Bulletin van ,,'t Vliegend Blaadje". De oorlog' in Znid-Afrika. Abonnement slechts 50 cent per drie maanden. MAANDAG 13 NOVEMBER. jONDEN, 13 Nov. (R.0.) Het trans- t&cbip »Gascon" met het 2e bataljon ïColdstream-Guards" en andere troepen l boord is hedenavond te Kaapstad aan- tomen. Het schip gaat naar Natal en lagoabaai door. )ÜRBAN, 12 Nor. (R.0.) Het trans- tschip »Roslin Castle" met het tweede aljon van het West Yorkshire regiment ïeden aangekomen. In Natal. lURBAN. 8 Nov. (R.0.) De oorlogs- epen hebben een marine-brigade met ntig kanonnen ontscheept. ËSÏCOURT, 9 Nov. (R.0.) Er wordt I hevig geschutvuur gehoord in derich- g van Ladysmith. Het begon met het fbreken van den dag. Af en toe is bet luider heviger en langduriger dan dat de vorige kanonnade, waaruit men üaakt, dat het zware Britsche marine- jchut aan het werk is. LONDEN, 12 Nov. Het departement oorlog publiceert het volgende tele- jm uit Kaapstad van 11 November Kolonel Kekewich meldt uit Kimberley: vijaud was op 4 November druk in de er, voornamelijk met het doel, vee weg dryven. De Vrijstaters trokken snel te- zonder te vuren, toen de Engelschen [en hen oprukten. Vervolgens rukten de Transvalere op Kenilworth aan, maar zij vielen terug voor een escadron van de lichte cavalerie uit Kimberley, dat hen tegemoet trok. Later opende de vijand het vuur met een kanon, dat echter geen schade aanrichtte zijn verliezen waren waarschijn lijk zwaar, van één plek zag men zes doo- den wegdragen. »Tegen den avond verschenen vereche troepen van den vjjand nabij het reservoir der waterleiding van Kimberley. De En gelschen openden het vuur met Maxims. Aan beide zijden hield het vuren aan totdat de schemering viel. De Engelschen hadden één doode en twee gewonden de vijand trok ijlings terug". Telegrammen uit Mafeking van 25 Oct. melden Na een bombardement van twee dagen, deed de vijand een algemeenen aan val van drie zijden, maar werd door het Maximvuur teruggedreven. Een gepantserde trein verjoeg den vijand van Krokodil Poel en doodde er acht. Een ander telegram van 27 Oct. meldt, dat Mafeking veilig isde vijand had een 94-ponder, waarmede hij echter weinig schade aanrichtte. LONDEN, 11 Nov. Een officieel telegram van sir Redvers Bulier behelst de volgende bijzonderheden over het gevecht bij Belmont Kolonel Govgh trok uit met twee esca- drons huzaren, een batterij veld-artillerie en anderhalve compagnie bereden infan terie. Hjj vond den vijand sterk 700 man met één kanon, in een stelling negen mijlen ten westen van Belmont. Na den vijand onder geschutvuur genomen te hebben, werd de bereden infanterie afgezonden om des vijands flank om te trekken en het laager te verkennen. Het was gedurende deze operatie dat wij de gemelde verliezen leden. Na een gevecht van drie uren keer den de troepen ongehinderd naar het kamp terug. Een van de gewonde luitenants is sedert overleden. KAAPSTAD, 9 Nov. Een niet gedag- teekeud bericht uit Kimberley, gisteren uit Hopetown verzonden, meldt dat een scher mutseling heeft plaats gehad buiten Kim berley nabij Carterehoeve. De Engelschen hadden één doode en één gewonde men weet zeker dat de Boeren zes dooden hadden, maar men gelooft dat zij nog meer ver loren.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 6