tot 50 tongen p. at. 75 a 85 rent, 10 tot 80 middelm. tongen p. at. 40 n 45 eent, 10 tot 80 kleine tonnen p al. IS a 20 eent, 15 tarbotten p. at. f 4 n 1 7. 1 tol 15 roggen p. al. 75 85 cent, 1 tol 6 mand kleine achol p. m. f 1,50 I 2,50. I tot 8 mand acbar p. m. f 3,50 a f. 4,60, 200 makreelen p. at. 3 cent. 24 Jnli. 4 korden tc xaraen met 100 tongen p. at. 75 cent. 150 middelm tongen p. at. 40cent, 100 kleine tongen p. et. 15 cent, 2 tnrbotlcn p. at. f 4,50. 10 mand kleine schol p. m. f 2, 8 muud schar p. m. fl.50. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndifi: Verre mlingxweg p. xeepoat via Amsterdam p. xcepost via Rotterdam p. Hall. mail via Genua, p Uoil. mail na Maneille p. Rraneche mail via Marecille p. Engeleclie mail via Brindisi Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p. Dnitache mail via Napela. Naar Guyana (Suriname) p. xeepoat via Amsterdam .1 31 Juli I 7.'aa p. mail over Engeland 7 en 21 Augl 7.'a a p. mail via St. Naxaire 7 7.— 'a a Naar Cura$ao, Bonaire en Aruba p. xeepoat via Amaierdam .1 81 Jnli I 7.— a p mail via Soathnmpton eiken Dinsdag' 8.80 'a na p. mail via Qncenatown jclken Vrijdag 3 80 'a na Naar St Martin, St. Euatatlus en Saba: p. mail over Rngrliind 7 en 21 Aug.j 7.— Datum der ter Tij dat d. laat po«t-bezorg. bual.ahPotlk 4 en 18 Aug. 7 av~ 28 Juli 7.'aav 1 en 15 Aug. 7.- ".ar. 8 en 22 8.30 '.nam. 28 Juli 7 'aav. 4 en 18 Ang. 9.'a mor. eiken Vrijdag 9.mor. 21 Aug 9.— 'a mor. op Woensdag den 26 Juli 1899, dos avonds ten half acht uur. Onderxeerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken cn mcdodeelingon. 2. Aanbieding gem. rekening 1898 mot bjj- lagen. 3. Benoeming geneesheer. 4. Benoeming taxateur voor de Waterleiding. 5. Benoeming Ondcrwyzera en Onderwyze- ressen. 6. Concept pensioen-verordening met bjjbo- hoorende adressen. 7. Vooratellen van Burg. on Weth, in zake r 1. Namen van straten. 2. Beplanting weg begraafplaats, en 3. de verkiezing. 8. Reclames Hoofdei. Omslag. Vervolg der berichten. Op 's Rijks Marinewerf alhier zijn de volgende medailles uitgereikt voor eerËjken en trouwen dieust. Gouden medaille en gratificatie aan den bankwerker A. Kok, vuurwerker J. Kooger, voorslager D. de Boer, gieter J. G. Bock, ketelmaker J. Dunken zeilmaker D. Wentel Zilveren medaille aan den ketelmaker G. Fuldner en zeilmaker S. Mes. Bronzen medaille aan den werktuigmaker J. A. de Haan, zeilmaker M. G. Stevensou werkman J. Groeneveld. Iets nieuws aan den Helder. Gisteren werd op een stuk land by den Jan In 't Velt wég door de kiesvereeniging Nederland en Oranje" een openlucht- meeting gehouden, waar de heden te houden herstemming voor een lid van den Raad in 't 3e district besproken werd. Een tal rijke menigte, zoowel mannen, vrouwen als kinderen, was tegenwoordig. Na een kort openingswoord van den hr. J. D. Filarski beklom de hr. A. P. Staalman het spreek gestoelte, bestaande uit een handkar, belegd met ecnige planken, waarop een tafel met een lezenaar geplaatst was. Spreker hield oen rede, die nagenoeg een uur duurde, waarin hij den candidaat van »N. O.", den hr. D. Vicjou aanbeval en de kiezers op het hart drukte in geep geval den hr. Korver te stemmen, omdat deze, volgens spr., niet behoort tot de volks-, maar tot de heerenparty. Na 't eiudigen dier rede sprak een bewoner van de Anna Pau- lowna, Lelie geheeten, nog een oogenblik. de partijgenooten aansporende een geldelijke bijdrage te offeren, waarna de hr. Filarski een slotwoord tot de schare richtte. Hierna ging de menigte kalm uiteen. Jl. Vrijdag tijdens het verhuizen van een gezin alhier, werd de 20jarige dochter plotseling ongesteld en stortte neder. De spoedig aangekomen geiieesheer kon alleen de dood van het meisje constateeren. Men vermoedt dat inspanning, bij de groote warmte, op het diep treurig ongeval, van invloed is geweest. ATJEH. Bij de Regeering is Maandag uit Atjeh het volgende telegram ontvangen Twaalf dagen in de Paseistreek gepa- trouileerd. Nergens werd tegenstand onder vonden. Weg gevonden tot Moelieng aan het zeestrand. Bivak vurplaatst naar Ara Boengkoe, 's nachts licht beschoten, waar door een fuselier sneuvelde. Vijand heet voreenigd in bentings Matang Oebi Pekoe.c Texel, 24 Juli. Bij de herstemming voor twee leden van den Gemeenteraad, op Zaterdag jl. gehou den, werden uitgebracht op de heeren G. J. O. D. Dikkers, H. Flens, K. Lap Bz. en J. E. Winkler resp. 356,195, 399 en 207 stemmen, zoodat gekozen zijn de heeren Dikkers en Lap. Voor het eerst zullen nu zitting in den Raad krijgen de heeren Dikkers en H. Keesoom, de eerste in de plaats van den heer J. G. Coninck Westenberg, tevens Wethouder, die wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking kwam de tweede ter vervanging van den heer A. P. Koorn, die naar elders is ver trokken. De heer J. J. Bouma, zoon van den heer P. J. Bouma, hoofd eener school alhier, heeft te 's Gravenhage met gunstig gevolg examen als hoofdonderwijzer afge- legd. Mej. H. BremerOuthuijs herdacht Vrij dag jl. den dag, waarop ze vóór 25 jaren als vroedvrouw werd gediplomeerd. Bijna al dien tjjd was ze in deze gemeente als zoodanig werkzaam. Uit IJinuiden meldt men Tot Woensdag hebben de Volendammers hunne visch steeds door den Rjjksafslager laten verkoopenop dien dag evenwel is één naar de Coöperatieve Maatschappij gegaan, en Donderdag is zijn voorbeeld aoor eenige zijner plaatsgenooten gevolgd. Vrijdagmorgen 7 uur lagen bij de Rijks hal een paar botters, terwijl bij de oude steigers-een stoomtrawler, tweeEngelsche kotters en eenige botters lagen. Jl. Vrijdag is te Amsterdam op 56-jarigen leeftjjd overleden de oud-officier machinist le kl. J. G. van den Bosch. De heer van den Bosch werd door zijn meerderen en minderen zeer geacht en de regeering erkende zijne verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Verdronken. Een dame uit 's-Gravenhagc, naar men zegt eene weduwe met twee kinderen, is Zondag bij het baden in zee te Loosduinen verdronken. Geruimen tijd, doch vruchteloos werden pogingen gedaan om de levensgees ten op te wekken. Omtrent het noodlottig verdrinken van een dame, mevr. de douarr. baronesse Van Haersolte, Zondag in zee vóór de bad plaats Kjjkduin, op het straud te Loos duinen, meldt men nog het volgende Genoemde daute maakte deel uit van een gezelschap dames en heeren, die ge zamenlijk baadden op oen oogenblik uat de zee door den opgekomen vloed nog al onstuimig was. Hand aan hand in het water plassende, liet door een of ander toeval een van het gezelschap haar los, zoodat zjj door de trekking der golven van den grond raakte en wegdreef. Oogen- blikkeljjk stelden haar medebaders en ook de heer G. v. d V., die mede in zee baadde, pogingen in het werk om de drenkeling to bereiken. Helaasschoten zjj daarin te kort by afwezigheid van elk reddingsmiddel, want er waren noch reddingsljjnen, noch touwen voorhanden. Het eenige wat men meester kon worden was een vlaggestok waaraan ceu eind touw gebonden werd. Maar het lichaam was reeds te ver bui ten het bereik dan dat ook deze poging iets zou vermogen uit te werken. Wel werd de reddingboot met veel moeite in zee gebracht, omdat het bedienende personeel, grootendeels in Loosduinen wo nende, daarbij outbruk, maar ook dat laatste hulpmiddel bleek te laat. De dame verdronk en haar ljjk spoelde later aan nabij het steenen liooid in zee. De twee kinderen van de verdronken dame die op het strand waren gebleven, moesten de verschrikkelijke mededeeling vernemen, dat hun moeder dood uit de zee was teruggekomen. Even als hier, woedde Zondagmorgen boven Schagen een zeer hevig onweder. Drie boerenplaatsen op ongeveer duizend meter van elkander gelegen werden door den bliksem getroffen en brandden geheel af. De hoeven werden bewoond door de heeren A. Eriks, J. Dekker en C. Kooiman en behoorden respect, in eigendom aan de heeren C. Prins te Anna Paulowua, P. Timmerman te Schagen en Crommelin te Haarlem. Een vreeselijk ongeluk heeft Zater- dagrvond in de Palmstraat te Utrecht plaats gehad ten huize van den heer Hoele. De vrouw des huizes wilde met petroleum een fornuis aanmaken de petroleum liep door het rooster in de aschbak, waarin nog vonken lagen, zoodat groote vlammen onderuit sloegen en de vrouw in een oog wenk in de vlammen gehuld was. Ver schrikkelijke brandwonden bekwam zjj daardoor; per brancard werd zy naar het Diacouessenhuis vervoerd. Men vreest voor haar leven. (U. D.) De Langedijker bloemkoolbouwers zijn tegenwoordig niet byzonder voorspoe dig. Hun zware arbeid wordt zuinig be loond door de byzonder lage prijzen. Ten gevolge van het warme weder der laatste dagen zijn er bijna geen handen genoeg om de bloemkool op tijd van den akker te krijgen. Sommige bouwers werken dan ook den geheelen nacht door. 23 Juli 1779, Frans Naerebout redt de schipbreukelingen van de Weestdnin. Met zijn broeder Jacob maakte Frans zich beroemd door den stouten en her haalden tocht naar het wrak van het schip Woestduinc, dat in een hevigen storm dicht by Walcheren was gestrand. In 2 reizen haalden zij met een klein vaartuig, door 8 man geholpen, eerst 71 menschen, daarna nog 17 schipbreukelingen van het wrak af. Frans maakte zich daarna nog menigmaal verdienstelijk door als loods eenige Oost-Indië-vaarders, die dreigden te vergaan, in behouden haven te brengen. In 1818 overleed Frans Naerebout, wiens heldendaden men kan lezen in zijn levens beschrijving door J. Stamperius. Bij de Eugelsehe marine heeft Vrijdag het grootste ongeluk plaats gevonden sedert de ontploffing op de «Thunderer», by de oefeningen ter zee, twintig jaar geleden. De torpedovernielor lBullfinch» was gerepareerd en het schip werd in de Solent gesleept om de capaciteit van de ketels te kunnen onder zoeken. Tegen negen uur 's morgens stoomde het schip uit de haven en alles ging goed tot half twee in den namiddag. Het schip stoomde toen met een snelheid van 20 knoopen in 't nur in de richting van Cowesplotseling had een hevige ontploffing plaats. Uit de machine kamer steeg daarna een dichte wolk van stoom op. Eerst scheen het of het schip van de golven was opgelicht- Na eenige minuten was het mogelijk in de' machinekamer te dringen. Een vreeselyke aanblik vertoonde zich daar. Een der buizen van den stoomketel was gesprongen en plot seling was de gebeele machinekamer met gloeienden stoom gevuld. Alle aanwezigen wa ren min of meer geschroeid of verbrand, en op don grond lagen dooden en gekwetsten op een hoop door elkaar, terwjjl een ontzettend kreunen en steunen werd vernomen. Een man die door een stuk van de ge sprongen stoompijp was getroffen, lag op den grond met het hoofd schier afgeslagen. Er waren vjjftien man in de machinekamer geweett, toen het ongeluk geschiedde. Zeven van hen werden dood bovonden, de anduren waren gebrand. Toen do ketel de hoogste spanning bereikt had, was de stoomcylinder gesprongen en de gloeiende stoom had de ruimte geheel ge vuld. Later stierven nog twee der gewonden, zoodat de ramp aan negou mannen het leven heeft gekost. Hot is een wonder, dat het schip niet dade- ljjk na de ontploffing vergaan is. Toen het, na met uiterste krachtsinspanning door pom pen boven water tc zjjn gehouden, te Ports- mouth aankwam, geleek bet een drijvend wrak. Do lichamen dor door den gloeienden stoom gedoodon waren in vreoselyken toestund. Zy waren, zegt een ooggetuige, als gekookt en het vleesch viel van de beenderen. Een neef uit Indië. De heer S., rentenier te Parijs, zat eeni- gen tijd geleden met zyn vrouw aan tafel, toen het volgende telegram nit Marseille werd bezorgd: »Ik kom morgen met den sneltrein. Claude Pompé". Claude Pompé, dien ken ik niet, riep de rentenier uit, kent gjj hem, liefste 'i Neen, ik ook niet. O, wacht eens hernam de heer S. Het is een achterneef van me, die lang ge leden naar Indië is vertrokken en ons nu zeker eens komt opzoeken. Hij zal wel rijk geworden zyn, dat is zeker. Wij moeten hem ontvangen. Ik ga hem van het station afhalen, maakt gij een fijn diner klaar. Maar je zult hem niet kennen Neen, dat is waar. Maar hjj zal wel dadeljjk hierheen komen, want hij schijnt goed ons adres te weten. Den volgenden morgen kwam de Indische neef, deftig gekleed, met zware gouden rin gen aan de vingers, beschaafd en onder houdend in zijn spreken. In een oogwenk had hjj het hart van het echtpaar veroverd. Ja, het was de Indische neef zonder twjjfel hij kende de familie nog beter dan de ren tenier zelf. Natuurlijk vertelde hjj ook, dat hy schat- rjjk was. De bank van Indo-China zon hem binnenkort 300.000 francs remitteeren. Hy zou een villa koopen en dan moesten de heer en mevrouw S. by hem komen wonen, want in Indië had hy zoolang de drukte van een hoop bedienden om zich heen gehad, nu wilde hij eens rustig leven. OiulertusBchen nam hy zyn neef en nicht mede naar alle concerten, naar schouwbur gen, restaurants enz. Ten slotte was men zóó vertrouwelijk met elkander, dat de heerS. hem vertelde, dat hij drie a vier duizend francs op de spaarbank had staan. Maar dat ia dom, waarde neef, riep de ander uit. Binnen twee maanden is die som op de Beurs verdrievoudigd De heer S. vertrouwde hem zijn 4000 frs. toe. Tien dagen daarna bracht Claude Pompé hem een biljet van 100 francs. Wel, wat zegt ge daarvan? Dat gaat beter dan op de spaarbank, hè V Wilt ge het bewaren of moet ik het bij de 4000 francs doen De rentenier verkoos het eersfe. Eenige dagen daarna moest de Indische neef naar Indië om orde op zyn zaken te stellen om daarna zoo spoedig mogelijk een villa te koopen. Veertien dagen daarna was Pompé even wel nog niet teruggekeerd. De rentenier was de dupe geworden van een brutalen oplichter Een reizigersavontuur. Op het station Hannover komt dezer- dagen tegen 5 uur in den middag in op gewonden toestand een reiziger de kamer van den dienstdoenden stations-assistent binnenstuiven met de woorden»Waar is toch mijn trein gebleven Welken trein bedoelt ge," vraagt de stations-assistent, »er komen hier elk uur van den dag treinen aan." »De trein naar M.," antwoordde de reiziger, die zooeven van S. is aangekomen en hier vjjf minuten oponthoud heeft. Met deze woorden toont hij zijn kaartje 2de klasse van S. naar M. »Ik ben even uitgestapt om in de wachtkamer een glas bier te drinken en nu ik terugkom is de trein verdwenen en staat mijn bagage op het perron." De stations-assistent ziet den reiziger ,n. »Dat is niet in den haak," zegt hij, ♦om dezen tjjd komt er noch een sneltrein noch een andere personentrein van S. hier aan. Wanneer gij werkelijk, zooals gij beweert, met een sneltrein van S. zyt aangekomen, dan kan dat alleen om 3 uur geweest zyn. De eerstvolgen de sneltrein van S. komt eerst te 6 uur hier aan." Maar dat is totaal onmogelijk," ant woordt de ander zenuwachtig, ♦ik ben toch goed bij mijn verstand en weet heel goed, dat ik ongeveer vijf minuten gele den met een sneltrein hier ben aange komen." De stations-assistent haalt de schouders op, alsof hy zeggen wil, dat liy er niets van begrijpt. Na lang over en weer praten en na de dienstregeling te hebben geraadpleegd, volgens welke inderdaad geen sneltrein van S. kan aankomen dan te 3 en en te 6 uur, verwijdert de reizi ger zich met de woorden♦Nu, dan ben ik zeker in de war geweest Nauwelijks is hij vertrokken of in de half geopende deur verschijnt een ran geerder, die met geheimzinnig gebaar vraagt Is hy weg Wie vraagt de stations-assistent, ik begrijp je niet, wien bedoel je? Wel, die kerel, die zooeven hier was. De stations-assistent, die begrijpt, dat hij door dezen man misschien de oplos sing van het raadsel zal krjjgen, luistert naar het volgende verhaal van den ran geerder Toen de sneltrein van 3 uur aankwam, gelastte men hem den achtersten wagen af te koppelen en voor eenige reparatie naar de ongeveer een half uur verwijderde werkplaats over te brengen. Door de eene of andere omstandigheid was het evenwel onmogelijk den wagen naar de werkplaats te rjjden, zoodat hij op een dood spoor by het station gezet werd, waar hij geruimen tijd bleef staan. Ein delijk tegen half vijf komt hy in de werkplaats. Toevallig werpt de rangeer der een blik door het raampje en ont dekt een leeren reistasch; bij nader on derzoek bevindt hy, dat in een hoekje van de coupé de eigenaar van de tasch ge- rast zit te slapen. Wat nu te doen De rangeerder neemt een besluithij laat den wagen met een rangeermachine zoo snel mogelijk naar het station bren gen; nauwelijks staat hy stil of de ran geerder werpt het portier open en roept zoo hard hij kan♦Hannover, uitstap pen 1" De reiziger schrikt wakker, springt uit den wagen en loopt zoo vlug moge lijk, daar hij weet dat de trein te Han nover maar vijf minuten oponthoud heeft, zonder zich verder om den trein te be kommeren, de wachtkamer binnen. Zoo dra hij is verdwenen, zet de rangeerder de bagage op het perron en verlaat zoo snel mogelijk met den geTmproviseerden sneltrein het station. Voor den stations-assistent werd het raadsel door dit verhaal opgelost, maar de reiziger gelooft tot heden toe, dat hy dien middag aan tijdelijke verstandsver bijstering heeft geleden. Een zeer deftige inbraak is dezer dagen te Halensee, bij Berlijn, gepleegd. Ten huize van een jong echtpaar, dat in een groot huis aldaar een verdieping bewoont, verschenen achtereenvolgens acht heeren in zwarten rok, met witte das en handschoenen, die zeiden daar op een partij gevraagd te zyn. De portier liet de heeren naar boven gaan, waar zy aanbelden, opengedaan en hartelyk begroet werden. Er was in alle kamers lichten werd muziek gemaakt en gezongen. Niemand had eenig vermoeden, dat er inbrekers bezig waren, totdat de heer en dame des huizes, tot groote verbazing van den por tier, zelveu thuis kwamen en het bleek, dat hunne >gasten," die even te voren waren heengegaan, hun zilverwerk er alles, wat zij konden machtig worden, hadden gestolen. De eerste dief was blijkbaar onopge merkt naar boven geslopen, waar hjj met een valschen sleutel de deur geopend, licht aangestoken en de anderen ontvan gen had. Er is nog geen spoor ontdekt van deze galadieven. Onweer en telephoon. Zondag zyn te Berlyn bjj een zeer zwaar onweer vier personen door den bliksem ge troffen, van welke een doodelijk. Bjj die gelegenheid is gebleken hoe bedenkelgk het is, dat bij onweer de telephoon en de tele graaf niet (zonder gevaar) gebruikt kunnen worden. Daardoor werd geneeskundige hulp bjj de getroffen personen eerst vrij laat in geroepen, zoodat het uren lang inspanning heeft gekost een 18-jarig jongeling, wiens beenen verlamd waren door den schok, weder kans "op herstel te geven. Een statisticus, die te veel vrijen tijd heeft, heeft uitgerekend, dat de hoeveel heid bier, die per jaar op de geheele wereld wordt gebruikt, een meer van 38/4 mijl lengte, l mjjl breedte en 6 voet diepte zou kunnen vullen. Daarin zou den gemakkelyk alle Engelsch-sprekende volken op aarde, geschat op 120 millioen personen, kunnen verdrinken, of, om hu maner te zyn, alle bewoners van Noord en Zuid-Amerika zouden er gelijktjjdig een bierbad in kunnen nemen. Wie nu nog niet den grootsten eerbied voor de statistiek heeft, krijgt dien nooit Eerste hulp bij zonnesteek. De uitwendige verschijnselen bij zonne steek zyn: brandende dorst, groote ver moeienis, duizeligheid, zwakke pols en roode, droge huid. In dergelijke geval len is de eerste voorwaarde dat de lijder zoo rustig mogelijk op een koele plaats gelegd wordt. De kleeren moeten ge opend worden en men geve den patiënt water. In vele gevallen komt dan spoe dig herstel. Let men evenwel niet op deze teekenen, dan gebeurt het lieht dat de zieke het bewustzijn verliest. De adem haling versnelt dan, terwijl de pols zeer verflauwt. Al spoedig ontstaan koors- achtige rillingen en gelaatsverwringingen, en dan is 't gevaar groot dat een liart- of longverlamming aan het leven van den zieke een einde maakt. Men zjj dus op zijn hoede en passé zoo spoedig mogelijk bovengenoemde mid delen toe, indien geen dokter bij de hand is, die in elk geval geroepen moet wor den. Is bewusteloosheid ontstaan, dan kunnen de gevolgen doodelijk zijn. De kleinste school in Duitschland is die te Kotheide in de provincie Saksen, waar 3 leerlingen, kinderen van 2 hont- vestersgezinnen, ter school gaan. Wegens den verren afstand van andere scholen, be sloot de Regeering indertijd tot den bouw van deze school. NA DEN STORM. 't Stormde geweldig 's nachts. Vroeg in den morgen Ging kleine Lize haar bloemen verzorgen. Zjj vond de rozen, nog nauweljjks ontplooid, Afgerukt en door den stormwind verstrooid. Schreiend kwam zij dit aan moeder vertellen. Deze sprak«kind, laat de smart u niet kwellen Rozen ontlniken er zeker wol weer In onzen tuin vindt ge er spoedig veel meer". 't Stormde 's nachts vreeselijk. Een visschers- kind staarde Vroeg reeds langs 't zeeschuim of 't ook iets ontwaarde Van haren vader, die gisteren van land Was uitget arenZjjn lijk lag aan 't strand. Snikkend ging zjj dit aan moeder vertellen. Hevig deed haar deze treurmaar ontstellen, En met een kreet knelt ze 't kind aan heur hart. Spraak'loos en snikkend, verbijsterd door smart. W. M. Tz. Ondertrouwd CHRISTINE E. VAN ECK en LOÜRENTS J. KUIPER, Commies der Posterijen. Z°HeWeraie' 25 ,uli 1899' Getrouwd JAN BAREND LÜRSEN Hzn. en LUDEWINA BREET, die tevens hun dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling bjj hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 20 Juli 1899. Geboren JOHANNES ALEXANDER, Zoon van C. VELDT en L. D. VELDT-HOELANDT. Amsterdam, 28 Juli 1899. Geboren CORNELIS WILHELMUS MARCHAND, Zoon van M. MARCHAND. A. H. MARCHAND, geb. KOSTEN. Helder, 22 Juli 1899. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader JACOB J. BRUIN, weduwnaar van ANTJE BUIKEMA, in den ouderdom van ruim 85 jaren. Oudeschild (Texel), 23 Juli 1899. J. W. HILLENIÜS. M. HILLENIÜS-BRUIN. bestaande in 500 Kaarten, a 10 Cents; aanvangende Woensdag 26 Juli, 's avonds ten acht uren, en voorts eiken Vrijdag en Woensdagavond. De fraaie prijzen zyn in bovengenoemd lokaal ter bezichtigipg gesteld. D. J. SNAPHAAN. 19 99 Het gouden dames horloge, den Ê6n l.l. toegewezen aan No. 23, blijft beschikbaar tot morgenavond, na dien tijd ver- valt elke aanspraak. DE DIRECTIE.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2