„VOORUiïGANG". I. KOEVER, I. KORVER PLAATSGENOTEN 6 Sopt. E d am, 9 ure. Het gemoont«bc8t. De vernieuwingen en herstellingen aan haven werken, ene. te Volendam bestek it f 0.25 verkrijgbaar ter gemeente-secretarie. 6 Sept. Wcesp, 1 ure. Het gemeente bestuur De vorgrootïng van school C; bestek en voorwaarden met teckening van 9 tot 1 ure ter inzage ter gemeento-secrotarie en aldaar tegen f 1 verkrijgbaarinl. by den gem.-opz. A. Flipse. 7 Sept. Haarlem. 2.15 ure. Het gemeentebestuurHet leveren van 20 kleine slangenwagens met slangcnhaspels. Bestek en teekening ter inzage en ad f 0.25 per exem plaar verkrijgbaar ter gomeente-socretarie. 9 Sept. Zaandam, 1.80. Het gemeen tebestuur Het uitdiepen van eenige vaarten en slooten in het Oost- en Westzyderveld bestekken ii f 0.25 verkrijgbaar ter gemeente secretarie inl. geelt de opzichter J. li. Doodhagcn, door wien aanwy'zing zal worden gedaan op 6 Sopt., des voorm. 9 ure te be ginnen aan het Papenpad. 10 Sept. O b d a m. De N.-H. Prov. Commissie voor aankoop van Veevoeder, bij den secretaris N. Dekker de levering van pl. m. 220.000 stuks lijnzaadkoeken monsters inzenden bij den secretaris voomoomd, alwaar inlichtingen zy'n te bekomen. 18 Sept. Hooru. De coöp. vereeuiging tot aankoop van landbouwbenoudigdheden de leverine van ongeveer 900.000 murwe ïy'nzaadkoeken, in vier nader overeen te komen termijnen, waarvan ongeveer 850-000 stuks te leveren aan hot slation Hoorn, ong. 275.000 aan hot station Abbekerk cn 275.000 aan het station Westwoud voorwaarden te bekomen bij den boekli. J. li. M. Huggens te Sgbecarspel. Yercafleraï van fleo Raafl der eem. Heller, op heden, Dinsdag 5 September, des avonds ten 7l/2 uur- Onderwerpen ter behandeling 1. Notulen. Beëediging Raadsleden. Ingekomen Btukken. Benoeming Wethouders. Benoeming Ambtenaar van den Burgerl. Stand. Benoeming eener Commissie in zake On derwijs. Verordeningen. Aanbieding begrooting 1900. Rekening over 1898. Marine en Leger. De hoofdmachinist le kl. W. J. Kramer is met 80 Sept. geplaatst in de rol van Hr. Ms. Wachtschip te Iiollevootslnis en gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. riviervaartuig tMerva" te Ngraegen. De ndsp. mach. J. Smit is met 1 Sept. overgeplaatst van Hr. Ms. pantserschip -Kor- tenaer" op Hr. Ms. kannonnverboot .Hadda" te Hellevoetsluis. Hotnieuwe pantserdekscbip //Noordbrabant1 is Zaterdag jl. hier aangekomen om op do ge- moenteumijl proef te stoomen. Bij Kon. besluit is: lo. de luitenant ter zee der le 'klasse C. E. Dittlinger op pen sioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1346 's jaars 2o. bevorderd tot luitenant ter zee der le klasse, de luitenant ter zee der 2de kl. L. J. Ginjoolen. De monitors «Cerberus" en .Krokodil" zgn gisteren weder van hier vertrokken naar do Zuiderzee tot het oefenen der zeemilitiens. Vervolg der berichten. DE ZEILWEDSTRIJD, begon Vrijdagnamiddag op 't vastgestelde uur. Eene groote menigte had zich op den haven- en zeedijk opgesteld om het altijd interessante schouwspel van een zeilwed strijd te zien. Tal van geïntroduceerden met hunne dames waren op de tribuue bjjeen en het Stafmuziekkorps onder directie van den kapelmeester J. Koning was aauwezig. Het weder had zich goed gehouden, ofschoon de wind toegenom» was. De uitslag was als volgt: No. 1. Marinesloepen met fantasietuig, gestuurd door HH. Officieren der Kon. Ned. Marine. Afstand 12 inyl. Stuurman. Luit t/z. 2e kl. v. d. Chijs. id. 2e P. E. K. Eb- binge Wubben. id. 2e C. J. Cantors. Adelb. le kl. L. M. J. Gregory. Luit. t/z. 2e kl. Eilerts de Haan. Stoomvaartberichten. liet stoomschip Soombing", naar Rotterdam, vertr. 1 Sept. van Aden. Het stoomschip .Soembawa", van Amsterd. pass. 31 Aug. Kaap St. Vincent. Het stoomschip «Burgemeester den Tex", naar Amsterdam, vertr. 1 Sept. van Port-Said. Het stoomschip .Koningin Regentes", van Amsterdam, pass. 2 Sept. Kaap der Armi. Het stoomschip .Saluk', van Rotterdam, pass. 2 Sept. Gibraltar. Het stoomschip .Bromo", naar Rotterdam, pass. 8 Sept. Oitavos. Het stoomschip .Oengaran", van Rotter dam vertrok 4 Sept. van Perim. Het stoomschip „Gedé", arriv. 4 Sept. van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip «Prins Alexander, van Am sterdam, arriv. 3 Sept. te Southumpton. Het stoomschip .Soenda", arriv. 4 Sept. vau Batavia te Amsterdam. Marktberichten. Alkmaar, 2 Sept. Aangevoerd 0 paarden fa 08 koeien en ossen, f 160 a 190, 25 nucht. kalv. f 8,— a 18,133 magere schapen f 10,a 21,78 magere varkens f 9 a 14,2 bokken en geiten f 2.a 5.282 biggen f 3,50 a 7,boter per P. f 0.60 a 0.65, kipeieren f0.87' a 1.— per 25, eenden dito f 3.25 per 100. 0 lammeren f a ,3 kleine bokjes fl.25 a 0. Hoorn, 2 Sept. Aangevoerd tarwe f 6.75 af7.Rogge f 0.a 0.Gerst f 1.50a 5.Haver f 8.— a 3.50, witte erwten f a groeno dito f9.a 10,grauwe dito f 18.50 a 16.—, vale dito f 8.— a f 14.—, bruino booncn f 11.u f 12.karwcixaad f 12.a mosterdzaad f 16.50 a 8 paarden f80 a 300, 11 koeien f 180 u 200, 63 schapen f 20 a 25, 30 lammeren 114 a 18, 6 kalveren f 10 a 20, 37 varkens f 15 a 20, 186 biggen f 4 a 8.kipeieren f 3.50 a 8,75, eenden dito fper 100. 1800 kop boter a 0,626 a 0,675 per P., 2 zeugen f 50 a 60_ Visscherijberichten. Nieuwedicp, 1 Sept. Aangebrucht door 28 korders 10 tot 30 tongen p. st. 65 a 70 cent, 20 tot 50 middelm. tongen p. st. 40 a 45 cent, 20 tot 80 kleine tongen p. st. 15 a 20 cent, 3 tarbotten p. st. 1 6 a f 8, 1 tot 5 roggen p. st. f 1,10, 2 tot 8 mand kleine schol p. m. f 1,50 a f 2, 1 tot 3 mand schar p. m. f 3,50. 2 Sept. 15 korders met 10 tot 40 tongen p. st. 65 a 70 cent, 20 tot 100 middelm. ton gen p. st. 10 a -15 ct., 80 tot 100 kleine tongen p. st. 15 a 20 cent, 4 tarbotten p. st. f 6 a 1' 7,50, 1 tot 10 roggon p. st. f 1,20, 4 tot 20 mand kleine schol p. m. f 1,75 a f 2, 1 tot 5 mand schor p. m. f 3 a f 3,50. 4 Sept. Niets binnen. 5 Sept. v.m. 8 uur. Niets binnen. 36l,le Staats-Lcterij. Trekking van Maandag 4 September. No. 11265 f1500. No. 4160 10404 en 18846 elk f 1000. No. 837 en 10205 elk f 400. No. 10005 en 16260 elk f 200. No. 14160 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1 tot 4 Sept. BEVALLEN: B. Brust geb. Snoek, d. R. van dor Mogden geb. Noot, d. J. Boom geb. Wissckerke, z. M. Tanja geb. Baams, d. N. Poorters geb. vun Twuijver, d. J. Admiraal geb. Gomes, d. M. C. Dost geb. Schol, z. H. BasBtra geb. Bollcma, z. G. E. Josëe geb. Mourik, z. M. M. Bocre geb. van Mellc, d. OVERLEDEN: M. E. Tazeluur, I j. Wachtschip Amsterdam, .Kortenaer", Geene. Burgerlijke Stand van Wieringen Gedurende do maand Augustus 1899. ONDERTROUWD: GEHUWD: GEBOREN Jan z.v. Jan Sluis en Maartje de Vries. Jan Frans z.v. Cornelis Hermanus Steigstra en Geertje Lont. Dirk z.v. Teunis Timmerman en Trijntje Bais. Trijntje, d.v. Jan Lont en Trgntjc Bais. Geertje d.v. Nan Schelms en Sijtje Koogman. OVERLEDEN Barend Kaleveld, oud 2 maanden. Picter Baijs, oud 3 weken. Pieter Raven, oud 4 weken. Jacob Jan Rgkeboor, oud 10 maanden. Trgntjc Mokken, oud 60 jaren, ccktgenooto vun Jacob Buybe». .Marnix", ii Evertsen", Wachtschip Willemsoord, Eerstaankomendo Wachtschip te Amster dam in 2 u. 6 m. Tweede Wachtschip te Willemsoord in 2 u. 8 m. 80 sec. No. 2. Marinesloepen met modeltuig, gestuurd door Onderofficieren der Kon. Ned. Marine. Afstand 6 mijl. le prgs f 30.2e prijs f 20. Stuurmah. Marnix", opper-torp. W. Ivlaasson. sergt.-torp. A. do Vries. Wachtschip bootsman L. Reedijk. .Zeeland", opp. schipp. F. Felkors. «Kortenaer", bootsman K. J.Lindstrüm. Bellona", serg.-konst. A. van Lint. le prgs „Kortenaer", in 1 u. 49 in. 2e prijs .Marnix", in 2 u. 24 m. No. 3. Marinevletterï met modeltuig, gestuurd door korporaals en mindere schepelingen der Kon. Ned. Marine. le prijs f8.—, 2e f6.—, 3e f4.—, 4e f2.—. Stuurman. Wachtschip,- matroos le kl. J. Brandhoff. P. de Kunder. .Zeeland", le le korp.-torp. „Marnix" Bellona", kwartierm. korp.-konst. kwartierm. Argus", .Gier", Geep", G.Radetnakcr. E. Raspe. 1). van Dok. J.G.Logeman, P.v.Wolferen. J. Jongman. A. v.d.Moolen. H. van Olm. C. Geertse. A. J. Spoor. matroos le kl. W. J. Oostendorp. le prgs .Marnix", 2e prijs .Argus", 3e prijs .Gier", 4e prijs .Marnix". De jury bestond uit: Kapt. ter zee W. G. van Nes. Kapt.-luit. ter zee C. A. de Brauw. Luit. ter zee 2c kl. J. G. W. J. Eilerts de Haan. Gisteren heeft hier ter reede proef' gestoomd de Spoorboot, welke tusschen Etikhuizen en Stavoren geladen goederen wagens moet vervoeren. Er kunnen met deze boot 12 wagons worden vervoerd. Geslaagd voor surnumerair bij de posterijen en telegraphie, Theeke Duinker van bier, leerling van bet instituut »Wins", den Haag. Gisteren middag, terwijl de torpedo boot >Makjan", volle kracht ter reede aan het stoomen was, viel de commandant, de luit. ter zee Castendijk, door het breken van een gedeelte van bet hekwerk waar hij tegen stond, overboord De luit. Castendijk, blijkbaar een goed zwemmer, wist zich, hoewel geheel gekleed en met zeelaarzen aan, boven water te houden, tot dat de tor pedoboot, die reeds een eind ver was door gevaren, hem weder kon opnemen. Zelfs zijn hoofddeksel bad hij niet verloren. Bij den winkelier Aggenbacb aan de Weststraat werden jl. Zaterdag door 2 mariniers twee borloge's ontvreemd. Een hunner werd door de manschappen der marinierswacht oogenblikkelijk daarop gearresteerd, terwijl hij onderweg het hor loge wegwierp. De tweede wist te ontvluchten, doch werd later ontdekt, toen een derde mari nier ter goeder trouw het voor hem wilde verkoopeu. Texol, 4 Sopt. Een zeldzaam zwaar on weder, dat van 's avond 8 uur tot even namiddernacht aanhield, ontlastte zich Zaterdag boven onze gemeente. Al spoedig sloeg dc bliksem in een boeren huis op Zuid-Haffel, dat met meubelen, hooi, wol, boeren- en bouwgereedschappen tot den grond afbrandde. Een en ander, met uit zondering van wol ter waarde van ruim f 200 was tegen brandschade verzekerd. Eenige kleederen konden gered worden. De spuit van den Burg was spoedig op het terrein, waarmede men eene schuur aan de overzijde van don weg kon behouden. Op Zevenhuizen werd een begin van brand veroorzaakt in een klamp hooi, staande in do ontniddellgke nabghcid van de hofstede Oostwgk*. Door hulp van buren kon men den brand spoedig blusschen. Een schaap van deh heer J. Koning, aan wien ook het hooi behoort, werd gedood. Eenzelfde lot overkwam een lam van den heer P. Dros. Verder werden enkele telegraafpulen getroffen. Onze vroegere plaatsgenoot, de lieer W. Flens, thans hoofd der school te Ooltgens- plaat, komt voor op de voordracht voor hoofd eener school te Puttershoek. Als dit nummer der courant verschgnt, wordt er eene zitting vun den raad onzer gemeonte gehouden, waarin beëedigd zullen worden de nieuw benoomde ledenC. Pz. Keijzer, VV. MeU Tz. K. Lap B«. en G. J. O. D. Dikkers. Vorder komen aan de orde: de bonoeming van twee ambtenaren van den Burg -Stand de benoeming van een Wethouder hetprae.- advies van B. W. omtrent het verzoek van Mcj. H. BrcmerOuthuijs, vroedvrouw te Oosterend, om gratificatie; aanbieding der begrooting van het algemeen Armbestuur, dienst 1900. Bij den Raad van Alkmaar i8 een adres ingekomen van ingezetenen, om te besluiten tot oprichting van een gymnasium aldaar. Vischafslag te IJmuiden. De commissaris der Koningin van Noord- holland was gisteren te Velzen en IJmui- deu en heeft te Velzen in audiëntie ont vangen de volgende deputatiën van de reederjj; van do afdeeling IJmuiden der vereeniging tot bevordering der Neder- landsche zeeviascherijuit den vischhandel uit de neringdoenden; vertegenwoordiger der kleine visscherij vlooteen deputatie der commissionnairs in visch. Allen hebben den heer van Tienhoven verzocht als bemiddelaar op te treden ora vau Hare Majesteit te krijgen intrekking van het Kon. besluit betreffende de scherehaven, de exploitatie te doen ge schieden in overeenstemming met de ad viezen van het college voor zeevisscherijcn en dit zoo mogelijk voor 1 Oct. nog in gevoerd te krijgen. De heer mr. Van 'ÏTenhoveu heeft met zeer veel belang stelling van een en ander kennis genomen. In onderscheidene plaatsen van Fries land hebben de melkboeren, wegens de buitengewoone droogte en omdat hunne koeien voor een groot deel op stal staan, den prijs van de melk met 1 cent per liter verhoogd. Hoe droog het was. Zelden was, van het eiland Urk gezien, zoo'n groot deel van den omtrek der Zui derzee duidelijk te zien als de vorige week. Bij helder weder zijn Enkhuizen, Gaaster- land, Kampen, soms ook Elburg zichtbaar, doch thans kon men van dit vrij hooge eiland Medemblik, Stavoren, Kuinre, Har derwijk, enz. zien zelfs enkele voorwerpen, als huizen en molens, waren te onder scheiden. Wel een bewijs, hoe droog de dampkring tegenwoordig is. Men meldt uit Amsterdam Een of meer inbrekers hebben alhier een brutalen diefstal gepleegd in de Derde Oosterparkstraat No 100, ten huize van den brigadier van politie Bootsma. Terwijl diens vrouw afwezig was de man had dienst zijn de dieven met een valschen sleutel binnengekomen, omstreeks drie uur 's middags. Zij hebben alles doorzocht en hebben zich, behalve van eenige zilveren voorwerpen, ook meester gemaakt van een bespaard sommetje van 250 gulden aan gouden tientjes en rijksdaalders. Uit Amsterdam meldt men Het stoffelijk overschot van den agent van politie Eggerdink, die in de Spaarn- dam nierstraat bij eene arrestatie op den grond werd gesmeten en dood bleef liggen, is Vrijdag ter aarde besteld op het Nieuwe Oosterkerkhof. Achter de baar, waarop acht bloemkransen waren gelegd, schreden achttien politie-agenten der afdeeling, tot welke de verslagene heeft behoord. Voor de politïe-bureaux, die de stoet passeerde, traden politie-agenten in het gelid. Op het kerkhof heeft de hoofd commissaris, de heer Franken, de nage dachtenis geëerd van den beambte, die als slachtoffer van nauwgezette plichtsbetrach ting is gevallen. De schade door het spoorwegongeluk te Rotterdam veroorzaakt, wordt op circa f 40.000 geschat. Zaterdagavond heeft te Acquoy een treurig geval plaats gehad. De rijksveld wachter A. de Wit, wiens vrouw Dinsdag begraven was, keerde 's avonds met twee personen na in êen herberg een en ander gebruikt te hebben, huiswaarts. Onderweg schijnt ruzie te zijn ontstaan, althans de veldwachter heeft een der twee personen met zijn revolver zoodanig verwond dat deze den volgenden dag is overleden. De justitie doet onderzoek. Uit Transvaal. Johannesburg, 3 September. Er heerscht hier een algeuieene paniek. De speurders hebben aan de Simuier and Jack mijn naar wapenen gezocht, maar niets gevonden. Johannesburg, 4 September. De laatste nota van de regeering der Republiek trekt het voorstel van een vyf-jaars kiesrecht terug en stemt in beginsel in een conferentie te Kaapstad toe. Londen, 4 September. >De Standard" verneemt uit Johannesburg, dd. September Uit Pretoria wordt gemeld, dat de regeering besloten heeft, het voorstel vau het vijf- jaars kiesrecht in te trekken, en den En- gelschen agent kennis te geven, dat zij hem Maandag haar antwoord op Chamberlaiu's laatste nota zou overhandigen. De oorlog wordt nu onvermijdelijk geacht. »De Times" verneemt uitNewcastle (in Natal, waarschijnlijk van haar correspondent Monypenny. Red.), dd. 3 September Het bericht, dat de Transvaalsche regeering besloten heeft, haar voorstel van een vijl- jaars kiesrecht in te trekken, wordt be schouwd als een duidelijk teeken, dat de vijandelijkheden op het punt staan uft te breken en de krijgswet afgekondigd zal worden. Er dreigt weer een werkstaking onder de Engelsche zeelieden. De gisting is thans nog grootendeels beperkt tot Cardiff, maar is tot tot zekere hoogte ook reeds naar elders overgewaaid Zij wordt aangewakkerd door de zoogenaamde •Na tional Sailor'8, Firemen's, Fishermen's, Cook8' and Stewards' Union of Great Britain and Ierland* een mondvol en heeft tot hoofddoel hoogere gages te verkrijgen. Bovendien wordt gevraagd, dat de zeelieden tijdens de aanmonstering een afschrift van de monsterrol waartegen wel geen groote bezwaren zullen bestaan dat de bemanningen meer in overeenstemming met de tegenwoordige eischen zullen ge bracht worden, en dat het voedsel verbe terd worde. Deze twee laatste eischen schijnen een weinig onbillyk, want deze twee laatste voorschriften van den Board of Trade' zijn de bemanningen van zeeschepen vol doende geregeld en is het voedsel aan boord der meeste schepen veel beter, dan wat de zeelui en trouwens andere werklieden aan wal krygen. Mijnongeluk. Maandag heeft te Saint-Etienne in Bel gië een ernstig mijnongeluk plaats gehad Zestien werklieden zouden zich in een der hijschtoestellen in de mijn Conchand te Grand Croix omlaag laten zakken, toen de kabel brak en allen omlaag stortten en te pletter vielen. Wat. het ongeval nog ernstiger maakt is, dat tegen den volgenden dag door de mijnwerkers een werkstaking was aangekondigd. De politie stelt dan ook een scherp onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. Poolexpeditie. De Engel8ch-Amerikaansche expeditie naar Franz-Jozefland is Maandag te Lon den teruggekeerd na een afwezigheid van 14 maanden. 29 Juni 1898 vertrok de expeditie van Tromsoe en bereikte een maand later het hoofdkwartier van de Jackson-expediditie. 30 Juli werd kaap Tegethoff bereikt. De twee hoofden Well- man en Baldwiu scheiddeu zich, door het ijs daartoe gedwongen, doch de winter werd gezamenlijk doorgebracht iu een blok huis. In Februari trok Wellman met drie Noren noordelijk en vond daar een der twee achterblijvers van Baldwin's troep de andere was gestorven en de overleven de had twee maanden alleen in zyn sneeuw- hut doorgebracht, gedichten van Ibsen opzeggende om de vreeselijke verveling te verdry ven. Verder trekkende kwetste Wellman zich ernstig aan het been, waar door teruggekeerd moest wordeu. Wellman een Engelschman, houdt het voor moge lijk de pool te bereiken wanneer menden weg neemt over Franz-Jozef land. Tweegevecht met locomotieven. Een tweegevecht met locomotieven is zelfs in onze negentiende eeuw eeue zoo zeldzame gebeurtenis, dat zij wel dient vermeld te worden. In de Cyfartbfa Steel Works wilde de machinist Edwards water opdoen, maar de machinist Hopkins, welke met zijne locomotief in den weg stond, wilde zich niet verwijderen, alvorens zijne kolenlading volbracht te hebben. Daarop zette Edwards de machine aan. met het doel de andere locomotief voort te duwen tot aan de kruisbaan. Dit beviel Hopkins niet en stoom opwerpende, ging hij zijnen tegenstrever tegemoet en dreef hem terug op de baan, Edwards keerde terug en werd wederom verslagen en bij de derde terugkomst ver klaarde Hopkins den dood boven oneer te verkiezen. Ditmaal geraakten de buffers der strij dende locomotieven in elkaar en by de beweging om los te konten werd de ma- cluue van Hopkius op de rails geworpen en Edwards was bijgevolg meester van de baan. Dit eigenaardig tweegevecht zal zijn ontknooping hebben voor de Assisen. Hop kins staat onder beschuldiging door zijne moedwilligheid de openbare veiligheid in gevaar gebracht te hebben. Op een Poolsche bruiloft te Ober- hausen kregen twee broeders van de bruid Maandag ruzie. Vijftien menschen werden zwaar en licht gewond. Een jonge mijn werker haalde een revolver te voorschijn en schoot vijf kogels af op de menigte. Een meisje van twaalf jaar kreeg een kogel in de borst en is aan die verwonding ge storven Heden, 6 September, hopen 3=§ onze geliefde Ouders gi Jn. POST en H W. DE VRIES, hunne 59-jarïge Eclitvereeniging te herdenken jgfc Hunne dankbare Kinderen. jgjJ Wieringen. WpWliiW Geboren: JOll\NNA JAOOBA, Dochter van C. L. DEN HELDT en C. DEN HELDT—SCUAOKN. Helder, 4 Sept 1899. Algemeêue kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter F. BONTE-STOLL. Den Helder, 4 September 1899. Geboren JACOB CORNELIS, Zoon vau R. BOOM J. BOOM WlSSEKEHKUN. Helder, 2 September 1899. ADVERTENTIËN gelieve men des i ens vóór 10 uur in te zenden. Advertentie n. Op Zondag 10 September a.s. |J| hopen onze geliefde Ouders PIETER B0NTES ANTJE°KRUL, hunne 25-jarige Echtvereeniging gg te herdenken. P. BONTES. J. BONTES. S§ D. BONTES. fiSg G BONTES. W. BONTES. B. BONTES. T. BONTES. C. BONTES. £9 A. BONTES. i® Door Gods goedheid hopen 3$ onze geachte Broeder en Zuster, Oom en Tante, 3f J. B0NSELAAR en M. HEERENS, |3| den lOen September *.s. te Am- sterdam hun 25-jarige Echt- vereeniging te herdenken. ??i Helder, 5 Sept. 1899. Uit aller naam jE Wed. L. FORMER m en Familie. Mej. D. GROEN en Familie. Den lOen September hopen geliefde Ouders JAN MOLENAAR en JAC0MINA KLASINA 0VERKAMP, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder, 5 Sept. 1899. Namens hunne dankbare Kinderen E. MOLENAAR. I Wegens omstandigheden, Re ceptie 10 September, tusschen 2 en 4 uur. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig lijden van twee jaren, mijne geliefde Echtgeuoote en Moeder JANNETJE VAN WIJK, geb. SINJEWEL, in den ouderdom van 71 jaren. Hellevoetsluis, 30 Aug. 1899. Namens haar Echtgenoot, Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen, Hellevoetsluis: C. VAN WLJK. Helder P. VAN DER ENDEN. B. VAN DER ENDEN- DEUTS. A. IJ. KUIPER. L. KUIPER—DEUTS. Amerstol J. DE KRAAI. A. DE KRAAI-DEUTS. Hellevoetsluis: K. BOS. M. BOS-DEUTS. Vlaardingen F. DEUTS. Allen, die iels te vorderen hebben van den luitenant ter zee A. 1'tEREX, worden ver zocht hunne rekeningen in te zenden voor of op Vrijdag S Sept. ten zijnen huize Anker park 35. Allen, die nog iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan Firma VAN ASPEREN PIJPER, Dijkstraat 46, worden beleefd verzocht hiervan opgave of betaling te doen vóór 15 September as. VRIJZINNIGE VEREENIGING De Kiezers in het TWEEDE DISTRICT worden met den meest mogelijken aan drang uitgenoodigd, WOENSDAG 6 SEP TEMBER vooral ter Stembus te gaan en hun stem uit te brengen op den Candidaat der Vereeniging den Heer aftredend Lid. HET BESTUUR. Voor de verkiezing van één Lid voor den Gemeenteraad opWoensdag 6 September worden de Kiezers ten dringendste aan bevolen hunne stem uit te brengen op den Heer (aftr. Lid), welke gedurende 15 jaren de belangen der Gemeente als Raadslid heeft behartigd en daarom meer dan een ander een zetel toekomt. HET BESTUUR. „TR YFOSA" komt als vorige jaren weder uwe gaven vragen De Ver eeniging stelt zich ten doel: des winters behoeftigen en Weduwen te ondersteunen. Helpt haar daartoeen elke gift, hoe gering ook, aangenomen. in dank van worden De Dames Mev. BAKKER. UURBANÜS. Mej. JELGERSMA. Mev. OORTGIJSEN. THOMAS. VERHEY. BULJS. Vereeniging „Fröbel". NETTE MEISJES, die in aanmerking wenschen te komen voor help8ter aan de Fröbel-inrichting (Laan) kunnen zich schriftelijk aanmelden bij ondergeteekende vóór den 12 September a. s. Namens de Commissie van Beheer: W. WESTENDORP, Secretaris. Koningstraat 116.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2