den om redenen, waarover de bladen slechts in bedekte termen spreken, daar zij bet niet openlijk durven doen vanwege de censuur. Deze dragers heeft men bezig gezien met het afsnijden van vingers, om ringen van weinig waarde te stelen. Zij namen alles wat zy machtig konden wor den. Dat Engelschen hun doode laudge- nooten op deze wijze bestelen, is bijna on gelooflijk, en dat deze schaudaden plaats vinden bij een beschaafde natie, zoodat haar eigen zonen er de slachtoffers van worden, is even onbegrijpelijk, en toch worden deze geruchten door brieven be vestigd. Zeker is het dat verscheidene Uitlanders, behoorcnde tot de heffe des volks, zich alleen bij het dragerskorps aansloten om te kunnen plunderen". BOEREN HOOFDLAGER BIJ LADY SMITfl, 2 Febr. Lange Tom vuurt met tusschenpoozen op de Btad. Verder is alles rustig. Onder-commandant Ferreira, van het Vrijheid-District, nam te Noutu, bjj de grens van Vrijheid. 11 blanken en 34 kleurlingen,'bereden en gewapende Engel- sche politie, gevangen en legde beslag op al de paarden, 340 geweren en een aan zienlijke hoeveelheid ammunitie. Deze politie deed een verkenning in de richting der grens van het district. De gevangenen zijn naar Pretoria gestuurd. KAAPSTAD, 3 Febr. Roberts beschikte tot de vrijlating van commandant Pretorius, wiens been is afgezet. Roberts zei, dat lijj dezen moedigen krijgsman niet gevangen wenschte te houden. LONDEN, 4 Febr. De Zondagscouranten geven een bijzondere editie uit met dit nieuws uit Durban van hedenavond Bulier is de Toegela overgegaan in den nacht van den 2den. Hij trekt op naar Lady- smith. Vast nieuws over zjjn handelingen zal niet doorgelaten worden, voordat hjj de stad zal hebben ontzet. LADYSMITH, 3 Febr. Men hoort Bul- ler's geschut weer. Verder nieuws over zyn voorwaarts dringen wordt met ongeduld verbeid Hier geen nieuwe krijgsontwik kelingen. De Boeren trokken uit het zuidei en westen een weinig naar het noordoosten LADYSMITH. 4 Febr. Gisteren werd hevig vuren van Buller's kanonnen ge hoord. De gevolgen er van zijn hier onbe kend. De Boeren hoopen zich dichtbij de stad op. Ook brengen zij nog een kanon aan naar Surprise Hill. Wij zyn geheel gereed voor hen, voor het geval dat zy nog een aanval in den zin mochten hebben. SPAERMANSKAMP, 3 Febr. De Boe ren schoten vandaag van de heuvels op> enkele eskadrons bereden infanterie, die een verkenning deden. Geene verliezen. De Boeren gaan voort met het verbran den van het gras op de linkerhelling van den Alice-heuvel, aangezien het vernielen van dit gras hen in staat stelt het voortrukken van de Engelsche troepi waar te nemen. In Natal. LONDEN, 5 Febr. - De Daily Mail" ontving gisteren uit Pietermaritzburg het bericht, dat Bulier zich zonder twijfel ver zekerd heeft van den toegang naar Lndy- smith. De Daily Telegrapli" heeft uit Spear- manskamp van 1 dezer het volgende bericht ontvangen Er heeft geen artilleriegevecht plaats gehad hieralles was rustig, behalve dat gisteren en heden Boeren-schutters een beetje op ons geschoten hebben van de donga's en rotsen, ten oosten van Brak- fontein in de richting van Schietdrift. Onze infanterie bezette de lage, afgezonderde heuvels aan den noordelijken oever bij Pot gietersdrift, en enkele afgezeten ruiters uit de nabijheid van Zwartskop, gingen vooruit, om den boschrand te bezetten, waarin de Boeren-schutters verscholen waren. Het licht beschieten van Ladysmith wordt voortgezet, doch de schade er door aange richt is van weinig beteekenis. Bij nacht en bij dag worden ongehinderd telegrammen gewisseld tusschen Buller en het kamp van White. Op last van Buller en van de auto riteiten wordt het ontzettingsleger vergezeld door een zeer grooten trein, met voorraden voor het belegerde garnizoen. LONDEN, 5 Febr. Reuter verneemt, dat het ministerie van oorlog volstrekt geen bevestiging ontvangen heeft van het gerucht, dat generaal Buller de Toegela weder zou zyn overgetrokken en op Ladysmith aanrukt. Integendeel, alles wijst er thans op, dat de toestand aan het front rustig is, en dat geen onmiddellijke beweging te wachten ia. Betreffende het bericht, dat het vuur van Buller's kanonnen te L&dysmjth gehoord wordt, neemt het ministerie aan, dat hier slechts sprake kan zyn van schietoefeningen met de nieuwe batteryén, die pas aan het front zyn aangekomen. Marine en Leger. Bljjkcns bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdoks- hip „Zeeland*, onder bevel van den kapL-luit. ter zeo H. F. Kouwenborg, 4 dercr te Sint Vincent (Kaap Vordische eilanden) aange komen. De Minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden dat, krachtens Kon. Besl., in dit jaar bjj het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, na verge lijkend examen, kunnen worden geplaatst: twintig jongelingen als adelborst voor de Ma rino (zeedienst). Voor bet korps mariniers wordon dit jaar geen jongelingen in opleiding genomen. Zie verder de Stct. (no. 28). Met '28 Februari wordon geplaatst aan boord Hr. Ms. .Ncptunus" Opper-scbipper II. Vreke, bootslieden v.k. M. Gr. Jansen, G. Gomes, G. Zewald, VV. Kademaker, T. Hagenaar, C. Loojj, J. Bol en M. Sint. konstabel-majoor C. Labreo, sergt.- zeilmaker v.k. F. G. F. Buytondijk, bottelier- majoor A. den Baas ziekenverpleger-majoor H. van der Laan, scliry ver-majoor A. O. vau Malson, sergt.-schryver v.k. W. B. de Zeeuw en timmerman-majoor J. Meppe, allen van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord sergt- konatabels v.k. J. Erkelons. J. C. Hubrogtse, A. van Lint, L. Broekhuizen en R. Keegstra, allen van Hr. Ms. .Bellona", on de smid- tnnjoor D. van G'ampen van Ilr. Ms. Wacht schip te Amsterdam. Met 1 Maart overgeplaatst van Hr. Ms. Admiraal van Wassenaer" op Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord en gedetacheerd by do Tydbal ópper-stuurman F. J. Guttig. Met 1 Maart wordt uit Hr. Ms. Zeedienst ontslagen onder toekenning van pensioen de opper-stuurman A. G. J. Beker. Met 8 Februari gedetacheerd te Vlissingen aan boord Hr. Ms. pantserdekschip „Noord- Brabant" opper-schipper J. N. van Wissen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Ocngaran naar Rotterdam, vertrok 2 Febr. van Padung. Het stoomschip .Soenda', naar Amsterdam, pass. 2 Febr. Sagres (Kaap St. Vincent. .Het stoomschip Prinses Sophie', naar Amsterdam, vertrok 3 Febr. van Port-Said. liet stoomschip .Burgemeester don Tex*, van Amsterdam, pass. 1 Febr. Stromboli. Het stoomschip .Telamon*, van Amsterdam, vertrok 31 Jan. van Swansea. Het stoomschip .Soembawa*, van Amster dam, pass. 3 Febr. Pantellaria. Ilot stoomschip .Smeroe*, naar Amsterdam, rortrok 4 Febr. van Port-Said. Het stoomschip ■■Soembing", van Rotter dam, pass. 4 Febr. Gibraltar. Hei stoomschip „Gedé', naar Rotterdam, vertrok 5 Febr. van Port-Said Het stoomschip „Bali*, van Amsterdam, arriv. 4 Febr. te Padang. Hot stoomschip .Prinses Amalia', van Amsterdam, arriv. Febr. te Southampton. Marktberichten. Alkmaar, 3 Febr. Aangevoerd 6 paarden f 70 a 400, 4 koeien en ossec f 130 a 170, 51 nucht. kalv. f 6,a 20,56 magere schapen f 10, a 18,87 magere varkens f 9 a 12,8 bokken en geiten f 8.a 6.230 biggen f 5,a 7,50, boter per P. f 0.65 a 0.70, aangevoerd 2254 pond, kipeieren f 1.a 1.12® p. 25, eendon dito f 0.per 100, 0 lammeren f a 0 klein bokje f 0.— Hoorn, 3 Febr. Aangevoerd tarwe f 6.25 af7.—Rogge f 5.50 a 5.75, Gerst f 4.75a 5.25, Haver f3.50 a 4.witte erwten f9, a 11.groene dito f 10.a 12.grauwe dito f 10.50 a 13.—, vale dito f 7.50 a f 12.—, bruine boonen f 8.25 a 1 9.karweizaad f 14.50, a 0.mosterdzaad f 17.a 4 paarden f 100 a 140, 6 koeien f 100 a 200, 98 schapen f 17 a 20,lammeren f a 39 kalveren f 12 a 20, varkens f a 93 biggen f 5 a 9.—. kipeieren f 4. a 4,25, eenden dito f per 100. 890 kop boter a 0,72» a 0,75 per P., 0 zeugen f a Visscherijberichten. Nieuwediep, 2 Februari. Aangebracht doer 6 korden la ramen 8 mand kleine bcIioI p. m. f S.10 a f 4, 8 mand ichar per mand f 2,50. S Februari. 45 korden met S tot 20 tongen p. at 73 a 85 eent. 5 tol 10 middeim. tongen p. at. 60 a CO cent, 5 tot 15 kleine tongen p. at. 26 a 30 cent, 1 tarbot roor f 8 60, 1 tot 8 roggen p. at. f 1,50, 1 tot 3 mand kleine achol p. m. f 3,50 a f 3 75, 1 tot 2 mand ichar p. m. f 2,50 n f 2,75 5 Febr. 1 korder met 20 tongen p. at. 80 cant, 10 middeim tongen p. at. 50 cent, 20 kleine tongen p. at. 30 cent, 4 mand kleine achol p ia.lt, 1 mand •char p. m. f 2,60. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2 tot 5 Februari. 11EV ALLENA. M. Smit reb. Bot, d. D. Bakker gab. Buia, z. A. Wiggera geb. Smi>, d. A. Jongman gel», van Èysdru. z. G W. Kroonstniver geb. Man, d. T. J. Sontandijk geb. Snaphaan, z. OVERLEDEN: A. Pronk Wad. L. Reynderman, 77 j. J. E. Schoonbergen wod. J. N. Otto, 95 j. D. Buiia wed. P, KorfT, 82 j. Burgerlijke Stand, gem. Texel, Geene. van 27 Jan. tot 8 Febr. 1900. ONDERTROUWD GETROUWD: GEBOREN: Abraham, zoou van Hendrik Koorn en Cornnlia van Lonten (Evarstokoog). OVERLEDENPieter Stikkel, 84 jaar, gehuwd met Elisabeth Honders (den Burg). Èlisabeth Honders, 85 jaar, weduwe van Pieter Stikkel (den Burg). Burgerlijke Stand, gem.Wieringen Gedurende de maand Januari 1900. ONDERTROUWD en GEHUWD Geene. GEBOREN Hendrions, z. v. Pieter Glim en Clasina Sprenkeling. Sijtje, d, v, Cornelis Lont en Maartje Mulder. Theodorus Antho- nitit, e. v. Jobaones Wilhelmns Rasch en Johanna Engel. OVERLEDENDirk Mulder, weduwn. van Antjc Kroon, 68 j. Aaltje Kooy, wed. van Mc-ijert Mulder, 71 j. Willemyntje Wig bout, echtgenoote van Albert Wiegman, 71 j. Maartje Mostert, wed. van Dirk Kort, 78j. Simon Doves, 11 m., zoo» van Jan üoves on Ariaantje Muit. Janna Maria Bjsurmang, wed. van Simon ten Bokkel, 83 j, Geartruida Beukema, echtgenoote van Jan de Wit, 46 j. Jan Gorter, echtgenoot van Hilgonda Bont, 73 j. Aaltje Koster, wed. van Cornelis Stadig, 79 j. Wiggert de Jongh, wedn. van Maartje Tysen, 89 j. Trijntje Heijblok, echtgenoote van Simon Bakker, 47 j. Maartje de Vries, wed. van Pieter Kinne, 74 j. Lammert Koster, 82 j. Simon Strand, echtgenoote van Maartje Everts, 59 j. KINDERVOEDING. Uitgegeven met vorige opgaaf 8556 boter hammen. In dank ontvangen van den hr. B. 1 pd. koffie, van Mej. Wed. K-, Huisduinen, 3 roggebroodjes. De Commissie. Aanbestedingen in Noord-Holland. Vlieland, 15 Febr., 4 ure. Het ge meentebestuur; het bouwen van een dokters woning aldaar. Haarlem, 22 Febr., 11 ore. Het minist. v. waterstaat handel en ny verheid, aan het gebouw van het pror. bestuur het op ruimen van do inrichtingen vormende de berg plaats voor de reservedeuren der oude Noord- zeesluizen te Volicn en het maken van eene nieuwe berg- en herstelplaata voor deze deuren to IJmuidon, een en ander deel uitmakende van de verbetering van het Noordzeekanaal, ingevolge de wet van 21 Juli 1899 (Stadsbl. no. 195) begr. f20550 bestek no. 56 ter lezing na 8 Febr. aan gen. minist. aan het gebouw van het prov. bestuur, en is to bek. by de firma Gebr. van Cleef, to 's Gravenhago aanw. 15 Febr. sm. 11 uru, samenkomst aan den straatweg over hot Noordzsekanaal te Velsen inl. te bek. by den hoofdingen. Kemper to Haarlem, den ingen. du Croix te Amsterdam, 2de Constantijn Huygensstraat 46 en by den ingen, Baucke, te IJmuiden. Gemeenteraad van Wleringen. Vergadering van Zaterdag 8 Februari 1900. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig do hh. V. Hcyblok en P. Koorn. De Voorzitter opent de Vergadering, de notulen worden na voorlezing vastgesteld. Ingekomen stukkon le. Bericht van den Rijksontvanger dat in do Gemeentekas is gestort f 274.711 en f 215.296 en van den Rijksbetaalmeester f1140.89». 2c. Procesverbaal van kasopnoming bij den Gemeenteontvanger, waaruit blijkt dat in kas is bevonden f4546.216. 3e. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van de Gemeentebegrooting voor 1900 ^en van do Verordening op het staangeld opjle Kermis. "V# V 4e. Voorstel tot het doen van oenige af- cn overschryviugen, dat wordt aangenomen. 5e. Uitnoodiging van Gedeputeerde Staten tot advies op de reclame van J. Wit te Waard Nieuwland over het schoolgeld. De Raad besluit om te adviseeren tot af wijzende beschikking. 6e. Verzoek van J. Vroone tot ontheffing van schoolgeld, hetgeen wordt toegestaan. 7e. Verzoek van de telephonisto op Wes- terland om tegemoetkoming in do kosten van verlichting cn verwarming van het telephoon- kantoor aldaar. De Raad besluit tot eene toelage van f 15. 8e. Kohier van de hondenbelasting over 1900. Vastgesteld op f327. 9e. Voordracht tot benoeming van een weg werker alphabetisch gerangschikt komen daarop voor S. Heyblok, S. Smit en N. Wagemaker. By derde stemming wordt S. Smit beuoomd. 10e. Voorstel tot benoeming eener com missie uit don Raad om toezicht te houdcD op den weg. De heeren P. Kuut en P. Ty sen worden daartoe gekozen. 11e. Voorstel tot benoeming van den hoer Jacobus Wyn tot ontvanger der begrafenis- rechten. Dit voorstel wordt aangenomen. 12e. Verzoek van C. de Wit tot afschrij ving van hondenbelasting, wegens afschaffing van den hond, toegestaan. 13e. Verzoek van P. Ypman tot oprichting van een koffiehuis aan den Oever. Als kennisgeving beschouwd. 14e. Staten van het Zeegras over Nov. en December. De Voorzitter doet de gewone rondvraag, waarop over de verlichting by de brieven bus en over de plaatsing der lantaarns aan de Hankea en de loskade wordt gesproken, terwyl besloten wordt om een ingestorte waterput in de zandkuil te doen dempen. Daarna sluit de Voorzitter de vergaderiug. Tijdstippen van verzanding der Brievenmalen. Naar Ooit-lndlë: VerMndingtwef f. ieepe«t rit Amiterdam p. fospott via Rotterdam p. Heil. niil ria G«nn» p Heil. mail via MareeilU. p. FTtaseke mail rii MarMÜle p. Eagtlacke mail ria Briadiu (alleen naar Atjeh, de Oeit- keit vaaSemitra. Pilenbii(, Kionw, Bankt, Billitoa ee Z. W. Afdeel!uk rna Beraeo). p. DuiMche mail ria Napeli. Datum der ter Tijditd. laat. poit-betorj. buil.ahPotkL 5 Febr. 7.—'aar. 7.—'aar 7.'»av. 3.30 'snaai. 7.'aav. Naar Quyana (Suriname) p. aeepoat via Amsterdam >14 en 28 Fekr.l 7.'sar. p. mail ever Engeland 19 7.'a av. p. mail ria St. Naiaira 7 7.'aar. Naar Curagae, Bonaire en Aruba: p. Me pest Til Amsterdam |14an 28 Pebr.j 7.—'aar. p. mail ria Seutbamptoa (eiken Dinsdag' I.S0 'a aam. p. mail ria Qaeenalonn jtlksB Vrijdag) 3.30 nam. Naar St. Martin, St. Euatatius en Saba: p. mail orer Engeland 19 Febr.7-'aar. Naar Transvaal en Orunja-Vry- staat: via Napels 12 en 26 Febr. 9 uur 's morg., via Marsoille 28 Febr, 3.30 'a nam. Naar H. M. „Zeeland" te Buenos- Ayres: 6 Februari 7 uur 'sav. Vervolg der berichten. Werklieden-Vereeniging. De Nederlandiche Nationale Werklieden- Vereeniging, onder de zinspreuk Door orde on spaarzaamheid tot welvaart*, alhier, zal hare jaarlyksche algemeene vergadering houden op Zaterdag 10 dezer. In deze ver gadering zullen in behandeling worden ge bracht deze punten1. verslag over 1899 (het 28ste boekjaar)2. uitslag der gehouden stemmingen; 3. mededeelingen4. voorstel van een der loden, betreffende het aanschaffen van insignes. Do feestelyko vergudoriagen zullen dit jaar plaats hebben op Diusdag 20, Donderdag 22 en Zaterdag 24 dezer. Al deze samenkomsten zullen gehouden worden in het lokaal «Tivoli". en aanvangen des 's avonds half acht uur. De algemeene ver gadering zal uitsluitend voor de leden bestemd zyn; op vertoon van het bewys van lidmaatschap wordt toegang verleend. Naar me» verzekert zal de heer De Ruijter de Wildt, inspecteur van het Loods wezen te Vlissingen, benoemd worden tot Inspecteur-generaaal, en zal de kapt.-luit. Ur zee Bentz 7. d. Berg benoemd worden tot Inspecteur by dat dienstvak, Bij de Ned. Zuid-Afrikaansche Ver- eeniging was tot Zaterdag jl. ingekomen voor de slachtoffers in Transvaal f 965,405,08. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft in de vorige week alle hoofdstukken der Staatsbegroting voor den dienst van 1900, die in December il. uog niet in behandeling waren gekomen, in openbare zitting behandeld en aange nomen, en is daarop tot nadere bjjeenroe- ping uiteengegaan. Door aandeelhouders van de Maat schappij Hoek van Holland is besloten de vangsten van de stoomtrawlers voortaan te IJmuiden te verkoopen. De lente op komst? Dezer dagen zag ujen te Ulvenhout (ge meente Ginneken) de kinderen met vplle doozen meikevers spelen, gooala dat op warme Meidagen wel gebeurt. De landman Adr. Oomeu had uit een stuk weiland er honderden uitgeploegd. Door den tuinman Jos. de Waele, te Ginneken, werd reeds nu een vogelnestje met eieren gevopdep. Zou de lieve lente reeds xqo nabjj fijn Menschenoffers in Nederland. Men schrjjft ons het volgende Te Altforst, een dorp in Gelderland, gem. Appeltern, bevindt zich een godsdienstige •ecte. Op de jongste vergadering werd be sloten den Heer een offer te brengen. Mid dernacht van Vrijdag op Zaterdag kwamen twee meisjes voor het huis van den land bouwer Scherf, die tot de secte behoort, Psalmen zingen. Deze riep daarop zyn knecht, die de trap afkomende, door Scherf werd vermoord. Hoofd en armen werden afgehakt, waarna Scherf, diens vrouw en de beide bovenbe doelde meisjes hunne handen in het bloed van het slachtoffer wieschen. Hiermede meenden dewaanzinnigen den duivel te hebben vermoord. Als dankoffer aan God werd een kamer in brand gestoken, doch spoedig gebluBcht. Scherf begaf zich Zater dag paar zyn moeder te Batenburg, terug komende werd hjj door de politie in Appeltern gerat. Op het hooren van dit feit kwamen 20 leden der nieuwe sec'e Zaterdag samen, psalmzingende tot Zondagmorgen. Zij zijn nu in het huis opgesloten en wordeu door een cordon veldwachters bewaakt Nader seint men onsDe knecht werd het hoofd gekloofd. De dood moest volgens een z. g. voorspelling geschieden, liet lichaam werd als het ware uitgeperst, twin tig secteleden kwamen na de daad hun handen in het bloed wasschen. Een betrekkelijk kleine binnenbrand in perceel 48A op de Lange Beestenmarkt te 's-Gravenhage eischte Zaterdagavond drie slachtoffers. Drie nog zeer jeugdige kinderen waren om ongeveer 7 uur in boven kamertjes, in het achterhuis naar hun bedjes gebracht. Op een der kaniers brandde een kachel en daar is de brand ontstaan, zeer waarschijnlijk door het vlam vatten van het beddegoed. De vader ontdekte omstreeks negen uur rook en drong met behulp van een ladder door een der vensters naar binnen. Helaas, te laat. De kleinen waren door den rook gestikt en de geroepen ge neesheer kon slechts den dood constateeren. De brandweer, onder leiding van den com mandant Jhr. Wichers, was het vuur zeer spoedig, met behulp van een slang op de waterleiding, meester. De toestand der ouders laat zich beter begrijpen dan be schrijven. Verdronken. Op de reede van Brouwershaven is Vrydag het volgende voorgevallenDrie mannen van den aldaar gsstationneerden loodskotter zouden water en steenkolen gaan halen. Te ruim 2 uur in den namiddag verlieten zy met esn zeilsloep, beladen met genoemde zaken, het hoofd van Brouwershaven. Kort daarna toonde de kotter een vlag »ensjouw". De klaareloep, een boot welke in Rijksdienst met douanen vaart, ging er terstond heen, vergezeld van den loods Meerman, hulp- schipper. Te ongeveer 3 uur 30 miu. kwam deze sloep, geroerd door schipper S. Klaas- sen, op de reede langs zijde van den kotter en daar werd door een zich nog aan boord bevindende man in haast medegedeeld, dat de sloep was omgeslagen en nu op de reede in Noord-oostelyke richting ronddreef. Schipper S. K. maakte onmiddellijk zeil en voer in de aangeduide richting, waar hy dan ook de sloep rond, welke slechts ééne zijde en den nok van het zeil tusschen de zeeën in vertoonde. Van de manschappen was geen spoor te ontdekken en wegens de hooge zee was er geen denken aan de sloep te vi8schen en op sleeptouw te nemen. Men moest onverrichter zake terugkeeren. Vermoedelyk zyn alle drie verdronken. De namen der opvarenden zyn A. Punt, J. Vluchten, matrozen en H. van Es, kwee- keling. De laatste is gehuwd en vader van twee kinderen. Schipper S. K. is gisternacht nog naar den kotter geweest om eenige manschappen aan boord te brengen, alsmede de loods- schipper, die wegens familieaangelegenheid op reis geweest en inmiddels was terugge komen. Er woei slechts een rifskoelte doch men beweert dat de sloep, op de lijn van den stroom gekomen zijnde, met vaste schoot heeft gevaren en daardoor is ge kenterd. Totnogtoe zyn de ijken niet gev De koopman M. V., te Zqtfen, Jiet op een tafeltje in een koffiehuis, aldaar, een portefeuille liggen met f 1100 aau bankpapier. Toen hij zyn verzuim ontdekte, was de schat verdwenen. De tegenwoordige bezitter is nog niet ontdekt. Dat gaat men voelen in de portemon- naie Steenkolen, papier, ijzer, le9r, alles wordt tegenwoordig duurder. Nu weer het glas. De vereenigde Belgische Spiegelglasfa- brieken hebben hun prijzen met niet min der dan 25 verhoogd. Oojc de veüsterglasfabrikanten hebben zich genoodzaakt gezien, 4°9r voortdu rende stijging der steenkolenprijzen en der grondstoffen hun prijzen met circa 20 0/° te verhoogen. Aangezien nu weder een werkstaking onder de glassnijders is uit gebroken is een nieuwe verhooging waar- schynlyk aanstaande. Rijkspostspaarbank. De persoon, die gisterenmorgen (Maan dag 5 Februari) drie gulden (f 3) in de Spaarbank heeft ingelegd, wordt uitgenoo- digd, zich ten spoedigste aan het Post kantoor alhier te vervoegen. De Directeur v.Jh. Postkantoor te Helder. ADVERTENTIÊN. GERRIT DE LEEUW en WILHELMINA MENS, j hunne 25-jarige Echtvereniging I te berdepkep. Helder, 6 Februari 1900. Namens hunne S dankbare Kinderen, Behuwd- Kleinkinderen. Eenige en algemeene kennis geving. Op den 11 Februari a.s. ho- perj onze geachte Zwager en i Zuster 1 A. B0UHUIJS en A. VAN STRATEN, j te Weesp, hunne 12Vrj*rifl8 j Echtvereniging te herdenken. Helder, 6 Febr. 1900. Uit naam van hun Zwager en Zuster B. BOEKEL en Echtgenoote. lieden overleed ten mynen huize Mejuffrouw DIEUWERTJE BUIJS, Weduwe van wijlen den Heer P. KORFF, in den ouderdom van circa 83 jaren. Helder, 4 Februari 1900. Namens de Familie, J. KORFF. Bezoeken van rouwbeklag kunnen wegens ziekte niet worden a/gewacht. Don 4den Februari overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- Moeder JOHANNA ELISAB. SCHOONBERGEN. Weduwe van JOHANNES NICOLAAS OTTO, in den ouderdom van 95 jaren. Helder, 6 .Febr. 1900. Uit aller naam, C. J. SMIT. J. M. SMIT—OTTO. Heden overleed te Amsterdam onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante SARA MARIA KRAP geb. VALK, in den ouderdom van 55 jaar. Helder, 3 Febr. 1900. H. BAKKER-VALK. W. BAKKER Q. W. BAKKER. Rotterdam. FOKKE BAKKER. Den 288ten Januari overleed na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Dochter en Zuster GEERTRUIDA CATHARINA VAN DARTELEN, in den ouderdom van ruim 20 jaar, na voorzien te zyn van de H. Sa cramenten der Stervenden. Diep betreurd door haar geliefde Ouders, Broeders, Zusters en verdere Familie. Haarlem. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Algemeene kennisgeving. Op den 31sten Januari ontsliep zacht en kalm mijne geliefde Echt genoote NELETHA HELENA GILTJES, in den ouderdom van 61 jaar. Amsterdam, 6 Februari 1900. G. SCHUITENMAKER, en Familie. Algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid overleed pnze jongste Lieveling ELISABETH, in den nog jeugdigen leeftijd van circa 8 maanden. Helder, 5 Februari 1900. Namens hare diepbedroefde Ouders J. HARTHOORN. G. HARTHOORN-Hennik, eu verdere Familie. Op den 4en Februari 19ü0 over leed tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder, Behuwd- ep Groot moeder de Wed. L. REINDERMAN geb. PRONK, na een kortstondig lijden van 4 dagen in den ouderdom van bijna 78 jaar. Helder, 5 Februari 1900. Namens de Familie. Den 30en Januari jl. overleed mijn geliefde Echtgenoot J. C. HOEK, in den ouderdom van 78 jaar. Heldpr, 6 Febr. 190Q. Wed. J. HOEK—BLOM. Eenige kennisgeving aan vrienden en bekenden. Wegens buitenlandsche betrekkin gen eerst heden geplaatst. Heden overleed onze geliefde Moe der, Behuwde en Grootmoeder Wed. Jb. MUNTER, geb. MARS, in den ouderdom van 82 jaar en 6 maanden. Helder, 6 Febr. 1900. L. MUNTER. 8. MUNTER- Zeilmakku en Kinderen. DANKBETUIGING. Door deze betuigen wij onzen harteljjken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. VISSER, voor zyn onvermoeide hulp en toewjjding bjj de ziekte van onze ge liefde Moeder, Mej. de Wed. L. REIN DERMAN geb. PRONK, aas den dag gelegd. Helder, 5 Februari 1900. Namens de Familie. Kost en Inwoning met gebruik van vrije Kamer omtrek Marinewerf. Brieven onder lett. J. Adres Bureau dezer Courant.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1900 | | pagina 2