Bulletin van 't Vliegend Blaadje. Bulletin van 't Vliegend Blaadje. DE OORLOG IS ZUID-AFRIKA. De strijd in Natal. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. MAANDAG 6 NOVEMBER. 7 uur 's morgens. Luiilens een telegram uit Lanysmith hebben de Boeren een proclamatie uitgevaardigd, waarbij Natal ten Noorden van de Tugelarivier bij den Vrijstaat wordt ingelijfd. De Londensehe bladen melden, dat Dondermor- gen een Laager der Boeren door Britsehe cavalerie en vrijwilligers is verrast. v Reuter seint uit Londende bladen melden, dat Donderdagavond de Boeren op Bestersheuvel (Vrij- staters) totaal werden verslagen. Hun kamp is dooi de Engelsche troepen genomen. De Boeren loden zware verliezen. DINSDAG 7 NOVEMBER. 9 uur 's morgens. PARIJS, 6 Nov. Uit Londen wordt aan de „Teinps" geseind Het bericht van de volkomen ontruiming van Colenso en van de inlijving van het omliggende district door den Oranje-Vrij staat wordt bevestigd. Het gerucht gaat, dat het garnizoen van Ladysmith bijna geheel zijn voorraad levensmiddelen en munitie heeft uitgeput en dat aan aauvulling van dien voorraad niet valt te denken. De ministerraad zal Woensdag bijeen komen. De bladen begroeten het bericht van het succesvolle gevecht van Donderdag met wantrouwen. Men meldt dat, ten gevolge van de be schieting van Ladysmith en Colenso, de Britsehe batterijen aan de Tugela-brug tot zwijgen zijn gebracht. De troepen die de stelling hebben verdedigd, moesten over haast terugtrekken. Daar de Boeren de punten, die de te rugtochtslinie beheerschen, bezet hebben, moesten de vluchtelingen den weg naar het Zuiden nemen, die reeds door de troe- pen der Republieken was bezet. Het de partement van oorlog twijfelt er niet aan dat het detachement afgesneden en door de Boeren gevangen genomen is, want er is van deze afdeeling geen enkel bericht te Durban ontvangen. DURBAN, 3 Nov. De Natal Adver- tiser" meldt, dat het garnizoen van Co lenso alle voorraden, tenten, uitrustingen, en zoo voort, in veiligheid heeft gebracht. De vijand was vijfduizend man sterk, waaronder een versch commando Vry sta ters. De gepantserde treinen bewezen uit stekende diensten, doordat zij een deta chement van het Dublin-regiment over brachten, dat het fort buiten de stad, waar vrijwilligers lagen, kwam ontzetten. Er zijn geruststellende berichten ont vangen over de positie van Pietermaritz- burg. Bij een nauwgezette studie der laatste berichten onder de telegrammen in de En gelsche bladen krijgt men echter den indruk dat er iets zeer ernstigs is voorgevallen. Wat dat is, is nog niet te zeggen, maar nadeelig voor de Boeren is het niet. Men kan er verzekerd van zijn dat het departe ment van oorlog heel wat mededeelzamer zou zijn, indien de Engelsche troepen een succes hadden behaald. Zelts de aanval op Bester's schijnt voor hen heel wat minder voordeelen te hebben opgeleverd dan de eerste berichten deden vreezen. Wat om Colenso is gebeurd, bljjft voor alsnog in diep duister gehuld.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 4