G m BREDA, W. G. VAN BREDA. Herstemmifly Het Zeemanshuis, Dr. H. Bitter Groote Paardenmarkt j.. Aan de Leden dsr Ned. Herv. Kerk. Zeevaartschool Gasboeien gemeten mijl, „Vooruitgang". Logies m af 35 cent per nacht. ■^JÉb J. D. DE GRAAF. Huisduinen. CAFE D1LIGEM ALHAMBRA. Café Concert. imi'oot Mat. een nette Lnnpjnngen. een Dienstbode voor direct, Marine en Leger. Ingevolge Kon. besluit is de kapt.-luit. ter zee D. A. Kraijenhofï van de Leur met 7 Aug. 1899 eervol ontbevon van het door hem gevoorde bevel over Hr. Ms, schoener .Zee hond", en dat bevel opgedragen aan den kapt- luit. ter zee W. A. Palm. (.St.-CU") De hoofdmach. 2e kL M. Flohil is van de „Das" overgeplaatst by de conservatie op 'sRyks werf te Hellevoetslnis. De hoofdmachinist le kl. J. W. Kapteyn wordt met 1° September a.s. van zyn be trekking als instructeur by do opleiding van leerlingen-machinist eervol ontheven en wordt gedetacheerd bij de fabriek van de Maat schappij voor scheeps- en werktuigbouw Feyen- oord, te Feyenoord. De boolilmacliiniet le kl. G. P. F. Munnink zal den heer Kapteyn als instructeur te Hellevoetsluis opvolgen. De hoofdmachinist le kl. M. Griek wordt met denzelfden datnm gedetacheerd by de fabriek van de Maatschappij De Maas te Rotterdam, voor toezicht over do by die fa briek in aanmuak zijnde werktuigen voor een stoomschip, bestemd voor de hydrographie in Oost-Indie. By hot examen voor adelborst by de Kon. Ned. Marino zijn in aanmerking gekomen voor plaatsing als adelborst 3de kl.L. Keers G. C. HoltzapfelH. Yssel do Schepper; J. G. van der Laan«T. C. MollemaC. ter Poorter; J. J. Jentinck; A. Vos; P. A. Gast- mann J. W. Bloem, J. SickengaE. Th. do Veer J. C. M. Warnsinck L. C. Carbin jhr. L. M. van Geen F. H. van Leeuwen D. VrecdeR. P. R. van Riemsdyk on S. H. Leegstra on by do Mariniers W. Voor- beytel Cannenbnrg H. A. Gregory L. J. R. de Charteleux en P. C. Colthoff. Den 23 Aug. a.s. gaat oen detachement van het le reg. Inf. alhier naar Amsterdam om garnizoensdienst te doen, gedurende don tyd dat het 7e reg. groote manoeuvres gaat houden. Burgerlijke Stand, gemeente Texel, van 2 tot 8 Aug. 1899. ONDERTROUWDGecne. GETROUWD: Adriaan May (Zaandijk) en Aagje Bakker (Ooaterend). Jan Boon en Aaltje Kooiman (den Hoorn). GEBORENMaria Elisa, dochter van Siinon du Porto en Margarethu Francisca Smits (Burger-Nieuwlaftd), Cornolis, zoon van Cornelis Gieles en Frouwtje Schaatsenberg (den Bnrg). OVERLEDENGeene. te ALKMAAR od Maandag 4 September 1899. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Nsar Oott-lndlê: Verr.endiugaweg p. zecpoil vis Amsterdam p. xoepoat vin Ilolterdnni p. Holl. mail vl» Genus. p lloll. msil vin Marseille p. Krnniche mail vin Marseille p. Kngeln-lie mail via Brindisi Naar Atjeh en de Oostkust vim Sutnatra p. Dnitiche mail via Napels. Naar Guyana (Suriname): Datum der ter jiost-bczorg. Tydat d laat boil.ehPoatk. 18 Aug. 7 W. 11 en 25 7.'aav 15 en 29 7 'aar. 22 8.30 'inam. 11 en 25 7.— 'aav. 18 9.—mor. eiken Vrijdeg 9.mor. 21 Aug 9.mor. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Solo", naar Rotterdam, pass. 7 Aug. Kaap Carvoeiro. Hot stoomschip .Prins Hendrik", van Am sterdam, vertr. 8 Aug. van Southampton. Het stoomschip .Malang", van Rotterdam, arriv. 9 Aug. te Batavia. Het stoomschip «Prinses Sophie", van Am sterdam, vertrok 9 Aug. van Stier. Hot Btoomschip Koning Willem I", van Amsterdam, arriv. 9 Aug. te Padang. Hut stoomschip .Burgemeester den Tex", vertr. 9 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Het atoomschip .Koningin Wilhelmina", naar Amsterdam, vertr. 9 Aug. vuu Pcrim. liet stoomschip .Merapi", naar Rotterdam, vertrok 10 Aug. van Port-Said. Het etoomachip .Gedri", van Rotterdam, vertrok 10 Aug. van Marseille. Hel stoomschip .Java", naar Amsterdam, pass. 10 Aug. Carvoeiro. p. zeepoit via Amiterdara p. mail over Engeland p mail via St. Nazaire ,14 en 81 Aug I 7.'aaT. 21 7.- 7 Scpt.| 7.- >n Aruba Naar Curagao, Bonaire p. zeepoit via Amsterdam 114 en 81 Aug I l.— 'tar. p, muil via SouÜiuinpton eiken Uiusdog 8.80 nam. p. mail via Queenalovrn |elken Vrij dag 8.80 'i nain. Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba p mail over Engeland 21 Aug.l 7.'aav Marktberichten. Helder. 9 Ang. Aangevoerd 1 geit, 9 kor ven konijnen, 9 id. kippen, 1 id. banen, 1 id. duiven, 1 klook met pullen, 2 stapels kaas, 1 partjj boter on 1 id. eieren. Do pryzen waren geit f 4,25, konynen f 0.15 a 1,kippen 10.45 a 1,hanen f0.25, duiven f0.17, kloek met pullen f4,kaas f0.45 a 0.80 per stuk, boter f0.55 a 0.57'/s per kop, eieren f 8,por honderd. Behagen, 10 Ang. Aangevoerd 7 paarden f 80 a 100, 3 veulens f 100 a f —0, 10 stieren f 80 a 120. 10 gcldekoeien f 100 ft 185, 50 vette kooien f 160 a 230,—, 40 kalf koeien f 180 a 225, vaarzen f a 0—, graskalven f a 28 nucht. kalveren f 7 a 17, 0 rammen f a —0 schapen vette overhouders f a 24 raagore varkens f 8 a 10.50, 28 vette varkens f 0,32 a 0.36 p. P., 55 biggen f 2.—a 6.—1000 kop boter, p. P. 50 55 ct., 6000 kipeieren f 2,75 a 8,25, 300 eenden dito f 8,— a 0,— per 100. 100 lammeren f 10 a f 13. 0 ossen f—0 a 0. 180 magere schapen f12 a 16, 450 vette schapen f 19 a 25. Purmerend, 8 Aug. Aangevoerd 596 vette runderen f0.50 a 0.62 p. p., 39 stieren, vette prijshoudend matig, magere lager in prys han del stug, melkkoeien, idem, 301 vette kalveren f0.55 a 0.75 p. p., handel matig, 176 nucht. idem, f 8 a 18, handel vlug,26 paarden, 1485 schapen en lammeren, vette hooger prijs, handel vlug, magoro pryshoudend, matig, 823 vette varkens, 30 a 36 ct. p. p., handel matig, 61 magere fll a 14, 406 biggen f3.— a 7. beiden stug. Kleine kaas f 25,50, middclbaro f commissie Aangevoerd 806 stapels, weg. kg., 1910J kg. boter f 1.— a 1,10, kipciercn f 3,a 3,50, eend- dito f 8,a 0. Markt-Station Noord-Soharwoude. 8 Aug. Groote Muizen f 0.70 a f 0.80. GraaQes f 0.90 a f 1.10. Blauwe f 0.80 a f 0.90 por i H.L. Slaboonen 25 a 30 cent per 1000. 10 Aug. Groote Muizen f 0.60 a f 0.80. Graafjes f 1.a f 1.15. Blauwe t 0.75 h f 0.90. por 4 H.L. Peren 1 1.25 permand. Slaboonen 25 a 80 cent per 1000. Visicherijberichten. Nienwediep, 8 Aug. 80 Kordcr». Aaogobr. 6 tot 80 toi - gen p. lt. 70 k 7a Milt, 10 tot 80 middeim. tongen p. »t. 85 40 cent, 10 tot 50 kleine tongen p. at. la Ï0 cent, 1 tut 10 roggen p. lt. f 1, 1 tot 5 mend kleine ichol p. m. t i,60 f 2, 1 lot 4 mand eeher f. m. f 2 f 2.50. 0 Aug. 65 korden met 5 tot 80 tongen p lt 76 cent, 6 tot 40 middeim. tongen p. «t. 85 40 een', 10 lot 80kleine tongen p. «l. 10 16 cent, 6 tarbotten p. at f 5 a f 7, 2 tot 10 roggen p. at. 80 a 20 cent. 1 lot 6 mand kleine scbol p. m. f 1 a f 2, 1 lot 3 mand schar p. m. 2 a f 3. 10 Ang. 50 korden met 10 tot 40 tongen p. at. 75 a 80 rant, 10 tot 60 middeim. tongen p. at. 40 a 46 reni, 10 tot 100 kleine tongen p. at. 12 a 20 ceut, 6 tarbotten p. it. f 5 a f 7. 2 tot 10 roggen p. at. f0,00 a f 1, 1 tot 6 mand kloine achol p. ui. I 1,50a f2,50, 1 tot 3 mand acbar p. m. f 2,50 a f 8. 36l,te Staats-Loterij. Trekking van Dinsdag, 8 Aug. No. 10482 f1500. No. 11543 on 16601 elk f1000. No. 8409 f200. No. 1410,4539,5428, 10366, 10732, 16214 en 20645 elk f 100. Trekking van Woensdag, 9 Aug. No. 1880 f 20.000. No. 2833 f5000. No. 1647 f1000. No. 8936, 10988 on 14247 elk f400. No. 11084 f200. No. 2052, 11818 en elk f100. Trekking van Donderdag, 10 Aug. No. 1541 f400. No. 19041 f200. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 8 tot 11 Augnitua. ONDERTROUWD: J. Mastenbroek en G. Snijders. T. W. Reefjuaeekere en S. Leltdrager. M. K. Hoetlca- hurg «n A. Zuidmnldcr. C. Akkerman en A Akkerman. GETROUWD: K Dekker en T. Malgret. L. de Doer ta M. Kruyer. J- Wol» en J. K. Lumkeman. J. Veendra e A. C Hoeqoe. S. ven Balg'jje en J W. t. Ssnte W. de Vriea en A. Jouker HE VALLENM. Sebellinger geb. Derphcra, d. A. Boenen «b. Korter, T. t. d. Kooij geb. Timmer- auo, d. li. Blom geb. Horst, d. A. de Boer geb. Knak, f M. J. Koper geb- Spel, d. T. Snel geb. Konwenbnrg, d. C Scheuk geb. Prina d. E. Uoltx gek. Klein. r. N. d. S. E. Bonte» geb. d Kuyl. MÉT Vervolg der berichten. De Herstemming in District II. Volgens achterstaande bekendmaking van den Burgemeester gaat op Maandag a. s. de herstemming tusschen de heeren I.Korver en A. I' Staalman voor een lid van den gemeenteraad in district H niet door. De oor-zaak hiervan is, dat de heer A. P. Staalman gisterenmorgen kennis heeft gegeven de benoeming als raadslid voor District III aan te nemen. Door deze aan neming vervalt zijn candidatuur in District II en kan, volgens art. 14 der gemeente wet, de herstemming niet plaats hebben. Alzoo moet een nieuwe verkiezing voor de bestaande vacature uitgeschreven worden en kunnen de kiezers nog eens van voren af beginnen. Zij hebben dus wel pleizier van hun kiesrecht. De herstemming tusschen de heeren W. »C. van Breda en J. P. Radius in District I heeft hiermede niets uitstaande en -/al dus a. s. Maandag plaats hebben De Vereeniging «Helders Belang*, die zich den laatsten tijd verdienstelijk maakte door het aantal rustbanken op den zeedijk merkelyk uit te breiden, heeft thans weder den dank van het publiek verdiend, door, met toestemming van het gemeentebestuur, een drietal groote banken op de algemeeue begraafplaats te plaatsen. Voor de bezoe kers van het kerkhof is dit een groot genot, daar men tot dusver, wauneer men na de verre wandeling even wilde rusten, daartoe van de hardsteenen zerken gebruik moest maken, die zich toch minder als rustplaats eigenen. Ongetwijfeld zal dan ook het streven van Helders Belang*, om ook in deze richting den ingezetenen ter wille te zijn, algemeen worden gewaardeerd. De adspirauten der Scherm- en Gym- nastiek-Vereeniging »Oefening kweekt Kunst", maakten Woensdagmiddag een uit stapje naar Huisduinen. In «de Tuintjes waar een groot deel van den middag werd doorgebracht, werden door de leiders een paar wedstrijden georganiseerd en wel voor de oudsten der jongens in het verspringen, voor de jongsten hunner in het halterra- pen. Er werd dapper gekampt om de aar dige prijsjes, die voor de overwinnaars be schikbaar waren gesteld. De afloop was als volgt: Verspringen: 1ste prijs Willem van Biemen, 2de prijs Adriaan Klut, 3de prjjs Cornelis Vos. Halterrapen 1ste prijs Tekele Zwaai, 2de prys Willem Klik, 3de prijs Dirk Dissel. De jongelui amuseerden zich kostelijk, werden ruim van nat en droog voorzien en keerden 's avonds zoo opgewekt mogelijk naar huis terug. De heer S Reitsma, onderwjjzer aan school No. 7a, heeft gisteren te Arnhem na afgelegd examen de acte van hoofd onderwijzer behaald De minister van marine brengt ter algemeene kennis, dat, blijkens ontvangen berieht vun den directeur en commandant der marine te llellevoetsluis, op 26 Juli een reddingboei, afkomstig van Dr. Ms. instructieschip «Castor", op 55 gr. 38 min. N.br. en 3 gr. 7 min. 5 sec. 0.1. is ver loren geraakt. Het vinden van dat voorwerp behoeft derhalve geen aanleiding tot ongerustheid te geven, (»St.-Ct.") Texel, 10 Aug. Te Oudeschild heeft eene algemeen ge achte vrouw van 63-jarigen leeftijd zich door verdrinking in een regenbak het leven benomen. Alleen zwaarmoedigheid schijnt de oorzaak tot dezen treurigen dood te zijn. Het muziekgezelschap «Trinitas", zal op 16 Aug. eene soiree geven te Huisduinen, daartoe uitgenoodigd door het Bestuur van het badpaviljoen, aldaar. tijj die gelegenheid zal de stoomboot des avonds eene extra reis maken, om de be zoekers naar Texel terug te brengen. Gedurende de maand Juli werd aan het postkantoor en de hulpkantoren alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 13906,80 eu terugbetaald f 4940,96. De bij het Departement van Marine reeds geruimen tijd in bewerking genomen voorstellen van wet, tot nadere regeling van de pensionneering, enz. bij de zeemacht, zijn, naar men verneemt, thaus gereed om aan de Tweede Kamer te worden ingediend. Droogte en schoolverzuim In de weidestreken van Friesland is het schoolverzuim dit jaar nog veel grooter dan in andere zomers. Dat is een gevolg van de langdurige droogte, waardoor de water stand in de slooten zoo laag is dat het Vov««LÏb^.a"Jïrjï'S'wïuiii£|,ee er ff" lo«pt- O"™' - Wm i nemen de boeren kinderen in dienst om het vee te hoeden. Vooral de hoogere klassen zijn dan ook in sommige dorpen geheel ontvolkt. Te Vlaardingen is in de haven ge komen de logger Maarten", van welk schip in de maand Juni twee matrozen zijn verdronken. Aangaande dit te zijner tijd vermelde ongeval vernemen wij nog nader, dat de matrozen van den Franschen jer het nieuwe Scheveningsche schip eens wilde gaan bezien, en daarom met eene boot van de Maarten" werden af gehaald. Na eenigen tyd aan boord van dit schip te hebben doorgebracht, zouden ze door de Hollanders naar hun vaartuig worden teruggebracht, doch er was tot roeien weinig lust. De logger nam ze daarom op sleeptouw en zou ze naar den Franschman brengen. Daarbij nu ging de boot geweldig aan het zwaaien en sloeg om. Een man van de Maarten" en een Franschman sprongen nog over boord, om de drenkelingen te redden, doch alle zon- zoodat drie Franschen en twee Hol landers verdronken. De vorige week vertrokken uit Am sterdam twee heeren, die te voet een reis om de wereld gaan maken en daarvoor 3 jaar denken noodig te hebben. Na een wandeling van vijf dagen zyn zy Zondag te Keulen gearriveerd. Zij hadden toen 224 kilometer afgelegd. Te Osch zijn Woensdagmiddag in de Bosschestraat een dertiental boeren- en arbeiderswoningen meerendeels met riet bedekt, afgebrand. Bij de groote droogte en den lievigen wind sloeg de brand van het eene perceel spoedig op het andere over, zonder dat de brandweer het kon verhinderen. Veel huisraad en eenig vee is verbrand. Een Daitsche dame vermiste dezer dagen aan het strand voor het Kurhaus haar portemonnaie, inhoudende driehonderd vijftig gulden, 't Schijnt, dat deze badgast, bij de verwarring der opkomende vloed onder 't zittend publiek veroorzaakt, 't voorwerp in haar strandstoel heeft laten liggen, altans een der strandknechten vond dit in een in zee afgedreven stoel, en was reeds op weg de portemonnaie aan den badmeester ter hand te stellen, toen de betrokken dame hem vroeg, of hy ook een en ander gevonden had. Nadat zij haar eigendom op het ver miste had bewezen, was zij zoo blij het verlorene terug te hebben, dat zij den stoelenknecht honderd gulden aanbood. Dit vond deze echter te veel, en aanvaardde hierop vijf-en-twintig gulden. Een aanvaring in het Engelsche Kanaal. net Engelsche adviesjacht «Surprise*, dat Vrijdagmiddag Spithead verliet om koers te zetten naar Malta en zich daar te voegen bij het Engelsche eskader, keerde te middernacht terug, daar het in aanva ring was geweest met den kolenboot «Netley Abbey* en wel ter hoogte van St. Alban's Head. Deze boot, een ijzeren schip van 1612 registertonnen, ging met een lading kolen van 2300 ton van Car- diff naar Kroonstad. De kolenboot had Cardiff rreds vroeg in den morgen verlateu- en werd ter hoogte van St. Albans Head door zulk een dikken mist overvallen, dat de machines bijkans stop werden gezet. Ook de «Surprise* nam in den mist alle voorzorgsmaatregelen het schip vermin derde zijn vaart tot op 8 knoopen en liet onophoudelijk den misthoorn hooren. Maar zoo dik was de mist, dat beide schepen elkaar opmerkten, toen zjj dicht by elkaar waren. Zoodra dit bemerkt werd, liet de commandant van de «Surprise* met volle kracht achteruitstoomen, doch het was reeds te laat Het schip liep de kolenboot zóó krachtig in, juist in het voordeel van de machinekamer, dat haar boeg ver in de «Netley Abbey* kwam te zitten en beide schepen wel tien minuten lang als een wig in elkander zaten, waardoor de bemanning van de kolenboot op de «Sur prise* kon overspringen. Maar noch de bemanning, nocli de eenige passagier, die aan boord was, samen 22 man. had den tijd iets te redden. De «Surprise* werkte daarop volle kracht achteruit en kwam zoodoende vrij van de kolenboot. Het adviesjacht zelve had een gat gekregen in den boeg, van stuur- tot bakboord en hoewel de waterdichte schotten het hadden gehouden, werden toch dadelijk alle moge lijke veiligheidsmaatregelen genomen. De «Netley Abbey* zonk vermoedelijk 20 minuten na de aanvaring, ofschoon dit door den dikken mist moeielijk met be slistheid is te zeggen. De aanvaring had plaats gehad om 4.30 namiddags, maar het was middernacht voor de «Surprise* naar Spithead was teruggekeerd en de haven van Portsmouth kon worden bin nengesleept. Het herstellingswerk aan het schip zal ongeveer een maand duren. Een 3 a 4000 man gaswerkers te Parijs hebben het werk gestaakt. Ook onder de aardwerkers, die verleden jaar in zoo grooten getale staakten, zou er weer sprake van zjjn zich met de gas werkers solidair te verklaren. Ondanks d< staking zeggen de directeurs der gasfa brieken te Vangirard en Villette 3.4 mil- lioen kubieke meters gas per dag te kun nen leveren. Althans als de staking zich niet uitbreidtde aanstaande tentoonstel ling maakt de stakers machtig. Zy ver langen een ouderdomspensioen van frs. 600 na 25 jaar dienst thans krijgen zij het na 55 jaar dienst en komt het dus slechts aan zeer weinigen ten goede. De Purbank te Londen waar in Ja nuari 1.1. f750,000 werd ontvreemd, weder het slachtoffer van een diefstal ge worden. Men mist een aantal Russisohe obligatiën, ter waarde van een ton gouds. De diefstal op den dag hebben plauts ge had. De bank heeft naar alle zijden waarschuwingen gezonden. Vier mannen, die onlangs te St. Pe tersburg terugkeerden van een reis in Siberië, hebben een briefje meegebracht, dat een duif, die zij schoten, onder den vleugel droeg en waarop de datum: >2 Mei 1898" staat, met een half uitgewischtc handteekening, welke zy houden voor die van Andrée. den vermisten luchtreiziger naar de Noordpool. Het briefje wordt in het Aardrijkskundig Instituut te St. Petersburg onderzocht. Als het echt mocht blijken, zou het bewyzen, dat Andrée en zyne metgezellen op den gepoemden datum nog leefdemaar die datum is alweder lang genoeg geleden om ongerust te blyven over het lot van de koene reizigers. Waarom al die moorden? Waarom de spin in uw stal te vernie tigen, waar zij opruiming houdt onder de vliegen, die u en uw vee zooveel last aan doen Waarom de heikrekel in uw tuin te vertreden, waar hy oorlog voert tegen rupsen, slakken en meikevers V Waarom den mol te vervolgen en te dooden, die uw tuin bevrijdt van enger lingen, larven en ander lichtschuw gespuis Waarom de koekoek te veijagen, wiens liefste voedsel de langharige en venijnige rups is, die men zonder gevaar niet kan aanraken Waarom de nesten uit te halen van grasmusschen en pimpelmeezen, die ge stadig jacht maken op wespen en duizend- pooten Waarom de musschen den oorlog aan te doen, die voor het enkele koren, dat zij u kost, uwe akkers zuiveren van de insecten, welke uw graan verwoesten Waarom uw kruit te verschieten naar spreeuwen, die zich liefst met insecten eieren voeden en zelfs uw runderen van ongedierte zuiveren De koe en het schaap zijn hierin verstandiger dan de menschen; zij laten de spreeuw ongehinderd plaats nemen op hun rug. Waarom strikken te spannen voor de mees, die jaarlijks driemaal broedt en voor de opkweeking van elk broedsel 12.000 wormen en insecten gebruikt? Waarom den zonnekever te dooden, die zich met boomluizen voedt? Waarom de pad om het leven te bren- n, die uw tuin van slakken en mieren zuivert Waarom strikken te spannen voor tal van vogels, die u van stekende muggen bevrijden Waarom de vledermuis te vervolgen, die vlinders en kevers verdelgt, gelijk de zwaluw vliegen en muggen? Waarom de nachtuilen en steenuilen uit te roeien, die uw duiven ongedeerd laten en als muizenvangers elk afzonderlijk het werk verrichten van een dozijn katten Waarom al die moorden Omdat zoovelen te weinig bekend zijn met de huishouding der natuur en te onverschillig om op te merken, wat hun eigen belang vordert. Heldersche Moppen. President van de rechtbank Je bekent dan nu eindelyk, dat je van den winkelier L. twee horloges gestolen hebt BeschuldigdeNeen. PresidentDoor je hardnekkig ontkennen win jo er niets mee, dan dat jy je straf ver zwaart. Ik vraag je dus voor de laatste maal Heb jo van den winkelier L. twee horloges gestolen BeschuldigdeNeen drie Een nul minder. Iemand, die vroeger in Almelo woonde en daar raadslid was, zegt met verwondering »Hé, wordt Almelo tegenwoordig met een o geschreven? In mijn tiid toch met twee." Vriend .Ja, sinds jy er vandaan bent, is er een nul minder(Historisch). Bij de nieuwe Spreekbuis. PatroonDus goed begrepen als ik twee maal fluit, is het voor den eersten klerk een maal voor don tweeden klerk, en als ik geen een keer fluit, voor den loopjongen". Adverientiën, Ondertrouwd C. AKKERMAN, Korp. kunst. K. N. M., en A. AKKERMAN. Helder, 10 Augustus 1899. Algemeene kennisgeving. Getrouwd L. J. KUIPER, Commici der Poitcrijcu, en CHR. E. VAN ECK die, ook namens wederzijdsche familie hun nen hartelyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwe- lyk ondervonden. Zoeterwoude, 10 Augustus 1899. Getrouwd L. DE BOER en M. KRUIJER die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 9 Augustus 1899. Hiermede vervullen wij, ook na mens de verdere Familie, den treu rigen plicht, u kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader JAC0BUS KASTELIJN, na een smartelijk en geduldig lijden van circa 7 weken, in den ouderdom van 62 jaren. Amsterdam, 3 Aug. 1899. Jacob van Lennepstr. No. 83. Wed. J. KASTELIJN- E. GEUS. C. DE KOK. DE KOK- KASTELTJN. PH. H. VAN BEEST. J. VAN BEE8T- KASTELUN. G. KASTELIJN. F. KASTELIJN. Algemeene kennisgeving. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Amster dam, Helder, Amster dam, J. c -f R-K. KIF.SVEHEENIGING EENDRACHT". Voor de Herstemming op MAANDAG 14 AUGUSTUS, wordt den Kiezers ten dringenste aanbevolen in Dlstrlot I de Heer Winkelier en Lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken, HET BESTUUR. Den 4den Augustus overleed zacht en kalm, onze eenige geliefde Dochter BERDINA, in den nog jeugdigen leeftijd van circa 15 jaren.; zwaar treft ons deze slag, maar wy hopen in Gods wil te be rusten. Helder, 11 Aug. 1899. Namens Ouders, Broeders, en verdere Familie, P. PHEIFFER. G PHEIFFER VINK. G. PHEIFFER. K. P. PHEIFFER. OAKHHETlïlOlüft. Onzen hartelyken dank aan allen voor de vele bewijzen van belangstelling ons betoond bij de viering van ons 25-jarige Huwelijksfeest. G DE BEURS en Echtgenoote. Voor de vele en hartelijke bewyzen van sympathie in de laatste dagen ont vangen, betuigen ondergeteekenden hunnen welgemeenden dank, terwijl zij bij hun vertrek naar R y p, den ingezetenen van den Helder gaarne alles goeds toewenschen. Augustus 1899. J. P. MEIJNEKE en Echtgenoote. Getrouwd: SANDER VAN BALGOIJE en JOH ANNA WILHELMINA v. SANTÉ. Helder, 10 Aug. 1899 kennisgeving. Getrouwd KORS DEKKER Jr. en TRINETTE MAIGRET, die namens wederzydsche familie hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling by hun huwelyk ondervonden. IJmuiden, 9 Augustus 1899. Bevallen van een Dochter J. M. TROOSTbkoüwkk. Helder, den 10 Augustus 1899. Heden trof ons een zeer gevoelige slag door het overlijden van onzen jongsten lieveling CORNELIS GERARDUS, in den aanvalligen leeftyd van ruim 16 maanden. Leiden, 7 Augustus 1899. Zyn diep bedroefde Oudere, C. GOMES Az., W. GOMES geb. Doekks. Strekkende tot algemeene keonis- geving. Voor de bewijzen van deelneming onder vonden by het overlijden van onzen zeer geachten zoon en Broeder MARTINUS ZAATMAN, brengen wy door dezen onzen welgemeeDden dank. Uit aller naam P. ZAATMAN. Helder. 11 Aug. 1899. I» A !V HIBËT t! H.i H O aan J. HOEKSTRA, zeemilicien a/b. Wachtschip alhier, voor het met gevaar van eigen leven redden van een zeker wissen dood, van hun zoontje A. M. DE BOER. Nogmaals hartelijken dank. M. A. DE BOER en Echtgenoote. G. BAKKER- DE BOER. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. ZONDAG 13 AUG. voorm. 10 uur Ds. AALDEHS. van Buiksloot. te IIELI)EK. De inschrijving van leerlingen voor den tweej. Cursus aan bovengen School is ge opend tot 30 Augustus a. s. Aangifte en inlichtingen by den Directeur. Met 1 SEPT. a. s. plaatsing van nieuwe leerlingen. Zich aan te melden bij het Hoofd der School P. ADRIAANSE. is van af Dinsdag 15 dezer weder te consult;eren. in de Heledeun, zullen in den loop der week van 1319 Augustus 1899 weder gelegd worden. Nadere aankondiging volgt. De Vice-Admiraal, Directeur en Commandant der Marine te Willemsoordtevens Commandant der Stelling ttan den Helder. F. K ENGELBRECHT. Vrijzinnige Vereeniging De KIEZERS in het EERSTE KIES DISTRICT, worden met den meesten aan drang uitgenoodigd a. 8. Maandag ter stembus te gaan en hun stem uit te brengen op den Candidaat der Vereeniging den Heer HET BESTUUR. voor den Qemaenteraad in het 2° kiesdistrict. De Burgemeester der gemeente Helder Gezien eene op heden ingekomen verkla ring van den Heer A. P. STAALMAN, benoemd lid van den Raad dezer gemeente, waarbij hij zijne benoeming in kiesdistrict ID aanneemt Overwegende, dat de Heer STAALMAN voorkomt op de lijst der personen, waar over op 14 dezer in district II eene her stemming moet worden gehouden Gelet op art 14 der Gemeentewet Brengt hiermede ter kennis van de kiezers voor den Gemeenteraad in het 2e kiesdistrict, dat de uitgeschreven herstemming op 14 dezer in het 2e kiesdistrict, bij gevolg NIET doorgaat. Heldeb, 10 Augustus 1899. De Burgemeester voornoemd VAN STEIJN. De ondergeteekende be richt aan begunstigers, dat - hij heeft opgehouden Bierhandelaar te zijn. Aan hetzelfde adres een Wagen te koop. Helder, 12 Aug. 1899. T. J. EBERLEIN, Weezenstraat 68. Spooraraoiit 43. Meest (se/.oeht i, I» Si I. «I ti EIIE V T, ruime convereatiflzaal, zindelijke kamers. Consumptie uiterst billijk. Concertzaal „de Tuintjes" De ondergeteekende maakt het geachte publiek bekend, dat de nieuwe Con» certzaal, geheel is ingericht naar de eischen des tijds eu zal er Zondag weder eon groot Bal gegeven worden met een uitstekend Muziek-Orkeat. Goede comsumptie. Nette bediening. Directeur J. D. BK f si KA AF. N.B. De GROOTE ZAAL en SPEEL TUIN is voor alle gezelschappen, scholen met Kinderen en uitstapjes vau binnen en buiten de gemeente alle dagen disponibel. Met achting Haverplein 17. Zond'Hl a. s. groot Tt A L, afgewisseld door VOORDRACHTEN. Entrée Vrij. M. OPGENHAEFFEN—D0RTMUNDT. lederen avond optreden van Hollandsche, Duitsche en Fransche Artistan. Basslnttraolit 13, P. KEIM. Café „DE VRIENDSCHAP". Wa.tplein No. I. Zondag a.s. Aanbevelend, A. KRAAK. GEVRAAGD Adres: KEIZERSTRAAT 15/17. Wordt gevraagd een flinke DAGMEID. Adres: SPOORGRACHT No. 5. Wordt gevraagd zonder uitstekende getuigen onnoodig zich aan te melden. 100 gulden loon, 24 gulden waschgeld. Adres Boekhandelaar A. J. MAAS, Dijkstraat. Gevrciaffci een flink DAGMEISJE. Te bevragen by den Boekhandelaar A. J. MAAS, Dykstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2